קריקטורה בסאנדיי טיימס: נתניהו בונה חומה מדם פלסטיני

הקריקטורה הודפסה על דפי העיתון בדיוק ביום הזיכרון הבינלאומי לשואה. נשיא הקונגרס היהודי האירופי: "הפרסום פוגעני בכל יום, אבל העיתוי חולני"

העיתון הבריטי "סאנדיי טיימס", פרסם אתמול (ראשון) קריקטורה שבה נראתה דמותו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בונה חומה מדם של פלסטינים מתים. האיור פורסם דווקא בתאריך שבו מצוין בעולם יום הזיכרון הבינלאומי לשואה.

נשיא הקונגרס היהודי האירופי, ד"ר משה קנטור, דרש מהעיתון להתנצל על פרסום הקריקטורה. "הצגת האיור היה פוגעני בכל יום, אבל לפרסם אותה ביום הזיכרון לשואה הוא מעשה חולני", אמר. 

קנטור גם תקף את העיתון על בחירתו לפרסם קריקטורה שמותחת ביקורת על ראש הממשלה, ימים ספורים אחרי שקיבל שוב את אמון הציבור בבחירות. "הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון, ישראל, קיימה בחירות דמוקרטיות בזמן שאחרים במזרח התיכון נשחטו בהמוניהם - ועדיין הסאנדיי טיימס מתמקד רק במדינה היהודית".

את הקריקטורה אייר גרלד סקרפה, מאייר בריטי נודע, שיצר גם את "החומה" של פינק פלויד.

הקריקטורה שפורסמה אתמול ב"סאנדיי טיימס"

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 49
  יש לכם טעות בתמונה של הקריקטורה
 2. 48
  הבעיה הגדולה והבעיה הקטנה

  הבעיה הגדולה עם הקריקטורה הזו היא, שזו קריקטורה אנטישמית. אין לזה מילה אחרת. זה לא אנטי-ציונות, זה לא ביקורת על ישראל -- זו אנטישמיות. חד וחלק. ומפחיד לחשוב שעיתון אנגלי מרכזי חושב שיש מקום לפרסם קריקטורה כזו, בכל תאריך שהוא.

  הבעיה הקטנה היא, שעכשיו יוכלו תועמלני ממשלת ישראל להשוות כל ביקורת לגיטימית על מעשינו בשטחים לקריקטורה הזו, במקום להתמודד עם הביקורת. נכון, אנחנו יותר טובים מאסאד ואפילו ממורסי. אך האם בזה באמת מתמצות שאיפותינו המוסריות -- להיות יותר טובים מהגרועים ביותר? הרבה מהביקורת על פעילותנו בשטחים היא לגיטימית לחלוטין; זה שהצד השני מרושע לא הופך אותנו לצדיקים. אבל כאשר ביקורת לגיטימית מוחלפת באנטישמיות בוטה, זה רק מקל עלינו להתעלם גם מהביקורת הלגיטימית.

 3. 47
  לכל המתלוננים נגד הקריקטורה לכו לראות את 5 מצלמות שבורות ותבינו מאיפה הקריקטורה הזו צמחה. מול בלעין של עובדי האדמה יושבת מודיעין עילית עם לגיונות של פרזיטים ולבוש מגוחך שהלטונות מקצים להם בתים (על חשבוננו) ואדמה על חשבון בלעין.
 4. 46
  הבריטים פחדנים! הם מסיתים נגדנו בכל הזדמנות!

  עם פחדן שחי בפחד מהאיסלם שכובש כל חלקה באירופה.תוך עשרות שנים יהיה רוב מוסלמי באירופה ונראה איך הם יתמודדו עם זה.גם אז היהודים יהיו הבעיה של כולם.גם של האירופאים וגם של המזרח התיכון.

 5. 45
  מעניין שזה האיש שניתץ עלק את החומה שחצתה את ברלין, לפחות במישור הסימלי, הרבה לפני שהארוע התרחש באמת כשאייר את האלבוום המפורסם.

  כלומר הוא יוצא כאן - כאילו קרא את מאמרו של פרופסור יגאל עילם בהארץ בסוף השבוע - נגד הפרטיקולריזם הישראלי, כשם שיצא נגד החומה באיור שליוה את השיר הידוע. במישור העמוק יותר סקארף תוקף את הסתגרנות היהודית כביכול, שאינה נכנעת ל"אוניברסליות" הנוצרית, היינו לא מכירה באלוהותו של ישו ובערכי השלום והאהבה שהביא לעולם.
  יהיה אולי מי שימצא באיור הזה הסבר והצדקה - לגמרי לא מודעים כמובן - לשואה.

 6. 44
  מענין מה דעתו של ערן ארגוב על הקריקטורה הנדונה

  נחוץ מומחה לנצרות כדי לפרש את הקריקטורה הזאת.

 7. 43
  קריקטורה דוחה ואפילו אנטישמית אבל..

  אולי נסתכל פעם בראי, נפנה מבט למה שקורה ליד הבית, בגדה. ביום רביעי נהרגה מירי קצין צה"ל לובנא חנש, סטודנטית בת 21 שלא ידתה אבנים, והיא ההרוג הרביעי בשטחים תוך שבוע.

 8. 42
  מה אנטישמי בקריקטורה?

  יש לכם בעיה עקרונית עם האמת?

 9. 41
  מעביר חלחלה-יש לי הזמנה לטיסה לשבוע ללונדון,לו הייתי יכולה,הייתי מבטלת

  התמונות המזוויעות בקריקטורה מאוד מזכירות את הציורים בחוברות של"זקני ציון"
  כל גוף בארץ העוסק בהסברה חייב מייד לפנות לעיתון "טיימס" ולהביע מחאה חמורה.
  אם לא נלחמים מייד בתופעות אנטישמיות הן תגדלנה ותפרצנה.
  אסור בשום פנים ואופן לא להגיב לקריקטורה כל כך חמורה-שתיקה כהודיהץ

 10. 40
  היהודים חיו באירופה ללא זכויות.. ועכשיו בגדה מתנחלים עם זכויות ופלסטינים בלי זכויות - אז מה חדש?
 11. 39
  כשמשווים אז רואים

  האיור מאד קשה אבל בהשוואה לאחרים של אותו אמן זה לא נראה כל כך אנטישמי

 12. 38
  ישראל מתחזקת שקר קולוניאלי ענק

  כיבוש והשתלטות על אדמות, טיהור אתני
  ישראל מגייסת תקשורת, תעמולה, מעצרים פוליטיים, צבא דורסני ועוד
  אבל השקר נחשף בעולם וישראל תהיה יותר ויותר מבודדת.

 13. 37
  נושא הקריקטורה הבאה: נתניהו שוחט ילד פלשתיני כדי להכין מצות
 14. 36
  פתאום כל השמאלנים לא אוהבים את זה שמישהו חוזר על מה שהם בעצמם כל הזמן אומרים...
 15. 35
  לצערי, מעתה אחדול מלקנות את העיתון
 16. 34
  surprise surprise

  the sharia micky mouse empire press is hostile, hypocrate, hateful and deeply biased in favour of bronze age death cults,
  what a shock

 17. 33
  ומה עם חופש הביטוי. ואולי בכלל הטיימס צודק.
  1. חופש ביטוי זה עניין לחוק, לא למדיניות עריכה של עיתון

   חופש ביטוי פירושו, שלממשלה ולבתי המשפט אסור (למעט במקרים קיצוניים) למנוע מאנשים להביע את דעתם -- או לכפות עליהם להביע דעות בניגוד לדעתם. חופש הביטוי של הסאנדיי טיימס כולל את זכותו לקבל חומרים לפרסום -- וגם את זכותו *לסרב* לפרסם דברים מסוימים. ואם הקריקטוריסט היה מוחה על כך שסירבו לפרסם את הקריקטורה שלו, התשובה הלגיטימית היא -- "אתה חי במדינה דמוקרטית ונהנה מחופש ביטוי; זכותך המלאה לחפש עיתון אחר שיפרסם את הקריקטורה, או להעלות אותה לאינטרנט בעצמך".
   וחופש ביטוי פירושו גם זכותו של כל אדם וכל גוף שנפגע מהקריקטורה להוקיע אותה ולמחות נגדה.

   ולא, הטיימס לא צודק. הצגת הפלסטינאים כקורבנות תמימים היא סילוף גרוטסקי של האמת. נכון, אפשר עוד לטעון ש"סילוף גרוטסקי של האמת" היא נשמת אפה של קריקטורה באשר היא; אבל סקרף עשה כאן שימוש בדימויים אנטישמיים מובהקים -- וזה כבר חוצה גבולות של ביקורת לגיטימית.

 18. 32
  כדאי שתתרגלו, ככה אנחנו נראים בעיני האנגלים וככה אנחנו נראים בעיני כל בן תרבות נאור

  וזה רק טבעי שיוצר "החומה" ימשיך את עבודתו עם ביבי

 19. 31
  ישראל דמוקרטית כמו שדרום אפריקה הייתה דמוקרטית, ללבנים בלבד. יותר ויותר אנשים בעולם מבינים שהמשך השליטה הישראלית בשטחים והתפרעותה של התנועה הציונית משמעותם אפרטהייד
 20. 30
  עיתון "אל ארד" במה אצם שונים?
 21. 29
  "הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון" שולטת בכוח על שני מיליון אנשים שאינם אזרחיה. שאר המדינות בעולם, דמוקרטיות או לא-דמוקרטיות שולטות על אזרחיהן בלבד.
  1. בכוח? הם יכולים להפסיק את זה מחר. גם אתה יודע את זה. דמגוג.
  2. לדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון אין פרנטר לשלום, מלבד כאלה שמדברים על שלום אך חולמים על השמדה. וכמובן, שיש אנשים כמוך, שחולמים על שלום, אך תומכים בחולמים על השמדה.
  3. ספר זאת לכורדים בעירק ובסוריה, לפלסטינים בירדן, לשיעים ולסונים בעירק, לקופטים במצרים
 22. 28
  מן הראוי שדימויי היהודי המשתמש בדם גויים יפוסו מן העולם
  1. איך תשלוט בדימיון של העולם?

   אולי שמדינתך תפסיק לכבוש ולדכא?
   זה לא? - אהה...

 23. 27
  ביטול מנוי

  זהו, אני מבטל את המנוי לסאנדיי טיימס..

 24. 26
  קריקטורה

  הטיימס והשטירמר חד הם!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  1. הטיימס והשטירמר חד הם
 25. 25
  אין חדש תחת השמש
 26. 24
  ובכותרת הראשית של "הארץ"

  דו"ח מיוחד -- עשרה (!) פלסטינים נהרגו מאמצעים לפיזור הפגנות בשמונה השנים האחרונות. כמה הפגנות אלימות היו? כמה חיילים נהרגו בתקופה הזו? כמה אזרחים ישראלים? שלא לדבר על מספר ההרוגים בהפגנות במקומות אחרים על הגלובוס.
  אנטישמיות היא לא רק כשמשקרים על ישראל, אלא גם כשמבודדים אותה ומפעילים עליה סטנדרטים של מוסריות שלא עולים על הדעת בשום הקשר אחר.

  1. מה אתה מבלבל בביצים. העם הפלסטיני נמצא תחת דיכוי מתמיד, יום יום 46 שנים. ללא שום זכות או הגנה פוליטית. נראה מה אתה הייתה מרגיד אם היו שוברים לך את הקיר ב-3 בבוקר ומכנסים את משפחתך בסלון. תתבייש, ישראל צבועה ושקרנית אין לה שום כוונה לוותר על סנטימטר מהאדמה ה"קדושה"
  2. כמה באמת? תיכף תגיד שכל המשטר הצבאי הישראלי בשטחים הוא פאטה מורגנה של אנטישמים.
  3. המשיכו לדבר עם עצמכם.

   המשיכו.

 27. 23
  מגעיל, אבל!!! מי שראה את הסרט (הישראלי פלשתיני המועמד לאוסקר), "5 מצלמות שבורות" שאינו,יכול להיחשב חד צדדי, לא יכול להבין מדוע נהרגים פלשתינים בכזאת קלות.
 28. 22
  גדעון בטח שמח, בשבילו תמונות כאלו זה פורנו
 29. 21
  קריקטורה חולנית ומבישה
 30. 20
  חברה שום דבר לא יעזור, תסכימו לשיבת הפליטים תחזרו לגבולות 67 כולל מסירת כל ירושלים והעולם אחרי מחיאות כפיים קצרות יבוא בתביעות חדשות. האירופאים ירגעו רק אחרי שאחרון היהודים יהיה בקבר.
 31. 19
  מגעיל!!! אבל מי שראה את "5 מצלמות שבורות" שהוא בוודאי לא סרט חד צדדי, לא יכול להבין למה נהרגים פלשתינים לאורך הגדר.
  1. 4 אתה הזוי לא "מציאותי", ואתה יודע אם הערבים חלילה ישתלטו על הארץ אתה בין הראשונים שיישחטו חלילה על ידם. גם הערבים לא אוהבים את האידיוטים השימושיים, אחרי שהם משתמשים בהם הם הראשונים להיזרק.
  2. הסרט חד צדדי לגמרע
 32. 18
  מה עם ביקורת מאגף עיתון הארץ הנכבד?? אין לכם מה לומר? טוב? לא טוב?
 33. 17
  אכן, האומה הבריטית איבדה כל אמת מוסר ומסתבר שהאיסלומופוביה שם אינטנסיבית בהרבה מהמשוקף בהיסטוריה. שהוביל אותם במקרה הזה לביטויי אנטישמיות ולמפגני בורות מצערים.
 34. 16
  ובכן עורכי הארץ, האם אימרתו של ליברמן שאירופה אנטישמית היא בגדר התקרבנות?
  1. הלא ברור, מפרסום קריקטורה בודדה, שכל אירופה אנטישמית...

   פרופורציות, מישהו?

  2. כן. מדינה ששולטת באמצעות צבא על עם אחר 46 שנה ללא כל כוונה אמיתית להגיע לסיומו של מצב זה היא אשמה לא יעזרו כל התירוצים.
  3. זאת לא קריקטורה בודדה אלא דפוס פעולה חוזר, באנגליה ובמקומות אחרים, לשום מדינה אחרת לא מתייחסים כך.
  4. ליברמן וביבי הרוויחו ביושר את הקריקטורה הזו. לשם שינוי, הרוויחו משהו ביושר. לציוני הכובש. וכן, ליברמן וביבי הם מקופחים מקפחים, שזועקים כל היום אכלולי שתולי על עוולותיהם והשחיתויות שלהם
  5. זאת לא אנטישמיות.

   אם ראש ממשלת ישראל רוצה לא להופיע בקריקטורות דומות שיורה לממשלתו להפסיק לחמוס את הפלסטינאים. כל עוד ישראל גונבת אדמות בשטחים לטובת התנחלויות, ומצפצפת על החוק הבינלאומי ,שקובע שאסור לישב אזרחים במקום כבוש שתושביו לא קיבלו אזרחות מהכובש, אין מה להתפלא שכך ראש ממשלת ישראל ניראה בעיניים זרות. רק מי שחושב שאחמדיניג'ד טוב לאירן, יכול לחשוב שנתניהו טוב לישראל.

 35. 15
  לא נעים והטעם רע

  אבל הסאנדיי טיימס צודק וטוב היו עושים מנהיגים יהודים בכל העולם אילו היו מבקרים גם הם בפומבי את המדיניות הרעה של ישראל.

  1. Thats an antyemitic drawing and thats it
  2. להסטוריון - איך אתה מסוגל לחיות במדינה שמשתמשת (לשיטתך ולפי הקריקטורה) בדם ילדים לפלסטינים כדי לבנות חומה? אתה אכן נציג אוטנטי של השמאל. דרך אגב, כהיסטוריון אתה יותר מכולם צריך להיות מודע לכוחן של עלילות דם בהקשר היהודי-נוצרי.
 36. 14
  אנגליה הצבועה והצדקנית, אשר אסרה על יהודי אירופה להימלט לישראל ובכך שיתפה פעולה עם גרמניה הנאצית בהשמדתם של מיליונים, מתיימרת להטיף מוסר לעולם, אך חושפת בכל יום את פניה האנטישמיות המכוערות. האם עיתון בריטי יואיל אי פעם לפרסם כתבה על הרוגי הטרור הערבי בישראל? על נפגעי הטילים? או על זכויות האדם במדינות ערב? התגייסותם של העיתונות, האקדמיה ואירגונים פוליטים בבריטניה לטובת המאבק הערבי להשמדת ישראל, במסווה פסאודו הומניסטי, היא שיא של שיפלות הרוח.
  1. אתה הצבוע איתי. לא משנה מה אחרים עשו או עושים. משנה מה ישראל בראשות ביבי עושה. יש מחיר לזחיחות של הביבי, להעמקת הכיבוש שלו, לחוקים האנטי דמוקרטים שהוא נתן ידו, להתערבות שלו בבחירות בארה"ב, לאימפוטנציה שלו במו"מ עם הפלסטינים. וכן, החומה שהוא בונה בשטחים, נבנית בדם פלסטיני. זה חלק מהמחיר שכולנו משלמים על כיבוש וצבא כיבוש. רק שלום הוא הפתרון. ועד שלא נהיה בדרך לשם, נאכל ונשלם את ארוחות החינם של ביבי. ולגבי ד"ר קנטור, הטייחן הנוסף של הביבי- ביבי לא קבל שום אמון ציבור. ביבי וכולם יודעים, בלי ליברמן היה גומר כמו לפיד. ולא עזרו לו השטיקים החולניים שלו של מבצע בחירות בעזה או החזרת כחלון לתפקיד ציבורי. זו האמת. וכל עוד לא נרצה לראות את האמת הזו, נמשיך לשלם על השריפות שביבי עם ליברמן והימין מבעירים מידי יום. על השריפה בכרמל הוא לא שילם- אז עכשיו שישלם? העולם לא עיוור. העולם יודע מה קורה כאן, ואיך הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון הולכת ונעלמת תחת פשיזם.
  2. למה, לעזאזל, "לא משנה מה אחרים עושים"?
  3. ם

   לדעתי אתה צודק ואני מזדהה עם דעותיך ואומר שאני לאומת כל העיתונים האחרים לא מוצא את הקריקטורה אנטישמית כמו שמציגים רק פועלת נגד המדיניות של ביבי. הלאומניות שמשתררת בארץ מנסה לפעול נגד דעות ותענות הפעלות נגד השלטון בארץ וגורמת להכללה,שלדעתי אינו דמוקרטי.למרות שאינני כל כך מבין את ראיון המצייר כי בכל זאת פירסם זאת ביום השואה,האמנם...

  4. ם

   לדעתי אתה צודק ואני מזדהה עם דעותיך ואומר שאני לאומת כל העיתונים האחרים לא מוצא את הקריקטורה אנטישמית כמו שמציגים רק פועלת נגד המדיניות של ביבי. הלאומניות שמשתררת בארץ מנסה לפעול נגד דעות ותענות הפעלות נגד השלטון בארץ וגורמת להכללה,שלדעתי אינו דמוקרטי.למרות שאינני כל כך מבין את ראיון המצייר כי בכל זאת פירסם זאת ביום השואה,האמנם...

 37. 13
  גם בהארץ היו מפרסמים דבר כזה בשמחה. ממילא הם בכלל לא מבינים מה לא בסדר.
  1. המשך לדבר עם עצמך.
  2. ואתה מבין מה לא בסדר?
  3. שמת לב מי דיווח על זה, נכון? כי בווינט, לדוגמא, לא דיווחו.

   אה רגע, שכחתי - אסור לבלבל ימני מוטרף עם עובדות...

 38. 12
  וביום השואה הבינלאומי בישראל

  מועדון כדורגל הכריז כי הוא רוצה להישאר ״טהור״ , גזענות ושנאה יש בכל מקום.

  1. That's irrelevant. The hypocrite Europeans spit on you and you say its rain.

   You remain me of the Jews in Germany in 1933. You don't understand the world you live in and you don't understand the times.
   The radical left is again supporting murderers like they supported Stalin.
   Now its the Muslims.
   Shame shame shame.

  2. ההבדל הוא ש״סאנדי טיימס״ הוא עיתון גדול בתפוצה רחבה שמתיימר להיות שפוי

   ואוהדי היציע המזרחי של בית״ר הם מיעוט פנאטי וקיצוני אשר שנואים גם על הרוב השפוי במדינת ישראל

 39. 11
  כדאי לישראל, ולא בגלל האיורים האלה, להגדיר את גבולותיה ולהפסיק להתעמר בפלסטינים חסרי זכויות
  1. כדאי לישראל, להפסיק לרצוח ילדים לצורכי אפיית מצות

   האירופאים האנטישמים טוענים שאנחנו צריכים לחזק את מי שמנסה לרצוח אותנו. לכאורה הצעדים האלה נראים התאבדותיים לגמרי, אבל הם טוענים שזה למען האינטרסים שלנו. למעננו. הם פשוט דואגים לטובתנו. איך זה שרובנו לא מאמינים להם?

   אנחנו כנראה לא מספיק מפותחים כמוהם. כשלהם יש בעיה, הם פותרים אותה בדרכי שלום. כמו שהם עושים עכשיו במאלי לאפריקאים המסכנים. הם מחסלים שם את כל אויבי השלום עד שיהיה שלום. הם לא יעצרו בגלל כמה מאות אזרחים שנהרגו בדרך. הם מוכנים לכל קורבן של אפריקאים למען השלום.

  2. תמרור אזהרה לכולנו,מזכיר את התקופה שלפני השואה !

   ישנה כתבה המתייחסת לקריקטורה אנטישמית מזעזעת בעיתון מוביל בבריטניה ,אז למה צריך להתייחס לעניין מזווית שאינה קשורה לעצם המעשה הכול כך מביש...

 40. 10
  So now,after publishing a traditional antisemitic drawing in holocaust day- UK had officially became a Muslim state

  Radical left in cooperation with radical Islam has muredered Europe, and it might murder the whole west.

  Haaretz" here-same self hating Edward Said wannabe crap"
  -Full of shameless anty-west propagnda lies as well

 41. 9
  שהם ימשכו לצייר, ואנו נמשיך לבנות.
 42. 8
  אנחנו מושכים לעברנו תגובות קיצוניות חולניות . מדוע ???
  1. הדרך היחידה לעשות את זה היא להכניס את כל עורכי וכתבי הארץ ואת חבריהם מהקרן להחשכת ישראל מאחורי סורג ובריח, תתפלא איך דעת הקהל העולמית תרקיע שחקים.
 43. 7
  אפשר להגיד עליו הרבה דברים אבל לא את זה

  רק חבל שזה לא ביבי הוא רק מיצג את ישראל

 44. 6
  לא צריך להתרגש, בסך הכל צייר אידיוט ועיתון עם עורכים אנטי ישראלים. אז הוא צייר, אז מה? הבריטי הממוצע היה די מעוניין להקים חומה מסביב לבריטניה ולהשאיר את רוב המוסלמים בחוץ. הרבה בריטים דווקא יגיבו בחיוב שישראל עושה משהו מועיל נגד מוסלמים.

  לא צריך להתרגש, בסך הכל צייר אידיוט ועיתון עם עורכים אנטי ישראלים. אז הוא צייר, אז מה? הבריטי הממוצע היה די מעוניין להקים חומה מסביב לבריטניה ולהשאיר את רוב המוסלמים בחוץ. הרבה בריטים דווקא יגיבו בחיוב שישראל עושה משהו מועיל נגד מוסלמים.

 45. 5
  נפלא. הייתי מפרסם כאן קריקטורה של המלכה אליזבת כאישה קשישה המכנסת את ילדיה (הנסיך צ'ארלס עם הדמיונות הארכיטקטוניים שלו, את נכדיה - העירומים והעירומים פחות ושואל האם לא עבר הכלח על התבשיל העתיק והמעופש הזה שנקרא מלוכה?
 46. 4
  לא צריך להתרגש, בסך הכל צייר אידיוט ועיתון עם עורכים אנטי ישראלים. אז הוא צייר, אז מה? הבריטי הממוצע היה די מעוניין להקים חומה מסביב לבריטניה ולהשאיר את רוב המוסלמים בחוץ. הרבה בריטים דווקא יגיבו בחיוב שישראל עושה משהו מועיל נגד מוסלמים.
  1. הבעיה יא בדיוק שלא. דעת הקהל הבריטית מאוד מוטה כנגד ישראל - ראה חרמות אקדמים למינהם
  2. מה הבעיה שלך?!

   מה הבעיה שלך?!

 47. 3
  קריקטורה מרתיעה בעלת אופי אנטישמי. נכון. אך ראו מה מעוללת ישראל בשטחים מדי יום

  ביום רביעי האחרון נהרגה סטודנטית בת 21 מבית לחם, לובנא חנש, מירי קצין והיא ההרוג הפלשתיני הרביעי באותו שבוע בתקריות מסוג זה. זהו היומיום הפלשתיני, ירי מידי כוחות צה"ל השומרים על הסדר, קרי יורים כדי להרוג, והתעללות מידי המתנחלים.

 48. 2
  יש להם ממי לקבל השראה - גרסת הארץ באנגלית לאנטישמים מודרנים.... אין לכם להלין אלא על עצמכם - ועוד באנגלית .
 49. 1
  הקריקטורה הנבזית ביום השואה העולמי מעיד כאלף עדים

  על הלך הרוח בממלכה המאוחדת, זה מגיע מלמעלה ואין פוצה פה ומצפצף
  אגף סקרפה ברומנית זה סמרטוט זה הקריקטוריסט, סמרטוט נאצי קטן