מינוי דיגיטלי של הארץ - באתר בסמרטפון ובטאבלט - חודש ראשון ב-4.90 ₪ בלבד
מצטרפים ומשדרגים לאחת מחבילות התוכן האיכותי של הארץ. עכשיו במבצע השקה! רק 4.90 ₪ לחודש הראשון. נסו עכשיו >>
הרשמה למערכת
שם פרטי
שם משפחה
דוא"ל
סיסמה
אישור סיסמה
טלפון נייד
 ?נרשמתם בעבר לאתרי קבוצת הארץ התחברו   |   שכחתי סיסמה

הקשרים המפוקפקים של סילביו ברלוסקוני

חוקרים באיטליה סבורים ששותפו של ברלוסקוני לעסקים קיבל במשך עשור 40 מיליון אירו, כדי שלא יחשוף את הקשרים לכאורה בין ברלוסקוני לאישים בחוגי הפשע המאורגן

  • גרדיאן, רויטרס, סביונה מאנה
  • 01.08.2012
  • 10:09

מרינה ברלוסקוני, בתו של ראש ממשלת איטליה לשעבר סילוויו ברלוסקוני, תושאלה לפני שבוע בידי הפרקליטות של העיר פאלרמו, במסגרת חקירת חשדות שברלוסקוני נסחט בעבר בידי אחד מעוזריו הקרובים, שהורשע בקיום קשרים עם המאפיה.

מרינה ברלוסקוני, שאינה חשודה בביצוע עבירה כלשהי, הופיעה בפני החוקרים בפאלרמו למרות התנגדותה להופיע כעדה בפרשה; כך אמר פרקליט המשפחה, ניקולו גדיני בהודעה. ברלוסקוני עצמו זומן לפני כשבועיים להופיע בפני החוקרים בפרשה, אבל סירב להתייצב בטענה שעיסוקיו כחבר פרלמנט מונעים בעדו להגיע. החקירה נוגעת לתיק מרצ'לו דל'אוטרי, סנאטור מטעם מפלגתו של ברלוסקוני, PDL, ושותף ותיק לעסקים של איל התקשורת האיטלקי.

החוקרים סבורים שדל'אוטרי, שהגיש ערעור על הרשעתו בקיום קשרים עם המאפיה, קיבל במשך עשר שנים לפחות 40 מיליון אירו, כדי שלא יחשוף את הקשרים לכאורה בין ברלוסקוני לאישים בחוגי הפשע המאורגן. דל'אוטרי הכחיש כי סחט את הבוס שלו לשעבר, וברלוסקוני חזר וטען שהשופטים החוקרים פועלים ממניעים פוליטיים.

ברלוסקוני. טען שהשופטים פועלים ממניעים פוליטיים
ברלוסקוני. טען שהשופטים פועלים ממניעים פוליטיים. צילום: רויטרס

בימים אלה, שבה איטליה להתעסק באחת השאלות שמייסרות אותה בשני העשורים האחרונים: האם שירותי המודיעין של המדינה קיימו משא ומתן עם ארגון הפשע קוזה נוסטרה, במטרה לשים קץ למסע הטרור והרצח שהתנהל במדינה בתמורה להקלות בתנאי המאסר של ראשי הארגון?

20 שנה אחרי רצח שניים מראשי המאבק במאפיה הסיציליאנית, המליצה פרקליטות העיר פאלרמו להעמיד לדין את מי שכיהן בראשית שנות התשעים כשר הפנים, ניקולה מנצ'ינו, בחשד למעורבות בשיחות שהחלו לכאורה עם רצח השופט החוקר ג'ובאני פאלקונה בידי המאפיה, במאי 1992.

מנצ'ינו, נוצרי דמוקרטי, החשוד בהעלמת ראיות על קיום השיחות שהתקיימו לכאורה, עמד באחרונה בלבו של עימות בין הפרקליטות של פאלרמו לבין לשכת הנשיא המכהן ג'ורג'ו נפוליטנו, לאחר שנודע שהחוקרים צותתו לשיחת טלפון שעשה ללשכת הנשיא, ככל הנראה כדי לבקש עזרה. קטעים מתוך תמליל השיחה שדלפו לתקשורת, מצביעים לכאורה על כך שמנצ'ינו דן עם גורם בכיר באפשרות התערבות בעניינו אצל ראש המשרד למאבק במאפיה של איטליה.

הפוליטיקאי בן ה‑81 כיהן בין השנים 1996 ל‑2001 כיו"ר הסנאט, המשרה השנייה בחשיבותה במדינה אחר זו של נשיא הרפובליקה. לא מכבר הוא שימש כסגן יו"ר הגוף המפקח על מערכת משפט האיטלקית.

מנצ'ינו הכחיש את החשדות המיוחסים לו ואמר שיוכיח את חפותו ואת נאמנותו למדינה. במקביל להחלטה להעמיד לדין את מנצ'ינו, הפנתה הפרקליטות של פאלרמו אצבע מאשימה גם לעבר קלוג'רו מאנינו, שר לשעבר המכהן עדיין כחבר בבית התחתון של הפרלמנט; שני הפוליטיקאים חשודים ששימשו כמתווכים בשיחות שהתנהלו לכאורה עם המאפיה הסיציליאנית.
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

 
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים עם תנאי השימוש של אתר הארץ
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים עם תנאי השימוש של אתר הארץ
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
פרוייקטים מיוחדים