ארה"ב: על איראן לספק הבהרות עקב דו"ח סבא"א תוך ימים

לדברי שרת החוץ האמריקאית, האיראנים רגילים ב"הכחשה והונאה"; הנציג האיראני שעומת עם ממצאי הדו"ח אמר כי הם מבוססים על "מודיעין גרוע"

שלושה וחצי ימים אחרי שהתפרסמו פרטי הדו"ח המפליל נגד איראן, תובעת ממנה הלילה  (שבת) ארצות הברית לספק תוך ימים הבהרות, ומוסיפה כי וושינגטון נועצת בבעלות בריתה ביחס לדרכים חדשות להפעלת לחצים על הרפובליקה.

שרת החוץ האמריקאית הילארי קלינטון אמרה את הדברים בעת ביקור בהונלולו. "לאיראן הסטוריה ארוכה של הונאה והכחשה ביחס לתכנית הגרעין שלה, ואנו מצפים שהיא תענה בימים הקרובים על השאלות הרציניות שהדו"ח מעלה".

מנגד אמר שגריר איראן לסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, עלי אשגר סולטניה, כי הדו"ח מבוסס על עבודת מודיעין גרועה. אנשי הסוכנות הציגו לסולטניה מכתבים ותצלומי לווין המוכיחים את טענותיהם, כי איראן מפתחת נשק גרעיני בפרצ'ין. "אין כל הוכחות לכך", טען סולטניה. "אנחנו מבצעים פעולות קונוונציונליות (בפרצ'ין), ואין דבר בינן ובין גרעין", אמר.

אתמול רמז מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה כי תקיפה ישראלית באיראן תביא לעימות מזוין בין הארגון וישראל. "אני לא מאיים, אבל כל בר דעת מבין שתקיפה ישראלית-אמריקאית באיראן, או מעורבות צבאית בסוריה, תוביל למלחמה כלל אזורית", אמר נסראללה.

לדברי נסראללה, שנאומו הוקרן על מסך ענק ברובע הדאחיה בבירות, "אני סומך על מה שאמר חמינאי. איראן יכולה להדוף כל תקיפה על מתקני הגרעין שלה. זה שיא החוצפה שישראל - שיש לה מאות ראשי נפץ גרעיניים - דורשת מהעולם לתמוך בה בתקיפה של המתקנים הגרעיניים באיראן, שהוקמו למטרות שלום".

Read this article in English: U.S. demands Iran response to IAEA report within days

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 9
  קלינטון אנחנו מאמינים בך אבל הבעיה הבוס הערבי שלך
 2. 8
  איראן מזמן מצפצף על המערב הצבוע שחיסל את מוברק ולא את אסד
 3. 7
  ובינתיים בטהראן

  פיצוץ ענק מחריד את העיר בצהרי שבת סתווית.

 4. 6
  וגם על ארה"ב לתת הבהרות

  למה שישראל מותר להיות נשק גרעיני , ואירן לא .
  למרות שגם בישראל ישנם אנשים קיצוניים , ומעודדיםפ בהרג ערבים , כמו שר החוץ ליברמן .
  מה שנכון שאה"ב מאבדת את הלגיטימיות שלה במזרח התיכון ובעולם כולו.
  תמיד שמדינה מתחילה לאבד את היושר מאבדת גם את המעמד שלה .
  אז בואו נודה שתקיפה באירן לא תהיה , ופצצה באירן תהיה , וארה"ב לא תחזור למה שהייתה.
  וסין היא השולטת החדשה לדור הבא , את תשלימו ותפנימו.

 5. 5
  אירן היא כמו כל אותם היושבים בכלא וטוענים שהעלילו עליהם.

  לאירן יש בעיה עם העובדות.
  אז כולם שקרנים.
  תוכיחו שאתם דוברי אמת וכל העולם שקרן.
  תפתחו את כל מתקני הגרעין שלכם ,הסבירו לעולם מדוע אתם צריכים עבור כור כוח אחד שהדלק אליו מסופק ע"י הרוסים במערך של טיהור זיקוק והכנה של אורניום בקיע . במידה ותצליחו לשכנע מישהו אשר היום רואה בכם אוסף של שקרנים. הצלחתם. אך הסיכוי שזה יתרחש ,קלוש.
  המדינות התומכות בכן רוצות באי סדר עולמי. הן רואות במצב של כאוס מצב טוב מבחינתן.
  רק שאותן מדינות לא מבינות שכאוס לא מבדיל בין מדינה אחת לאחרת. כל המדינות יפגעו במידה ולאירן יהיה נשק גרעיני .רוסיה וסין יהיו הראשונות להיפגע מכך הרוסים באמצעות טרור איסלמי והסינים עקב ירידה בביקושים למוצרים אותם היא מייצרת.

 6. 4
  So what?הפלסטינים מבקשים עצמאות,אנו כיבוש,בהוטן אושר וארה"ב?אובמה מחפש קדנציה נוספת,מחפש לרצות אותנו כדי לקבל קולות לבחירתו,סרקוזי ומרקל מבולבלים והגב. קלינטון רוצה להיות השוטר והתובע העולמי. למה?
 7. 3
  מייד! תוך 365 יום ולא יותר.
 8. 2
  בינואר 2011 םג תוקף האולטימטום שקלינטון נתנה לאיראן. ומה קרה מאז? כלום. כך גם יקרה עכשיו. האיראנים מבינים שלא רוצים להתעסק איתם ושמים פס על כל העולם. תחשבו מה יהיה כשתהיה להם פצצה. אז בכלל אף אחד לא יעיז להתעסק איתם
 9. 1
  מפחיד לראות את ארהב מפחדת על בארות הנפט שלה במפרץ????

  http://hacohen.goop.co.il