דיווח: 7 הרוגים בפיצוץ במפעל פלדה איראני

סוכנות ידיעות איראנית מדווחת על התקרית אמש בעיר יזד. מושל המחוז: "האירוע נמצא כעת תחת חקירה יסודית". לא ידוע מה גרם לפיצוץ

סוכנות הידיעות האיראנית Irib, מדווחת היום (שני) כי פיצוץ שארע במפעל פלדה במחוז יזד שבאיראן גרם למותם של שבעה בני אדם ולפציעתם של 16 נוספים.

לדברי מושל המחוז, עזיזוללה סייפי, הפיצוץ ארע אתמול בשעה 17:45 (שעון ישראל). עוד אמר המושל כי בין אלו שנהרגו כתוצאה מהשריפה שפרצה בעקבות הפיצוץ, נמנים אזרחים זרים. סייפי הוסיף כי האירוע נמצא כעת בחקירה יסודית.

למעט הדיווח בסוכנות הידיעות לא פורסם, לעת עתה, כל מידע המאשר או מפריך את דבר המקרה. גם מטרת תוצרת של המפעל, או קיומו של קשר בינם לבין תוצרת צבאית לא ידוע.

לפני שבועיים דיווח עיתון גרמני כי קוריאה הצפונית סיפקה לסוריה ואיראן פלדה מיוחדת, הדרושה להשבחת טילים ולייצור צנטריפוגות מתקדמות להעשרת אורניום. לטענת "די וולט", בעזרת הפלדה - מסוג "מרג'ינג" - תוכל טהראן לייצר דגמים משופרים של סרכזות (צנטריפוגות), שיאפשרו לה להעשיר אורניום במהירות ובאיכות גבוהה יותר, ובזמן קצר יותר. בנוסף, היא תוכל לשפר את יכולת הטילים שברשותה. פלדת "מרג'ינג" היא פלדה באיכות גבוהה, המיועדת לשמש כחומר מבנה של צינור המנוע בטיל. הפלדה מאפשרת חיסכון במשקל הטיל, דבר המשפר את תמרונו. מדובר בחומר בעל תכונות מתכתיות מעולות, אך היא יקרה ביותר.

יצויין כי כלל לא ברור אם יש קשר בין הפיצוץ אמש במפעל - לפלדה האמורה. בסוף נובמבר ארע פיצוץ עז בעיר איספהאן שבמערב איראן. על פי סוכנות הידיעות האיראנית "פארס" הפיצוץ נשמע היטב בכמה מאזורי העיר, שהיא השלישית בגודלה במדינה. יומיים לאחר הפיצוץ דיווח עיתון הטיימס הלונדוני כי הפיצוץ פגע במתקן להמרת אורניום הנמצא בעיבורה של העיר. 

שבועיים קודם לכן ארע פיצוץ מסתורי נוסף בבסיס טילים של משמרות המהפכה ליד טהראן. בפיצוץ נהרג תת-אלוף חסן טהרני מוקדאם, שהיה אחד מעמודי התווך של יחידות הטילים והתותחנים של משמרות המהפכה. בנוסף למוקדאם נהרגו 16 בני אדם נוספים.

Read this article in English: Report: Seven killed in explosion at Iran steel factory
 

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 11
  קצב התאונות גובר, ייפי היי
 2. 10
  הכבוד הערבי אוכל כאפות.

  נקווה שהוא לא יתעורר פתאום.

  1. איראנים אינם ערבים
 3. 9
  הפתרון היחידי לתעלומה הוא - שכנראה אחמדינג'אד הוא סוכן סמוי....
  1. למה גילית ? אני ידעתי מזמן שאחמדינז'אד סוכן מוסד ושתקתי
 4. 8
  בשיטת צב להלחם בגרעין איראני ולשתוק

  המנחש על אתר הבא יקבל ארוחה פרסית במתנה

 5. 7
  לא נכון! זה יקרה מחר באותה השעה.
 6. 6
  אוי נו, לא שוב.
 7. 5
  מי האיש החפץ חיים?

  ואל פרק ג

  וְהָיָה כֹּל אֲשֶׁר יִקְרָא בְּשֵׁם ה' יִמָּלֵט כִּי בְּהַר צִיּוֹן וּבִירוּשָׁלַים תִּהְיֶה פְלֵיטָה כַּאֲשֶׁר אָמַרה' וּבַשְּׂרִידִים אֲשֶׁר ה' קורֵא:

  מלבי"ם יואל פרק ג

  והיה. והמופת השני יהיה ע"י הצלת הצדיקים שכל מי שיקרא בשם ה' ימלט ולא תשלוט עליו הרעה, וזה יהיה בשני אופנים, כי בהר ציון ובירושלים שם תהיה פליטה, ששם ינצלו כולם, כמ"ש והיה הנשאר בציון וכו' כל הכתוב לחיים בירושלים, וגם בשאר מקומות ששם לא ינצלו כולם, תהיה פליטה בשרידים אשר ה' קורא, שהם הצדיקים, כל הקורא את ה' ומתפלל אליו:

  1. הלו, לקחת תרופות היום?
  2. לא אני בסה"כ אחד מ-60% מהעם שלך
 8. 4
  עבודה מוסלמית-סונית.
 9. 3
  מושל המחוז, עזיזוללה סייפי, ציין את שעת הפיצוץ לפי שעון ישראל? :-)
 10. 2
  די, אנחנו חייבים להפסיק עם זה

  כבר לא נעים(:

 11. 1
  אוי ואבוי מההתגרות הזו - יאגוג ומאגוג התוצאה והעם בין ההריסות - אופצית השלום המלווה בויתורים יותר רווחית ויותר איתנה