פעילי כל העולם התאחדו, וניסחו מניפסט מחאה בינלאומי

המסמך חובר לרגל יום הפעולה הבינלאומי שיצויין מחר ב-200 ערים במדינות שונות, בהן ישראל, בדרישה לדמוקרטיזציה של גופי השלטון והכלכלה

"אנו מוצאים עצמנו בעולם שבו הצלחה עומדת בסתירה לערכים אנושיים מהותיים, כגון סולידריות ותמיכה הדדית. כל מה שאינו מקדם תחרותיות, אנוכיות ותאוות בצע נתפס כמקולקל ונגד השווקים, ואידיאולוגיה בלתי-מוסרית זו מחוזקת על ידי המונופול של אמצעי התקשורת הגדולים. זו הסיבה שאנחנו - נשים וגברים חופשיים ומאוחדים, תושבי העולם - החלטנו להשמיע את קולנו. אנו מגנים את המצב השורר בכוכב הלכת שלנו, ותובעים יישום של מדיניות אחרת, לקידום רווחת הכלל".

מלים אלו, שפותחות את המניפסט הבינלאומי הראשון לצדק חברתי ודמוקרטיזציה של גופי השלטון והכלכלה, מפורסמות הבוקר בעשרות ערים ברחבי העולם בו-זמנית. על ניסוחו שקדו יחדיו בחודשים האחרונים מאות פעילי מחאה מכל רחבי העולם, זאת לקראת יום הפעולה הבינלאומי, שייערך בשבת הקרובה לציון שנה לתחילת מחאת ההמונים בספרד. מארצות הברית ועד לקוריאה, דרך ספרד ועד לישראל, צפויים להתאסף במאתיים ערים שונות פעילים מכל רחבי העולם ולהשתתף באירועי מחאה נרחבים, אשר יהוו המשך לאירוע המחאה שהתקיים בו-זמנית ברחבי העולם ב-15 באוקטובר 2011.

האם המחאה תסחוף את המדינה גם בקיץ הקרוב? בואו לדבר על זה בפייסבוק

מפגינים במדריד באירוע המחאה הבינלאומי הראשון, באוקטובר האחרוןרויטרס

המניפסט הבינלאומי חובר בתהליך ארוך שהיה מבוסס על קבלת החלטות בקונצנזוס, בדיונים שהתקיימו בעיקר בשיחות ועידה נרחבות באינטרנט, ובו נטלו חלק גם נציגים ישראלים. "אנחנו יוצאים נגד הניצול לרעה של הכוח על ידי ההון-שלטון, השיטה הכלכלית-שלטונית ששוברת את כל המעמדות מכל המגזרים, ונגד השחיתות השלטונית", אמרה אתמול ליאורה יוקלה, ממארגנות המחאה בישראל, שתתקיים במוצאי שבת ב-20:30 בבאר שבע, חיפה, קרית שמונה, ירושלים, נהריה ופרדס חנה - במקביל לאירוע המרכזי בכיכר רבין שבתל אביב, שאליו יתנקזו צעדות שיוצאות משכונות דרום העיר.

מחברי המסמך הבהירו שהם אינם מתיימרים לייצג את התנועות השונות שלוקחות חלק במחאה החברתית-כלכלית, ושהמניפסט אינו מסמך סופי אלא הצעה ובסיס לעבודה. הוא יועבר לאסיפות מקומיות שיוכלו לדון בו ולהכניס בו שינויים, ולאחר מכן ינסו הפעילים ליצור מסמך שיאחד את הגרסאות השונות. גם גרסה זו תישלח בחזרה לתנועות המקומיות עד שייווצר קונצנזוס סביב המניפסט.

קוראים לדמוקרטיזציה בוועידת G8 וקרן המטבע

הסעיף הראשון של המניפסט קובע ש"יש לרתום את הכלכלה לרווחת בני אדם ולשירות הסביבה, לא לרווח פרטי". מחבריו קוראים להעניק גישה חופשית ואוניברסלית לבריאות, חינוך מבית הספר היסודי ועד להשכלה גבוהה, ודיור לכולם, ומתנגדים להפרטה של השירותים הציבוריים. הם קוראים לביסוס פנסיה שתאפשר לאנשים לחיות בכבוד בכל הגילים, ולהעניק "הכנסה הולמת" שתובטח על ידי עבודה או לחילופין הבטחת-הכנסה אוניברסלית, והפחתת מספר שעות העבודה.

כן קורא המניפסט לביטול הטבות מס לתאגידים שמבצעים מיקור חוץ על מנת להוזיל את שכר העובדים וחברות שפוגעות בזכויות העובדים או בסביבה. המניפסט גם קורא ליצור תקנים בינלאומיים להגנה על הסביבה, ולהשעות את הייצור וההפצה של מוצרי חקלאות מהונדסים גנטית.

הסעיף השני קורא להנהיג את הכלכלה באופן דמוקרטי, "מהמקומי לעולמי. על אנשים לשלוט באופן דמוקרטי במוסדות פיננסיים, תאגידים בינלאומיים והשדולות שלהם". בין היתר קוראים מחברי המניפסט לדמוקרטיזציה של הבנק העולמי, ארגון הסחר העולמי, קרן המטבע הבינלאומית וועדת באזל לפיקוח על הבנקים, על בסיס שוויון בין כל אזרחי העולם, כך שלמדינות עשירות לא תהיה שליטה נרחבת יותר על מוסדות אלה ממדינות אחרות.

אירועי מחאה בניו יורק לפני כשבועיים רויטרס

מחברי המניפסט גם קוראים לבסס שליטה ציבורית על משאבי מים, אנרגיה, אוויר, וטלקומוניקציה, ודורשים לקבוע תקרת שכר כמו גם שכר מינימום ושיטת מיסוי שיבססו רווחה כלכלית שוויונית. כמו כן, המניפסט מתנגד למימון הצלת הבנקים, קורא שלא לכבד "חובות לא-לגיטמיים" ודורש לבטל את מעמדם המשפטי המיוחד של תאגידים. מחברי המניפסט גם מתנגדים למדיניות הצנע, "שמשרתת רק מיעוט וגורמת לסבל רב בקרב מרבית האוכלוסייה".

הסעיף השלישי והאחרון של המניפסט קורא לדמוקרטיזציה של המוסדות הפוליטיים הבינלאומיים. בין היתר קוראים מחברי המניפסט לדמוקרטיזציה של "המועדונים העשירים" כמו G8 ו-G20 לטובת פורומים דמוקרטיים כמו אסיפה פרלמנטרית של האו"ם, ודורשים לבסס דמוקרטיה שיתופית ככל שניתן. גם אמצעי התקשורת והתאגידים נדרשים לדמוקרטיזציה: "על העובדים לזכות ביכולת אמיתית לקבל החלטות בחברות ובתאגידים שבהם הם עובדים. אנו רוצים לקדם חברות ותאגידים שיתופיים".

לדברי איה שושן, אחת מהפעילות המעורבות בארגון אירוע המחאה בשבת, עם תחילת המחאה לפני שנה בספרד, החלו להתגבש רשתות בינלאומיות המקשרות בין אלפי משתתפים בארגוני המחאה השונים. "התחילו שיחות שבועיות, בהתחלה בצ'אט ואחר כך שיחת ועידה בין המוקדים השונים", היא מספרת, "זה קרה במהלך כל השנה, מאז ה-15 במאי, אפילו לפני פרוץ המחאה פה ביולי".

האסיפה הבינלאומית שהתגבשה לניסוח המניפסט כללה עשרות פעילים מרחבי העולם, ובפגישות הגדולות השתתפו מאות - כאשר כל הפעילות מתבצעת דרך האינטרנט. לדברי שושן, כל מי שרצה יכול היה להשתתף בעבודה על המניפסט ועל ארגון המחאה. "השיחות פתוחות ומפורסמות באינטרנט, ועושות שימוש בתוכנות חינמיות שכל אחד יכול להתקין". היא סיפרה כי ניסוח המסמך המפורט התבצע בשלבים. "קודם אוספים רעיונות מכולם - כל אחד מפרט מה חשוב לו ומישהו לקח על עצמו לנסח טיוטה. לאחר מכן עובדים על הטיוטה, כשהרעיון הוא שבעצם השיחות האלה מתנהלות כסוג של אסיפה - יש תור דיבור, יש רגעים שצריכים להגיע להחלטות. אז עוברים על הטיוטה, אנשים מעלים הסתייגות, דנים בהצעות ומחליטים עליהן. בעצם המניפסט הזה עבר 4 או 5 גרסאות, ולפני שבועיים הוא אושר באופן סופי".

"המשבר הנוכחי נגרם על ידי תאוות בצע"

לבד מסעיפי הפעולה השונים, מפרט המניפסט גם את השקפת עולמם של הפעילים. "אנו דוחים את הרעיון שהמשבר הנוכח הוא 'תאונת טבע'. הוא נגרם על ידי תאוות הבצע של מי שהובילו את העולם למצב זה. בסיוע מדעי הכלכלה, שאיבדו את ייעודם המקורי לתכנון רווחת הכלל, נוצרה אידיאולוגיה המשרתת כוחות פיננסיים", כתבו המחברים. "מבלי לשאול או לקבל את רשותם, יושמו פעולות שחנקו מיליארדי אנשים, בתואנה כי אין פתרון אחר. מדוע עלינו להשאיר את העתיד שלנו בידיהם של מומחים שהורסים את עתיד זה?".

"כאן ועכשיו, חזרנו. התעוררנו, אך לא רק כדי להתלונן. אנו מציעים חלופות למדיניות כדי לתקן את המצב הנוכחי ולהתקדם לעבר עולם דמוקרטי יותר. אנחנו רוצים עולם שבו ערכי החירות, השוויון, והאחווה שולטים - החלום העתיק של אבותינו שהתקוממו נגד דיכוי ברחבי העולם כולו. אנחנו רוצים עולם בו לכל אישה ואיש הזכות לחתור לאושר כפרטים וכקהילות".

לחצו לקריאת המניפסט המלא

עצורים בהפגנות באוקלנד רויטרס

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 66
  jsoxm http://abrcromsxfithmagasinns.webnode.fr/ avgse

  yzqp christian louboutin pas cher zrpop moncler prwhnp http://chaussuresloubutinnmagasinn.webnode.fr/ c s k og

 2. 65
  הדמוקרטים חיברו מניפסט מאוד דומה

  https://sites.google.com/site/democratimisrael/

 3. 64
  בולשביזם בשינוי אדרת

  צריך לזכור שמנת המשכל של תנועה, היא הממוצע של מנות ההשכל של כל היחדים בתנועה.

 4. 63
  משהו יודע כמה משלמים בשביל לכתוב טוקבקים אנטי-מחאתיים?
 5. 62
  סיסמאות חלולות (קום התנערה עם חלכה, עם עבדים ומזי רעב) הראו כבר למה הסוציאליזם הצרוף הביא. אבל מצד שני הסגידה לבנק האחים ליהמן גם הראה שגם ככה אי אפשר להמשיך. למי הפתרון? לקופרניקוס בהחלט לא!
 6. 61
  רגע, רגע, אני אוכל לשבת בבית ומישהו אחר יממן לי חיים נוחים?

  איפה חותמים?

 7. 60
  הנה לינק למניפסט המלא:

  http://www.globalmay.org/blog/item/51-12m15m-global-calling-manifiesto-draft-of-the-long-version

 8. 59
  אמן ואמן ואמן. נקווה שלא מאוחר מדי לתקן את הנזקים
 9. 58
  בטח. גם בארץ מלא אנרכיסטים. פחחח
 10. 57
  דרושים מנהיגים אמיתיים!

  יוזמה מבורכת רק בכוח האחדות נוכל לשנות משהו ולהציל את כוכב הלכת שלנו , אנו זקוקים למנהיגים ראויים בעלי ערכים ויושרה גבוהה ובלתי ניתנת לערעור. זיכרו חברים , אם כולנו כגוף אחד עולמי נחרים תאגיד מסויים נוכל למוטט אותו , יש לנו כוח כחברה במידה ואנו צועדים יחדיו כוח האחדות חזק מאוד. אנו זקוקים לאורך רוח , כל שינוי דורש זמן אך אל לנו להתייאש! אהבה לכולם אמן שיקרה כאן שינוי!!!

  1. אכן יש צורך להתאחד כדי למגר את תאגיד השמאל הקיצוני המאים לכלותנו
 11. 56
  רוצים את חוק השמיטה והיובל? הרי כל הקולקטיבים הקיבוציים הסוציאליסטים קרסו!

  בכל קבוצה אנושית כנרה ברמת הDNA יש הפרזיטים, המתחזים, כוהני הדת והיידעונים , המתווכים הביורוקרטים למינם החיים על חשבון הזולת, על חשבון הפריירים, על חשבון הפחדנים מהעולם הזה ומהעולם הבא.
  שאלת השאלות: 1) האם אתם מוכנים להעניש, למנוע מתת חסד מאלה המסרבים או המתחזים והמתחמקים מלתרום? 2.האם אם מוכנים לא לשלם ל ממתווכים למינם בין שהם רואי חשבון עורכי דין או מכרים ואנשי דת הממציאים חוקים מצוות שגורם לכלל הציבור לצרוך את שירותם?
  3. האם אתם מוכנים לארח שהגעתם למנוחה ולנחה לאחר שנות ידע ודמע לחלוק עם הזולת ,עם אלה שלא עבדו קשה כמוכם את פתכם מיטתכם ואת חסכונותיכם? למנוע למעשה להרוג ולכלוא ולהתאכזר למיליוני הזרים מאפריקה וממדינות האיסלם הנוהרים לארצות המערב ואחר כמו ארבה משמידים את התרבות המקומית?
  האם אתם מוכנים להלחם?

 12. 55
  חירות, שיוויון ואחווה, גרסת המאה 21
 13. 54
  ראשית הסוף של הון-שלטון?

  הלוואי, ויפה שעה אחת קודם. הגיע הזמן להביא לסיומה של הפאזה שבה בן אדם אמור להרגיש טוב כי הוא ממחזר פחיות קוקה קולה, או בגלל שאחוז בודד ועלוב ממחיר הקפה שהוא קונה בסטארבאקס נתרם לטובת המין האנושי. דרוש שינוי מקיף ומעמיק של השיטה - כלומר, האופן בו הייצור מאורגן, כמו גם האופן בו משאבים מוקצים. ולא, ממש לא חייבים לאמץ מחדש נוסחאות לנינסטיות, אם כי אין לפסול על הסף אלמנטים מסוימים מתוכן, כמתווה כללי.
  חומר למחשבה, אנשים טובים.

 14. 53
  אחחח כל בעלי ההון השמנים והמפוטמים חוששים לישבנם! אפילו מהכבשים הטוקבקיסטים שלהם ניכר פחד בתגובות!

  לא נורא... כשהמהפכה סוף סוף תקרה נבנה להם דיר חזירים מיוחד בו יוכלו לרבוץ אם יחפצו בכך. צדק יבוא בסוף על אפם ועל חמתם.

 15. 52
  להפיץ את המניפסט לכל בית בישראל, לתלות ברחובות, לחלק באוטובוסים עד שתקום חברה חדשה
 16. 51
  בטלני כל העולם - התארחדו!

  למה לעבוד קשה?
  למה לחסוך כל החיים?
  בואו נעשה מהפיכה ונחלק בין כולם את מה שאחרים חכסו

 17. 50
  אכן המצב עגום וכאן בישראל במיוחד. אבל עכשיו יש בשלטון 120 דגנרטים מה זה משנה אם נוסיף עוד 5 מליון כאלה?
 18. 49
  בשכונה שלנו מחאות כאלו רק יחלישו אותנו.

  יש לנו בעיות קשות מהשכנים שלנו שרק מחכים לראות שאנו מדממים חברתית בכדי לחסל אותנו סופית.
  ברגע שהם יבינו שיש סדקים בשלד של החברה ,ולא בטוח שהמחאה לא מקבלת חמצן מגורמים עוינים, הם יכנסו בנו וישחטו אותנו יותר גרוע מהנאצים,
  חייבים לחזק את מערכת שלטון והסדר ציבורי, כל מי שתומך במחאה והפרות סדר, הם בפרוש אויבי העם.

  1. למי שרוצה לדעת מהו פשיסט אמיתי, בניגוד לשימוש המתירני במושג - כדאי לקרוא את תגובתו של "היסטוריון", שברור לחלוטין שלא למד כלום מההיסטוריה. לפחות לא זו של עמנו.

   ההגיון הוא: מי שתומך במחאה הוא אויב העם. למה? כי יש אויבים מבחוץ שרק מחכים שתהיה מחאה כדי להשמידנו.
   זה ההגיון הפאשיסטי הקלאסי. זה כל כך קלאסי עד שזה נראה כאילו מישהו שתל את זה כאן.

  2. וואו, אתה שטוף מוח רציני!!! אויבי העם??? אתה מאמין לעצמך??
  3. בדוק מישהו שתל את זה כאן!
 19. 48
  ברור ברור. מה שהעולם הכי צריך זה שלסודן, ליבריה וסוריה תהיה בדיוק אותה השפעה בפורומים בינלואמיים כמו שיש לארצות הברית ולבריטניה. המתכון הבטוח להפיכת העולם למקום טוב יותר.

  אם המחאה בארץ תתחבר לקשקוש הזה - זה סופה.

 20. 47
  תקוות המין האנושי ביום שלאחר הקרבות הגדולים שבפתח
 21. 46
  דמוקרטיה אינה דת, סין מזמן לא קומוניסטית ובבון זה

  מוצא האדם הוא מקוף ותודות על תגובתך שמחזקת את תורת האבולוציה

  1. סין קומוניסטית מצליחה על אפכם וחמתכם
  2. חופש הביטוי ה"ידוע" בסין מצפים לך במקום להפגין אצלנו לך תפגין בסין המצליחה וה"חופשית" שאתה מעריץ
 22. 45
  קונסנזוס זה לממוצעים
 23. 44
  שטויות במיץ

  רוצים שההשפעה על הבנק העולמי תהיה שוויונית בין כל מדינות העולם. באמת?! אתם רוצים גם שתרומת ארה״ב וגרמניה לבנק תהיה זהה לתרומת דרום סודאן וקמבודיה?! אולי גם שעובדי הבנק יקבלו משכורת ממוצעת בסרי לנקה?! רעיון מצויין...

  1. קצת לחשוב..

   השפעה ותרומה זה לא אותו דבר

 24. 43
  לא לומדים כלום מהקומוניזם... חובה ללמוד את נאום חרושצ'וב בתוכנית הלימודים!

  זה מה שיציל אותנו מהיסחפות של צעירים למהפכות קומוניסטיות

 25. 42
  האינטרנציונאל החדש

  תזהרו מדורשי הדמוקרטיה בכוח

 26. 41
  לפחות בתחום שאני מבינה בו , אני יכולה לקבוע ,שההתנגדות להנדסה גנטית בצמחים (בייחוד באירופה) נובעת מבורות. האם למי שעומד לגווע ברעב באפריקה או באסיה איכפת אם האורז , או התירס שהוא אוכל הוא מצמח מהונדס? אם הנדסה גנטית בצמחים מעלה את היבול בצורה משמעותית, ומונעת פגיעה ביבול כתוצאה ממחלות צמחים, האם זה רע למי שעומד למות מרעב?
 27. 40
  אולי מישהו יסביר לי

  מדוע דת הדמוקרטיה עדיפה על דת הקומוניסטית של סין או המוסלמית או החרדית של מאה שערים או דת ההינדית?

  1. כי ב"דת הדמוקרטיה" אתה יכול לשאול את השאלה הזו ולהשאר חופשי/בחיים.
  2. הינדו זו דת והודו היא הדמוקרטיה הגדולה בעולם. תנסה לעשות סלט אבוקדו במקום אחר
  3. ליניב המגיב ,הודו במגמת מעבר מהינדו לדמוקרטיה

   אין שחור ולבן ,תרבות דתית הינדואיסטית של קאסטות ומעמדות קשה להעלים בין רגע וליצור חברה דמוקרטית בתוך עשרות שנים...אבל מדובר בשתי אידיאולוגיות (דתות ללא אלוהים) שונות לחלוטין שיכולות להתנהל במקביל...כמו שאצלנו יש יהדות ודמוקרטיה שנלחמות זו בזה בין מאה שערים לבית המשפט העליון

 28. 39
  התמונה לא יכולה להיות של עצורים באוקלנד. ראשית - למשטרה בניו זילנד מספרים אחרים

  שנית - זה לא מספר רישוי ניו זילנדי. שלישית - אין לרשויות (לא למשטרה, לא לצבא ולא למכבי האש או האמבולנסים) שום מכונית מהדגם הזה.

  זו עוד דוגמא להסטה של ולתרמית של רויטרס והתקשורת

  1. במדינת קליפורניה קיימת עיר בשם אוקלנד, קצת גוגל לא יזיק.
  2. אדיוט, אוקלנד בקלךיפורניה, ארה"ב
  3. oakland, california - not Auckland, New Zealand
 29. 38
  ריאקציה קומוניסטית אנרכיסטית למצב שבו 1% מהאוכלוסיה נהנית מ 99% של העושר

  חלק מהניסוחים רדיקליים, גם לאכול הרבה עוגות וגם בלי כל תמריץ לעבודה.
  גם לא ליצר תירס מהונדס גנטית וגם אוכל בשפע לכל.
  אבל חלק מהרעיונות מאד בריאים. הפסקת יכולת הניצול הגלובלי של התאגידים. סיום עידן התייקונים. הפסקת תמיכת המדינה בתאגידים ותיקונים.
  והעיקר חלוקת העושר העולמי לכולם .

 30. 37
  ניראה לי שצפון קוראה יותר טוב
 31. 36
  לא כלום אתמול מחר הכל!!!!בוז לזבל הקפיטליסטי!!!!!!!!!!!!!!!!
 32. 35
  גם אני בא להפגין בשבת. נמאס לי לתמוך ךבמערכת חולנית שמאכילה את העמים באשליות
 33. 34
  3.2 מיליון שקל מצנח זהב נוסף לגליה מאור מוחזרים היום לבנק.
 34. 33
  זה נשמע בדיוק כמו "חזית השלום העולמית" בהנהגתו של רוצח , ההמונים סטאלין, זה נשמע כמו סיסמאות מאו שהובילו ל"מהפכת התרבות" של סין שרצחה דור שלם, זה נשמע לא כמו הסיסמאות של גרמניה המזרחית של השטאסי ומשטר האימה מוקף החומה וזה גם רחוק מצעקות האחים המוסלמים שכבשו את רחובות קהיר בדרכם לשלטון על גב המפגינים. זה שיש מיעוט אנרכיסטי מבוטל שרוצה בכך, סביר בהחלט. תמיד היו בכל מדינה תרבותית כמה אנרכיסטים שנעו הלוך ושוב בין קומוניזם ופאשיזם, שתי הצורות הנפוצות של רצח ודיכוי. זה שתמיד הרבה תמימים נלכדו בדברי ההבל, טבעי. הרי כל הקיצונים ההזויים תמיד משתמשים במלים צדק, שוויון, שלום וכו'. אבל זה שתקשורת מסייעת, מפרסמת ולפעמים תומכת - ממש מדהים. הרי הדבר הראשון שכל אלה עושים בהגיעם לשלטון הוא חיסול חופש הדיבור, חופש העתונות, ואפילו חופש המחשבה.
 35. 32
  דמוקרטיזציה? איך הם לא מתביישים לדבר בשם הדמוקרטיה ואיך אתם לא מתביישים לקחת את השטויות שלהם כאמת

  הרי "מאות" מרחבי העולם זה מיעוט בלתי מורגש, אפילו לא "מכה קטנה בכנף"

  הם רוצים לקבוע לעולם מה ואיך לעשות? מאיפה החוצפה?

  האמת צריכה להיאמר: מדובר בקומוניסטים אנרכיסטים שבמילים יפות מצליחים לגרור לתנועות שלהם אנשים תמימים שלא מבינים בעד מה הם מפגינים.

  "פעילי כל העולם" איזו התנשאות, פשוט לא להאמין

  1. מאות מרחבי העולם אלו הטייקונים ששולטים בעולם וזה חייב להפסק
 36. 31
  הלואי במהרה בימנו כלכלה בשביל בני אדם ולא בני אדם טרף לטייקונים
 37. 30
  יוזמה נפלאה ומבורכת, כל הכבוד!

  זה הדבר הכי יפה שנתקלתי בו לאחרונה.

 38. 29
  זה הווירוס המבורח שישבור לקפיטליזם הרצחני את השיניים והידיים. הידד :-)
 39. 28
  מרגש שהעולם מתאחד אבל עד שלא יפסיקו לייצר כסף מחוב- אין מה לדבר על שינוי

  כולם צריכים להבין את דינמיקת תרמית הפירמידה שבתהליך יצירת הכסף דרך חוב- ושיטת ה"בנקאות ברזרבה חלקית". זהו המפתח למחסור, לעוני, לפשיטות הרגל, להרס הסביבה, להתמכרות ל"צמיחה"... ממליצה להתחיל עם סרט האנימציה "כסף כחוב". לצפיה חופשית עם תרגום באינטרנט.

  1. צייטגייסט לא נותנים שיטת מוטיבציה אחרת ומאוד שיטחיים

   שיטת החוב ה"קלוקלת" שלך מבחינה היסטורית נתנה מוטיבציה לאנשים להשקיע בשטרות חוב של חברות בע"מ שלא היו מפחגיות לאמריקה לולא הסיכון הזה ,האנושות היתה נשארת תקועה מדעית
   זייטגיסט מציגים מודל יפה עם עיצוב עתידני שהניסיון היחיד שלו במסות גדולות של אנשים היה ברית המועצות.

 40. 27
  צוחקים על כל מי שאומר שהמחאה היא שמלנית

  המחאה היא אנושית!!!!

 41. 26
  וואו!!!!!!!!!

  נשמע ראוי ביותר!

 42. 25
  ידע כל אדיוט שיוצא להפגין למען מה הוא מפגין

  ספציפית, לפי המסמך המתואר, עבור השמאל הכלכלי הקיצוני ביותר - חדש היתה חותמת כל כל מילה. מצביעי חדש? לכו להפגין!

 43. 24
  בואו נתחיל באיום האיראני על השמדת ישראל. האיום הזה גורם לישראל להוצאות בטחוניות גבוהות הפוגעות ברווחת כלל אוכלוסיית ישראל, האיום הזה, במידה ויצלח, יפגע ברווחת אוכלוסיה גדולה.
  1. האיום הכי גדול עלי הוא האיום של פקידי האוצר
  2. אתה שטוף מוח, התעמולה הקפיטליסטית הפילה אותך ברשתה.
  3. קומוניסטית אחת מצליחה ואני אוכל את הכובע

   אז בניתיים שב בשקט יא פלצן שלא מבין מהחיים שלו
   או סע לקובה או צפון קוראיה
   יא אשכנזי ילד כפות

  4. בוא נתחיל בזה שנגמרו התירוצים הביטחוניסטיים. ההון שלטון עולם תחתון שלכם שמן מדי וכבר לא יכול להסתתר מאחורי התירוצים הביטחוניים שאתם מייצרים ומנפחים כדי להצדיק את כל עוולותיכם
 44. 23
  פחד מוות... ברור שצריך איזשהו שינוי, אבל אתם באמת חושבים שעדיף להפקיד את מוסדות הכספים והשלטון בידי ההמון? האם אסיפת האו"ם הינה הגוף ההמייצג נאמנה את האינטרסים שלנו? זהו אינו השינוי שעליו חשבתי...
  1. אחרי מילניום של ניהול ההון העולמי בידי מיעוט זעום - האם זהו ה"גוף" המייצג את האינטרסים שלנו?
  2. כן בטח, אתה סומך רק על אלופי צה"ל היהודים בלבד. הגויים כולם טיפשים, נכון?
 45. 22
  אתם השופר של מיעוט אנרכיסטי קיצוני וחבל

  אנשים רבים התחברו בקיץ לרעיונות המחאה הבסיסיים, אבל סלדו מההנהגה הנבחרת מטעם עצמה שהטיפה לרעיונות סוציאליסטיים, אגנדה פוליטית שמאלנית ניצית וכן סירוב לפשרות עם מנהיגי הציבור. רובם המוחלט של האנשים לא רוצים מהפכה סוציאליסטית,! ולא רצו לערבב פוליטיקה במחאה שהייתה חברתית. לצערי אתם מעלים על נס את אותם האנשים שהרסו את המחאה , וממשיכים לתת במה לרעיונתיהם המופרכים . אם במערכת הארץ לא קולטים שהם יורים לשמאל ברגל כך, שיהנו

  1. "מחאה שהייתה חברתית" - מחאה שהייתה סוציאליסטית. אותה מילה, שפה שונה
  2. רוצה מחאה יעני אבל שהכל ישאר כפי שהיה הון שלטון בשלטון
  3. מה ההבדל בין חברתי לפוליטי? מי שבא למחאה רוצה שינוי פוליטי
  4. הסוציאליזם הניצי, הדואג לרווחת הכלל יהיה הסוף של כולנו!

   בסוף כולנו נסיים עם פנסיה, ביטוח בריאות וחינוך לילדנו! אסור לאפשר את זה! זוהי בברור אג'נדה פוליטית של השמאל!

  5. נו מה אתה רוצה? מדינה ימנית לאומנית עם ערכי התפשטות דורסניים, שרק מובילים לעוד מלחמות וכיבוש?
  6. העולם מחולק לשני סוגים של אנשים, רוב של מנוצלים ומיעוט של מנצלים. לפי איך שאתה מדבר, אתה ככל הנראה משתייך ל-'מנצלים' ולכן טוב לך המצב הקיים, ולכן, אני לא מופתע לשמוע ממך דברי סרק חסרי ביסוס שלא עוברים את ביקורת השכל.
 46. 21
  מהפכה

  קדימה לעולם יפה יותר!!

 47. 20
  אוטופיה?
 48. 19
  מרגש..
 49. 18
  כולנו מצטרפים
 50. 17
  אכן כן. אי אפשר להמשיך וצריך לשנות

  את שיטת הכלכלה העיוורת והאטומה. אזרחים רעבים וכועסים. מה נוריש לילדינו ? מלחמות או כלים שימושיים ? אוכל או רעל ? חוקים ומוסר או רובים ופצצות ?

 51. 16
  מצליחים להביע את הרגשתי בדיוק רב

  אני מצדיע לאנשים שלא מקבלים את העולם כעובדה ומנסים ליצור עולם טוב יותר בזעת אפם. כל הכבוד לאנדי המחאה בכל העולם. אני אתכם ללא צל של ספק והמניפסט נכון להפליא!

 52. 15
  התאגדות ההזויים של המערב מניבה פירות באושים

  אותם מוחים לא מסוגלים להבין שאין שום אפשרות להתייחס למצב במדינה אחת ביחס למצב במדינה שניה.
  לדוגמה ספרד או יוון.
  שתי מדינות שבהן הבעיה היא שהאנשים רוצים להתפרנס אך לא רוצים לעבוד בכדי לעשות זאת.
  אך הכללות הן דבר רע. הקריאות של מנסחי המניפסט מראים עד כמה עמוקה חוסר ההבנה שלהם.

 53. 14
  איזו מין כתבה זו?

  איך יכול להיות שכתבה על תופעה אינטרנטית לא מכילה אף לינק?
  אולי הכל מומצא?
  למה אין לינק למסמך המחאה העולמי?

  1. שמעת על גוגל ?תפסיק להתבכיין
 54. 13
  עם מניפסט אידיוטי שכזה הסיכוי שהמחאה תתרומם הצטמצם
 55. 12
  אלה פעילי הרס,מאז המדינה המודרנית בשעות משבר קמו קבוצות אנרכיסטים שמטרתם אחת הרס סדרי השלטון והשלטת אי סדר שלטוני. תוצאות רואים ביוון וספרד, נקווה שהציבור בארץ לא יתפתה להרס עצמי, ולא נגיע למצבן של המדינות שבהן ה"צעירים" ואלה שעומדים מאחוריהם הביאו לחורבן אבטלה וקריסה שלטונית.
  1. יש לך לוגיקה הפוכה
  2. ויוה לה כאוס!!!
 56. 11
  איך מגיעים למניפסט ???
 57. 10
  כל הכבוד
 58. 9
  הידד!
 59. 8
  איפה בחיפה מתקיימת ההפגנה?
 60. 7
  מה הלינק למניפסט?
 61. 6
  גם אם יגיע אדם אחד לכיכר במוצאי שבת - זאת מחאה והבעת התנגדות לנעשה
 62. 5
  מה עם קישורים? הפניה למקורות?
 63. 4
  רוב הימנים הינם אנשים פשוטים ומנוצלים שתומכים באלה שעושקים אותם, אבל השנאה מעבירה אותם על דעתם.
 64. 3
  ומי יפקח שהכל ישאר חופשי ? האביב הערבי?
 65. 2
  מארגני המחאה וכותבי המניפסט כולם ילדיהם של קומוניסטים -די להזיות המטורפות

  אילו ממשיכי דרכם של קסטרו בקובה ומאו בסין אילו שהביאו את עמם לעוני מחפיר אבל לכאורה לקבלת שירותים ממשלתיים בחינם. הזיות של קומוניסטים וסוציאליסטים למיניהם מתרגמות לבסוף לדיקטטורות רצחניות ולעוני נורא של העם בעוד ראשי השלטון חוגגים. דוגמא לייט יש לנו ביוון כיום, שם יש פנסיות מכובדות.

 66. 1
  מחאה לשם מחאה זו מחאה מחאתית במיוחד. צריך להתארגן בכל עיר ולמחות. זה IN עכשיו סאות' פארק להתעורר