פקחי הליגה הערבית הגיעו לדמשק

ארגון זכויות אדם: יותר מ-6,000 הרוגים בסוריה במהלך הקרבות, 400 מהם ילדים

בזמן שסוריה מאפשרת לליגה הערבית לקדם יוזמת השלום שלה, נמשכת האלימות במדינה. היום נהרגו 29 בני אדם בקרבות בין המורדים לכוחות הביטחון

סוריה המשיכה במתקפה במעוזי המורדים היום (חמישי), בעוד שמשלחת ראשונה מטעם הליגה הערבית הגיעה למדינה כדי לפקח אחר יישום תוכנית השלום. פעילי זכויות אדם מסרו כי 29 בני אדם נהרגו היום בערים חומס ואידליב, שבהן נהרגו בימים האחרונים כ-250 בני אדם בעימותים בין כוחות הביטחון לבין העריקים.

"אוואז", ארגון זכויות אדם המבוסס בבריטניה, מסר היום כי הגיעו לידו עדויות על 6,237 הרוגים מאז שהחלו העימותים במדינה לפני כתשעה חודשים, 617 מהם עברו עינויים. על פי הנתונים שבידי הארגון, לפחות 400 מההרוגים הם ילדים. הנתונים שפורסמו גבוהים בכ-1,000 מההערכות של האו"ם. מנגד, היום הודיעה דמשק כי במסגרת מלחמתה עם "הטרוריסטים" נהרגו עד כה כ-2,000 מאנשי כוחות הביטחון במדינה.

הפגנה נגד המשטר באחד מפרברי דמשק, אתמולרויטרס

עשרות נציגים מטעם הליגה הערבית צפויים להגיע לסוריה בהמשך החודש כדי לפקח על יישום יוזמת השלום, שבמסגרתה אמור הנשיא בשאר אסד להסיג כוחות מאזורים מיושבים, להתחיל במו"מ עם נציגי האופוזיציה ולשחרר אסירים פוליטיים.

עשו לנו לייק וקבלו חדשות עדכונים אל פרופיל הפייסבוק שלכם

המשלחת הראשונית שהגיעה היום למדינה מורכבת מ-12 מומחים בתחומי הכלכלה, משפט וניהול. מטרתה היא שלפקחים שיגיעו יינתן חופש תנועה וגישה בסוריה. "המטרה שלנו היא להבטיח שהמשימה תצליח, מכיוון שייעודה הוא לבחון את המצב בשטח, והיא (המשלחת) תבין שהדברים אינם שחורים או לבנים – הם הרבה יותר מורכבים", כך אמר דובר משרד החוץ בסוריה, ג'יהאד מאקאדיסי.

Read this article in English: Arab League monitors arrive in Syria in bid to end Assad crackdown

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 8
  תפקידה, לספור את ההרוגים?

  כל מספר ימים אטרגון זכויות אדם מונה את הנרצחים על ידי משטר אסד, זה הכרחי וטוב שהעולם ומדינות יידעו, אז מה הפעולה הרלונטית שהיא מבצעת על מנת למנוע את המשך המספרים? אבל כ ש בישראל מחבלים נכנסים באישון לילה לבית ורוצחים, אינה שומעת אינה סופרת ואינה רואה, ארגון זכויות חייב להיות ולהוכיח יושר הומני, אז איני יודע על ידי פועל ארגון זכויות אדם, כ שישראל מתגוננת נגד מחבלים ארגון טרור זה תפקידנו לשמור על אזרחינו, מציע לארגון זכויות אדם, להיות פעיל יתר וביתר שאת על אוייבי ישראל.

 2. 7
  אסד אתה חלש מאוד

  אבא שלך הרג 20000 ואתה בקושי 6000


  אז תמשיך מהר כדי להסיג את אבא שלך

 3. 6
  בגלל זה אני אומר שצריך לסתום את הפה לארגוני זכויות האדם האלה
 4. 5
  אבל... אבל... הטוקבקיסטים של "ישראל שלי" כל הזמן אומרים שארגוני זכויות אדם אף פעם לא נטפלים לערבים אלא רק אלינו.
 5. 4
  ארגון זכויות אדם זה לא ארגון שמאל?
 6. 3
  חאפז עשה את זה בשעה ובשאר בחודשים , איך מתדרדר הדור
 7. 2
  היום כבר לא משתלטים על מדינה במלחמה פתוחה , כובשים אותה מבפנים ע"י המורדים המסתוריים
 8. 1
  ומועצת הביטחון וארגוני זכויות ה-XXX מגנים את ישראל על כריתת עצים...