למנוע מלה פן ליהנות מפירות ניצחונה

הדרך היחידה עבור הולנד וסרקוזי לטשטש את השפעתה של נציגת הימין הקיצוני תהיה אם יבהירו לבוחריה כי הם מעוניינים בקולותיהם, אך לא יגידו דבר שיתפרש כהסכמה עם עקרונות הכת המסוכנת ממנה הם באים

החזית הלאומית של מרין לה פן היא המנצחת הגדולה בסיבוב הראשון של הבחירות לנשיאות בצרפת: היא ניצחה מבחינה פוליטית כיוון שהחזירה לעצמה את הבוחרים ש"גזל" ממנה סרקוזי ב-2007; והיא ניצחה מבחינה היסטורית לאחר שהצליחה להכשיר את השרץ ולהוציא את הימין הקיצוני מהגטו שבו היה כלוא זה 60 שנה.

מרין לה פן התעלתה על אביה הדינוזאורי כשריסקה את השיא שקבע ב-2002. היא שמה ללעג את צרפת, שבה אחד מכל חמישה בוחרים מזדהה עם מצע של מפלגה מבאישה שבראשה מועמדת מוקפת באנשי הימין הרדיקלי, וארגונים קיקיוניים מכחישי שואה.

ההיסטוריה תקבע מי האחראי לאסון הזה. לביזיון. היא תערוך את מאזן חוסר האחריות של הימין שלא מנע את קריסת החומה שהפרידה בינו לבין הימין הקיצוני; את מאזן חוסר האחריות של השמאל שאגפו הקיצוני ניזון מפופוליזם, ואת מאזן חוסר האחריות של כולנו, בוחרים פשוטים שאינם יודעים להפריד בין הפוליטיקה למופע, בין בחירות לנשיאות ל"כוכב נולד".

מתנדב מוריד שלט תעמולה של לה פן, אתמול אי–פי

נכון לעכשיו, יש להכיר בעובדות: כוח חדש נולד, שמטרתו "לרסק את הימין היהיר", ולהוציא מידי "השמאל של האליטות", את "עם הפועלים, האיכרים, הפקידים הזוטרים"; קול חדש, שנוסף לשנאת זרים, גזענות ואנטישמיות, מפיץ שנאה ואלימות חברתית ומילולית שאם לא נעצור בעדו, ישמיד את המרחב הציבורי כולו.

האם יש דרך למנוע את הקצנתה של צרפת? דברו על זה בפייסבוק

נראה שהמפלגות ה"רגילות" היו ביום הבחירות ביום ראשון במרחק שנות אור, ולא ראו את סכנת המוות הטמונה בצמיחה הזאת, בעבורן ובעבורנו.

כך מיהרו כרוזי ה-UMP (מפלגת השלטון של סרקוזי) כבר בשמונה בערב, להזכיר לבוחרי החזית הלאומית שלמרין לה פן "אין בעלות על קולותיהם". וכך הסוציאליסטים, שרואים בבוחרים שהצביעו במודע ללה פן מעין-נאצים שעוורו על ידי המצוקות החברתיות.

להוציא את פרנסואה ביירו, מועמד המרכז, לא היה מי שיקרא לילד בשמו, ויאמר ש-18% מהצרפתים שנתנו ללה פן את קולם, מהווים סכנה לרפובליקה. נזכור את פייר מנדס פראנס, שהעז לומר ב-1954 לקומוניסטים שרצו לתמוך בו, כי הוא אינו מעוניין בקולותיהם.

ברור שעמדה זו היא בלתי אפשרית כשמדובר בבחירות ישירות לנשיאות, אולם אנו חולמים על מועמדים שיחסכו מאתנו את המחזה המביש של ציד הקולות; אנו חולמים על דו-קרב הוגן שבו יילחם כל מועמד על ערכיו ותוכניתו החברתית; זאת, בלי תחבולות שמטרתן לקחת לעצמם חלק גדול יותר משלל קולותיהם של מצביעי לה פן; אנו חולמים על היפוך מגמה שיבהיר למי שהעניקו במודע את קולותיהם למועמדת מפלגה שאינה ככל המפלגות, כי "לא תהיה תשובה לשאלות שמעסיקות אתכם כל עוד אלה יהיו חלק מעולם המושגים הקיצוני של אותה מפלגה".

כמובן שאין לומר למצביעי החזית הלאומית "הצבעתם לה פן בסיבוב הראשון, ולכן עליכם להישאר בבתיכם, להימנע, לשים פתק לבן בסיבוב השני".

שני המועמדים לנשיאות צריכים לומר להם "בואו, אם אתם רוצים, אבל לא תמצאו בדברי משהו שיתפרש כהסכמה עם הכת שממנה באתם, כת שמציבה בשיאו של הדיון את מוקיעי ה'איסלאמיזציה' של צרפת מול אלו המוקיעים את ה'ציוניזציה' שלה".

זו עשויה להיות הדרך היחידה בעבור הולנד וסרקוזי לסכל את האיומים המיידיים ואת אלה הרחוקים יותר. יש לעשות הכל, וזה אפשרי, כדי שמרין לה פן לא תקבע את גורל הסיבוב השני.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 21
  בריג'יט בארדו (שאלת בכתבה מי אחראי לזה)
 2. 20
  לה-פן היא התקווה של צרפת למנוע השתלטות איסלמית
 3. 19
  ?Can someone explain

  With all the rhetoric - can someone explain what exactly so wrong with Le Pan. I read she wants to ban immigration. Is so horrible ?

  Thanks,

  Gil

  1. תשובה קצרה

   בצרפת כמו בכל מדינה מערבית יש מהגרים מארצות אחרות. חלק ניכר מהם הם תושבים רגילים שמנסים להתפרנס בכבוד ולהשתלב בחברה. חלק מסוים מהם (לא חשוב מאיזו עדה) נמצא בנישה סוציו-אקונומית נמוכה, דבר שכרוך בעבריינות, התנהגות לא אזרחית וכו. אלה הם גם קהל היעד של מסיתים איסלמיסטים שמשחקים על בעיות הזהות שלהם. לה פן מכריזה מלחמה על כולם (למשל מניעת ביטוח רפואי מזרים), תוך כדי הפרחת סיסמאות דמגוגיות שמציגות אותם כסיבה העיקרית לתחלואיה של צרפת. לכל מי שזוכר את מה שקרה במאה הקודמת, זה צורם מאוד ומפחיד. מדינה בסדר גודל של צרפת לא יכולה להרשות לעצמה הנהגה בדמות אלי ישי.

 4. 18
  אין חדש תחת השמש

  הלאומנות היתה ותישאר אחת התגובות הטבעיות לקפיטליזם הליברלי המיוחצן שלפעמים מתקשט בזכויות אדם וקוסמופוליטיות ושאר דברים קול, אבל הורס את מרקם החיים של המעמדות הנמוכים.

 5. 17
  מבחינת שלום העולם נדמה שהדבר החשוב ביותר כרגע הוא שצרפת תתפרק מיכולתה הגרעינית, כיוון שבטווח הלא רחוק היא תיפול או לידי פאשיזם ימני או לידי משטר איסלאמי, ושתי האפשרויות אינן מרנינות במיוחד כאשר מדובר במעצמה גרעינית.
 6. 16
  ברנאר ארי מתעלה כהרגלו.. פילוסוף של הרובע ה 16!!! עצוב שיש לו כ"כ הרבה במות להביע את דעתו
 7. 15
  מאמר מיותר. ההצעה הכי בנאלית ששמעתי.
 8. 14
  לא את היהודים היא מחפשת. הצרפתים נחנקים מהפוליטיקלי קורקט.
 9. 13
  מה הפתרון שלך, כותב נכבד, לבעיית המוסלמים בצרפת?? או שלדידך אין בעיה, כמו כל יושבי הסלונים והפקולטאות האליטיסטיים של מערב אירופה?? אין בחדר פיל, ומי שחושב אחרת הוא פשיסט/נאצי/וכיו"ב נכון?
 10. 12
  מוזר מאוד איך ה"פילוסוף" הזה יכול להתנגד לפשיזם הצרפתי בעודו תומך נלהב בפשיזם הישראלי.
 11. 11
  מי שרואה את צרפת מוצפת בערבים, מוסלמים......יכול להבין

  מדוע הימין הקיצוני מתגבר, ובצדק !!!

  וזה לא רק בצרפת....כל אירופה תשלם מחיר יקר, על הסלחנות המתחסדת להשתלטות הערבית מוסלמית... הגיע הזמן לטאטא החוצה את החרפה הזו

 12. 10
  תהליך האיסלמיזציה של צרפת הוא כל כך ברור ובלתי נמנע , אתה עיוור למציאות

  דמוקרטיה לא יכולה להילחם נגד אזרחיה. מספר האיסלמים בצורפת עולה במהירות, כולל תהליכים איסלמים רדיקלים בדומה לכל ארצות האיסלם. אז מה לא ברור כאן? חובה על דמוקרטיה להגן על מיעוטים ולכן המיעוט (בנתיים) המוסלמי יגדל ויגדל, עד שיהוה רוב. כפי הנראה שאז תהפוך צרפת לדמוקרטיה איסלמית בנוסח מצרים סוריה מרוקו וכולי. בנתיים יש להוקיע את מרי לה פן שהינה גזענית קיצונית ובברור אנטי דמוקרטית ומכחישת שואה. אחר כך המוסלמים ידאגו לה ולשכמותה.

 13. 9
  אנרי לוי כמשל לאינטקטואלים יהודים החמושים בנשק השואה, שמתיצבים בראש המאבק למען הפלישה המוסלמית והרס התרבות האירופית.
  1. הוא לא שונא יהודים הוא שונא צרפתים...

   אנרי לוי מתעתע בצרפתים ומפיל אותם למלכודת... מתוך מטרה להביא את אירופה לאבדון

   ולכן תמך בהפלת קדאפי מובארק ובן עלי שמנעו מהאפריקאים לחצות הסהרה לעלות על סירות ולהגר לאירופה.

 14. 8
  כן, בטח

  רק אתמול סר'קו חזר בגרון ניחר כי ההצבעה ללה פן ומפלגתה הם לגיטימיים וכי השורשים של צרפת נוצריים...

 15. 7
  בארץ החזית הלאומית וגרועות ממנה כבר בשלטון
 16. 6
  ברנאר א. לוי-כנראה לא מסתובב ברבעים מסויימים בפריז ובערים אחרות,בהן,השפה השלטת היא ערבית בלבד.טחו עיניו מראות את התמונה הכוללת.הוא גם לא מבקר במחלקות היולדות של בתי החולים בצרפת ובמדינות אחרות באירופה.לבטח היה נבהל ממראה עיניו.הוא גם לא שמע על נתוני משרד הפנים הצרפתי לגבי נתוני הפשיעה הגואים ומהיכן הם מופיעים. ככה זה כשאתה איש אקדמיה מורם מעם ולא מחובר למציאות,גם כשאתה איש חכם מאד.ואתה באמת חכם.אבל חכם טועה מאד.
  1. בימים אלה דרש מועמד הסוציאליסטים הולנד להקל על המהגרים לקבל זכות הצבעה. גם זו תמימות?
  2. Only for municipals elections. Like 19 countries in the europeen union. And only for imigrants that pay the local taxes.

   So, you better don't talk about something you seem not to understand.

 17. 5
  הצבעה לימין הקיצוני נובעת מכך שהרבה צרפתים לא רוצים לההפך למשהוא שבין טורקיה והטאליבן יש עובדה מצערת שאיפה שיש שלטון מוסלמי אין ליברליות
 18. 4
  אני דווקא תומך בלה פן כי היא רוצה לגרש בכוח את כל המוסלמים מצרפת

  אנחנו צריכים לעשות אותו דבר למוסלמים ביהודה ושומרון, להעביר אותם לירדן בכוח הזרוע. הערבים הנוצרים יכולים להישאר.

  1. שכחת לציין אם אתה תומך בבניית מחנות ריכוז והשמדה לאלה מהם שלא ישעו לפנייתך המלומדת בטענה המטופשת שהם גרו פה הרבה לפניך וזהו ביתם, לא ירדן, כמו שהבית שלך לא בפולין.
 19. 3
  מי שגאה בפעילתו להפלת קדאפי שהביאה לעלית האיסלאם הקיצוני בלוב ולהברחת אלפי טילים ממחסני צבא לוב מתוחכמים לעזה, עדיף לו שלא יעסוק יותר בפוליטיקה.
 20. 2
  הנה עוד הזוי השואף להחליף את העם הצרפתי (בגרמני אולי?) כניראה למד זאת ממחליפי העם היהודי הנינו
 21. 1
  פילוסוף שלא רואה את המתרחש מתחת לאפו , הרי בבחירות הבאות היא תהיה כבר ר"מ
  1. לא. חלק ניכר מהקסם שלה הוא שהיא לא באמת מועמדת לנשיאות. לו היתה, עמדותיה היו נבחנות הרבה יותר בצל הפחד שהדבר היה משרה על המתבוננים, ובראי ההיסטוריה הלא רחוקה.