מדינה נורמלית תחילה

רק בישראל בשר חזיר מכונה "בשר לבן". סטייק לבן, להבדיל מסטייק חזיר טמא, אפשר לטרוף במצפון שקט. מה שבבריטניה נקרא "משרד המלחמה", מכונה בישראל למודת המלחמות "משרד הביטחון", מין כינוי שכונתי חמים שכזה. ואם תיתקלו במונח המאתגר מחשבתית "חוק הנוכח נפקד", זה בסך הכל החוק לגזל רכושם של הערבים.

רק בישראל "החיסול" מתחפש למלה המתגוננת "סיכול". מה שמזכיר את דבריו של השחקן המצרי עאדל אימאם באחת ההצגות: "הלחי שלו היא שסטרה על כף ידי, כבוד החוקר". רק בישראל בשנת 56' נהפך מונח מלא אמפתיה לפקודת רצח אכזרית: "אללה ירחמו", ענה אז מפקד לשאלת פקודו על גורלם של התושבים החוזרים מהעבודה, שלא ידעו על העוצר שהוטל על כפר קאסם.

בסוף המאה ה-19, כשהמלים עוד ביטאו את מהות הדברים, המתיישבים הראשונים כינו את עצמם "קולוניסטים". אבל כשבמסמך "החזון העתידי לערבים פלסטינים בישראל" (שפירסם מכון "ראות" בשנת 2006), כונתה הפעילות הציונית לפני קום המדינה במלה "קולוניאליסטית", חולל הדבר מהומה רבתי.

ראש הממשלה בחר במלה "דוגרי" כדי לנהל שיח עם הערבים. חבל שבנימין נתניהו לא התייעץ עם מזרחן מעודכן, אז היה מגלה שלעתים המלה "דוגרי" משמשת כדי לבטא את ההפך מפירושה המילולי. השחקן הסורי דוריד לחאם, גיבור סדרה קומית, כונה "אל-דוגרי", דווקא בגלל התנהגותו התככנית והסכסכנית. ההפך הגמור מהתנהלותו של נתניהו.

אחרי 63 שנים, המדינה שקמה מתנהגת כלא-מדינה גם בענייני מלים. עדיין משרד ממשלתי קורא ליהודים לבוא ולהתיישב בגליל, כאילו מדובר במחלקת ההתיישבות בסוכנות. אבל חמור מכל הוא יחסה של הלא-מדינה לביטחונם האישי של הערבים. לפני שבועיים נרצחו אב ושני בניו בביתם באום אל-פחם. המשטרה עדיין לא תפסה את הרוצחים. המספרים היבשים מפחידים: אף שהערבים מונים כ-20% מהאוכלוסייה, חלקם בקרב הנרצחים בשנת 2009, עמד על 60%. הנשק זורם חופשי בכפרים והפשעים ברובם לא מפוענחים.

בזמנו אמר מנחם בגין: "גויים הורגים גויים ומאשימים את היהודים". זה היה בעקבות הטבח בסברה ושתילה בלבנון, ב-1982. היום "הגויים" הם אזרחי המדינה והיהודים הם המופקדים על ביטחונם, ובינתיים הגבול זז פנימה.

החידלון המשטרתי מדהים, כי אם היה מדובר בצל צלו של אירוע ביטחוני, יגידו תושבים, כבר היו מפרקים את קירות הבתים. לכן כל הוויכוח סביב "מדינה יהודית", בקונטקסט הנוכחי, הוא ויכוח סרק. בזמן שבימין מורטים את השערות מפני שהערבים לא נותנים ליהודים אפילו מדינה אחת, החיים בכפרים הערביים הופכים לסיוט מתמשך, עם הירי היום-יומי והפצצות שמושלכות חופשי.

כל זה תוצר של השנים האחרונות. אולי אחרי 25 שנים, כשהצנזורה תאפשר, נדע מה זממו לערבים בחדרים אפלים. הרי במציאות שבה מפלגתו של אביגדור ליברמן אוחזת גם במשרד לביטחון פנים, אז "אללה יוסתור", במובן המילולי (אלוהים ישמור). לכן, רבותי, קודם כל צריך להיאבק כדי שתהיה כאן מדינה נורמלית, שהאזרח לא ירגיש כמו בג'ונגל. אחר כך הכינוי של המדינה יימצא מעצמו.

Read this article in English: The struggle to make Israel a normal country

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 64
  מותק, מה אתה עשית בשביל המדינה ?

  לימדו אותי פעם שכשאני מכוון אצבע מאשימה כלפי כולם אני לא שם לב שיש שלוש אצבעות שמאשימות את עצמי (ועוד אחת את האלוהים שלי למתמטיקאים שמביניכם...)

 2. 63
  יחס המרצים באוניברסיטה

  ידידי עודה...כשהתחלתי ללמוד באונב' העברית בשנת 84 הייתי עדה לכמה התנהגויות והתבטאויות גזעניות פה ושם של הסטודנטים...אבל לא של מרצים...וחשבתי לי שמרצה כמו אמן מסתכל על הדברים בצורה הוליסטית ורחבה והוא חושב בצורה מטה-קוגנטיבית בשל היותו בתפקיד "קדוש".
  היום אחרי 28 שנה בנם של חברים שלנו לומד שם וסובל מהתבטאויות ודעות גזעניות שכופים על סטודנטים ערבים ויהודים(שפויים) דווקא מבעלי תפקיד "קדוש" - מרצים.

 3. 62
  קשקשת מטופשת

  אכלו לי שתו לי

 4. 61
  למה נציגים של 20 אחוז האלה בכנסת לא תומכים בשירות לאומי בבתי חולים וכדומה

  כנראה שהם לא ממש מזדהים עם החברה כאן ועם המדינה אלא רק פלסטינאים בעזה ובגדה מעניינים אותם. אז מה אתה רוצה מיהודים?

 5. 60
  לבוא בטענה נגד היהודים על רמת הפשיעה במגזר הערבי מאוד מגוחך

  יש המון ישובים קהילתיים יהודים עם המון נשק והם לא יורים אחד בשני.

  מדוע שהמנהיגים הערבים לא יקימו סיירות משמר אזרחי ומרכזי הדרכה.

  כמה נוכחות משטרתית יש בקיבוצים, במושבים או בהתנחלויות? ושם לכל אדם כמעט יש נשק.

  יש לכולם הרבה טענות על המדינה והשלטון הרקוב בה ברובם הם מוצדקות אבל זאת בהחלט לא מוצדקת.

  המשטרה בישראל היא אפס מאופס בכל המגזרים לא רק אצל הערבים אבל לא בכל מגזר יש אלימות כזאת - תחפש את האשם בבית ולא אצל השכנים!

 6. 59
  עודה,מאמר מצוין ונכון.אבל מדוע כשמתנהלת חקירה בכפר ערבי פתאם אין עדים ואף אחד לא יודע ולא כלום?
 7. 58
  ביישוב שלי כל הזמן יש גניבות מערבים אופניים מכוניות הכל מהכל

  אבל אסור להגיד מילה אחרת יאשימו אותנו בגזענות
  אז אנחנו שותקים.
  אנחנו גם לא יכולים להתערב בחינוך כי יגידו שאנחנו יהירים
  ואי אפשר להתערב בכלל בתרבותיכם
  אז תהנו
  במקום להפעיל ביקורת פנימית המשיכו להאשים אותנו

  אני בטוח "שתצליחו" למגר את האלימות
  כאשר אתם משתוללים גם אנחנו סובלים - אין כל אינטרס ישראלי שתתנהגו כמו שאתם מתנהגים
  הכל פרי דימיונכם
  אנחנו מחכים שתהיו חלק מהחברה - כנראה נחכה עוד הרבה זמן

  1. מצד אחד להשתלב מצד שני טרנספיר !!
 8. 57
  אני ממש מבסוט על התגובות. בעוד שקוראי הארץ מזוהים עם השמאל, התגובות פה לא מביישות את דעותיהם של חנווני מחנה יהודה בידיעות אחרונות. אני שמח לראות שרוב קוראי הארץ עדיין שפויים. יישר כח.
 9. 56
  עוד מפגן הזוי של סופיסטיקה נפתלת וערבסקות לוגיות. בשורה התחתונה, אם ישראל היא ג'ונגל זה אך ורק בגלל חיית הטרף המוסלמית שפלשה ממדבריות ערב
 10. 55
  רק בישראל בשר חזיר מכונה "בשר לבן"

  In the USA, they cal it: the other white meat.

  http://www.google.com/search?client=safari&rls=en&q=%22the+other+white+meat%22&ie=UTF-8&oe=UTF-8

  1. שמות משרדים

   עוד אי-דיוק דומה: "מה שבבריטניה נקרא "משרד המלחמה", מכונה בישראל למודת המלחמות "משרד הביטחון", מין כינוי שכונתי חמים שכזה."
   אלא שמה שנאמר לגבי אגליה כבר מזמן לא נכון. משרד המלחמה נקרא כבר עשרות שנים "משרד ההגנה" (Defence Department). זה לא נוגע מהותית לטיעון של מסאלחה, אבל זה כן מוסיף לו חוסר אמינות.

 11. 54
  הראו לי שקרן מסכן שלא מסוגל לקבל אחריות לשום דבר, תמיד תמיד מאשים מישהו אחר, פוחד פחד מוות להשמיע מילת ביקורת על עמו שלו לבל יבולע לו - ואראה לכם ערבי שכותב בעברית... בשאראת, קשוע, אנדריאוס, חנין זועבי.
  1. מודרניסט אתה כל כך חכם. אני מאוהב בשכל שלך.
 12. 53
  לפני שתתלונן במראה תתבונן

  חברי הכנסת הערבים עושים הכל כדי למנוע את שילוב הערבים בחברה. אם משטרת ישראל היתה עושה מבצע ניקוי הכפרים מנשק לא חוקי אני בטוח שהיית צועק שזה התנכלות לציבור הערבי. אין לי ספק שלערבים מגיע הנהגה יותר רצינית ממך וחבריך המושחתים.

 13. 52
  נאום המלפפון (הכבוש): לולא הכיבוש, הייתי אפרסק

  תארו לכם: בלי הכיבוש היה צריך לשלם מיסים, לשרת בצבא, ללמוד לבגרויות, להוציא רשיון נהיגה, לשלם מים וחשמל, וכל מיני כיבושונים קטנים כאלה.

 14. 51
  מאמר מרתק. מצפה שתרחיב את היריעה ותכתוב על "משפט הצדק שנעשה לקדאפי ע"י בני עמו" ומאמר אובייקטיבי על "המאבק הדמוקרטי המופתי בסוריה" כולל כמובן, השוואה להתנהגותו האלימה והדורסנית של הממשל הישראלי נגד האזרחים הערביים השלווים.
 15. 50
  פשוט נודניק

  אוי כמה שהערבים בישראל מסכנים. מקופחים, נרדפים מטופלים בשפה אורווליאנית. למשל, רצח אזרחים מכונה פעולת גבורה של לוחמי חפש. למשל, הטפה לרצח עם נקראת דרישה להקמת מדינה עצמאית. למשל, ללמד את הילדים שאת היהודים צריך להרוג ורצוי בפעולת התאבדות נקרא חנוך. אפשר להמשיך אבל המשותף לכל הדברים הוא שהם מבוצעים ע"י הערבים בכלל והפלשתינים בפרט. כך דרישה להתאבדות קולקטיבית של היהודים נקראת דרישה לצדק. מענין שאחרי כל הטענות הפלשתינים רוצים לחיות במדינת ישראל הקולוניאליסטית עם משטר האפרטהייד ולא במדינה פלשתינית עצמאית אפילו אם תקום כזו. והם כנראה יודעים למה.

 16. 49
  מי שאוכל בשר לבן, שלא יתפלא אם הוא קם בבוקר עם אף של חזיר.
 17. 48
  מבט חד צדדי וסילוף עובדות.

  הכותב ניתפס לקטנות סטיק לבן פרה נמוכה הוא רואה בזה צביעות ולא הומור כל מי שאוכל את המאכלים הללו יודע את טיבם .בקשר לפשעים במיגזר הערבי מי שחי על ניקמת דם ושמירה על כבוד האשה תוך כדי הריגתה (הכבוד)ואי שיתוף פעולה עם המשטרה כי צריך להפליל מישפחה שלא יבוא בטענות על פשע גובר מישטרת ישראל מפחדת להיכנס לריכוזי ערבים כדי לא ליצר מהומות.אני לא טוןע שאצלנו הכל תקין אבל יחסית למדינות באזור מצבנו מצוין .הכותב מיתעלם מהרכוש הרב שהישאירו יהודי ערב כך שאי צדק קיים לא רק בישראל .עצם העובדה שאזרחי ישראל ערבים משתפים פעולה עם אויבנו הגרועים ביתר ומנצלים את הדמוקרטיה מדברת בעד עצמה .ניראה יהודי במדינות ערב שיצא נגד המישטר .כאן זה הפך לנורמה וחלק הערביי ישראל יוצאים בגלוי נגד המדינה ויוצאים ללא עונש .

  1. או הצחקת אותי

   אוו הצחקת אותי, אלק מפחדת !
   אבל כאשר מרזל מתהלך לו באום-אל-פחם המשטרה כן יודעת להסתדר ...
   איזה דמוקרטיה ? לך תלמד מה זה דמוקרטיה קודם ואז תבין שאין דמוקרטיה במדינה זו כלפי ילידי הארץ הערבים ! ליהודי שגר בזמבאבוי, יש זכות במדינה זו יותר מאשר כל אזרח ערבי! זו דמוקרטיה זו ??
   למה כל הזמן להשוות למדינות ערב..הרי התירוץ הזה עוד מעט לא יעבוד כי המשטרים שם יוחלפו, ואז מה יהיה התירוץ ?..כאילו עושים לנו טובה ..הההה.. מציחקים
   ההימנון של המדינה לא רוצה אותי כאזרח ! לא מתיחס אלי ! אז למה שאני אכבד אותו כערבי ?!
   לאף אחד / דת / לאום אין בעלות על אדמה זו חוץ מתושביה. נקודה
   כן לשלום ודו-קיום, כן לדמוקרטיה אמיתית, לא לקיצוניות דתית

 18. 47
  יש לגייס יותר ערבים למשטרה

  כדאי למדינת ישראל להיות יותר נחמדה לאזרחיה הערבים. זה צודק וגם...משתלם. אבל הממשלה הנוכחית היא ממשלת המתנחלים ומנוכרת לכל השאר, גם ליהודים אך בעקר לערבים

 19. 46
  לא נכון, כל עוד המדינה נקראת יהודית, המגיבים ימשיכו להגיד "המדינה שלנו" והערבי יישאר בחוץ
  1. אם למצרים קוראים "הרפובליקה הערבית של מצרים" למרות המיעוט הקופטי, למה לנו אסור?
  2. את לא צריכה מדינה? אבא שלי בנה לנו מדינה כאן בגלל שיהודים

   סבלו באירופה ומכאן גלינו ..אני נשאר להמשיך להילחם עד שהערבים יתבגרו. עד מתיי הם לא ימשיכו לחרבן על כל העולם לנצח..

 20. 45
  60% מהנרצחים. וכמה אחוזים מהרוצחים? אהמ? אהמ?

  דמגוג כמו כל דמגוג יודע לקחת צד אחד ולהפוך אותו לצד האבסולוטי בלי להתייחס כלל לצד השני של המטבע

  הייתם יכולים לחיות בגן עדן אם הייתם ראויים לכך, אבל אתם לא ראויים ולא תהיו עד שתפסיקו לרצוח, לגנוב ובאופן כללי להתייחס לחוק כאל משהו שמצווה להפר אותו

 21. 44
  מ-1948 כ-11 מליון מוסלמים נהרגו באלימות, יותר מ-90% מההרוגים נהרגו על ידי מוסלמים אחרים. מספר המתים המוסלמים-ערבים בסכסוך הערבי-ישראלי הגיע ל-46,00, כלומר פחות מחצי אחוז...

  אז אולי גם בזה אשם "הימין היהודי"...

 22. 43
  צודק בהחלט, אף שלא נעים לנו לשמוע.
  1. בגלל היהודים, הערבים רוצחים אחד את השני... אחלה חומר הוא לקח...
 23. 42
  יחי הסילוף

  עוד פעם הכותב הערבי חד הלשון מעלה אמיתות כדי לשכנע אותנו לחוש אמפתיה כלפי הנושא המרכזי. אולם האמת היא שערביי ישראל מראים אצבע משולשת למשטרה בכל כך הרבה מקרים, כגון היא רצונם בתחנת משטרה בכפרים גדולים במשולש. אכן הגיע הזמן להחלפת שטחים והתנתקות מהמשולש

 24. 41
  אקולוגיית השקר היא גם לגבי הפנסיות... גם לגבי אכיפת מהירות...גם לגבי שיוויון, זה מה יש...בינתיים
 25. 40
  אתה צודק לגבי העובדה שמתסכל לראות איך הפשע גואה, ומשטרה אין. פרט לכך איני מסכים איתך. אתה מפרט חלק מהאמת, משמע לא כל האמת= לא אמת = שקר. עד כמה הרחוב בישובים הערבים רוצה את עזרת המשטרה?

  אחרי שבועיים מהרצח המזעזע של אב וילדיו, לא נתפשו רוצחיו - זה מרגיש , אך לא תמיד תופסים רוצחים בין לילה. זה טיעון לא לעניין.

  עזרה בהבנת הנקרא.
  עם ישראל בארץ ישראל לא רוצה מלחמה.
  לכן, לדוגמא: 1) משרד הבטחון. 2) צבא הגנה לישראל. 3) סיכול ממוקד. (מניעת רצח יהודים, כך שיפגע רק מי שבא להרגנו, ולא מי שלא מעורב/ הרבה אזרחים שלא מעורבים) 3) התקפת טירור רצחנית על אזרחים ( רצח של אזרחים משום שהם יהודים, ואם יש שם לא יהודי - סליחה טעות) - וזו לא "פעולת שיחרור". 4) אין עם פלסטינאי (מתי היה? מי מנהיגו? מטבעותיו? מה מאפיין אותו? - - בדואים ממצרים, ירדן, ערב הסעודית, לבנון וסוריה - ועוד אחרים, שבאו לחפש עבודה באזור, אצל היהודים, אשר הגיעו כדי לעבוד את האדמה ולהקים ישובים, לבנות את המדינה ממנה הוגלו- ו2000 שנה , שלוש פעמים ביום התפללו לכיוונה, וחלמו לחזור אליה! קנו אדמות טרשים, וביצות (במחיר מופקע) בכדי לקיים את חזונם זה. זה לא קולניאליזם - שם יש לאנשים מדינה ממנה יצאו לכבוש ארצות זרות. כמו שלטעון, שיש בישראל "אפרטהיד" - זו מכבסת מילים. נכון, יש "הפליה" וזה עקב הנסיון המר עם מיעוט, מהרוב הערבי (מי שנכווה ברותחין - נזהר בפושרין)

  1. אמנם היהודים הוגלו,אך נוכחות יהודית לא הפסיקה כאן ולו לרגע אחד.הציונות המדינית הביא לשגשוג ואז המוסלאמים התחילו לנהור הנה.
  2. יהודים?משום שמקורם ביהודה..ערבים?משום שמקורם בערב
  3. טעית רועי! ההבריטים הביאו את ה"שגשוג", בעזרת הנפט העיראקי!

   אחרי שבקירקוק מצאו נפט, ובנו את צינור הנפט קירקוק-חיפה, ובנו את הנמל... רוטשילד לא בנה יותר משתי חוות יין בזכרון ובראשון... ומשהחל "השגשוג", ב-1920 הוקמה 'הסתדרות העובדים העבריים בא"י' כדי למנוע מהערבים את 'כיבוש העבודה'.

  4. השגשוג החל עם הגירת הגרמנים הטמפלרים במחצית המאה ה-19

   ואז כבר אז התחילה הנהירה הערבית לכאן מהחוראן ומסוריה ומלוב וממצרים.היהודים פיתחו את הארץ והכניסו אותה לעולם המודרני.ואז החלה ההצפה הערבית.עז אלדין אלקסאם הוא מהגר סורי שבא להלחם בכופרים כאן

 26. 39
  מגיב 29 בראיון עם אורי אבנרי מכנה אותי כנמצא בחופשה מן המוסד וכמי שזמנו מועט

  אם מערכת יכולה להעלות לאויר תגובה מנוולת של אחד שבכלל חושב שיוסי אחד אמור להיות תואם של יוסי אחר, נניח סגן ראש הממשלה בעבר הרחוק- הוא כנראה אמור להיות במוסד. אני לא בחופשה משום מוסד מפני שכל המגדינה הזאת היא מוסד ומי שלא מבין שמה שהביא אותי למוסד היה בוגדנותה ושיפלותה של ישראל הרשמית בהסכם השילומים עם גרמניה שאפילו את מחוייבותה תמורת המארקים האדירים לא קראאה מיעולם אבל הקימה ממסד בן-גוריוני לטיפול בחיסול- שיבושם לו. אני עד בטריבונל ראסל ברלין 2001 ןמעבר לים ולאוקיינוס מכירים בי באופן אחר. פה סייען משטרה קטן שכל המערכת, בעיקר המשפטית מחפה עליו כקשר כחש רב מערכתי, כפילוח לקוחות מוצהר בפי בנק כדי לדעת את מי אפשר ללסטם מבלי שהוא יוכל לעמוד על נפשו- שאליבא דמגיב 29 בראיון שפורסם בעכבר העיר אני ממילא בחופשה מן המוסד.. ושימו לב שהוא קובע שזמני מועט- וכנראה שהוא יודע את האמת לאמיתה- חיי אנשים מסוגלי אוזלים במהירות כי זה מה ששלטונות בית המשוגעים מעניינים בו ואכן הקרבתי את אלמוניותי שאמורה היתה להיות צנועה בראותי שאם לא אפנה אלומת אור לעבר הגנב בלילה גם את 15 השנים הקשות של חופשה מן המוסד לא יניח לי לחיות וממילא תיק לשכה 4781 שנת 09, לשעבר 1311 שנת 06 מוריד אותי שאולה- לידיעת מקבר המדינה שנמצא בתמונה וירד מן הבמה להשאיר שולחן לא נקי ומצפון שזמנו הולך ומתמעט. שגריר תרבות מס. 1 מר תומרקין יכול לאיים על מי שיעזור לפיסול גרוטאות חובבני של קשישון בלקון בהנפת חרב מתהפכת חלודה בהוקעתו הרשמית מפי מדינה כאנטישמי- אם רדיפת תרבות נחשבת לנורמלית במאה ה-21 כי כבר בשנת 1037 קבע הקיסר לודוויג השני שלא יוצא דבר מבית אדם אלא בהסכמתו, בשהותו במחיצת הוציא בחוג מכריו או בפסקיקה חתומה בשעוות חותמנו הקיסרי. בשנת 1037, בימי רבנו תם, טרם הולדת הרמב"ם. עכשיו אולי המוסד יוכנס למוסד אחרי מה שעולל בחופשתו מעצמו...אנא פרסמו! ימי אכן כלים והולכים! רבים בשכונה כבר הוציאו נפשם!

 27. 38
  תמימות או היתממות?

  מר בשאראת...הויכוח על זהות המדינה הוא לב הבעיה זה לא עניין סימנטח

 28. 37
  להתנתק מנתניהו

  העם צריך לנקוט במהלך התנתקות מממשלת הקטסטרופה של ביבי וליברמן. הנזקים שהם גורמים יכולים להחריב לנו את המדינה.

 29. 36
  קודם תתחילו להיות אזרחים נורמלים,וכל הטוב יקרה לבד!!!!
 30. 35
  וכאילו רק בערבית ובמדינות השכונת מילה של מנהיג היא מילה ומכבסת מילים אינה קיימת.

  לא הישראלים המציאו את זה.

 31. 34
  רק אצל מוסלמים אפשר לקרוא לפיצוץ של אוטובוס מלא נוסעים "עמלייה" פעולה...

  מר בשאראת אתה מתבקש לקחת כמה צעדים אחורה כדי לקבל נקודת מבט יותר רחבה ואז תוכל להבין שעם כל הרצון הרב שלך לסנוט ולעקוץ אותנו הבעיה האמיתית היא בכם בתרבות הרצחנית שלכם מאפגניסטן ועד סודאן.
  ממליץ לך לראות את הסרט "הפלישה ממאדים" של טים ברטון .יש שם נבואה מדוייקת של היחסים בן המערב לאיסלם .

 32. 33
  "חלקם בקרב הנרצחים בשנת 2009, עמד על 60%"...והרוצחים לא היו אנשי תג מחיר, אלא ערבים כמוהם...

  אחוז הנרצחים הגבוה במגזר הערבי, כמו גם זהות הרוצחים (שאינם יהודים...) מהווה הוכחה מדעית כמעט לרצחנות הערבית לא רק כנגד יהודים, אלא גם נגד אחיהם. רצחנות זו מתחילה ברצח על "כבוד המשפחה" וממשיכה בהפגזת ערים בסוריה, או בפיגועים במסגדים בעיראק... ומכאן הטרור המופנה מגד יהודים הוא רק ספיח של הרצחנות, ולא סיבתה. הדרישה המופכרכת שמדינת היהודים תצליח לשנות את האופי הערבי, ולמנוע רציחות במגזר, כמוהה כדרישה המופכרכת לא פחות שמדינת ישראל תצליח למנוע אלימות בין חרדית במאה שערים.
  תסתכל במראה עיוני, ותתחיל להפנים זה אתם נטו, בלי קשר אלינו.

 33. 32
  מצחיק ומגוחך לשמוע אותך, עודה, מדבר על בטחון אישי של הערבים במדינה בחודש בו משוחררים רוצחים ערבים שרצחו יהודים
 34. 31
  אנחנו לא קולוניאליסטים

  הציונות לא באה לחפש קולוניות . ליהודים לא היה בית אחר.
  אנחנו לא ספרדים שחיפשו קולוניות באמריקה הדרומית
  אנחנו לא בריטים אשר מאנגליה יצאו לחפש מושבות בעולם.
  היהודים שהתיישבו כאן , באו לחזור לביתם.
  זו לא קולוניה.
  אם כבר כותבים מאמר על מינוחים כדי לדייק.

 35. 30
  עודה, מדינה נורמלית תהייה כאן כשחמישית מתושביה לא ישאפו להכחידה במתכונתה הנוכחית
  1. אם כבר מדברים על מילים. במקום "להכחיד במתכונתה הנוכחית" המסורבל והמהלך אימים, אפשר להישאר עם המינוח הפשוט והישיר: "לשנות".
  2. סמטיקה לא תשנה כאן- יש מטרה סופית וברורה והם שואפים אליה בהתמדה
  3. אפשר להגיד בפשטות - לבצע רצח עם
 36. 29
  ראו מי שמדבר!? למה מתכוונים הערבים כשמדברים על "שלום" אם לא על שלום על ישראל.
  1. שלום על ישראל

   גדול!

 37. 28
  זה חלק מהתיחסות כוללת לאזרחים ערבים , הם בעצם לא רצויים כאזרחי המדינה
 38. 27
  "זכות השיבה"=חיסול ישראל.פיתרון צודק=חיסול ישראל.החלטות אום=חיסול ישראל

  תמכור את הסחורה העבשה שלך לשמאל הרדיקאלי.אנו נמשיך להתקיים כאן על אפכם ועל חמתכם-אפסים

 39. 26
  פנה לח"כים הערביים

  קשה להתייחס למאמרים שאין בהם קצת יושרה והתבוננות עצמית. המשטרה מגלה אוזלת יד בערים הערביות ובכל ישראל, אבל המנהיגות הערבית, כמו הכותב, עסוקה בלהתבכיין ולא ממלאת את תפקידה.
  מילים מכובסות, אגב, תמצא בכל העולם.

  1. מפקד מחוז צפון, אמר במפורש כי הם לא עשו מספיק

   לא נכון!
   מפקד מחוז צפון בתגובה על הפגנות נגד אדישות המשטרה , אמר במפורש כי הם לא עשו מספיק, והודה שיתגבר את הכוחות בעיר נצרת בעקבות ריבוי הנשק ופורעות !
   אז לא לדבר סתם מילים לא קשורות למציאות.
   לפני 10 שנים לא היה נשק בידי עבריינים בנצרת...ז"א 50 שנה המצב היה סביר...היוםא תוך 10 שנים בכל השתנה!
   האם האנשים השתנו כל כך מהר? או שמה זו מדיניות מכוונת ?

 40. 25
  תודה רבה על הדברים
 41. 24
  החטא ועונשו

  החטא מה שנהוג אצל הערבים רצח עקב כבוד המשפחה מלפני קום המדינה והמשטרה מנסה לחקור היא נתקלת בחומה בצורה של שתיקה
  החטא היא הכרה במדינה ובשלטון החוקי גורמת לאי שמירה על החוק על כל ברבדים שבו
  וכשמגעים מיים עד נפש עד זועקים את זעקת הקוזק הנגזל
  זו החברה שאתם קידשתם פמפמתם שנים שרצח ילדים וכל מה שזז בשם הג'יהד והשיהידה זה דבר רצוי וקדוש בחברה שלכם כך לאחר שהמצב נעשה כמו במערב הפרוע של שלטון הנשק והחזק אתם באים בטענות לשריף למה הוא לא עושה דבר
  כמו שאמרתי החטא ועונשו תתחילו אתם בעצמכם את הנקיון החברתי חוקתי במקומכם ורק אז תפנו לשריף

 42. 23
  תודה על מילים של שפיות בתוך הג'ונגל.
 43. 22
  מדינה נורמלית

  ברשותו של מר בשאראת רוצה אני לחלוק על דעתו ואני כאן לא מתחנף לאף אחד ואני האחרון שאומר אין הפלייה במדינה אבל לא ייתכן שמאשימים את המדינה בכל קטנה וגדולה. שפעם אחת תתחיל החברה הערבית לבקר את עצמה ושתפסיק להאשים את האחרים בגלל המחדלים שלה.

  1. צודק.ראיתי בטלוויזיה נאום של ח"כ ערבי,בנושא תאונות דרכים.הוא הסביר שאחוז המעורבים בקרב הערבים בתאונות גבוה במיוחד עקב "נטל הכיבוש",דבר שלא מאפשר להם להתרכז בנהיגה.
 44. 21
  יש מסביב 22 מדינות נורמליות.לדוגמא,סעודיה,נוצרי לא יכול לקבל ויזה לביקור,יש שם 4 נשים עם רישיון נהיה ואחת עם רישיון טייס.מצריים,ירדן,סוריה ועוד.כמובן יש השפעה עלינו.לדוגמא,בכפרים הערבים המעצות המקומיות עושות כל שביכולתם לא לפתוח תחנות משטרה.50% מעבירות הפליליות מבוצעות ע"י 20% מהאכלוסיה.אותם 20% באופן מאורגן לא משתפים פעולה עם המשטרה.אותם 20 אחוז רוצחים בנותיהם..אפשר להמשיך הרבה....
 45. 20
  רק בישראל ערבי...

  רק בישראל ערבי שנהנה מחופש ביטוי ודמוקרטיה קורא לה מדינת אפרטהייד
  רק בישראל ערבי מאשים את משטרת ישראל באלימות ערבים,למרות שאף ערבי לא פונה למשטרה לספק מידע
  רק בישראל ערבי מתלונן על כך שמשרד הבטחון מטרתו לספק הגנה ולא לצאת למלחמה
  רק בישראל ערבי ששוכח לציין את העובדה שחלק של הערבים בקרב הוצחרים הוא גם עומד על 60%!!!! פי 8 ביחס למשקלם באוכלוסיה
  רק בישראל ערבי מעיז לצעוק "גזענות" כאשר דורשים ממנו שלא להפעיל רמקול ב 4 בבוקר ולא לירות זיקוקין דינור ב 12 בלילה!

 46. 19
  מענין מאוד

  מענין מאוד

 47. 18
  שיוויון זכויות אבל גם חובות זוהי תחילתה של מדינה נורמלית [ היהודית כן ? ]

  האם יתכן שאוכלוסיה מקופחת באמת ,גם תחווה בעיני הרוב היהודי כמתנגדת לקיום המדינה היהודית ? האם ערביי ישראל מוכנים להגן על המדינה הזו בגופם כמו שיהודים עשו בארצות בהם גרו [ כשנתנו להם להתגייס ] ונלחמו ביהודים אחרים אזרחי מדינת אוייב ? האם ראשי בל'ד לא נישקו ישבו של אסד הטובח בעמו והרג כמה עד עכשיו ? ולמי יש האומץ משמאלנים בעולם המגנים את ישראל על כל דבר קטן כגדול ועד ערבים בארץ ובעולם לגנות לפחות באותה מידה של להט את המשטר הסורי ? מי מערביי ישראל מקבל את החלטת החלוקה של האו'ם ? להזכיר למגינה יהודית וערבית, מי מערביי ישראל מוכן לקחת אחריות על החלטות המנהיגות הערבית של אז לאי קבלת התכנית ולפתיחת מלחמה ?
  מי יקח אחריות על הקשרים של המנהיגות הערבית עם המשטר הנאצי ?
  נפשית קשה לראות אוכלוסיה עויינת שרוצה רק את טוב הארץ ללא קוץ אחד
  אפילו לא שירות לאומי בקהילות שלכם .
  מי שאינו מכיר במדינה בה הוא חיי אינו יכול לבחור ולהבחר

 48. 17
  לא סתם נתן שקרניהו את משרת הממונה על הפנים והחוץ לשומר ברים מולדבי-כאילו המדינה היא איזה בר שצריך לשמור עליה.רק שביבי לא שם לב ואולי כן שם-ששומר הברים גנב לנו את השם,במובן הרחב ביותר=הפך את תרבותנו לתרבות הרקובה ממנה בא;הוא חבר למקופחי ובורי הימין שנולדו כאן-כי גם הוא כזה.גם יומו יגיע,כשההונים יבינו כמו במקרה הביבי-שהמלך עירום,שהצגת הכוח היא רק הצגה-כי האיש פחדן מוג לב.בדיוק כמו מי שבחר להיות שוטר-כדי לא להיות גנב.ישראל בזכותו ובזכות שאר נחלולי הימין-מזמן לא הייתה בשפל אנושי מדיני כזה.גמדה,עלובה,תגרנית, פתטית במשחקי הכוח שלה-כמו מי שנבחרו לייצגה.
  1. תגובה ממעמקי הלב
 49. 16
  בסדר, רוצה להתוכח

  בהמשך לרטוריקה הערבית שלך. חוק הנוכח ניפקד נועד להגן על רכושם. כמובן שהגנה זו עולה כסף ולכן לאחר זמן מחלטים את הרכוש.
  הציונים כשם כן הם אנשים שפניהם לציון, ציון מהשורש ציון כמו ציון דרך. אלא אנשים שכל מהותם משך 2000 שנה היא להגיע חזרה לציון הדרך של מולדתם הישנה. מה שכמובן כלל לא מתקיים אצל הערבים. שהרי היכן שמגיעם מתישבים. באם בטענות ומענות שנות רק כאשר מגיע הדבר לדיון בישראל היא ציון היא מדינת היהודים.
  ולרטוריקה הערבית הבאה: הערבים נרצחים כי מרבית הרוצחים האזרחיים באים מתוכם. עד אשר הערבים לא ישתחררו מהתפיסות המסרותיות של כוח, רצח, שקר כבסיס קיומי, אל להם להלין. זה שהחיים בכפרים הערביים הופכים לסיוט זו באמת הבעיה של הכפר הערבי. יתכבד מוכתר הכפר, ראש הכפר או כל פיגורה רצינית בכפר לסדר את הענינים. בדיוק כמו בכפרים אחרים אבל כניראה אצל הערבים הדבר אינו אפשרי. כישלון ערבי ואל תשליח זאת למדינה.
  מדינת ישראל היא נורמאלית בכל ההביטים שאתה מציין, לא נרמאלית בהיבטים אחרים שאתה ביכלל לא מסוגל לציין כי אתה שבוי בקונספציה הערבית המסורתית. אם במיקרה תתעורר יום אחד תבין. עד אז ליל מנוחה מירושליים הבנויה, העיר שחוברה לה יחדיו.

 50. 15
  אימרו לראש הממשלה "דוגרי" שילך הביתה!
 51. 14
  "חלקם בקרב הנרצחים בשנת 2009, עמד על 60%"

  למה אתה לא מספר על חלק הערבים בין הרוצחים?

 52. 13
  מסכים לחלוטין עם הכותב

  יש כאן קריאה מאוד אמיצה לרשויות החוק להתייחס לדם ערבי כשווה לזה היהודי. מצד שני אני חייב לומר לכותב שגם דם יהודי לא שווה הרבה במדינה הזו...

  ובכל אופן דבר טרוניה אחד לי אל הכותב. לציבור הערבי כוח אלקטורלי עצום. הוא משתמש בערך בחצי ממנו (50% הצבעה ופחות) כדי לבחור חברי כנסת שמייצגים לא אותו אלא את חבריו שאין להם זכות הצבעה והם פליטים תחת שלטון כבוש. האם מר בשאראת חשב לרגע על אוטופיה שבה 20 חברי כנסת ערבים קוראים בכנסת לשלטון חוק במדינת ישראל? לנוכחות משטרתית כבדה ב-כ-ל הישובים? לחינוך ותשתיות הולמים ל-כ-ל התושבים?

  מדוע הערבים לא למדו את מה שהחרדים הספיקו לשכוח מזמן? אפשר להשתמש בכח פוליטי כדי להקדם את המגזר שעומד מאחורי הכח הזה (ואלו לא הפלסטינים של שכם וג'נין!), ומדוע הם לא למדו את מה שהחרדי מסרבים ללמוד, שהם יזכו לקונצנזוס עצום כשדרישות המגזר יעלו בקנה אחד עם דרישות הרוב?

  שלא תהיה לך אשליה - מהתוהו ובוהו שחוגג בישובים הערביים סובלים גם היהודים.

  1. גיא, תגובה יפה. כמו תגובתך המצויינת למאמר המערכת!
 53. 12
  ומה האחריות שלכם? אתם רואים עצמכם אזרחים על תנאי

  כמו תמיד הכל אצלכם מחחיל ונגמר בהתקרבנות. המדינה אשמה,המשטרה אשמה ואתם,שסובלים מאלימות על כל גווניה, לא אשמים בדבר.
  המשטרה וודאי צריכה לעשותיותר,אך אתה מתעלם מהתמונה הגדולה:יש עדיין מסורת אלימה אצלכם של פתרון סכסוכים ברצח(נקמת דם),אתם התנגדתם להקמת תחנות משטרה בכפרים כי ראיתם בכך סמל לריבונות יהודית ואוי לחרפה. גם שיתוף הפעולה עם המשטרה נתפס לא פעם כמשתפיות.כשהאלימות הערבית מופנית כלפי היהודים(אפילו שזו אינה רצחנית אלא "רק" פגיעה ברכוש)אתם לא פותחים את הפה,כי זו כנראה אלימות "נכונה" נגד הרוב היהודי. כשההנהגה הערבית מעבירה מסרים כפולים,קודם פלסתינאים ורק אחר כך ישראלים וגם זה על תנאי,זה מחלחל גם לרשויות.לכן במקביל לבקורת על הרשויות תתחילו גם בבקורת עצמית.

  1. "אתם... אתם... אתם..."

   מתי את תתחילי בביקורת עצמית במקום להטיף מוסר? נתחיל בגזענות המבחילה שלך ובתפקידה של מדינה לספק שירותים בסיסיים לתושביה.

  2. אתה בוזגלו?אתה אבו זוע'לה שמתחזה לבוזגלו
  3. ...

   אתה רוצה מים? תשלם ארנונה חבוב.

 54. 11
  נראה שהימין הקיצוני ששולט בישראל החליט "לטהר" את "ישראל השלמה" מערבים?

  כסדום היינו, לעמורה דמינו.

 55. 10
  רהוט, ומדויק.
 56. 9
  ביבי הודה בפורום ימני סגור שהוא ההיפך מדוגרי

  "הארץ" - 19/9/05 ע"י יוסי ורטר:

  במרכז הליכוד קיים גרעין קשה של אנשי האצ"ל. לפני שנים רבות הם ייסדו חוג רעיוני בשם "תגר", שמקיים מפגשים, בכל יום ו`. ביום ו` שעבר הופיע שם נתניהו.
  כאשר נשאל מדוע הצביע בעד ההתנתקות, הגיב נתניהו בכעס: "שקרים!" מילי יקובסקי, כתב האתר "אני ליכודניק", שנכח בכנס, מתאר שנתניהו הסביר להם כי אמנם הצביע "בעד", אך בעד מה? פעם בעד "בדיקות", פעם בעד "הכנות" ופעם בעד פשרת ציפי לבני.
  ואז, סיפר נתניהו לחברי החוג על הטריק שמסייע לו לטרפד מהלכים מדיניים, תוך העמדת פנים של תמיכה. הטריק הזה קרוי בפיו: "כן, אבל בתנאי". בעולם הפוליטי, הסביר נתניהו, אפשר לומר "לא" בצורות שונות. שיטה אחת היא לומר "כן, אבל בתנאי", ואז להציב תנאים שהצד השני לא יוכל לעמוד בהם. זו ההדדיות המפורסמת שנתניהו אוהב כל כך להזכיר.
  התנגדתי לתוכנית ההתנתקות למן הרגע הראשון, אמר נתניהו, ואת התנגדותי ביטאתי בנוסח של "כן, אבל".
  נתניהו, מדווח הכתב יקובסקי, סיפר לחברי החוג איך הצליח לטרפד את יישום הסכם אוסלו, בדיוק בדרך זו: על ידי הצבת תנאים שלא איפשרו לצד השני לקיימם.

  קלינטון אמר יום לפני נאום ביבי באו"ם (22/9/11): "הישראלים תמיד רצו מנהיגות פלסטינית ראויה, אך ברגע שנתניהו ראה שיש מנהיגות כזו, הוא עשה הכול כדי להתחמק ממו"מ".

  שר ההגנה האמריקאי לשעבר רוברט גייטס (גם בממשל הרפובליקאי), טען, לפני פרישתו לפני מספר חודשים, בישיבה סגורה של בכירי הממשל האמריקאי כי "לא רק שנתניהו הוא כפוי טובה, אלא גם מסכן את ארצו ...". לפי הדיווח, איש מהמשתתפים בישיבה לא חלק על דעתו של גייטס. פורסם ב"הארץ" - 06.09.2011 .


  1. מספיק לשאול את אביו הישיש, הוא סיפק את האמת.
 57. 8
  אם נשווה את ישראל למדמנה המצחינה הקרויה "ארצות ערב"אז היא נווה מדבר

  ואם נשווה את ישראל למתוקנות שבמדינות המערב אז אין לנו מה להתבייש בכלל.ישראל היא קוץ בעיניהם של בשראת וכל הערבים באשר הם.במקום להסתכל במראה ולהתבייש במקום לשאול איך קורה שערבים מעורבים בתאונות דרכים ובפשע כפול מחלקם היחסי באוכלוסיה הוא בוחר להטפל לשר חזיר שמכונה בשר לבן אול על המילה "סיכול".חיסול או סיכול את ראש הנחש יש לקפד .כוונותיהם החיסוליות ידועות ואיןהם טורחים להסתירן יותר.

  1. חזקֱֱ!!!!
  2. או הו, יש לך הרבה במה להתבייש
 58. 7
  רק בישראל הפעילים הארגונים להשמדתה מכונים "ארגונים הומניאריים" והפועלים להשמדתה הם "פעילי שלום".
 59. 6
  דרוש שריף אמיתי לשכונה הזו
 60. 5
  נדמה לי שהגזמת.

  אם תחשוב מעט ה"כינויי השכונתי" - משרד הבטחון הוא נכון יותר משום שהוא מטפל בבטחון שאינו רק מלחמה ואילו פירוש שמו של מ"שרד המלחמה" הוא המשרד ש"אחראי" רק למלמחמה ונראה לי שהוא מיושן ואינו מתאים לעת הזו.
  אשר לבטחון הפנים. ידוע לכל שבארץ "אין משטרה". יש כמה אנשים הלובשים מדים שכתוב עליהם משטרה, נוסעים בכלי רכב שכתוב עליהם משטרה אבל עבודת משטרה הם אינם עושים.
  יחד עם זאת אינך יכול להכחיש שהרבה מהעברות הפליליות שנעשות ב"מגזר הערבי" הן עברות מתוכו. רצח על רקע "כבוד המשפחה" החל מרצח נשים ונקמת דם ועד "סתם" רציחות יש הרבה כלי נשק שאוגרים למטרות האלה. הקהילה הערבית נוקטת בהרבה המקרים סגירות כשהמשטרה מואילה בטובה לחקור מקרים כאלה ולא ברור אם זה תוצאה של פחד, חוסר אמון או אי רצון לשתף פעולה עם הממשל היהודי.
  המקרה זה מתאימה הביטוי "טול קורה מבין עיניך"

 61. 4
  אכלו לי, שתו לי, גזלו לי רכוש... עוד משהו שאפשר לעזור לך, מר בושראת, בטרם אנחנו פונים להמשיך בבניין המדינה והאומה שלנו?
 62. 3
  מצויין כמו תמיד , צודק בכל מלה . לאף אחד לא באמת אכפת מה 20 % האומללים שחיים במדינה
  1. הערבים היחידים בעולם שחיים בדמוקרטיה, שרמת חייהם (בממוצע) הגבוהה ביותר מבין עמי ערב. לשרותם רמת הרפואה והאוניברסיטאות מהגבוהות בעולם, ועוד מייללים ומקטרים...
  2. למנחם המחנטרש

   א. תשווה בבקשה את רמת חייהם לרמה של היהודים. הרי אלה אזרחים ואלה אזרחים, ובדמוקרטיה אמורים לקבל יחס שווה.
   ב. אני דיי בטוח שבמדינות המפרץ הפרסי, רמת חייהם גבוהה בהרבה.
   ג. אם כך, אפשר להשוות את היהודים בארץ ליהודים בארה"ב. הרי ברור שהם חיים ברמת חיים גבוהה, האם אתה גם בעד להפלות אותם ואם הם יתלוננו לכנות אותם בשם מייללים?

   לא חשבתי שכן.

  3. נשומה.. (זה זכר או נקבה??) רק הוכחת כמה אתה אוויל. כנס

   ההבדל הוא שהיהודים בארה"ב מהווים חלק קטן עד מזערי בפשע, חלק גדול עד מהותי באקדמיה ובפרסי הנובל של ארה"ב (ואין להם העדפה מתקנת שם כמו שיש לכם כאן), אחוז היהודים בצבא האמריקאי (1%) כמעט זה לאחוזם באוכלוסיה (1.7%). אז אם הם ירצו יש להם את הזכות המלאה להתלונן. הם שותפים מלאים לבניין האומה האמריקאית.
   לעומת זאת אחוז המשרתים בצה"ל אצלכם (שיבורכו ופן ירבו) הוא בסה"כ כמה בודדים שמתנדבים ולא מתקרב לאחוזכם באוכלוסיה (כמעט 20%), אתם חלק נכבד מתאונות הדרכים ומהפשע, למרות ההעדפה המתקנת אתם לא חלק ניכר מהנוף האקדמי, ומאז קום ומדינה (וגם לפניה) ניתקתם את עצמכם מכל מחויבות כלפי השלטון היהודי או המדינה הזאת.
   על כן אין לכם שום זכות להתלונן.
   שוויון זכויות מתחיל בשוויון חובות.
   שאו בנטל ואז תהיו אזרחים מן השורה.

   דבר אחד אחרון: עם כל הנאמר לעיל, בשום מקום בעולם הערבי לא תקבלו יחס כמו היחס שאתם מקבלים בארץ... עם כמה שאתם מתלוננים עליו.

  4. הערבים היחידים בעולם שמישהו לקח להם את רוב אדמותיהם , ואז התיחס להם כמו אזרחים סוג ג"

   גם האפריקאים בדרום אפריקה של האפרטהייד , או בארה"ב לפני 50 שנה היו בתנאים יותר טובים מאשר אחיהם במדינות לא קולוניאליות , אז זה מה שאתה מציע? . חוץ מזה מה קשור עכשיו רמת החיים יחסית למדינות אחרות , הכתבה היא לגבי הביטחון האישי של האזרחים הערבים , אם אנחנו מקבלים קצת פתיתי לחם מהמדינה זה אומר שאנחנו צריכים להסתפק בזה ? כנראה שאנחנו באמת אזרחים סוג ב" או אפילו ג" עבורך ועבור רוב אנשי הימין . להיות ראש לשועלים ולא זנב לאריות . היגיון מעוות .

  5. אתה באמת חושב שצה"ל מעוניין לגייס את ערביי ישראל ??

   אתה חי בסרט , לעולם אבל לעולם צה"ל לא יאפשר לערבים לשרת בצה"ל , האם אתה בתור מפקד בצהל היית נותן לערבי להיות טיס קרב?? , חוץ מזה הערבים בישראל הם אזרחים יותר טובים מהחרדים למשל .

  6. אתה באמת חושב שצה"ל רוצה לגייס את ערביי ישראל ??

   אתה חי בסרט , לעולם אבל לעולם צה"ל לא יאפשר לערבים לשרת בצה"ל , האם אתה בתור מפקד בצהל היית נותן לערבי להיות טיס קרב?? , חוץ מזה הערבים בישראל הם אזרחים יותר טובים מהחרדים למשל .

  7. סליחה מאהר אבל אל תעוות את העובדות ההיסטוריות

   אנחנו לקחנו את אדמותיכם??
   בכ"ט בנובמבר 1947 הוחלט באו"ם על חלוקת הארץ למדינה ערבית ולמדינה יהודית. אנחנו קבלנו את ההצעה בעוד שאתם דחיתם אותה ופתחתם במלחמה. במלחמה זו כבשנו את רוב שטח המדינה.
   אתה לא יכול לבוא בטענות שיצאתם כשידכם על התחתונה כאשר אתם אלו שפתחו במלחמה.
   לו הייתם מקבלים את הצעת החלוקה, היום מדינתכם הייתה בת 63. אבל העדפתם את דרך הקרב.
   עכשיו תחשוב רגע, מבחינה פרקטית, נניח שיש למפכ"ל X מליוני ש"ח להקצות לפעילות סיור/חקירות. האופציות הן להשקיע אותם בתוספת שוטרים/אמצעים למניעת פשיעה בנתניה שרוב תושביה משרתים בצבא, משלמים מיסים ונאמנים למדינה, והאופציה השניה היא באום אל פחם שרוב תושביה לא נאמנים למדינה, לא משרתים בשירות לאומי, מתחמקים מתשלום מס ע"ב קבוע (אני פרוייקטור ברשות המיסים) ומפרי חוקי תכנון ובניה (400 שוטרים הגיעו לאבטח הריסת בית לא חוקי (כך קבע ביהמ"ש) במוסמוס עקב ההתפרעות שלכם).
   לאן הוא ישלח אותם?? ההשקעה בכם לא תחזיר את עצמה לעומת ההשקעה בהורדת הפשיעה בנתניה.
   המדינה לא תרוויח מהורדת הפשיעה בעירך.
   גיס חמישי הייתם ותשארו גם אם נעמיד שוטר בכל פינת רחוב בעירך.
   אתם אזרחים סוג ב' מכיוון שאתם בוחרים להיות כאלו.
   אתם לא מקבלים את קיום המדינה הזאת (מחציתכם עד רובכם), ולכן אתם מבדילים את עצמכם מהיהודים בכך שלכם אין את החובות שיש לנו.
   אז למה שנשקיע בכם?? מכל בחינה..
   דרך אגב החרדים זו אותה גברת בשינוי אדרת..
   ובאמת שאנחנו הכי רוצים לקבל אתכם. רק תבואו.
   רק תשוו את החובות שלכם לחובות שלנו ותראו איך הזכויות יגיעו מעצמם. ע"ע צ'רקסים ודרוזים. וגם מספר שבטים בדואים.

  8. אגב דרוזים ,צרקסים ובדוים , פעם שמעת על טייס קרב מאחד העדות האלה ??

   תשמע אני במקרה מהצפון איפה שגרים הדרוזים והצרקסים ואני יכול לומר לך מהקרות אישית בני העדות הללו אמנם משרתים בצה"ל כבר 63 שנה אבל מרוצים הם לא . פעם שמעת על אחד מהם שעובד ב רפא"ל , בקרייה בדימונה , בתעשייה האווירית , או סתם בקריית הממשלה ?? , 63 שנים הם מחשרתים בצה"ל והם עדיין מגויסים ברובם ליחידות סתמיות כגון מג"ב וכולי .... חוץ מזה אני חוזר ואומר צה"ל לא רוצה אותנו , לא רוצה לתת לנו נשק ובצדק כי אנחנו מרגישים מקופחים וזאת האמת ,
   עכשיו לגבי החרדים שלא מתגייסים לצה"ל , אני לא רואה רמת פשיעה גבוהה בישובים שלהם אתה יודע למה ?? כי למדינה אכפת מהביטחון שלהם למרות שהם לא ממש מקימים את חובותיהם ובזים להחלטות בתי המשפט בישראל .

  9. תבדוק לפני שאתה כותב..

   http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-4082452,00.html

   http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%9E%D7%99%D7%A8%D7%94_%D7%90%D7%9C-%D7%94%D7%99%D7%99%D7%91

   http://reshet.ynet.co.il/Shows/Anshey_Hayom_video/videomarklist,166389/

   http://www.youtube.com/watch?v=SrubbQqHdwk&feature=related

   ואתה יודע מה אל תשרתו בצבא. אבל לפחות שירות לאומי בבי"ח, תחנת משטרה, תחנת כיבוי אש, עמותת מלכ"ר כלשהי או כל מה שיועיל לחברה.
   יהודי, דרוזי וצ'רקסי נותנים 3 שנים, תנו גם אתם. שאו בנטל.
   ודרך אגב בגלל חוסר ההשתלבות של החרדים, ההקצנה הדתית וסגירות החברה שלהם הם לא אהודים על ידינו לא פחות מכם אם לא יותר כי הם עוד יהודים.
   בקיצור הכל ניתן לשינוי ולתיקון.
   אנחנו מוכנים לעשות הרבה בשבילכם. רק תראו רצון.

  10. שום חרדי לא ניסה להרוג אותי. ערבים כן ניסו.
  11. העיוות ההיסטורי שנעשה והעוול לילידי הארץ

   ההגיון המעוות הוא שלך...כי אם אתה ממהר להשתמש בהחלטת האו"ם לגבי החלוקה אז מה עם החלטת האו"ם (אותו או"ם) לזכות השיבה ?!! ... אתה מסתכל ומנתח את תופעת הליוואי ולא את שורש הבעיה !!
   ולא אני לא בא להגיד שרק השלטון אשם.ץ..אני אומר ש 70% מהבעיה הוא בגלל השלטון ומדיניות השלטון בעבר ועכשיו....
   עם משפט כמו "המדינה לא תרוויח מהורדת הפשיעה בעירך", זה בול משקף את המדיניות במשטר אנטי-דמוקרטי... במשטר דמוקרטי, המדינה מחוייבת לכולם באותה מידה, בלי הפליה!!
   קריאה בין השורות היא "המדינה תרוויח מאי-הורדת הפשיעה בעירך" ...וזה אמת
   אזרחים סוג ב' אמרת ! אין לך מושג בדמוקרטיה, זה כמו לתרץ את מעשיו של היטלר בלהגיד כי היהודים בחרו להיות כאלה ! מה זה הדברים האלה? האם מישהו שמוחה על איך שהמדינה מתנהלת הופך להיות אזרח סוג ב' מבחירה?
   אתה רוצה שהערבים יוותרו על התרבות שישכחו מההיסטוריה, כאילו כלום לא קרה ופתאום ישירו המנון שלא קשור להם בכלום !
   אתה רוצה שהם יהיו יהודים ציונים אדוקים, ואם לא אז שילכו למקום אחר...זה מה שאתה מציע כי אתה לא מבין את הבעיה ולעולם לא תבין שהפתרון הוא מדינה דמוקרטית שכלם שווים בפני החוק, מדינה לא דתית ליברלית לכל אזרחיה ולא לאנשים שחיים מחוץ למדינה !!
   אתה אומר או שתהיו כמוני או שלא תהיו.... זה חבר, הוא בליבה של דקטטקורה!
   אתה לא מבין שלא משווים זכויות לחובות..נאמנות לא קונים, ולא עושים ביום ולילה, נאמנות בונים...וזה שאתה עדין בוחר להתעלם מזה וללכת ראש בקיר זה פשוט מזעזע.... אתה הרי יודע שבדואים שמשרתים בצבא ! הורסים להם את הבתים :) כמה מצחיק כזה עצוב...התיאוריה שלך נופלת במבחן המציאות, ומסתברת כלא נכונה... שלא לדבר על הדרוזים אשר לא מקבלים שום יחס מיוחד מהמדינה !
   ההיסטוריה מוכיחה כי לא הערבים (נוצרים או מוסלמים) הם אלה שששנאו יהודים, להפך דווקא הם חיו ביחד בשלום.. גם בארץ ישראל לפני 48 עד שהמערב החליט אחרת.
   אנחנו לא אויבים, ולא צריכים להיות, פשוט המציאות מציגה את זה ככה בגלל העיוות ההיסטורי שנעשה והעוול לילידי הארץ, יהודים כערבים.


  12. וואי אחי אתה פשוט מרים לי להנחתות..

   קבל טייס דרוזי:
   (תכלס הוא נווט אבל זה היינו הך, הוא סיים קורס טייס של 3 שנים)
   http://www.isracast.com/article.aspx?id=1135
   כמו שאתה רואה אבא שלו תת-אלוף.
   עימאד פארס הגיע גם לתת אלוף ואם הוא לא היה מתלכלך עם האוטו שקיבל מהצבא הוא היה מגיע יותר גבוה מזה.
   יוסף משלב הגיע לאלוף...
   בקיצור תבדור לפני שאתה כותב.

   בנוסף אם אתה קורא למג"ב "יחידה סתמית" כנראה שאתה לא מכיר את הפעילות שלהם. בתור בוגר סיירת אני אומר לך שהם מתעסקים בפעילות הכי קשה בשטחים, מה שאנחנו עם הסיכה הגדולה של הסיירת לא נוגעים. כל הכבוד להם.
   דרך אגב החרדים ואתם זו אותה גברת בשינוי אדרת.
   הם אפילו יותר גרועים כי הם עוד יהודים.
   לגבי רמת הפשיעה שם - רמת הפשיעה שם גבוהה הרבה יותר מאצלכם, ההבדל הוא שהם יהודים - הם "גונבים" בחסות החוק: קצבאות, שיבות תורניות, חוק טל, חוק האברכים וכו'.
   הם גרועים כמוכם פשוט הם עושים את זה חכם.

 63. 2
  אינשאללה
  1. אם לא היית ערבי לא היית מקבל כאן במה, אל תתרגש, זה לא בגלל יכולת הניתוח המבריקה או כישרון הכתיבה יוצא הדופן שלך. כי אתה לא. אתה בסה"כ משמש כלי למערכת "הארץ"

   שרוצים להראות שהם ליבראלים. שנותנים במה לערבים.
   הקטע הוא שאף אחד כבר לא קונה את זה

  2. ושלא יהיה ספק שהתגובה שלי מיועדת ל"קורא"

   . שספק תמידי אם הם באים קוראים.

 64. 1
  1984 כבר קראתם?