הרפובליקאים תקפו את אובמה בפני קהל יהודי

המועמד ניוט גינגריץ' אמר: קלינטון מדברת על אפליית נשים בישראל, ונפגשת עם הסעודים. מיט רומני: את נסיעתי הראשונה כנשיא אעשה לישראל

הקואליציה היהודית-רפובליקאית התכנסה היום (רביעי) לשמוע את המתמודדים של המפלגה לנשיאות ארה"ב. הם עלו בתורם לבמה בבניין על שם רונלד רייגן בוושינגטון והצהירו כי מדובר בבחירות הגורליות ביותר מזה עשרות שנים או אפילו בתולדות ארה"ב, הציגו את תפישותיהם הכלכליות, תקפו את הנשיא ברק אובמה וענו על שאלות הקהל בנוגע לתמיכתם האיתנה בישראל.

מושל מסצ'וסטס לשעבר, מיט רומני, היה היחיד שהוצג בתור "הנשיא הבא של ארה"ב", למחיאות כפיים של הקהל. מאז פרישתו של הרמן קיין מהמרוץ, עיקר תשומת הלב מתמקדת על היריבות בין רומני לבין יו"ר בית הנבחרים לשעבר ניוט גינגריץ'. השניים נמנעים מלנעוץ את שיניהם זה בזה עמוק מדי – רומני מעדיף להתנהג כאילו כבר זכה במועמדות המפלגה ומעדיף לתקוף את אובמה, וגם גינגריץ' מפזר הזמנות לנשיא אובמה להשתתף עמו בדו-קרב טלוויזיוני.

רומני אמר במהלך נאומו כי "כל מה שהנשיא אובמה עשה זה לגדף את ישראל בלי לומר מילה על החמאס ואלפי הטילים שנורו לעברה. המדיניות שלי תהיה היפוך גמור של זה - את הנסיעה הבאה בתור נשיא אעשה לישראל. אני רוצה שהעולם יידע שהקשר בין ארה"ב לישראל בלתי ניתן לערעור".

ניוט גינגריץ'אי–פי

הוא הבטיח גם שהוא לא ייפגוש את נשיא איראן מחמוד אחמדינג'אד. "יש להדיר אותו מהקהילה הדיפלומטית ולהרשיע אותו על הסתה לרצח עם. במשמרת שלי, האייתולות לא ישיגו נשק גרעיני, הידידים שלנו לא יפקפקו שאנו עומדים לצדם בשעת הצורך שלהם, והאויבים שלנו לא יטילו ספק בנחישות שלנו".

אך את מירב התשואות קיבל גינגריץ', שאמר במהלך נאומו כי יש לשנות את המדיניות של ארה"ב במזרח התיכון. את נאומו של שר ההגנה ליאון פנטה בפורום סבן, שבמהלכו קרא האחרון לישראל ולפלסטינים לשוב למשא ומתן, הגדיר גינגריץ' כ"מקומם". "אתם יכולים לדמיין את עצמנו, אם מישהו היה יורה עלינו טילים, שמישהו היה אומר לנו 'לחזור לשולחן?'", תהה, "מה לגבי הפסקת האלימות של הפלסטינים קודם?".

משם עבר יו"ר בית הנבחרים לשעבר לתקוף את שרת החוץ האמריקאית, הילרי קלינטון, בעקבות הביקורת שלה על הדמוקרטיה הישראלית – גם כן בפורום סבן. "היא מדברת על אפליית הנשים בישראל - ואז הולכת להיפגש עם הסעודים!", הוא הכריז. על איראן הוא אמר: "המדיניות היחידה לטווח הארוך היא שינוי משטר... עדיף לעצור אותם מוקדם מאשר מאוחר".

מיט רומנירויטרס

מושל טקסס ריק פרי החליט לסייג את הדברים שאמר באחד העימותים הרפובליקאים, לפיו כל סיוע החוץ, כולל לישראל, יתחיל אצלו מאפס אם ייבחר לנשיאות. "בממשל פרי, הסיוע האסטרטגי לישראל יגדל", הבטיח פרי. לגבי איראן אמר כי "אם ישראל תחליט לתקוף, ארה"ב צריכה להשמיע את קולה ולהגן עליה אל מול גל הגינויים בקהילה הבינלאומית. מה שישראל לא זקוקה לו, זה שהנשיא אובמה ידרוש ממנה להיות אסירת תודה לעד על היותו 'הידיד הטוב ביותר של ישראל', בזמן שהממשל מפגין עוינות כלפיה".
 

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 18
  אויבהמה

  נשיא יענקי שחור - תרתי משמע - לישראל.

 2. 17
  Yours is a celevr way of thinking about it.

  Yours is a celevr way of thinking about it.

 3. 16
  It is all about getting the Jewish vote

  thats all.... trust me

 4. 15
  The jews didn't invite ron paul
 5. 14
  זה אותו אדיוט שהציע שילדי העניים ינקו את בתי הספר בארהב !!
 6. 13
  איזה דמגוגיה! והיהודים עוד מאמינים לשטויות שנאמרו?
 7. 12
  אין אובמה מושך את ישראל באף ויכשיל כל תקיפה ישראלית

  הרפובליקאים יעזרו כל עוד לא יכבשו את הנשיאות....

 8. 11
  אם לא יתקוף אובאמה באיראן - רומני וגינגריץ' - הנשיא וסגנו הבאים של ארה"ב.
 9. 10
  הבעייה איתם שהם מחבקים מדי

  הם כל כך מחבקים אותנו שאנו לא שמים לב כי רגלינו נשמטו מן האדמה וחיבוקם הביאנו לקצה צוק אשר מתחתיו תהום פעורה. לנסוע לניו יורק כדי לדבר שם עם שכן מרמאלה נראה לכם עמידה על הקרקע?

 10. 9
  מספר הבוחרים היהודים בארה"ב בטל בששים,מיעוט

  למרות זאת ישנה תחרות על קולם האין זו תופעה מוזרה?
  כנראה רודפים אחר בעלי הון יהודים חברים של מינדוף ,שמשתמשים בהון רב שבידם כדי להשתלט על מערכות השלטון הכלכלה ויצור נשק השמדה הנמכר ברחבי העולם לכל המרבה מחיר.
  בל נתפלא שיום אחד האמריקאים יתעוררו וישאלו הכיצד מיעוט הזה השתלט לנו על אמריקה

 11. 8
  The Republicans are real friends to Israel

  Every single Jew in the USA should vote for the Republicans. No exception, left or right only Republicans can be counted as real friends to Israel. Obama is very dangerous and ultimately he pressures Israel and give up to the Arabs' will. That needs to be stopped at once.

  1. You have no idea what you are talking about

   As evident by your brilliant command of FNTP (Fox News Talking Points) without ANY supporting evidence. What has Obama done (other than being black and smart and a Democrat) to Israel that it soooo terrible? What has GeorgeW. Bush done that was so good (other than walking hand-in-hand with the Saudi Prince) that was soooo good for Israel? When you are ready to face reality, check for example which president has directly caused the rise of Iran and the world's inability to act against it. It was George W. Bush with his idiotic decision to dismantle Iran's ONLY natural enemy - Iraq

 12. 7
  אז רומני לא יגיע לישראל אף פעם, כי הוא לא יבחר לנשיא
 13. 6
  70% לפחות מיהודי ארה"ב יצביעו לדמוקרטים גם אם אחמדינג'אד יהיה המועמד לנשיאות.
 14. 5
  It is high time they do it. Obama is no friend of Israel.
 15. 4
  אמור לי מי ידידיך ואמר לך מי אתה
 16. 3
  נשים וסעודים

  הילארי מדברת על אפליית נשים בישראל ונפגשת עם הסעודים. ומה יעשו רומני וגינגריץ׳? יפגשו עם הסעודים ולא ידברו על אפליה.

  1. למה לדבר על אפליה כשאפר לדבר על נפט וחיים טובים?
 17. 2
  רומני וגינגריץ' יהיו נשיאים מעולים לישראל!
  1. ע'פ מה מגדירים "נשיא מעולה לישראל"?
  2. Presdient good for Israel

   Is a non-leftist president (i.e. no Obama Clinton like) who sees the realities in the middle east as they are and not dream about wonderworld that is not in reality (does not have to be right wing, enough if he is in the middle and realistic.

  3. תמיכה בימין הישראלי
  4. זה בדיוק מה שטענו האנטישמים.

   האנטישמים בכל הדורות והנאצים בדור האחרון טענו שהיהודים רוצים להשתלט על העולם ולנהל אותו.

 18. 1
  וציפי ליבני לא מדברת על זכויות נשים ונפגשת עם אבו עבאס????
  1. אבו מאזן יותר פמיניסט מהפאשיסטים הישראלים
  2. זה נראה כמו ליכודניקים שנאמו בכנס רפובליקקי. וחצמזה גם ביבי החזיר את חברון ובגין את סיני