נשארים זרים מבחירה: כ-40% מבעלי הגרין קארד לא הופכים לאזרחים

עבור אנשים רבים בעולם, קבלת דרכון אמריקאי היא כמעט בבחינת השגת יעד מקודש. אך מיליונים שרשאים לקבל אזרחות בוחרים שלא לעשות את הצעד

חייו של ג’ונתן וייסקול, מעצב גרפי איטלקי שעבר לארה”ב לפני כ‑30 שנה, מלווים בכל סממני ההצלחה שמהגר יכול להשתוקק להם: הוא השלים את לימודיו באוניברסיטה אמריקאית, יש לו חברה בינלאומית מצליחה עם שותפים במילאנו ובבייג’ינג, ויש לו בית בגריניץ’ וילאג’ שבו הוא מתגורר עם אשתו ושני ילדיו. דבר אחד אין לו: אזרחות אמריקאית - מתוך בחירה. אף שהוא בעל גרין קארד, הוא מעולם לא טרח להגיש בקשת אזרחות, והוא גם אינו מעוניין לעשות כן. הסיבות לכך, לדבריו, קשורות לענייני זהות. “אם אקבל אזרחות אמריקאית, ארגיש פחות איטלקי”, הסביר, “ואני ממש לא מרגיש אמריקאי”. עבור אנשים רבים בעולם, קבלת דרכון אמריקאי היא...

כתבה זו זמינה למנויים בלבד

רוצים להמשיך לקרוא?

הירשמו חינם לאתר באמצעות הטופס או לחצו כאן לרכישת מנוי ב-4.90 ₪ בלבד לחודש הראשון. כבר יש לכם מנוי?

 • יש להזין שם המורכב מ-2 אותיות לפחות וללא מספרים
 • יש להזין שם המורכב מ-2 אותיות לפחות וללא מספרים
 • אנא הזינו מספר סלולרי
 • אנא הזינו כתובת אימייל
 • אנא הזינו סיסמה בת 6 תווים לפחות
 • אנא הזינו את אותה הסיסמה שוב
נא לאשר את תנאי השימוש

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 14
  עוד חודשיים

  כן כן עוד חודשיים אני ומשפחתי עוברים לארה"ב
  בחיים לא נחזור!!!

 2. 13
  שיקול המס הופך להיות מרכזי בהחלטה

  אזרח אמריקאי חייב להגיש דו"ח מס הכנסה שנתי כל חייו אפילו אם החליט לגור בארץ אחרת. האזרח ישלם מס ירושה בהתאמה לנכסיו ורכושו ובמוסף עליו לדווח על כל נכסיו הפיננסיים והאחרים מדי שנה אפילו אם יחליט לוותר על אזרחותו האמריקאית יהייה עליו לדווח בצשך עשר שנים. כך זה אמור גם לגבי צאצאיו במידה והם בעלי אזרחות אמריקאית. ו

 3. 12
  עובדה צוהלת

  למה שבעל אזרחות בריטית ירצה בדרכון אמריקקי? לא דרכון רצוי ברוב מדינות העולם בהשוואה לאירופאי. אמריקאים צריכים ויזה למדינות דרום אמריקה! ואפילו לתורכיה! 

 4. 11
  לישראלי לא כדאי לקבל אזרחות אמריקאית אם הוא חושב שיש סיכויי אפילו קטן שיחזור לישראל.הסיבה פשוטה: אתה הופך להיות נתין שלטונות המס בארה"ב למשך שלושים שנה שלאחר הויתור על הדרכון האמריקאי! אתה הולך לשלם את המקסימום מהמס בישראל או בארה"ב,לשלם שלושים אחוז מס על כל רכוש שתחליט והוריש לילדים,שלושים אחוז מס ירושה ומתנות וזה אחרי שכבר שילמת כל חיך חמישים אחוז מס.

  אם קנית בית בישראל והרווחת עךיו מיליון ש"ח,לא תשלם כמעט מס כישראלי אבל תשלם שלושים אחוז לארה"ב גם אם אתה לא גר שם ובחיים לא תחזור לגור שם!

 5. 10
  ל-2

  מי שאינו אזרח לא יכול להצביע בבחירות.

 6. 9
  כולם בסוף מתאזרחים כשמגיעים לגיל שבו אפשר לקבל ביטוח לאומי, סך הכל הם שלמו כל השנים ומגיע להם לקבל את זה
  1. לא צריך להיות אזרח בשביל לקבל תשלומי ביטוח לאומי
 7. 8
  כולם בסוף מתאזרחים כשמגיעים לגיל שבו אפשר לקבל ביטוח לאומי, סך הכל הם שלמו כל השנים ומגיע להם לקבל את זה
 8. 7
  הרוב המכריע של מדינות מערב אירופה אינן מרשות אזרחות כפולה

  אזרח אירופאי לא מוכן לאבד את אזרחותו האירופית כדי להפוך לאמריקאי. לעת זיקנה תמיד יוכל לחזור לאירופה ולחיות על חשבון הזכויות הסוציאליות המנופחות שאירופה נותנת לאזרחיה, בעוד שבארה"ב הוא עלול לגמור ברחוב.

 9. 6
  כל אזרחות נוספת ושפה זרה נוספת הם נכס עצים
 10. 5
  מס לבעלי גרין קארד זה כמו לאזרח

  אתה חייב לשלם מיסים כמו אזרח אמריקאי גם עם יש לך רק גרין קארד בדקתי את זה 100% אני גר 30 שנה באמריקה ויש לי אזרחות ואני גם ישראלי

 11. 4
  מס פרסונלי חל גם בישראל

  ועדיין אתה לא רואה כלכך הרבה אנשים מסרבים להתאזרח (על אף שפה יש שירות צבאי חובה) ומעטים מבטלים האזרחות (500 בשנה). עכשיו ככה. ברמת העקרון גם ישראל וגם ארהב דומות בכך שיש להם אמנות מס מול רוב המדינות המערביות ולרוב אין צורך בתוספת מס לישראל או ארהב (כי במדיניות אירופאיות מס גבוהה יותר). מסקנה: תחושת שייכות, זהות וביטחון זה לא רק כסף ;) מת על העם שלי!! אין על עם ישראל. חג שמח ;)

 12. 3
  היא הנותנת!

  זאת אידיקציה לך שארה"ב קולטת מהגרים שהם בלתי מחוייבים.
  Green Card זה לא אשרת עבודה, אלה רישיון ישיבת קבע.
  מזה חמישים שנה ארה"ב קולטת מהגרים מהסוג שהיא ממש זקוקה להם בגלל מדיניות הגירה כושלת. פעם הגיעו לארה"ב יחפנים, מאירלנד, ממרכז ומזרח אירופה שבאו לבנות ולהבנות. הם ירדו מהאוניות ישר לפיגומים, למכרות הפחם או לפסי היצור, חלקם נטלו חלק במלחמת האזרחים ונפלו בשדות קרב עוד לפני שהספיקו להתאזרח!

 13. 2
  אפשר לחשוב שאזרחות זה איזה הישג גדול. למי שיש אישור לגור ולעבוד במדינה מסוימת, אין לו צורך באזרחות יותר מאשר במנוי לתיאטרון.
  1. מצד אחד אני מרגיש כמוך, מצד שני בכל זאת, ברגע שקיבלת אזרחות, אתה יודע שאי אפשר לשלול אותה ממך, לפחות לא באופן שרירותי, לפחות לא במדינות מסודרות עם מערכת משפט מסודרת. כשאתה על רשיונות עבודה/שהות למיניהם, אתה לא יודע איזה גחמה של איזה פקיד תגרום לכך שלא תוכל להמשיך להשאר. ואם בנית שם חיים (נישואין, עסק וכו'), זה משהו שבכל זאת יותר משמעותי ממנוי לתאטרון.
 14. 1
  ואת מה שכחנו? את שיקולי המס

  בניגוד לכמעט כל מדינה אחרת, בארה"ב אזרחים כפופים לדיני המס של המדינה גם אם הם לא גרים בה. המשמעות היא שמי שמקבל אזרחות צריך להמשיך לשלוח דיווחים עם ההכנסות שלו למס ההכנסה האמריקאי (ואולי אפילו למצוא את עצמו משלם שם מס) גם אם הוא עבר למדינה אחרת. זה שיקול מספיק טוב כדי לחשוב פעמיים לפני שמבקשים אזרחות אמריקאית.

  1. לא ברור איך הם לא כתבו את זה. סיבה עיקרית...
  2. אין ספק ששיקול המס מהווה שיקול מרכזי בהחלטה של רבים. בייחוד ישראלים שתמיד חושבים שיום אחד הם יחזרו לארץ (בניגוד למהגרים אחרים). מפתיע שהכתבה כלל לא התייחסה אליו.
  3. שטויות

   מחזיקי גרין קארד ממוסים בדיוק כמו כל אזרחי ארה"ב (על כלל הכנסתם העולמית).

  4. גם בעלי גרין קארד חייבים בדיווח ותשלום מס על כל הכנסותיהם
  5. בעל גרין קארד משלם מס בארה"ב רק כל עוד הוא גר בה
  6. זאת בדיוק הסיבה שבגללה אני לא הגשתי בקשה להתאזרח בארה"ב
  7. ל-שטויות ו-חיים מלוס אנג'לס

   בעלי גרין קארד אינם חייבים בדיווח