לראשונה מ-2008: נסראללה הופיע בפני קהל

מזכ"ל החיזבאללה עזב לזמן קצר את הבונקר והופיע בפני ההמונים לכבוד יום העשורא. "הופעתי היא מסר לכל מי שמאמין שהוא יכול לאיים עלינו"

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה הופיע הבוקר (שלישי) בפומבי לראשונה מאז 2008. בהופעתו באיצטדיון ברובע דאחיה בדרום ביירות לרגל יום העשורא הקדוש לשיעים, הוא הסתובב בין הקהל כשהוא מלווה בכמה מאבטחים שפילסו את דרכו בין ההמונים שהתרגשו מנוכחותו המפתיעה. נסראללה אמר לקהל: "רציתי להיות ביניכם לכמה דקות". ככל הידוע, נסראללה כמעט ולא עזב את מקום המסתור שלו מאז מלחמת לבנון השנייה ב-2006 מחשש להתנקשות ישראלית.

נסראללה עלה על הפודיום ובירך את הקהל לרגל החג המסמל את יום מותו של נכדו של הנביא מוחמד, ואמר כי הופעתו היא "מסר לכל מי שמאמין שהוא יכול לאיים עלינו". מזכ"ל חיזבאללה מיעט בדברים "מסיבות ביטחוניות" ולאחר שעזב הוקרן נאום ארוך יותר על גבי מסך ענק.

בנאומו המוקלט אמר נסראללה כי "ההתנגדות הלבנונית מהווה כוח שהאויב אינו מכיר את היקפה והיא תפתיע אותו בכל עימות עתידי. מאז 1982 אנחנו אלה שיוזמים ולא מתייחסים לביקורת של הקהילה הבינלאומית", אמר נסראללה.

מזכ"ל החיזבאללה התייחס בנאומו בעיקר לביקורת הפנים-לבנונית על הארגון והקריאה לפרקו מנשקו. "מי שמנסה לפעול נגד ארסנל הטילים של החיזבאללה, עושה שירות גדול מאוד לישראל ומנסה תחת המעטה של מה שנקרא 'דו-שיח' – את מה שישראל ניסתה לעשות במשך 33 יום ולא הצליחה", אמר. "נמשיך ונחזיק בנשק שלנו יום אחרי יום, אנחנו רק מוסיפים כוח ומשפרים את יכולותינו הצבאית".

נסראללה הבוקר בדרום ביירותאי-אף-פי

נסראללה גם התייחס ברמיזה למצבו של נשיא סוריה בשאר אל-אסד. "אם יש מישהו שבונה על כך שהנשק שלנו הולך ומחליד, אנחנו אומרים להם שהנשק שלנו רק הולך ומתחדש. יש לנו מסר ברור לכל אלה שרוקמים מזימות וממתינים לשינויים באזור - אנו אומרים שההתנגדות תישאר ותמשיך לפעול ואתם לא תצליחו לשבור אותנו". נסראללה כהרגלו התייחס לישראל ואמר כי "האיום המרכזי עבורנו הוא האיום הישראלי ואנו מתחייבים לשמור על משולש 'הצבא-העם וההתנגדות'".

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

בחודש שעבר שידר החיזבאללה נאום של נסראללה לרגל יום הזיכרון ללוחמי החיזבאללה. נסראללה רמז בנאומו כי תקיפה ישראלית באיראן או מעורבות צבאית של המערב בסוריה, תביא לעימות מזוין בין הארגון וישראל. "אני לא מאיים, אבל כל בר דעת מבין שתקיפה ישראלית-אמריקאית באיראן, או מעורבות צבאית בסוריה, תוביל למלחמה כלל אזורית", אמר.

לדברי נסראללה, שנאומו הוקרן על מסך ענק ברובע הדאחיה בבירות, "אני סומך על מה שאמר חמינאי. איראן יכולה להדוף כל תקיפה על מתקני הגרעין שלה. זה שיא החוצפה שישראל - שיש לה מאות ראשי נפץ גרעיניים - דורשת מהעולם לתמוך בה בתקיפה של המתקנים הגרעיניים באיראן, שהוקמו למטרות שלום".
 

Read this article in English: In rare public appearance, Nasrallah says Hezbollah ready to confront Israel

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 9
  "הופעתי היא מסר לכל מי שמאמין שהוא יכול לאיים עלינו" והמסר הוא

  שהצליחו להפחיד אותי ואני חוזר לבונקר מסיבות בטחוניות.

 2. 8
  איפה חיל האוויר שלנו שצריך אותו??

  היה צ ריך לייצר להם בום על -קולי בזמן העצרת .

 3. 7
  יאללה יאללה נסרוללה, הגיע הזמן למחוק אותך כבר מזמן.
 4. 6
  הגיע העת להניפו אל שבעים הבתולות.

  אם ישנה הוכחה לאפסותנו נסראללה הוא התשובה.האיש החכם הזה מכה בנו ומכה,מילולית ופיזית ,ללא הרף כבר שנים רבות והוא עדיין בין הנושמים.(נשימת אוויר מסונן בבונקר היא עדיין נשימה...)

 5. 5
  בטח קיבל הוראה מטהרן אחרת לא היה יוצא......

  זה ניראה כמו חלק מתוזמן בקונצרט ההכנות למלחמה הבאה.

 6. 4
  יופי, היה נחמד, עכשיו תחזור לבונקר
 7. 3
  למה לא הרגו אותו לא לפחד מאף אחד בסוף עוד יודו לנו
 8. 2
  Run and Hide, Nasralla, Run and Hide !!
 9. 1
  בעקבות ההפצצה הסודית באיראן לפני מס' שבועות-כנראה קיבל נסראללה מסר מישראל שהשמים יהיו נקיים ממזל"טים בשעת הביקור,וזאת,ע"מ לא לחרחר מלחמה בין ישראל לאיראן בשעה הרגישה הזו.