אובמה - הנשיא הראשון שתומך בנישואים חד-מיניים: "הם צריכים להתחתן"

הנשיא אמר בראיון לרשת אי-בי-סי חודשים ספורים לפני הבחירות כי "בנקודה מסוימת החלטתי שזה משהו שחשוב לי אישית להתקדם אתו"

נשיא ארה"ב, ברק אובמה, הביע הערב (רביעי) תמיכה ברורה בנישואי זוגות חד-מיניים בפעם הראשונה בהיסטוריה של המדינה, לאחר שנים של התבטאויות דו-משמעיות שתסכלו את הקהילה ההומו-לסבית. "בנקודה מסוימת פשוט הגעתי למסקנה שזה חשוב לי אישית לאשר שזוגות בני אותו המין צריכים להיות מסוגלים להתחתן", אמר אובמה בראיון לרשת אי-בי-סי, והוסיף כי האיסור החוקתי שהטילה צפון קרוליינה על נישואי הומואים איכזבה אותו. דבריו של אובמה נאמרים חודשים ספורים לפני הבחירות לנשיאות בארה"ב.

אובמה הסביר שמה שדחף אותו למסקנה היו מחשבותיו על החיילים ההומואים וחברי הסגל שלו. "בשנים האחרונות דיברתי עם חברים ובני משפחה ושכנים, וסגל העובדים שלי שמגדלים ילדים יחד, והחיילים שנלחמים למעני, והם עדיין מרגישים מוגבלים גם לאחר שבוטלה המדיניות של 'לא נשאל - אתה לא תגיד' בצבא - כי הם לא יכולים להתחייב בנישואים. בנקודה מסוימת החלטתי שזה משהו שחשוב לי אישית להתקדם אתו".

אובמה ציין שאפילו הרפובליקאים שמתנגדים למדיניות הכלכלית ומדיניות החוץ שלו פתוחים יותר היום לקבל שוויון בתחום הנישואים. "למליה וסשה יש חברים שהוריהם בני אותו המין", אמר על בנותיו. "היו מקרים שאני ומישל ישבנו ליד השולחן ודיברנו על החברים שלהן וההורים - ומליה וסשה לא חשבו שזה דורש איזה יחס שונה, זה לא נראה להן הגיוני, ודברים כאלה גורמים לך לשנות גישה". רעייתו מישל, אמר, מרגישה אותו דבר.

הנשיא הוסיף שהוא ואשתו נוצרים, אך הזכיר את כלל הזהב של לא לעשות לרעך מה שאינך רוצה שיעשו לך. "זה מה שאנו רוצים להנחיל לילדינו וזה מה שמניע אותי בתור נשיא - וכמה שאני אהיה אב ובעל טוב יותר, אני חושב שזה עושה אותי גם לנשיא טוב יותר".

מוניטור של צוות הטלוויזיה בבית הלבן, היוםאי–פי

להודעת הנשיא שבאה בראיון לערוץ אי-בי-סי קדמו אמירות של שני בכירי הממשל - סגן הנשיא ג'ו ביידן ושר החינוך ארני דנקן. לפני מספר ימים, בראיון ל"פגוש את העיתונות", אמר ביידן אמר שהוא "מרגיש לגמרי בנוח עם העובדה שגברים מתחתנים עם גברים, נשים מתחתנות עם נשים וגברים ונשים הטרוסקסואלים מתחתנים אלה עם אלה, ויש להם אותן הזכויות - כל הזכויות וחירויות האזרח".

דבריו התפרשו כקדימון להבעת התמיכה הרשמית של אובמה בנישואי ההומואים - אך במשרדו של ביידן מיהרו לסייג את דבריו בטענה שאמירתו "אינה שונה מהותית" ממה שהנשיא עצמו אמר - שלזוגות אוהבים מאותו המין מגיעות אותן הזכויות.

נישואי הומואים תקפים בשש מדינות בארה"ב וגם בוושינגטון הבירה, וכן יעלו למשאל עם בשתי מדינות נוספות - וושינגטון ומארילנד. לפי סקר של הוושינגטון פוסט, 52% מהאמריקאים תומכים בהפיכת נישואי ההומואים לחוקיים - כמעט שני שליש מהדמוקרטים, לעומת 39% מהרפובליקאים.

ריה קיירי, מנכ"לית כוח המשימה ההומו-לסבי הלאומי, הודתה לאובמה על "עשיית היסטוריה באמצעות תמיכה בנישואי הזוגות החד-מיניים. מיליוני משפחות ירוויחו מכך שהן יודעות שמנהיג המדינה שלהן מאמין בשוויון לכל. זהו יום גדול בשביל אמריקה".

רוב היהודים האמריקאים, 81% לפי הסקר האחרון של המכון הציבורי לחקר הדת, תומכים בנישואים חד-מיניים. נשיא המועצה היהודית הדמוקרטית דיוויד הריס אמר הערב כי "רוב יהודי אמריקה מתייצבים מאחורי הנשיא בתמיכתם בשוויון בנישואים".

אך גם בקרב מנהיגות הקהילה היהודית נשמעו קולות התנגדות. האיחוד האורתודוקסי הוציא הודעה המביעה "אכזבה" מדברי הנשיא. "החוק היהודי חד-משמעי בהתנגדותו ליחסים חד-מיניים. יתרה מכך, נישואים ומשפחה תמיד היו ערך ראשון במעלה בשביל העם היהודי. היהדות גם מלמדת כבוד לאחרים ומגנה אפליה, אך אנו מתנגדים לכל ניסיון לשנות את הגדרת הנישואים כדי לכלול בהן בריתות חד-מיניים. מדובר גם בנושא בעייתי מהזווית של חופש הדת, שכן על מוסדות הדת המתנגדים לזה יופעל לחץ להכיר ביחסים שהם מתנגדים להם".

גם השמרנים הנוצרים מתחו ביקורת קשה על הודעתו של אובמה. ראלף ריד, מייסד קואליציית האמונה והחירות, קרא לאובמה "נשיא המנותק מהערכים של מיליוני אמריקאים", ואמר שמדובר ב"מתנה לא צפויה לקמפיין של מיט רומני, שתביא מספר שיא של מצביעים מאמינים לקלפיות בנובמבר".

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 55
  זה ברור שהוא תומך בזה, הוא פשוט הכניס את רומני למלכוד 22

  רומני יראה חלש אם יתמוך בנישואים חד מיניים עכשיו,
  ויאבד קולות אם לא יתמוך כי הוא פונה לקהל המתון מבין ברפובליקנים

 2. 54
  נראה אתכם מפרסמים את דעתי הצנועה

  הנרטיב ההומו לסבי בנוגע לנישואין הוא שיקרי ומוסווה היטב. יש סיבה טובה מדוע הם מתעקשים על נישואין. חלק מזה זה קבלת זכויות אך הסיבה האמיתית היא; הם רוצים ילדים! ילדים שיגדלו עם שני אבות או שני אימהות. יש כבר כ 4500 מסכנים כאלה שגדלים עם ההורים האגוצנטרים שלהם ש״טובת הילד״ מעניינת להם את הת*ת! הם כמובן ינפנפו בסטיית התקן החברתית לפיה גם במשפחות נורמליות יש ילדים סובלים אבל זה שטויות שקריות! המדינה והחברה צריכים להחליט האם זו ״טובת הילד״ שאמו תשלול ממנו את הזכות לאב או אביו ישלול ממנו את הזכות לאם. אם כבר ההומו לסבים מנפנפים בחוקים, אז חוק כבוד האדם וחירותו צריך להגן על זכותו האינהרנטית והטבעית של כל אדם לאב ואם!

 3. 53
  המוסלמי הכי גיי או להיפך ?
 4. 52
  כאילו שהוא בכלל קובע הליצן. מה אכפת לו לעשות קצת הון פוליטי בחינם לצרכי בחירות כמובן

  למדינות ארה"ב יש סוברניות לקבוע את זה באמצעות בתי המחוקקים הפנימיים שלהם והמושלים. כל מדינה בפני עצמה. הנשיא הוא בכלל לא פונקציה בעניין הזה.

 5. 51
  אני מאמין שכל דבר יכול להנשא לכל דבר

  אם מישהו רוצה להתחתן עם הכלב שלו , מה הבעיה שלכם אנשים ?

  הנה בהודו מחתנים סלע עם ילדה , ובקרב רבים במערב חיבה יתרה "לילדות" נחשבת למשהו נורמלי ( עובדה שהאינטרנט מלא בזה ) ...

  אפשר לחתן כולם עם כולם - רק צרות עין ובורות מונעת דברים כאלה.

 6. 50
  ועדיין אנו רחוקים מלהכיר בלגיטימיות האהבה לחיית המחמד

  הרבה פסיכולוגים שעדיין חיים בימי הביניים מגדירים כסטייה את האהבה העדינה לחיית המחמד. אף שהוכח שאין בכך שום פגיעה ריגשית לא בבעל החיים ולא במי שמחזיק בו.
  אנשים נאורים עדיין לא מעיזים לומר בפומבי את דעתם. רבים גם חיים במבחינה זו בארון . יש להתיר יחסי קירבה כאלה .
  החלךום צהרחוק הוא שהם יתקבלו כמעשה תקין גם בציבור.

 7. 49
  אובמה מוכיח שוב ושוב שהוא הנשיא האמריקאי הטוב והערכי מאז רוזוולט
 8. 48
  כל הכבוד!
 9. 47
  נשיא לדוגמא

  איש נאור שמתאים לרוח המאה ה-21.

 10. 46
  איזה הבדל: פוליטיקאים אמריקאים מול קומבינטורים

  עצוב להסתכל על הכנסת שלנו.

 11. 45
  "איזה כיף" שמצנזרים פה , רק נותן תחושה עוד יותר טובה שמדובר "בזכויות אדם"....
 12. 44
  למה ללכת רחוק עד לארהב?מה עם ישראל?!

  זה נהדר שהוא תומך אבל זה עדיין אומר שכל הזוגות המעורבים וחד מיניים עדיין צריכים לנסוע לחו"ל להתחתן...
  איפה ביבי הנהדר והמקסים שלנו?!

 13. 43
  ההבדל בין אובמה ל"מנהיגים" הישראלים פשוט בלתי ניתן לעיכול

  איש ישר, אמיץ, מוסרי, חכם ורחום. ולנו יש פלאפל.

 14. 42
  ברכות לנשיא! כל הכבוד

  אובאמה גבר שבגברים

 15. 41
  נשיא מזן מיוחד... הוא באמת גדול
 16. 40
  הגיע הזמן

  שהקהילה הלהטבית בישאל תצא לרחובות להפגין במסגרת הצדק החברתי, יש לדרוש שוויון זכויות לכל הקהילות.

 17. 39
  כל הכבוד
 18. 38
  כל הכבוד אובמה,עשית מעשה אמיץ.הוכחת שאתה אכן נשיא ליברל ורחב אופקים.

  אמר פעם מנהיג דגול אחר:"אני לא יודע מה העם רוצה אני יודע מה העם צריך".אני שמחר שיש נשיא לברלי לארה"ב שיודע את העוול באפלית הומוסקסואלים בכל הקשור למעמ האישי.הזכות להורות ומשפחה הינה אחת היסודות המרכזיים של זכויות האדם ההגנה על זכויות המיעוט,פירושה גם מניעת "עריצות הרוב".הגנה על זכויות המיעוט היא באמצעות חוקה וחוקים יסודיים המגינים על מיעוטים רעיוניים ואתניים.אגב זו אחת הסיבות שאין לנו חוקה כדי לא להבטיח שוויון זכויות גמור ומלא לכל אזרחי המדינה כפי שהובטח במגילת העצמאות.בחוק יסוד:כבוד האדם וחירותו היה סעיף שלשונו כך: `הכל שווים לפני החוק,אין מפלים בין איש לאשה ואין מפלים בין אדם לאדם מטעמי דת, לאום,גזע,עדה,ארץ מוצא או כל טעם אחר, והכל כשהטעם אינו ממין העניין`.הסעיף הזה הוסר בעקבות מחאתם של ח'כים דתיים חששם היה שנשים תדרושנה שוויון זכויות בפני בתי-דין רבנים ואולי הסיבה העקיפה מניעת שוויון זכויות למיעוטים בניהם הומוסקסואלים.מדינה נורמלית יודעת שהיא נועדה לשרת את טובתו של האזרח.במדינה נורמלית זה כל-כך מובן מאליו.מה חבל שאין כך מדינת ישראל הפנימה זאת והיא מבקשת להפלות הומוסקסואלים.האהבה היא תחום חיים אינטימי,שהמדינה והפוליטיקאים אינם מתערבים בו.היא קיימת כדי לאפשר לו להיות חלק בחברה גדולה יותר,שתומכת בפרטים שבה בשעת צרה. מחוץ לאותן שעות צרה היא נותנת לו את הכלים לממש את עצמו ולהתפתח בדרך שהוא בוחר לעצמו, לא בדרך שהמדינה בוחרת לו.אבל לצערנו במדינת ישראל יש עדיין קולות שחושבים שהיוצרות התהפכו.שהחיים הפרטיים הם נכס של הלאום.כשהם מדברים על טובת ''עמישראל'',הם לא מדברים על טובתם של כל ישראלי וישראלית.הם מדברים על טובתה של לאומנות מהסוג המיושן והנלעג ביותר. כזאת המפרנסת היטב גזענים שרוציםשבכל דבר ועניין נמשיך לחלק את העולם ל''אנחנו'' ו''הם''. ככה תמיד קל יותר להסית, להשניא,לחרחר מלחמה.
  הנישואים הם זכות משפטית שמעניקה המדינה לאזרחיה,משום שמיסוד הזוגיותהינו בעיקרו חוזה משפטי ואף כלכלי (ניתנות הטבות כלכליות ואחרות לזוגות נשואים)אך כמובן מוסד הנשואים מבטא את אהבתו של הזוג בכך שהחליט למסד את הזוגיות שלו.מוסד הנשואים עבר הרבה שינויים בעיקר במאה ה 20,לפחות ברמה המשפטית ובוודאי מבחינה חברתית.למעשה לרעיות לא היה קיום משפטי בארה'ב,החוק פירש את הנשואים בעבר כך:"מתוקף נישואיהם,הבעל והאישההם אדם אחד בעיני החוק:כלומר,עצם ישותה או קיומה המשפטי של האישה מושעה במשך הנישואים,או לפחות מוטמע ומתמזג בזה של הבעל:אשר תחת כנפיו,הגנתו וחסותו היא עושה הכל".או בלשון המימרה הפופלרית אז:"בעל ואישה הם אדם אחד,והאדם הזה הוא הבעל".ובמאה ה 19 חוקקו כמעט כל המדינות בארה'ב חוקים האוסרים נישואים בין לבנים לשחורים או למולטים שרק לאחרונה השאריות מאפליה הגזענית הזאת הוכחדה לחלוטין,בקרוליינה הדרומית לא הוסר החוק הרישמי עד שנת 1999,במדינת אלבמה נאלצו לקיים משאל-עם בנושא זה שנידחה עד שנת 2000 ,למרות החוקה הקשיחה בארה'ב היא הנהיגה אפליה בוטהכלפי מיעוטים שרצו להינשא.כמובן שאי-אפשר שלא להתייחס לאפליה כלפי יהודים,שהרי חוקי נירנברג בעת עליית הנאציזים בגרמניה התייחסו לכך במופרש בחוק להגנת הדם הגרמני והכבוד הגרמני – החוק אסר על נישואים בין יהודים לבין גרמנים, ואף ביטל נישואים קיימים;נאסר אף קיום יחסי מין עם יהודים.ההיטפלות האופנתית החדשה לבניין המבורך של משפחות חד-מיניות,אותה אין לי איך להגדיר אותה אלא כתמוהה.הניצחון שהשיגה הזוגיות ההומו לסבית,שהיא לנצח תוצר של 'למרות' ולא 'בגלל',על הממסד הוא אדיר.מאות אלפי משפחות חד מיניות בונות בתים מאושרים ביגע רב וכנגד כל הסיכויים,עם אהבה ומסירות כנשק יחיד.אני עדיין מתקשה להבין איך מדינה כמו ספרד,שעד אמצע שנות ה 70' הייתה דיקטטורה,הפנימו די מהר את עקרונות הדמוקרטיה ואת החשיבותשבפסילת אפליה כלפי קבוצות מיעוט,חואן קרלוס שירש את פרנקו תמך בדמוקרטיה והוביל את ארצו לדמוקרטיה משגשגת. תחת הנהגתו,נחקקו שורת חוקים סוציאליסטים לטובת השכבות החלשות והפרלמנט הספרדי העביר לפני שנים אחדות חוק המתיר נישואים חד-מיניים למרות שספרד מאוכלסת מהרבה קתולים.ובמיוחד אני מתקשה להבין איך דרום אפריקה,מדינה שעד תחילת שנות ה 90' שלט מישטר האפרטהייד הגזעני ,והתעלמותו של משטר האפרטהייד מנורמות בינלאומיות בסיסיות של זכויות אדם,חוקקה חוקה קשיחה הפוסלת אפליה מכל סוג שהוא הכוללת פסילת אפליה בגין נטיה מינית.ב-14 בנובמבר 2006 עבר בפרלמנט בדרום אפריקה חוק המאפשר נישואים חד-מיניים .דרום אפריקה הכירה בנשואים חד-מיניים.החל מסוף המאה העשרים ניכרת מגמה בקרב מספר מדינות להתייחס לנישואים אזרחיים כאל זכות שהמדינה מחויבת להעניק לכל אזרחיה ללא הבדל בנטיה מינית,הגיעה הזמן שגם במדינת ישראל.

 19. 37
  יצא גבר-גבר!!
 20. 36
  אובמה עצמו התחתן בנישואים חד מיניים
  1. למה ללכלך כל דבר שאפשר.פרגן לפעמים!!

   הנשיא אובמה הוא נשיא נאור ברוח המאה ה-21
   הייתי מצביע לו אם הייתי אזרח אמריקאי.

 21. 35
  כל הכבוד לנשיא אמיץ ומתקדם! לכל בני האדם מגיע שיוויון זכויות!
 22. 34
  למה אתה לא הנשיא שלנו?
 23. 33
  כל הכבוד לאובמה

  כל הכבוד לנשיא! לכל. אחד הזכות לאהוב

 24. 32
  הנשיא הטוב ביותר שיכול להיות. הלוואי עלינו כזה ראש מדינה (בינתיים נישאר עם ביבי והביצה)
 25. 31
  מדהים: פוליטיקאי שהולך בדרך הישר, אומר את האמת ועושה את הדבר הנכון, למרות הכל. בישראל כבר הפסקנו להאמין שאנשים מהסוג הזה קיימים בפוליטיקה.
 26. 30
  אל מול הציניות וחוסר היושרה הבוטא וחסר הבושה בישראל, מנהיג את ארה"ב אדם הגון, ששם את ערכי ההומניזם וכבוד האדם לפני הכל, כולל הדרך הקלה לבחירתו מחדש

  אפילו אם אתם בורים חשוכים והומופובים, לא תוכלו להתכחש לכך שאובמה שם ערכים לפני תועלת עצמית. יש אולי שניים כאלו בכנסת ישראל. עצוב ומביש.

 27. 29
  אובאמה בוא להחליף את ביבי
 28. 28
  סתם מתחנף לבוחרים, לא עולה לו כלום. נראה אותו לוקח נושא ליברלי בעל משמעות כלכלית כמו לגליזציה של סמים!
  1. "בוא נראה אותו לוקח נושא ליברלי כמו"......ביטוח בריאות לכולם !!
 29. 27
  כל הכבוד לאובמה!!!
 30. 26
  אובמה אנטיכרייסט
 31. 25
  כל הכבוד!
 32. 24
  חכם מה הוא אומר: אם לא אבחר שנית לא אוכל לשנות את העולם. תם מה הוא אומר: אם לא הכנסתי את פושעי הבנקים לכלא, לפחות אתן זכויות זמניות לאנשי שלומי
 33. 23
  כל הכבוד! אובמה ייזכר כנשיא החיובי והמשמעותי ביותר
 34. 22
  בהחלט דורש אומץ. יש לזה חשיבות רבה

  כאשר ראש המעצמה החזקה בעולם יוצא בהכרזה כזאת.
  אך עדיין יש המון הומופובים, ולכן יש צורך במצעד הגאווה.

 35. 21
  כל הכבוד לנשיא ארצות הברית.

  בשביל החלטה כזאת לפני הבחירות צריך ביצים והוא רק מוכיח שייש לו ...כל הכבוד!

 36. 20
  אנטישמי!! פרו גייז זו הנישה שלנו

  תמיד יוצא נגד ישראל המוסלמי הזה.

 37. 19
  וזה ירפא אותם ?

  לא ממש.

  אבל את החברה המערבית זה יעשה חולים מאוד.

 38. 18
  he will sell his wife for a vote.
  1. אתה לא חכם במיוחד, אה?

   כמה להטבי"ם אתה חושב שכבר יש בארה"ב? האם נראה לך שאחוז גבוה מהם היה מצביע לרפובליקאי שמרן שמצהיר שהוא נגד נישואים חד מיניים? גם ככה רובם המכריע יצביע לאובמה. אובמה מסכן הרבה מאוד כדי להגיד שהוא מאמין במשהו שציבורים גדולים בארה"ב מתנגדים אליו נחרצות ושלא ייתן לו אפילו קול אחד נוסף בבחירות.

 39. 17
  עוד כמה שנים ההומוים יתחרטו שקיבלו את הזכות...

  אך כל הכבוד לאובמה בכל זאת. שהסבל יתחלק בין כולם.

 40. 16
  כל הכבוד לו.
 41. 15
  Silicon Valley

  Not that there is anything bad in marriage between gays, but this is another attempt of Obama to distract the voters from the only issue that really matters, the economy. He is willing to talk about any issue other than the economy

  Of course the media loves to help it with that as they also support his opinions.

 42. 14
  שיתחתנו! למה רק שהסטרייטים יסבלו?
 43. 13
  איזה יופי! חדשות טובות :)
 44. 12
  Great news: it's time to stop blaming gays for crisis in family values

  Every person is accountable for his immediate relationships.

  Give everyone a fair and equal chance to function well in their environment.

 45. 11
  דוגמא לפוליטיקה בריאה

  הנהבריאה הן מישהו שלא חרד לכסא שלו, שעומד מאחורי דעותיו האמיתיות ולא עסוק בהיכן ולמי לדחוף את הסכין בגב הבא. כמה שהפוליטיקה שלנו עלובבבבבה. ביבי וברק, עשו טובה ולכו הביתה

 46. 10
  הם זכאים לכל הזכויות כמו כל אחד מאתנו אבל למה לקרוא לזה נישואין

  קיימים מצבים רבים בחוק שבהם מעניקים זכויות לבני זוגת גם אם אינם נשואים במובן המקובל של המילה, כמו ידועה או ידוע בציבור, כמו Common Law wife or husband ומצבים אחרים. מדוע שלא יוענקו לכל אלה שחיים יחדיו מלוא הזכויות... אבל לקרוא לזה נישואין זה כמו לקרוא לכלב פיל ולפיל כלב.
  האם אין די מילים בשפה האנגלית וגם העברית להגדרת מצב שבו בני אותו מין נישאים זה זה?
  מה שחסר הן לא המילים אלא מחשבה קצת יותר מתקדמת ושימוש נכון בשפה. נישואין זה קשר בין גבר לאשה. כל קשר אחר הוא לא נישואין, אפילו אם הוא קשר אמיץ לא פחות מנישואין. אשר לזכויות - ובכן לכולם מגיע במידה שווה בלא ההתפתלות הלשונית המעוותת.
  אשר לשפה העברית, תמהני כיצד יכונה בן הזוג של החתן ההומו - אם אשה היא כלה האם הגבר האחד יהיה חתן ווהצד האחריהיה "כל" או קל?
  יש למישהו תשובה לשונית, או אולי לאקדמיה ללשון?

  1. תשובה לשונית

   בן הזוג של החתן ההומו יכונה "בעל" מכיוון שזה נישואין בין שני גברים= שני בעלים
   שני נשים=שני כלות
   :-)

 47. 9
  תותח

  איזה מלך

 48. 8
  yes we gay!
 49. 7
  יפה וחשוב שאובמה בחר שלא לשתוק בעניין זה דווקא בזמן מערכת בחירות כל כך חשוכה וקיצונית לכיוון השמרני.
 50. 6
  כה אמר פרעה

  כה אמר פרעה ,הנני מצווה אותכם לבוא בברית הנשואין .
  כה אמר ה' .
  פרעה חוסיין אובמה .ימיך ספורים על גבי האדמה , ויזכר שמך לדראון עולם

  1. אתה ברברי ים תיכוני וחבל שרק הבל הבלים יוצא ממך

   אם אתה אדם מאמין אז אלוהים יצר את כל החיות כולל האדם והוא היחידי שיכול לשפוט אדם. ואם אתה לא אדם מאמין אז תדאג שתהיה בן אדם טוב ואל תגיד לאחרים איך לחיות.

  2. בור ועם הארץ
  3. דווקא אתה הוא הזן הנכחד. הברירה הטבעית תמחה אותך ושכמותך אל דפי ההסטוריה.
  4. אני מבין את האכזבה שלך. ואת הזעם. לא נורא..

   יש עדיין סיכוי שמישהו, מתישהו, יתמוך בנישואי קרובים מדרגה ראשונה ואז גם ההורים שלך יקבלו אישור להנשא.

 51. 5
  לאט אבל בטוח - העולם זז קדימה. רק חבל שישראל זזה לאחור...
  1. איש טיפש אתה , ועיוור למציאות

   על איזו "קידמה" אתה מדבר ? רק אדם חולה נפש או מוטה עובדתית בצורה מחליאה לא רואה שהעולם טס אחורה ומדרדר מדחי אל דחי.

   אנחנו משמידים את העולם שבו אנחנו חיים : מזהמים את הים , את האויר ועכשיו גם את נפשות בני האדם.

   תסתכל על המציאות נכוחה - אל תבלבל את המוח רק כי יש לך אינטרס אישי !

  2. זה רק אובמה.. בצפון קרולינה הרגע חוקקו חוק נגד הומואים.
  3. דווקא בנושא של מגדר,ישראל במקום גבוה ברשימת המדינות התומכות בנישואים חד מיניים

   ראה את תל-אביב,בירת הגאים והגאות
   וראה את הסובלנות הרבה לחיילים חד מיניים...מבחינות אלה מדינת ישראל היא מדינה נאורה ומתקדמת.
   בזכויות סוציאליות של המגזרים החלשים היא עדיין עולם שלישי..בכל נושא בו הכסף מרכיב המרכזי לפתרון בעיות,ישראל מפגרת.

  4. שום תומכות ושם נעליים

   תל אביב עיר גאה וזה בגלל התושבים ובגלל שהגייז נמלטים אליה מכל הארץ. גם העירייה תומכת.
   אבל בשביל אם היא כל כך תומכת, למה אין פה נישואים חד מיניים?

  5. ואם זאת אין נישואים חד מיניים בארץ

   וגם לא אזרחיים. ישראל מפגרת בהפרדת דת ומדינה.

  6. דבריך הם פיקציה מוחלטת...

   על מה אתה מדבר בדיוק?
   איפה נאורה ואיפה מתקדמת? בתור "ציוני גאה" אתה תשרת בצבא כי אתה אזרח חילוני ולאף אחד לא אכפת אם אתה הומו או לא, אכפת רק אם אתה חרדי או לא.
   וכתשתחרר בתום השירות, תמצא עבודה ותשלם מיסים כמו כל אזרח מן השורה, תגלה שבכל מה שקשור לחובותיך האזרחיות - לאף אחד לא משנה שאתה הומו - הבעיה מתחילה רק אם אתה תבקש לממש מה שיכול להיתפס כזכויות אזרחיות...כאן מאוד מאוד משנה אם אתה הומו - אתה לא תוכל להינשא לבן זוגך במדינת ישראל (בוא נשים בצד הסכמים חוזיים פרטיים עלים תשלם כסף רב מכיסך כדי שלפחות יהיה לך ביד משהו שמוכר בבית משפט).
   נכון - יש מקומות הרבה יותר גרועים ללסביות והומואים לחיות בהם מאשר ישראל, אין סק בכך. זה לא אומר שהמדינה (כמדינה, לא כשכן הנחמד או החבר בעבודה) נאורה ומתקדמת. החקיקה צריכה להשתנות.
   שיוויון זכויות אזרחיות לאזרחים שווי חובות - זה מה שצריך.

  7. באמת??

   נישואים חד-מיניים בישראל? ממש לא.

  8. לציוני הלא מעודכן - בישראל ליהודים מותר להתחתן רק דרך הרבנות - קפיש?

   זה אומר שאסור לכהן להתחתן עם גרושה, אסור לחסר דת להתחתן עם יהודיה, ואסור ל-2 בני דתות שונות להתחתן זה עם זה....
   לאור כל החושך הזה, אני מקווה שתבין שנישואי הומואים לא יוכלו להיות פה בעתיד הנראה לעין.

  9. אתה טיפש

   העולם הוא מקום טוב יותר מאי פעם.
   פחות אנשים מתים ממלחמות ואלימות.
   אנשים חיים יותר זמן.
   יש הרבה אנשים שמנים, משמע שיש להם מספיק מזון.

 52. 4
  יכול להיות שהם לא רוצים, לצערי - רוב החד-מיניים לא רוצים חתונה?
  1. כמה תהיות.

   נניח שהטענה שלך נכונה, למה זה צריך לצער אותך? מי שלא רוצה שלא יתחתן. אתה מקבל אחוזים על זוגות שמתחתנים?

   שנית, על מה אתה מבסס את הטענה הזו שלך?

   שלישית, אם הם רוצים או לא - עניין פרטי של כל אחד. זו בהחלט לא סיבה לשלול מאדם זכות. נניח שאתה לא אוהב סלק, תרצה שישללו ממך את הזכות לאכול סלק?

  2. ומה בדבר המיעוט שכן רוצה?

   רוצים/לא רוצים – אין זה תפקיד המדינה להחליט עבורם.

   אובמה עשה מעשה אמיץ. כל הכבוד!

  3. תתפלא! הרבה חד מיניים רוצים להתחתן
  4. זה אופציונלי, לא חובה
 53. 3
  ואנו כדי להתחתן נישואים רגילים, צריכים לטוס לקפריסין
  1. ואנו, הגייז, חייבים להרחיק עד לקנדה - לא בושה? לא הגיעה העת לשנות חשיבה גם כאן? הרי אנו ממילא תמיד משתרכים אחרי ארה"ב, אז מדוע שלא ניישר קו גם כאן?
 54. 2
  אובמה הוא הבחירה שלי.
 55. 1
  יא אללה איזה נשיא אמיץ!

  אוקי אובמה, אני בוחר אותך לקדנציה שנייה ! אבל לא בטוח ששהאמריקאים יעשו זאת גם.

  1. יש לי דמעות בעיניים שאני רואה כזאת כמות של אנשים שאין להם מושג מה באמת קורה בעולם. אובמה הוא סכנה ברורה ומיידית לאנושות. אין לכם מושג מה באמת קורה בארה"ב ומי הוא אובמה. תתחילו להתעורר. תקראו על החוקים שהוא מעביר שמקנים לו זכויות של דיקטטור, על החובות העצומים שהוא מכניס את ארה"ב, על תכניות צבאיות הכוללות מחנות חינוך מחדש שפזורים בכל ארה"ב, על העבר של אובמה עם גופים קומוניסטים קיצוניים. יש אינספור יוצאי ממשל ומידע פנים על הנעשה שם אך התקשורת המרכזית לא עוסקת בכך. על ההתרסקות הצפויה של הדולר בחצי השנה הקרובה ועל השלטון הצבאי שיונהג לאחר מכן. אני יודעת שאין סיכוי שניתן לעצור את זה היות ואף גוף תקשורת לא מוכן לעסוק בכך
  2. אלה הם לא יותר מאשר דמעות תנין....
  3. יעל, את בדיוק הסיבה שבגללה צריך רפורמה בשירותי בריאות הנפש. מילא להיות חרא של בנאדם אבל למה לגרור עוד אנשים איתך?