נערות לוח השנה למען הכלבים המסוכנים

לוח שנה בהשראת שנות ה-50 הופק כדי לגייס כסף לעמותה שמשקמת כלבים, שחלקם השתתפו בקרבות. המפיקים ינסו גם לשפר תדמית הכלבים שנתפסים כמאיימים

לוח השנה "Chicks for Pits" הוא מיזם שנועד לסייע לכלבים שמוגדרים "מסוכנים" וזקוקים לשיקום. בלוח מוצגות נשים המצולמות באווירת הפיפטיז לצד הכלבים, שלפתע לא נראים מאיימים כלל. "כשיהיה מוכן", הסבירה המעצבת הגרפית יעל אהרונוביץ', "הלוח יימכר והכסף יועבר ל'בית של דינו' שמסייע בשיקום כלבים כאלה".

"כשרואים אותי ברחוב עם הכלבים שלי, אמסטפית ודוברמן, אנשים נבהלים ועוברים לצד השני", מספרת עדי ציוני, שהפיקה את לוח השנה והצטלמה אליו (גילוי נאות: השתיים עובדות ב"הארץ"). המחוקק ערך אבחנה בין כלב מסוכן לכלב שאינו מסוכן: משרד החקלאות הגדיר רשימה של זני כלבים מסוכנים, בהם רוטווילר, פיט בול טרייר, אמסטף ועוד, אך ציוני מסבירה: "מעבר לזה שאנחנו רוצות לגייס כסף עבור הכלבים, חשוב לנו לנסות ולנפץ גם את הסטיגמה לגביהם. הכל תלוי באיך מגדלים את הכלב ולא בגזע שלו", היא אומרת. "אם תגדל כלב כדי שיתקוף, כל כלב, הוא יתקוף, אבל זה לא חייב להיות ככה".

בנות Chicks for Pitsמוטי מלול

ב"בית של דינו", דואג דודו מרציאנו למחסה לכ-50 כלבים מסוכנים. כלבים רבים מגזעים המוגדרים כאלה, נלקחים על ידי בעליהם לקרבות. דודו, מאלף כלבים במקצועו, מחלץ אותם ומתחיל בתהליך שיקום, בו הוא מנסה להחזיר את הכלבים לחיי שגרה. לא אחת, נזקקים הכלבים לטיפול רפואי. חלק מהכלבים מגיעים אחרי שקטמו את זנבם או אוזניהם – כי ככה הבעלים חושבים שהם נראים מאיימים יותר. דודו מלמד את הכלבים איך להסתדר עם כלבים אחרים ובהמשך גם עם אנשים. המטרה היא להביא את הכלבים לאימוץ ולמצוא להם בית. חלק מהכלבים בלוח השנה, אגב, מיועדים לאימוץ.

יעל אהרונוביץ', הפיקה ועיצבה את הלוח, נערת חודש דצמבר, עם הכלב טונימוטי מלול

"העמותה של דודו בקשיים כלכליים, וחשוב לנו מאוד לעזור ולהמשיך את המפעל הזה", מסבירה ציוני. בשלב ראשון, הודפסו 200 עותקים מלוח השנה. ההפקה כולה הייתה בהתנדבות. יוזמות הפרויקט מתכוונות להמשיך בפעילות, להדפיס עותקים נוספים וגם להפוך את הפקת הלוח למסורת. "חוץ מזה, אנחנו מתכננות גם הפקה שקשורה לילדים, כדי להראות שכלבים שנחשבים מסוכנים הם לא בהכרח כאלה והם יכולים להסתדר נהדר עם כולם, גם עם ילדים".

עדי ציוני, ממקימות הפרוייקט, עם הכלב עילאימוטי מלול

בעיה נוספת שנתקלים בה אנשים שמטפלים בכלבים המוגדרים מסוכנים היא שיש מעט היענות לאימוץ של כלבים כאלה. "אנשים מפחדים, הם רוצים לאמץ גזעים שלדעתם קל יותר לטפל בהם. הם חוששים שיום אחד, כלב 'יקבל סיבוב' ויתקוף", אומרת ציוני. "את התפיסה הזו אנחנו רוצות לשנות".

דפנה בר-אל, ממפיקות הפרוייקט, אחראית על האיפור והשיער ונערת חודש אוקטובר עם הכלבה יפעתמוטי מלול

עלות לוח היא 50 שקלים וניתן יהיה לרכוש אותו במוצאי שבת, ב"פולי", ברוטשילד 60 בתל אביב. כמו כן ניתן יהיה להשתתף בהגרלה נושאת פרסים תמורת עשרה שקלים ולרכוש צעצועים לכלבים. כל הכסף יעבור לבית של דינו. כמו כן, ניתן יהיה לתרום ציוד כמו שמיכות לכלבים, צעצועים וכלי אוכל.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 21
  לוח השנה והבחורית ממש כוסיות וסקקסיות ...

  לגבי הכלבים עדיך לא להתקל בהם כמובן לוח השנה הזה הוא תוצר של תל אביב המנותקת מהעולם החיצון ומנותקת מעצמה
  אוהבי חיות בדרך כלל הם שונאי אדם אז בבקשה תעשו את הבחירה לגבי הנשים ... אחלה פרונטים יש פה

 2. 20
  רעיון יפה, כל מאמץ לעזור לבעלי חיים ראוי

  לאהדה. אנשים בישראל עדיין בורים לחלוטין כשזה נוגע לטיפול וכבוד כלפי בעלי חיים

 3. 19
  כלביםדליהגג ים

  לי. לאו. קרה. שכלב. יינשך. פעם. בחיים. לוא. להרגיז. אותו לתת. לו. להיות. רגוע.

 4. 18
  כשהנביחות מעירות אותי 3 פעמים בלילה..

  חשבתם לעצמכם, כמה רעש והמולה יש סביב כלבים? חשבתם שאולי, אתם פוגעים בשכנים שלכם? שהשכן שלכם חסר אונים מולכם גם מול החוק. גם אם תגדלו 50 כלבים אף אחד לא באמת יכול לעצור את זה. שגם אם יסבירו לכם את זה, יש סיכוי גדול שלא תשמעו. הלו, אתם שומעים?

 5. 17
  נהדר! הלוואי שתצליחו
 6. 16
  קשה לי להימנע ממידה מסוימת של אי נוחות לאור היוזמה הזאת

  סטיילינג מוקפד, יוזמה שתכליתה רווחת בעלי חיים, אבל עוברת איכשהו דרך שכפול של דימויים נשיים מוכרים ולא ממש חביבים (עליי). התמונות שהוצגו בהגדלה בכתבה לא עוררו אצלי אנטגוניזם, אבל מהתמונה הקבוצתית אפשר לראות בהרבה תמונות אחרות דימויים יותר (מממ.. בהיעדר מילים חלופיות אשתמש במילה השנואה) מחפצנים.
  קצת מזכיר את הסקסיזם למען זכויות בעלי החיים שPETA חוטאים בו לא פעם, או היוזמה שהיתה לפני כשנה לצלם ישראליות בפוזות פתייניות למען העלאת קרנה של ישראל בעולם, או משהו מגוחך מעין זה.
  בעסה. באמת נראה לכם שאין דרך אחרת לפעול למען מטרות נעלות? הרי אפשר היה לצלם לוח שנה שלם לאור המטרה הזאת, בלי לחטוא למטרה חשובה אחרת.
  לא יכולה להימנע מלהזכיר את Men posed as pin-up girls. איכשהו כשגברים מצולמים בפוזות המגוחכות האלה, זה צורם. אותם עוד לא התרגלנו לראות ככה
  http://imgur.com/gallery/ftCKA

  1. חותמת על כל מילה
 7. 15
  יש סיבה טובה מאד למה אוסרים את גידול הכלבים האלה

  הם מאד מאד מסוכנים ובלתי צפויים, הרבה ילדים נפצעו קשה מכלבים כאלה. עדיף לנו בלעדיהם.

 8. 14
  זה בכלל חוקי לגדל כלבים כאלה? זו ממש סכנת נפשות...
 9. 13
  אוהבי כלבים (ביחוד מסוכנים) לרוב הם שונאי בני אדם
  1. משום שרוב בני האדם הם כמוך.
 10. 12
  Ka

  אז רגע... כל הנגד וכל הביקורת ... ומה אתם עושים בכלל למען משהו שאותו אתם אוהבים ובו מאמינים? רעיונות לשיפור? לא! רק תגובות שליליות ומטופשות! הבנות האלה אחלה, גדולות מהחיים ובעלות איניציאטיבה !

 11. 11
  אין שום סיבה להמשיך ולגדל כלבים מגזעים שפותחו במיוחד לשם הרג - כלבים אחרים, פרים, דובים או בני אדם. אחת מהתכונות שפותחו, למשל, אצל האמסטף היא לסת חזקה ביותר, דבר שמועיל בקרבות כלבים, עבורם נועד הגזע. היות וכך, גם בהתעלם מהעובדה שיש בהחלט מרכיב גנטי/גזעי באופיים של כלבים, כאשר אמסטף נושך (נגיד) ילדה בת ארבע, הוא יכול להרוג אותה (דבר שלמרבה האסון קרה לפני שנים מספר בתל אביב) - דבר שרק מעט כלבים אחרים יעשו. האיסור על גידול הגזעים המסוכנים מוצדק. ואם כבר מדברים, זה לא לוח שנה מחפצן-פטריארכלי-תרבות-אונס-גוואלד? איפה צפי סער?!

  אין שום סיבה להמשיך ולגדל כלבים מגזעים שפותחו במיוחד לשם הרג - כלבים אחרים, פרים, דובים או בני אדם. אחת מהתכונות שפותחו, למשל, אצל האמסטף היא לסת חזקה ביותר, דבר שמועיל בקרבות כלבים, עבורם נועד הגזע. היות וכך, גם בהתעלם מהעובדה שיש בהחלט מרכיב גנטי/גזעי באופיים של כלבים, כאשר אמסטף נושך (נגיד) ילדה בת ארבע, הוא יכול להרוג אותה (דבר שלמרבה האסון קרה לפני שנים מספר בתל אביב) - דבר שרק מעט כלבים אחרים יעשו. האיסור על גידול הגזעים המסוכנים מוצדק. ואם כבר מדברים, זה לא לוח שנה מחפצן-פטריארכלי-תרבות-אונס-גוואלד? איפה צפי סער?!

 12. 10
  אני לא רואה בין כל היפהפיות אף אחת מהסוג שסאם רוקוול מכנה אלופות בצלות.

  ולמה הכוונה?
  רוקוול מסביר: טוסיק נאה הוא כמו בצל: הוא מזיל דמעות מעיני.

 13. 9
  אויש כמה אני מתגעגעת לימים שבהם ינטע היתה ינטע, בלי קעקועים, פירסינג וכלבם של בני בסקרוויל. יהודיי ויהודותיי אל תנסו להיות היפסטרים כי התוצאה תהיה ליאת הר לב.
 14. 8
  מחווה מגה היפסטרית, נרקיסיסטית, למען בעלי חיים, מנותקת לחלוטין מהמציאות. דימוי מושלם של תל אביב, סתיו 2013
  1. היטבת לבטא את מחשבותי
 15. 7
  הבעיה בכלבים הללו היא באנשים שמתרשלים בגידולם

  או משחררים אותם ללא רסן לטייל מסביב לילדים.
  לכן אני בעד איסור על אחזקתם ללא רישיון וביטוח מיוחדים.

 16. 6
  כל הכבוד
 17. 5
  כל הכבוד - שתצליחו להוציא את האמת לאור

  אחלה יוזמה, מקווה שתצליחו בגיוס הכספים, אני יודע שיש הרבה אנשים שמוכנים לתרום גם מזמנם לעניין. ולכל מי שעדיין בספק לגבי האמת בנוגע לכלבים הכביכול מסוכנים, אני מציע שתעשו לעצמכם טובה ותשקיעו שעה מזמנכם לחיפוש באינטרנט בנושא... כמו בכל דבר בחיים הבורות היא הפשע האמיתי.

 18. 4
  הבנות? הן הבנות שלך? הן בנות 6?

  מה זה הביטוי השוביניסטי הזה.

  1. אוי לכי תגדלי לך משהו מפלסטיק
 19. 3
  כולי תקווה שהיוזמה הנואלת הזאת תיכשל

  נכון - כל כלב יכול לתקוף - אבל אמסטף, דוברמן או רוטווילר מהרגע שהם סוגרים מלתעות - גם אלוהים לא יכול להציל אותך.

  1. איינשטיין אמר:

   איינשטיין אמר: שני דברים הם אין סופיים: היקום והטיפשות האנושית.

  2. אחזק את דבריך ואומר

   כמו שבבני אדם יש יצר חייתי שמתפרץ מדי פעם, כך גם בכלבים.
   ולדעתי בעל כלב מהזנים המסוכנים צריך לקבל דו"ח כפול, על שוטטות כלב ללא מחסום. בין אם תקף ובין אם לא.
   למה להטיל אימה על אנשים תמימים ברחוב?

  3. זה הכל בעלים, טמבל (נכון, אני לא נחמד כמו 1)

   מדינת כל ערסיה

  4. בורות

   היא עניין מסוכן, אנא לפני שאתה מפיץ רעל תלמד את הנושא, תכיר לעומק, לך תראה כלבים גדלים בבתים, אמסטפים פיטבולים רוטוויילרים ודומיהם.. אני מזמין אותך אליי הביתה למפגש היכרות עם 2 נשמות על ארבע שבגלל תגובות כמו שלך מתוייגות בציבור כסכנה.

 20. 2
  רעיון מבורך. ביצוע גרוע.

  רעיון מבורך. ביצוע גרוע. אם רוצים לנפץ את המיתוס שיש על הכלבים האלה, אלה בדיוק התמונות האחרונות שצריך לפרסם, דימוי סקסיסטי של נשים ותרבות הקעקועים, בדיוק כמו אלה שמגדלים את הכלבים האלה לקרבות.
  לא, אתן לא מגניבות... אתן בעצמכן קורבן. עצוב.

  1. באמת

   כל מי שיש לו קעקוע, פירסינג או נראה "יוצא דופן" מבחינתך הוא כזה שיגדל את הכלב שיתקוף?
   אל תשפוט בן אדם לפי החיצוניות שלו, הבחורות האלו מדהימות ועושות עבודה מדהימה שאתה בחיים שלך לא תגיע אליה אפילו!

  2. מחשבה שגויה ביותר

   כנראה שאתה איש מלומד מאוד מאוד והתבונה שלך מדהימה , להגיע למסקנה שאישה מקועקעת מדומה למגדל כלבים לקרבות , איך לא חשבו על זה קודם ! אתה פשוט איש גאוני חבל שאתה מבזבז את הקישרון שלך פה

  3. ממש לא!!! ולכן זה מצער. זה מקעקע (משחק מילים) את התפישה של הציבור לגבי התדמית של הכלב. להפך אני וכל בני משפחתי מקועקעים אבל לא כל ישראל היא תל אביב!!!
  4. אגב, אין בידך מספיק נתונים כדי לדעת מה עשיתי בחיי, כך שהמשפט האחרון מיותר ואפילו יכול להיות מביך...
  5. אגב, אין בידך מספיק נתונים כדי לדעת מה עשיתי במהלך חיי, כך שהמשפט האחרון שכתבת מיותר ואפילו מביך
 21. 1
  נהדרות!

  ככה נראות בחורות יפות מבפנים ומבחוץ =)
  כל הכבוד על היוזמה!

  1. באוביקטיביות אני אומר שהכלבים מכוערים ומגעילים. גם הבנות לא משהו אבל הייתי מסכים לבעול אותן
  2. לבעול את הכלבים??? צער בעלי חיים