מכה לארה"ב: עשרות סוכני סי-איי-אי נלכדו בלבנון ובאיראן

כשנתיים לאחר הפרסומים על חשיפת רשתות ריגול ישראליות מדווחים כלי תקשורת זרים על פגיעה קשה בפעילות המודיעין האמריקאי במזה"ת

היכולת המבצעית של הסי-איי-אי בלבנון ובאיראן ניזוקה משמעותית בתקופה האחרונה בעקבות איתורם ולכידתם של עשרות מאנשי סוכנות הביון האמריקאית, כך מדווחים היום (שני) שורה של כלי תקשורת זרים.

על פי הדיווח באל איי טיימס, רשת הריגול הלבנונית נחשפה כיוון שאנשי הסי-איי-אי שהגיעו לביירות נפגשו עם הסוכנים בסניף של רשת פיצה האט בעיר. עוד דווח כי אנשי חיזבאללה ושירות ביטחון הפנים הלבנוני נעזרו בטכנולוגיית איתור טלפונים סלולריים על מנת לעצור את החשודים בריגול. מדובר בתוכנות שסופקו ללבנון על ידי ארצות הברית עצמה.

עוד מדווח האל איי טיימס, כי ראש השלוחה של הסי-איי-אי בביירות הוזהר בשנת 2010 שסוכניו עלולים להיתפס בגלל שהשתמשו בטלפונים הסלולריים שברשותם רק כדי להתקשר למפעיליהם. הוא אף הוזהר שלשירותי הביטחון הלבנונים תוכנות המסוגלות לאתר את אנשיו אך הוא לא שעה לאזהרות ואמר - "הם (הלבנונים - ב"ר) חברים שלנו, הם לא יעשו לנו את זה". ראש השלוחה קודם מאז וכיום הוא משמש בתפקיד בכיר במפקדת הסי-איי-אי כאחראי על המבצעים נגד חיזבאללה.

רשת אי-בי-סי מדווחת כי נלכדו סוכנים גם באיראן. על פי הדיווח הרשת האיראנית שנחשפה הפעילה סוכנים באמצעות רשת האינטרנט. אי-בי-סי מדווחת כי בלבנון נתפסו 12 סוכנים ובאיראן המספר עשוי להגיע לעשרות עצורים.

ביוני האחרון התגאה מזכ"ל החיזבאללה, השייח חסן נסראללה, כי אנשיו איתרו שני סוכנים אמריקאים שחדרו לשורות הארגון. השגרירות האמריקאית בביירות הכחישה רשמית את הדיווח, אך גורמים בעבר ובהווה אישרו את פרטיו וטענו כי המצב חמור אף יותר מכך. על פי הדיווחים, הסי-איי-אי השקיע מאמצים ניכרים בחודשים האחרונים כדי למנוע את חשיפתם של סוכניו שנותרו בשטח.

במאי הודיע שר המודיעין האיראני שיותר מ-30 סוכנים ישראלים ואמריקאים נתפסו במדינה. בזמנו איש לא התייחס לדברים אולם לפי רשת אי-בי-סי אומרים בכירים אמריקאים כי הדברים היו נכונים וכעת הם נחשפים.

מצלמה מוסווית בסלע שנתפסה בלבנון בראשית השנהאי-פי

עשו לנו לייק בפייסבוק וקבלו את העדכונים והפרשנויות של הארץ ישירות אליכם

בשנתיים האחרונות נחשפו ונעצרו בלבנון עשרות אזרחים בחשד שריגלו עבור ישראל. כלי תקשורת במדינה דיווחו כי באמצעות מרגלים אלה הצליחה ישראל לחדור לרשת הסלולר והאינטרנט של צמרת הממשל, וכי שני בכירים ברשת הסלולר "אלפא" נמלטו לחו"ל לאחר שחשדו שנחשפו.

בין היתר נתפסה בלבנון ב-2009 רשת ריגול בת 18 בני אדם שנחשדו שריגלו עבור ישראל - כך על פי פרסומים זרים. אחת המשימות שהוטלו על אחד מחברי רשת הריגול שנעצרה בלבנון, ושלפי הפרסומים בלבנון הופעלה בידי המודיעין הישראלי, הייתה להתקרב למנהיג חיזבאללה חסן נסראללה כדי לגלות את מקום מחבואו.

העיתון הלבנוני "א-ספיר", המקורב לארגון, דיווח כי אחד החשודים, זיאד חומסי, שנעצר בלבנון, הודה כי ישראל ביקשה ממנו לנסות ולהיפגש עם נסראללה, "כך תוכל ישראל לעקוב אחר מסלולו של חומסי מעיירת מגוריו ועד למקום בו ייפגש עם נסראללה". אך חומסי נכשל במשימה.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 21
  זו לא מצלמה אלא רק שקעים של מכשירי קשר או דומים להם

  זו לא מצלמה אלא רק שקעים של מכשירי קשר או דומים להם

 2. 20
  שכחתם את הפיסקה על 100 מליון דולר בשנה סיוע אמריקאי לצבא לבנון

  אפשר לאמר שהם כרו בור ונפלו בו

 3. 19
  מענין שיש במזרח התיכון רק סוכני מוסד וCIA ואין סוכנים של הק.ג.ב.
 4. 18
  מנחם

  טוב לדעת שלא רק אצלנו יושבים חמורים בתפקידי מפתח.

 5. 17
  כניראה התוכנה סופקה לשם חקירת רצח חרירי.
 6. 16
  ארה"ב וישראל נחשלו לחלוטין במשימתם העיקרית בלבנון, הקמת שלטון פרו מערבי והשגת שליטה על לבנון. הרוב הלבנוני הפטריוטי תומך החיזבאללה ניצח את האימפריאליזם
 7. 15
  באמת יש פה הערת ב"ר בכתבה?

  מה עם שאר האוכלוסייה שאינה בוגרת היחידה?...

 8. 14
  אללה ירחמהום. אלו כללי המשחק,וזהו בלי ספק משחק נבזי ואכזר.
 9. 13
  האמריקאים האלה כל-כך טיפשים שזה לא ייאמן לפעמים, הרי הלבנונים תפסו אותם בעזרת ציוד שהם העבירו בשנים האחרונות לצבא לבנון כחלק מה"סיוע" שהם מתעקשים להעניק למדינת הטרור הזו כאילו היא בת ברית שלהם למשהו, אותו ציוד שישראל התחננה שהם לא יעבירו להם והם התעקשו כי זה נועד "לחזק את הממשלה המתונה", אותו ציוד שבעזרתו נתפסו גם מרגלים ישראלים - הבורות של האמריקאים במזרח התיכון ממיטה על כולנו אסון שוב ושוב
 10. 12
  האמריקאים סיפקו הציוד לאיתור מרגלים...לא להאמין...שלומיאליות!

  הזלזול ביריב תמיד עולה במחיר גבוה...אבל האמריקאים והישראלים תמיד בטוחים שהם הכי חכמים...

 11. 11
  האם הסוכנים באיראן נלכדו בעקבות חשיפת תחנת הריגול הישראלית בדובאי?
 12. 10
  ניפדשו בסניף של פיצה האט חחחחחח - תשאלו כל אמרקיקני יגיד לכם לא להכנס לפיצה האט

  אז דווקא בלבנון?

  1. בדיוק. בדומינו'ס זה לא היה קורה!

   לפי הכתבה הם נחשפו בגלל שנפגשו בפיצה האט. תמיד טענתי שמסוכן לאכול שם.

 13. 9
  לבנון מעבדה רוסית נגד אמריקה וישראל

  עםאין כסף איראני כמובן

 14. 8
  c.i.a of america you are so naive,don"t you know that all lebanon are now hizbulla
 15. 7
  סוכני ה- C-F-IA חלמאים כמו הציונים. מכה לאימפריאליזם ולקולניאליזם במזה"ת.
 16. 6
  אפשר לעשות הסכם

  שישראל תסכים לשחרר פלסטינאים ולבנונים תמורת כל האמריקאים המרגלים אם האמריקאים משחררים את פולרד, מצביעים באו"ם עם ישראל בחמישים השנים הבאות בלי ערעור ונותנים לישראל בחינם טיסת מטוסי חמקן וגישה לנשק חדיש, אחרת כל המרגלים האלה יועמדו למשפט ראווה על ידי החיזבלה ויגמרו את חייהם על עמוד גבוה בביירות

 17. 5
  התמיכה האמריקאית הלא-מסוייגת בהתנחלויות ובמדיניות נישול הפלסטינים, וכמובן ציוד ישראל בנשק קטלני המופנה לדיכוי והרג הפלסטינים ביעילות רבה - עולה ביוקר. כעת הם לומדים בדרך הכואבת כי לא נעים לתפקד כסמרטוט של ישראל/כיבוש.
 18. 4
  ותודה לענת קם וחבר הצדקנים
  1. ענת קם חשפה דיונים בצבא על מעשים שנאסרו ע"י בית המשפט העליון. היא העבירה את החומר לעיתונאי ישראלי שכפוף לחוק הצנזורה, כל מידע שפורסם עבר על כן אישור של הצנזור הצבאי. היא לא פגעה בביטחון המדינה.

   בתקופות מליטריסטיות, טוב שיש אנשי מצפון אמיצים כענת קם.

  2. אתה עוד מעז להודות לבוגדת הזו והחברים הסמולנים שלה?!

   זאת שהדליפה את כל סודות המדינה לעיתונאי הבוגד הזה, בלאו? אחרי שבטח חשפה את תיקי פיקוד מרכז, בהם כמובן רשומים שמות סוכני הסי-אי-איי, וחשפה את הגיבורים העלומים האלה לגזר דין מוות? אחרי שהקימה במו ידיה את פרויקט הגרעין האיראני? מה היא בכלל עשתה בשואה, הטינופת הזו, אתה חשבת על זה פעם?

   ואתה עוד מודה לה! תתבייש! לא שמעת מה אמר ח"כ בן-ארי היום בכנסת? שקוראי הארץ בוגדים. לא שמעת מה אמר ח"כ דנון? שיש בצמרת הליכוד גורמים שמאלניים שחותרים תחת מטרות התנועה האמיתיות. ואתה עוד מודה לה? מזלה, מזלה שעוד לא סגרנו את ביהמ"ש העליון, אחרת הייתה מקבלת אצלי עונש מוות, ואתה אלף מלקות, לפי דין התורה הקדושה.

   עוד מעט, ממש אוטוטו, אנחנו נפטרים מכל הסמולנים האלה, מכל הבוגדים האלה, מכל השטינקרים האלה שחושפים את זה שאלוף פיקוד מרכז נותן פקודות שלא עוברות בג"ץ, כל האפסים האלה שבמדינות רכרוכיות קוראים להם ויסטלבלוארס ושמור להם כבוד מיוחד, אבל אצלנו נזרוק אותם לכלא לארבע וחצי שנים... ואז... בלי בג"ץ ובלי בצלם, בלי תקשורת ובלי קו-300... או... אז נקים פה בעז"ה את הבית השלישי... בית אלף השנים!!!

  3. דמגוגיה - רק מה שפורסם עבר אישור צנזורה, לא 2K מסמכים

   שלך תדע מה הם מכילים, הוצאו מתחום צה"לי ובילו שנים בסביבה לא מאובטחת בארץ ובחו"ל (!) של שני חסרי הבנה בסיסית באבטחת מידע, ע"ע מדיה לא מוצפנת, מחשבים לא מוגנים שורצי וירוסים, אינטרנט גלוי לכל שירות מודיעין בעולם... ו CD אחד בכלל הלך לה לאיבוד.

   התוצאה - חייבים להתייחס לכל התכנים שהייתה לה גישה אליהם כאילו זלגו לאויב = פגיעה ארוכה וממושכת בביטחון המדינה וסיכון חיי אדם. האם היית רוצה להיות במארב שמקומו ידוע לאויב?

  4. אל יניב - יפה מאוד מה שכתבת . ציונות = לאומנות של המאה ה19.
  5. מצחיק
 19. 3
  מכאן אפשר להבין

  שהפרסומים אודות סוכנים שעבדו למען ישראל ונתפסו הם לא בהכרח לא נכונים וזחיחות הדעת שעלתה באמצעי התקשורת בארץ בצמוד לפרסומים לא הייתה מוצדקת.

 20. 2
  אי אפשר להאמין לכלום. נקווה ששוחרי שלומנו חכמים ועושים את מלאכתם היטב.
  1. ממשלת ישראל והחונטה האימפריאליסטית האמריקאית אינם "שוחרי טובתנו" אלא אל אתה אחד מהם. טובתך היא ביטחון ושלום ורווחה, לא שליטה, אימפריאליזם וכוח
  2. האמריקאים לא רוצים שאיראן תשלוט בנפט של המפרץ כפי שהם עושים היום
 21. 1
  מגיע להם

  בגלל הטפשות של סוכני הסי אי א זאת בתוצאה