המבקר רמז: אסייע למאבק נגד בניית מתחם נופש בכנרת

מיכה לינדנשטראוס סייר בחוף אשלים, בו אושרה הבנייה והבהיר כי גם בפלמחים "משרדי תרם תרומה מכרעת מול גורמים חזקים מאוד בשלטון"

מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס  סייר הבוקר (ראשון) בחוף אשלים במזרח הכנרת, לשם הוזמן על ידי מטה המאבק המתנגד להקמת מלון בסמוך לחוף ורמז כי הוא עשוי להתערב בסוגיה.

במהלך הביקור אמר לינדנשטראוס כי "גם מאבקים קודמים שנראו לכאורה בעייתים מאוד דוגמת המאבק נגד הבניית בחוף פלמחים - משרד מבקר המדינה תרם בו תרומה מכרעת מול גורמים חזקים מאוד בשלטון הישראלי". בהמשך היום יפגוש המבקר גורמים נוספים במועצה אזורית גולן  ובמנהל מקרקעי ישראל.

חוף צאלים-אשלים בכנרת, המוכר בשם דיאמונד, היה עד לפני שמונה חודשים נקי מהתערבות אנושית, אולם מאז פברואר החוף מגודר, והטרקטורים מכינים את השטח להקמת מתחם מלונאות, שבנייתו אושרה כבר לפני חמש שנים .

חוף צאלים-אשליםגילי סופר

בחוף צפוי לקום מלון "אורכידאה כנרת", בבעלות קבוצת ג'ורדאש ישראל של האחים נקש, המחזיקים גם בחברת התעופה ארקיע. על פי פרסומי החברה, המלון ישתרע על שטח של 100 דונם, בו יקומו 50 יחידות כפר נופש שיצפו אל האגם. בעבר פורסם כי בהקמת המתחם יושקעו 40 מיליון דולר.

מטה המאבק להצלת חוף אשלים, טוען כי החוף הוא המגרש הביתי לספורט גלישת רוח ו-kite. לטענתם, "בניית המלון תביא להרס החוף באופן בלתי הפיך".

בארגוני הסביבה המתנגדים אף הם לתוכנית טוענים כי אף שהתוכנית לבנייה בחוף צאלים-אשלים אושרה לפני יותר מחמש שנים וטרם חקיקתו של חוק הסדרת חופי הכנרת, יש לבחון אותה מחדש לאורו. "נורמות התכנון של התוכנית אינן תקפות כיום", אמר גל סילברמן מעמותת אדם וים.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 17
  כל הכבוד למבקר המדינה. אנשים כאלה מוכיחים שעדיין יש סיכוי למדינה שלנו. אבל הדרך עוד ארוכה.. יישר כוח לכל העוסקים במאלכה!
 2. 16
  בשביל מה אנחנו צריכים עוד מלון מסביב לכנרת?

  כדי שיהיה עוד מלון ריק בחורף ובזמני מתיחויות מול שכיננו?

 3. 15
  לבדוק מה קורה במחלקת הנדסה בגולן.......
 4. 14
  מה השלב הבא

  לוקחים לנו את החופים היפים,בכינרת בים.השלב הבא זה שטייקון ייקח לי חלק מהבית לטובת פרויקט שיכנס למדינה כסף?למה אין חוק בארץ הזו ושום דבר לא מסודר,אאהה בעצם יש חוק שאסור לבנות(לא יודע כמה מקוו המים),אבל אין מי שיאכוף אותו.למדינה נוח להתגמש בחוקים שלה,וזה על החשבון הציבור

 5. 13
  לעצור את הבניה

  חבל להמשיך את הבניה. חוף נדיר. גם תנאי גלישה נדירים וגם חוף פתוח לגמרי למתרחצים ונופשים.

 6. 12
  כל הכבוד למבקר על בחינת הנושא, לאחר הסיור והבדיקה הגופים האחראים לא יוכלו להתעלם מהבנייה אשר פוגעת בטבע
 7. 11
  יאללה נקש תרדו מהעץ קחו פיצוי וותרו על המלון הזה

  בואו נפתח את התירות בלי להרוס את הטבע!

 8. 10
  החוף הפתוח האחרון בכנרת!!

  פנינת הטבע האחרונה שנשארה מכל הכנרת !!!! דיי לבצע הכסף והרס הטבע

 9. 9
  החוף החופשי האחרון בכנרת

  פינה ירוקה

 10. 8
  צריך להפסיק את הבניה הכנרת - יש מספיק
 11. 7
  כל הכבוד למבקר המדינה שעשה את המאמץ הראוי להערכה לבוא לחוף ולראות במה מדובר

  עכשיו רק נשאר לבדוק את הנושא לעומק ולעצור את הבנייה בחוף!!!!!!!

 12. 6
  מתבקש לבדוק מה הניע את יו"ר המועצה המקומית גולן, אלי מלכה,לאשר ולפעול להקמת המתחם השערוריתי הזה?רמז...? לא כל האחים שלו מקומבנים
 13. 5
  כל הכבוד למבקר. לצערנו הוא עושה את העבודה מכיוון שאין גורם אחר שיעשה אותה.
 14. 4
  הכנרת וחופיה הם של כולנו, אזרחי המדינה, ולא של עשירים מהארץ ומחו"ל היכולים לרכוש יחידות נופש יקרות ולהדיר את הציבור הרחב מהימה ומחופיה. פקידים ונבחרים מושחתים מוכרים את רכוש הציבור לטייקונים וגוזרים קופון כספי ו/או שלטוני ואט אט הופכת כל המדינה למקנת ידם של מעטים. זכרו את הלקי של זהבית כהן וחידלו ממנהג הגנבות שאתם מתחמים בו כבר עשרות שנים.
 15. 3
  אסור בתכלית האיסור למבקר המדינה לפעול בנושא זה

  במידה ומבקר המדינה יתערב בפעולת ועדות בניין ערים הוא יפעל בניגוד לחוק. אין לו כל סמכות בנושא. ואולי סוף סוף תימצא עילה מספיק טוב להדיח את האיש הזה. הוא גורם לנזק רב למוסד מבקר המדינה. יש מספיק דרכים לערער על אישורי בנייה. אך כאשר הועדה המחוזית מאשרת תוכנית התואמת את תוכנית המתאר הארצית לאף אחד אין יכולת להתערב. רק כאשר בית המשפט מוצא שהועדה חרגה מסמכותה ופעלה בניגוד לחוק הוא יכול להתערב. למבקר המדינה אין ואסור שתהיה נגיעה לנושא זה.

  1. תגיד,כמה משלמים לך פר תגובה?
  2. אם ההליך התכנוני במדינת ישראל היה שפוי ונורמלי יתכן ודברך היו הגיונים

   אבל היות וזהו הליך רקוב ומושחט מתפקיד המבקר לבקר את הנושא ולדרוש מהמדינה לפעול לשינו ושיפור תוך מניעה של נזקים ע"ב יום יומי

 16. 2
  גם המבקר לא יוכל נגד השחיתות של השלטון המקומי וועדות התכנון
 17. 1
  אדוני המבקר נא לבדוק מי הנהנים בשלטון

  יש יסוד סביר להניח שהאשורים מסוג זה ואחרים נתנים תמורת משהו אחרת אין הגיון ציבורי כלכלי שיסביר את תהליך קבלת ההחלטות המיוחס לא זוכים אנשים אילו ובתמורה העלובה המתקבלת ובהטבות הגלומות בפרוקטים אילו לכן יש מקום לנער את המערכת מהיסוד כי אלה הם חולאי החברה בישראל די מאסנו