פקיסטאן: הטליבאן אימן 85 צרפתים מוסלמים, ייתכן שגם את מראח

מתגבר החשד כי אחיו של המחבל היה מעורב בפיגוע לאחר שאיכון הטלפון הסלולרי שלו העלה כי הוא שהה בסמוך לביה"ס היהודי בזמן הרצח

יומיים אחרי הריגתו של מוחמד מראח, המחבל שרצח שלושה ילדים ורב בבית הספר היהודי בטולוז, וכן שלושה חיילים צרפתיים, טוענים היום (שבת) גורמים במודיעין הפקיסטאני, כי 85 אזרחים צרפתים ממוצא מוסלמי התאמנו יחד עם הטליבאן בשלוש השנים האחרונות. לדברי המקורות הפקיסטאניים אמרו לסוכנות הידיעות אי-פי כי הם עדיין חוקרים אם מוחמד מראח היה חלק מהקבוצה זו. לדבריהם, רובם המכריע של חברי הקבוצה מחזיקים באזרחות כפולה - צרפתית וממדינות שונות בצפון אפריקה. כזכור, מוחמד מראח שהה בפקיסטאן ב-2011 ולטענתו בתקופםה זו ערך אימונים עם פעילי אל-קאעדה במדינה.

בתוך כך, ממשיכה המשטרה הצרפתית בחקירתה, במטרה לברר אם מראח פעל לבד, כפי שטען באוזני כוחות הביטחון שצרו על ביתו. היום שוחררה לביתה אמו של המחבל שנעצרה ביום רביעי בעוד אחיו ורעייתו הועברו לידי היחידה לחקירת טרור בפאריס.

אחיו של מוחמד מראח, עבדל קאדר - שנעצר ביום בו פשטה המשטרה על ביתו של המחבל, כמו גם על בתים נוספים באזור - תואר על ידי המשטרה כמוסלמי קיצוני והוא נחקר על קשר אפשרי בינו לשורת מעשי הרצח שביצע אחיו. כמה כלי תקשורת בצרפת טוענים כי עבדל קאדר מראח הכחיש בחקירתו  שידע על מעשי אחיו, אך הבהיר לחוקרים כי הוא "גאה" בהם. האח, שבמכוניתו נמצאו ביום רביעי חומרי נפץ כבר נעצר ב-2007 בשל חשדות לקשר שקיים עם אנשי ג'יהאד בעיראק, אך שוחרר מבלי שהוגש נגדו כתב אישום.

עבדל קאדר מראח או רעייתו (במרכז) מובל להמשך חקירה בפאריסאי–פי

העיתון לה פאריזיאן דיווח כי המשטרה שביצעה איכון לטלפון הסלולרי של עבדל קאדר מראח מצאה כי הוא שהה סמוך לבית הספר היהודי ביום הפיגוע. בנוסף דווח כי שני האחים סעדו יחדיו ארוחת ערב בלילה שלפני הפיגוע בו נהרגו הרב יונתן סנדלר, בניו אריה וגבריאל ומרים מונסנגו.

בבסיס החקירה עומדת השאלה כיצד הצליח מוחמד, מכונאי רכב מחוסר עבודה בן 23, שתואר על ידי ראש המודיעין הצרפתי "כישלון קטן מהפרברים" לשים את ידיו על מצבור כלי נשק ואקדחים גדול כפי שהתגלה בדירתו מבלי להיעזר במימון חיצוני או תמיכה לוגיסטית.

בניגוד לאחיו של המחבל, אמו בת ה-55, בה נעשה שימוש ביום רביעי במטרה שתצליח לשכנע את בנה להיכנע שוחררה היום ממעצר. העיתון לה פיגארו דיווח כי בשלב זה עדיין לא ברור אם זוליקחה עזירי תעמוד בפני האשמות כלשהן. עורך דינה של האם טען אמנם שהיא שוחררה ללא חשד, אך מידע זה לא אומת על ידי גורם רשמי. לדבריו של עורך הדין "עולמה התהפך לחלוטין. היא הרוסה. בשום שלב היא לא יכולה היתה לדמיין שבנה היה זה שעשה את זה".

אמו של אחד החיילים שרצח מוחמד מראח במהלך צעדה לזכרו, היוםאי-אף-פי

בעוד משפחתו הקרובה של המחבל עומדת תחת חקירה, דודו, שהזדהה בשם אחמד אמר היום לעיתון הצרפתי לה פוינט כי למרות שמוחמד היה "בלתי יציב", הוא מעולם "לא יכול היה לדמיין" שאחיינו הוא האחראי להתקפות אותן הגדיר "ברבריות" שהביאו למותם של שבעה אנשים.

הדוד, שגר בטולוז אמר כי "כשהבנתי שהרוצח תוקף צפון אפריקאים ויהודים אמרתי לעצמי כי 'אני יכול להיות הבא בתור'". לדבריו, "מעולם לא דמיינתי שמוחמד עלול להיות הרוצח הסדרתי" וסיפר כי למד על החשדות נגדו מהטלוויזיה. הוא הוסיף כי "לדת אין שום קשר לזה. הוא עבד לבד, הוא היה תמיד בלתי יציב". הדוד, אחיה של אם המחבל הדיגש כי הוא מביע את הזדהותו עם כאבן של משפחות הקורבנות.

היום הורידה ממשלת צרפת את הכוננות מפני פיגוע טרור בדרום מערב המדינה מהדרגה הגבוהה ביותר, כך אמר שר הפנים, קלוד גיאן, לסוכנות הידיעות הצרפתית. אזור טולוז הושם תחת רמת הכוננות הגבוהה בעקבות הרצח בבית הספר היהודי  בפעם הראשונה בתולדות המדינה. קודם לכן, בכל צרפת הוגדרה רמת כוננות בדרגת החומרה השנייה הכי גבוהה.

בדבריו, גם דחה שר הפנים את הביקורת הנמתחת ביומיים האחרונים על המבצע ללכידת מראח והמחדלים שקדמו לאיתורו. הוא אמר כי הביקורת "שואבת את השראתה ממניעים פוליטיים" והיא "אינן במקום".

אתמול פרסמה רשת הטלוויזיה הצרפתית "פראנס סרטון ווידאו המציג תמונות ראשונות מתוך הדירה בה התבצר מוחמד מראח. בסרטון - שלטענת הרשת צולם אתמול - ניתן לראות את ההרס הרב שספגה הדירה לאחר שכוחות הביטחון פשטו עליה אתמול והרגו את מראח: הרהיטים מנופצים והקירות שבורים ומחוררים בכדורים.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 25
  האח מתגאה בכל הזדמנות בפשעיו של הרוצח. כלום יכולה להיות הוכחה ניצחת מזו שהאיסלאם אכן אלח עולמי?
 2. 24
  עובדה : בכל מקום שיש מוסלמים יש רצח
 3. 23
  המוסלמים יהרסו את העולם , להתעורר

  צרפת בעוד 15 שנים תהיה מדינה מוסלמית קיצונית , עד שהם יתעוררו מאוחר מידי .
  המוסלמים חיים שם על קיצבה מהממשלה , לכל משפחה 7-8-5 ילדים , לצרפתים בקושי 1-2 , תמשיכו לאכול קרוואסון ולישון ...

 4. 22
  כן נאסר יקר דמם אכן יותר אדום

  נשמע לפי תגובתך נאסר״יקר״ שאתה נחוץ טיפול דחוף,איך אתה מעז להשוות דם של טליבנים שנואים עם אילו של ילדים קדושים חפים מכל? לאחר כמה שוקים חשמליים הייתי רוצח אותך גם! כלב כפוי טובה שכמוך נובח ומרעיש ויורק למים שמהם אתה שותה? לך לסוריה,עזה,מצרים,לוב , לא חסר מקומות בהם תוכל להביע את דעתך הזדונית כלב!

 5. 21
  מעניין אותי לדעת

  למה השפל המחבל החייל האמיריקאי הרג ללא רחמים 17 ילדים נשים ומבוגרים באפגניסטן לא הוצא להורג כמו מוחמד מראח מטולוז ומה שיותר חשוב שלא מדברים על זה בתקשורת ולו בחצי המידה כמו שמדברים על מקרה הפיגוע בטיזי סליחה בטולוז, מה ליהודים יש דם יותר אדום?

  1. השפל הורשע ברצח. גם מוחמד חרא-מ, סליחה, מ-ראח, יכל להכנע ולהשפט
  2. יש לנו מדי פעם אידיוטים ומפגרים ורוצחים. אצלכם זו אידאולוגיה. זה ההבדל. הבנת?
  3. תגובה לנסאר 21

   נסאר אפנדי,כשאלהים חילק את השכל לבני האדם, הייתם עסוקים עם נאקות ועזים, אפגניסטן היא אזור מלחמה, ובמלחמה הכל יכול לקרות, באשר לחייל האמריקאי,שביצע את הפשע האיום הזה, הוא יקבל את עונשו בבית משפט אמריקאי והוא יכול לקבל עונש מוות. חוץ מזה כמה חיילים או לא חיילים הרגו מוסלמים חפים מפשע, התשובה היא מקרים נדירים, ויכולות להיות כל מיני סיבות. אך, אצל המוסלמים יש רק סיבה אחת והיא צוואתו של מוחמד , הקוראן והשריעה להרוג אנשים שלא מאמינים בדת שלכם. חבל אם לא היה לכם העיסוק הזה עם עזים ונאקות, אולי אלוהים היה נותן לכם פירור של שכל.

 6. 20
  תנו לתגובות להתפרסם ולהסביר על איסלם הרצחני של פסוקי השטן
 7. 19
  האמא שלו "לא ידעה כלום"

  בדיוק כמו האמהות מעזה שלא ידעו על בניהן השהידים

 8. 18
  הפגנה של כמה איסלמיסטים http://www.youtube.com/watch?v=d3_dty1oSz4
 9. 17
  יש מצב שחלק מהם הגיעו לכאן בתור "צרפתים"?
 10. 16
  אמת מציון: מעניין היה לראות כל דת או קבוצה אחרת שאינה איסלם נלחצת תחת מכבש 1000 טון אימפריאלסטי ולא מוציאה משם טירור... להזכירכם היה זה מר א.ברק שהעיד על עצמו שלו היו הדברים אחרת אזי הוא היה טירוריסט...כמובן שאינני בא להצדיק אלא לתאר ולהסביר. אז אחרי שעברו שנים של גוואנטאנמו ואבו-גרייב שונים ומשונים נופלים להם אותם צעירים כפרי בשל לידי האימפריאלסטים ועוזריהם - מחמשים אותם, מסייעים להם, מדריכים אותם - וממתינים לפיגוע הראווה - או שהמבצעים מתאבדים או שמחסלים אותם - ואז הטכנוקרטים גוזרים את הקופון ורצים על זה לבחירות וגם איך לא - לבנק! והעתונות איפוא היא? בתי המשפט היכן הם? הם כמובן בכיס הקטן. איך אומרים... ש ק ש ו ק ה. בתיאבון!
  1. ולפני שהגיעו לגואנטנמו ביי לא היה טרור?
  2. הודו?
 11. 15
  כורה בור בו יפול?

  למהגרים המוסלמים בצרפת גיבוי תקשורתי איתן ובלתי מסוייג. מי שעוין אותם מוכתם בתקשורת כגזען, קיצוני, ניאו-נאצי..... וזו כידוע במידה רבה תוצאה של עבודה והשפעה של אירגונים יהודים רבי עוצמה.
  כורה בור בו יפול? לא בטוח. מה שעוד לא בטוח זה התמיכה בישראל של יהודי צרפת, כמו אלה של ארה"ב , לכשייאלצו לבחור בינה לבין השחורים בארה"ב או המוסלמים בצרפת. סכנה לא פחותה מהגרעין האיראני.

 12. 14
  כמו במקרים אחרים הזנחת השלויים החברתיים מיצר את בית הגידול של נשאי הטרור המתפתח בארצות הכבושות
 13. 13
  האסלם והערבים הם המקור המסוכן ביותר לטרור רצחני, הם לא חסים על תינוקות, ילדים ונשים, אלה העובדות, עימן צריך להתמודד ולא לטמון את הראש בחול אחרת כולנו ניטמן בעפר.
 14. 12
  "האלמנט הכי נפוץ ביקום הוא הטימטום" - פראנק זאפה
 15. 11
  צונמי של איסלם באירופה כזה לא היה מאז מוחמד.

  סורה3 פסוק169 או סורה אלבקרה2 פסוק191-
  להבליג לעת עתה עד חיסולם הדרגתי של רוב היהודים אשכנזים(הם משתפי פעולה של נוצרים)-
  זה לא כולל שוורצה חייס(מזרחיים-ערביים,סטמרים,נטורי קרטה-בארטה-
  אלה הם בני חסות לפי קוראן(אהל אל-ד'ימה)או מילת(בתקופה עותומנית.
  אז מה?נעשה שלום אתם?תקראו קוראן בשביל ללמוד עם מי יש לנו עסק.

 16. 10
  האמא צריכה להסתכל בראי - שני בנים, שני אפונים, מי גידל אותם?
 17. 9
  יונתן לוי, סתיו שפיר - מ-"מנהיגי המחאה" (החברתית?), ילדים של מאמידי הארץ ואף שאמידים בעצמם, אתם רק במסווה "חברתי" , שכן הרי קיבלתם מלגות לימודים פרו-ערביות ואתם בארה"ב כעת (וממש לא כאן, עם הבעיות החברתיות) - פעילות סופר-פוליטית פרו-ערבית ואף אנטי-ישראלית? להיות שמאלני זה מותר ואף לגיטימי, אך אנא מכם: הערבים לא צריכים סנגוריה מעם אחר, כי ברור שיש להם פה ואף שכל. כמו"כ ועם כל הכבוד, כולנו רואים שלעיתים הם מפגעים בנו - רציחות שפלות בדם קר מאוד!!! תתביישו לכם, יונתן לוי, סתיו שפיר וכל וכל שכמותם, אם צריך, כי נראה שאולי רימיתם אותנו בקיץ וזה לא נכתב סתם (וזה חשוב)!
  1. פטריוט אבל כסיל
  2. לא כסיל בכלל, אלא דמוקרט!!! אל תשתיקו אף אחד!
 18. 8
  כיצד פושע קטן של אל-קאידה סובב כל כוחות בעיטחון של צפרדעים על אצבע

  עולם הנאור עוד לא ראה כזו שלומיאליות של כוחות ביטחון של צפרדעים.
  סרקזות-נשיא הקטנצ'יק שלהם,רצה אותו חי בשביל תשומת לב-יודעים?
  כזה פיצפון ולקדנציה שניה עם ברוני רץ...אבל המחבל קטן עשה לו מאדראסה
  עם 9 מיליון קנאים לאיסלם...גם אל-ציד לא היה מועיל.מרין לה פן-לו הצלה...

 19. 7
  שוב חוזרים למדיניות בת היענה וקוברים את הראש בחול, בעוד הטרור הערבי משתלט על אירופה. אשליית הרב תרבותיות מבית מדרשו של השמאל הליבראלי מתנפצת לכולם בפנים- כי מדינה לא יכולה להכיל בתוכה עם אויב מתרבות זרה ועויינת, אשר קורא להשמדתה.
  1. מילים כדורבנות!
 20. 6
  טריוויה

  כמה שאלות טריוויה: באיזו דת בעולם עורפים ראשים של אבות לילדים שלא מקיימים את מצוות הדת (באפגניסטן, למשל)? באיזו דת יורים במצחן של אמהות ונערות צעירות על שהן "מודרניות" (רמז: בארצות ערב)? באיזו דת בעולם טוענים שנכון להרוג ילדים במחאה על "הרג ילדים" כביכול?

  1. על ההסתה בעיתונות הישראלית אסור לדבר.זו הסתה לשמה,פושעים מדברים בשם הדת זה לא חדש גם עמי פופר שם כיפה אבל לא הרשו תגובות נגד משה רבינו או כלל היהודים ומאידך תגובות בנוסח זה בעיתונות ערבית גוררת צעקות הצילו גוואלט! ואת תגובתי תמחקו באדיקות את זה אתם לא מפספסים.

   על ההסתה בעיתונות הישראלית אסור לדבר.זו הסתה לשמה,פושעים מדברים בשם הדת זה לא חדש גם עמי פופר שם כיפה אבל לא הרשו תגובות נגד משה רבינו או כלל היהודים ומאידך תגובות בנוסח זה בעיתונות ערבית גוררת צעקות הצילו גוואלט! ואת תגובתי תמחקו באדיקות את זה אתם לא מפספסים.

  2. אתה בודאי מדבר על היהדות

   עניתי נכון?


  3. באיזו דת היה תור הזהב ביהדות?
 21. 5
  רק עלאווים יודעים איך לטפל במוסלמים !!!
 22. 4
  אני בעד לשלוח מחוות של אהבה להורי הרוצח

  בדיוק כמו עם האירנים.
  כי איך אומרים אצלכם... רק אהבה תביא אהבה...קארמה או שקר כלשהו..

 23. 3
  תגידו מה נהיה נגמרו ההפגנות הסוריה שאתם מתעסקים עם איזה מחבל כל השבוע? אין דברים אחרים ךדווח עליהם? אמה שלו והאח שלו מעניינים את את אחורי
  1. הדיסוננס קשה מנשוא, אה?

   התיאוריה ההומניסטית הנאיבית של שיוויון קורסת לכם מול העיניים.
   נשאלת השאלה, האם אי פעם תתעלו לכדי סינתזה.
   או שפשוט תעצמו עיניים ותתנו לטבע לעשות את שלו.
   אבל אז זה יגמר בקטסטרופה.

 24. 2
  Shoot this towel head like a mad dog
 25. 1
  רק מראה עד כמה איסלם אלים ומטורף

  שום בנ אדם נורמטיבי לא יהיה גאה ברצח ילדים

  1. מוסלמים רחוקים מלהיות נורמטיבים

   וכאן נעוצה הבעיה...
   מה אתה מצפה מדת שפדופיל ערבי מהמאה השביעית המציא...

  2. ואני חשבתי לתומי שערבים ישראלים לא קשורים לפלסטינים .
  3. איסלם ויהדות

   אם תלמד קצת על האיסלם תבין שהקשר בין הרציחות בטולוז לאיסלם דומה לקשר בין היהדות לרוצחים היהודים משפרעם וממערת המכפלה.

   גם בחברון יש הרבה יהודים הגאים ברוצח מתפללים במערת המכפלה ויש בינינו רבים החושבים שהרוצח משפרעם הוא הקורבן.

   אין שום הבדל בין הקיצונים שלנו והקיצונים שלהם. אין הבדל בין רבנים המטיפים לשנאה ובין חלק מנושאי הדרשות במסגדים.

  4. הוא לא נציג האיסלאם ולא אתה ולא עמי פופר או גולדשטיין נציגי היהדות כולכם נציגי השינאה והקיצוניות המטורפת וחבל שהאתר נותן בימה להסתה

   הוא לא נציג האיסלאם ולא אתה ולא עמי פופר או גולדשטיין נציגי היהדות כולכם נציגי השינאה והקיצוניות המטורפת וחבל שהאתר נותן בימה להסתה

  5. תראה בני, אתה אדם דתי

   אתה *מאמין* שהתיאוריה שלך, לפיה "אין הבדל בין הקיצונים שלנו והקיצונים שלהם", היא נכונה.
   או שאם נקלוט כמות גדולה של פלסטינים לחברה הישראלית וניתן להם שיוויון זכויות אמיתי, הם ייטמעו.

   וזאת למרות שהממצאים האמפיריים מראים אחרת. אני מציע לך לצאת ולבדוק.
   אגב, ההנחה השניה נובעת מהתנשאות נטו. קרי, אם האחר היה באותם תנאים כמוני הוא היה מסכים איתי ורואה את המציאות באותה צורה.
   אבל זה הוכח כלא נכון.

  6. לפופאי המלח

   תגובתך מוזרה ולא עניינית. לא הזכרתי קליטת פלסטינים, שוויון זכויות או הטמעה.
   אם לא הבנת, אמרתי שרוצח יהודים מוסלמי לא מייצג את האיסלם ממש כמו שיהודי רוצח מוסלמים לא מייצג את היהדות.