הקהילה בברוקלין סוערת

מות תינוק לאחר ברית מילה מאיים על המשך קיום מנהג מציצת הדם

התובע הכללי של ברוקלין הודיע על פתיחת חקירה עקב מותו של תינוק בן שבועיים שנדבק בנגיף הרפס. בקהילה המקומית תוהים לגבי ההשלכות

לא תוצאות פגישת נתניהו ואובמה, לא יום שלישי הגדול של הרפובליקאים, ולא מחירי הדלק המאמירים; הנושא שמעסיק וטורד את מנוחתו של הציבור החרדי-חסידי בניו יורק הוא מה שמבחינתו נראה כאיום מחודש על הטקס הדתי עתיק היומין של מציצת הדם מהאיבר של התינוק הנימול, המהווה חלק מרכזי בטקס ברית המילה.

אתמול (שלישי) נודע רשמית כי התובע הכללי של ברוקלין, צ'רלס היינס, החליט לפתוח בחקירה במטרה לבדוק את נסיבות מותו של תינוק בן שבועיים, שמת בבית החולים על שם הרמב"ם (מיימונידס) בברוקלין. התינוק, ששמו וזהות משפחתו לא פורסמו, מת בספטמבר האחרון. לפי דיווח שלשום ב"דיילי ניוז", תוצאות הבדיקות העלו כי התינוק נדבק בנגיף "הרפס סימפלקס סוג 1". הממצאים, נטען בדיווח, עוררו חשדות כי הנגיף, שנמצא בחלל הפה, הועבר לתינוק על ידי המוהל בעת שביצע את המציצה באיבר הנימול באמצעות קשית. דובר התובע מסר כי "היחידה לפשיעה נגד ילדים בוחנת את הנושא". הוא הוסיף כי אינו יכול להעריך איזה אישומים יוגשו במקרה.

הידיעה על פתיחת חקירה רשמית, שתבדוק את המקרה, עוררה מחדש את הפולמוס הישן סביב המנהג. "למדינה יש חובה  להגן על בריאותם של ילדים", אמרה אתמול פרופסור מרסי המילטון, מומחית ביחסי כנסייה ומדינה מבית הספר קרדוזו למשפטים באוניברסיטת ישיבה. "והיא חייבת לפעול באופן מיידי על מנת להבטיח שהנוהג הזה יופסק מיד".

בשנים האחרונות אירעו מספר מקרי מוות של תינוקות בבתי חולים בניו יורק שבדיקות שהתנהלו בזמנו העלו כי התינוקות נדבקו בנגיפים - קרוב לודאי כתוצאה מהמציצה שביצע בהם המוהל. המקרה הידוע ביותר שאירע ב-2005 היה מותם של תאומים שנימולו בבית חולים בניו יורק ונפטרו ימים אחדים לאחר ברית המילה. חקירה שהתקיימה בזמנו העלת הוכחות מוצקות שהמוהל הדביק את התאומים כתוצאה ישירה מהמציצה ורשיונו נשלל.

חרדים בניו יורקאי–פי

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

בדומה לפולמוס שהתעורר ב-2005, גם בעקבות המקרה האחרון נתגלתה השבוע מחלוקת בקהילה האורתודוקסית. אדמו"רים ורבנים, המזוהים כמייצגי הציבור החרדי-חסידי, טוענים כי מדי יום נימולים מאות תינוקות וכי לא ידוע על תקלות או מחלות. לדבריהם, המקרים הבודדים של התינוקות שמתו לאחר ברית המילה מחייבים בדיקות, אבל אינם יכולים לשמש סיבה להפסיק את המנהג, שהוא מיסודות מצוות המילה.

לעומת זאת, רבנים אורתודוקסים ידועים, כמו הרב ד"ר משה טנדלר, טוענים מזה שנים כי יש לאסור על מוהלים את ביצוע המציצה בפה, ובמקום זאת לבצע את המציצה בקשית.
"ברוב המכריע של בנים הנולדים בקהילה החרדית והחסידית בניו יורק מבצעים המוהלים מציצה בפה", אמר ל"הארץ" דוד צוויבל, מראשי אגודת ישראל באמריקה, שהגיב להודעה
על פתיחת חקירה על מות התינוק.

צוויבל סיפר כי בקהילות דתיות בניו יורק כמו קהילת יוצאי גרמניה בוושינגטון-הייטס ובקרב מי שמוגדרים אורתודוקסים מודרנים, נהוגה מציצה בקשית או באמצעות תחבושת. לדבריו, "כל מקרה מוות של תינוק הוא אסון נורא וטרגדיה. אבל עובדה היא שבשש השנים האחרונות לא ידוע על שום מקרה של תינוק שנפטר כתוצאה ממציצה". עוד אמר צוויבל כי "התינוק יכול להידבק גם מהאחות המטפלת בו או מכל גורם אנושי אחר".

צוויבל אף הזכיר כי בשנת 2006 מחלקת הבריאות של מדינת ניו יורק פירסמה על דעתם ובהסכמתם של רבנים אורתודוקסים מדריך מיוחד למוהלים ובו הוראות למניעת העברת נגיף ההרפס. "אין לנו שום מידע שהמוהל במקרה של התינוק שנפטר נהג לפני ההוראות במדריך או לא. מוקדם לחוות דעה בעניין". עם זאת, לדעתו חשוב שתתקיים חקירה כדי שמוהלים ידעו וילמדו על המקרה.

באתר האינטרנט של מחלקת הבריאות של עירית ניו יורק נטען, "אין דרך יעילה ומוכחת לצמצום הסיכון הכרוך במציצה בפה. המוהל יכול לשטוף את פיו או ללגום יין לפני שהוא
מבצע את המציצה. אך אין הוכחות שפעולות אלה מונעות את התפשטות נגיף ההרפס".
מוהל ותיק בברוקלין המשתייך לחצר חסידית גדול אמר: "לא נבטל את מנהג המציצה בפה. כך נהגו אבותינו ואבות אבותינו".
 

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 87
  מציצה חולנית הגובלת בסטייה מינית לעיני קהל נבער מצחקק

  על שולחן אוכל מאולתר, באולם אירועים,ע''י חובבן הקרוי ''מוהל'' וע''י סנדק הקושר באכזריות את רגי התינוק חסר הישע ורטאה בכך ''כבוד''. הקהל הנבער צופה מהצד על סבלו של התינוק, שעובר עינויי תופת ללא הרדמה.הקהל שבע מהעופות השחוטים שאכל בתאווה בחגיגת טבח הפין של תינוק אומלל שישלם בעתיד את מחיר כריתת עורלת הפלא שנועדה לענג אותו ואת בת זוגו.

 2. 86
  מות תינוק לאחר ברית מילה

  פאגאנים ברברים פרימיטיבים, חסרי חשיבה עצמאית. לא כל מה שאבות אבותינו עשו צריך להמשיך ולעשות. לקחת תינוק רך, לחתוך בבשרו באחד המקומות הרגישים ביותר בגוף, ואחכ עוד ליצור מגע בין הפצע הפתוח לבין רוק מכיל וירוסים וחיידקים? איפה נשמע כדבר הזה??? לצערי "אצלנו" ביהדות ה"נאורה", ואפילו האמהות החילוניות בעלות התפיסה המודרנית מוסרות את בנם לידי המוהלים, כי המוח כל כך שטוף ב"ככה עושים". אז אומרים על עמים אחרים שהם ברברים מפני שהם עושים טקסי מילה שונים, אבל אנחנו כמובן ה"מתקדמים", עד כדי כך מתקדמים שפוצעים באכזריות תינוק בן 8 ימים, ומעבר לכאב הפיסי ולטראומה הנפשית מסכנים אותו בהדבקות בנגיפים קטלניים.

 3. 85
  שקר וכזב מידיעת המקרה לאם הילד יש הרפס ועובדה ששם המוהל לא פורסם

  במקרה הראשון של התאומים משרד הבריאות של מדינת ניו יורק מצא שאין קשר למוהל אבל את זה לא מפרסים !!! תבדקו ותפרסמו

 4. 84
  עכשיו אני מבינה טוב יותר את מאוויו הכמוסים של גבר ישראלי
 5. 83
  מנהגים פרימיטיביים.
 6. 82
  אתם נסחפים!!

  היי חברה, אתם נסחפים.
  מי שלא רוצה שלא ימול את בנו עם 'מציצה'.
  גם אני המומה שקראתי את זה עכשיו, אבל מכאן ועד לחשוב שזו טעות שמלתם את בניכם?? תרגעו. כל אחד ינהג כפי שהוא רוצה ומחליט.
  וחוצמזה, שבולבול עם ערלה זה דבר מגעיל וממש לא אסתטי. אז אנא מכם...

 7. 81
  איזה מנהג פאגאני ומיותר. אנו לא מלנו את בננו ולא מתחרטים...
 8. 80
  המציצה מצילה חיים אצל תינוקות רבים מעדות צפון אפריקה, ששם ישנה תופעה , נדירה אמנם , של סתימת איברי הדם בעקבות המילה. חיטוי נאות של האיבר ושל פי המוהל פותרים את הבעיה. יש המשתמשים בכלי עזר מזכוכית - לא קשית.

  בררתי , ודי ברור שלא מדובר רק במנהג אלא בחלק של דין המילה.

 9. 79
  ראשית אין זו חובה הלכתית אלא רק מינהג, שנית המיתקדמים מוצצים ע"י מבחנה ולא מצמידים את הפה שלהם לאבר של התינוק, וזה בהחלט מספק את המסורת וההלכה. אם הדבר יתפרסם אכשיו מחצית ארה"ב ואירופה יזדעזעו שאיזה רבי סוטה מוצץ לולד את הזין.
 10. 78
  מציצת האיבר ? איזה איבר? למה זה לא נקרא בשמו?

  מנהג פרימיטיבי הומואי של מציצת הפין
  אני מקווה שמדינת ניו יורק תאסור זאת בחקיקה!

  מעבר לכך שאין לא על המציצה ןלא על הפריעה ולא על הכריתה מילה וחצי מילה בתנ"ך הכל מאיזה באבא שבא אלף שנים מאוחר יותר

 11. 77
  אחרי הברית בלונדון: התינוק הלך לעולמו , ראה עוד כץבה בקישור למטה

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3365898,00.html

 12. 76
  לאלה שטוענים בידענות מדומה שאין קשר בין מחלות ומילה נא לקרוא את העובדות

  http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22249299

  http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22249298

  http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22241800

  http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22014096

  1. לילך - את טועה ומטעה - הנה הקישורים הנכונים

   אז עכשיו, בבקשה תודי שאת טעית ושברית מילה היא לא מוצדקת מבחינה רפואית. בבקשה אל תנסי לטעון שאת יודעת יותר טוב מכל ארגוני הרופאים, כי זה באמת יהיה מביך עבורך.

 13. 75
  צדק המרפא רפי רוזן ז"ל במחקריו בשיטת הביו אוגרונומי שהמציא הוא ריפא והכשיר מרפאים דגולים בנושא ובין

  ממצאיו מצא כי טקס הברית מילה גורם נזק בל ישוער ותינוק ומליץ כי יש להימנע מהמנהג הארור .

  1. ביוארגונומיה היא אנטי מדע, הבל ורעות רוח, והמילה כשךעצמה אינה גרועה כל עוד שומרים על סטריליות

   אולי אינך יודע אך גם במדינות בהן לא נהוגה מילת תינוקות כברירת מחדל אחד מכל חמישה גברים יזדקק למילה מסיבות רפואיות במהלך חייו, כך אמר לנו אורולוג בבית החולים, פימוזיס למשל או זיהומים. חותני ז"ל נזקק לניתוח הסרת עורלה דחוף בגיל 90 אך בשל מצבו הרפואי הירוד לא ניתן היה לנתח אותו והזיהום עוד תרם לסבלו הגדול ממילא בחודשי חייו האחרונים.

 14. 74
  למה אין התיחסות למצב בישראל? כמה תינוקות נפגעים?

  לא מדובר במנהג דתי של שבט נידח. זה דיווח על הני עמינו וכאן בארץ 99% מהיהודים נימולים בטקס דתי. מה עמדת משרד הבריאות בנושא? חבל שהעורך לא ביקש התיחסות כתב הבריאות.

 15. 73
  בעת העתיקה...עיינו:

  אבן הצור המושחזת נחשבה לכלי המועדף על המאמינים לביצוע המילה,בעיקר משום זמינותה באזורנו.אולם היה חשש,שלמרות ניקוי אותו כלי,יגרם זיהום לתינוק הנימול ומנהג המציצה של הדם,הקרוב לריקמה הפצועה,היה סוג של מענה.המנהג הפרקטי ,שכבר שכחו מה גרמו,קיבל ציביון הלכתי מחייב,למרות שאין לו בסיס במקרא.זה בדומה לפרקטיקות מעשיות אחרות שהפכו למנהג ואח"כ לנורמה ואחר כך למצווה.בימינו אין כל הצדקה להמשיך לבצע מנהג זה בכלל ובוודאי שלא ישירות ע"י פה המוהל.אם מתעקשים לשמר "זכר לימים ההם",הרי ניתן לבצע זאת באמצעות קשית סיפונית.

 16. 72
  פה כבר מדובר בקהילה שעובדת ולא חייבת לשרת בצבא ארה''ב והשנאה אותו

  דבר .זה רק מוכיח שדברי הבלע שאתם משמיעים נגד חרדים, יסודו משנאה תאומית ושורש כל רע

 17. 71
  Barbarism

  Barbarism is barbarism . The dead child is only one of it's symptoms.

 18. 70
  אני לא מלתי את בני והשמיים לא נפלו.
 19. 69
  האם המוהל שם ליפסטיק לפני שהוא מצץ? גם אני צריך מוהל כזה!!
 20. 68
  הקשר לישראל: אם המשטרה הייתה מעזה לחקור מקרה כזה כאן החולירות הללו היו יוצאים בהמוניהם לרחובות. נראה אותם יוצאים בהמוניהם להפגין נגד רשויות התביעה של מדינת ניו יורק!!!!
 21. 67
  ככה הם מטמיעים את מציצת הדם מהחילונים כבר מגיל 8 ימים
 22. 66
  דם,מצות,פסח מתקרב,נשמע מוכר.
 23. 65
  למה אנחנו יודעים על הברבריזם רק עכשיו, כשקרתה תקלה?
 24. 64
  הרבה יותר מהכתבה מזעזעות התגובות המשתלחות, המרושעות, ובואו נומר את האמת: האוטואנטישמיות
 25. 63
  במקרה הזה הכינוי מוצצי דם מדוייק. מגעילים

  במקרה הזה הכינוי מוצצי דם מדוייק. מגעילים

 26. 62
  ל45

  קראתי מילה במילה ולכל מילה נוספת התגברה הבחילה. היה טוב לשלוח את התגובה גם לרב המכובד ליצמן, שעומד בראש משרד הבריאותץ תחת עינו (שחייבת להיות פקוחה) אונסים חוק רפואה בסיסי שחייב לא לאפשר למנתח חובב לגשת עם סקלפל אפילו לקרבת התינוק. אני אישית השארתי את עניין המילה לבן ולנכד לכירורג.

 27. 61
  WTF!?!?!

  אלוהים, זה כל כך חשוך

 28. 60
  התגובות פה לא היו מביישות אתר ניאו נאצי
 29. 59
  כדאי לחקוק הלכה מודרנית שוויונית. יהנו גם בנות:לחתוך מהלמטה באוזן(למצוץ דם רק בבחירת הורים)
 30. 58
  אוליי לחתוך מהלמטה של האוזן במקום.?כך גם ילדות יהנו..(בימנו אפלייה לא טוב)

  לכולם מגיע ברית עם הבורא !!

 31. 57
  בריאות

  טקס הברית מילה עצמו הוא די בריא כיום ואפילו הנוצרים מורידים לתינוק את החלק העליון של האיבר משום שזה יותר בריא גם כשעושים פיפי ואהבה

 32. 56
  מה הפלא שקוראים להם פרימיטיווים ?!!!!

  מוצצי דם תינוקות !!!

 33. 55
  פתאום האיסלם נשמע פחות מגעיל מהיהדות
  1. למה? כי שם עושים את ברית המילה בגיל 13?

   או כי שם עושים גם מילה לילדות?

 34. 54
  אבותינו ואבות אבותינו נהגו כך

  לא נבטל את מנהג הקרבת קרבנות אדם. אבותינו ואבות אבותינו נהגו כך.

 35. 53
  ואת הטינופת הזאת אנחנו מממנים בחסות ביבי
 36. 52
  מי שרוצה להאמין בהבלים שיאמין אבל יש גבול לגועל הנפש הזה
 37. 51
  התעללות בחסרי ישע, ברבריות לשמה, מתי הסוף ?
 38. 50
  איזה טעות עשיתי, מלתי את בני. אני פחדן!!!
  1. אתה לא רק פחדן, אלא גם פרימיטיב.
 39. 49
  מסכן התינוק שנפטר, אבל אני המון מכמות ההזויים

  שמתנגדים לברית מילה

 40. 48
  על מה הצעקה? האוצר מוצץ את דמינו שנים רבות לאחר המילה.

  אני לא יכול להתווכח עם מי שמילה היא חלק מדתו; אבל המציצה חייבת להיפסק. אישית, אני ממליץ לכל השוקל למול את בנו ויהי מה, לפנות לרופא מנתח.

 41. 47
  החרדים לא מוצצים בקשית אלא ישירות -- כך נדבק התינוק. כל מוהל חרדי מוצץ לתינוק את הבולבול.

  אם היה מוצץ בקשית התינוק לא היה נדבק.

 42. 46
  ברית ללא הרדמה - טקס פרימיטיבי
 43. 45
  ברית מילה - סכנת חיים,פגיעה בתיפקוד המיני של הגבר ובהנאת האישה.

  טבח הפין בניתוח החובבני של ברית מילה הינו מנהג פרימיטיבי וברברי, שמאפיין את הערבים המוסלמים ושבטים פרימיטיבים ביבשת השחורה. מנהג זה נועד לדכא את תשוקתו המינית של הגבר,כדי שלא יוציא זרע לבטלה,דהיינו, שלא יאונן,כמצוות החרדים ההזוייה. העורלה אינה פיסת עור מיותרת, אלא מנגנון תנועתי מופלא,שנע למעלה ולמטה בעת הזקפה,כמו בוכנה. תנועות אלה מענגות את הגבר ומסייעות לאישה להנות ממשגל נטול כאבים וצריבות. העורלה מכילה אלפי עצבים שנועדו לענג את הגבר בעת המגע המיני/האוננות. כריתת העורלה = כריתת הדגדגן. גברים שכרתו את העורלה בגיל מבוגר מעידים על ירידה חדה בתשוקה המינית. כשיש עורלה, האישה אינה חשה בכאבים כאשר הפין גדול וקשיח.כמו כן כאשר הפין קטן,האישה אינה חשה בכך עקב התנועות המופלאות של העורלה,שמאפילות על הגודל. במקרא נכתב: ''ומלתם את עורלת לבבכם'',דהיינו, יש להסיר את הרוע מהלב ולא רקמה בריאה מגופו של תינוק חסר ישע,ללא הסכמתו. לא בכדי מצוות המילה כלל אינה מופיעה בעשרת הדברות. FORESKIN = CLITORIS .ברית מילה היא התעללות ! זהו הניתוח היחיד בעולם שנעשה ללא הרדמה,ע''י חובבן שנקרא מוהל,שלא למד רפואה וכירורגייה,תמורת בצע כסף.הניתוח נעשה על שולחן בלתי סטרילי,באולם אירועים מזוהם, לעיני קהל רב,המצחקק על דמו של התינוק,כשהוא שבע ולעיתים שתוי. ברית מילה היא משחטה במסווה של מצווה!!!! אצל התינוק העורלה דבוקה לפין.לפיכך, כדי להסירה, מבצע המוהל את הפרדת העורלה המכאיבה בצפורניו המזוהמות,גם כן ללא הרדמה.עינוי זה עובר התינוק כשעה לפני טקס הברית,שבו נעשה רק החיתוך המכאיב.התינוק מגיע לטקס חסר כוחות. אם התינוק אינו בוכה,אל תשמחו,כי זהו סימן שהוא בהלם. שיא הטירוף הינו מציצת הפין המדמם עם פיו המזוהם של המוהל,לעיני הקהל הנבער ,דבר שגורם לעיתים להרפס,נגיף עימו ייאלץ הנימול לחיות כל ימיו.ילדים רבים מובאים לבתי החולים עקב דימום יתר,חלקם אף נפטרים. מסתירים מאתנו מידע זה. ראה כתבה של אמנון לוי בנושא. בגן הילדים,בבית ספר ובצבא לא מסתובבים עירומים ולא עושים ''אודישן'' לפין. זו לא סיבה להשחית איבר חשוב מגוף הגבר!!!! ברית מילה אינה מונעת איידס, על פי כל המחקרים. בישראל אחוז חולי האיידס הוא אדיר ונמצא בעלייה מתמדת,חרף המילה !!!! אנו האויבים של ילדינו עקב בורות ואי קריאת החומר המדעי הרב בנושא. ניתן לצפות בסרטונים מאלפים בנושא בפייסבוק שלי – איריס ניצה מירב

  1. אפשר בבקשה קישור לכתבה

   של אמנון לוי?
   כל הכבוד על התגובה הארוכה והמושקעת ועל המאמץ להציל את עורלות בנינו.

  2. טועה ומטעה בעניין האיידס (ושאר מחלות מועברות מין"

   המחקר כן מוכיח שמילה מורידה אחוזי הידבקות, ומספר ההוכחות הולך ועולה. כתגובה ב WHO הוחלט לפני כמה שנים לימול גברים בארצות אנדמיות באפריקה כאמצעי ללוחמה בהתפשטות האיידס

   כמובן שזכותך לחשוב מה שאת רוצה ולעשות כרצונך אבל אל תטעי אחרים ושיהיה לך בהצלחה לשכנע בן-עשרה להשתמש בקונדום ולנקות היטב מתחת לעורלה לפני ואחרי סקס כל פעם....

  3. לא, המחקר לא הוכיח

   את יכולה להמשיך לכתוב את זה, אבל זה לא יהפוך את הטענה שלך לאמיתית.
   אגב, אירופה, שמעת עליה? מין מקום קטן ונידח, שם כל הגברים (שלא נימולו! רחמים!) חולים, מלאי לכלוך באיבר המין ומסכנים כי אף פעם לא התנקו כמו שצריך, ואף אשה לא מתקרבת אליהם, והאיידס פשוט קופץ עליהם מכל עבר.
   אה, בעצם לא.

  4. מספיק עם דת ההבל והפיגור הזאת - אני לא מלתי את ילדי והוא מאושר ובריא
  5. הקלידי איריס ניצה מירב בפייסבוק וצפי בסרטונים מצמררים בנושא

   גם אם תקלידי ''איריס מירב'' ב''גוגל'',תמצאי עשרות מאמרים בנושא,שעליהם הגבתי ומהם החכמתי. כדאי ליצור קבוצת מחאה ולארגן מתנגדים, כמו בארה''ב,שם מפגינים רבות לעומת קשר השתיקה כאן. צפי בכתבה של אמנון לוי בנושא,בשומר מסך,( גם מופיע בפייסבוק שלי),. הרופאים והאחיות שם חוששים לדבר פן יפטרו אותם ממקום עבודתם. אין כלל חומר רפואי בנושא בפרוספקטים הרבים בבית החולים,בניגוד ל''פטרת הצפורניים'' למשל. עשיתי ''התראה'' קבועה ב''גוגל'' בנושא - ברית מילה, - עורלה. כמו כן אני מעודכנת בכל מה שקורה בנושא בכל רגע. 3 פעמים העיפו אותי מפייסבוק,עקב לחץ החרדים,עקב סרטוני הזוועה שהפצתי בפייסבוק. כל הסרטים נלקחו מ-יו-טיוב.

  6. אין כל רע בהסרת העורלה אך ככל תהליך פולשני חייבים להקפיד על סטריליות

   אולי אינך יודעת אך גם במדינות בהן לא נהוגה מילת תינוקות כברירת מחדל אחד מכל חמישה גברים יזדקק למילה מסיבות רפואיות במהלך חייו, כך אמר לנו אורולוג בבית החולים, פימוזיס למשל או זיהומים. חותני ז"ל נזקק לניתוח הסרת עורלה דחוף בגיל 90 אך בשל מצבו הרפואי הירוד לא ניתן היה לנתח אותו והזיהום עוד תרם לסבלו הגדול ממילא בחודשי חייו האחרונים.

  7. באירופה חמישית מהגברים נאלצים לעבור הסרת עורלה בשל בעיות רפואיות

   נכון, לא מיד לאחר הלידה אך בגיל ההתבגרות נערים רבים נאלצים לעבור מילה כירורגית בשל פימוזיס, תופעה הפוקדת כחמישית מהגברים. זיהומים שכיחים דווקא בגילאים מבוגרים יותר ולפעמים יש לבצע הסרת עורלה גם בקשישים, הרגישים במיוחד לזיהום. כדאי ללמוד לפני שמקשקשים.

  8. כדאי לקרוא קצת לפני שמקשקשים

   נכון, לא מיד לאחר הלידה אך בגיל ההתבגרות נערים רבים נאלצים לעבור מילה כירורגית בשל פימוזיס, תופעה הפוקדת כחמישית מהגברים. זיהומים שכיחים דווקא בגילאים מבוגרים יותר ולפעמים יש לבצע הסרת עורלה גם בקשישים, הרגישים במיוחד לזיהום. כדאי ללמוד לפני שמקשקשים.

 44. 44
  Since they are bent on sucking, I invite anyone of them to come suck my dick!
 45. 43
  גם לעמוד דום ביום הזיכרון זה מנהג מצחיק יפרימיטיבי

  גם לעמוד דום ביום הזיכרון זה מנהג מצחיק ופרימיטיבי. גם לראות ריאליטי זה מנהג דבילי שאין כמוהו. וגם ללחוץ ידיים הוא מנהג רומאי פרימיטיבי של חילונים.

  1. כן - לולא היית חרדי שהשתמט משירות בצה"ל היית גם אתה עומד דום ביום הזיכרון. פרט לזה בד"כ אף אחד לא מת בגלל המנהגים האלה. אגב: מה רע במנהגים רומאיים? אפילו דוס מסוגך לבטח משתמש בלוח השנה הגרגוריאני , מחשב ב"מינימום" ו"מקסימום" - ןבכל מקרה - אין לי כוונה ללחוץ את ידו של פרימיטיב מסוגך...
 46. 42
  כל דבר אפשר לתאר בצורה מגעילה כשלא מבינים. תסתכלו באתר דעת מאמר מד"ר מרדכי הלפרין

  שמציצה מונעת נמק [רק צריך לדעת לעשות את זה הגייני] תכתבו בגוגל מציצה ברית נמק ותגיעו למאמר

  1. גם אני יודעת איך למצוץ בצורה הגיונית . אני לא צריכה לחפש בגוגל. אני מסכימה שמציצה מונעת נמק. אצלי עוד אף אחד לא קיבל נמק. להתראות!!!
 47. 41
  ומעניין ממי קיבל המוהל הרפס?
 48. 40
  לא רק המציצה (שומו שמיים) אלא עצם הניתוח (וזה ניתוח לכל דבר שמבוצע על ידי אדם שמבחינת החוק לא רשאי לנתח - הרפס או לא הרפס) פוגעים בזכות הבסיסית של כל אדם להחליט בעצמו מה ייעשה בגופו. ואי אפשר להפריד בין מילה של תינוק זכר ומילה של ילדה מוסלמית.
  1. יצאת טאמבל עם ההשוואה.....ממורמר שכמותך...
  2. אז תסביר לי דני, כי גם אני מאד ממורמר, מה פסול בנשוואה של יוסלה?
  3. מילה של אישה היא המקבילה לכריתה שלמה של איבר המין שלך
  4. לא נכון. רק מראה שאינך יודע מהי מילת נשים, ושיש כמה סוגים שלה.

   כל אישה שעברה מילת נשים, ולא משנה באיזו דרגת חומרה, עדיין מסוגלת לקיים יחסי מין (גם אם ברור שרמת ההנאה תפגע בסבירות גבוהה מאד), בניגוד לגבר ללא איבר מין.
   התגובות של תומכי מילה כאן פשוט עושות את העבודה לבדן...

  5. כנראה שמזמן לא ראית איבר מין שלם ל אישה, או את האיבר הנימול

   זו אותה כריתה בדיוק

 49. 39
  לגייס אותם לצבא בארהב
 50. 38
  לא מבין... הרי יש איסור חמור ביהדות לשתות דם (הדם הוא הנפש או משהו כזה)...
 51. 37
  זקנה טובה

  מה זה מציצה היתה לי עם בזזינקה .היא לא החליפה תחתונים ממלחמת העולם .אבל זה כייף

 52. 36
  בעת העתיקה ....

  אבן הצור המושחזת נחשבה לכלי המועדף על המאמינים לביצוע המילה,בעקר משום זמינותה באזורנו.אולם היה חשש,שלמרות ניקוי אותו כלי,יגרם זיהום לתינוק הנימול ומנהג המציצה של הדם,הקרוב לריקמה הפצועה,היה סוג של מענה.המנהג הפרקטי ,שכבר שכחו מה גרמו,קיבל ציביון הלכתי מחייב,למרות שאין לו בסיס במקרא.זה בדומה לפרקטיקות מעשיות אחרות שהפכו למנהג ואח"כ לנורמה ואחר כך למצווה.בימינו אין כל הצדקה להמשיך לבצע מנהג זה בכלל ובוודאישלא ישירות ע"י פה המוהל.אם מתעקשים לשמר"זכר לימים ההם",הרי ניתן לבצע זאת באמצעות קשית סיפונית.

 53. 35
  חבורת מגעילים
 54. 34
  חבורת מגעילים
 55. 33
  עלילת דם שהיא לא עלילת דם והיא תוצרת יהודית

  מוהלים ערפדים תחזרו למערות.!

 56. 32
  אני לא חושב שאפילו מוהל אחד יסכים לתנאי הזה וישאר בעבודה שהרי

  You do mix buisness with pleasure, no?

 57. 31
  טוב שלא עלו עוד מאלה מספיק לנו

  kלא לא הבנתם.הכוונה לחסיד גור עם השטימלים והקפוטה דוברים רק אידייש ושונאים את המדינה

 58. 30
  אני אבא לילדים שלמים (לא נימולים)

  בהתחלה המשפחה התנגדה, היום הם ממש מאושרים שלא מלנו.
  רק המחשבה על ברית מילה עושה לכולנו סיוטים בלילה.
  והילדים מאושרים - אף אחד לא מציק להם, לרופא שלהם לא אכפת, האחות בטיפת חלב הרימה גבה אבל לא אמרה כלום, הכל טוב.

  1. נקווה שלא תזדקקו לניתוחים קצת יותר מסובכים, כי אז מה תעשו עם האולטרה סיוטים בלילה? בכל מקרה, ילדיך יהיו תמיד שונים ולא בגלל תכונות תרומיות או מעלות יוצאות דופן וזה חבל
  2. "ילדך יהיו שונים" - הפחדה - מפלטו השני של הנבל

   שום נזק לא יגרם להם עם חינוך והסברים שהם נשארו "שלמים ולא פגומים"

   ןמי שב"ז ירצה למול את עצמו - יעשה זאת על דעתו כשהיה מסוגל לכך

  3. שתי הערות

   ברור שאתה ממש מרוצה מעצמך ששמרת את הילדים "שלמים", משתמע שאתה מאמין שישי רק דרך נכונה לעשות דברים (כל דרך אחרת תיצור "חוסר שלמות" - זוהי בד"כ תפיסת עולם של צרי עין, לא לקבל שדרך אחרת יכולה להיות טובה גם
   העורלה הוכחה במחקרים מדעים כנסיבה שמעלה סיכויים לפתח מחלות מועברות מינית (הרפס, פאפ, איידס), אבל אל דאגה, זה רק מעלה את הסיכויים, אז כמו שאמר הרבי, רוב הילדים יהיו בסדר, רק כמה יחלו....

  4. אז איך זה שיש הרבה מוהלים עם הרפס?

   אולי הם לא נימולו בעצמם?

  5. באמת, איזה חצוף הוא שהוא מרוצה על שלא חתך את גוף ילדיו. באמת, מדהים.

   אגב, אין שום מחקר מדעי, אף לא אחד, שמראה שהעורלה מעלה סיכויים למחלה כלשהי. תבדקי לפני שאת כותבת מיתוסים מצוצים מן האצבע (או שמא מאיבר המין של תינוק?)
   תתחילי בלבדוק את אחוז חולי האיידס בישראל ובארה"ב - בראשונה אחוז גבוה מאד של גברים נימולים ובשניה אחוז גבוה - לעומת ארצות אירופה, שם אחוזים נמוכים של נימולים. רמז: לא תמצאי את מה שאת מקווה למצוא.

  6. מן הסתם אם יבדקו, כריתת אפנדיציט בלידה תוכח כמונעת זיהומי אפנדיציט מאוחר יותר

   גם אמצעי מניעה מונעים מחלות, אפילו יותר טוב ממילה.

   הבעייה האמיתית היא באינטרפרטציה המוטעית שניתנת לכאלה מחקרים. אם איני טועה המחקר נעשה באפריקה מוכת האיידס, והלא "נקייה" במיוחד. והוכיח שנדבקו יותר לא נימולים, העניין הוא במילה יותר.
   אני לא מכיר אף נימול, ובטח גם את לא, שהיה סומך על המילה שעבר, שתגן עליו מאיידס, פאפ או הרפס. כמו הלא נימולים, הם בטח יעדיפו ללבוש קונדום.

   מה שאין לנימולים, ולא יהיה להם לעולם, זה אחוזים נרחבים מקצות העצבים של איבר המין שלהם, תחושה מופחתת, ואיבר חסר.

  7. לילך מזה המחלה פאפ???ןמי צר עין?

   ראשית נתחיל במחלה שאולי התכוונת אליה פאפילומה ? אין ולו מחקר אמין אחד שמראה מניע או ירידה משמעותית בהדבקה בHPV

   כנ"ל לגבי הרפס
   אידס מקרה מיוחד דווקא יש ירידה בהסתברות להדבקה אלה ששיכלול הסיכוי להדבקה והחסרת הסיכוי לנזק כולל מוות דווקא לא תומכים במילה:

   בשורה תחתונה כבר למעלה מעשור איגוד רופאי הילדים האמרקאי ממליץ שלא למול ילדים כענין שבשיגרה וזו ההמלצה המעודכנת כיוון שלפני עשור ההמלצה שלהם היתה נטראלית וכיום היא נגד

   ומשפט סיכום בעברית פשוטה -אין הצדקה רפואית (אני לא רבי ולא מבין בדת) ...

  8. גינקולוג, לא גניקולוג

   וכותבים ״שקלול״, לא ״שכלול״...

   אבל אולי זו טעות פרוידיסטית, המילה אולי משכללת את האדם?

  9. יש מחקרים מובהקים שמראים קשר בין תפוצת איידס ומחלות מין אחרות באפריקה לאזורים שלא מלין בהם את הזכרים. קוראים לזה רצועת האיידס.
 59. 29
  מנהג המילה בכלל הוא מיותר, עתיק ויש לדעת להתקדם ולבטל מה שכבר לא מתאים

  לא רק המציצה מסוכנת ודוחה, אלא כל מנהג המילה עצמו. הילד נולד שלם ומושלם כפי שהוא ורק בתקופה שהיינו בדואים, שבטים פרימיטיבים כמו אברהם אבינו ומשפחתו התפתחו מנהגים כאלה. זה לא אומר שחייבים גם היום לקיים אותם. הבעיה היא שהציבור שמרן וממשיך לשמור על מנהגים ישנים, רק כדי "לשמור על מסורת אבותינו", מנהגים שאבד עליהם הכלח ושיש להם השלכות. לשמחתנו, קיים כבר היום ציבור גדול של אנשים בארץ ובעולם שלא מלים את בניהם, כפי שלא יעלה על דעתם למול את בנותיהם.

  1. המסורת הגדולה ביותר של העם הזה נשכחה ממנו לצערנו לפני זמן רב: מסורת הפולמוס, הדיון והחידוש
 60. 28
  גם בארצנו הקטנטונת רואים את נפגעי ה"מציצה"

  בבית חולים שניידר נתקלתי כבר בתינוקות עם הרפס באיבר המין שזכו לאחלה דרך להבין לאיזה עולם הגיחו כבר ביומם ה-8. הגיע הזמן לאסור את המנהג בחוק, אפילו אם ברוב המקרים הוא לא הורג אלא רק גורם למחלה וצלקות לכל החיים באיבר המין.

 61. 27
  ברית המילה זה לא מצווה זה חטא
 62. 26
  זה המקור למציצות ולמציצנות בישיבות ובכוללים!פרימיטיבסקים בשביל מה יש כירורג בבי'ח?
 63. 25
  הזדמנות טובה לקבור עוד מנהג שאין מילים לתארו

  הזוי? סוטה? חסר הגיון? ברברי?
  איך נקרא למנהג כזה, שהשתרש במרוצת השנים, ועכשיו אף אחד ממבצעיו אינו זוכר מתי ומדוע החל, אך הם מוכנים להלחם בעז על קיומו והנצחתו?
  ואיך נקרא לאנשים האלו, שלא צריכים סיבה ולא צריכים שכל, אלא צריכים רק הוראות, מאלוהים או מקודמיהם, או מ'המסורת'?
  אני מאוד מקווה שמנהג מציצת הדם יהפוך לעבירה שתנחית את מבצעיה בכלא, וכך יידעך עוד שריד של עולם פרימיטיבי ואפל.
  מי ייתן וה"מנהגים" הבאים בתור להפוך לפשעים יהיו האפליה נגד נשים לצורותיה, האיסור על הומוסקסואליות, ועוד פשעים בין אדם לחברו.

  1. בערות אולי זה לא אסון, אבל זה בטח לא כבוד גדול ולא צריך להתפאר בה

   מקורה של ברית המילה החל שכציפורה (אשתו של משה רבנו כפי שאתה בטח לא יודע) מלה את בניהם. פשוט תפתח תנ"ך ותראה

 64. 24
  כל כך מביך אותי להיות בין ברברים כאלו, איך זה שהמנהג הזה עדיין חוקי?
 65. 23
  Barbarism
 66. 22
  אני לא מל את ילדי

  למה שאני אתן למישהו לפגוע באיזושהי צורה בתינוק המושלם השלי??

  1. גם אני לא! והתגובות נוראיות!לא פגשתי יהודי אחד שלא עשה לילדיו ברית מילה. ANYONE?
  2. X

   גם אני ועוד רבים אחרים
   ברגע שיהיו קצת יותר, נגיד2%, אז כל החילונים עם ״סיבות חברתיות״ גם יפסיקו לעשות ואז תוך דור המנהג הברברי הזה ישאר רק למפגרים
    

  3. אז אתה ממש מפגר ומסדר לילדים שלך אחלה בושה כל פעם שהם הולכים להשתין ולמקלחות בצבא, כשהם יעשו ברית מילה בגיל מבוגר הם בטח יודו לך על כך...
  4. אם תבדקו לעומק לפני שאתם מלים את בנכם

   תגלו שאתם לא רוצים לעשות זאת
   אם לא תבדקו אתם עלולים לגלות זאת מאוחר מדי
   אני מכיר המון חברים שכל כך הצטערו בדיעבאד
   והמון שכבר לא עושים
   עוד 20 שנה יתייחסו לזה כמו שהיום מתייחסים למילת נשים

  5. בושות?- שטויות במיץ עגבניות
 67. 21
  יש לנפות מהיהדות את המנהגים האלילים והפרימיטיביים שדבקו בה

  מנהגים אליליים רבים ספגו היהודים במשל 1900 שנות הגלות ומאות שנות הכיבוש הרומאי היווני המוסלמי.
  הגיע הזמן להתפקח ולהתפכח. דרושה מנהיגיות רבנית נאורה ואמיצה בנוסח הרב בן אלעאי.

  1. אל תאמר מנהגים ש"נספגו" מהגויים.

   מדובר במנהגים שהתגבשו ביהדות העתיקה ולא ניכפו על ידי אף כובש... זכור שהיהודים היו תמיד "עם לבדד ישכון ובגויים לא יתחשב". אך אני מסכים שגם ביהדות יש מנהגים שצריך לוותר עליהם, אם כי בדורנו אתה רואה רק הקצנה ועיוות של היהדות

  2. "מנהיגות רבנית נאורה" ... מצחיק
 68. 20
  לא ידעתי שאפשר למות מהרפס.
  1. כנראה שיש עוד כמה דברים שאתה לא יודע
 69. 19
  ואח"כ מתפלאים מאיפה יש לאנטישמים רעיונות כמו "יהודים מוצצי דם"

  הגיע הזמן שהחרדים יתקדמו למאה ה21

  1. תגובה אוטואנטישמית קלאסית
  2. הם שומרים את הדם של הילדים כדי לעשות מצות בפסח
 70. 18
  מפגרים חסרי תוחלת, דת מגעילה

  מה עוד צריך כדי להחיות אנטישמיות ואנחנו עוד באים בתלונות לכל העולם ואחותו!

 71. 17
  Stop doing BJs to babies
 72. 16
  In Israel stop the government from sucing our blood

  In the U.S they will stop the mohel to sock the babies blodd but how about in israel to stop the government and the Charedim from sucking our blood

  1. The Jews must stop sucking the Arabs blood
  2. you are right just fast typing
 73. 15
  מנהג פרימיטיבי

  של דת פרימיטיבית

  1. המילה לא מוגבלת ליהודים ומוסלמים
  2. ניתן להסיר את העורלה בתהליך כירורגי סטרילי במרפאה, אם לזו כוונתך

   ניתן להסיר את העורלה באמצעות התקן פלסטיק שנראה כפעמון ומונע אספקת דם לעורלה ואז היא נושרת תוך ימים מעטים, ללא טיפת דם. אני יודעת, כך "מל" כירורג הילדים את בננו.

  3. ואפשר גם לא.
  4. נכון, אפשר כן ואפשר לא ויש טיעונים לשני הצדדים ואין מי שצודק יותר - מסוגל לקבל? או רק דעתכך נכונה?
 74. 14
  באתר "שאלה של שיעור" יש התייחסות לנושא זה בהרחבה

  שיעור שניתן בנושא מציצה במילה: https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/shiurim/5771/4-5-lesson.doc

  לאתר שאלה של שיעור:
  http://sheela.org.il/2011-01-19-18-24-31.html

 75. 13
  מילה רק בבית חולים
  1. מילה למה?? אם ככה אז גם שיקסות פגניות מ-ט"ט ק"ק ב"ב רוצות!!
  2. הצעת חוק נגדית

   מילה בשום מקום.

  3. עדיף מוהל מיומן על רופא לא מיומן. ולמה צריך בית חולים?

   אני יהודי לאומי והדת לא מעניינת אותי. רציתי למול את בני כחלק מכניסתו לעם היהודי. לא הייתה לי שום בעיה לוותר על הטכס הדתי. אבל העדפתי מוהל מנוסה למען הילד שלי. עדיף על רופאים שחלקם משתמשים בהרדמה בניגוד לדעה של משרד הבריאות. ובכלל מדובר בפרוצדורה פשוטה. למה צריך רופא? למה בית חולים? אולי בתוך טיפול נמרץ?

 76. 12
  כן, זה מה שאלוהים אמר...אהה...בדיוק!! למצוץ. וגם אמר בזוית 30 מעלות כשהצבע של הזרת מצביעה על אשך שמאל. למה? ככה! נשמע לא הגיוני? למה, אלוהים נשמע כן הגיוני? בערך כמו פינוקיו...מה יהיה???
 77. 11
  What about the joy involved???
 78. 10
  כנראה זה גרם לעלילות הדם
 79. 9
  אח"כ מתפלאים למה יש כל כך הרבה סוטים במגזר הזה.
 80. 8
  עם מוכשר אבל מוכה חרדים
 81. 7
  איכס
 82. 6
  המוהל היה מה שמהונה אצלנו באמריקה לטינית CHUPACABRA

  גלגלו בגוגל ותבינו במה מדובר; זה לא חלון.

 83. 5
  גם לי מצצו? פוי מגעיל!

  הגיע הזמן להפסיק את המנהג האלילי של ברית המילה. לי עשו ברית מילה (ללא רשותי) ואני בכלל לא דתי. אני אדם נאור שלא הייתי מעז לפגוע בגופו של מישהו ולשנות אותו. אלוהים יצר אותנו "בדמותו ובצלמו" מה רע? מדוע לשנות? התרבות נמדדת ביכולתה להתנער ממנהגים אליליים קדומים.

  1. מענין לדת כמה מאלה שעשו לייק לא עשו ברית מילה לבנם
  2. האדם הפרימיטיבי והנחות המציא את אלוהים בצלמו ובדמותו, כולל הערלה!
  3. המהדרין נוהגים לחתוך לתינוק גם שתי אצבעות ואוזן
  4. אני!
  5. אני!
  6. אפשר לעשות את המילה (החיתוך)
  7. אלוהים נימול .

   אני בעד ברית מילה אבל צריך לחתוך למוהל כל פעם שהוא חותך למישהו וכך תוך כמה פעמים הוא יגיע לפנסיה לאחר שנגמר לו המה שמו

  8. לילית יהווית - זה שהאדםהפרימיטיבי המציא את אלהים בצלמו ובדמותו - זה אני מוכן לקבל. אך אם אותו אדם פרימיטיבי המציא גם את הערלה - אז השיגיו המדעיים עולים על זה של המדע המודרני. חבל שהוא לא חי בתקופתנו - אולי היה מצליח להמציא מוח להמונים.
  9. לא נכון! המהדרין מקריבין את בניהם למולך!!!!
  10. בכל החוקים של המדינות השפויות , אוסרים התעללות בתינוקות , והנה אנחנו משיכים להתעלל בהם לחתוך ולהקיז דמם
  11. תגובה מאלפת !!!!!!!!!!!!!העורלה היא פלא ביולוגי=דגדגן,מגביר תשוקה

   את תגובתך האינטליגנטית אפיץ במאמרים אחרים בנושא. חבל שלא הזדהית. נא לצפות בחומר רב בנושא על הקיר בפייסבוק שלי - איריס ניצה מירב

 84. 4
  primitives!!!!!
  1. אכן טכס פרימיטיבי = קדום בן 3700 שנה. אני חילוני גמור והיחס שלי ליהדות הוא כלאום בלבד. ומשמעות הטכס הזה הוא הצטרפות ללאום.

   לא מאמין באלוהים. לא מאמין שצריך לקיים מצוות. היהדות שלי היא לאומית בלבד ולכן אין מצוות ויש רק מנהגים. כמו שבטים באפריקה או באסיה שעושים כתובת קעקע או שמים עגיל באוזן או צלחת בשפה , השבט שלי מסמן את גברים בחיתוך העורלה. לבן שלי הבאתי מוהל רק כי הייתי בטוח שיעשה את החיתוך טוב מרופא. הבעיה היחידה עם הטכס היא שהמשמעות העיקרית שלו - סימון השבט והיבדלות - כבר לא קיימת בימינו. מחצית העם נמצאת כאן מוקפת בנימולים וגם המחצית השנייה שנמצאת בארה"ב. הלך כל היחוד. המוסלמים והאמריקנים העתיקו מאיתנו. כל האמור לעיל הוא על טקס מילה בלי מציצות מיותרות ומסוכנות.

 85. 3
  10 שנים כלא
  1. כישורי המציצה של המוהל יבחנו בכלא גברים אמריקאי

   כישורי המציצה של המוהל יבחנו בכלא גברים אמריקאי.
   הוא יוכל להיות החברה של אחד האסירים.

  2. וזה בניגוד למוהל שטרח להיבדק לפני שהוא הולך למצוץ לתינוקות שראוי לכבוד מקהילתו.
  3. The best comment so far!!!
 86. 2
  נראה את מדינת ישראל מפסיקה מנהג ברברי של החרדים?
  1. נראה את הישראלים הליברלים הנאורים סוגרים ענין עם היהדות המיותרת. המותר היהודי מהגוי? לא ניראה לי.
  2. המנהגים החרדיים הומצאו באירופה.. פירוש גלותי ורחוק מהיהדות

   ישראל לא היתה קמה אם חלוציה לא היו מפנים עורף למוסד החרדי שהיה צריך להיעלם יחד עם ימי הביניים..

   החילונים והרפורמיים הם היהודים האמיתיים, שלא עוסקים במנהגי גויים מהגולה.

  3. למי אתה מספר שהחילונים לא עושים ברית מילה? למי אתה מספר שהם לא מתחתנים עם רבי? גם להגיד אני יהודי, חילוני או לא זה ימי הביניים. גם להיות בעד מדינה יהודית זה ימי הבינים. איפה היית כשחילקו בוטנים?
  4. אולי פשוט ימנעו מבעלי הרפס לשמש כמוהלים?
 87. 1
  שחיטה, מציצה, ברברים !
  1. תגובה אנטישמית למדי
  2. "ברוב המכריע של בנים הנולדים בקהילה החרדית והחסידית בניו יורק מבצעים המוהלים מציצה בפה" - אני עדיין לא מאמין שבאמת קראתי את זה
  3. so easy.... people say a child is dead and you answer anti semissemitism
  4. אנשים לא מאמינים שהם קוראים את הנ"ל, אך ישנה סתירה אם אין לכם בעיה לחתוך את איבר מין ילדכם! 2012 !!!
  5. totally agree

   I am amazed that this event exists...