שלושה פלסטינים נהרגו בעימות עם כוחות צה"ל ומג"ב בקלנדיה

מג"ב: כ-1,500 פלסטינים תקפו כוח לאחר מעצר מבוקש; הכוח חולץ ע"י חיילי תותחנים. דובר צה"ל: "הכוחות ירו כי חשו בסכנה ממשית לחייהם". 15 נפצעו

שלושה פלסטינים נהרגו הבוקר (שני) בעימות עם כוחות צה"ל ומשמר הגבול במחנה הפליטים קלנדיה הסמוך לרמאללה, שהחל במבצע מעצר שקיימו הכוחות במחנה. 15 פלסטינים נוספים נפצעו, שישה מהם קשה.

התקרית החלה כאשר כוח מיחידת המסתערבים של מג"ב הגיע למחנה כדי לעצור מבוקש. על פי הדיווחים הפלסטיניים, הכוח נכנס למחנה בשני כלי רכב מסחריים שנשאו לוחיות זיהוי צהובות. הכוח ביצע את המעצר ועזב את המקום, ואז, לדברי אנשי מג"ב, החלו כ-1,500 פלסטינים להשליך אבנים ולבנים לעבר כוח המעטפת.

כוח של חיילים מחיל התותחנים, הנמצא בימים אלה בגזרה, הגיע למקום כדי לחלץ את כוח מג"ב, ושני הכוחות ביצעו ירי ברובה קל (0.22) וכן באש חיה. מהירי נהרגו שלושה בני אדם. ההרוגים הם רובין אל עבד, בן 28, יונס ג'חג'וח, בן 19, וג'יהאד אסלאן, גם הוא בן 19.

מדובר צה"ל נמסר כי "במהלך פעילות לילית של כוחות הביטחון למעצר מבוקש בקלנדיה התפתחה הפרת סדר אלימה ביותר של מאות רבות של פלסטינים שתקפו את הכוחות", וכי על פי תחקיר ראשוני, "משחשו כוחות הביטחון בסכנה ממשית לחייהם, פתחו בירי לעבר התוקפים".

פלסטינים משליכים אבנים לעבר כוח צה"ל בקלנדיה, הבוקר:

גורם צבאי שהתייחס לפעילות ציין כי בחודשים האחרונים אין מעצר שאין בו התעוררות של תושבי המקום, בין אם מדובר בנערים שיוצאים מבתיהם ומשליכים אבנים לעבר הכוחות ובין אם מדובר בירי חי.

דוברו של אבו מאזן , נביל אבו רודיינה, הגיב לתקרית והזהיר מפני ההשלכות. "המשך הפשעים הישראלים, במקביל להמשך הבנייה בהתנחלויות, חושפים את הכוונות האמיתיות של ממשלת ישראל ופועלה להכשלת שיחות השלום. אנו קוראים לממשל האמריקאי לפעול כדי למנוע את קריסת השיחות".

לאחר התקרית היום עלה מספר ההרוגים הפלסטינים מאש ישראלית בגדה מתחילת השנה ל-13. זוהי הפעם השנייה בתוך שבוע שבה מתפתח עימות בעקבות מבצע מעצר של כוחות ישראלים: בשבוע שעבר נהרג במחנה הפליטים ג'נין מג'ד לחלוח, בן 20, ושני פלסטינים נוספים נפצעו, כאשר כוחות הנח"ל החרדי ומג"ב הגיעו לעיר כדי לעצור מבוקש מהג'יהאד האיסלאמי. בצה"ל אמרו לאחר התקרית כי פלסטינים ביצעו ירי חי והשליכו מטענים ורימונים מאולתרים לעבר הכוחות ואלה השיבו אש למקורות הירי. דובר צה"ל מסר כי שניים מחיילי הכוח נפצעו באורח קל. עדי ראייה פלסטינים טענו כי ההתנגדות הוגבלה להשלכת אבנים ואילו החיילים השיבו בירי.

בתקרית נוספת בתחילת החודש שעבר נהרג צעיר פלסטיני בעיירה דורא שבדרום הר חברון. בעת פעילות של כוחות צה"ל במקום התפתחו עימותים עם תושבי העיירה, שבמהלכם נורה מועתז א-שראונה, בן 19. הוא נפצע קשה ופונה לבית החולים בחברון, שם מת מפצעיו לאחר כמה שעות.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 80
  יש משפט מוסרי ליהדותנו בתורתנו כיהודים

  הבא להורגך השקם להרגו דין זה מצויין בספר החוקים העתיק בין יהודי בין לא יהודי,דבר שני החיילים הלכו לעצור מפר חוק שהוא בחזקת מחבל העלול בהמשך לגרום לפיגועים וכתוצאה מיזה לנרצחים הלא הבל בכפם וכל עוד כנראה בסרטון הנל בארץ שלא כל כך מנסה לציג ולכתוב את הדברים המראים את חפותנו כפי הניראה בסירטון לכן אנו צריכים להסתקל במציאות ולא להגרר אחר רגשותנו לחשב כל דבר ותוצאתו וברגע שיש סכנת נפשות לחיילנו חיילי צבא ההגנה לישראל שהשם השמור אותם חיבים להגיב כנגד ולהציל נפשם ממוות אין ברירה אחרת מלבד זאת הנעשה וחבל שיש נהרגים בכל מקום זה מצער ששומעים מה שנעשה בעולם שיש נהרגים בצדק ולא בצדק אבל הצדק מחייב את המציאות רק ככה אפשר לבנות המשך חיינו על האדמה שנאמר בתורתנו:צדק צדק תרדוף ורק כך אם יש מקום להתנהג מלפנים משורת הדין שהוא צדק יתר על המידה שזה ויתורים במוקום שאפשר נתנהג כך למה לא אבל פה אין ברירה וזאת התגןבה הנדרשת כלפי מי שמסכן לנו את החיים והקיום על אדמתנו שנתנה לנו מורשה מאת הבורא אמן שנזכה להכיר בעזרת השם את ספרנו העתיק יומין ואז נחזק ונדע מה לעשות ואיך להתקדם ולהתפתח בדרך הישר והטוב בעיני מי שאמר והיה העולם בורא עולם

 2. 79
  יש מזל לפלשתינים שישראל זה לא סוריה ולא מצרים! נגד טרור יש שפה אחת-אש!

  מעניין גם עיתון ה"ארץ" כמו התקשורת העויינות בארצות המערב 3-הרוגים פלסטינים בחדשות...גם הארץ משקר זה לא היו רק אבנים נזרקו גם בקבוקי מולוטוב ואחד הג'יפים נפגע וכן הפלסטינים ירו בנשק חייה...ספרו בהרחבה את הסיבות מהצד של צה"ל הצבא שלכם ולא רק בהרחבה את התגובה הפלסטינית ומספר ההרוגים מהעבר...כדי לנפח את התמונה נגד ישראל. בושה וחרפה...אני מקוות שתפרסמו את התגובה הזאת אם לא אתם מייצגים משטר אפל.

 3. 78
  רוצחים במדים - לא יותר לא פחות
 4. 77
  כל הכבוד לצהל !!!!
 5. 76
  יש מספיק עורבים שחורים בשני הצדדים שלא רוצים להגיע להסדר

  כשהמצב עדין צריך להיות חכם וזה מה שחסר לפלשטינאים ולחלק ממנהיגנו שאינם רוצים להתקדם להסדר עם העם השכן. (ראה הבית היהודי)
  כדאי ששניהם יסתכלו מה נעשה מסביבנו. וייבינו ששלטון על עם אחר לא יוביל אותנו למקום שרוב אזרחי ישראל רוצים להגיע.

 6. 75
  רק דיאלוג ואוביקטיביות תביא שקט ושלווה

  שלום ורק שלום , דיי לרצח ולאלימות , לחזור מייד למשא ומתן ולתת למדינה הפלשתינאיית להתקיים לצידה של ישראל . העתיד מבשר רק על כאב אז למה לא לשנות ולחיות בשקט .

 7. 74
  שלום ורק שלום , דיי לרצח ולאלימות , לחזור מייד למשא ומתן ולתת למדינה הפלשתינאיית להתקיים לצידה של ישראל . העתיד מבשר רק על כאב אז למה לא לשנות ולחיות בשקט .
 8. 73
  מצאו להם זמן להבעיר את השטח.
 9. 72
  זהירות האתר נגוע

  בוירוסים של הקרן החדשה.

 10. 71
  זו דרכה של ממשלת ישראל לקדם את השלום

  הפשעים של ישראל יובילו להתלקחות כללית.ראו הוזהרתם.

 11. 70
  נראה שהפלשתינאים משליכים יונות-שלום צחורות על הגיפ הצבאי.....

  Toy Pigeon

 12. 69
  ככה צריך לסגור אירוע פחעי
 13. 68
  הצבא הישראלי החוליגני עושה את מה שצריך כדי לרוקן את השיחות המדיניות מתוכן, ולוודא שהניצוץ החדש של התקווה להפרדה בין העמים ישוב להיות רחוק. רוטינה שאין צפויה ממנה.
  1. השמאל רוצה שצה"ל ינהג כילד כאפות וימנע ממחבלים להרוג אותנו בשם המאבק "בכיבוש".
  2. אם היה פיגוע בגלל מנוולים שמאלניים כמוך אני מקווה שזה יקרה לך או למשפחתך
  3. אותנו לאום!!!!!

   אייך אנחנו נותנים לטבח כזה להתקיים במזרח התיכון.........

  4. חמאס ירה 3 פעמים על ישראל מאז תחילת השיחות, אז?

   השמאל רואה את הפלסטינים כגורילות חסרות שליטה עצמית, אולי כדאי שנתחיל לראות בהם בני אדם שאחראים למעשיהם?

 14. 67
  שלשת השאהידים חוגגים עכשיו, כל אחד עם 70 בתולות...
 15. 66
  כשנגיע ל 100,00 כמו בסוריה - אז תכתבו בעיתון. שנה טובה
 16. 65
  הלילה ניצן אלון, ישלח ע"י גברת "מחסום ווטש" לישון בסלון...
 17. 64
  שימו לבכם לטענת דובר מג״ב על כך

  שכוח המסתערבים לא נזקק לחילוץ ולא ביקש סיוע מכוח של חיילי תותחנים (שאין להם כמובן ניסיון ויכולות בביצוע משימות שכאלה).כוח התותחנים הוא שאחראי כנראה להרג המיותר הזה.האמת מתחילה להיחשף טיפין טיפין.

  1. "ההרג המיותר"

   מי שזורק סלעים שלא יתלונן שהוא מת.
   מעניין את ישבני העניין הזה.

 18. 63
  אולי נעצור את המעצרים עד לסוף השיחות

  מנסים להכשיל בכוונה???!?

  1. אולי הם יעצרו את הטרור?

   אתמול נתפס אמל"ח חם במחסום אריאל בדרך לפיגוע.

 19. 62
  מה הם חשבו? שהם יזרקו סלעים על החיילים שלנו ויצאו מזה בשלום?

  תפסיקו להתייחס אליהם כאילו הם ללא שיקול דעת, החיילים באו לעצור מבוקש, טרוריסט, לא רצו לפגוע באף אחד, הפלסטינים הללו רצו לפגוע בחיילים, וכשהם קלטו שזה מתחיל להיות מסוכן הם הגיבו באש.
  זו בעיה של אלה שנהרגו שהם נכנסו מלכתכילה לתקרית הזאת. הם היו צריכים לחשוב על האישה והילדים שלהם ולא להתנהג באלימות הזאת מההתחלה.

  1. מה אתה מנסה להגיד? שהפלסטינים הם בני אדם? שאמור להיות להם שיקול עצמי? שאם אתה זורק אבנים על אדם חמוש הוא עלול, לא יודע אולי, לירות בך?

   השמאל רואה את הפלסטינים כגורילות חסרות שליטה עצמית, אולי כדאי שנתחיל לראות בהם בני אדם שאחראים למעשיהם?

 20. 61
  נוסח הכתבה

  "לדברי מג"ב" .
  בתכלס- המון מוסת שרוצה לחטוף ולהרוג חיילים (כמובן בניהם של כתבי הארץ אינם משרתים בשטחים). כתבות כאלה לא צריכות להופיע. ההורים של הילדים והאנשים (28,19) צריכים למנוע מהם לצאת לרחובות ולגגות כשעוצרים מבוקשים.

 21. 60
  קרי קרקרי קוקוריקו שלום לאויבים
 22. 59
  מה הם לא הרגו 1400 כמט בסוריה?
  1. בשואה הרגו יותר אז מה?

   זה נותן לגיטימציה?

  2. בשואה הרגו יותר אז מה?

   זה נותן לגיטימציה?

  3. לא זכור לי שלפני השואה יהודים יידו אבנים על רכבים גרמניים

   אבל אולי אני טועה והנארטיב הגרמני אכן טוען שזה מה שהיה..

 23. 58
  זה חבל שנהרגו ונפצעו פלסתינים -

  אבל מה שלום חיילי צה"ל? צהל לא נכנס לאנוס ערביות ולהרביץ לילדים, הייתה לו מטרה ברורה לעצור מבוקש. ואם זה היה מבוקש ישראלי בפתח-תקווה?

 24. 57
  את תג מחיר אפילו לא מחפשים אבל את הפלסטינים הורגים
  1. אם במקום לזרוק בלוקים ובקבוקי תבערה ולנסות ולשחוט חיילים, הפלסטינים יעשו גרפיטי וינקבו צמיגים של מתנחלים גם אותם איש לא יחפש...

   טרור נגד ונדליזם מינורי

  2. איפה ראית מאות פעילי תג מחיר מיידים מכל הבא ליד על חיילים?

   קדחת.
   גם בתל אביב מרססים גרפיטי עם כל מיני דעות פוליטיות מעניינות ופחות, ואף אחד לא עושה עם זה כלום.
   לעצור את כולם!!

 25. 56
  ביום בו ישונו הוראות הפתיחה באש ומותר יהיה לחיילים לירות במיידי אבנים, התופעה תפסק ומספר הנפגעים משני הצדדים ירד דרסטית.
 26. 55
  זהו...צריך לבדוק מודיעין לפני...לא מספיק מסתערבים...עם כל הכבוד
 27. 54
  3 מ-1500 זה סך הכל, חמישית אחוז...מה זה הביזיון הזה?
 28. 53
  במצרים, בתקרית מסוג זה היו לא 3, אלא 300 הרוגים, אם הם היו תוקפים את החיילים...מתי נלמד להשתלב במרחב?
  1. מתי נלמד להשתלב במרחב? שנהפוך למדינה דו-לאומית ונעבור מבודדות לפול אוטו

   גם לי קל להתבכיין מאחורי גדר ביטחון וכיפת ברזל

 29. 52
  די לכיבוש!
  1. איזו עברית נלעגת..

   כותבים 'אקיבוש', לידיעתך.

 30. 51
  3 טרוריסטים נהרגו? הצבא נהג נכון כנגד המחבלים הללו
 31. 50
  הלן תומאס צדקה בקשר לקוזאקים הנזגלים.
 32. 49
  מעולה , הארץ תודה עשיתם לי את הבוקר !!! כל הכבוד לצה"ל שדופק כמה יותר מחבלים , ראינו את הסרט של האירוע , לצערי זה רק 3 חלאות , פעם הבאה שיהיה קצת יותר , מעניין איך הערבים היו נוהגים במצרים סוריה לבנון וגם ירדן אם מקרה דומה היה קורה , אני בטוח שהיו כבר יותר מ 100 מחבלים הרוגים ובצדק !!!

  מעולה , הארץ תודה עשיתם לי את הבוקר !!! כל הכבוד לצה"ל שדופק כמה יותר מחבלים , ראינו את הסרט של האירוע , לצערי זה רק 3 חלאות , פעם הבאה שיהיה קצת יותר , מעניין איך הערבים היו נוהגים במצרים סוריה לבנון וגם ירדן אם מקרה דומה היה קורה , אני בטוח שהיו כבר יותר מ 100 מחבלים הרוגים ובצדק !!!

 33. 48
  צה"ל מחבל בשיחות עם הפלסטינאים ?
 34. 47
  זה יעלון מחרחר השרפות שליברמן וביבי נושפים בעורפו , יחד עם בניטו ולפידוס. העיקר שיש הצהרות למשמעות בחינוך
 35. 46
  מה רציתם, שהטרוריסטים ילחמו בטרור

  הם נלחמים בנו.

 36. 45
  אין לכם טיפת בושה אתם מבקשים מאיתנו לרחם על ילדים סורים ופלסטינים ואני שואלת איפה הרחמים של ההורים והמורים שלהם כאשר הם מלמדים אותם להניח מתעני חבלה וכאשר הם שולחים אותם להתאבד או כאשר הם שוטפים להם את המוח עם הרעיון של 72 בתולות איפה החמלה של ההורים והמורים שלהם איפה החמלה של הפלסטינים / הסורים כאשר הם מחביאים נשק בבתי יתומים ליד בתי ספר או בתוכם או בבתי חולים שם נמצאים ילדים איפה החמלה שלהם אתם דורשים מנגנים לאזרחים על הרגשות דורשים מהאזרחים משהו שאתם לא דורשים מההורים / המורים של אותם תלמידים אתם צרכים להתבייש שאתם משתמשים ברגשות שלנו ככלי שלכם .
  1. צר לי שהפלסטינים והסורים משתמשים בילדיהם לצרכים האגואיסטים שלהם ,ושוטפים את המוח לילדים ומלמדים אותם לשנוא כל מי של מוסלמי (ראינו את התחקיר ב- BBC על בתי הספר באנגליה וכו') ראנו איך אותם מבוגרים "אחראים" שמים פצצות ליד ובתוך בתי ספר / בתי יתומים / בתי חולים .
  2. אף אחד לא מבקש ממך לרחם על ילדים פלסטינים או סורים. תרחמי על הילדים שלך שבגיל 18 זה מה שהם צריכים לעשות במקום לרקוד באיביזה.... אפשר אחרת!
  3. צר לי על חיילי צה"ל שבגיל 18 צריכים להתמודד עם מחבלים ולהיחשף לפלסטינים שפלים שלא בוחלים בשום דבר כדי להרוג את עם ישראל , ברור שאם הייתה ברירה אחרת הייתי מעדיפה שחיילי צה"ל ירקדו במועדון או בכל מקום אחר אבל זה לא תלוי בי ובטח שלא בהם זה תלוי באותם אנשים שפלים שאת מרחמת עליהם כ"כ הם יכולים לעצור את מחול השדים הזה אך ורק הם .
 37. 44
  הגורם הצבאי טוען שבחודשים האחרונים אין מעצר שאין בו התעוררות של תושבי המקום ונשאלת השאלה מה עשו בצבא מהרגע שזיהו את השינוי בדפוס ההתנהגות של התושבים הפלסטינים עם כניסת כוחות צה״ל ? האם מישהו בצבא חשב שיש צורך לשנות את אופן הפעולה של הכוחות ? האם מישהו בצבא העלה על דעתו שאולי צריך לצמצם את פעילות המעצרים שהפכה להתנהלות אוטומטית בחסות השב״כ ?
  1. אני לא רוצה שימותו ישראלים

   כל פעולה שאינה כוללת הריגת חפים מפשע מותרת לשם כך.
   הריגת זורקי בלוקים אינה נכללת בהגדה זו של חפים מפשע = מענייין לי את הת** שהם מתו.

 38. 43
  מה עשיתם רעש?בסוריה נהרגו בשנה האחרונה לא פחות מ 400000 בני אדם,לכו לסוריה
  1. יאללה מה אתם עושים עניין מאיזה פיגוע באיתמר, באירופה נהרגו שישה מיליון ... שישה מיליון... מה זה עוד חמישה?
 39. 42
  מחבלים נהרגו
 40. 41
  שיחרור רוצחים דירבן פעולות טרור לעיתון הארץ זה מתאים

  המצנזר הערבי של האתר עובד קשה

 41. 40
  בדקתי את מספרי השלילה השמאלנים. הרבה. או שזה כל

  קוראי ' הארץ ' או שיש יד מכוונת ומשלמת.

 42. 39
  אני אוהב הגיון של ימנים - זה שאסד טובח באזרחיו אומר שהמקרה הזה מותר? זה נבלה וזו טרייפה. בכלל, ין מה להשוות בין רודן שטובח באזרחיו לבין שני לוחמי חופש פלסטינים שרק הביעו את זעמם הטבעי על משטר כובש ולא אנושי
  1. איך המוח השמאלני המעוות שלך הופך טרוריסטים שרוצים להשמיד את כולנו ל"לוחמי חופש". זו כבר הפרעה בביקורת המציאות ושמעתי שיש כדורים בשביל מצבים כאלה.
 43. 38
  לעצור את ההכנות לפעולה שלא תהיה בסוריה!!! להפסיק את הטיפול שלא קיים במצרים!!!

  במקום לא לעשות שום דבר סביב 100,000 ההרוגים בסוריה, הנשק הכימי והחארטה הזה. במקום לטחון מים סביב מאה מיליון מצרים וההפיכה-הצבאית-שהיא-צבאית שם, העולם יטפל במה שהוא אוהב - ישראל.
  סוף סוף אפשר יהיה לכנס את מועצת זכויות האדם של האו"ם, לקבל החלטות, להוציא הודעות לעיתונות, להזדעזע, לגנות, למחות. כמו שאוהבים.

 44. 37
  ממתי אנשי מגב יודעים לספור עד 1500?
 45. 36
  תיקון טעות "מחבלים נהרגו"

  מספיק כבר להחפיש את עבודת כוחות הביטחון,מדובר בפורעי חוק ומחבלים.
  הגיע הזמן שנתחיל להתעורר למציאות חדשה באזור.

  1. די לכיבוש! אתה רוצה גם את שלך וגם את של האחר. אתה תאב בצע שמצדיק את השחיתות שלו בכל מיני טיעונים שאם היו עושים עליך היית נכחד. די לכיבוש! די להרוג "מחבלים"! תתחיל להיות בן אדם כמו שהיית רוצה שהשכן שלך יהיה. אתה מספיק חזק לעשות את זה.
  2. הלוואי והשכנים שלנו גם היו הורגים מחבלים..... לפחות יש את א-סיסי....

   גם לי קל להתבכיין מאחורי גדר ביטחון וכיפת ברזל

 46. 35
  לפלסטינים אין בעיה עם הרוגים , אלו שאהידים אז למה לעיתונאי הארץ יש בעיה עם זה
 47. 34
  אין כל בעיה עם הרוגים, לפלסטינים ,אז למה יש בעיה לעיתונאי הארץ?
 48. 33
  כל אחד שנהרג . באשמתו בלבד.

  הפלסטינים יודעים מהו המחיר. אין להם כל בעיה לשלם אותו.
  אז למה העיתונאים הישראלים הם אלו שמשתוממים

  1. לא נראה לי היית אומר אותו דבר על השואה

   צרות עין

  2. מה הקשר שואה עכשיו?

   איזו שטחיות ובורות, אזרח...

  3. מה הפלסטינים צריכים לעשות בשביל להפסיק להיות כבושים ? אתה תגיד לי עכשיו

   גם עושקים את כל האדמות וגם בוכים כשהם מעזים להוציא מילה. זה הבית שלנו שאנחנו מסתובבים שם חופשי? מתי תקלטו שאנחנו לא בעלי הבית פה

 49. 32
  אם טרם הפנמתם הכיבוש/שיחרור הוא הסתבכות ממאירה
  1. המשך הכיבוש הוא מחלה ממאירה. סיומו- רק יאפשר עתיד שפוי כאן.
 50. 31
  מה הבעיה?ולמה כותרת כה רעשנית?הלכו לעצור מחבלים.היה צורך גם לירות תוך התגוננות וזהו.רוב הכותבים לפני הינם או אחמדים אוסמולנים המתלהבים מחומוס.אגב מאכל פשוט למדי שרק סמולנים עלובים שביתם ריק מאהבה,משפחתיות,ומאוכל נורמלי מתים עליו.ובכן אני שאול המתנחל מרמת-גן אומר בוקר טוב עם בשורות טובות.שום דבר לא קרה.ושיהיו בריאים חיילי צהל !!!
 51. 30
  אולי האמריקאים על הדרך לדמשק יורידו משהו גם על קריית הממשלה
  1. אולי צריך לשלוח את השב"כ לבקר אצלך בבית- תומך טרור שכמותך.
  2. איך אני אוהב את השמאל במחאה על הריגה של מחבלים באים בדרישות להפצצת אזורים אזרחיים, אך הומניזם!

   גם לי קל להתבכיין מאחורי גדר ביטחון וכיפת ברזל

  3. אני רק שאלה

   יש אפשרות שאמא ואבא שלך אחים?

  4. אני רק שאלה

   יש אפשרות שאמא ואבא שלך אחים?

  5. שאלה

   יש אפשרות שאמא ואבא שלך אחים?

 52. 29
  מה פתאום ירו החיילים אש חייה? ע"פ אל-ארץ הם היו צריכים להניח את הנשק ולחכות ללינץ'
 53. 28
  אחרי כמה ניסיונות שלנו לעצור מבוקשים שהסתיימו בהרג פלסטינים וכל זה בימים האחרונים, אולי הגיע הזמן לבדוק את השיטה. כי ברור שמשהו לקוי בשיטת המעצר הקיימת. אולי הדרג המדיני יבדוק את ההשלכות.
 54. 27
  תיקון: 2 מחבלים נהרגו מאש כוחות הביטחון בקלנדיה כשניסו למנוע את מעצר חברם
  1. עדכון: מס' המחבלים ההרוגים עלה לשלושה
  2. כן ירבו!
  3. כל הכבוד לצהל !!!! אמן ואמן
 55. 26
  סוריה, סוריה,סוריה, כמה אני יפה, סוריה,סוריה,סוריה, כמה אני יפה אהה... סוריה,סוריה
 56. 25
  החמרה באופי העימותים

  נראה שישנה החמרה בתגובת הפלסטינים לכניסת צהל לשטיחי הרשות מאד יתכן שהשקט המתוך עומד להתחלף משטר אלים יותר בשטחים מהיא הדינמיקה ידוע לאן זה יוביל בסופו של דבר נשאר פתוח

 57. 24
  ישאלו בעתון הארץ, היכן השב"כ? למה לא היו מעצרי מנע?

  לצערי, רק כאשר יפגעו בקניונים ובאוטובוסים בצפון תל אביב וברחוב שוקן,יתחילו להבין כי אצל ערבים, אין יהודי טוב ויהודי רע.יש לשחוט את כולם.

  1. ברחוב שוקם בדרום תל אביב....

   שם חשבון ,קרוא וכתוב. כי הם אינם מתגיסים למג'ב.

 58. 23
  מתי הם ילמדו ? ככה לא מבצעים מעצרים , ככה מקבלים אקשן בצורה הרעה שלו . מי תכנן הפעולה הזו לשולח חיילים מסתערבים לפעולה כושלת ?
 59. 22
  למה אף אחד לא תובע את ישראל בהאג כבר? למה אף כח לזכויות אדם

  לא נכנס לשם?

  1. למה לא תובעים אותך על בגידה ותמיכה באויב טרוריסטי. אתה כנראה מעדיף לאפשר למחבלים חופש פעולה להרוג את ילדינו ולירות עלינו טילים. עלוב נפש.
  2. אתה משלם את המשכורת לצה"ל... משלם על הכדורים ואז מתבכיין....

   גם לי קל להתבכיין מאחורי גדר ביטחון וכיפת ברזל

 60. 21
  נו אז הורדת את הדגל לחצי התורן או שעדיין לא ??
 61. 20
  נכון תהיתם לאן נעלמו גדעון לוי ועמירה הס השבוע לנוכח המצב בסוריה? עכשיו הם יחזרו
 62. 19
  קחו למגב את הנשק ומהר
  1. שלא תאסוף אותם בדלי מתקרת קניון
  2. ואז יתפוצץ לך המקיאטו-פרפוצ'ינו סויה בפנים
  3. אני אוהב אתכם

   תמשיכו לשמור עלינו אחלה גברים

 63. 18
  בתקרית נוספת בתחילת החודש שעבר

  ומה לגבי שאר תקריות העבר מהעשור החולף, הן לא רלוונטיות לכתבה גם כן?

 64. 17
  100 סורים נהרגו אתמול בסוריה, חפחות 30 מהם ילדים

  לפי הסטטיסטיקה של השנתיים האחרונות. לזורים יש גדול חותר מלנו. לא ראיתי שלמישהו איכפת. כדאי לזכור זאת כי יגיע היום שבו צווארנו הוא שיונח על המאכלת...

 65. 16
  נפלא שנותרו לגקי חוגי אצבעות מיותרות כדי לספור את מספר ההרוגים הפלסטינאיים בשבוע האחרון. לאחר רצח ילדים נשים וזקנים בפרברי דמשק, גם אצבעות הידיים והרגליים של כל חברי מערכת הארץ לא יספיקו כדי למנות את מספר ההרוגים. ואגב מה זה בדיוק הציטוט "מג"ב אמרו" האם אין לצה"ל דובר רישמי או שגקי חורי ישב על כוס קפה עם הלוחמים והם "אמרו" לו בשפתם הישירה מה קרה במחנה הפליטים.
 66. 15
  0.22

  0.22 זה באינצ'ים, וממש במקרה זה יוצא 5.56 במ"מ.
  כמו תחמושת סטנדרטית. קטע.

  1. 0.22 זה גם במ"מ יא מתחכם וזה קליע ממש קטן. חוץ מזה, אתה טוען שהם ממש משקרים שהם אומרים שהם השתמשו בכדורים רגילים שבעצם הם ירו בנשק רגיל. קונספירציה במיטבה!
  2. 0.22

   5.56 יוצא 0.223 באינטשים ובמקרה זה כדור שונה מ 0.22. ה 0.22 חלש משמעותית במסה ובמהירות.

  3. או שפשוט ניסו להטעות, שהרי הם מניחים שהציבור = עדר אהבלים: שכן מדובר ב M16 הרגיל היורה תחמושת 0.22.
 67. 14
  למי אכפת?
 68. 13
  למה נכנסו ביום????
  1. תלמד לקרוא- נכנסו בלילה. פעילות לילית.
  2. ואתה תלמד להסתכל על צילומי וידאו של ההתפרעות המצולמים באור יום, ופיסקת הפתיחה של הכתבה המתארת את הריגתם בבוקר!

   זה שהכוח מנסה לתרץ את כניסתם בלילה לא מחפה על העובדה שהאירוע התרחש לאור יום!

 69. 12
  הפטנט היהודוני. . .

  להרוג את הפרטנרים אחד אחרי
  השני ולבכות: אין לנו פרטנר. . .

  1. בתקווה שיורידו עוד.
 70. 11
  מדוע אובמה אינו מתערב ומונע שפיכות דמים בשטחים הכבושים?
 71. 10
  מדוע אובמה לא מתערב ומונע שפיכות דמים בשטחים הכבושים?
 72. 9
  יהי זכרם ברוך !
  1. יש להרוג כמה שיותר טרוריסטים
  2. יהי זכריהם! לוחמי חופש של ממש! הוי צריכים לזכות בפרס נובל לשלום
  3. כמו אובאמה. זכה בנובל עוד לפני שהספיק

   להתעטש. חיפשו מוסלמי להתחנףך אליו ומצאו. שבדייה.

  4. יהי זכרם ברוך גולדשטיין ! !
 73. 8
  לא הבנתי..למה הם נכנסו בבוקר? הרי מאז ומתמיד הם העדיפו להיכנס בלילה למעצרים , כדי לא לעורר מהומות מהסוג הזה!
  1. ללמוד לקרוא זה חשוב! "במהלך פעילות לילית....." לילית זה בלילה...

   אני שמח לעזור, אבל מדובר בהבנת הנקרא בסיסית....

  2. ואתה תלמד להסתכל על צילומי וידאו של ההתפרעות המצולמים באור יום, ופיסקת הפתיחה של הכתבה המתארת את הריגתם בבוקר!

   זה שהכוח מנסה לתרץ את כניסתם בלילה לא מחפה על העובדה שהאירוע התרחש לאור יום!

 74. 7
  כותרת מטעה בכוונה. אין 'קהסתבכות' יש התנגדות

  מאורגנת ,ערבית,לתפיסת מרצחי יהודים.
  אז מה רצית 'הארץ' שניתן להם קפה ועוגה אולי יצרצו?

 75. 6
  יש גורמי ימין קיצוניים בצבא שרוצים לחבל בשיחות

  שמתנהלות בין ישראל לפלסטינים.במקום לשמר רגיעה בשטח אותם גורמי ימין קיצוניים בצבא דואגים להגביר את המתיחות באמצעות שליחת כוחות אל מקומות שבהם ידוע בוודאות שמבצעי מעצרים יביאו לאלימות ולפתיחה באש.מי ששלח את הכוח לקלנדיה ידע שזה עשוי להסתיים עם הרוגים פלסטינים וזה כלל לא הטריד אותו.מבחינתי הודעות דו״צ הן שקר אלא אם הוכח אחרת.

  1. ואולי יש גורמי שמאל קיצון אשר מנסים לחבל במו"מ על ידי יצירת התקוממויות בצד הפלסטיני?
 76. 5
  למה אירועים כאלה קורים כאשר מתנהלות שיחות 'שלום' ? האם הדרג המדיני שולח את מג"ב כדי לעשות פרובוקציה ?
  1. כי הדרג המדיני לא רוצה שתגרד את ילדיך בשפקטל מקירות קניון בחגים!

   לכן חיילים מסכנים את חייהם להגן עליך,למרות שלדעתי אתה לא ראוי לכך.
   חבל שלא ניתן להזמין מהמפגעים ,את מקום הפיגוע, אם כבר ברור שהם יבצעו אותו.

  2. אם אנחנו לא ראויים אז תפסיקו "להגן" עלינו - נסתדר לבד, תודה
  3. את יותר ממוזמנת לעבור לעזה שם אין צה"ל אין מתנחלים אין כיפת ברזל ובטח שאין כיבוש, בהצלחה! תספרי איך היה?

   גם לי קל להתבכיין מאחורי גדר ביטחון וכיפת ברזל

 77. 4
  קוראי הארץ. תרשמו לפניכם. זו הולכת להיות המציאות החדשה בישראל כל עוד לא נצא מהשטחים- שני הרוגים ועשרה פצועים כל שבוע
  1. מפתיע! כנראה שמישהו מקשיב לעמירה הס
  2. אם נצא ההרוגים יהיו אצלנו, לנו עדיף שההרוגים יהיו אצלם
  3. מנסים להימנע מהרג, אבל לא במחיר של הרג שלנו.

   תשאל כל עם וצבא נורמלי בעולם אם הם מעדיפים להיהרג או להרוג - ותקבל את התשובה הברורה.

  4. אם אצל הפלסטינים רוצחים נחשבים לגיבורים, למה שלא יהיה כך אצלנו? רק גזען כמוך דורש מיהודים לנהוג על פי כללים אחרים מהנהוג במרחב.
  5. זו השנאה העצמית המדברת מגרונו......
 78. 3
  קוראי הארץ. תרשמו לפניכם. זו הולכת להיות המציאות החדשה בישראל כל עוד לא נצא מהשטחים- שני הרוגים ועשרה פצועים כל שבוע
  1. השרון וגוש דן יהפכו לעוטף עזה.כיפת ברזל אינה יעילה בטווחים של פחות מ 10 ק"מ,שזה המרחק מקלקיליה לחוף הים בהרצליה.כפר סבא יושבת למרגלות קלקיליה וחשופה לירי בכינון ישיר!

   אני עוד זוכר את הבטחת השמאל, שלא יעיזו לירות על אשקלון,כי ישראל תמחה את עזה מעל פני האדמה!!
   חשוב לבדוק האם לאנשים הממליצים על נסיגה מהגדה, יש דרכונים אירופאים ורכוש בחו"ל?
   לדעתי, יש למנוע מהם לברוח לחו"ל, לקשור אותם עם משפחותיהם באזיקים,כיד שיצטרפו אלינו כברוזים מהמטווח מקלקיליה.

  2. כשיצאנו מהשטחים, בהחלט קיבלנו צמיאות קשה - כל יום מחבל מתאבד רוצח 20 מאיתנו.
  3. כשיצאנו מהשטחים בפשע נפשע ששמו "אוסלו", קיבלנו 230 הרוגים באוטובוס או במסעדה כל יום. אינשטיין אמר שלעשות אותה טעות שוב ושוב זה שיגעון
  4. להגן זה לא "להרוג". יש לי רעיון מעולה לצאן מרעיתך - אולי כשבאים אליך לשכונה חיילים חמושים לעצור חשוד בטרור לא תצא החוצה לזרוק עליהם בלוקים? מתכון בטוח לאריכות ימים. אבל כמובן שאנחנו אשמים תמיד, ועמירע מרשה להם לזרוק אבנים בשם החופש
  5. מעולם לא יצאנו מהשטחים, שקרן.

   מתי המתנחבלים יצאו מהשטחים?

  6. אני מציע לכל ההוזים המפוחדים מהימין, או בשירות התעמולה של הימין להירגע, לקחת פרוזק, ולהגיש תביעה ייצוגית נגד ממשלות הימין בעשרות השנים האחרונות, שדאגו לשתול במוח שלכם פחדים שמעוורים את עיניכם ושכלכם הבריא שהתקלקל עם הכיבוש ותעמולת הימין.
  7. לאיינשטיין, יש חיילים שמוציאים לעצמם את הנשמה בשביל שמחבל מתאבד לא יהרוג בנו כל אימת שבא לו, אם תוציא את צה"ל מיו"ש תקבל רצח יהודים בלי חשבון
  8. רק היהודי אשם. אין טעם לספור את הילדים,הנשים והאזרחים

   שנרצחו ע'י ערבים מאז 1860. זו סתם הסתה גזענית.

 79. 2
  ולמה זה מופיע בכותרת ראשית? בסוריה נהרגו 100 אלף
  1. למנוע מכוחות הבטחון לעצור מחבלים ומתאבדים בפוטנציה ערב החגים.

   נראה שלשוקן יש הסכם עם אירגוני החבלה שלא לפגוע בעתונאי הארץ.

  2. אבל בסוריה זו עבודה ערבית וזה בסדר. ליהודי אסור אפילו להתגונן...
  3. כי זה הילדים שלך ושלי שהורגים כך בערבים, ומדיניות ממשלתית של ממשלת ישראל, כך שזה נוגע לקוראי העברית הרבה יותר מהנשה בסוריה. זה למה.
  4. אתה 'ילד יהודי' אולי רק במוצא, אבל אתה משומד כי אתה רוצה שמחבלים ערבו-איסלאמים ירצחו ילדים יהודיים באין מפריע
  5. אם הידלים הללו לא היו עושים את עבודתם, היינו נטבחים באוטובוסים כמו לפני 10 שנים.. אז תחשוב טוב סמולנצ'יק
  6. מי הם ה27,עד כה שעשו 'אנטי' לזה שבסוריה

   זן עבודה ערבית נקייה?
   יש להם מידע אחר?

  7. ילד לא חכם, הילדים שלנו הורגים ערבים רק בהגנה עצמית, אם הם היו מתנהגים כמו ערבים אז כבר מזמן לא היו נשארים פה ערבים
  8. why, then they didn't do their work properly?!Tipsha!
 80. 1
  אז למי לעז***

  להאמין?

  1. 'הארץ' לא משקר כי אין לו אג'נדה. הערבי לא משקר

   כי הוא תמיד דובר אמת .ברר אצל ג'וחא או נאסר א-דין.

  2. למי שאתה מאמין בדרך כלל
  3. אצל הערבים זה חגיגיה כשמישהו נהרג. יש אהל אבלים עם סוכריות
  4. רוני, עזוב להאמין - זה נורא מעניין מה הפלשתינאים, אבל מה עם הלוחמים ?! מישהו נפגע, מישהו נפצע ?! הפלשתינאים זה נורא חשוב - אבל מה עם הלוחמים ?!
  5. נראה כאילו שרק אינתיפאדה נוספת תציל את ישראל מהמשך המו"מ לשלום. ולכן מתחילים בפעולות למען להשיג את המטרה הזו.
  6. מצד הפלסטינים ולא מצד השררה, הפלסטינים נרצחו ע״י קלגסינו שהגיעו לקלנדיה לצורך השפלה והקזת דם. זוהי מהותו של הכיבוש, תחזוקו למען פרוייקט ההתנחלות תובע לייצר גוויות של פלסטינים: ככה המתנחלים יותר בטוחים בנצח ישראל וזוכים בהוכחה נוספת שרוב הישראלים ובעיקר הקלגסים מתפקדים כחמורו של משיחם הסיקריקי.
  7. מה, גם אלה לוחמים?
  8. "הארץ" כואב את צערם

   מצטערים ביותר במותם של אלו שהיו יכולים לפגוע ולהחריב חלקים מארץ ישראל או יהודים לחילופין ובמקביל.

   אבדה גדולה, יום אבל לאומי ל""הארץ"!!!

  9. אתה צודק ! שאלת שאלה נכונה מאוד.

   בעבר, האמנו לעיתונות הישראלית, כיוון שלא ידענו שהם משקרים אותנו.
   היום, אנחנו יודעים שהעיתונות הישראלית נאמנים לשמאל הראדיקלי הבינלאומי, שההוראות אליו מגיעות היישר מהקרמלין במוסקבה...