לאחר ספירת 90% מהקולות - האחים המוסלמים מובילים

על פי הנתונים שהולדפו מקלפיות גדולות במצרים, האחים המוסלמים מוליכים, אחריהם משתרכים מפלגת א-נור הקיצונית ומפלגת המרכז רק במקום השלישי

מספירת 90% מקולות הבוחרים בכמה ערים ופרובינציות גדולות במצרים, עולה כי האחים המוסלמים מובילים ומיד אחריהם מפלגת א-נור הנחשבת לאסלאמית קיצונית, ורק במקום השלישי נמצאת מפלגת המרכז, כך עולה מדיווח של אל-ג'זירה.

על פי הנתונים, האחים המוסלמים הופכים לכוח הפוליטי החזק ביותר במדינה מאז נפילתו של חוסני מובארק. עם זאת, יש להדגיש כי עדיין מוקדם להכריז אם מדובר בניצחון סולידי כפי שהיה צפוי, או ניצחון גדול יותר – משום שהספירה עדיין נמשכת וכי מדובר רק בחלק הראשון מתוך שלושה.

מהנתונים שהדליפו השופטים האחראים על הקלפיות, לאחים המוסלמים יש רוב בולט בקרב המצביעים בבירה קהיר ובעיר הנמל מקיסריה, כמו גם בלוקסור, פורט סעיד ובאזור תעלת סואץ.

עובדי אחת הקלפיות בקהיר סופרים את הקולותאי-פי

לחצו לייק לקבלת כל החדשות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

הבחירות ל-498 המושבים במועצת הבית התחתון תתבצע בשלושה שלבים בני יומיים כל אחד ותסתיים בינואר. אמש הסתיים השלב הראשון של הבחירות שהתאפיינו בשיעור הצבעה גבוה ועברו בשקט יחסי, בזמן שהמונים הגיעו להצביע בפעם הראשונה בחייהם.

נדין חאלד, המתנדב עבור אחד המועמדים ליד קלפי ברובע זמאלק, אמר אתמול ל"הארץ" כי "כ-50% מהמצביעים הראשונים כבר הגיעו ביום ראשון לבחירות. נראה שאלה שלא הגיעו עדיין חושבים שהצבא יקבע את התוצאות בכל מקרה, או שהם פשוט מעדיפים ליהנות מיום חופש". אולם כעבור מספר שעות, התברר כי גם היום, מיליוני אזרחים מצרים נהרו לקלפיות, במה שרבים מהם הגדירו כ"ההזדמנות הראשונה לקבוע בעצמנו את עתידנו".

Read this article in English: Muslim Brotherhood takes lead in Egypt vote count

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 9
  אולי אני קצת מגזים אבל זה מעלה בדעתי איזשהו תסריט

  האחים המוסלמים עולים לשלטון במצרים. כשזה קורה, מצרים מחדשת את יחסיה הדיפלומטיים המלאים עם איראן. כשהמשטר החדש נהנה מגיבויין המלא של סין ושל רוסיה, הוא מבטל את הסכם השלום עם ישראל ופותח איתה במלחמה. ידה של ארה"ב קצרה מלהושיע ובכל זאת ישראל מנצחת במלחמה וכובשת את סיני. ישראל אז מציעה למצרים את סיני תמורת שלום והאחים המוסלמים מסרבים. כעבור כעשרים שנה משטר האחים המוסלמים נופל, מתחילות שיחות שלום בין ישראל ומצרים, וישראל שוב נותנת את סיני למצרים תמורת פיסת נייר.

 2. 8
  למה אתם בפניקה..

  לא נעים לכם, אני מבין. כל חלומות הבלהות שלכם מתגשמים, אז כך: העולם המוסלמי כנראה שבכל זאת בוחר באיסלאם כדרך. בטורקיה, איראן, לבנון, פלסטין וגם בקו הירוק- המפלגה הגדולה היא איסלאמית והעם בחר בהם. עכשיו גם תוסיפו תוניסיה, מרוקו ומצריים ובהמשך גם תימן, לוב וסוריה- תוך שנתיים תהיה ישראל אי קטן בים איסלאמי ודימוקראטי. ברור שאתם מעדיפים דיקטטורים ומושחתים אבל זהו, תם העידן הזה.

 3. 7
  הו שארם אשייך ..... חזרנו אלייך...
 4. 6
  "נתונים שהדליפו השופטים האחראים על הקלפיות" - אחלה בחירות דמוקרטיות. אני לא אתפלא אם "השופטים האחראים על הקלפיות" גם "שיפצו" קצת את תוצאות הבחירות.
 5. 5
  חצי מיליארד אירופים-300 מיליון אמריקנים-שמונים מיליון מצרים-ושבעה מיליון ישראל-יתגעגעו לתור הזהב (בלי מרכאות) של מובארק
 6. 4
  יופי! לא חשבנו שיהיה אחרת! - תתכוננו למלחמה!

  אחים מולסמים = חמאס = מלחמה ! נראה להם כמה זמן לוקח למיים מסכר אסואן המופצץ - להגיע לכיכר אל תחריר!..

 7. 3
  ואלו הבחירות האחרונות במצרים
 8. 2
  ואלה היו הבחירות החופשיות האחרונות במצרים, גבירותי ורבותי

  עוד ניסוי מרתק, שייגמר בדיקטטורה איסלאמית קיצונית.

  1. אצלנו זה יגמר בדיקטטורה חרד"לית קיצונית אבל הם אולי יצליחו להינצל
  2. אתה בטוח שהבחירות האלו היו חופשיות?
 9. 1
  איזה מזל שהם הדיחו את מובארק - עכשיו הם יחזרו 2000 שנה אחורה great move guys - idiots...