בשל ההסלמה באלימות: הליגה הערבית הקפיאה את משימת הפקחים בסוריה

אתמול נהרגו למעלה ממאה בני אדם באחד מהימים האלימים ביותר מאז שהחלו העימותים במדינה. גם היום נמשכו העימותים, בעיקר בפרברי דמשק

הליגה הערבית הקפיאה היום (שבת) את משימת הפקחים שלה בסוריה בשל ההסלמה באלימות במדינה, לאחר שביממה האחרונה נהרגו למעלה מ-100 ממתנגדיו של הנשיא בשאר אסד. הפקחים יישארו לעת עתה בסוריה, אולם יפסיקו את עבודתם. "הוחלט להפסיק את הפעילות מיד ולהביא את העניין לדיון במועצת הליגה הערבית", נמסר בהודעה רשמית מטעם משלחת הפקחים.

למעלה מ-100 בני אדם, בהם נשים וילדים, נהרגו אתמול ברחבי סוריה, באחד מהימים העקובים ביותר מדם מאז החלה ההתקוממות נגד משטרו של הנשיא אסד. בהתקפה של כוחות הביטחון הסורים על העיר חאמה נהרגו 44 בני אדם ולפי דיווח של פעיל אופוזיציה, "עשרות אנשים נוספים נפצעו ורוב בתי החולים במחוז מלאים וחסרים מנות דם".

תושבים בחאמה סיפרו כי טנקים של הצבא תקפו את העיר מארבעה כיוונים ויורו פגזים באופן אקראי. בנוסף, אספקת החשמל והמים לשכונות המרכזיות הופסקה. בכמה ערים בסוריה, בהן דרעא ואידליב יצאו מפגינים רבים למצעדי תמיכה באנשי חאמה הנצורים.

פקחי הליגה הערבית בבית חולים בדמשק, בראשית החודשרויטרס

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ועדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

היום המשיכו העימותים הקשים במדינה: כוחות הביטחון הרגו 11 בני אדם בפרברי הבירה דמשק. על פי עדויות של פעילי זכויות אדם במדינה, הפעולות בסביבת הבירה הסורית בוצעו בידי החטיבה הרביעית של הצבא הסורי, בפיקודו של מאהר אסד, אחיו של הנשיא.
האופוזיציה הסורית גם דיווחה על פיצות של צינור גז בקרבת דיר אל-אזור, בו נהרג אדם אחד. לדבריהם הפיצוץ נגרם כתוצאה מפגיעת פגז שנורה בידי הצבא.

בתוך כך, ממשלת החמאס מנעה כינוס תמיכה בעם הסורי שארגנו גורמים סאלפים בעזה. על פי הדיווח, הארגון הורה למנהיגי הסאלפים ברצועה שלא לקיים פעילות פומבית נגד המשטר בסוריה. יחד עם זאת גורמים בעזה טוענים שראשי החמאס תומכים במאבק של העם הסורי, אולם נזהרים מפעילות פומבית בשלב זה. על פי הדיווח, ראש ממשלת החמאס, איסמעיל הניה, התבטא בנושא במהלך פגישות שניהל לאחרונה, אולם הוא נזהר מהצהרות פומביות מאחר ובימים הקרובים הוא אמור לבקר בטהראן בקרוב ולפגוש את ראשי המשטר התומכים באסד.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 7
  בארץ שחייל מוריד כאפה לאיזה ערבי עושים מזה עניין
 2. 6
  הכל בגלל הכיבוש!! על הכובש הציוני לפנות מייד את רמת הגולן!!
 3. 5
  ל-1 מה לצפות ממוחמדנים ?רק אתנן מקיים אותם
 4. 4
  לכל מחזיקי התיאוריה שהמצב במזה"ת לא יציב בגלל הסכסוך הישראלי-ערבי - נא לקרוא ולהפנים

  המדינות סביבנו, ללא יוצא מהכלל הן מדינות טוטליטריות בהן מיעוט שולט ברוב.
  ללא יוצא מהכלל הן מדינות בהן השליטים עשירים ומשכילים והעם עני ובור.
  ללא יוצא מהכלל הן מדינות שמנסות להסיט את תשומת הלב מהשחיתות שלהן על ידי האשמת ישראל בהאשמות מופרכות.
  הגיע הזמן שמי שמכנה את עצמו "שמאל" אכן ינהג כ"שמאל" ויפסיק לתת יד להתנהלות הזאת.
  נכון, אסד כרגע על הכוונת, אבל רוב השליטים הערבים היו נוהגים בצורה דומה באותו מצב - סדאם, מובראק, המלך חוסיין הם כמה דוגמאות מההיסטוריה הלא-רחוקה.

 5. 3
  תפסיקו עם מכבסת המילים. טבח זה טבח ולא סתם אלימות.
 6. 2
  פרצוף של משטר טוטליטרי

  שעור לכולנו מה קורה כשהדמוקרטיה אינה קיימת.
  האם חינוך לדמוקרטיה מיותר?

 7. 1
  איפה זחלקה? איפה טיבי? איפה זועבי? איפה צרצור? איפה אלצנע? איפה עדאללה? איפה אללה??