מיט רומני: "הפלסטינים רוצים להשמיד את ישראל"

בעימות לפני הפריימריס בפלורידה הושגה הסכמה נדירה בין רומני ליריבו ניוט גינגריץ' שאמר: "אני מסכים מאוד. בגללם אנחנו במצב מלחמה מתמשך"

"הישראלים היו שמחים לפתרון שתי המדינות. אלה הפלסטינים שלא רוצים בפתרון הזה, הם רוצים להשמיד את מדינת ישראל", כך אמר הלילה (שישי) מיט רומני, אחד המועמדים המובילים לייצג את המפלגה הרפובליקאית בבחירות לנשיאות ארה"ב. רומני אמר את הדברים בעימות שהתקיים הלילה בג'קסונוויל שבפלורידה ושודר בסי-אן-אן.

רומני, שהשיב לשאלתו של אזרח אמריקאי ממוצא פלסטיני שתהה מה קהילתו יכולה לצפות מהמועמדים שלדבריו "בקושי מכירים בקיומו של העם הפלסטיני", האשים בעיקר את חמאס בהעדר הסכם בין הצדדים. "מי שחושב כמו חמאס, אלה שרוצים להשמיד את ישראל, בין אם זה בספרי לימוד שמלמדים איך להרוג יהודים, או בשיח הפוליטי שבא גם מהפתח וגם מחמאס, מאמין שלעם היהודי אין זכות למדינה". רומני הוסיף כי הוא מאמין שהדרך הטובה ביותר להגיע לשלום במזרח התיכון היא "לא להתנדנד ולפייס, אלא לעמוד לצד ידידתנו ישראל, אנו מחויבים למדינה היהודית, ולא נרשה ולו אינץ' אחד של הבדל בינינו לבין בעלת הברית שלנו".

מיט רומני וניוט גינגריץ' הלילה בג'קסונוויל שבפלורידה אי-פי

הבחירות לנשיאות 2012 - סיקור מיוחד באתר הארץ

יריבו העיקרי של רומני, ניוט גינגריץ' המנצח בפריימריס בדרום קרולינה, הסכים עימו וחזר על התבטאותו כי הפלסטינים הם "עם מדומה". "מבחינה טכנית, זו היתה המצאה של שנות ה-70'", הוא אמר. "זה מאוד ברור שזה היה כך. לפני כן היו ערבים, רבים מהם היו סורים, לבנונים, מצרים וירדנים. יש כאן דברים פשוטים: בנובמבר נורו לעבר ישראל 11 טילים. דמיינו את המחוז הזה חוטף טילים מהשכנים. כמה מכם תתמכו בתהליך השלום וכמה מכם תגידו שזה נראה כמו מעשה מלחמה?".

גינגריץ' המשיך והדגיש כי "המושל רומני צודק מאוד. הנהגת חמאס אומרת שאף יהודי לא צריך להישאר. זה פשוט מלחמה בצורה אחרת. המטרה שלי היא שהעם הפלסטיני יחיה בכבוד, בשלום ובשגשוג במדינה חופשית, והם יכולים להשיג את זה בבוקר שבו הם יהיו מוכנים להגיד: 'לישראל יש זכות קיום, אנו מוותרים על זכות השיבה ומכירים בכך שאנו עומדים לחיות זה לצד זה', אך ההנהגה הפוליטית לא מוכנה לסבול את זה, ובגלל זה אנחנו במצב מלחמה מתמשך, שבו גם הנשיא אובמה פוגע בישראלים", אמר גינגריץ' וקינח את דבריו בהבטחה חוזרת להעביר את שגרירות ארה"ב מתל-אביב לירושלים - "כבר ביום הראשון בו אכנס לבית הלבן".

אחרי שמיצו את הדקות הנדירות בו הסכימו על משהו, הודיע מושל מסצ'וסטס לשעבר שהוא "מפטר" את גינגריץ' על הרעיון שהעלה בעבר על הצורך להקים מושבה על הירח. "ביליתי 25 שנה בעסקים", אמר רומני, "ואם מנהל היה בא אלי ואומר שהוא רוצה לבזבז כמה מאות מיליארדי דולרים כדי להקים מושבה על הירח, הייתי אומר לו: אתה מפוטר".

המועמדים למפלגה הרפובליקאית הלילה בבג'קסונוויל שבפלורידה אי-פי

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

עם תום העימות, הגיב נשיא המועצה היהודית הדמוקרטית, דיוויד האריס, לדברי המועמדים. "המושל רומני הראה שוב שאם הוא צריך לשקר בשביל לקדם אג'נדה פוליטית שלו, הוא יעשה זאת, וזה מביש כשמדובר ביחסי ישראל-ארה"ב", אמר האריס. הוא טען כי רומני שיקר באומרו כי הנשיא אובמה מתח ביקורת על ישראל באו"ם על הבנייה בהתנחלויות ושהוא לא ציין את הירי מעזה לעבר יישובי דרום הארץ. "הנשיא התייחס ספציפית לאזרחי ישראל שנהרגו מטילים שנורו על בתיהם ומטעני חבלה באוטובוסים שלהם בנאומו בספטמבר באו"ם. יש להפסיק עם השקרים והסילופים של הרקורד של הנשיא אובמה בנושא ישראל", אמר האריס.

Read this article in English: Romney: Palestinians don't want two-state solution, they want to eliminate Israel

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 35
  מועמדים בכירים לשלטון בארה"ב רפובליקנים ודמוקרטים מתחנפים ל"קול היהודי" מה זה אומר?

  הקהילה היהודית בארה"ב מונה פחות מ-2% (1.7% ליתר דיוק). מבחינה אלקטוראלית הם מהווים מיגזר שהוא מיגזרונצ'יק פיצפון. בקלפי, "הקול היהודי" בטל בשישים. אין זאת אלא שצודקים הטוענים שהיהודים שולטים במידה לא מבוטלת באמריקה או ליתר דיוק במידה שגורמת למועמדים להתבטל ולהתפתל סביב היהודים וישראל. צריך לבדוק לעומק את אמיתות הטענה לפיה וול סטריט נשלטת בידי יהודים (30%), הוליווד 80%, התקשורת 40% והתאגידים הגדולים בייצור, במסחר, בענפי הביטוח ובשרותים 20-25%. מה זה אומר במקרה של מפולת כלכלית? האם "הסיפור האירופי" יחזור על עצמו? זה נראה כאילו שהיהדות הבינלאומית שניהלה את ענייניה מאירופה במשך מאות בשנים עברה אחרי WW2 לנהל את ענייניה מאמריקה בהבדל אחד ויחיד, אבל בעל משקל, והוא שהיום בניגוד לעבר (ובכפוף ל"הפקת לקחים") , יש ליהדות הבינלאומית זרוע צבאית שבסיסה במזה"ת. צריך לבדוק את זה כי אולי אנחנו חלק מאחת התרמיות היותר מביכות של האלף השני, האלף שבו הוקמה הזרוע הצבאית במסווה של מדינה.

 2. 34
  לא פחות ממיט רומני עצמו
 3. 33
  יש כמה אנשים שנדפק להם השכל כשהם שומעים את האמת מפי

  מועמדים לנשיאות ארה"ב. ממש רועדות להם הביצים שיהיה נשיא פרו -ישראלי. לכו לעזה חבורת בוגדים עלובים ושקרנים

 4. 32
  בסיס הסכסוך הרצון להשמיד את ביהודים,,,,,,
 5. 31
  למה, הפלסטינים רוצים שלום?...

  קראו סקרים ומאמרים ואמנות. הקשיבו לנאומים. אין פלסטיני אחד - אחד! - שמקבל את זכות העם היהודי לעצמאות בגבולות כלשהם. היום כמו ב48. אובמה טיפש ומרושע מכדי להבין זאת, בעודו מבעיר את המזרח התיכון וקובר את זכויות תושביו תחת ברבריות איסלמית. יש לקוות שהבוחר האמריקאי לא יהיה אדיוט עד כדי בחירת נשיא הריאליטי מחדש... כל רפובליקני יהיה טוב ממנו. לארהב, לישראל, לעולם.

 6. 30
  אין לכם שניכם המטומטמים לנצח בבחירות האלה

  על אף השקרים שלכם לרצות את היהודים בארצות הברית

 7. 29
  כנראה שצריך להיות שמאלני שקרן ולא מפותח כדי שתגובתך תאושר באתר של בלאדי
 8. 28
  אפשר לחשוב שאנחנו לא יודעים מהי מטרת הערבים הזדונית!
 9. 27
  שניהם צודקים

  ישראל מוכנה לסוף הסכסוך, הערבים לא.

  באמת קשה להבחין בזה?

 10. 26
  הבעיה של האנושות זה השמאל הראדיקאלי הישראלי שיצר את ההמצאה הפלשתינאית ומאכיל בה את העולם
 11. 25
  זו הרעה החולה של התמודדות הסהרורים בארה"ב.

  כשהמועמד השפוי היחיד אצל הרפובליקנים (במקרה הזה = רומני) מרגיש איום על מובילותו, הוא פונה ליצרים הקמאיים של הרובד הפרימיטיבי שבין בוחריו. כך הוא מתמודד במגרש הביתי של מתחריו הסהרוריים.

  אלה בדיוק הרוחות שהתרגשו על העולם בשנות ה-30 של המאה הקודמת, כשהמנהיג פנה ליצרים הקמאיים-אפלים-פרימיטיביים של בוחריו. בסוף הוא נבחר, והשאר היסטוריה.

 12. 24
  חבל שיש אנשים בארץ שטחו עיניהם מראות את האמת שכל כך בולטת עד שבאמריקה מבחינים בה.
 13. 23
  הפלסטינים רוצים להשמיד את ישראל - ואתה רומני תהיה המבצע!

  בכך שתרשה לממשלת ישראל ולמתנחלים להמשיך להשתולל כאוות נפשם, תשמוט תחת מדינת ישראל את מעט הבסיס המוסרי שעוד נותר לה.

  Deus perdere vult, dementat prius

 14. 22
  מורמון קטן והפכפך חברייך או שונאייך אבנגליסטים אוהבים את ישראל בכדאי שכשוא יבוא יעלצו את היהודים להיות הם. כמה נחמד

  מתי תהייה פעם אחת שלא תדברו על ישראל נמעסתם

 15. 21
  מחכה ליום שחוסיין יצא מהבית הלבן.
 16. 20
  עדיף לא בהצהרות

  לשמור על פרופורציות חברה'לך. בארץ מוכת עוני מישו עוד ישאל שאלות ואז לא ביבי ולא ולא אף שתדלן בגבעה יעצור את הזעם. תקראו לזה אנטישמיות או חזרה לבידוד או סתם נגמר לי הכסף. תיראו מה קורה בקמפוסים, סימנים לא חסר

 17. 19
  מיט רומני לא השקרן,אובמה השקרן ! מיט רומני פרו ישראלי,אובמה פרו מוסלמי!

  לא יעזור לדוקרטים ! מעולם לא היה כזה פער ביחס לישראל,כמו בבחירות הפעם ! אובמה השתחווה למלך סעודיה,התחנף לעולם המוסלמי בקהיר,ותמך במסגד בגראונד זירו!.לפני שבוע ב"טיים" מגזין,אובמה אמר,שארדואן הטורקי הוא אחד מחבריו הטובים בין כל מנהיגי העולם !. לאובמה אין שמץ של סימפטיה ליהודים או לישראל,וגרוע מכך:מעולם לא היה נשיא אמריקני עם כל כך הרבה סימפטיה וחיבה לעולם המוסלמי כולל לאיסלמיסטים כמו ארדואן,כמו אובמה !.

 18. 18
  חבורת צבועים !

  מחפשים אחר הקול היהודי ! רק שברגע שיבחרו יתנהגו בדיוק הפוך ! איך יודעים שפוליטיקאי משקר ? הוא מזיז את השפתיים !

 19. 17
  קיצוניות הזאת תעשה רע מאוד לארצות הברית ולנו!!!!
 20. 16
  גם הם אנטישמים

  הם מאמינים שיש ליהודים כסף והם משתמשים בו לשחד פרימריסטים...

 21. 15
  איזו התפלשות במי המדמנה כביכול לטובת מדינת ישראל וההתנחלויות הגזל! איזו שנאה והסתה נגד הפלסטינים! והם ממש מאמינים שבזכות עומק חדירת לשונם ליישבן האייפ"ק/כיבוש הם ינצחו בבחירות! שכחו לגמרי מדוע בא לפתחם ה 11/9! ואני בטוח שמאחרי פסטיבל שבועות האמונים הנרצעות לישראל מסתתר תיעוב עמוק לישראל שקיומה כופה עליהם לעטות חליפת זפת ונוצות, להיות שקרנים וצבועים יותר מאשר בימים רגילים של עוורון אמריקאי פופוליסטי!
 22. 14
  במקרה זה-לא צריכים את עזרתו של היסטוריון דוגמת גינגריץ,כל אנציקלופדיה תספר לכם שפלשתינים זו ישות חדשה מומצאת ומנופחת,ללא מהות של ממש.

  למרות שהעובדה שהוא ד"ר להיסטוריה-מסייעת.

 23. 13
  תפיסתם של גינגריץ' ורומני את הפלשתינאים כל כך שפוייה ונכונה, בלי קשקושים מיותרים!
 24. 12
  עודערביעונש זוג טמבלים מבית מדרשו של בוש

  איזה אמירות אומללות, המנהיגים כביכול, מציגים מצג כאילו הם מכירים את המציאות, מה שהם מציגים רחוק יותר ממזרח למערב מהמציאות. כדי להשמיד צריך, רצון, יכולת ותעוזה , לפלסטינים אין להם יכולת להחליט לעבור ממחסום לאחר ובתוך הערים שלהם, על מה הוא לעזז אל מדבר? הם נטשו את האלימות ועברו לפסים שלא אובמה, ישראל והטמבלים האלה רוצים, כי לנהל מאבק פוליטי מחשיך את פניהם, ומאידך מאבק מזוין מאיר את פניהם הפלסטינים אני בדרך למדינה בגבולות 67 ללא מאבק מזוין

 25. 11
  חלשים ביותר מנסים לעלות ולהרוויח על גבי זה הם מלכל

  חלשים ביותר מנסים לעלות ולהרוויח על גבי זה הם מלכלכים על הפלשתינים כדי לקבל את הקולטת של היהודים .... עד כמה בן אדם יכול להיות חלש וקל דעת בושה וחרפה לכם ימחשמכם ופרצופכם הצבעוני אינשאללה אמריקה מדינת טרור בכל העולם !

 26. 10
  כמה צודקים

  לו היו ככה כל היהודים. מזמן היה שקט באזורנו. כל חירחורי המלחמה נותנים השמאלנים שמגבים את הערבים. מה שמענים איך יהודי שחי פה מעות את ההיסטוריה ואילו נוצרים אמריקאים מכירים את ההיסטוריה 

 27. 9
  הכל שטויות

  על מלים אין מס אבל הלואי שיבחר גינגריץ

 28. 8
  מה ערכה של ההכרה הישראלית בזכותה של מדינה פלסטינית להתקיים כל עוד ישראל מונעת מהפלסטינים עצמאות ומחזיקה אותם תחת כיבוש?

  גם לא בטוח שישראל מכירה בזכותם של הפלסטינים למדינה עצמאית. אם היא אכן מכירה בזכות זו מדוע הקימה כה הרבה יישובים בשטח שנועד למדינה הפלסטינית?

 29. 7
  עוד אמריקאי בהמה

  אז הוא אמר, אז מה? יום יבוא והתור של אבו-מאזן (או יורשו) יגיע, כמו מבארק הבוגד. ואז? תבוא אמפריית הרשה ארה"ב כדי לתקן את המצב ע"י התערבות צבאית ברשות הפלסטינית וארונות חייליה יתחילו לטוס בהמוניהם (הלוואי). מה יגיד אז הבהמה הזה? הבורות של האמריקאים יחד עם היוהרה שלהם מסבכות אותם. המנוול הזה חי בסרטי רמבו ולא יודע שצבא ארצו הושפל בעיראק ויצא משם בשן ועין. אז שימשיכו הכלבים האלה לנבוח.

 30. 6
  מיט, תקים מפלגה עם דא ליברמן דא

  מיט, תקים מפלגה עם דא ליברמן דא

 31. 5
  america doesnt worth better than tihs stupid

  הוא גם אמר שהמזרח התיכון זאת מדינה שרוצה יחד עם רעייתו לבקר בה . ואמר שסין זו עיר גדולה מאוד שישי בה פוטנציאל רב ו אפשר לעשות ממנה משהו מצליח כמו לוסאנגלוס .
  הבנתו שואפת לאפס , דיבורו מגומגם ,מחשבתו עקומה וחסר השכלה .
  אלא שספק שאומה שמסוגלת לסבול את רייס ואת בוש כל כך הברה זמן ראויה למהשהו יותר טוב

 32. 4
  אפשר לחשוב שלא ידענו שמטרת הערבים הוא להשמיד ולא לבנות.

  רק אהבל גמור לא מבין את מטרת הערבים.

 33. 3
  מדינת ישראל

  סוף סוף מבינים את הבעיה של עם ישראל שאפו גדול

 34. 2
  עוד 2 שפוטים של התעמולה הציונית !!!
  1. 400 ילדים בעזה בשבוע אחד זה השמדה של העם הפלסטיני, אז בצדק רוצים הפלסטינים שאותו מבנה מדיני ציוני אשכנזי שמשמיד את עמם ייעלם מהשטח.
 35. 1
  צודק לחלוטין: הגיע הזמן שכתבי הארץ יטמיעו זאת - בלי עזרת הרפובליקאים או הדמוקרטים