מת השחקן פרנק תורנטון, קפטן פיקוק ב"מישהו מטפל בך?"

השחקן הוותיק הלך לעולמו בלונדון בסוף השבוע בגיל 92. כעת, רק שחקן אחד מהסגל המקורי של הקומדיה המפורסמת עודנו בחיים

השחקן פרנק תורנטון, הזכור לצופים בישראל וברחבי העולם כמי ששיחק את "קפטן פיקוק" בסדרה הקומית "מישהו מטפל בך?" - מת בסוף השבוע בגיל 92. סוכנו של השחקן מסר היום (שני) כי תורנטון מת בשנתו בלונדון ביום שבת. הוא הותיר אחריו רעייה, בת ושלושה נכדים.

למעט תפקידו במישהו מטפל בך, אשר שודרה בבי-בי-סי במשך 13 עונות לאורך שנות השבעים והשמונים, שיחק תורנטון בשורה של סרטים בשנות החמישים והשישים. לאחר מכן פנה לתיאטרון ולטלוויזיה והשתתף בין היתר גם בסדרה הקומית Last of the Summer Wine עד לסיומה בשנת 2010. בסרטון - קטע בהשתתפות תורנטון במישהו מטפל בך?

"התעצבתי מאוד לשמוע את הבשורה", אמר ג'רמי לויד, אחד מיוצרי מישהו מטפל בך, "תורנטון היה חבר אמיתי, שחקן מושלם והיה הדבק שהחזיק את מישהו מטפל בך. אין לי ספק שאנשים ימשיכו ליהנות ממנו גם בעתיד".

במישהו מטפל בך, המתרחשת בחנות כלבו, כיכב תורנטון לצד ג'ון אינמן, מולי סאדגן, וונדי ריצ'ארד וניקולאס סמית' (מר רמבולד), שהוא כעת היחיד מסגל השחקנים המקורי שעודנו בחיים. הוא גילם את דמותו של וטרן יהיר המתרברב ללא הרף על הישגיו הצבאיים בזמן המלחמה ומתייחס בשחצנות לעובדים זוטרים.

מישהו מטפל בך נחשבת לאחת מסדרות המצליחות ביותר בתולדות הטלוויזיה הבריטית ומיליונים רבים צפו בה גם ברחבי העולם. ב-1992 חזר תורנטון אל דמותו של קפטן פיקוק בסדרת ההמשך למישהו מטפל בך - Grace & Favour. בסרטון - כתבת הבי-בי-סי המסכמת את פועלו של תורנטון.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 9
  לפחות עכשיו הוא חופשי
 2. 8
  סופר - שחקנים עם הומור מושחז. חבל על דאבדין.
 3. 7
  גילם וטרן יהיר? אי אפשר כבר להגיד איש צבא ותיק או אל''מ במילואים? בחייאת...
 4. 6
  בשיבה טובה, אבל עדיין חבל

  שחקן לדוגמא (בייחוד לקומיקאים העלובים שלנו)

 5. 5
  הסידרה הזו הייתה הדבר הטוב היחיד שיצא לבריטים מהתאצ'ריזם.
 6. 4
  are you being served?
 7. 3
  איך זה שאף אחד לא יודע ש- Last of the Summer wine זה "בערוב ימי היין"? שמשודרת ב- BBC

  משודרת ב- BBC Entertainment ,, אפיק 32 ב"יס".

  באמת..

  1. יודעים וצופים
 8. 2
  ן ואנחנו לא זוכים לשידור חוזר אחד כבר 30 שנה,סידרה גאונית

  אולי כבר היגע הזמן לשידורים חוזרים של כמה סידרות נוסטלגיה שלנו בני ה 35+ שלא מקבלים לא ערוץ ולא שידורים חוזרים כבר כמה עשורים להרבה סידרות עם מילארדי צפיות ומאות מיליוני מעריצים,למה אף אחד לא רוצה לתת לנו מה שמגיע לנו,אולי כי אנחנו לא מבקשים מספיק.הינה עוד דוגמאות לעוד סידרות שאין שטם שידור חוזר כבר כמה עשורים..החל מחופשי על הבר,בית דין לילה,הסידרה dream on,שלושה בדירה אחת,על טעם ועל ריח,מפגשים מהסוג האישי,סמנתה הו,לוסיל בול,ארצי בנקר,מרפי הראון,בני היל,חשיפה לצפון,בלשים בלילה,בועות,האסיר,ספינת האהבה--ואולי איזה ערוץ לסידרות נוסטלגיה,ככה שכל מי שירים את הכפפה,אפילו בחצות זה הישג אדיר.

  1. כל הסדרה נמצאת ב youtube
  2. האסיר התיישנה מדי, כבר לא כיף לצפות
 9. 1
  A glass of water for Mr. Grainger

  סדרת מופת מופתית בהחלט.