סבא"א גינתה את איראן: "דאגה עמוקה וגוברת מתכנית הגרעין"

ההחלטה שעברה ברוב גדול אינה כוללת צעדי ענישה; הערב הודיעה איראן על תרגיל נ"מ המדמה תקיפה ישראלית על מתקניה הצבאיים

מועצת הנגידים של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית אישרה אחר הצהריים (שישי) את הצעת ההחלטה לגנות את איראן, עקב המשך מאמציה לפתח פצצה גרעינית. על פי לשון ההחלטה, הביעה המועצה "דאגה עמוקה וגוברת" מכוונותיה של איראן, וקראה לטהראן להגיב על ההאשמות. הגינוי יצא בעקבות פרסום דו"ח סבא"א לפני עשרה ימים, הקובע שאיראן פועלת לפיתוח נשק גרעיני בניגוד להצהרותיה.

החלטת הגינוי לאיראן עברה ברוב של 32 מדינות מתוך 35: קובה ואקוודור התנגדו ואינדונזיה נמנעה. החלטת הגינוי זכתה לתמיכה רחבה במועצת הנגידים, אך היא אינה כוללת צעדי ענישה משמעותיים עקב התנגדותן של רוסיה וסין.

לחצו לייק וקבלו את כל העדכונים הישר לפייסבוק

סטודנטים מפגינים בתמיכה בתכנית הגרעין, השבוע באיספהןאי-אף-פי

נציג איראן בסבא"א, שנכח בכינוס מועצת הנגידים בווינה, אמר כי מדינתו לא לוקחת ברצינות את האשמות הארגון, וקרא להן "לא מקצועיות, לא מאוזנות, לא חוקיות ופוליטיות". הוא הוסיף: "ההחלטה של סבא"א אף מחזקת את רצוננו להמשיך בתוכנית הגרעין".

שרת החוץ האמריקאית הילרי קלינטון ברכה על החלטת מועצת הנגידים. "על ההחלטה לגרום לאיראן לתת דין וחשבון על כשלונה לשתף פעולה בנושא תוכנית הגרעין שלה", אמרה והוסיפה כי "שש המעצמות עדיין מוכנות לנהל דיאלוג עם איראן, אם היא מוכנה לנהל משא ומתן רציני".

"בשבועות הקרובים, נעבוד עם השותפים הבינלאומיים שלנו להגביר לחץ על ממשלת איראן, עד שהיא תחליט לעמוד במחויבויות הבינלאומיות שלה", הוסיפה קלינטון.

בתוך כך, דיווחה היום סוכנות הידיעות האיראנית אירנ"א כי משמרות המהפכה פותחות בתרגיל הגנה אווירי, המדמה תקיפה של ישראל על מתקני הגרעין במדינה.

Read this article in English: IAEA board adopts resolution rebuking Iran nuclear program

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 5
  they can care less of Palestinians

  IRAN want all the OIL fields in the middle east.They think if you control the fields you control the world.If you control the world you can force ISLAM on everybody.They have wet dreams .The thing to do is eliminate the mullas and help the normal iranians take over. Its time to squeeze them economically.

 2. 4
  הגיע הזמן שהאופוזיצי הסורית תפוצץ כמה פצצות במוסקבה
 3. 3
  במכשיר בדיקה פשוט כל הבית מראה ערכי RF גבוהים שלא היו כאן קודם

  והחראים האלה רוצחים בלי פיקוח.

 4. 2
  בשבוע הבא - הגרעין הישראלי לכאורה יעלה לדיון...

  עד שהאמריקאים יבינו, שאם לא יזרקו את ישראל לכלבים, לא יוכלו לגבש קואליציה של ידידים, ימשיכו דיוני הסרק.
  רק ביום שהמטריה האמריקאית תיעלם, והרוסים יפסיקו לגבות ולחמש כל מטורף יהיה שלום וצדק אזורי,,,עד אז ימשיכו המעצמות למכור נשק ולטפח מיני טליבאן וחאמס.

 5. 1
  השאלה היא לא אם יהיה עימות צבאי עם איראן, אלא האם ישראל תשכיל להכות באיראן לפני שזו תנסה להשמידה.