שמאלנים, צאו מהפנטזיה

לשמאל הישראלי יש פנטזיה, ובה מופיע האביר על הסוס הלבן בדמות נשיא ארצות הברית, שבא להציל את ישראל מעצמה ולהוציאה מהשטחים. "סלקו את המתנחלים, חיזרו לקו הירוק ומיסרו את הגדה לפלסטינים", ירעים האביר באנגלית מצוחצחת, והדרקון המפחיד של מועצת יש"ע ושפוטיה בממשלה יפלוט חרחור, יקפל את זנבו וייכנע. קאט. השמאל מספר לעצמו את האגדה הזאת כבר 46 שנים, בדבקות שמזכירה את אמונת החב"דניקים בשובו של הרבי מלובביץ' כמשיח, או את הציפייה לחזרה של ישו ואלביס פרסלי בליווי פיות וחד־קרן. מאמיניה שבעי האכזבות יודעים שלא תתגשם, ובכל זאת ממשיכים לקוות. השבוע יבוא לירושלים האביר התורן, ברק אובמה, שעורר יותר...

כתבה זו זמינה למנויים בלבד

רוצים להמשיך לקרוא?

הירשמו חינם לאתר באמצעות הטופס או לחצו כאן לרכישת מנוי ב-4.90 ₪ בלבד לחודש הראשון. כבר יש לכם מנוי?

 • יש להזין שם המורכב מ-2 אותיות לפחות וללא מספרים
 • יש להזין שם המורכב מ-2 אותיות לפחות וללא מספרים
 • אנא הזינו מספר סלולרי
 • אנא הזינו כתובת אימייל
 • אנא הזינו סיסמה בת 6 תווים לפחות
 • אנא הזינו את אותה הסיסמה שוב
נא לאשר את תנאי השימוש

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 60
  בחיים לא ראיתי כל כך הרבה סרטים בעמוד אחד.

  שמאלן קיצוני היא סינדרום מעניין שאני לא מבין איך הוא שרד במורד הדורות.

 2. 59
  באמת , הגיע הזמן שתעמיד את השמאל במקומו ותנער אותו מכל הפנטזיות של 2 מדינות ועוד להאמין שנשיא ארה"ב יהיה זה שיביא את השלום. הרי כבר הצענו להם הכל והם אמרו "לא"! הגיע הזמן שהשמאל יפנים שהריטואל שחוזר וחוזר על עצמו בשם "כיבוש" הוא אינו אלא כלי ניגוח של העולם הערבי בישראל. הם אינם מעוניינים בשום שלום או מדינה פלשתינאית.1. אם באמת הם היו רוצים מדינה, כבר מזמן היתה להם. 2. אם תהיה להם מדינה על מה הם יתבכיינו וכיצד ימשיכו את ניסיונות הטרור האינסופיים שלהם לגרש אותנו מכאן!! טול קורה מבין עיניך ותבין שכל המושגים כגון "העם הפלשתינאי" ו"הכיבוש" נועדו רק ואך ורק בכדי לתדלק את מדורת השנאה של אויבינו כלפינו.
 3. 58
  תפגע לימנים בכיס ויהיה פה שלום תוך 24 שעות והחזרת כל השטחים

  עד הסנטימטר האחרון!

 4. 57
  לא יודע מאיפה מצצת את סיפור "תקוות השמאל" הזאת.
 5. 56
  אלוף בן- האם באמת לא ידעת ולא חשדת שידידתנו הגדולה כלל לא מעוניינת שיסתיים מצב הלוחמה בינינו לבין הפלשתינים? האם האינטרס המובהק של הידידים האלה הוא להשכין פה שקט? האם במקרה כזה הם לא יהיו מיותרים באיזור? נניח כמו בגבול שוויץ/צרפת? האם אין להם שום הפקת תועלת מהמעורבות הנצחית שלהם פה?האם אי פעם קרה שהם לא השיגו את מה שהם רצו בו באמת???
 6. 55
  אובמה לא עובד בשביל ישראל ולא בשביל השמאל אבל כשכל הסיפור הציוני לא ישתלם לארה"ב הם ישאירול את הימין ואת השמאל לבד ונראה מה יקרה
 7. 54
  משיחי השקר של השמאל חייבים ראשית להודות על שגיאותיהם !!!

  כי חייבים לדבא אמת . אוסלו היה ניסיון תמים שנכשל טוטאלית בגלל שהפלשתינים מעולם לא רצו ולא שאפו לשלום אמת . הכל נתגלה בשפיכות הדמים לאחר ההסכם ובדברי בכירי הפלשתינים לאחר מכן. גם בהמשך הכל שקר וכזב. אני מאמין אך ורק למה שהמנהיגים הפלשתינים אומרים לעמם ובשפתם וזה מספיק לזעזע את כולנו !!!

 8. 53
  הטיעון הדמוגרפי, שעמד שנים בראש טיעוניו של "השמאל", הוא טיעון לאמני וחסר ערך. בבסיסו הוא יוביל למדינה יהודית גזענית ופשיסטית. אז אם הטיעון הזה נפל - אשרינו.

  הטיעון שהשלום בהישג יד??? לא מובן לי כלל. אפשר להגיד כי הסכם השלום הוא ברור - הענקת זכויות הגדרה עצמית ללאומיות היהודית וללאומיות הפלסטינאית - אבל זה לא בהישג יד.
  נשאר הכיבוש המשחית:
  - הכיבוש הופך את ישראל למדינה לא דמוקרטית.
  - הכיבוש מעלה את מפלס האלימות בחברה הישראלית.
  - הכיבוש הופך את הצבא הקונצנזוס העיקרי - ספרטה מודרנית.
  - הכיבוש הופך ללעג ולאיוולת את רעיון ה"צדק החברתי".
  - הכיבוש הוא עול כלכלי גדול ומשמעותי הרבה יותר מהחרדים.
  .....
  כלומר ישנם עוד טיעונים רבים. השמאל האמיתי ממשיך להסביר אותם, והציבור היהודי מסרב להפנים אותם.

 9. 52
  לימין יש פנטזיה מתפוגגת

  זה התחיל עם שתי גדות לירדן והיום זה שתי מדינות לשני עמים. נו.. לפחות השתי נשאר...

 10. 51
  עם מעט מזל אובמה יורה לאפביאיי להפטר מנתניהו.
 11. 50
  רגע רגע... אם הימין צודק לפי שיטתך, מה יחדש מנהיג טרי ובר מהשמאל?
 12. 49
  זו לא פנטזיה, אם תרצו אין זו פנטזיה.
 13. 48
  לא אהבתי את הסגנון שלך.
 14. 47
  לשם שינוי העורך שלנו צודק
 15. 46
  אין שכל אין דאגות

  המוסלמים לא אוהבים את אמריקה בגלל ההתנחלויות. איזו רמת ניתוח של .....

 16. 45
  יש הרבה צדק במאמר, למרות שלא נעים לחטוף את זה לפנים.
 17. 44
  אתה צודק בכל מה שאתה אומר על הדרעק השמאלני
 18. 43
  היה אדם ששמו הרצל שאמר אם תרצו אין זו הגדה ופעל להגשימה. מאז רבים מנסים ליצור שינוי גדול לעם היהודי מפריחים חזונות ונבואות ונכשלים. הרצל יש רק אחד. בן גוריון יש רק אחד.
 19. 42
  אלוף בן מספר לנו רק את חצי האמת. הוא לא כותב על הצעת ערפאת בקמפ-דייויד על 97.5% שברק דחה. רק לקרוא בספר של שלמה בן עמי "חזית ללא עורף".
 20. 41
  אפשר לקבל הסבר לפסקה הלפני אחרונה?

  נשאר הטיעון, ש"הכיבוש משחית ומחלחל לתוך הקו הירוק". זה נכון, אך רק מחזק את מי שנהנים מזכויות יתר ורוצים לשמור עליהן ולבצרן בחסות סיסמת "השוויון בנטל". אם אנחנו האדונים והאחרים העבדים, מה רע?

  אפשר איזו פאראפראזה של הפסקה הזאת? כי לא ברור מה היא מנסה להגיד.

 21. 40
  אובמה בא לדבר עם גדעון לוי, עמירה הס ואלוף בן?

  עוד מאמר הזוי. "אובמה בנאומו בירושלים צריך לומר את האמת לשמאל הישראלי: השינוי מוכרח לבוא מבפנים, מהשפעה על דעת הקהל ועמדות הבוחרים? " ואנחנו חשבנו שהוא בא לשיחות עם הממשלה החדשה...

 22. 39
  ועוד דבר - אולי הגיע הזמן שהשמאל הישראלי ירענן את חשיבה ולא את המסר
 23. 38
  לא מכיר עוד עיתון רציני שהעורך הראשי שלו כותב כל כך הרבה טורי דעה
 24. 37
  הבעיה המשיחית של השמאל הישראלי מתחילה עוד הרבה קודם

  באיזה מין אמונה לא רציונאלית שברגע שיהיה שלום מייד הכל יהיה בסדר. שלום צריך, אולי, בתנאים הנכונים, אבל גם שלום לא יחזיר לאף אחד את המשכנתא ולא ישלח עדרים של יוניקורנים לשדרות רוטשילד.

  1. על כן יש להתנתק מן השלום

   עם שלום או בלי שלום - מהשטחים הכבושים של 1967 יש לצאת!

 25. 36
  לפעמים צריך פשוט להלחם על האמת שלך!

  השמאל לא מחכה לאף אחד מבחוץ. השמאל הקים את המדינה מתוך מאבק בקיצוניים והשמאל גם יביא שלום מתוך מאבק בקיצוניים!

 26. 35
  שמאל מצחיק

  הגיע אדם ללא תוארים אוניברסיטאים וקיבל 19 מנדטים ונתתם לו להיות שר אוצר ולשלוט במדינה כמעט כי שלי לא רצתה להצטרף.נכון או לא. וגם תגידו איך עושים שלום עם חמס וחיזבלה של הפלשתינאים.?

 27. 34
  ‎הבנתי שנשיא אמריקאי לא יביא שלום על כנפי "U.S. Air Force One" -- רק שהנשיא לא יביא עוד מלחמת שולל נוראה !

  ושלא ייתן "אור ירוק" למלחמה באיראן!

 28. 33
  ‎הבנתי שנשיא אמריקאי לא יביא שלום על כנפי "U.S. Air Force One" -- רק שהנשיא לא יביא עוד מלחמת שולל נוראה !

  ‎ושלא ייתן "אור ירוק" למלחמה באיראן!

 29. 32
  שום דבר לא יכול לעזור לשמאל, פשוט כי אין לו גיבוי מהמציאות...
 30. 31
  זה קצת מזכיר לי את הסיסמא של המתנחלים "להתנחל בלבבות"

  כמו שהמתנחלים תמיד הציגו את הבעייה של ההתנחלויות בתור בעיית יחסי ציבור. זו לא בעיית יחסי ציבור זו בעייה עקרונית. איזה מסר אפשר להמציא לגבי הצורך בהסדר שלום? מה אנשים סתומים מספיק שאם תגיד להם כדאי לעשות הסכם שלום כי ככה מכבי תל אביב יזכו יותר פעמים בגביע אירופה הם ישתכנעו? כולם יודעים מה הסיבות שבגינן כדאי לעשות הסדר שלום, לכולם יש השקפה מסוימת לגבי השאלה האם זה מספיק חשוב או לא וכן לכולם יש הערכה אם זה בר השגה או לא ולפי זה הם מגבשים את דעתם. כרגע רוב הציבור חושב שזה לא בר השגה ולא שווה את המחיר זה לא עניין של איך מציגים את זה. לציבור כרגע יותר חשוב שהחרדים יתגייסו.

 31. 30
  ההחלטה היא אחרת וקשורה להסתברות בשינוי סדר העדיפויות

  אם 7 מליון איש מהם רק 44% חילוניים בדרך ל 35% בעוד עשור, ממשיכים בעימות עם הפלסטינים ונגררים לעימות מול האיסלם, קונים צוללות גרעיניות וחמקנים וכו...דהיינו העתיד שייך למתפללים ולצבא, אז כל חילוני אפילו אינו ליברל גדול, המנסה להתפרנס שלא במסגרת הצבא חברת החשמל וכו.. ומחפש חיים לטעמו ימצא את עצמו במקום הנכון. רבים נואשו מהשינוי והיגרו רבים מתרכזים בתל אביב כעיר מקלט וממתינים עדיין לשינוי, האם יבוא ? מתי נוותר ונהגר למקום בו קהילה יהודית חביבה, סיכוי להימנע מהתרוששות ועתיד סביר לילדים ?

 32. 29
  רק מבחוץ

  ישראל היא מדינה המחזיקה מיליוניי אנשים ללא זכויות אדם בסיסיות .
  ורק למיעוט קטן אכפת מזה ולא מוכן להשלים עם זה. רק השפעה מבחוץ. התקוממות של האוכלוסיה הפלסטינית סטייל כיכר תחריר ,חרם כלכלי של מדינות אירופה בתור התחלה יביא לשינוי.
  אין שום סיכוי אפילו לא קטן שמשהו ישתנה מבפנים.אם יקום אותו מנהיג שאתה מדבר עליו שצריך לקום מהשמאל,הפשוט מאד ירצח.

 33. 28
  שמאלניפ צאו מהפנטזיה

  חכמי חל"מ...הייתם ואין מצב שתשתנו..יום קסום ומהנה

 34. 27
  האינטרס האמריקאי הוא שיהיה סופסוף סדר במזרח התיכון שישראל תפסיק לבלבל את המוח ותצא בחוץ.

  העניין הוא שלאובמה יש סדר קדימויות בקדנציה הנוכחית. ישראל כמו מאורה של בואשים שכל נגיעה בה מוציאה סרחון שמאיים לזהם את האטמוספירה.יתכן שאובמה צופה שזה רק עניין של זמן עד שישראל תעמוד בפני אולטימטום עולמיו אז למה לו להיות השליח, וגם יתכן שאלוף בן יצטרך לאכל את הכובע פעם שניה השבוע כי אובמה מפריד בין ביקור הנימוסין לבין צעדים שינקוט בלי להצהיר עליהם מראש.-

 35. 26
  נו, הסמולנים היודו-אנטישמיים צוהלים בחדווה, באמריקה נשאר כנשיא האפרו-איסלמי האנטישמי, ועכשיו שוב יש סיכוי שהוא יצליח להביא את החורבן השלישי על מדינת היאהוד, והם הסמולנים יוכלו לצאת לגולה ולחיות שוב כיהודונים בין חבריהם הסמולנים האנטישמיים, אין ולא יהיה שום הסכם, אפילו הסכם בע"פ, שיפסיק את הטירור מעזה ומיו"ש. מפני שהערבושים בעזה מקבלים כסף והרבה כסף בכדי לעשות מלחמה עם היאהודים, וכסף זה לא צחוק, במיוחד בעזה ששם אין אפשרות אחרת להתפרנס ולהביא אוכל לילדים בבית, הכסף מגיע בעיקר מסעודיה ומאיראן שיש להם אינטרס לשמר את ישראל כאוייב חיצוני, בכדי לשמור על שילטונם בתוך ארצם, לאחרונה גם קאטר הצטרפה לחגיגה הכסף לטירור, אגב, גם האו"ם ומדינות המערב מזרימים כסף לעזה מטעמים הומניטריים, וכסף זה הולך ברובו לפעילות טירור, ובטימטום סמולני מסומם, גם ישראל מזרימה כסף לעזה. גם כן מטעמים הומניטריים, וגם כסף זה הולך למימון פעילות טירור, אז אתם רואים, הטירור לא יפסק, כן, אין לזה שום סיכוי, כי הסמולנים היודו אנטישמים שבארץ, ביחד עם הסמולנים הגויים האנטישמיים שבחו"ל, ידאגו לכך שנשאיר את הטירור חי וקיים. לא מאמינים, קראו שוב את המאמרים ב-"הארץ".
  1. איזה סגנון מבחיל מר סולו
 36. 25
  באמת, זה החלום שלכם?

  לסלק שלוש-מאות אלף (!) איש מבתיהם? אתם ממש אוהבי אדם.

  1. שישארו אם הם רוצים, העיקר שמדינת ישראל לא תהיה שם
 37. 24
  רטינות בשיחות סגורות

  זכרת כמובן לציין את רטינותיו של אובמה נגד נתניהו. שכחת משום לציין את דבריו של אובמה שהוא אינו מאמין שעבאס רוצה שלום. לא שזה משנה הרבה מה עבאס רוצה או לא רוצה. אבל קצת הגינות בבקשה.

 38. 23
  ההיסטוריה מוכיחה שלא ההתנחלויות באמת מעניינות את השמאלנים. רק כח פוליטי. 2 הוכחות:

  1) כדי לשים קץ לשקט ולהתסיס את השטחים אצל אויבם הפוליטי שר הבטחון משה דיין, ניצלו השמאלנים בראשות יגאל אלון את פציעתו והקימו ב-1968 את ההתנחלות בחברון (קרית ארבע). התנחלות שדיין לעולם לא היה מאשר, משום שהיתה בניגוד למדיניותו להקים התנחלויות רק במקומות מרוחקים מישובי ערבים (למניעת חיכוכים), רק משיקולים בטחוניים ורק במקומות שמהם ישראל אינה מתכוונת לסגת בשום הסדר.
  2)השמאל על כל פלגיו דחה את תכניתו של אותו משה דיין לבטל את משטר הכיבוש ולהעניק לפלסטינים ממשל עצמי (אוטונומיה). וזאת בזמן שהם היו אזרחי ירדן עם כל הזכויות. במקום זאת העדיף השמאל את תכניתו ההזויה של אלון ("תכנית אלון"), שלא היה לה שמץ סיכוי להתקבל על דעת הערבים ויעדה האמיתי היה מערכות הבחירות בישראל. כי כאמור אצל השמאל הכל רק פוליטיקה.

 39. 22
  המניע של השמאל

  שאלה אחת: אם כל אחד מהטיעונים האלה לא משכנעים, אולי פשוט הcase של השמאל אינו כזה חזק!? או שמא יש טיעון נוסף שהוא המניע האמיתי של השמאל, אותו מחבר המאמר לא גילה לנו. אבל אם יש, והוא משכנע, מדוע לא גילה!?

  1. המניע של השמאל הוא חרטה ונסיון לכפר על פשעיו

   להזכירכם, השמאל המושחט הוא שגרם לכיבוש ואפילו ייסד את ההתנחלויות.

  2. מה זה "מושחט"?
 40. 21
  נהיית השמאל לפאשיזם כוחני באיצטלות כאלו ואחרות היא מן המפורסמות, וברוב העולם שמו לזה כבר קץ. יש בארצנו פמפלט אחד, נו, שמאמיניו האדוקים עדיין גורסים פתרון כפוי ב 4.90 כולל צנזורה.
  1. חשבתי שלבקש כסף עבור עבודה זה מעקרונות הקפיטליזם הימני....
  2. הלוואי על כל העולם "פשיזם כוחני" כזה ששם קץ למשטרים האפלים והנתעבים בדרום אפריקה ובסרביה
  3. הלוואי על על העולם "פאשיזם כוחני" מהסוג ששם קץ למשטרים הנתעבים של דרום אפריקה וסרביה
  4. מבקשים כסף עבור פרסומות. אין קוראים = אין כסף מפרסומות

   אם הביביתון לא היה מדפיס אצל שוקן, אנשי הארץ היו כבר בלשכת התעסוקה

 41. 20
  זה עבד עם סרביה, זה עבד עם דרום אפריקה, צריך רק סבלנות

  ארה"ב ובריטניה הצטרפו לחרם הבינלאומי על דרום אפריקה בניגוד לרצונם של רייגן ות'אצ'ר. אם יווצר המומנטום הנכון, אובמה בהחלט לא יהיה זה שיעמוד בדרכו של חרם בינלאומי. ככל שישראל תעורר סלידה גדולה יותר בקרב יהודי ארה"ב כך יתחזקו קולות המתנגדים לישראל בבית הנבחרים האמריקאי. את הבריטים יהיה אפילו קל יותר לשכנע.

  זה לא יקרה מחר, אבל זה לא בלתי אפשרי. גם בדרום אפריקה לא חשבו שזה יקרה להם. עד שזה קרה.

  1. חרם בינלאומי נגד ישראל, יביא לחרם ישראלי נגדי נגד הפלסטינים שישארו ללא כספי המיסים, מזון, מים, תרופות, חשמל ודלק...בשונה מדרום אפרקיה שכל כלכלתה היתה תלויה בעבודת השחורים, לישראל לא יגרם נזק כלכלי אם הפלסטינים ימותו מרעב ולכן האירופאים לא מזדרזים להטיל חרם. באשר לסרביה, אילו למילוסוביץ' היו 200 טילים גרעניים-קלינטון לא היה תוקף אותו.
  2. לידיעתך, בסרביה ביצעו טיהור אתני של המוסלמים, ובדרום אפריקה הטיהור האתני של הלבנים בעיצומו.

   לאחר מלחמת אזרחים עקובה מדם יוגוסלביה התפרקה וגורמים. כל אחד גירש את המיעוטים שלו, טיהור אתני, ואז הגיעו לשלום. מעניין, לא?
   אגב, אותו פתרון יושם בהצלחה בחבל הסודטים בצכיה ובשלזיה בפולין עם הגרמנים, עם המוסלמים והיוונים בקפריסין, עם הרוסים בלטביה, ואני משתדל לתת רק דוגמאות אירופאיות מהמאה העשרים, כיון שאירופה היא הרי ערש התרבות וההומניות, במיוחד במאה העשרים. צא ולמד.

  3. מעניין מתי תקרא לחרם על ערב הסעודית, סין ורוסיה
  4. דרום אפריקה לא היתה מדינת חסות של מעצמה, שיש בה לובי חזק של אותה מדינה. מספיק לישראל שאמריקה תעמוד לימינה בכל תסבוכת מדינית, כלכלית או בטחונית, היא לא זקוקה לשאר העולם.
  5. חרם בינלאומי על ישראל יביא לחיסולם הפיזי המיידי של כל אנשי השמאל שתמכו בו, עודדו אותו או קידמו אותו. חרם כזה יהיה גזר דין מוות לשמאל.
  6. שאתה אומר עבד למה את מכוון? בדרום אפריקה הפילו משטר גזעני שתמך בנאצים רק כדאי להקים את מדינת הפשע הגדולה באפריקה. מדינה שמייצאת סמים,נשק וסחר בבני אדם בהיקפים כל כך מאסיבים שאפילו קולומביה ורוסיה מתקשות לעמוד בקצב... מדינה שאיכות החיים בה צנחה בעשרות אחוזים והעשירים גידרו את עצמם מהמון העני שמת מרעב ואיידס ברחובות רק לאחרונה הוכרה יוהניסברג כבירת הפשע העולמי! בסרביה חיילי האו"ם הסתובבו וגינו בין טבחים המוניים וטיהור אתני של מוסלמים וסרבים אז מה בדיוק עבד? ה"חרם" על ישראל כל כך רציני שהשנה ישראל במקום ה-16 במדד הפיתוח האנושי לפני בלגיה,צרפת ובריטניה... החרם על ישראל מייצג את המשאל בכללי הרבה צעקות והתביינות 0 מעשים אמייתים פתאטי....

   חמאס רצח יותר פלסטינים השנה מישראל....

  7. למגיבים -- צוחק מי שצוחק אחרון. בדרום אפריקה זה לא הימין, וגם בסרביה לא.
  8. זאת בעצם,

   פרועה לרצח

 42. 19
  אלוף בן זה לא מי שטען ממש השנה שאהוד ברק הוא מנהיג השמאל האולטימטיבי?

  עורך ראשי מנותק.

 43. 18
  ‎חתן הפרס הנובל "לשלום" מגיע

  לטקס חלוקת פרס "ישראל היום" ע"ש שלדון אדלסון

  1. הדדיות מופלאה

   אובמה הראשון נתן את פרס הנשיא האמריקאי לשימון הראשון מישראל ואז שימון הראשון, בשם ההדדיות יתן את פרס הנשיא הישראלי לאובמה הראשון.

   בעוד שניהם מפריסי פרסים השאלה היא אם שניהם היו ראויים לפרס נובל...

  2. פרס לפחות השתדל לפעול למען השלום. למרבה הצער אין לזה ביקוש אלקטורלי במחוזותינו. אובמה אפילו לא הציג מראית עין, ולכן עליו להחזיר את הפרס או להעביר אותו למישהו יותר ראוי ממנו.
 44. 17
  כשתיהיה מדינה דו לאומית הפלשטינאים לא יישארו מחוץ לגדרות
 45. 16
  השמאל צריך להחליט אם הכותל המערבי אמור להיות מבחינתו חלק ממדינת ישראל. אם לא, אז לא נהיה מדינה יהודית - כי וויתרנו על הסמל ההיסטורי שלנו - וזכותנו באה רק מכוח האו"ם. המשמעות המעשית של אי היותנו מדינה יהודית היא שלא תהיה זכות שיבה ליהודים - ליהודי נרדף במקום כלשהו בעולם לא יהיה מקלט. לעומת זאת, אם לדעת השמאל הכותל אמור להיות בשטח ישראל, אז כל "קדושת" הקו הירוק נעלמת, כי אותו שמאלני שדורש שהכותל יהיה בשטח ישראל אינו שונה עקרונית ממתנחל - ההדל היחיד הוא בכמות, או במחיר...כמו שאמר מישהו.
  1. דברי הבל - בכל הסדר שהוצע או יוצע - הכותל נשאר ונגיש לכולנו-ויהיו עוד הרבה תיקונים ב"קו הירוק"
  2. התיקון המינימליסטי והסביר ביותר הקו הירוק יעבור בנהר הירדן והמדינה הפלסטינית מעבר לירדן וחילופי אוכלוסין. כל היהודים מעבר לירדן יעברו לגדה המערבית וכל הערבים לגדה המזרחית של הירדן. ותאמינו לי שאחרי שישגו שתי מטרות אלה יכון שלום יציב עם בטחון לשני העמים.
  3. הכותל הוא החלק הגרוע ביותר של השטחים

   אילו היה עלי לבחור בין יציאה מן הכותל ויציאה מג'נין, נניח שהיינו יכולים לצאת רק מאחד משניהם, הייתי ללא היסוס בוחר לצאת מהכותל, הוא שורש הגאווה והרעל שפשט בנו בעקבות מלחמת "ששת הימים".

  4. איזו יהדות צרה יש לך- "אם אני לא שולט בכותל אז אני לא יהודי!"
 46. 15
  שמאלנים,צאו מהפנטזיה ומישראל
  1. מה שנכון נכון

   אילו רק היה מקום לברוח מפה ולהשאיר את הארץ הארורה הזאת בידי השבטים הפרימיטיבים, יהודים וערבים, שיתקוטטו להם ויפלו איש על חרבו של השני.

   יש רק בעיה אחת - שאי אפשר לעזוב כאן הורים זקנים שאינם מסוגלים פיזית לעמוד בתלאות הנסיעה.

 47. 14
  החכמה,התחכום והשנינות ברמה הכי עילית, מצדיקים צירופו של אלוף בן לצוות הבית הלבן. כולנו נצא נישכרים מכך
 48. 13
  מה לך כי תלין על הסמאל ההזוי ? אתה ומרעיך בעיתון הזה פמפמתם להם את זה לאורך השנים ועכשיו אתה מכיר בכך שזו האשליה שהפילה את השמאל הציוני שנפל שבי בשוליים הסהרוריים של הסמאל שהשתלטו עליו... ככה זה כשלוקחים סמים ברצף ללא הפסקה , אתה שוכח איך היתה המציאות הנורמלית...
 49. 12
  easier said than done איך משפיעים על אנשים לשנות את הערכים שלהם?
 50. 11
  תראו מי מדבר. בשנים האחרונות דוברי השמאל שיווקו את ישראל כמקור הרוע האזורי ,כמדינה גזענית, שוחרת מלחמות ומבצעת פשעי מלחמה סדרתיים, בעוד הצד השני שוחר שלום ורק רוצה שיאפשרו לו לרעות את צאנו ולגדל את זיתיו בשקט. גישה כזו הפכה את השמאל ללא רלוונטי לרוב הציבור היהודי,שרואה שהשמאל לא מגלה שמץ הבנה לפחדיו(זכרונות האינתיפאדה האחרונה עדיין טריים)ומתעלם מאחריות וממאוויי הצד השני,שלרבים נדמה שאילו רק היה לו כוח היה מחסל פיזית כמה שיותר יהודים. חובת השמאל להציג את הסכנות בהמשך השליטה בשטחים, לחשוף עוולות,אך לעשות זאת בלי להפוך את ישראל לגרועה במדינות ובלי להתעלם מאחריות הפלסתינאים למצב.
  1. ישראל היא אכן (יחד עם סעודיה) "מקור הרוע האזורי, מדינה גזענית, שוחרת מלחמות ומבצעת פשעי מלחמה סדרתיים"

   אילו צדקה "טובה" היה הסכסוך מגיע לסיומו. חבל שלא כך הדבר.

  2. 70,000 סורים לא מסכימים אתך, ישראל בסטנדרטים מזרח תיכוניים היא חובבנית....

   חמאס רצח יותר פלסטינים השנה מישראל....

 51. 10
  אני דווקא מאמין יותר בפיות...

  ברצינות: על אנשי השמאל לצאת למאבק ברחובות נגד ממשלות הכיבוש באשר הן ולהביא לבחירתה של ממשלה שמאלית ממפלגת העבודה שמאלה כולל הערבים. רק כך אפשר יהיה להיפטר ממארת הכיבוש. אנחנו לא צריכים נשיא אמריקאי בשביל זה.

  1. המאבק הזה על דעת הקהל והנראטיב כבר אבוד, חבל לך על האנרגיות.רק שינוי חיצוני יכול לגרום לשינוי בתודעה.
 52. 9
  מפגיני רוטשילד העלו לגדולה את לפיד. דיברי הבל. לפיד ומפגיני רוטשילד קרובים כמו האנרכיסטים נגד הגדר לנוער הגבעות
  1. צודק לגבי הגרעין הראשוני של המפגינים. אבלכאשר המחאה הפכה להמונית, , היא הפכה למחאה של מעמד הביניים. ניצול עובדי קבלן, לדוגמא, לא עניין את רוב המוחים, אלא יוקר המחיה שמפריע לטוס פעמיים בשנה לחו"ל.

   כמו כן, המחאה העבירה למרכז הבימה את הנושאים החברתיים על חשבון הנושאים הבטחוניים, ובזה עזרה ללפיד ובנט להשתמש בנושא "השיוויון בנטל" כאבן שואבת.

 53. 8
  קצת מצחיק שאנשי תקשורת כותבים טורי דיעה כשכל יתרונם הוא היותם חלק מהמערכת וקרובים לצלחת.טורי דיעה צריכים לתת מימד נוסף מתוך ידע מקצועי ולא מתוך הקריאה בעיתון וחומרי הרקע שלו.
 54. 7
  הפוך גוטה

  ״כאילו ריבוי הערבים מסכן את ישראל״,לשיטתך ריבוי הערבים יביא להיפך מסכנה , קוראים לזה ביטחון . אתה באמת משוכנע במה שאתה כותב או שאתה לא עובר על הטור לפני שהוא מופץ ? הפוך אדוני הפוך . וזו רק דוגמא לכמה דברים הפוכים (כמו כל אמונה שמאלנית ) שאמרת .

 55. 6
  את העצות החלולות, ישמור נא אלוף בן לעצמו. הן רק מעידות על חובבנות פתיטית
 56. 5
  יאיר לפיד הוא לא מרכז-שמאל ומעולם לא היה. הוא מרכז-ימין והממשלה שהצטרף אליה היא ממשלת ימין כלכלי ומדיניי.
 57. 4
  דברים לא רציניים: איש לא דחה את הצעות ברק ואולמרט. המו"מ עם ברק המשיך לאחר קמפ דיויד בטאבה, והצעתו שם התקבלה כבסיס טוב למו"מ, רק שהוא נפל מהשלטון אחרי שבועיים. וכך גם הצעת אולמרט, גם הוא נפל מהר מאד בגלל שחיתותו. הטיעון שהפלסטינים "דחו הצעות נדיבות" הוא אולי טרנדי, אבל שטחי ולא נכון. לא ראוי לעורך.
  1. בדיוק - הטיעון הנ"ל לא ראוי לעורך אלוף בן
  2. יש לך זיכרון סלקטיבי..

   יש לך זיכרון סלקטיבי..

  3. GREEN הזכרון שלך סלקטיבי, עובדה שאתה לא מביא שום עובדה כנגד.
 58. 3
  ״לרענן את המסר״ ?

  בוא נשמע רעיון מקורי. או שאתה יודע רק למתוח ביקורת על המסרים שהציג השמאל עד כה ?

  1. עורך הארץ, אתה רציני?

   נתעלם רגע מזה ששמאל לדעתך זה רק שלום עם הפלסטינים.
   אתה מדבר על פנטזיה למשיח שיבוא מארה"ב ובסוף הכתבה כותב שצריך למצוא משיח כזה ישראלי?
   מנהיגים באים להגשים רעיונות מכוננים.
   אל תחכה למשיח, תוביל את רענון המסר שאתה מדבר בשמו אבל לא אומר עליו כלום.
   מביך שזו עמדתך - צדק רק לפלסטינים וקריאה למשיח ישראלי.

  2. עורך הארץ, אתה רציני?

   נעזוב רגע את ההתייחסות שלך לשמאל כמדיני בלבד.
   אתה קורא בתחילת הכתבה לא לחכות לאביר על סוס לבן מאמריקה ובסוף המאמר כותב שצריך למצוא אביר כזה ישראלי?
   הלצאת מהפנטזיה שלך זה לעבור לפנטזיה אחרת?
   מנהיג מגיע מתוך ערכים מכוננים בחברה ולא משום מקום.
   כשאתה רושם שצריך לרענן את המסר ואתה לא רושם מהו אותו מסר, האם אתה מצפה שאותו מנהיג יביא אותו???

 59. 2
  ואפשר פשוט לומר את האמת - שלא השתנתה מ48:

  ישראל תמיד היתה מוכנה לפשרה ותמיד הסכימה לוותר על שטחים תמורת מה שנראה כרצון לשלום בצד השני - ואפילו סתם בשל תקווה לקצת שקט. בגין, מנהיג חירות, מסר את סיני למצרים. אין משמעות ללחץ על ממשלת ישראל שממילא מוכנה להסכם בו תומכים רוב הישראלים. הערבים, לעומת זאת, לא מוכנים לשום פשרה. אתם חושבים שתצליחו לשכנע מישהו שעבאס שמסרב לדבר כבר שנים, מסוגל לחתום? וגרוע מזה, שעבאס יישאר בתפקידו לאחר האביב הפלסטיני? ושחמאס, יורשו הודאי, יקיים את ההסכם? בהצלחה!

  1. מי שחי בפנטזיה זה אתה מודרניסט

   הפסק להאמין מה שחימדו אותך לשנן כמו תוכי, במקום לחקור ולחשוב. קר נקודה אלת חל מה שחזרת ממה שהכניסו לראש "...ישראל תמיד היתה מוכנה לפשרה...". האם שמעת על היזמה הסעודית שהוצעה לפני יותר מ ע-ש-ר (כן 10) שנים, וישראל אפילו לא טרחה חהגיב עליה? ואתה עוד מספר לנו שישראל רוצה בשלום? אולי אתה מתבלבל בין PEACE שמשמעו שלום, ל PIECE שמשמעו (עוד) חלק (מאדמת הפלשטינים).

  2. יוזמת השלום הסעודית נקראת בשמה האמיתי "מסמך תומס פרידמן" - פקח את עניך וחפש קצת מידע אמיתי על "ההצעה הזו" בלי הבלים ודמגוגיה מטופשת
  3. אם בגין חתם עם מצרים על הסכם שלום ורבין עם ירדן, אולי הערבים כן מוכנים לפשרות...

   האם בדקת על מה מוכנה ישראל לחתום היום? מהיכן הרעיום שהערבים לא מוכנים לפשרות. ובכלל, מודרניסט, אין ישראל אחת ואין ערבים שכולם אותו הדבר. המציאות משתנה ועמים משתנים. אולי תלך לראות את "שומרי הסף" , מה דעתך?

 60. 1
  אולי צעד ראשון של השמאל הישראלי הקיצוני יהיה להפסיק ללכלך על ישראל בחוץ

  מתוך הנחה שגם זה מה ש"יציל את ישראל מעצמה" ובמקום זה ינסה השמאל סוף סוף לנהל דיון אמיתי רציני ומכבד בתוך הארץ - אז ורק אז יתכן שמישהו יקשיב להם.

  או שיקשיבו הם לאחרים.

  או גם וגם...

  1. אין לי פנטזיה, ישראל מבינה רק כוח. הממשלה מחרחרחת אינתיפדה או מלחמה, הראשון מהשתיים, כמו במבצעים
  2. על פי החוק לעידוד התיירות אין לקבץ נדבות ברחוב ללא לבוש הולם - חליפה ועניבה ונעליים מצוחצחות
  3. ברור, ולכן עלינו להצדיק רק את הפלסטינים בכל, לשכוח בקלות שהשטחים נכבשו עקב תוקפנותם, לשכוח שמעזה יורים עלינו טילים, שגם לפני הכיבוש היה טרור ערבי, שהערבים סירבו לקבל את תכנית החלוקה ש...
  4. לדרדסן שכחני, מלחמת 6 הימים לא פרצה בגלל "תוקפנות ערבית", אלא בגלל חישובים מוטעים (מיס-קלקולציה) של הצדדים הצעורבים.