הפטריוטיזם של לפיד ותג מחיר

פעילי "תג מחיר" אינם מתרגשים מדברי הגינוי של בכירי הממשלה כלפי מעשיהם. בשבת שוב הושחתו כ–30 עצי זית ושוב נכתבו כתובות נאצה נגד ערבים. הפעם בכפר נחלין שבגוש עציון. כפר נחלין מצטרף לבאקה אל־גרבייה, ג'יש, עכברה, כפר קאסם, ג'לג'וליה, אום אל־פחם ופורדיס - אתרים נבחרים לפעולות השטנה של יהודים נגד ערבים רק בגלל שהם ערבים, ושהמכנה המשותף להן הוא גזענות והגישה לפיה לערבים אין זכות קיום בארץ. פעולות "תג מחיר" בתוך הקו הירוק ומחוץ לגבולות המדינה מתקיימות מאז 2008 לערך, וברור כי אי אפשר לנתקן מן הכיבוש ומן הקונפליקט המתמשך בין ישראל למיעוט הערבי בתוכה. סיסמאות כמו "מוחמד חזיר", "ערבים הביתה", "מסגדים...

כתבה זו זמינה למנויים בלבד

רוצים להמשיך לקרוא?

הירשמו חינם לאתר באמצעות הטופס או לחצו כאן לרכישת מנוי ב-4.90 ₪ בלבד לחודש הראשון. כבר יש לכם מנוי?

 • יש להזין שם המורכב מ-2 אותיות לפחות וללא מספרים
 • יש להזין שם המורכב מ-2 אותיות לפחות וללא מספרים
 • אנא הזינו מספר סלולרי
 • אנא הזינו כתובת אימייל
 • אנא הזינו סיסמה בת 6 תווים לפחות
 • אנא הזינו את אותה הסיסמה שוב
נא לאשר את תנאי השימוש

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 31
  הטרור מתייחד במבצעיו המודים בכך ואילו הפשע מבוצע בידי מי שאינם מודים
 2. 30
  הפגנה בשבוע הבא מול בית ראש הממשלה נגד פשעי "תג מחיר"

  ומעניין שלא שומעים שום גינוי מנתניהו.

 3. 29
  תג מחיר? כמה יעלה להרוג את אלוהים סוף סוף? שבשמו מותר הכל בכל העולם?

  להחרים את הדתות! מי שרוצה לחיות במדינה נורמלית לפחות שיוציא את הדת מחיי היום יום האזרחיים, בניגוד לביבי הפרימיטיבי שרוצה עכשיו לבסס את החוק בישראל על ההלכה!!!???!!!

 4. 28
  ציינה הכותבת התנכלויות רק בשל "היותם ערבים"!!


 5. 27
  פעולות תג מחיר נמשכות כבר לפחות מאז שנת 2000 ולא רק מ 2008!

  רק ב 2003 גדע היצהר-כ 2000 עצי זית של חקלאי עינאבוס וחווארה מדרום ליצהר, שרפו בתים בעינאבוס, ירו ופצעו פלסטינים. מארבים והתנפלויות על חקלאים בשטח הפכו ליותר ויותר פופולריות אצל ה KKK הכחול לבן. ײַ אלון מורה גם הם התמחו ב 2003-6 בגדיעות והצתות מטעים של הכפרים סלאם ודיר אל חטאה ממערב לאלון מורה, והאיתמר לא פיגרו אחריהם כלל: ב 2005 הציתו בלילה יחיד כ 1500 עצי זית של תושבי הווארטה. תגובת המערכת? נשיט! רק במקרה אחד של הגדיעה בעינאבוס בזכות התערבות ח״כ מסויים שאינו מהימין שולמו פיצויים חלקיים לאחד מבעלי המטעים. כמובן שההשתוללות הזו בחסות ״כוחות הביטחון״ ומשטרת ישראל-שטחים לא הוגבלה לאזור יצהר. ההתנחבלויות עלי, תפוח, שילה ואחרות בדרום הר חברון לא נותרו חייבות לאג׳נדה של ״תורת המלך״.

 6. 26
  ממשלת נתניהו מסוכנת לישראל יותר מאיראן, חיזבלה וחמס גם יחד !!!
 7. 25
  ממשלת נתניהו והימין מובילים לחורבן בית שלישי !!!
 8. 24
  לנהוג בביריונים כפי שנוהגים בפלסטינים
 9. 23
  על כל שנאה תכסה הפטריוטיות,גם אצלנו ולא פחות אצל שכנינו,אך משם תמיד יש

  הסבר למעשים,תמיד זו תגובה,זו תוצאה של קיפוח והכי חשוב,פגיעה בכבוד,שמתר. כל מעשה נבלה.

 10. 22
  זה נכון שצריך לגנות ולהילחם בכל טרור ולא משנה מהיכן הוא בא יחד עם זאת

  אין בכלל מה להשוות רצח של צעירה לכריתת עצי זית או גרפיטי על מסגדים. מה גם שאת מתעלמת מפיגועי היום יום שנעשים בשטחי יו"ש כגון השלכות אבנים וניפוץ שמשותיהם של מתיישבים. ואם תאמרי שזה בגלל "הכיבוש" אז זהו תרוץ אומלל ומיותר 1. משום שכוונת אותם הפלסטינים אינה אלא פרובוקציה לשמה בתקווה לקבל עוד נקודות זכות מאירגונים אנטישמיים למיניהם כמו כן לקבל עוד אהדה מאירופה שלאט אבל בטוח נשלטת עי גופים איסלמיסטיים קיצונים. 2. אפשר בוודאות להיתווכח על המושג "כיבוש" משום שהשאלה האם הם שטחים כבושים ואם כן ממי ישראל כבשה אותם שכן מעולם לא היתה מדינה פלסטינית ובמידה והשטחים נכשו מירדן הרי שעלינו לשאת ולתת עם הירדנים.

  1. אם לא כיבוש אז מה כן

   ההגדרה לא משנה את העובדה שבשטחים ישנו מנגנון שליטה אלים על עם אחר עם תוספת של מתנחלים משיחיים שמישמים את תורתם ביו השאר על ידי התנכלויות לחסרי ישע, שריפות וכריתת עצי זית.

  2. השטחים האלה אינם חלק מישראל. לדעתך הם גם לא כבושים. אם כן מה המעמד שלהם?
  3. אין להשוות רצח לכריתת עצי זית כי הימין מעולם לא רצח אף אחד. אפילו לא ראש ממשלה.

   1. האם אתה מכיר את ההיסטוריה של אירופה ב2000 שנה האחרונות, והאם פחד לא יכול לייצר שנאה כה עזה?
   2. אמנם "אין" כיבוש אבל בפיסטין מולך חיים אנשים בלי דרכון ובלי תעודת זהות. וגם בלי מים זורמים.

  4. תשובה לרן ;השטחים האלה הם לגמרי שטח ישראל ונחלת אבותינו

   לידיעתך הרבה או המועטה השטחים נכבשו מירדן ב 67 וכל זאת עקב תוקפנות ירדנית וגם עפ"י החלטת האום התוקפן חייב להשלים עם אבדן טריטוריה.היות והשטחים לא נכבשו משום מדינה פלסטינית משום לעולם לא היתה מדינה כזו, עלינו לשאת ולתת עם הירדנים בלבד! בכל מה שכרוך ליו"ש. ולהזכירך מדינת ישראל כיבדה את תוכנית החלוקהב 48 והיו אלו צבאות ערב שפתחו במלחמה כדי להשמידנו. מה שאני מציע זו התכנית של בנט לתת להם שליטה מלאה בשטחי A,B ולספח את שטחי C אלינו אשר גם כך מיושבים עם רוב יהודי גדול. זו אינה התוכנית האידאלית אבל הכי פרגמאטית ,אתה בוודאי רואה שכלום חוץ משפיכות דמים קורה משום שיחות והסכמים עיין ערך הסכמי אוסלו המדממים. יתכן ושני הצדדים יטענו לחוסר צדק אבל לפעמים צריך גם להתפשר.

  5. הכלנכוניאולי: אתה אינך מפגין כלום חוץ מבורות וטיפשות גמורה.

   1.רק אוויל גמור יאשים את הימין ברצח רבין שהרי רבין נרצח עי רוצח מתואב בשם יגאל עמיר. הימין לא רצח שום ראש ממשלה. חייבים לגנות בכל חומרה את הרצח הזה, אך יותר חמור מכך אסור להכליל את כל הימין. חייב גם לומר שצר לי מאוד עלרצח רבין בדיוק כמו שצר לי על אבדן חיים של כל אחד מ 1600 חללים שנהרגו עקב אותו הסכם מדמם שחתם עליו גם אם היה לא ביודעין. 2. כן אני מכיר את ההיסטוריה של אירופה ב2000 שנה האחרונות ובאמת יש לנו מה לילמוד מהאנגלים, ספרדים,צרפתים ועוד שהרי מדינות אלו מעולם לא שלטו על שום עם אחר ומעולם לא היתה תקופה קולוניאלית......אה רגע שכחתי את הגרמנים..... 3. לגבי אותם אנשים "שגרים בפסטין מולי" כהגדרתך. ביום שהם יחליטו שהם באמת! רוצים שלום ולהתקדם בחייהם ולהילחם בעצמם באגוני הטרור ולסלק את כל האירגונים כגון אונר"א וכל אותם איגונים אשר רק מנציחים את מעמד הפליטים האינסופי שלהם, או אז מצבם ישתפר לעד. אבל לדאבוני הם מעולם לא יעשו זאת.

 11. 21
  מקוה שנפגעי תג מחיר יתפסו על חם את הטרוריסטים.

  פעם, פעמיים תישברנה עצמות, והפושעים יחשבו פעמיים לפני שיצאו להשחית מסגדים, מכוניות ועצי זית.

  1. זה מהווה תג מחיר נגדי, נכון? ותג מחיר עצמו מוצדק בידי מעשי הערבים? אז זה תג מחיר לתג מחיר לתג מחיר לתג מחיר לתג מחיר ...
  2. כבר אמרו חז"לינו: על דאטפת אטפוך וגו'.
  3. אתה כמעט צודק, שמאלני שפוי, אבל (גם לצערי) הממשלה לא מפסיקה

   פעולות טירור וטירוף של מתנחלים.
   השמאל גם הוא לא יכול או לא רוצה לעצור את המטורפים, אז אני בכל זאת מקוה שייתפסו וילמדו על בשרם מה זה לפגוע באחרים.
   אני מאמין שחיות תג מחיר מכירים שפה זו.

 12. 20
  רה"מ הנחה את הפרקליטות שלא להתייחס לבנדיטים האיסלאמופובים כאל

  קבוצת טרור אידאולוגית. והפרקליטות כמנהגה צייתה.

 13. 19
  תכניסי לך לראש,לפיד לא שמאל ולא תגררי אותו לשם.
 14. 18
  נאנסה 8 פעמיים ע''י 8 גברים. נזרקה לביוב ותקבל עונש של הצלפות. זה מה ו

  שאתם רוצים להביא עלינו אבל אנחנו נשמור עליכם מפניכם.

 15. 17
  מרוב שהם שונאים את הערבים הם הלכו להתיישב ביניהם.
 16. 16
  כול יום יש תג מחיר שלערבים נגד יהודים בארץ ובעולם !

  הערבים חושבים שלישראל וליהודים אין זכות קיום , כשרוצחים יהודים הערבים והתקשורת שותקים .

  1. דוגמאות, חביבי, מהשבוע האחרון, מ"העולם !". דוגמאות עכשיו.
 17. 15
  למותר לציין שלדעת הכותבת "הרשות הפלסטינית כולה" נושאת באחריות מלאה...

  לכל פיגוע פלסטיני?... אה, לא? אז איך "ממשלת ישראל כולה" אשמה בתופעות הללו, המכונות "פשעי שנאה" ואינן (בינתיים, לפחות) יותר ממעשי ונדליזם נוסח אוהדי כדורגל?

  1. מי ששולט בשטח הוא האחראי. ממשלת ישראל אחראית לכל מה שנעשה מצד מ״י וחייליה . היא אחראית גם להתנחלות שאינה בלתי חוקית ( לפי המשפט הבינלאומי) ולהימצאותה אזרחי מ״י בשטחים שנכבשו בפעולה מלחמתית נגד ירדן ב67. היא בודאי אחראית לאימניעת פשע שאזרחים אלה מבצעים בפלסטינים. באותה מידה , החמאס אחראי על כל הפעולות שמבצעים כוחות ואנשים שונים - חמושים ושאינם חמושים - בעזה או מעזה. הרשות הפלסטינית אחראית על מעשי אזרחים שנמצאים תחת ריבונותה ( היום שטחי a מתוך הגדה)
  2. אל תלך למגרשים

   אוהדי כדור רגל נוסחת ביתר שמבטאים שמחתם בקריאות מוות לערבים.

 18. 14
  תודה על המאמר
 19. 13
  זה לא מספיק מעניין להאשים את מי שביצע את הפעולות.

  מה, לכתוב מאמר על ילד אדיוט בן 17? לכתוב מאמר נגד צ'חצ'חים שנהנים לחתוך צמיגים של רכב ערבי ולקשקש עליו "תג מחיר"? לצאת נגד כמה תלמידים של הרב המופרע מ"ישיבת עוד יוסף חי", שמוכיח שהוספת תורה אינה מוסיפה דעת?\כל זה לא מספיק מעניין. הרבה יותר מעניין להפיל אחריות על יריב פוליטי.
  איך עושים את זה?
  תקראו את המאמר של אלוש-לברון. זה לא המאמר הכי מתוחכם בתחום. הוא תפור בחוטים קצת גסים. טוען טענה ולא טורח להוכיח אותה. משהו כמו: "פעולות תג מחיר מתקיימות מאז שנת 2008 וברור שאי אפשר לנתקן מן הכבוש המתמשך".
  ברגע שכותבים את המלה "ברור", לא צריך לספק הסבר איך קרה שפתאום אחרי 42 שנות כבוש התחילו לקרות כל מיני דברים שלא היו קודם.

 20. 12
  מירב- סוף סוף!כמה טוב שיצאת מהמשבצת המזרחית, לא תהיה כאן מהפכה תודעתית

  עד שהמזרחים יבינו ששרון נתניהו ליברמן אלקין פייגלין אלדד והגדול מכולם -בגין עשו ועושים בהם מניפולציה זולה לאפלית ערבים במדינה והצדקת הכבוש הממאיר

  1. הפוך גוטה - אלוש לברון היא פניו החדשות של המזרחי הכפוף לאג'נדה ההגמונית האשכנזית של האקדמיה במדעי החברה והרוח. היא משרתת המנגנון הרבה יותר מהימני שמצביע ליכוד.
  2. זה אולי נכון אם מתעלמים מהתוכן של המאמר.
 21. 11
  החמאס אחראי לדעתנו, על ירי טילים שמבצע הג'יהד, האם הממשלה אחראית לתג

  מחיר?

 22. 10
  מאמר מצויין. הממשלה המתחסדת טובלת ושרץ בידה. ללא הסתה אין הפשע.
 23. 9
  מאמר מצויין. הממשלה המתחסדת טובלת ושרץ בידה. ללא הסתה אין הפשע.
 24. 8
  מאמר מעולה. הכל נכון. הכל אמת. חבורת צבועים ומניפולטיביים מנהיגה כאן.
 25. 7
  מי שהכשיר את עיקרון תג ה מחיר, היה בית המשפט העליון...

  מי שהכשיר את עיקרון תג ה מחיר היה בית המשפט העליון...עת אסר תפילת יהודים בהר הבית, בניגוד לעיקרון של חופש הדת, מחשש לאלימות (ע"ע תג מחיר) ערבית.
  אז אם שילטון החוק המיוצג ע"יבית המשפט העליון מתקפל מפחד תג מחיר ערבי, זה מחלחל לחרדים שמאיימים בפגיעה בנשות הכותל ולאנשי ימין קיצוני הפוגעים בערבים.
  כמו שאין חצי הריון, אין חצי שילטון חוק!
  או שאוכפים את החוק בכל מחיר על כולם, או שמקבלים את הפקרות תג מחיר - יהודי וערבי כאחד.

  1. זו אכן גישה מעניינת.

   לפי הגיון זה, צריך היה גם להתיר למוסלמים חמושים להתפלל בהמוניהם בבתי כנסת יהודיים, וכל יהודי שלא מסכים לכך או לא עף משם מספיק מהר חוטף כדור בראש. לא?

  2. זאת לא אמירה נומטיבית (מה שצריך להיות), זה ניתוח של מה שיש (קרי איך הכניעה לאלימות ופולטיזציה של אכיפת החוק מולידה קיצוניות)
  3. התבלבלת לגמרי בעובדות! אף אחד לא דיבר על "יהודים חמושים" וגם לא על תפילה בתוך מסגד אל אקצא... התפילה היא בשטח הפתוח בין מסגד אל אקצא לכיפת הסלע.... אזור בו ילדים ערבים משחקים כדורגל ומשפחות ערביות עושות פיקניקים. אם ערבי, יתפלל על המדרכה או בגן הצמוד לבית כנסת-אף אחד לא יעשה לו כלום. ואם יהודי יפריע באלימות לערבי להתפלל בגינה ליד בית כנסת-אכן מגיע לו כדור בראש, כמו למוסלמי שיפריע באלימות ליהודי להתפלל ברחבת הר הבית.
  4. להתפלל אפשר בכל בית-כנסת. בית-המקדש על הר-הבית השתייך לתקופה קדומה בהיסטוריה של הדת הישראלית, בה עדיין לא היו בתי-כנסת ועבודת-הקודש בו, התבטאה בהקרבת קורבנות, כמו בכל המקדשים האליליים שהיו קיימים אז ברחבי המזרח התיכון.
  5. להתפלל אפשר לא רק בבית כנסת, אלא גם ברכבת, במטוס, בפארק ובכל מקום! וכשם שאף אחד לא יעלה בדעתו לעצור מוסלמי שיתפלל לדוגמא בפארק הירקון, או בככר רבין, אין שום סיבה לעצור יהודי שממלמל תפילה ברחבת הר הבית. הסיבה היחידה שזה נאסר, הוא כי נכנעים לחשש של תג מחיר ערבי אלים! ואם נכנעים לתג מחיר ערבי, זה מחלחל הלאה.
 26. 6
  ד"ר לענייני אכלולישתולי
  1. אבל מה זה קשור?
 27. 5
  דברים נכונים שאינם מספיקים. גם הממשלה אחראית למעשי הפשע החמורים

  האלה. העניין המרכזי במאמר הוחמץ: שרי הממשלה מפטפטים פטפוטים יפים וזורקים לחלל קלישאות לעוסות ומרופטות ובמקביל הממשלה והגופים הכפופים לה, משטרה, שב"כ, צבא - אינם נוקפים אצבע כדי למצוא את הפושעים ולהביאם לדין ואינם עושים שום מאמץ כדי לעצור באמצעים שעומדים לרשות המדינה, את המשך הפשעים הללו שרק הולכים ומתגברים ומתקרבים לנקודה מסוכנת של פגיעה בחפים מפשע בשם הפטריוטיזם כביכול של פושעי תג מחיר. הממשלה לא נותנת הגנה לאזרחי ישראל ולתושבי השטחים ומזניחה את חובתה ואחריותה להלחם בתופעה החמורה במעשים ולא בקלישאות נבובות ומוכרות וחסרות כל ערך. הממשלה במחדליה, מתנהגת כשותפה לרצונם של הפורעים לכרסם בדמוקרטיה ובזכויות האזרח והאדם בישראל עד שאלה יחוסלו וייעלמו.

 28. 4
  מרוקאית מחמד של השמאל. מי אמר שכולם פרימיטיביים. יש ביניהם כמה פודלים
  1. חצוף, לך תשטוף את הפה בסבון כלים.
  2. ואכן

   למה שהגזענות תעצור ביהודים מול ערבים? גזען הוא גזען, אחרי הכל

  3. לא הוגן להתייחס לכותבת המאמר לפי מוצאה. צריך להתייחס לדברים שאמרה.
 29. 3
  די עם ההטעיות, איש לא מעוניין בדו קיום גם לא שר החינוך

  דו קיום עם קהילות ודתות אחרות ניתן לייצר בכל פינה בעולם, כאן מדובר בריבונות יהודית שאיננה סובלנית גם כלפי יהודים רפורמיים. הצבא צריך את הדת ושניהם לא חובבי דו קיום. שנאה זו האסטרטגיה של הימין להיות בשלטון ולגנוב, בזה הכל נגמר. לא יהיה שלום ולא תפסק ההסתה נגד האחר, אחר שלא רוצה אותך כאן ממילא ויש לו איתך חשבון פתוח

 30. 2
  שנאת היהודים ע"י ערבים היא פי מאות יותר רק לא מתאים לך להתייחס לכך
  1. אין קשר בין זה לזה. שינאה זאת שינאה, לאומנות זאת לאומנות. טרור זה טרור. אלה חלאה ואלה חלאה. ומעשי צד אחד לא מצדיקים מעשי צד שני.
  2. כלומר, על כל ערבי שנרצח נרצחים מאות יהודים?

   וכל זה הם מצליחים להשיג בעזרת אבנים? דוד נגד גלית זה כלום לעומת זה!

 31. 1
  כל זה לא מדגדג אפילו רצח יהודים ושיתופי פעולה עם חמאס חיזבאללה
  1. צודק! והיא גם שכחה להזכיר את הכתובות במסגד טובא זנגריה ( שהתברר שנעשו על ידי ערבים במסגרת סכסוכים פנימיים)