פיגוע הירי בצרפת

אשה טוענת: התרעתי שהמחבל מסוכן, זו החמצה ענקית

בראיון לעיתון מקומי בצרפת, סיפרה האשה כי החשוד ברצח ניסה לגייס את בנה לג'יהאד, ופעל באלימות כלפי המשפחה. היא התלוננה, אך דבר לא נעשה

עיתון מקומי בצרפת פרסם הבוקר (חמישי) עדות מפורטת של אשה, הטוענת כי התריעה מספר פעמים כי החשוד במעשי הרצח בטולוז, מוחמד מראח, מסוכן לציבור. לדבריה, מראח ניסה לגייס את בנה לג'יהאד ב-2010, והגיב באלימות כשהמשפחה פנתה למשטרה.

האשה, המזוהה בשם הבדוי עאישה, מספרת לכתב "לה טלגראם" כי כאשר גילתה אתמול את זהותו של החשוד במסע הרצח "הרגשתי כאילו חתכו לי את הרגלים". לדבריה איום ונורא "שצריך היה שכל האנשים האלו ירצחו כדי שיעצרו אותו. זו החמצה ענקית". היא טוענת כי הגישה נגדו תלונה פעמיים, "ושבתי והתרעתי עוד מספר פעמים". לשווא, לטענתה.

האשה, המתגוררת ברובע בטולוז בו התגורר מראח, מספרת כי בקיץ 2010 ניסה החשוד לגייס את בנה לג'יהאד. הבן היה אז בן 15, ולדבריה החשוד הכניס אותו למכונית והשמיע לו דיסק ובו הטפות ובהן קריאה למלחמת קודש. לאחר מכן הסיע את הבן לדירה בה הוא מתבצר ושם הציג לו קוראן ענק, נטל חרב שהייתה תלויה על הקיר, והכריח אותו לצפות בסרטונים קשים לצפייה מבית היוצר של אל-קאעדה, בהם מתועד רצח נשים בירי בראשן, ועריפת ראשים של בני ערובה באפגניסטן. "הבן שלי התקשר אלי ולבסוף הצלחנו להוציא אותו משם. הוא שהה במקום מחמש אחר הצהריים עד חצות".

מוחמד מראח. צילום מסך: מ-France 2

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים מהעולם ישירות לפיסיבוק שלכם

האם המזועזעת הגישה תלונה במשטרה, מה שעורר את זעמו של מוחמד מראח. "הוא הגיע אל חזית הבית שלנו. איים עלי והיכה אותי. אמר שאני אתאיסטית ושעלי לשלם כמו כל הצרפתים". לדבריה, "הוא חזר שוב ושוב על כך שהוא מוג'אהידין ושימות כקדוש. שימחק מעל פני האדמה את כל מי שהורגים מוסלמים". לדבריה יומיים לאחר מכן היכה בנוכחות עדים רבים את בנה ובתה שניסתה להגן עליו, אך איש לא התערב. היא עדיין מחזיקה בתיעוד התלונה שהגישה בנושא ובמסמכי הטיפול הרפואי בבתה. התלונה הוגשה ב-25 ביוני 2010 לדברי עורך דינה של האם המצוטט בכתבה.

עוד היא אומרת כי "המוח האמיתי" מאחורי החשוד הוא דווקא אחיו, עבדלקאדר (שעצור בידי המשטרה הצרפתית). "זה הוא ששטף לו את המוח ושנסע לעתים קרובות מחוץ לצרפת". לדבריה החשוד עצמו הינו "דו פרצופי", ויכול לשנות את התנהגותו בן רגע "הוא יכול לשתות בירה ומייד לאחר מכן ללכת למסגד", סיפרה.

מתוך שער ״לה דפש דה מידי״ הבוקר: מעצר אחיו של החשוד, עבדלקאדר מראח

אתמול נודע כי מראח, המתבצר מאז רביעי בלילה בביתו שבטולוז, הוא אזרח צרפת בן 24 ממוצא אלג'יראי, שהתגורר בעיר בשנים האחרונות ועבד במוסך. לפי הבי-בי-סי, סוכנויות המודיעין של צרפת עקבו אחריו בשנים האחרונות בעקבות ביקורים שערך בפקיסטאן ובאפגניסטאן וכן בשל קשריו עם גורמים איסלאמיים קיצונים. הלה מונד אף דיווח כי החשוד, התאמן עם לוחמי הטליבאן בפקיסטאן לפני שעבר את הגבול לאפגניסטאן, שם נלחם לצד המורדים.

מנהל הכלא בקנדהאר שבאפגניסטאן אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי מראח נשפט בעבר לשלוש שנות מאסר בגין הטמנת פצצות בעיר. לדבריו, הוא נמלט מהכלא במהלך בריחה המונית של כ-400 אסירי טליבאן ב-2008 לאחר שחבריהם תקפו את בית הסוהר.

לדברי הרשויות בצרפת, מראח אמר כי ביצע את הפיגועים כנקמה על "רצח של ילדים פלסטינים" ומעורבותה הצבאית של צרפת בעניינים של מדינות זרות. למרות זאת, המגזין הצרפתי "לה פואן" דיווח כי מראח ניסה לפני שנתיים להתקבל ללגיון הזרים הצרפתי, אך נכשל ביום המיונים הראשון.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 24
  הטימטום ושלימאזליות של משטרת צרפת מזכירה לי את משטרת ישראל...

  אותם סימנים של אי-הבנת הנקרא,ניתוח מצבי התלקחות-שלימאזליות אופינית
  כמה נשים בישראל נרצחו,כי משטרה הייתה לא מועילה?כמו עוד ירצחו-מפחיד
  הם הצפרדיים הצרפתים עקבו שנה וחצי,אישה התחננה-הוא מסוכן-הו טימטום!
  זה מזכיר גם FBI ו-CIA של 11 ספטמבר 2001 ב-USA -DNA פגום או מום?

 2. 23
  גם הגרמנים הם כאלו לאחר צפיה בסרט תעודי חדש על אולימפידת מינכן

  אומנם מדובר היה לפני ארבעים שנה, ולא היו אמצעים טכנולוגיים מתוחכמים אבל הראש עובד בצורה מאוד מוגבלת וצרה, אין להם את מידת התחכום של האמריקאים או הישראלים לצערנו. אולי זה גם עניין של מנטליות ולא רק נסיון בשטח.

 3. 22
  איפה התקינות הפוליטית? בזה ששמים ז' על תלונות של מהגרים?

  בכל פעם אותה המקהלה שמקוננת על זה שכבר אסור להיות נאצים, ושזה מה שיביא את הקץ על העולם המערבי. הסיפור כאן הוא סיפור של גזענות פשוטה. אשה מהדרת אלג'יראית התלוננה על מהגר אחר, והמשטרה לא התערבהץ מה עוד חדש?

 4. 21
  אחר כאלה זבלים לא צריך לעקוב
 5. 20
  כנראה שזו בעייה במערב: גם האמריקאים נרדמו בשמירה ב- 11.9!

  אולי עכשיו הצרפתים יבינו איזה חיות הם הכניסו לארצם, ויתחילו לעקוב ברצינות אחרי מוסלמים קיצוניים כמו המוחמד הזה, שנסע ל"אוניברסיטת הטרור" באפגניסטן, וחזר כדי לרצוח בדם קר ידה קטנה.

 6. 19
  הפתרון זה לקצץ להם את הזקנים

  שוקי זיקרי סטייל

 7. 18
  הצרפתיםכל כך פייסנים מטומטמים שזה פשוט עצוב
 8. 17
  תגובה לרצח הנתעב

  אניהנתעבת ני מקווה שבעזרת השם כשיגיע אל מתחת לאדמה...וברור שהוא יגיע... הנשמה שלא תסתובב בעינויים בכף הקלח....ולא תמצא מנוחה לעולם...עוד בן אבלה מנסה למות גיבור

  1. אולי היה עדיף שבעזרת השם היה נכשל מלכתחילה
 9. 16
  אני מאשים..

  סרקוזי,מדיניות הפנים והחוץ שלך מביאים לפגיעות היומיומיות ביהודים ולמסע הרצח של מראח. אני מאשים אותך במה שארע בצרפת:1.אתה ואירופאים אחרים טענתם:שישראל מכשול בדרך לשלום(ומכשולים צריך לסלק ובכל דרך),שישראל לא מידתית בתגובותיה(בעוד ישראלים נרצחים ואלפי רקטות נוחתות),שהמצור על עזה זה דבר נפשע(בעוד שהפלסטינים מזרימים אליה אמצעי קטל).כל אלו ועוד עושים דה-לגיטימציה לישראל ונותנים לגיטימציה לתקיפת ישראל ולרצח יהודים כמו שביצע האזרח הצרפתי שלך.2.מראח הוא טרוריסט שישב בכלא באפגניסטן.זה לא הפריע לו לחיות בצרפת,לפנות למשרדי הליגיון,להיות חבר באירגון טרור בצרפת,לגייס אחרים לאירגון ולתקוף אנשים שפנו בעיניינו למשטרה(שלא עשתה דבר).כן סראקוזי,דברי סרקזטיים אך פחות משזה גרוסטקי שאתה מנצל את כישלונך כדי להצליח בקמפיין הבחירות.

  1. לסרקוזי יש 4,000,000 בוחרים מוסלמים אז סרקוזי מבין איפה לתקוע את הלשון
  2. התבלבלת לגמרי

   תגובה זו נכונה ביותר - כלפי ז'אק שיראק. לא סרקוזי. את צרפת תחת סרקוזי ניתן להאשים בחידלון - לא בזדון

 10. 15
  אפשר לדעת באיזה עיתון מקומי זה התפרסם?
  1. קישורית לכתבה בעיתון Le Télégramme:

   http://www.letelegramme.com/ig/generales/france-monde/france/toulouse-une-proche-temoigne-j-ai-alerte-la-police-a-de-nombreuses-reprises-exclusif-21-03-2012-1640838.php

 11. 14
  נו, בכנסת על הבמה עומדים זועמים המדקלמים סיסמאות ומוכנים להרחיק לכת מאוד עד לפגיעה בחיילים ולהפקיר דמם של אזרחים
 12. 13
  אשטון בדבי ההבל שלה מייצגת חלק מאד נכבד של אוכלוסיית אירופה בחיבור מוזר בין השמאל הרדיקלי לאנטישמים שמקבלים את הטרור המוסלמי בעיקר כלפי ישראל בהבנה בחיבה והזדהות עם "הסבל" הפלשתיני
 13. 12
  טמטום והתרשלות הרשויות בצרפת ורוצח יקר, מי שהכי הרבה הורג מוסלמים בעולם הם המוסלמים עצמם.
 14. 11
  רצח נורא שקדמה לו חלמאות נוראה
 15. 10
  הכתובת היתה על הקיר ואיש לא ניסה לפענח אותה, גם לא אחרי רצח שלושת החיילים

  כנראה שהיה צורך ברצח שלושה ילדים יהודים, תינוקות של בית רבן, כדי שמערכת אכיפת החוק הצרפתית תזיז את התחת.

 16. 9
  נו , אפשר להתנחם מסתבר שגם לצרפתים יש משטרה דימיקולו ,לא רק בארץ !
  1. צרת רבים ,נחמת טיפשים
 17. 8
  צרפת הנהנתנית עוד לא עיכלה מה שכבר הפנימה ארה"ב, חשדנות איסלמיסטית ופרגמטיות
 18. 7
  ה"תקינות הפוליטית" מחסלת את העולם המערבי - ואותנו.
  1. לורנס איש ערב ועוד רבים באירופה במאה ה- 19 ותחילת המאה העשרים ראו בערבים אצילי רוח מכניסי אורחים והתעלמו מהדיכוי והרצחנות
  2. אתה לא יודע כמה אתה צודק. זו תסמונת הכשל החיסוני הנרכש (אידס) של החברה המודרנית, והיא תמות כמו שחולי איידס מתו לפני התרופות

   איבוד עצמי לדעת על ידי תקינות פוליטית. כשיבינו, יהיה מאוחר מדי, ישראל רק מקרה פרטי זניח על המפה הגדולה, שכולה תעלה באש האיסלאם ביום היעלמות הציוויליזציה המערבית

  3. מעניין - אהוד נשמע ב ד י ו ק כמו האסלאמיסטים שאליהם הוא מתייחס
  4. לא, זה לא מקרה וזו בדיוק הטענה שלו. חכמולוגים כמוך שלוקחים 2 פרמטרים מהתמונה הכללית ועושים מזה דעה
 19. 6
  כרגיל... מישהו תמיד משלם בחייו על היד הקצרה של המשטרה.
 20. 5
  המשטרה שם בטח כמו המשטרה פה.
 21. 4
  עוד עארס.. לא יותר
  1. הרוצח המתועב הוא לא יותר מעוד עארס? שתית?
 22. 3
  נו תראו מה זה...ממשלת חלמאים בכל מקום.
 23. 2
  המשטרה בצרפת זו בדיחה: כמו צוות משא ומתן בכנס של נזירות. מנסיון אישי.
 24. 1
  הכתובת היתה על הקיר, אך לא הצליחו לפענח אותה, גם רציחת שלושה חיילים לא הזיזה דבר

  אז כנראה שהיה צורך בדמם של שלושה ילדים יהודים, תינוקות של בית רבן, כדי שרשויות אכיפת החוק בצרפת יתחילו להתייחס ברצינות לאזהרות.