יועצי קלינטון חושפים: כך נבגדנו בפרשת לוינסקי

"ביל אמר לי: 'כיביתי את הגוף שלי'", סיפר מקורב לנשיא לשעבר ע"פ דיווחים בתקשורת הבריטית. אחר אמר ש-25 נשים הגיעו למשרד כל יום

שורה של חברים קרובים וקולגות של נשיא ארה"ב לשעבר ביל קלינטון יחשפו בעוד כשבוע את תחושותיהם בעת שפרשת מוניקה לוינסקי התפוצצה, וישפכו אור על פרטים נוספים ברומן שניהל הנשיא עם המתמחה הצעירה. על פי הדיווחים בתקשורת הבריטית, ישודר ב-20 בפברואר בארה"ב ובריטניה סרט תיעודי באורך 4 שעות שמתאר את מאבקו של קלינטון ביצר המיני - מתחילת הקריירה הפוליטית שלו ועד לשערורייה בבית הלבן ב-1998.

יועצו של קלינטון, עורך הסקרים דיק מוריס, מספר בסרט על שיחת הטלפון שקיבל מהנשיא, רגע לפני פרסום הראיה שהוכיחה את הרומן. "ביל אמר לי :'מאז שהגעתי לבית הלבן, כיביתי את הגוף שלי'", מספר מוריס על פי האובזרבר, ומוסיף כי קלינטון סיפר לו שיחסיו עם לוינסקי יכולים לגרום לו לצרות רציניות. קלינטון אף ביקש ממוריס שיערוך סקרים בשאלה כיצד עליו להתמודד עם המשבר.

אחד מראשי הקמפיין של קלינטון במירוץ לתפקיד המושל של מדינת ארקנסו, סיפר כי היה צריך "להתמודד עם תור של 25 נשים ביום" שהגיעו למשרד וחיפשו את קלינטון. בטסי רייט, העוזרת הפוליטית, שיחזרה איך בסופו של דבר הציגה לקלינטון רשימה של בחורות, ודרשה ממנו "להיפטר מהן" לפני שיוכל להתמנות למושל. "היה ברור שזה לא הזמן לעשות את הדברים האלה", היא אומרת, על פי הדיווח. מארלה קריידר, שעבדה עם קלינטון בארקנסו וניהלה עימו רומן, מספרת שנשים "היו מהופנטות ממנו. זה היה כמו פרפרים שנמשכו אל האור. אין ספק שהילארי היתה פגועה".

קלינטון עם לוינסקי, בשנת 1995אי-פי

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות מהעולם ישירות לפייסבוק שלכם

בטלגרף הבריטי נכתב שרייט סיפרה ליוצרי הסרט כי הרגישה נבגדת מכך שהנשיא שיקר לה ול"הרבה אנשים נוספים" בקשר לרומן. ברק גודמן, מיוצרי הסרט, אמר שעד כה סירבה רייט לדבר על הפרשה: "היא היתה כה קרובה לנשיא וכה חשובה לו, והיא הרגישה רע מאוד מהשקרים שלו".

גם רוברט רייך, שהיה מזכיר של קלינטון, מביע את תחושת ההלם שהכתה בו כשהפרשה התפוצצה "חשבתי שהוא אינו כה טיפש כדי לסכן את הכהונה שלו. זה לא היה האיש שהכרתי".

מוניקה לוינסקי ב-1998
מוניקה לוינסקי ב-1998אי-פי

"מוניקה לוינסקי נתנה לו משהו שהוא היה צריך באותו זמן: "להיות נערץ", אומרת קריידר על פי הדיווחים. לפי העיתונאי האמריקאי ג'ף טובין, שלקח חלק בסרט, פרשת לוינסקי לא פגעה בסופו של דבר בדימויו של קלינטון כפי שציפו בהתחלה. "יותר אמריקאים חושבים שזה היה בזבוז זמן סתמי מאשר מעשה בלתי נסלח....יחסית לנשיא בוש עם הרפתקאותיו הלא מוצלחות במדינות זרות, ולנשיא אובמה עם הבעיות הכלכליות, השנים הסוערות של כהונת קלינטון מתחילות להיראות טוב הרבה יותר".

לאחר שפרשת הרומן התפוצצה, נפתח בסנאט משפט הדחה לקלינטון בסעיפים של עדות שקר ושיבוש הליכי משפט. הרשעה בסעיפים אלה דרשה רוב של שני שלישים - 67 סנאטורים - בעוד שהרפובליקאים החזיקו רק 55 מושבים. ב-7 בפברואר, חמישה ימים לפני ההכרעה במשפט, היה ברור לכל כי התבוסה של התובעים בדרך. כתב "הארץ" ניצן הורוביץ סיפר כי "התובעים, כמי שאין להם מה להפסיד, הגישו מנות גדושות ממה שזכה כבר לכינוי 'אפקט הגועל' של פרשת לוינסקי. בעזרת קטעי וידאו, שבדרך כלל הוצאו מהקשרם, תיארו התובעים את 'המזימה הגדולה': מושל ארקנסו, ביל קלינטון, שהטריד מינית עובדת הכפופה לו (פולה ג'ונס), עבר לבית הלבן וגם שם הזדרז לעוט על צעירה תמימה ונחמדה - 'ממש כמו בת משפחה שכולנו מכירים', כדברי אחד התובעים.

כאשר הקורבן מארקנסו קמה יום בהיר אחד והגישה תביעה נגד הנשיא על העוול שנעשה לה, טווה הנשיא רשת סבוכה וזדונית של קורים כדי לקפח את זכויותיה המשפטיות על-ידי הסתרת הקשר שלו עם המתמחה בבית הלבן". אבל לפי הורוביץ, "אתמול, סוף-סוף, עדיין במסווה, אבל באופן הגלוי ביותר מאז תחילת המשפט, נחשף האלמנט שמניע את השמרנים: הסקס מחוץ לנישואין".

ב-12 בפברואר זוכה קלינטון, לאחר שהרפובליקאים לא הצליחו לבסס אפילו רוב רגיל להדחה. הזיכוי אולי לא הפתיע, כתב הורוביץ, אבל "היקף התבוסה שספגו התובעים... הוא שיעור פוליטי ומשפטי מאלף... שום סנאטור דמוקרטי, כולל כמעט- אויבים של קלינטון כרוברט בירד הוותיק ממערב וירג'יניה, לא הרשה לעצמו לתמוך בהדחת הנשיא הפופולרי ביותר של המפלגה מאז רוזוולט, ועוד על רקע פוליטי מובהק.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 15
  קלינטון לא שיקר, הוא אכן לא קיים מישגל או פעילות עם מוניקה,קנט סטר חקר אותה ולמד שהיא מצצה אבל קלינטון לא היה פעיל.

  כל עיניין ה"שיקר" לא מיתייחס לטלויזיה ועיתונות אלא לעדותו תחת שבוע ליפני שופטת בתהליך הדיסקברי בתביעת פולה ג'ונס שכולה פרובוקציה של השמרנים הקיצוניים(אף שביכלל לא עבדה אצל קלינטון השרלילה טענה שקופחה כי לא קיבלה פרחים ביום המזכירה).
  כשנישאל שם קלינטון אם קיים יחסי מין עם מוניקה, כעו"ד ממולח ביקש הגדרה מהם יחסי מין. השופטת היסכימה עימו, והעורכי דין של פולה היציעו שנגיעה בוג'ינה או בחזה, קלינטון השיב שזה לא מדד כי אולי נישען בהיסח הדעת במעלית ונגע בחזה, ושוב ניסחו שזה מגע שיש בו כוונה להנות. ואז ענה קלינטון שלא, (ובעצם לא שיקר). מוניקה הייתה כל כך נאמנה לקלינטון שעזרה לו ליקבור את קנט סטר שסירב ללכת הבייתה ושנים חקר נגד קלינטון, מוניקה העידה שתמיד היא זו שנגעה מצצה וכו' ואפילו מתחת לשולחן העבודה, כשקלינטון כלל וכלל לא נוגעה במבושיה ישירות אלא עושה עבודתו, ופעם אפילו דחף לה סיגר (אין מגע ישיר)ץ הבנתם? קלינטון גאון, והיצליח להפיל את קנט סטר. יש ביכלל ראיות שקלינטון עצמו בשיתוף עם מוניקה כפו על קנט סטר (בתחבולות) לחקור את חיי המין (ידוע שלא רצה אבל מישרד המישפטים סירב למנות חוקר אחר לעיניין) וכל זאת בכדי להפסיק חקירותיו סביב וייט וטר פרוג'קט, ולהפכו למגוכך ומצורע. ואכן קלינטון היצליח אך יצא בשן ועין, הציבור אינו משער עד כמה קלינטון היה מתואם עם מוניקה, ועד כמה היא סייעה להכניס את קנט סטר והשמרנים למלכודת. קלינטון ידע שלא ינזק מפרשה מינית, אבל מפרשה כלכלית כן.

 2. 14
  יש מצב של מזימה ציונית ? בעינננו של קליטון, רק לווינסקי יודעת את האמת?

  אנו יוצרים מצבים קשים מסביב לעולם? מדינה עוסקת אך ורק בקימה, ומה טוב לה? ויתכן גם מצב של תאונה סקססיטית?
  סמי אלקיים

 3. 13
  פלירטים ובגידות זה חלק בלתי נפרד מחיי הפוליטיקה בוושינגטון (ובירושלים), רק שבעוד הדמוקרטים-ליברלים מתייחסים לזה בטבעיות, הרפובליקנים-שמרנים-ימנים מגלגלים עיניים חסודות ופוצחים בצווחות מלאכותיות.... בעיקר כאשר מי שניתפס הוא למזלם במקרה דמוקרט......
 4. 12
  מותר הארקנסו על קרית מלאכי
 5. 11
  קלינטון היה לכאורה שמאל כלכלי

  אבל בפועל הוא היה הכלבלב של גרינספאן והוא ואחראי במידה רבה לחלק גדול מהרעות החולות של הניאו ליברליזם המאוחר. תחת משמרתו הקונגרס ביטל סופית את חוק גלאס-סטיגל והניח בפועל את היסודות למשבר של 2008 שממנו כולנו סובלים ונמשיך עוד שנים רבות

 6. 10
  הדמוקרטים הנאורים האשימו אותה דווקא
 7. 9
  חוסר סבלנות

  ביל המיודע כקלינטון, בכלל לא שיקר לעולם. בפנייתו המפורסמת לעולם לגבי מוניקה אמר "I did not have sex with that woman.." ואז נעצר ע'י אין ספור שאלות מעיתונאים שלא נתנו לו לסיים את המשפט שהכיל מילה אחת נוספת: "...today!"

 8. 8
  וקצב גם ושימותו הקנאים והלוואי עלי אבל בלי החשיפת הבגידות של העוזרות האישיות
 9. 7
  איך זה שהוא לא במעשיהו
 10. 6
  I didn't have sex with her. Yes mr president
  1. ההכחשה של קלינטון

   I did not have sex with that wonan

 11. 5
  המפלגה השמרנית..הצחקתם את יצאניות הדרום...
 12. 4
  נשיא ‏ענק,למי ‏צריך ‏להיות ‏אכפת ‏עם

  מי ‏הוא ‏שוכב

 13. 3
  אצל קלינטון תפחה הכלכלה בצורה מנופחת ומלאכותית על חשבון העתיד אותו מישכן קלינטון.בוש שילם את המחיר כשהכלכלה החלה להתכווץ בתקופתו ולמעשה מואשם עד היום כמי שהנחיל לאובמה את "הכלכלה הצולעת".אבל באמריקה מתחילים להתפקח ולראות באור נכון יותר את ההיסטוריה הכלכלית של 20 השנים האחרונות. קלינטון לא היה כזה מוצלח ובוש לא היה כזה גרוע.ולגבי אובמה ?! עליו להיות מפוטר לאלתר-מכיוון שהוא גרוע משני קודמיו,והוא גם סוציאליסט במידה שאפילו קלינטון לא חלם.
  1. לא נכון

   מנייןנכון נציין אתה מביא את הקביעות שלך? אולי בעוד חמישים שנה (כפי שאמר הרצל) דבריך יהיו מוכחים. בינתיים הסטטוס של קלינטון ולהבדיל אלף אלפי הבדלות של בוש הם של הצלחה ענקית מחד - ואי אפשר למנוע כישלונות מהדהדים במשך שמונה שנות נשיאות- וכשלון מונומנטלי מאידך גם בכלכלה וגם במדיניות כושלת. לכן הוא יושב בשקט ובצדק רב

  2. סת..םםםם, אני לא באמת מבין בזה כלום.
  3. בדקת פעם כמה עולה מלחמה מעבר לים ?

   אובמה הוריד את בין-לאדן בפעולה ממוקדת וזריזה
   בוש הוריד את הטאליבאן - שיעלו חזרה,
   שלא לדבר על המלחמה בעירק שלא היה לה שום בסיס (שנקודת ראות אמריקאית) - היה כבר עדיף להשאיר את סדאם שילחם בגרעין האירני שהיה מאיים עליו ישירות יותר מכל.

   כמה חיילים אמריקאים נהרגו - עבור מה בדיוק?

   לגבי אובמה סוצאליסט - אתה נהנה מביטוח בריאות חינם לא? - רוצה לנסות לשלם מעל 1000$ לחודש עבור ביטוח בריאות למשפחה? - אני חושב שלא - אז למה אתה חושב שלאמריקאים לא מגיע מה שאתה מקבל?

 14. 2
  דיק מוריס, לא קיר מוריס
  1. הוא אשכנזי מותר לו
 15. 1
  פרשת לוינסקי לא פגעה בדימויו של קלינטון כפי שציפו ... מעניין ביותר