פאנטה: איראן במרחק שנה מפצצה, אך נעצור אותה

לדברי שר ההגנה האמריקאי, נשק גרעיני בידי טהראן הוא "חציית קו אדום". לשאלה אם הוא מתייחס למתקפה ענה: "שום אופציה לא הוסרה מהשולחן"

שר ההגנה האמריקאי, ליאון פאנטה, אומר כי למרות הניסיונות לשבש את תוכנית הגרעין האיראנית, טהראן נמצאת במרחק של שנה או פחות מהשגת יכולת לייצר פצצה. אולם לדבריו, ארה"ב לא תתיר זאת.

בראיון הלילה (שלישי) לרשת הטלוויזיה האמריקאית CBS, אמר פאנטה כי האפשרות שאיראן תחזיק בנשק גרעיני היא "חציית קו אדום, וכמובן גם של הישראלים. אם נצטרך, נתמודד עם זה". הוא הוסיף כי "אם נקבל מידע לפיו הם ממשיכים בפיתוח נשק גרעיני, ננקוט בכל הצעדים הנדרשים לעצור את זה". לשאלה אם הדבר כולל מתקפה צבאית, השיב שר ההגנה: "שום אופציה לא הוסרה מהשולחן".

בשבוע שעבר התייחס נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, לסוגיה האיראנית ואמר כי "המדיניות שלנו ברורה: אנו נחושים לעצור את איראן מלהשיג נשק גרעיני". בניגוד למה שהיה בעבר אנחנו גם פועלים ולא רק מדברים. בתקופתי הוטלו הסנקציות החריפות ביותר נגד איראן". אובמה הוסיף כי ארצות הברית לא תסיר שום אופציה מהשולחן בכל הקשור לאיראן. "נמשיך לעמוד לצד בעלי בריתנו הישראלים".

עשו לנו לייק וקבלו חדשות, עדכונים ופרשנויות מהארץ לפייסבוק שלכם

בתחילת החודש אמר שר ההגנה כי תגובה לשאיפות הגרעין של איראן מחייבת שיתוף פעולה הדוק בין ארה"ב לישראל: "ביחד, ביחד. המפתח הוא לפעול ביחד". פאנטה חזר בנאומו ב"פורום סבן" על עמדות שהשמיע בביקור שקיים לא כבר בישראל, אז העביר מעין אזהרה מפני מהלך צבאי ישראלי נגד איראן בלי תיאום מוקדם עם ארה"ב והסכמתה. "תמיד קיימת אופציה צבאית", אמר. "אבל היא צריכה להיות מהלך אחרון".

כמו כן הביע פאנטה ספקות לגבי יעילותה של מתקפה צבאית נגד תוכנית הגרעין של איראן. "זה תלוי בזיהוי המטרות שלחלק מהן קשה לחדור", התריע. בנוסף אמר, "מהלך צבאי לא יהרוס את היכולות של איראן אלא ישעה את תוכנית הגרעין ויעניק למשטר המבודד בטהראן ארכה להשיג תמיכה".
 

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 5
  להמשיך ןלהאזין לעבדי אובמה--מבצע התאבדות.ראו מה קורה לאר"הב הגדולה.
 2. 4
  בהצלחה

  לאיראנים! רק פצצה גרעינית תביא לשקט ואיזון!

 3. 3
  לוח הזמנים של אובמה לשליטה במזרח התיכון בעזרת התנועות האיסלמיות כנראה קצר מאוד

  סוריה תיפול לידיהן בקרוב מאוד ואזישארו ירדן וסעודיה לבד. ישראל תהיה מוקפת בהן כבר בתחילת השנה הבאה. ואם כי אפשר לחלום על תקיפה באיראן (והישראלים ישלמו עד האף את מחיר המטוסים שיקנו מהאמריקאים), ידי ישראל תהינה מלאות בהגנה מפני האחים המוסלמים והתורכים ואלקעידה במצרים וסיני וחמאס ברצועה. לא קשה להבין את ברק על רקע הפאשלות הסידרתיות שלו: ערפאת, לבנון, ועופרת יצוקה .. אבל קשה להבין את הכניעות וההזיה של הליכוד.

 4. 2
  שקרן, כבול ידיים!

  או הכלכלה האמריקאית או ישראל,וזה לא הולך ביחד בימים טרופים..

 5. 1
  ליהודים והיישראלים ששוגים בחלומות באספמיה - אובמה ופנטה תמיד ימצאו סיבות נכבדות כדי

  לא לתקוף את איראן בכל רגע נתון - תקיפת איראן תשאר על השולחן עד שכולנו נעבור דירה והשולחן ימכר לאלטה זכן. או לחילופין עד מועד הבחירות בארצות הברית.