חמושים השתלטו על "אקווה סאן" אך אין שם תיירים

על פי מקור ישראלי, הבדואים החמושים בנשק אוטומטי מאיימים לפגוע במתחם התיירות שלחופי סיני; במקום נמצאים רק אנשי צוות ואין סכנה לחייהם

חוליית בדואים מסיני השתלטה אתמול (ראשון) על מתחם של כפר נופש הממוקם על החוף לא הרחק מטאבה ודורשת כופר של ארבעה מיליון לירות מצריות. על פי דיווחים בכלי תקשורת מצריים, החולייה החמושה בנשק אוטומטי מחזיקה באתר הנופש "אקווה סאן" כ-30 ק"מ דרומית לטאבה. באתר לא היו תיירים בשעת ההשתלטות אולם במקום נכחו אנשי צוות מצרים. מקור ישראלי המודע היטב לפרטים ומקושר לבעלים המצרי של המקום אמר בשיחה ל"הארץ" כי במקום היו רק שומרים ספורים וכי אין סכנה לחייהם.

עשרות החמושים, כך דווח, מאיימים להרוס את המתחם ולגנוב את הציוד הרב אם דרישותיהם לא ייענו. כוחות הביטחון במצרים לא מנעו את הפעולה, בטענה כי הם לא יכולים לפעול באזור בלי אישור ישראל. הבעלים של הכפר המאושפז בבית חולים בקהיר קרא לשלטונות מצרים להתערב כדי להביא לשחרור בני הערובה, ולסיים את הפרשה. הגורם הישראלי הדגיש כי אתר הנופש אמנם מוכר מאוד לישראלים, אולם בשנים האחרונות כמעט שלא מגיעה תיירות ישראלית למקום.

סיפור אהבה באקווה סאן | גדעון לוי, אוקטובר 2009

לדברי המקור, הבדואים תובעים בעלות על השטח אף שהוא נקנה בזמנו כחוק: "הבדואים מרגישים שהם קופחו והמדינה השתלטה להם על השטח ועכשיו, לאחר המהפכה, הם מרגישים שהם מספיק חזקים כדי להשתלט על מתחמי תיירות, לתבוע בעלות על הקרקע ולקרוא תיגר על השלטונות".

במצרים מציינים מחרתיים את יום השנה למהפכה שהפילה את משטרו של הנשיא חוסני מובארק והיום התקיימה הישיבה הראשונה של הפרלמנט המצרי מאז הפלת המשטר ובלי השתתפות המפלגה הלאומית ששלטה במדינה יותר משלושה עשורים.

חוף בסיניאלון רון

סוגיית הביטחון האישי היא אחת הסוגיות המרכזיות שנידונות בתקשורת המצרית בעת האחרונה. לצד זה ישנו חשש כבד לגבי עתיד התיירות בשל השליטה האבסולוטית של האחים המוסלמים והמפלגה הסלפית הקיצונית בפרלמנט.

בעבר היו דיווחים על יוזמות לאסור למכור אלכוהול וללבוש בגדים לא צנועים באתרי תיירות, אך מנגד פרשנים מצרים אמרו כי החלטה כזו עלולה לפגוע קשות בכלכלה המצרית.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 9
  התארחתי שם במשך שבוע הכי רגוע בחיי

  חבל שאי אפשר לנסוע עכשיו לסיני, המקום הכי-הכי בעולם מבחינתי.

  1. סע!!!!

   מי אמר שאתה לא יכול לנסוע לשם. סע בשלום. ררך צלחה! אל תשכח לשלוח לי גלויה יפה. תודה מראש.

 2. 8
  קשה להבין את הצהלה המטופשת של "עמישראל" לכל מה שקורה בסיני.

  הייתי שם הרבה פעמים - היה אחלה. אינשאללה נחזור לבקר שם.

 3. 7
  דווקא טוב שהתיירות במצרים האיסלאמית תקרוס ואף כלב לא יגיע לשם. התוצאה תהיה ש...
 4. 6
  דווקא הפתרון הזה?

  הוכחה עד כמה פולנים הם טיפשים...
  אם היו חושבים קצת יותר, היו מחפשים דרכים לשפר את המדינה כך שאנשים לא ירצו לעזוב אותה (3 מיליון אזרחים לא עוזבים ככה סתם את המולדת שלהם! והם ממש לא הפולנים הראשונים שעשו זאת)!

 5. 5
  אקווה סאן

  הבדווים מעולם ניגנו לפי הנחיות הריבון. אבו נימר אומר תשים זנב של כלב בצינור 40 שנה תמיד יצא מסולסל.

 6. 4
  סיני שייכת באופן טבעי ולגיטימי לבדואים! שיהיה להם בהצלחה למרות המחיר הכבד לסביבה!
 7. 3
  ווין אל אישראיל??

  לו באיים לחופש??? מה קרהעה? אינאלאבוק חראם יא אבויה תקועים במלון ריק. איסמעיל ואיברהים ואאנס. מה יעשו עכשיב?

 8. 2
  עוד הישג לאביב הערבי - וסיבה מצויינת להמשיך לנסוע לסיני! אין מה לפחד. מקסימום ירצחו אתכם, או יעבירו במנהרות לעזה לאיזה עשר שנות שבי. ביג דיל. העיקר, אביב! ספרינג טיים, ייייהההההה!!!

  עוד הישג לאביב הערבי - וסיבה מצויינת להמשיך לנסוע לסיני! אין מה לפחד. מקסימום ירצחו אתכם, או יעבירו במנהרות לעזה לאיזה עשר שנות שבי. ביג דיל. העיקר, אביב! ספרינג טיים, ייייהההההה!!!

 9. 1
  הנה קם לו עם נוסף לפלסטינאי