נקמה ישראלית על אונסק"ו

מה, לכל הרוחות, רע בכך שפלסטין התקבלה לאונסק"ו? למה זה נחשב צעד "אנטי ישראלי"? ובכלל, מה רע בכך שהפלסטינים נטשו את הטרור ועברו לזירה הבינלאומית? אם ישראל היתה מתנהלת בתבונה ובשכל, כי אז היתה צריכה להרים ידה בעד קבלתם של הפלסטינים לשורותיו של כל ארגון בינלאומי מהוגן.

אם ישראל היתה מתנהלת גם ביושר, כי אז הדיבור החלול על פתרון שתי מדינות היה צריך להיות מתורגם לתמיכה בצעדים המדיניים של הפלסטינים לממשו. הכרה בינלאומית במדינה פלסטינית היא הסיכוי האחרון לסכל את פתרון המדינה האחת. היא גם הסיכוי האחרון לשמר את כוחה של הרשות הפלסטינית ולמנוע את השתלטות החמאס תחתיה. ישראל צריכה היתה לתמוך בכך בהתלהבות.

אם הקהילה הבינלאומית תומכת ישראל, ובראשה ארצות הברית, היתה מתנהלת ביושר ובתבונה, כי אז גם היא היתה צריכה לקדם בברכה את המהלך הפלסטיני. מדובר בלא פחות מצעד ידידותי כלפי ישראל, שאין כמותו להבטיח את עתידה כמדינת הלאום היהודי. אבל תחת זאת האמריקאים והישראלים מענישים והפלסטינים נענשים; גם בימי הטרור הקשים ביותר ספק אם נענשו כך. שתיים מכוחני העולם, ארצות הברית וישראל, מכות אותם בכיסם, חלק מאירופה מחרה מחזיקה אחריהן באוטומטיות מפחידה.

זו אולי אחת הדוגמאות היחידות בהיסטוריה שבהן הנכבש נענש על מאבקו הצודק והלא אלים לשחרורו, והכובש האלים, שממשיך להתנחל ולשלוט בכוח, זוכה לתמיכת המערב. זה התבשיל שאמריקה של ברק אובמה הקדיחה, זהו טירוף המערכות שישראל מובילה: הפסקת סיוע לארגון תרבות ומדע שקיבל לשורותיו עם שנאבק על עצמאותו. מעניין איך מתרץ זאת אובמה, שוחר החופש עד תמול-שלשום, לפני שהוא עולה על יצועו; מעניין איך מנהיגי אירופה, שחלקם הרימו ידיהם נגד קבלת פלסטין, מסבירים זאת למצביעיהם: מפציצים את מועמר קדאפי, בשם החופש, ותומכים בהמשך הכיבוש הישראלי, אויב החופש, תוך סיכול מהלכים דמוקרטיים ודיפלומטיים להשתחרר מלפיתתו.

מה נותר למחמוד עבאס לעשות? מה יחשוב כל פלסטיני שחי תחת הכיבוש? הם ניסו תחילה לשבת שנים בשקט ולחכות לגודו - וגודו לא בא; הם ניסו להיאבק באבנים ובסכינים בכיבוש ודבר לא קרה; הם ניסו לנהל מו"מ מדיני וזה נמשך, עקר, במשך שנים ולא קידם אותם בכלום; הם ניסו פיגועי התאבדות אכזריים ודבר לא השתנה. אין להם עם מי לדבר בירושלים ואין על מה. עכשיו הם מנסים לגייס את העולם, ומה התמורה? עונש שעוד עלול להפוך לעונש מוות על הרשות ועל המנהיג הפלסטיני המתון ביותר שהיה (ויהיה) אי פעם. די היה להאזין לאבו מאזן מבטיח את קץ הסכסוך בליל שבת בערוץ 2 כדי להבין זאת. זה היה ראיון שהיה צריך להדהד בכל בית בישראל. תחת זאת הוא התקבל בחמיצות הפרשנים יודעי הכל.

ככנופיית בריונים התכנסה לה "השמינייה" והחליטה על צעדי הענישה נגד מי שהעז לנהוג בניגוד לרצונה של הפמיליה: בניית 2,000 דירות בהתנחלויות, שלראשונה הן מוצגות כעונש, גניבת כספי המסים ששייכים לפלסטינים ושלילת תעודות האח"מים של כמה ממנהיגיהם. מעכשיו לפחות נדע שכל דירה בהתנחלויות היא עונש וכל מתנחל מתגורר בה כנקמה. מעתה יידעו גם מנהיגי הפלסטינים כי חופש התנועה היחסי והמיוחס שזכו לו לא היה יותר מעצם עלובה ומעליבה שנזרקה לעברם בידי הכובש ברוב חסדו, בתמורה למשת"פיות שלהם עם מעלליו. יהיו משת"פים - יקבלו; לא יהיו - לא יקבלו. יחטפו חייל - יקבלו; יפנו לאו"ם - ייענשו.

תג המחיר הזה של השמינייה לא שונה במהותו מתג המחיר של המתנחלים: הוא אלים, תאב נקם ופרוע. לכן, המשיכו, המתנחלים, בצעדי ה"תג מחיר" שלכם, גם מדינתכם נוקטת אותם, ולאור היום.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 75
  זה רציני או שזה בדיחה?

  מה רע שהפלסטינים _נטשו_את הטרור? ארגון בינלאומי _מהוגן_? הנכבש נענש על מאבקו הצודק וה_לא אלים_ לשחרורו? זה הנקודות המרכזיות של מאמרך, ולדעתי הצגת את שלושתן לא נכון. לי זה נשמע כמו בדיחה. אונסק"ו הוא לא ארגון מהוגן, עצם העובדה שהוא בחר במדינה שיש לה חינוך מטעה ולא נכון, תרבות נמוכה (לא שלישראל יש גבוהה בימינו...) ומדע, מה שאין לאף מדינה ערבית כמשהו בעדיפות ראשונה. שלא לדבר על מה שהיה היום בתוצרת הארץ, שזה שהפלסטינים נבחרו לאונסק"ו זה משהו "גבוה" ו"טוב". למה אני קורא את זה בכלל?

  1. כי אתה אתה אתה ואתה ועוד פעם אתה הבנת את זה או שאתה צריך תרגום לרוסית
 2. 74
  Isarel should vote yes

  I totally agree with the Gideon. Israel is remembering exactly who votes in favor and who voted against the creation of the the Israeli state in 1947. Those votes become part of the history and it could only done good to our image if voted "yes", any way the majority voted to add the Palestinian to the organization so we are on the loser side, so at least be smart.

 3. 73
  יישר-כח וכל הכבוד לגדעון לוי על מאמרו החשוב האמיץ!

  כ-ן להכרה במדינה פלסטינית עצמאית ושוויונית לאלתר - צו השעה!!!

 4. 72
  מאמר משקף ואמיתי

  הבעיה שהישראלים אינם מאמינים שהצד השני מוכן לשלום, זה שהם נטשו את רעיון מחיקת ישראל מהמפה וקבלת הרעיון שישראל תהיה פה לנצח זה מגה ויתור, מי שלא קולט אז הוא אטום. בקשר לאימון, מה שיצדיק זה מעשים ולא ברבורים הפלסטינים עשו ורואים שחדלו ומצהירים חדשות לבקרים שהם לא יחזרו לאלימות לימניים צר להם שתקום מדינה שתוך שנים לא רבות תהיה מעצמה כלכלית לכן אני צופה שהממשלה תנסה להחריב את המוסדות שהצליח אבו מאזן ופיאד לבנות ולהרוס השינוי הכיר שחוללו

 5. 71
  פרוסטוטה חוז׳ה בורובסטבה

  והמבין יבין לוי כנראה לא יבין

 6. 70
  מאמר נכון. ישראל נשלטת על ידי חבורת בריונים אגרסיביים שכל מטרתם להרוס את מעט הדיאלוג שהצלחנו ליצור עם הפלסטינים. מטרת ביבי היא להוציא להורג את הסכמי אוסלו

  מה שלא ברור זה מה הוא חושב שיקרה אח״כ. באמת הם לא רואים שהם מובילים למדינה דו לאומית? עד כדי כך הם עיוורים? מה הם יודעים שאנחנו לא יודעים? זה שהם לא רואים שהזמן פועל לרעתנו זה סימן חמור לתת רמה של ההנהגה הנוכחית.

 7. 69
  תודה, תודה , תודה לוי! בעל הול השפוי במדינה הזאת, שרוצה טובת בני עמו לפני העם האחר!

  לוי ..כנראה רק אתה רוצה שלום ולא ממשלתך ובוחריה אשר ינקו חלב כיבוש!

 8. 68
  עם שנאבק על עצמאותו......

  אתה מבין שהם נאבקים על קיומך. ברגע שיוכלו הם ישתלטו עלייך. לא יעזור לך שאתה תמכת במאבקם הצודק. אתה כלי שרת בידיהם ואינך רואה זאת.

 9. 67
  מעניין שכל ההגיון המוסר והצדק נפלו על העם הפלסטנאי

  למען הסדר הטוב הפלסטינים לא נישות את דרך הטרור אלא ישראל מצאה דרכים יעילות להלחם בו.
  הפלסטינים לא מוכנים לוותר על הטרור ולהכיר בישראל כמדינת העם היהודי
  כאשר לא מסלפים שתי עובדות אלו הופך המאמר להתפלספות שיקרית חסרת בסיס.

 10. 66
  שום עונש. זו מדינה ריבונית שמותר לה לבנות היכן ומתי שהיא רוצה. שיבנו הרבה

  אין שום ענישה בבניה בישראל.את מי מענישים?הערבים הם הבונים ומרוויחים מהבניה.יש להם פרנסה לכלכל ילדיהם. הכסף שכביכול מדינת ישראל אינה מעבירה , זה כסף של מדינת ישראל. הערבים הפרו כל הסכם שחתמו. הכסף הזה שייך למדינה ואסור להעבירו. גם ארה"ב מעבירה למקסיקו את מה שהיר גובה?

 11. 65
  כדאי שתקליד מידי פעם גם באצבע ימנית

  אני מבולבל מר לוי,הנכבש לא אלים?מה שחררנו לא מכבר מבתי הכלא ,מישרי בננות שבאו לנפנף לנו אהבתם? לו הנהלת אתה בהגינות היית נזכר כי לא רק בצד ההוא נפגעו מאלימות אלא גם אנו זכינו לה במנות גדושות...

 12. 64
  איך לוי מסביר את העובדה שארה"ב, קנדה ואירופה התנגדו לצירוף לאונסק"ו?

  אולי בגלל שהיהודים שולטים בעולם, כמו שנכתב בפרוטוקולים ההם? או שלרמה כזאת לוי עוד לא ירד? או שאולי "העולם" בכל זאת מבין שהפלסטינים רוצים לכפות על ישראל נסיגה מהשטחים ע"י לחץ בי"ל בלי לתת תמורה ולהמשיך משם את "מאבקם הצודק" להחזרת הפליטים ולחיסול ישראל?

 13. 63
  ברור

  מלחמה. וזו רק ההתחלה

 14. 62
  מה רע בזה?

  למשל שזאת הפכה ליהיות עוד במה להתנגחויות בישראל כאילו שחסרות כאלו

  וחוץ מזה מה כבר יש ל"פלסטין" לתרום חוץ מטרור?? הם לא מכירים את המילים חינוך ומדע

 15. 61
  ולמה,לעזאזל, כורדיסטן, חבל הבסקים, צ'צ'ניה, קוסובו, ודארפור לא מתקבלים לאונסקו?
 16. 60
  פלסטין לא יכולה להתקבל לאונסקו,כי אין מדינה כזו.
 17. 59
  כל מילה בסלע.הבריונים-ביבי ושמינייתו,חבורת פחדנים עלובי נפש,שחוץ מהפקר והרס אין להם מה להציע.לכן-אינם אחראים.וצריכים לעוף מהשלטון לפני שיקברו אותנו עם גחמות הגדלות שלהם באירן.וההמונים לא מבינים איך הולכים לנקנק אותם.רק על קוטג' יוצאים לרחוב,זה האבסורד של הכלומנקיות שפושה
 18. 58
  מאוד מביך לקרוא את התגובות המהללות את גדעון לוי כ"מאור החוכמה והתבונה"
 19. 57
  כל כך נכון. מאמר נפלא. בתקווה שהאמריקאים והקנדים ומדינות אחרות יקראו אותו.

  ראוי שגם השמיניה "המהוללת" והחלולה תקרא אותו. לא רק שהם פועלים בניגוד לכל כללי המוסר והאטיקה הבי"ל, הם מזיקים לישראל. כל מעיינם הוא להמשיך ולהשאר בשלטון. ירושליים של זהב הפכה לירושליים של בטון, ועוד היד נטייה.

 20. 56
  Wrong

  The simplifies the issues.
  Jerusalem - The old city is ours.
  right of return - no
  Borders of 1967 - no - Israel needs to ensure its security - Jordan valley etc
  Those items prevent negotiation
  Why - Cause we don't believe them
  So - the blame is that there is no agreement on the issues.

 21. 55
  מה רע בבילשטנים באונסקו?

  מדע חינוך תרבות ובילישטנים זה הולך ביחד ?
  כנראה שלוי שליח של החמאס.

 22. 54
  נקמה ישראלית על אונסקו (גדעון לוי)

  מאמר נפלא?! כל מלה כל כך נכונה.
  קשה ומאד מאכזב להבין את הנשיא אובמה

 23. 53
  כבר בפסקה האשונה מבינים שהכותב חולה....

  "...זנחו את הטרור ועברו לזירה בינלאומית..."????? אתה רציני?

  שוב טמנת את הראש בחול ?

  לא שמעת על הירי שבוצע מהרצועה על החיילים שמגינים עליך?

 24. 52
  יוחזרו הפלסטינים למקום ממנו באו - סוריה/

  הם לא תושבי הארץ הזו. יש מחקרים שמראים שמקורם בסוריה
  יוחזרו לאסאד

 25. 51
  אבו מאזן הוא וסל שלנו.ללא הגנת צה"ל הוא היה נרצח.הוא חייב לעשות את מה שאנחנו אומרים לו (נקודה)
 26. 50
  מדינה מפגרת ומסוכנת המסכנת את עצמה לדעת!
 27. 49
  "יחטפו חייל - יקבלו; יפנו לאו"ם - ייענשו"
 28. 48
  גדעון לוי תפסיק להרוס את האמון של העם בשמאל

  השמאל מפסיד בבחירות בעיקר בגלל מאמרים הזויים כמו אלו...
  תיאור עלוב של מאבקם של הפלסטינים כאילו הישראלים הרשעים עסוקים כל הזמן לפגוע ולהפריע לפסטינים המסכנים שמנסים בכל דרך להגיע ליעדם (מהו?! -והאם הוא כולל את נוכחתנו באיזור???)
  באיזה שוויון נפש אתה מתאר את הרצח המחריד של ילדים אזרחים בפיצוצי אוטובוסים???
  האם ערפאת ניסה תמיד רק לקיים מדינה שלווה לצד המדינה היהודית???
  או ששלח ומימן מחבלים גם בתקופת יצחק רבין ז"ל???

  גדעון. אני כועסת עליך. כי הפכת אותי ואת חברי לקריקטורה מהלכת של דינוזארים מהשמאל האמיתי...

 29. 47
  תודה לגדעון לוי הגדול ,אתה נקודת אור בכל החושך הזה שנקרא כיבוש+התנחבלות
 30. 46
  הסכמתי אתך.

  הסכמתי עם כל הטיעונים שהבאת. כתוב ביושר ואמת.

 31. 45
  מעולם לא היו רבים כלכך(ממשלה) אטומים כלכך זמן ארוך כלכך
 32. 44
  חייבים לצאת מהקופסה ולהפוך הכיוון
 33. 43
  אנחנו צועדים למדינה דו לאומית רצוי להתחיל להפנים זאת
 34. 42
  לא יודע אם זה "באשמת" יוה"ר מחמוד עבאס (אבו מאזן), או בגלל גדעון לוי, אבל מישהו הצליח לחדור הבוקר לגוגל ולהעלים משם את הדף של UNESCO !!!

  כולה רציתי להיזכר בשם המלא של הארגון נבי"ל (לחינוך מדע ותרבות), והאמת, ממש מפחיד, לא?

 35. 41
  רק שכחת לציין שזו פעולה נגד כל הסכמי אוסלו שקידמת בתאווה
 36. 40
  ישרא וארה"ב מתנגדות לצירוף הפלסטינים לאונסקו, בדיוק מאותה סיבה שאתה וחבריך מוחקים תגובות שנראות לכם לא ראויות
 37. 39
  כל מילה בסלע. תודה גדעון.
 38. 38
  למה ישראל מתנגדת לקבלת הפלסטינים לאונסקו?

  מסיבה פשוטה להפליא, מר גדעון לוי: מפני שהפלסטינים, בספרי הלימוד הרשמיים שלהם מטיפים לשנאה. זה למה. בין ההתנהגות שלהם למטרות אונסקו אין שום קשר. קבלתם של ה"פלסטינים" לארגון היא אוקסימורון, הפיכת עקרונות הארגון ללעג ולקלס. אבל, עובדות אף פעם לא שינו לך, ולכן גם המאמר הפרוע הזה מתאים לך ולקומץ אוהדיך.

  1. והציונות מטיפה לאהבת הפלסטינים ולזכויות האדם הבסיסיות שלהם??

   גזען!

 39. 37
  שילוב מעניין

  לוי מציג שילוב מעניין של אי ידיעת היסטוריה, טמינת ראש בחול ופרשנות מוכנה מראש לכל מה שלא יגיע.
  הסיבה שמנהיגים רבים, כולל אובמה, לא מתלהבים מהמהלך הפלסתיני היא שהוא מהלך אגרסיבי שלא בא כדי לשרת את השלום.
  הוא מתעלם מכך שהפלסתינים מסרבים להכיר במדינת ישראל ושאבו-מאזן המנהיג המתון קורא להפסקת 63 שנות כיבוש.
  דבר אחד נכון - אבו מאזן הוא באמת בין המתונים שבהם, אבל מה שאצלם נחשב מתון אצלנו נחשב קיצוני - טרנספר, מדינת גזע ערבית ואי הכרה בזכויות האחר זה הקונצנזוס אצל הפלסתינים, כולל אבו מאזן ה"מתון".
  לשיטתו של לוי, בניית דירות בגוש עציון שנפל בידי רוצחים ערבים (אני לא יודע איך להגדיר אותם אחרת) יום לפני הכזרת במדינה הוא שטח בו אנחנו "כובש אלים".
  הוא גם מתעלם מהעובדה שמדינה פלסתינאית, לפחות לפי מה שאפשר לשפות מההיסטוריה הקרובה ומעזה - תהפוך להיות בסיס קדמי לשונאי ישראל ללא שום קשר לגבולות 67'. גם אם "נחזיר" את כל השטחים האלה עד המילימטר האחרון האיראנים לא יפסיקו לחמש את חיזבאללה וחמאס ואלה לא יפסיקו להלחם בנו, רק שהפעם זה יהיה גם מ"מדינת פלסטין".
  אני בעד שלום אמיתי עם הערבים, אבל אי אפשר לעשות שלום אם אתה מתנהג כמו סמרטוט רצפה. על זה נאמר: "פירצה קוראת לגנב".

 40. 36
  גדעון לוי = בורות

  אם הפלסטינאים היו אומרים כן ב-1947 או ב-1967 או ב-2000, הם היו מקבלים מדינה וחברות באו"ם מיד.
  הם העדיפו מלחמה....

 41. 35
  מעולה. אך הציבור עיוור ומוסת ומשוגע ואין עם מי לדבר.
  1. האוטובוסים המתפוצצים והטילים מעזה, שיגעו לנו את השכל...
  2. לך תסביר לרוסים מהי סדום ועמורה הם כנראה לא שמעו על וולסוב וסופו
 42. 34
  גדעון לוי קול השפיות! כל מילה אמת.
 43. 33
  הסכם עם הרשות

  הסכם ינטרל את איראן. יפתור את בעיות הכלכלה. יהיה כסף לצדק חברתי. לסכן הכל בשביל ההתנחלויות שברור שבסוף יפונו זה מטורף. לפי דעתי יש לנו הסכם עד סוף השנה. לא ברור איזה שנה. 

 44. 32
  מה על עבאס לעשות? לשבת למשא ומתן

  גם אם לדעתך המשא ומתן עקר זה מה שצריך לעשות, וכן גם להתפשר,אתה דורש מאיתנו לותר להתגמש לקבל את תביעות הצד השני, אבל מה עם חבריך הפלסטינים, הם לא אמורים לקבל את קיומה של ישראל כבית הלאומי של העם היהודי?, הם לא אמורים לותר על זכות השיבה?<

 45. 31
  ההיבט החמור יותר הוא שדומה שאין איש נותן דעתו לבעיה הדמוגרפית העולה וצומחת כאן-שתגרום להיות החהודים מיעוט בארצם, כבר בטווח הבינוני. כך עם סיפוח מעל 300,000 ערביי מזרח י-ם, וכך עם הבניה המופקרת ללא כל תוכנית אב מעמיקה.
 46. 30
  אם נתניהו לא היה מתנגד.. הפלסטינים לא היו עושים את זה.

  ולכן, בשיטת הפוך על הפוך, נתניהו מקדם את השלום ואת עבאס.

  עכשיו עבאס יכול לבוא לבני עמו ולהראות להם שהוא נלחם - אם זה היה קל, לא היו זוקפים זאת לזכותו.

 47. 29
  אם גדעון לוי מודה שמכחיש השואה הוא המנהיג המתון ביותר שיהיה(!) בעתיד...

  לעם הפלסטיני, זהו הנימוק הטוב ביותר מדוע אין לקיים עמם מו"מ. הרי "המתון" בכל מקרה לא יחיה לנצח.

  1. בסוף אפילו גדעון לוי יתפקח... אמירתו על אבו מאזן היא ההתחלה גם אם הוא לא מודע לה...
 48. 28
  העם סומך על הנסים והנפלאות. העם הפלסטיני יתאדה בנס ונשב בדד
  1. ב-48 לא היה שום נס בנכבה ושום נס לא יהיה בנכבה השניה
 49. 27
  זאת לא החלטה של אובמה

  זאת החלטה (חוק ) של הקונגרס .
  אובמה מנהיג של אומה דמוקרטית וחיב להתחשב בדעת נציגי העם.

 50. 26
  כל כתבה של גדעון לוי מייצרת עוד עשרה מצביעים לליברמן בבחירות הבאות.

  מאבקו של השמאל בישראל על מנת להקים על חורבותיה של מדינת ישראל מדינת טרור ערבית נוספת, מבריח מהשמאל את אחרוני מצביעיו היהודים.

  1. ספרת בדיוק ? קשקוש עם ריח של פחד מהשמאל

   הליברמניזם הגיע כבר לקיבולו המירבי. אין שום סימנים שיש מנוסה המונית לכיוונו.

 51. 25
  הרק לי נדמה ש"תג מחיר" (במשמעותו המורחבת והמוסדית) מעין "בן דוד" לתפיסת "יתנו יקבו ,לא יתנו לא יקבלו"?
 52. 24
  גדעון לוי:אתה גדול ,מאחל לך המון בריאות.
  1. רק יין ישראלי

   גדעון שותה רק יין ישראלי והוא משוכנע שבזה מחפה על
   החד צדדיות הכרונית שלו

  2. אפילו הסרטן לא רצה את לוי.
 53. 23
  לחיי הספינות שבדרך.שתי ספינות סיוע של פעילי שלום יצאו בדרכן לסוריה.

  ובכך בא על סיפוקו חסיד אומות העולם בו גדעון לוי

  1. והקשר למאמר הוא? ביקורת עניינית יש לך, נפיח?
 54. 22
  כל מילה בסלע!!
 55. 21
  מה יהיה? כל כך נכון, כל כך כואב
 56. 20
  נכון מאוד .רצוי לעודד אותם להשתתף בעולם הנאור בתרבות וכלכלה
 57. 19
  אמת צרופה.
 58. 18
  גדעון תירגע, הפלשתינים עושים לנו בית ספר וטוב שכך. כנראה שאחרת לא נלמד.
 59. 17
  צודק,אך זה לא יביא למדינה,רק מו"מ בלחץ בינלאומי

  המדיניות של ישראל נעשית יותר ויותר בוטה בגלל חולשת אובמה שמסתפק במחאה רפה על ההתנחלויות ובפטיש על כל פעולה חד צדדית של הפלסתינאים. אולי הבוטות הזאת תלך צעד אחד רחוק מדי ואז החבל יקרע. אך צריך לזכור שהכרה באו"ם לא תביא למדינה פלסתינאית,אלא רק מו"מ שילווה בלחץ בינלאומי.ובנוגע למו"מ ידי הפלסתינאים אינן נקיות,כי אולמרט הציע לאבו מאזן הצעה נדיבה והוא אפילו לא השיב. תמיד אפשר לאמץ את התרוץ הפלסתינאי שאולמרט היה לפני סיום הקנדציה ולכן לא נמשךך המו"מ,אך בשורה התחתונה כל פעם שהמו"מ הגיע לידי כמעט הכרעה הפלסתינאים נסוגו כי הם מצפים לקבל הרבה יותר מויתור הכי מרחיק לכת של ישראל.

  1. אין כמעט הריון יש החלטה 242+338 שישראל חתומה באוסלו

   הצעה נדיבה הוא ענין יחסי פחות מגבולות 67
   וקבלת חלק מהפליטים (150 אלף)לתחומי מדינת
   ישראל לא יהיה הסכם כי בעיני הפלסטינים ורוב
   מדינות העולם הפלסטינים כבר ויתרו על חצי ירושליים
   שנכבשה לאחר החלטת האו"ם ובזה מכירות כל אומות
   העולם וההוכחה שאין אף שגרירות זרה גם לא של ארה"ב
   בירושליים המערבית.ישראל מסרבת לקיים עשר החלטות
   של מועצת הבטחון של האו"ם שאין אף מדינה בעולם שלא
   נענשה בחומרה על אי קיום החלטות של מועה"ב.
   ישראל ובעלות בריתה במערב מנסים להוריד את הפלסטינים
   על הברכיים כדי שיסכימו לדרישותיה של ישראל לוויתורים
   על רכושם הפרטי ויתורים על תשלום הפיצויים שמגיעים
   לפליטים שברחו מהמלחמה או שגורשו בכוח על הדברים האלו הפלסטינים לא יוותרו לעולם ובצדק אין אף אדם שפוי בעולם שמוכן לוותר על רכושו הפרטי בגלל מגולומניותם של שליטים כאלה או אחרים.כל היהודים שדרשו את רכושם בכל מקום בעולם קיבלו אותו או את שוויו בכסף.

 60. 16
  הפלסטינים לא יקבלו כלום בהצבעות באו''ם כל זמן שבארה''ב שולטים הנוצרים תומכי ישראל וזה לא ישתנה בקרוב בקיצור הם צריכים להילחם כדי לזכות במדינה
  1. הנוצרים תומכי ישראל רוצים את היהודים קורבן על מזבח הגאולה שלהם
 61. 15
  פורעים בחסות ה"חוק"

  בריונים זו לשון עדינה לשמיניה , תחצה את הספרה 8 ותקבל אפסים ששולטים במדינה. הגיע הזמן שיעשה מעשה, אנחנו כבר במצב אל חזור. תוסיף את הבריונות שמשמיעים יום יום מול אירן להצדיק פתיחת חזית נוספת והארץ שוב במלחמה שאנחנו יוזמים.

 62. 14
  "...הם ניסו להיאבק באבנים ובסכינים " שכחת את חומרי הנפץ במסעדות, שכחת את הילדים המרוסקים באוטובוסים.. או שאולי לא שכחת אבל לא כ"כ נעים לנתץ את התאור הרומנטי
  1. תמשיך לקרוא, שני משפטים אחר-כך
 63. 13
  הכרה ב"פלשתין" זה עוד צעד לחיסולנו. זכותנו להתקיים.
  1. לך תתקיים בארה"ב - מושב שלטון מועצת הציונים העליונה

   בגלל הבריונות- קץ הציונות מתקרב

 64. 12
  עוד הוכחה שאבו מאזן מעוניין בשלום הוא הראיון שהעניק לערוץ 2 בליל שבת 28/10/11 שבו הבטיח את סוף הסכסוך.
 65. 11
  זה בסדר שאתה ...

  מר לוי, זה בסדר שאתה מציג את העוולות שעושה ישראל לפלשתינאים הנמצאים תחת הממשל הצבאי. אנחנו חייבים להיות מודעים לכך מצד שני גם אין צורך להפריז ולא להטעות.
  כשאתה מביע דעות זה מבלבל משום שלפעמים קשה להבחין מתי מסתיים תיפקודך כרפורטר ומתחיל כפובלציסט.
  יש כמה עובדות ואמיתות שאסור להתעלם מהן.
  האם התנהגות ערביי ארץ ישראל ומדינות ערב שתמכו בהם, כולל בריטניה הגדולה ("האיפריה הבריטית"), לאחר החלטה 181 שהתקבלה בעצרת הכללית של האומות המאוחדות ביום 29 בנובמבר 1947 היה מעשה נכון ?.
  האם אינך רואה קשר ישיר בין המצב היום לתוצאות מעשיהם אז כתוצאה מאי קבלת ההחלטה ? (אי קבלה אקטיבית לא פסיבית).
  אתה שוכח, וכל העולם מתעלם מהעובדה שהממלכה האשמית של ירדן סיפחה את שטחי "הגדה המערבית" שנשארו לאחר מלחמת השחרור בשליטתה.
  נכון, רק בריטניה ופקיסטן הכירו בכך אבל אתה זוכר שהייתה מדינה אחת, רק אחת (מלבד ישראל) שהתנגדה לכך כמו שמתנגדים לשליטת ישראל בשטחים האלה ? (ואיני מדבר עדיין על סיפוח).
  ההכרה של גוף מקצועי של האו"מ ביישות שאינה מדינה כמדינה פותחת פתח לכך שכל קבוצה (קטלונים, באסקים, כורדים, בני האמיש ועוד,) יבקשו להכיר בהם ולצרפן לאונסקו כמדינה אתה מנסה לחשוב מה יהיה ההמשך ?.
  ובמקרה הזה מכיוון שיש בין ישראל והרשות הפלתשינאית חילוקי דעות ביחס לגבול שביניהם ושטחים שהרשות וישראל רואים אותם בעתיד ככלולים בתחומן הרי שהכרה של אונסקו באתר זה או אחר המצוי בשטח המצוי במחלוקת "כאתר מורשת עולמי" על פי בקשת צד זה או אחר מהווה נקיטת עמדה פוליטית.
  לפיכך אני מציע שתפריד בין הבאת מידע לבין הבעת דעה. אם אתה סבור שעל ישראל לשלם על מעשיה בשטחים שנכבשו בשנת 1967 איני רואה מדוע אחרים לא ישלמו על מה שעשו בשנת 1948 ולפניה.
  ואולי תנסה לחשוב מעט יותר באובייקטיביות לא יותר.

 66. 10
  הלקסיקון הלשוני

  הורגלנו שערבים טיפשים ופלסטינים טרוריסטים. כאשר המציאות משתקפת אחרת במראה ישראל שוברת אותה. כך עשתה הגבירה ההיא בסיפור שלגייה.הסוף ידוע.

 67. 9
  אבל הפלשתינאים לא נטשו את דרך הטירור!

  העזתים הם לא פלשתינאים? כל מה שקרה זה ש עקיבא אלדר ,גדעון לוי ועמירה הס חברו לצד הפלשתינאי וכעת הם משפריזים את הנרטיב הפלשתינאי בפניו שכל מי שרק מוכן לשמוע להם הן בארץ והן בחו"ל, בעיקר בחו"ל.

 68. 8
  מדויק! מדויק להפליא!

  כל דירה בהתנחלויות היא עונש וכל מתנחל מתגורר בה כנקמה.... אז די, שלא תבלבלו את המוח, אתמול עוד ניתן היה לומר שכל ממשלות ישראל שלחו אותם ליישב שטחים לא לנו אבל היום: כל דירה בהתנחלויות היא עונש וכל מתנחל מתגורר בה כנקמה.

 69. 7
  משעמם כל כך

  הגדעון הזה משעמם נורא. כל הזמן אותו ארסנל של ביטויים. פעם הוא היה משעשע כזה. כל הזמן רב עם המורה וכל הילדים צוחקים. בינתיים הילדים גדלו, אבל הוא נשאר במקום. משעמם וצפוי בדיוק כמו הידיעה על ההחלטה המשעממת. מערכת הארץ חייבת לחדש. היה פעם רב משעשע, לזכרוני שמו היה הרב בגד או משהו דומה, יש מצב שאתם פונים אליו?

  1. הילדים ..

   הילדים גדלו אבל לא השכל. אפילו לא טיעון ענייני אחד. מוח חלול יכול להפיק רק פיהוקים..

  2. אולי....

   למעשה, אני חושב שכשגדעון לוי כותב את דבריו הוא לא ממש מנסה לשעשע. נראה לי שהוא אשכרא מנסה להגיד משהו. יכול להיות שפספסת את הנקודה הקטנה הזו?
   אהבל

  3. איכס אני מריח ריח של וודקה מילא אם זו היתה מסיבה אבל סתם להשתכר
 70. 6
  צודק, אבל זו לא אשמת אובמה- מדובר בחוק אדיוטי של הקונגרס משנות ה90
 71. 5
  אני אגיד לך מה על עבאס לומר: שתי מדינות לשני עמים. את זה הוא לא אומר ויש לכך סיבה. כל היתר רעש.
 72. 4
  "...הפלסטינים נטשו את הטרור..."

  היום הוא לילה, והטילים על דרום הארץ הם סוכריות.

  1. כן. ממש נטשו. צדיקים! יד אחת יורה גראדים ויד שניה מוחה דמעות צדקניות.
 73. 3
  חד צדדיות

  אי אפשר להאשים רק צד אחד (ישראל) בכיבוש. כבר למעלה משנתיים שבהם מסרב אבו מאזן לקיים מו״מ. החשש הגדול בישראל להזכירך בהסכמי אוסלו היה שאחרי שיקבלו שטח ויבססו עצמם כישות עצמאית אפילו מוגבלת, יפסיקו הפלסטינים את המו״מ. זה אכן קורה. החשש הגדול בישראל לקראת ההינתקות היה שיפלו רקטות על אשקלון. זה קורה אפיליו באשדוד. לפלסטינים כישרון מיוחד בקיבוע הסכסוך למרות שהם אלו שסובלים ממנו. עד שהם לא יפנימו שהשלום והסדרי הבטחון והוויתור על זכות השיבה יצעידו אותם שנות אור אל השגשוג והקידמה אין לישראל כמעט איך להושיע.

  1. הכיבוש הביא את הרקטות

   תפסיקו להאשים את ההתנתקות (שהיא מהלך שהימין נאלץ לבצע בגלל אי רצונו בקיום מו"מ , שאנו לאט לאט ניסחפים אליו גם בגדה). הקים הטלים, החמאס ידע יפא מאוד להעביר טילים גם בתקופה שכביכול צה"ל שלט בציר פילדלפי. רק שאז צהל היה משלם בכ 5 הרוגים בכל חודש.

  2. טמבל!! אף אחד לא אילץ את "הימין" לבצע את הגירוש.גם השמאל וגם ארה"ב התנגדו למהלך הבוגדני הזה של שרון,שנועד להסיר את הפרקליטות השמאלנית מעל גבו.
 74. 2
  thank you,, and again thank you. a voice of reason!
  1. THE VOICE OF "PRAVDA
 75. 1
  נכון,טפשות או פשוט תרוץ להשאר ולהתפתח בגדה וביי ביי שלום והרבה דם ישפך
  1. אל תדאג, שלהם יישפך יותר...