אחמדינג'אד: בקרוב נכריז על הישגים גרעיניים חשובים

נשיא איראן נאם ביום השנה ה-33 למהפכה האיסלאמית. הוא שב על עמדתו כי "איראן לא תיסוג ולו בס"מ אחד מעקרונותיה"; הנייה ישב לצדו במהלך המצעד

נשיא איראן, מחמוד אחמדינג'אד, אמר היום (שבת) כי בקרוב תכריז מדינתו על הישגים "חשובים מאוד" בנושא פרויקט הגרעין. "בימים הקרובים העולם יהיה עד להכרזת איראן על הישגים גרעיניים חשובים וגדולים מאוד", אמר אחמדינג'אד בנאום שנשא בטלוויזיה. לדבריו, מדובר בין השאר "בפתיחתם והפעלתם של פרויקטים גרעיניים חדשים".

נשיא איראן הוסיף כי "העולם צריך לדעת שלמרות כל הלחצים, איראן לא תיסוג ולו בסנטימטר אחד מעקרונותיה וזכויותיה להחזיק בגרעין. כל המדינות הפעילו עלינו לחץ כדי שלא נשיג ידע גרעיני, אך הלחצים הללו נכשלו. לא רק שיש לנו את הידע הגרעיני, אנחנו גם יכולים לספק את כל צרכינו בזכות המומחים המקומיים שלנו", אמר.

היום מציינת איראן 33 שנים למהפכה האסלאמית. הטלוויזיה במדינה משדרת תמונות של עשרות אלפי צועדים תומכי המשטר, המציינים את יום השנה ברחבי המדינה. הצועדים הרבים נראים כשהם מניפים את דגלי איראן, תמונות של המנהיג הרוחני עלי חמינאי וצועקים "מוות לישראל" ו-"מוות לאמריקה"

אחמדינג'אד נואם בטהראן, היוםאי-אף-פי

בין שאר החגיגות והמיצגים הוצב דגם בגודל אמיתי של המל"ט האמריקאי מסוג RQ-170 שנפל לידי האיראנים מוצג בכיכר המרכזית בטהארן. סוכנות הידיעות האיראנית איסנא דיווחה כי אחמדינג'ד אמר לכתבים שסיקרו את מצעד כי "באופן ודאי, איראן תעשה היסטוריה ותשנה את העולם".

איסמעיל הנייה, ראש ממשלת החמאס בעזה המבקר באיראן, נראה על הבמה עם אחמדינג'אד. הנייה אמר אמש כי החמאס לעולם לא יכיר במדינה ישראלית. "המערב מעוניין שנפסיק את ההתקוממות ונכיר בישראל, אבל אני מכריז שזה לעולם לא יקרה". לדבריו, "המסר שלנו ושל כל אלו שאיבדו את דמם באדמות הפלסטיניות, הוא שכל האדמות הכבושות בסופו של דבר ישוחררו מהכיבוש הישראלי". הנייה הודה לאיראנים על תמיכתם בפלסטינים. הוא צפוי להפגש בהמשך ביקורו עם אחמדינג'אד ועם האייתולה עלי חמינאי.

מצעדי הענק באיראן מתקיימים על רקע החרפת ההתבטאויות והסנקציות של מעצמות המערב בנוגע לפרויקט הגרעין, ובצל הדיווחים על פגיעה קשה בכלכלת המדינה. ביום שני, חתם נשיא ארה"ב, ברק אובמה על צו נשיאותי המזרז את יישום הסנקציות נגד איראן הכלולות בחוק תקציב הביטחון, עליו חתם בסוף שנה שעברה. שורת הסנקציות, כולל אלה נגד הבנק המרכזי של איראן, היו אמורות להיכנס לתוקף תוך מספר חודשים במסגרת החוק המקורי - מחשש שהפעלתן הפתאומית תביא לזינוק במחירי הנפט – אך בהתאם לצו, הן ייכנסו לתוקף באופן מיידי.

פעולתו האחרונה של נשיא ארה"ב מהווה צעד נוסף בניסיון הבינלאומי להפעיל לחץ על איראן כדי שזו תוותר על תוכניתה הגרעינית. הצעד בולט בעיקר על רקע הדיון הציבורי הגובר בארה"ב לגבי האפשרות שישראל תבצע תקיפה באיראן גם ללא תיאום עם ארה"ב בתוך חודשים ספורים.


 

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 29
  עם ההנהגה הנוכחית, האולי כה כושלת מהבחינה הניהולית, לא כדאי שהכנסת תשחרר אותנו ושנלך לבחירות בתוך 100 יום? -נוכל לבחור במשהו אחר!!!
 2. 28
  iran

  do not worry my jewish brothers and sisters hashem will send the machiach and all the reshaim will pay .lets prey and start to wake up and approch hashem is waitng for us !!!

 3. 27
  הניה לא קורא הארץ? יואל מרקוס אמר שהחמאס יעשה שלום

  וגם גדעון לוי. מה? הם טעו? הם מדברים שטויות?

 4. 26
  אפרים הלוי אמר ובצדק כי ההתחרדות מסוכנת למדינה יותר מאירן ומכל סכנה אחרת
 5. 25
  גק

  אחמדינג'אד: בקרוב העולם יהיה עד להישגים חשובים בתוכנית הגרעין - ובכן !!! אחמניג"אד ממשיך לתעתע בכול מנהיגי העולם...והם מוסיפים לו פסק זמן עד יוני יולי{ הזוי לא?}....כך שהוא ממשיך בפיתוח הגרעין בשקט {כאילו באישור}...ובתיקווה שסופו יהיה כמו " סאדם חוסיין".

 6. 24
  אחמדינג'אד: בקרוב נכריז על הישגים גרעיניים חשובים

  כן !!! אחמניג"אד ממשיך לתעתע בכול מנהיגי העולם...והם מוסיפים לו פסק זמן עד יוני יולי{ הזוי לא?}....כך שהוא ממשיך בפיתוח הגרעין בשקט {כאילו באישור}...ובתיקווה שסופו יהיה כמו " סאדם חוסיין".

 7. 23
  השמטת דבריו של הנייה מראה עד כמה מעוות עתון הארץ
 8. 22
  תמות נפשי עם שמאלנים ועם פלישתים

  בכיני השמאל. פגועי סינדרום שטוקהולם

 9. 21
  יששכרוף יודע שהנייה בטהרן?

  יששכרוף יודע שהנייה בטהרן?

 10. 20
  תודיעו ליששכרוף שהנייה בטהרן ‏-‏ חפש אותו השבוע

  תודיעו ליששכרוף שהנייה בטהרן ‏-‏ חפש אותו השבוע

 11. 19
  דבר אחד חיובי ייצא מהפצצה האיראנית - 24 שעות אחרי הניסוי הראשון יגמרו ל"הארץ" העיתונאים - כולם יהיו בארה"ב :)
 12. 18
  לאיש יש משאלת מוות ופרסום הוא על סף התמוטטות נפשית
 13. 17
  מחובתה של אירן ומנהיגה אחמדיניג'אד להמשיך בפיתוח כל תוכנית גרעינית או לא לפי החלטותיה הריבוניות והאינטרסים המדיניים של אירן כמדינה עצמאית שאינה ניכנעת לתכתיבים ציוניים אימפריאליסטים כל שהם.
  1. מותק, שכחת לקחת כדורים היום
 14. 16
  התיאבון האיראני בא אחרי פצצות שקנו בבלארוס ואוקרינה
 15. 15
  מגיב 6 צודק כמובן - ניתן לחסל את כל הנהגת איראן, הפוליטית הדתית והצבאית, במכת אימים אחת. אלף אלפיים הרוגים כולל נזק נלווה. לאין ערוך פחות ממספר ההרוגים בכל מלחמה שעשויה להתפתח מתקיפת הגרעין לבדה. החבר'ה האלה לא יושבים בבונקרים. תנועותיהם ידועות. הם מטרה לגיטימית לפי המשפט הבינלאומי וחוקי המלחמה. ואז? אין פרוייקט גרעין, אין רפובליקה איסלאמית, יש הרתעה מבעיתה לשנים רבות. הסיכוי שאיראן כרותת הראש תגיב צבאית קלוש. לא קל ויעיל לאין ערוך יותר מלהטיח את ראשי טייסינו בפרוייקט המבוצר?... למה שימותו אלה שאתרע גורלם להתגורר ליד הכור? למה שהאשמים האמיתיים - אחמדינג'אד ודומיו - לא יחוסלו ראשונים? מאיפה החסינות המטומטמת הזו דוקא לראשי הפושעים? מה היה קורה לו חוסלה כל הנהגת גרמניה ב1938?

  מגיב 6 צודק כמובן - ניתן לחסל את כל הנהגת איראן, הפוליטית הדתית והצבאית, במכת אימים אחת. אלף אלפיים הרוגים כולל נזק נלווה. לאין ערוך פחות ממספר ההרוגים בכל מלחמה שעשויה להתפתח מתקיפת הגרעין לבדה. החבר'ה האלה לא יושבים בבונקרים. תנועותיהם ידועות. הם מטרה לגיטימית לפי המשפט הבינלאומי וחוקי המלחמה. ואז? אין פרוייקט גרעין, אין רפובליקה איסלאמית, יש הרתעה מבעיתה לשנים רבות. הסיכוי שאיראן כרותת הראש תגיב צבאית קלוש. לא קל ויעיל לאין ערוך יותר מלהטיח את ראשי טייסינו בפרוייקט המבוצר?... למה שימותו אלה שאתרע גורלם להתגורר ליד הכור? למה שהאשמים האמיתיים - אחמדינג'אד ודומיו - לא יחוסלו ראשונים? מאיפה החסינות המטומטמת הזו דוקא לראשי הפושעים? מה היה קורה לו חוסלה כל הנהגת גרמניה ב1938?

  1. ההנהגה הישראלית חשופה באותה מידה בדיוק.
 16. 14
  Heniye is shopping for Iranian Money. He`ll also B the progenitor of a new Bin Laden, he has over 20 children
 17. 13
  לתשומת לבם של כל השמאלנים שעדיין מאמינים שיש עם מי לדבר , ומחלישים את ישראל מבפנים ומבחוץ. זה מה שתקבלו אחרי שתגררו את המדינה להסכמים מדומים. והם מן הסתם , לא מבדילים בין היהודים
 18. 12
  מטורפים, פשוט מטורפים

  ואנחנו לא טובים בהרבה, עם ברק אחוז השגעון להתקיף ולפצפץ ולהירשם בדי ההסטוריה

 19. 11
  אמדיניג'אד

  חולה רוח המנסה להסתיר את האמת מהאיראנים על ידי נאומים מנופחים.

 20. 10
  Congratulations President Carter! your single achievement
 21. 9
  ואני,רק שאלת תם..מי הצליח להשניא כל כך את ישראל על איראן..אם אין עשן ללא אש...את שנאתם לארהב אני מבין שזה בגלל שלטון השאח שנשלט בידי ארהב ורצח בשקט בשקט איראנים מתנגדים ובעלי דעות שונות רבים. היה מן פינושה איראני כזה..את השנאה לישראל איני מבין, לכאורה.
  1. ישראל היתה ידידה של השאח הפרסי

   ועזרה להכשיר גם את השב"כ האימתני שלו (שנקרא אגב "סבאק"). חוצמזה מאז ומתמיד מי שרצה להנהיג את העולם הערבי ולאחר מכן את העולם המוסלמי השתמש בשנאת ישראל כדגל שלו (ראה למשל תורכיה).

 22. 8
  ביבי לא מפסיק לדבר על איראן .וההוא מאיראן מדבר על השואה.אלווווווווהים.
 23. 7
  נשמטה מהכתבה הכרזתו המחודשת של הנייה שלעולם לא יכיר בישראל

  מזל שהקוראים של הארץ עוזרים לכתבים לדייק.  

  1. אולי תתחיל לקרוא לפני שאתה קופץ להגיב?

   בכבה כתוב "...הנייה אמר אמש כי החמאס לעולם לא יכיר במדינה ישראלית..."

 24. 6
  על העולם להפנים הדרך לעצירת אירן גרעינית היא חיסול ההנהגה

  רק חיסולו של הנשיא האירני אחמדיניג'אד כמו גם הנשיא האמיתי חמינאי. תעצור את גירעונה של אירן.
  הנהגה מטורפת הופכת את הגרעין בידיים אירניות לכלי מסוכן ביותר.

  1. לאשר תגובות הקוראות לרציחות פוליטיות של מתנגדים זה מעשה פלילי שהמערכת צריכה להתייחס אליו ברצינות ולחדול מנוהג זה אלא אם הכותב לוקח אחריות וכותב בשמו המלא.
  2. לא מתנגדים-אויבים. וזה לא פוליטי זה צבאי. וזה לא פלילי- זה נקרא מלחמה.

   אין שחר להאשמותיך, פועל שחור.

 25. 5
  איראן

  צריך להפיל את המשטר מבפנים ולממן כוחות המתנגדים למשטר בנשק בכסף ובהרבה מוטבציה שיאמינו שהם יכולים להצליח להפיל את השלטון ולחיות איתנו בשלום משגשג

  1. Nah. Once Iran will fall, Turkey will rise to try to take its place

   In the Middle East there have always been empires. Next year, with Iran taken down and its army destroyed, Turkey will make a bid for regional dominance. Even now it negotiates with the Americans and NATO for greater say in some parts of Syria-- territorial expansion, that is. With Iran gone down, Turkey will be the next opponent, by defaault

  2. התערבות בעינינה הפנימיים של אירן תביא בהכרח להתערבות בעיניינים פנימיים של המדינה הציונית
 26. 4
  אם יחכו יותר מדי, לא תהיה ברירה אלא להכות את אירן באטום טקטי
 27. 3
  אכן, ניסוי הגרעיני הגדול ביותר יערך על איראן
 28. 2
  נכון - היא תשנה את העולם - בלעדיה זה יהיה עולם טוב יותר - איזה שינוי מרענן
 29. 1
  לא היתה שום מהפכה "איסלאמית " , אבל הוא חוגג