דיווחים בלבנון: צה"ל הפציץ מתקן ריגול שנחשף על ידי חיזבאללה

לפי הדיווח, אנשי חיזבאללה כיתרו את זירת האירוע ובשמיים מורגשת פעילות של מל"טים ישראלים. בפיצוץ נפצעו שני בני אדם

כלי תקשורת לבנוניים דיווחו בצהריים (שישי) כי שני בני אדם נפצעו בפיצוץ בדרום המדינה, בין הערים סריפה ודיר קיפא. לפי חלק מהדיווחים מדובר במתקני ריגול שהופצצו על ידי ישראל לאחר שנחשפו על ידי חיזבאללה.

אולם כלי תקשורת אחרים מציגים דיווחים סותרים בנוגע לסיבת הפיצוץ. אחד מהם העלה את ההערכה כי מדובר במצבור נשק של חיזבאללה שהתפוצץ, בעוד אחרים טוענים כי במקום קיימת מחצבה בה אירעה תאונת עבודה.

אתר המקורב לחזבאללה טען כי הארגון חשף אמצעי ריגול ישראלים שהוטמנו באזור הפיצוץ . על פי הדיווח ישראל הצליחה לפוצץ את האמצעים שהתגלו באמצעות מטוסים ללא טייס.

אמצעי ריגול שנחששפו על ידי צבא לבנון במארסאי–פי

אתר האינטרנט "לבנון עכשיו" מסר כי אנשי חיזבאללה כיתרו את זירת האירוע ומשטרה מקומית הגיעה כדי לברר את נסיבות הפיצוץ. עוד דיווח האתר כי במקום מורגשת תנועה ערה של מטוסי ריגול ישראלים.

בחודש מארס הודיע צבא לבנון כי הוא איתר ופירק מתקן ריגול ישראלי סמוך לעיר הנמל צור. בין השאר כלל המתקן שתצלומים לכאורה שלו פורסמו, מצלמת ריגול, מכשירים לקבלת ושליחת אותות ומערכת קירור. לטענת צבא לבנון, מדובר במערכת ריגול לטווח ארוך, שהוסתרה בתוך כיסוי דמוי סלע.

בהודעת צבא לבנון נמסר אז כי מתקן הריגול חלש על רצועת חוף נרחבת והופעל בידי מל"ט (מטוס ללא טייס) וכי איתורו הסתמך על מידע מודיעיני שסיפק חיזבאללה.

בדצמבר שעבר הגישה לבנון תלונה למועצת הביטחון של האו"ם נגד ישראל, לאחר שלטענתה חשפה כמה מתקני ריגול שהוצבו בתחומה על ידי המודיעין הישראלי בהר סאנין וג'בל ברוך. בהודעה רשמית של משרד החוץ הלבנוני נמסר אז כי "ישראל השתילה שני מתקני ריגול ומצלמות מעקב בשטח הריבוני של לבנון. מדובר בפעולה תוקפנית שמפרה באופן בוטה את ריבונות לבנון, את החוק הבינלאומי וכן את החלטה 1701 של האו"ם. פעילות זו מאיימת על ביטחון האזור ועל האפשרות לשלום".

בשבוע שעבר אירע בדרום לבנון פיצוץ נוסף, ככל הנראה במחסן תחמושת של חזבאללה.
אנשי הארגון מנעו אז מכוחות הביטחון הלבנונים להגיע למקום האירוע בעיירה ציקין
באזור צור, בו אסורה נוכחות חיזבאללה לפי החלטה 1701 של מועצת הביטחון. כוחות של יוניפי"ל שאמורים לאכוף החלטה זו, הודיעו כי יחקרו את נסיבות הפיצוץ. בשנה שעברה אירעו כמה פיצוצים גדולים במחסני נשק בכפרים שיעים בדרום לבנון כמו חירבת סלים.
 

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 10
  שוב אותם תמונות של ציוד מיושן שחיזבאללה שולף מהביודם שהוא יורד בסקרים

  מדובר בתמנות ישנות וממוחזרות של ציוד שהחברה שיצרה אותו נסגרה לפני שנים. חיזבאלה אסף לאחר נסיגת צהל אוסף שלם של גרטואות מודעין צהליות ופעמים שלוש בשנה הוא עורך מסיבת עיתונאים עם התגליות המרעישות. ניתן לצפות מעיתוני מהארץ שיעשה קצת עבודת ארכיון וקצת עבודת גוגל וילקט את הפרטים הלא מאוד מסובכים לאיתור ולא יסתפק בתרגום של כתבות לעוסות וממוחזרות מחו"ל.

 2. 9
  גידלו אותי להלחם בשביל המדינה, גדלתי..

  היום אני יודע שאני לא מוכן למות בשבילה, מקוה שגם אף אחד אחר לא.

 3. 8
  לבנון ריבונית? באמת???

  אז איך זה שחיזבללללללה מנע מכוחות הביטחון להגיע למקום עפ הכתבה? סתם דוגמא קטנה מעבר לפלישת סוריה שנים עם ממשלת הבובות ושליטת איראן. אגיצגצ גונגל לבנוני ו

 4. 7
  למה כוונתכם "השטח הריבוני של לבנון"? לבנון אינה מושבה איראנית, אשר נשלטת בידי מיליציה הממומנת ומחומשת בידי איראן, וראשיה מקבלים פקודות מהאיראנים? ממתי לבנון "ריבונית"? תגידו - התקפנו אינטרסים איראניים. זה כן. אבל שטח ריבוני? חליק.

  למה כוונתכם "השטח הריבוני של לבנון"? לבנון אינה מושבה איראנית, אשר נשלטת בידי מיליציה הממומנת ומחומשת בידי איראן, וראשיה מקבלים פקודות מהאיראנים? ממתי לבנון "ריבונית"? תגידו - התקפנו אינטרסים איראניים. זה כן. אבל שטח ריבוני? חליק.

 5. 6
  יש לנו רקורד טוב: הפרת ריבונות, פעולות טרור
 6. 5
  מזמן לא ראיתי ציוד קשר מתוצרת רוסית מיושן...

  חיזבלאים..כשאתם משקרים, תתאמצו קצת...ותצלמו ציוד חדיש יותר!!

 7. 4
  זה מה שקורה כשנותנים לרונן ברגמן לכתוב מה שבא לו
 8. 3
  עכשיו נותר רק לחכות שנסראללה ייתעורר לאיומים שלו כלפי ישראל
 9. 2
  זה לא מתקן ריגול, זו המצלמה שקיבלתי לבר מצוה בשנות החמשים. סוף סוף מצאו אותה
 10. 1
  אם זה נכון, זה קאסוס בלי ישראלי

  אל תשכחו את זה במלחמה הבאה.