תמונות נדירות חושפות את חיי היום-יום בצפון קוריאה

בנייני מגורים חדשים בבירה פיונגיאנג, צעירים מבלים בפאבים ותעמולת השלטון שנצפית בכל פינה. צלמי אי-פי פותחים צוהר למדינה הסגורה ביותר בעולם

שמונה חודשים אחרי שסוכנות הידיעות אי-פי פתחה משרד בצפון קוריאה, צלמי הסוכנות העבירו למערב עשרות תמונות השופכות אור על חיי היום-יום במדינה המסוגרת. מהתמונות עולה הבירה פיונגיאנג כעיר מתפתחת; עשרות בנייני מגורים הוקמו בשכונות חדשות, צעירי העיר יוצאים ומבלים בבאולינג, בארים ובהצגות, סטודנטים לומדים באוניברסיטה הטכנולוגית והכל על רקע תעמולת מפלגת השלטון בראשות קים ז'ונג און.

נציגות אי-פי בבירה הצפון-קוריאנית היא הנציגות המלאה הראשונה של גורם תקשורת מערבי במדינה החשאית שבה נהוג פיקוח מחמיר. בהודעת הקמת המשרד הודיעה הסוכנות כי המהלך התאפשר אחרי שיחות שנמשכו כשנה.

צפון קוריאה מתירה לנציגי תקשורת זרים לבקר בה לעתים, בעיקר לרגל אירועים חשובים, ואולם היא מגבילה את תנועת העיתונאים והם מלווים על ידי נציגי השלטון. הכתב והצלם הקבועים של אי-פי הם צפון קוריאנים. הרשויות הצפון קוריאניות קובעות מי יעבוד עם זרים, ואזרחי המדינה צפויים לעונשים חמורים על מסירת פרטים בלא אישור של המדינה, שבה ככל הנראה הפיקוח על מידע הדוק יותר מבכל מדינה אחרת בעולם.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 38
  אהבתי את השוטר שמכוון את התנועה(שאינה קיימת)...
 2. 37
  תמונות לראות ולשכוח

  אבל תמונות התינוקות המורעבים בבתי היתומים הצפון קוריאניים לא יוצאות לי מהראש עד היום הזה.

 3. 36
  כרגיל.. עיתון הארץ בתפקיד סניגורם של הדיקטטורים
 4. 35
  שימו לב לאוטובוסים בתמונה של בניין הממשלה

  מזהים משהו מוזר?
  באוטובוס החדש שמימין ההגה נמצא בצד שמאל שלו (כמו אצלנו) ובישן הוא נמצא מימין (אנגליה). מה ניתן להסיק מכך? ההשערה שלי: במדינה מתוקנת וריכוזית כזאת זה כנראה מצביע על העוני - משתמשים במה שיש (אגב בתמונות האחרות רואים שאין סימון על הכבישים).
  עניין נוסף באותה תמונה - שימו לב שלכל ה"אזרחים" שבתמונה יש במקרה את סיכת הדגל של המפלגה על החולצות באזור הלב.

  1. הכי גרוע בעולם? כנראה שאתה לא גר בנתניה.
 5. 34
  מדינה קסומה רואים שכולם משמ מאושרים להיות תחת המשטר הנאור בעולם

  ככה זה כשעיתונאי תחת לחץ שולח תמונות אופטימיות מהמקום הכי גרוע בעולם

 6. 33
  זה חיי היום יום????? זו פרופרגנדה! תלמדו קצת לפני שאתם מפרסמים! כל הנאות החיים המתוארות בתמונות כמו משחקים ומופעים ניתנים רק לבני המעמד הגבוה המקורבים לשליט. רוב העם נמצא מאתיים שנה אחורה, סובל מנחשלות, מרעב, מניתוק. ואיפה מחנות ה"חינוך מחדש" בתמונות הללו?
 7. 32
  אני מסכים עם שולמית ה"דעות" של האנשים במערב ובפרט.................ב

  בישראל.הם תוצאה של שטיפת מוח אגרסיבית נגד הקומוניזם .של המדיה בכללותה .שנישלטת ע"י בעלי הון .שפוחדים פחד מוות מכך שה"עבדים" במערב יבינו .שישנה אלטרנטיבה לחיים שלווים בלי פרוזק ובלי בעלי הון נצלנים.שטיפת המוח באה לידי ביטוי התגובות!

 8. 31
  הדבר הראשון שקופץ לעין. נקיון וסדר מופתי (הרעפים בגג). אני לא יודע מי חי יותר טוב, הם?או אני? (אנחנו בישראל). שאלה על מהות.
 9. 30
  גם ויאטנאם ניראית ככה ...
 10. 29
  פיוניאנג

  תנסו להגיד 10 פעמים רצוף פיונגיאנג.
  פיונגיאנג פיונגיאנג פיונגיאנג פיונגיאנג פיונגיאנג פיונגיאנג
  פי קוס אמקשלהם לא יכלו למצוא שם יותר קליל.

  1. ערבים, נו.
 11. 28
  את רואה, שלומית? כולם פה מומחים לצפון קוריאה, חוץ ממך.
 12. 27
  העיתונות בשירות התעמולה

  אלו תמונות בהירות ומהוקצעות. איזו אידיליה.
  תעמולה מהסוג הזה בדיוק עבדה על השוטים בימי האביב של סטאלין, בזמן שמליונים נרצחו הרחק מעין המצלמה.

  אפשר להבין למה צפון קוריאה נוקטת בשיטות תעמולה שריח נפתלין נודף מהן. הרי בצפון קוריאה הזמן עמד מלכת. קשה יותר להבין למה סוכנות ידיעות רצינית כביכול משתפת פעולה עם הפסאדה הזו, ועוד יותר קשה להבין איך יש עדיין שוטים שקונים סחורה שעוד בימי סטאלין העלתה ריח לא טוב.

 13. 26
  אני מסכים עם שלומית. עזבו את הנושא של התמונה. תסתכלו מסביב. אין פרסומות, בכלל, אין מסחור - זה מדהים
  1. התמונות והפסלים של השליט בכל מקום זה לא פרסומת?
  2. שים לב מה עוד אין: נכים ובעלי מוגבלויות. הורגים את כולם בתור תינוקות.
  3. אין פרסומות, אין מסחור, אין אוכל - זה מדהים
 14. 25
  המדינה החשוכה ביותר בעולם, כלא נורא של מיליונים. מייחל ליום בו המשטר הנורא הזה יקרוס סוף סוף וקוריאה תאוחד תחת שלטון דמוקרטי שיבטיח את החירות והזכויות של כל האזרחים
 15. 24
  רבי הקומות בשכונה החדשה זה במסגרת דיור בר השגה? יש גם מעלית? מה עם מחירים ומשכנתא? כמה ארנונה?
 16. 23
  איפה רואים את התמונות??

  מישהו יכול להגיד לי איך הוא הגיע לתמונות?לא מצאתי

  1. לא עובד באפליקציה רק באתר עצמו
 17. 22
  למי שעוד לא מכיר- אין שם כמעט חשמל- חובה לראות http://blogs.scientificamerican.com/plugged-in/2011/12/19/north-korea-by-night-photograph/

  אז לא חשמל ולא מכוניות- כמעט בלי זיהום אוויר ורואים כל לילה את הכוכבים זוהרים! אם זה רק היה מתוך בחירה זה נשמע כמו גן עדן חחח.. יחי ההבדל הקטן
  רק שגם אין שם מה לאכול ואסור לדבר וגם לא ממש לחשוב ..בררר 1984 בררר
  אנשים אומללים.. הדרום קוריאנים בעלי מטען גנטי זהה לחלוטין- אותו עם למעשה, גבוהים בממוצע ב7-8 ס"מ מהצפון קוריאנים !! בקיצור- כנסו לפרופורציה עם כל המחאות שלכם.. רבע מהישראלים היהודים טסו לחו"ל בחגים בלאט!!

 18. 21
  נראה יותר טוב מפה
 19. 20
  למה משול הדבר?

  לצלם את סביון ואת הבתים שם ולפרסם את זה כ"תמונות מישראל" התמונות האלו מבויימות ומתוסרטות אחת אחת. הראו לנו בבקשה את תמונות הכפרים בצפון קוריאה, את אנשי היום יום- את צפון קוריאה האמיתית!

  1. ואללה? גם בישראל יש מי שעושה את מה שתיארת, וקורה לזה הסברה

   ויש עוד אידיוטוים שעוסקים בזה בהתנדבות...

 20. 19
  תמונות שקריות למצב הקיים,כמסורת השלטון הקומוניסטי הכל צעמולה.צלם עצמאי לא יכול ללכת לבד אלה עם ליווי מטעם השלטון שבכל מקרה לא נותן לו להסתובב היכן שהוא רוצה,ומקבל הנחיות מה ואיך לצלם.המגיבה הראשונה חייה בסרט קומוניסטי רע.צפון קוראה מדינה דיכוי אכזרית שמליון גוועים ברעב ,איפה רואים זאת בתמונות
 21. 18
  כמו שכאשר נכנסים לכפרים ערביים

  זה מזכיר את שנות השמונים / תחילת התשעים, ככה נראה שפיונג יאנג נתקעה בשנות החמישים.
  אין עדיין גרפיקה וכל הקרזות מזכירות את הקרזות של קום מדינת ישראל, שרואים ציורים מיושנים כאלו של פועלים בשדה, לבילוי הם משחקים באולינג... והתצוגת אופנה מציגה בגדים מאוד מיושנים.

 22. 17
  מה ההתפעלות? לא הבנתי

  התמונות נראות מצונזרות לגמרי. איפה העוני והרעב והכיעור? הכל בצפון קוריאה זה תרגילי סדר ופועלים חרוצים בשדות וחתן-כלה ושוטר תנועה? התחושה היא שיד שלטונית כבדה עברה על העבודה של צלם סוכנות אי-פי כדי שהיא לא תתנגש עם התעמולה הרשמית.

 23. 16
  זה נראה כמו ילדים זהובי שיער חורשים את אדמות אירופה, בזמן שבפועל מיליוני קורבנות חפים-מפשע נרצחים על לא עוול בכפם - שומר נפשו ירחק !! (לקנא במה, יא פסיכופטית ?!)
 24. 15
  נראה שהכל צולם ביום כיפור- איפה המכוניות?
  1. כולן היו במוסף. הטיפולים תמיד באותו יום.
 25. 14
  רחובות הומי אדם
 26. 13
  לקנא. שכונות המגורים שם למשל נראות הרבה יותר טוב מאלה שאצלנו.
  1. והאנשים הרבה יותר רזים

   ממש לקנא בהם

  2. זה כי אף אחד לא גר שם
 27. 12
  פרופגנדה של השלטון האכזרי עלי אדמות

  בדיוק שבוע אחרי שחשף צלם אחר תמונות של האיזור הכפרי מחוץ לבירה שם ראה זקנה חולה מקוששת עשב ושורשים למאכל, המלווה האישית(ה"מדריכי תיירות" שהשלטון מצמיד לכל מי שרק מנסה לשים רגלו בארץ זו) אסרה עליו לצלם והוא היה צריך לעבוד עליה ויותר מאוחר לבלוע את כרטיס הצילום כדי לא להתפס.
  התמונות הללו הן בדיחה קומוניסטית שלא מסתירה את מה מבאמת מסתתר מאחורי מסך הברזל שכולם מכירים אבל איש אינו יכול להתמודד מולו בגלל יכולותיהם הגרעיניות של מנהיגי הצפון חולי הנפש.
  אזרחי צפון קוריאה סובלים בהשגחה אינספות, עונשים מחרידים שכוללים עינויים והגליה למחנות עבודה שהם מחנות ריכוז מודרניים, הצבא מקבל את כל המשאבים הזמינים והוא הגדול בעולם ביחס לאוכלוסיה, כל זאת בשעה שבכפרים אנשים גוועים ברעב ואין תשתיות של ביוב או כבישים בפריפריה, זאת בשעה שבבירה פיונג-יאנג בונים אוטוסטרדות שאיש לא נוסע בהן ובניינים שאיש לא מאייש אותם, רק מיעוט מהצבא ומקורבי השלטון ששותפים לדיכוי ההמון נהנים מחיי שפע, וגם הם לא משגשגים, אבל השלטון עצמו שמורכב ממספר גנרלים וממשפחת הדיקטטורים חיים חיי ראווה מצופי זהב ונוחות בשעה שההמונים גוועים.
  הם שותפים לאזרחים נון-סטופ את השכל שהם אלים ושצריך להעריץ אותם, ואין לאזרחים ברירה- אין שם אינטרנט, לא לווין, שום תקשורת עם העולם החיצון אסורה ומי שנתפס מוגלה למחנות ריכוז עם כל משפחתו, הרדיו חייב להיות פתוח בכל בית 24\7 לפרופגנדה של השלטון. אנשים שם חיים בסרט.
  אני מקווה שלא רחוק היום בו יפלו החומות והעם הצפון קוריאני ישחוט את משפחת קים ויחזור להיות חופשי.

  1. לא לשכוח- הם גם עושים ניסויים בבני אדם, והורגים כרצונם.

   http://www.haaretz.co.il/misc/1.942839

 28. 11
  יש 2 אפשרויות: או שהם גאונים ומנסים להגן על העם מפני מה שקורה ועתיד להתרחש בעולם, או שהם עריצים אכזריים שסתם יודעים שיאבדו את השליטה אם יפתחו לשאר העולם
 29. 10
  כיעור, ריק ואינדוקטרינציה
 30. 9
  יש תמונה של מניסטוריון האמת?
 31. 8
  זה נראה קצת מבויים...

  אין ממש אנשים ברקע שם.
  תמונה של בניין העירייה ואין אנשים מסביב? זו כיכר מרכזית

 32. 7
  אין "ילד מפהק בפיונגיאנג"?
  1. חחחחחחחחחחחחחח

   קרעת אותי מצחוק

   פיני

 33. 6
  חשבתי שכולם רוקדים גנגנם סטייל ברחובות
  1. הפכת את הקוריאות.
 34. 5
  איזה יופי. בכל התמונות ביחד רואים אולי 20 אנשים...

  חוץ מהקהל באיצטדיון סהכ אין אנשים כמעט ברחובות וב"מוקדי הבילוי" מה שמראה איזה עריכה התמונות עברו.

  1. מה? רק באוטובוס היו איזה 120 ילדים דחוסים.
 35. 4
  מה נדיר בתמונות האלה? זו תעמולה של המשטר, מחזות ומראות שנועדו לעיתונאים קלי דעת.
 36. 3
  All propaganda

  Things may or may not change under the current young president, but read 'Nothing to Envy' to get an idea of what North Korea is really like.

 37. 2
  זה נראה סוריאליסטי. כמו הפרקים האלה במסע בין כוכבים שהם פתאום מגיעים לאיזה כוכב חדש ואתה רואה שם ואריאציה מדומיינת על האופן שבו חברה אנושית יכולה להתקיים. שימו לב לעובדה שהצלם של אי.פי. צפון קוריאני והדברים יש להניח עוברים צנזורה של השלטון.
 38. 1
  יש משהו ממש מכשף בתמונות מצפון קוריאה. אני ממש מכורה להן. איזה יופי של פשטות טהורה שלפני הרעש המודרני ושקשוק המכונות.

  כאילו איזו תבונה זכה זורמת מפני האנשים, בעיקר הילדים שבהם. לנו בעולמנו המנוכר לא נותר אלא לקנא.

  1. בוא נקווה שאת צינית כמו הכינוי שלך אך חוששני שלא... לא, ממש לא "פשטות טהורה" אלא תמונות שצולמו בהכוונת נציגי המשטר
  2. "יופי של פשטות טהורה"?

   צפון קוריאה היא אחת הדיקטטורות הגרועות ביותר בעולם. שימי-לב לכתוב במאמר, כי היא מגבילה את תנועת האזרחים הזרים וכי הצלם הוא תושב המדינה.
   הארזחים שם חיים בפחד מתמיד ו"משטרת המחשבות" עובדת שעות נוספות: השלטון מכתיב להם מה לאכול, מה ללבוש, מה לראות בטלווזיה, איפה לחיות, במה לעבוד, מי ילמד מה באוניברסיטה....השלטון גם העניש אזרחים שלא בכו מספיק על מותו של קים ז'ונג איל, הנשיא הקודם.
   "תבונה זכה"?? "פשטות טהורה"?? "לנו לא נותר אלא לקנא"??
   ממש לא.

  3. ואני רואה מדינת תיאטרון עם אח גדול שאפילו אורוול לא העלה בדעתו

   בכל תמונה יש משהו מוזר ומטריד, צריך רק להתבונן. על כל פנים, בתצוגות האופנה, במסעדות ובשכונות היוקרה מצולמים רק המקורבים לשלטון, מיעוט קטן שחייו נוחים. פה ושם, בעיקר על אופניים, נראים ההמונים המורעבים.

  4. מה את מעשנת ?

   מדובר בצפון קוריאה מדינה בא עשרות ומאות אלפים נמקים במחנות עבודה, מדינה שבה אנשים מתים מרעב בעוד המנהיג חי ברהבתנות.

   פשוט מדהימה הבורות שאת מגלה. אם זו איכות ההבנה שלך בעולם כדאי שתפסיקי לתקשר עם החלל ותתחילי לתקשר עם המציאות

  5. אין מה לקנא תאמיני לי. אבל אם בא לך אז יאללה לכי לגור שם. ביי ביי

   ובהצלחה

  6. כל כך לא רוקנרול..

   באולינג? זה לחנונים. התמונות האלה משקפות בדיוק מה שקורה - בצד אחד בלבד - האנשים שבוחרים להתקדם במערכת, אלו שאין להם דבר וחצי דבר כנגדה ובעיקר אין להם אופי. התמונות של הסוכנות עברו צנזורה בטוח. אני ראיתי סרטים של משפחות שנמלטות משם לסין וכל ההתעללות שהם עוברים בדרך. את מוזמנת להמשיך לתקשר ולבלף לעצמך.. זה מה שהם רוצים שתראי..

  7. זו תגובה רצינית?
  8. בטוח שקים ישמח לארח אותך
  9. שלומית, מה צופן עתידי?
  10. חכי שתראי את תמונות מחנות הריכוז, את הניסויים בנשק כימי בבני אדם ואת מרתפי העינויים. היופי של הפשטות הטהורה ירגש אותך עד לקרסולייך.
  11. נכון רק שבעולם המערבי המודרני כולם מחייכים בזכות הפרוזק ,צינית צינית אבל צודקת בחלקה .אני הולך להביא עוד מעט את המרשם שלי לפרוזק ,אין לי כוח לחיים המערביים .
  12. איזה אנשים טיפשים וחסרי ידע על העולם גרים בישראל

   אני מציע לך לראות כמה סרטים תיעודיים שהוברחו מצפון קוריאה כדי שתביני קצת על החיים שם. רוב האוכלוסיה מתה מרעב או מעינויים בבתי סהר שהם למעשה מחנה ריכוז לא פחות אכזרי מאלה שהיו בשואה

  13. מזריקה, התכוונת מזריקה
  14. אני מסכים עים שולמית.בניגוד גמור לכל שטופי המוח .של התעמולה

   המערבית .עד כי לא נישאר מוח.רק דימויים. אים מישהו מפגועי המוח יצליח להראות לי היתייחסות במדיה המערבית לצפון קוראה ..אוביקטיבית וחפה מתעמולה מוחצנת וזדונית. אודה בפומבי שאני הוא שטוף מוח.מי שעומד מאחורי התעמולה הם בעלי הון שפוחדים פחד מוות מקומוניזים מסיבות מאוד מובנות

  15. אני מסכים עם שולמית וחושב שה"דעות" של האנשים במערב ובפרט

   בישראל.הם תוצאה של שטיפת מוח אגרסיבית נגד הקומוניזם .של המדיה בכללותה .שנישלטת ע"י בעלי הון .שפוחדים פחד מוות מכך שה"עבדים" במערב יבינו .שישנה אלטרנטיבה לחיים שלווים בלי פרוזק ובלי בעלי הון נצלנים.שטיפת המוח באה לידי ביטוי התגובות!

  16. ברוסיה נפל השלטון הקןמוניסטי ונתגלו מימדי הרצח של שמש העמים סטאלין. השילטון בסין מתמתן לאחר נפילת תומכי מאו וניתגלו מימדי הרצחנות של משטרו. פול פוט הרוצח גם הוא דגל "בשיווין" ורצח ללא הבחנה את בני עמו ורק השילטון הנאור של צפון קורואה נותר על כנו. דמוקרטיה עממית אשר השילטון עובר מאב לבנו וזו פינת המחמד של אותם שוטים אשר מאמינים בשיפט המוח של המערב ולא מוכנים להודות במקסם השוא של המומחים של הדמוקרטיות העממיות לדורותיהן.
  17. כמו בסרט בי בי לנין - המוני מערב גרמנים מהגרים למזרח...

   נ.ב. בבניינים הגבוהים ברקע התמונות בצפון קוריאה אין מעליות! ולכן הם נטושים מעבר לקומה החמישית!

  18. אם לא ראית פעם את אחד מקטעי הוידאו הבודדים שיצאו מצפון קוריאה, לא ראית שטיפת מוח מימיך

   "זה בידור לא נורמאלי" , אין חמש שניות בהם התושבים המאושרים לא חוזרים על דברי שבח לקים הלוונטי, מלאי חדוות חיים וחוופש יצירתי שכמותם, אין מה לומר. נראה לי, רק נראה לי מעמדתי הצנועה ביציע, שרב העולם מבין שהשורה התחתונה היא שאין אידיאולוגיה אחת - קומוניזם . סוציאליזם שיכולה לכסות את הךטבע האנושי, העניין הוא באינטגרציה ביניהן: יש תחומים שדורשים רגולוציה כדי לתמוך בא-נומליה שמטה את הכף בצורה לא שוויונית, ומאפשרת לבעלי כוח לעשות מניפולציות שמנציחות את הכוח שלהם, באופן לא טבעי. יש תחומים שדורשים שוק חופשי יותר כדי לשקף את כוח השוק בצורה יותר ריאליסטית, ועל מנת לקיים קפיטליזם שעובד יש להשקיע במשתמשי הקצה, הקונים , כדי שיהיה להם כסף ופניות לקנות, [רווחה], הקפיטליזם עובד בשיוטת הפירמידה: אחרי שהוא גומר לנקות את הכסף של משתמשי הקצה שלו במדינה מסוימת הוא יורד למדינה הבאה מתחתיה בדירוג הסוציו אקונומי, ומה שקורה בעולם עכשיו זה כמעט כל התחתית ריקה מכסף חוופשי לבזבז, אז אין לאן ללכת, חוץ מזה שסין התעוררה והחליטה שאם כבר לנקות את התחתית- למה שיתנו לאמריקאים לנקות את התחתית שלהם - הם רוצים את הכסף הזה לעצמם ופתאום האמריקאים הבינו שנגמר להם לאן ללכת, [אז הם הלכו לאכול שאריות הטריפה באפריקה המוכה.

  19. מליון איש במחנות ריכוז, 5 מליון נרצחו ונזרקו כערימת גופות לבורות באדמה, 20 מליון מתו מרעב כי הכלכלה הסוציאליסטית לא מצליחה לייצר מספיק אוכל בשביל להאכיל את האוכלוסיה.
  20. הטרול שבע

   אפשר להפסיק :)

  21. אתה יכול להמליץ על משהו מעניין?