היום שאחרי ההפיכה בסוריה

מנהיג האופוזיציה הגולה: נבטל הברית עם איראן וחיזבאללה, הקשרים לא נורמליים

קריסת משטר אסד תוביל לשינוי מהותי ביחסי הכוחות במזרח התיכון, אמר בכיר האופוזיציה בראיון בצרפת. עוד 17 נהרגו היום בעימות בין עריקים לצבא

קריסת משטר בן 40 השנים של בשאר אסד ואביו חאפז ישנה מן הקצה לקצה את הפוליטיקה המזרח תיכונית, ויפחית את השפעתן של איראן וחיזבאללה על לבנון - כך אומר המנהיג המרכזי של האופוזיציה הסורית בראיון לוול סטריט ג'ורנל. בתוך כך נמשכת האלימות במדינה. לפחות 25 בני אדם נהרגו היום במדינה. 17 מתוכם בקרב בין עריקים לכוחות הביטחון באידליב, בצפון מערב המדינה.

בראיון אמר האיש, בורהאן גליון, כי לאחר נפילת שלטון אסד עמדותיה של סוריה יתקרבו לאלה של הליגה הערבית ומדינות המפרץ הפרסי.

"עתידנו כרוך בזה של העולם הערבי ומדינות המפרץ במיוחד", אמר גליון בראיון שהתקיים בצרפת. לסוריה לא יהיו יחסים מיוחדים עם איראן וחיזבאללה אם אסד יפול, אמר והוסיף כי היחסים הנוכחיים בין סוריה ואיראן "אינם נורמליים".

"התרת הקשר פירושו ביטול הברית הצבאית, לא אכפת לנו אם יהיו קשרים כלכליים", אמר. "עם שינוי היחסים עם איראן ישתנו גם היחסים עם חיזבאללה". הבכיר לא התייחס לעתיד הברית בין הצמרת הסורית לחמאס, אך ציין שלאופוזיציה הסורית ישנם קשרים עם אש"ף.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב כתבות סוף השבוע ישירות לפייסבוק שלכם

מקורות במזרח התיכון אמרו לרויטרס, כי חמאס מחליש את אחיזתו בדמשק בעקבות התערערות שלטונו של אסד. על פי הדיווחים, הנציגות של חמאס בבירה הסורית הצטמצמה מכמה מאות עובדים ובני משפחותיהם לכמה עשרות.

"יעדנו העיקרי הוא להגן על האזרחים ולהפסיק את פעולתה של מכונת ההרג", אמר גליון. "אם הדרך היא כינון פרוזדור הומניטרי, אז זהו דבר חשוב". עוד אמר מנהיג המועצה הסורית העליונה, כי "אזור מפורז או פרוזדור הומניטרי אינם התערבות צבאית, כמו זו שגרמה לנפילת משטרו של סדאם בעיראק. אנו סומכים על העם הסורי שיפיל את המשטר. אנחנו רוצים שהקהילה הבינלאומית תעצור את דיכוי העם הסורי".

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 18
  חובה על צה"ל להכנס לסוריה ולמסור אותה למורדים ,כמו שהאירנים והחיזבאלה עוזרים למשטר האכזרי לפני שיהיה מאוחר ונתחרט שפספסנו שלום על בטוח מבלי לוותר על הגולן ועם הסורי יודה לנו על כך !!
 2. 17
  ממתי מנהיג פועל בעילום שם אלא אם הוא מריונטה של המערב האימפריאליסטי והציונות שמנסים באמצעותו לשלוט על המרחב המזרח תיכוני.
  1. מוני, אמנם שבת אבל לקרוא עד תחילת פיסקה שנייה זה לא כזה מאמץ.
 3. 16
  האם זה ההסבר למה חד"ש מתנגדת כל-כך לאופוזיציה הסורית?
 4. 15
  מתי כבר הצביעות המערבית תתרסק !!??

  יש כאן הזדמנות אדירה להביא לשינוי אמיתי במזרח התיכון -האופוזיציה הסורית בגולה -פריס ולונדון- היא רצינית ומוכנה לשינוי ...אז למה ממתינים ? הפושע הזה ששמו אובמה -האיש שהביא לצביעת האזור ואת צפון אפריקה בירוק !!-הצבע של האיסלם הפונדמנטליסתי- העלוב הזה הוא אחראי לכאוס של היום ! הוא ישלם את המחיר רק בעוד שנה ....בינתיים דרושה פעילות של ה-cia והאיחוד האירופי ,כדי לסלק את הגמל מדמשק -זה אפשרי כפי שזה אפשרי לרסק את השלטון בטהראן ! "טיפול" שורש בבנק המרכזי בטהראן ואירן נופלת ! כרגע,רק בריטניה מראה סימנים של אומץ.....איפה סרקוזי ומרקל ??

  1. סרקוזי ומרקל רוצים את הנפט האיראני, לא סביר שהם יתנו יד לפעולה צבאית בסוריה או באיראן...
  2. אינך שווה את זמני לבזבזו לכתוב תגובה
 5. 14
  המציאות במיצרים מוכיחה שאף אחד לא יודע מה יהיה אחרי. בסוף איראן-חיזבאללה עוד יתחזקו
 6. 13
  איך הוא יודע? יהיו שם בחירות ואולי שוב האיסלאמים יזכו?
 7. 12
  בסוף תמיד עולים איסלמיסטים קיצונים.

  חמאס, האחים המוסלמים במצריים, ארדואן, איסלמיסטים במרוקו וטוניס. בכל מקום שנופל שלטון חילוני תופסות את מקומו מפלגות האיסלם.

 8. 11
  כמה כסף שילמה לו הקרן החדשה לישראל כדי לדקלם הצהרה שהוכתבה ברחביה ???
 9. 10
  תמשיכו לחלום. הטנטאווים, הבחטיארים ושאר החולמים מעולם לא היו תחנה סופית.

  בסוריה ישלוט האיסלאם הקיצוני. כמו בכל מקום שיוכל.
  אבל לא מזיק לחלום. תחלמו.

 10. 9
  ועל זה נאמר: א-מ-ן
 11. 8
  הוא מדבר יפה, אבל שלא נראה את אל-קעידה והסלפים עולים שם כמו במצרים.
 12. 7
  ''מנהיג בכיר'' בעילום שם או סוכן ציוני שמקבל כספים כדי לדברר את עצמו ?
 13. 6
  מה אני אומר

  כל עוד יש בלגן ישראל בסדר בסוף כל הרעל ימול על ישראל. הרופא צריך ללכת הביתה

 14. 5
  זה יקרה רק "ביום שאחרי", ולמרות שהוא מתקרב עוד הרבה דם יישפך ברחובות חומס ודמשק

  אסד ייפול, זה בטוח, אך הדרך עוד ארוכה-ארוכה. האיראנים מחזיקים אותו בכסף, ציוד וכ"א מגוון, ובלי עזרה חיצונית רצינית למורדים (רוסיה כבר הציגה שרירים בנושא) הוא יוכל להחזיק עוד זמן רב - מה שאומר במקרה הטוב התכתשות ארוכה בין הצדדים. לבי עם הסורים התמימים שנטבחים, אבל כל עוד לא יהיה שינוי בתנאים לעיל, גורלם לא יישתפר משמעותית

 15. 4
  טוב לנו או לא?
 16. 3
  לא מאמין לאיש הזה. כשיגיע לשלטון יהיה כמו כולם

  היום באופוזיציה הוא מוכן להתחייב על כל מיני דברים רק כדי להשיג את עזרת המערב אבל בסך הכל הוא ערבי כמו כולם ואחרי שיקבל את מבוקשו ניראה פתאום שנגדינו עומד ערבי רגיל שרוצה להלחם בישראל. אין לערבים שום אג"נדה חוץ מלהלחם בישראל. זה חומר הדבק שמאחד את כולם.

  1. מי אמר שהו יגיע לשלטון? זה שהוא קורא לעצמו מנהיג אופוזיציה גולה לא עושה אותו נבחר
 17. 2
  יהודים טיפשים יתנו לו את הגולן תמורת נייר. עדיף שאסד ישאר.
  1. חשיבה ציונית מעוותת
 18. 1
  עד עכשיו התירוץ של השמאלנים למסירת הגולן היה: "הסכם שלום בין ישראל לסוריה יבודד את איראן"

  אז הנה, הברית בין סוריה לאיראן מתפרקת גם בלי הסכם שלום ומסירת הגולן. האם השמאלנים ימצאו עכשיו תירוץ עלוב חדש למה צריך למסור את הגולן לאויב?

  1. וגם עכשיו הסכם כזה ישפיע באותה הצורה בדיוק, טיפש שכמוך!
  2. peach with Syria is even more important today