נתניהו כינס דיון חריג על הנשק בסוריה

בעיצומה של המערבולת הפוליטית כינס אתמול ראש הממשלה את כל בכירי המערכת הביטחונית לדון על מלחמת האזרחים ומאגרי הנשק הכימי

בעיצומה של המערבולת הפוליטית שנוצרה בעקבות תוצאות הבחירות, כינס אתמול (רביעי) ראש הממשלה בנימין נתניהו דיון ביטחוני מיוחד וחריג על מלחמת האזרחים בסוריה, בדגש על מצבם של מאגרי הנשק הכימי במדינה.

לדיון זימן נתניהו את כל בכירי מערכת הביטחון - הרמטכ"ל בני גנץ, ראש המוסד תמיר פרדו, ראש אמ"ן אביב כוכבי ומפקד חיל האוויר אמיר אשל. שר הביטחון אהוד ברק, ששוהה בפורום הכלכלי בעיירת הקייט דאבוס שבשווייץ, נעדר מהדיון. במקום ברק בא לישיבה השר להגנת העורף אבי דיכטר, שמשמש כממלא מקומו.

מדובר בדיון חריג ביותר לא בגלל תכניו, אלא בגלל העיתוי שבו התקיים - בעיצומם של המגעים הפוליטיים הראשונים להרכבת הקואליציה הבאה ויממה אחרי היוודע תוצאות הבחירות.

טנק צה"ל משקיף על הגולן הסורי, סמוך לאלוני הבשןאי–פי

לפני עשרה ימים, במסגרת קמפיין הבחירות, ביקר נתניהו במוצב אביטל ברמת הגולן. לצד התמונות עם החיילים והקצינים קיבל נתניהו גם סקירות על המצב בצדו השני של הגבול. הסקירה עסקה גם בסוגיית הנשק הכימי וגם בנושא הוואקום הביטחוני שנוצר ברמת הגולן הסורית, שם השתלטו המורדים על חלקים גדולים.

יומיים אחרי הביקור ברמת הגולן, בעיצומו של קמפיין הבחירות, כינס נתניהו את פורום התשיעייה לדיון במצב בסוריה. זאת, לאחר תקופה ארוכה שבה לא התקיימו ישיבות שרים מסוג זה. נתניהו הנחה לאחרונה את מערכת הביטחון להתחיל בהקמת גדר ביטחון ברמת הגולן שזהה לגדר שהוקמה בגבול עם מצרים. הוא ציין עוד כי ישראל עוקבת אחרי השתלטות המורדים על עוד ועוד חלקים בתוך סוריה.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 10
  שמאל עיוור

  חבל שגולדה לא היתה מועמדת לבחירות הפעם, אולי אז הייתם רגועים יותר לגבי המצב הבטחוני

 2. 9
  שימוש ציני למנוע הצגת מישהוא אחר כמבוגר ״אחראי״
  1. פוזה של ראש ממשלה עסוק בעיקר ולא בקואליציה שמואליציה.
 3. 8
  עוד שטיק שקוף מבית מדרשו של פוליטיקאי. פוליטיקאי ולא מנהיג.
 4. 7
  נשק גרעיני בידי האייתולות באירן, נשק כימי בידי אל-קעיאדה בסוריה, משטר איסלמי במצרים, חמאס בעזה, טוב שההגה בידיים של נתניהו
  1. הוא אשר אמרנו תמיד - מלחמה, פיגועים והרוגים משרתים היטב את הימין, זו עובדה ידועה לכל. השאלה כמה מתוך שלל המלחמות שלנו הימין דואג לייצר בעצמו.
 5. 6
  אבל אני חשבתי שברק בדאבוס

  עושה לביתו על חשבוננו, כמו שרק הוא יודע.

 6. 5
  לכותרת המאמר על "דיון בטחוני חריג" ועוד בהעדרות שר הבטחון - חסרה השורה התחתונה והתייחסות לעיתוי:

  נסיון של נתניהו ליצור בעיצומם של מגעי הקואליציה תחושה ודימוי של "מצב חירום בטחוני" . זה יהיה רקע לשאיבת לפיד ומפלגות מרכז לממשלת ימין קיצונית.

 7. 4
  מה לברק ולפורום הכלכלי?

  התשובה : נופש וקיט בדאבוס!

 8. 3
  מה לשר הביטחון ולפורום כלכלי ועוד בעיירת קייט?

  מה, כל בעיות הביטחון כבר פתורות?
  לשר הביטחון יש זמן פנוי?
  מה, הוא רוצה להשקיע כספי מערכת הביטחון ע"מ לצבור רווחים (לצורך הגדלת תקציב הביטחון על דרך ההשקעות הספקולטיביות?...)

  או אולי לרפד את דרכו לעתיד לבא (על חשבון משלם המסים...)

  להבנתי, גועל נפש אחד גדול

  יוםטוב לכולנו
  ראובן

 9. 2
  זה חלק מהמו״מ הקואליציוני
 10. 1
  ספין מבית היוצר של המטורפת שרה
  1. מה שאינו ספין הוא העובדה המאוד מצערת שאובמה שלח היום 4 מטוסי אפ16 למצרים שהם רק התחלת המשלוח של 20 אפ16 ו–200 טנקים שניתנו במתנה למורסי שיקבל אותם עד סוף השנה.
  2. תראו את חלאות הימין הערבי שמגיבים פה - מבחינתם, 100 אלף נרצחים בסוריה זה "ספין"... תולעים.

   תראו את חלאות הימין הערבי שמגיבים פה - מבחינתם, 100 אלף נרצחים בסוריה זה "ספין"... תולעים.

  3. קב"ניסט, גם אמא שלך באופסייד. מה בין 100000 הרוגים בסוריה, לבין ישיבה מצולמת היטב אצל "המנהיג החזק" נתניהו? קצת צניעות, פוץ, לא תזיק לך. רד למחתרת לכמה שבועות, וחפש שם תולעים
  4. בהמיסט - השמאל מבכה את הנרצחים לא פחות ממך, אוהב ערבים ידוע שכמותך. אבל השמאל לא אוכל את הספין המובהק הזה - ניסיון להלחיץ את לפיד ולהראות לו שזה משחק של גדולים, וניכוס מחליא של הצבא למטרותיו. ובכלל, אחרי תחזיותיך לפני הבחירות - הייתי חושב פעמיים לפני שהייתי מכנה מישהו בשם תולעת.