אובמה, תעצור אותם

חצי שנה לפני שבן בליעל ירה בגבו של ראש הממשלה יצחק רבין, כדי לעצור את תהליך השלום, תקעו שני פוליטיקאים אמריקאים סכין בעורפו. במאי 1995, בעיצומו של משא ומתן שברירי על הסכם הביניים, השניים קידמו את פניו של רבין בוושינגטון ביוזמת חקיקה קטלנית: המועמד הרפובליקאי לנשיאות, בוב דול, ויו"ר בית הנבחרים, ניוט גינגריץ', הציעו להכיר בירושלים המאוחדת כבירת ישראל, ולחייב את הממשל להעתיק לשם את שגרירות ארצות הברית.

יגאל עמיר קיווה שכדורי המוות שלו יצילו את ישראל מאיום השלום. הרפובליקאים קיוו שהחוק שלהם יציל כמה מיליוני דולרים מכיסיהם של תורמים יהודים. 16 שנה אחרי הרצח, "שלום" נחשבת בישראל כמעט למלה גסה. ערב בחירות בארה"ב, גורלם של ישראלים שוב משמש כדור משחק בידי פוליטיקאים אמריקאים. פיצוץ התהליך המדיני על סוגיית ירושלים, פינה את מקומו לתוכנית הגרעין האיראנית.

לא בכדי נוהג ראש הממשלה בנימין נתניהו לתאר את נשיא איראן, מחמוד אחמדינג'אד, כהיטלר. איך יכולים מנהיגיהן של מדינות שלא מנעו רצח של שישה מיליון יהודים, לערער על זכותה של ישראל להתגונן בפני צורר שמבקש להשמיד את מדינת היהודים? הנה, גינגריץ', שהצטרף למרוץ על המועמדות הרפובליקאית לנשיאות, הכריז בסוף השבוע כי אם ראש ממשלת ישראל יגיע למסקנה שקיומה של המדינה בסכנה, "שום נשיא אמריקאי לא יוכל לערער על כך ולבקש מישראל לשבת בחיבוק ידיים ולהסתכן בשואה שנייה". אחד מיריביו, מושל טקסס ריק פרי, הזדרז להודיע שאם ישראל תחליט לתקוף את איראן, הוא ידרוש שהממשל יתייצב מאחוריה.

מה יש להם להפסיד? אם מדובר באיום סרק שנועד להמריץ את ארה"ב להגביר את הלחץ על איראן, הם יוכלו לנופף בתמיכתם. אם התקפה צבאית תהיה מהדורה חדשה של המלחמה האחרונה בעיראק, הם יפילו את התיק על הנשיא אובמה.

עליית מחירי הנפט בעקבות עימות צבאי במזרח התיכון, בעיצומם של חורף קשה ומשבר כלכלי חריף, תבוא כשמן בעצמותיהם של הרפובליקאים. אם אובמה יישב בחיבוק ידיים, הם ישלפו את התמונות שלו מהישיבה המתוקשרת של מועצת הביטחון של האו"ם, שאימצה את קריאתו לצמצום ארסנל הגרעין ברחבי העולם. מי זוכר שהם לא פצו פה ולא ציפצפו כאשר הנשיא "שלהם", ג'ורג' בוש עצמו, חתם מדי חצי שנה על צו להשעיית החוק להכרה בירושלים כבירת ישראל?

שיקולי בחירות, אלה שמרחיקים את אובמה מכל רמז של מחלוקת עם נתניהו ביחס למשא ומתן עם הפלסטינים, הם לא רק בלתי מוסריים, הם גם לא יעילים. אין ספור סקרי דעת קהל שנערכו במשך השנים ביוזמתם של ארגונים יהודיים, מלמדים שהיחס לישראל משתרך בתחתית שיקולי ההצבעה של יהודי ארה"ב בבחירות לנשיאות, הרחק מאחורי הכלכלה, הבריאות והמלחמה בעיראק.

ניתוח שערכו באחרונה מומחי חברת "גאלופ" מייחס את הירידה בתמיכתם של היהודים באובמה לחוסר שביעות הרצון מביצועיו בתחום הכלכלי. בסקר של הוועד היהודי האמריקאי הגדירו עצמם 73% מהנשאלים היהודים כליברלים או מתונים ורק 25% כשמרנים. היחס הזה כמעט שלא השתנה בעשור האחרון.

האמריקאים חוזרים ואומרים שתוכנית הגרעין האיראנית היא בעיה כלל עולמית. חברי ועדת פרס נובל לשלום ציינו את "החשיבות המיוחדת של חזונו ופעילותו של אובמה למען עולם ללא נשק גרעיני". הנשיא השיב בצניעות כי "זו אינה הערכה על הישגי, אלא קריאה לפעולה".

הוא בוודאי לא התכוון לצפייה בפעולה של מטוסי חיל האוויר הישראלי באיראן, מחדר המצב בבית הלבן. אם האמריקאים חרדים כל כך מפני "שואה שנייה", וסבורים כי הם מיצו את האופציה המדינית - שיואילו לצאת בעצמם לפעולה באיראן. אם אובמה מתנגד לפתרון צבאי - שיעצור את הצמד נתניהו-ברק לפני שיהיה מאוחר מדי.

Read this article in English: Obama must stop Netanyahu, Barak from attacking Iran

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 57
  אובמה אינו המענה הנכון לאירן? המענה הנכון ביותר, הוא האסלם כנגד אירן?
 2. 56
  ואני חשבתי ש"תעצור אותם" התכוונת לאיראנים. כמה טמטום...
 3. 55
  עוד אחד

  חשבתי שרק גידעון ומרכוס רוצים להתקיף את אירן .לא חושב שמישהו בכנסת(אולי מרץ). רוצה להתקיף את אירן. איני יודע מאיפוא הגעתה למסקנה הזו בטח לא מנתניהו הוא יותר אחראי ממה שאתה חושב. למה לא תכתוב על מה שכן טוב בדברים שנתניהו עושה ויש הרבה,כלכלה,ביטחון,נסה לקרוא עיתונות חוץ תראה מה קורא באירופה,ארהב אבטלה 10 עד 20 אחוז כמה בארץ אתה בטח לא יודע. אני מבין אותך אתה עסוק רק בלינוש

 4. 54
  עוד אחד

  חשבתי שרק גדעון ומרכוס רוצים להפציץ אר אירן

 5. 53
  Mr. Eldar, I have News for you President Obama will not do a thing

  The only one who can protect Israel is Israelis, don't wait for others to do your dirty job, 6 Million Jews did and you know what happend, Your naivity border with stupidty. Someone like you who think he knows can't come to a common sence logical conclution that Israel is the one who has to take charge in the Iranian Nuke issue and distroy their program completly

 6. 52
  איזו רמה של הזדהות נפשית חולנית ומעוותת עם הלאומנות הפלשתינאית הרצחנית,צריך כדי לתאר את החוק האמריקאי לחייב את הממשל להכיר בירושלים כבירת ישראל : כ"תקיעת סכין בעורפו של רבין" וכ"יוזמת חקיקה קטלנית".

  כמה שנאה רושפת ההתבטאות הזו!!

 7. 51
  כדאי לתרגם את המאמר גם לערבית
 8. 50
  ציפי ליבני לראשות הממשלה ומיד
 9. 49
  עקיבא לצערי אהית פעם עיתונאי איכותי היום אתה פשוט אפס
 10. 48
  עקיבא והשמאל העלוב לא שווים 3 אחוז מהעם מי אתה שתגיד בכלל מה טוב ומה לו?
  1. תופעה מעניינת

   את מה שכתבה "אורנה" מהתג' הקודמת (20:11) כתבה, מילה במילה "אריאלה" (זאת שהגיבה כאן 20:12) לפני כמה ימים במאמר של שטרנהל. הטלפתיה בין מגיבים הכותבים בהפרשי זמן כל כך קצרים (כולל גם את ראובן, דנה, בנצי, מיכה ועוד כמה בסביבות הדקות האלה ממש, שחשבו כולם את אותם רעיונות מעמיקים, כל אחד לחוד כמובן) היא תופעה למדור המדע.
   ואולי פשוט כל הכותבים בין 39-49 הם אדם אחד? נראה יותר סביר, לא?

 11. 47
  אין מלחמות אין הרוגים הכלכלה משגשגת נתניהו אתה תותח
 12. 46
  עקיבא עם הטימטום היה דשא אהית אצטדיון רמת גן
 13. 45
  אף אחד לא שואל את אובמה בעולם מה לעשות וגם אנחנו לא אובמה כבר פאסה
 14. 44
  גם על גרמניה בשנות ה 30 אמרו שהיא בעיה עולמית .והמתינו לקטסטרופה .
 15. 43
  עקיבא כולם מדברים עליך שגמרת את הקרירה אני הגנתי עליך עד המאמר ההזוי הזה
 16. 42
  חשבתי שאתה יותר רציני

  חשבתי שאתה יותר רציני ,חבל שקראתי את מה שכתבת הרסת לי את הרושם שהיה לי עליך ,יותר נכון מה שכתבת נשמע כמו רכילות שכונתית.

 17. 41
  צריך לעצור אותך מטרידן ומסית

  בלתי נלאה שכל הבנתו הבל הבלים

 18. 40
  האם עקיבא אלדר מנסה לבית חיקוי גדעון לוי

  אם כן חיקוי עלוב ביותר לא יעזור לך עקיבא השמאל הקיצוני מעדיף הערבים לא ישלוט כאן

 19. 39
  שוב כתיבה ברמה של ילד בכיתה א'
 20. 38
  עקיבא אלדר לשלטון

  מר אלדר, מדוע זה לא תציג את מועמדותך לראשות הממשלה בבחירות הבאות ?. בטוחני שכל השמאל יצביע עבורך ואז יהיו לך 4 מנדטים בכנסת אשר יבטיחו את בחירתך. כאשר תהייה ראש הממשלה תוכל להנהיג את המדינה כהבנתך ולא תזדקק לסיועו של אובהמה. ועד אז שב בשקט והנח לאלו שנבחרו לנהל את העניינים.

 21. 37
  ממשלה הזויה...
  1. הכלכלה 10 הביטחון 10 נתניהו 10 ביבי אתה מלך
 22. 36
  כל הכבוד לעקיבא אלדר!

  אתה מתעלה על עמיתיך לוי וכוכב הגיהנום.
  והמבין יבין.

 23. 35
  דה זוו : בן אהרון ב77 : יש להחליף את העם

  אם העם בחר בדרך זו ואתה חושב שהעם אידיוט . אולי הגיע הזמן להחליף עם או משהו קל יותר לנסוע לארץ מתקדמת יותר כמו ארה"ב שהצבא שלה הוא מופת מוסרי , גרמניה אולי ? , צרפת ראה אלג'יר , אנגליה ראה עיראק .....
  אז אולי הרשות : כי לפי איך שאתה מציג אותם הם נשמות טובות....

 24. 34
  אם מה שאמור להתפרסם בדוח של סבאא

  הוא נכון, אזי הפצצה מיידית היא הדבר היחיד שנשאר לעשות, וגם זה עלול כבר להיות מאוחר מידי.
  איראן גרעינית זו שואה עולמית, הרי איראן לא תשאר המדינה הגרעינית היחידה במזה"ת, מצרים וסעודיה ואחר כך סוריה וארגוני טרור וכל העולם ירד לטימיון.
  לזרוק את הכדור לאובמה זה לעג לרש ואחיזת עיניים של הכותב, הרי אובמה התחייב לצאת מהאזור, לא להכנס לכאן שוב, הוא לעולם לא יוכל להצדיק מתקפה אמריקאית באיראן.

 25. 33
  צחוק הגורל הוא שהפצצה האיראנית תיפול על תל אביב

  השמאל הצפון תל אביבי האנטי דמוקרטי, שמייחל שגורמים זרים יכפו דברים על ממשלה שאחרי הכל נבחרה בבחירות שבהן הוא כשל מלקדם את מועמדיו, הוא זה שייעלם, תרתי משמע, כאשר אותה פצצה איראנית שאת יצורה רוצים למנוע "ביביברק", תיפול על העיר בה הוא מתגורר.

  1. וזה לבדו יכול להיות שיקול של תומכי ההתקפה - לא פצצה איראנית, אלא טילי התגובה של איראן ישמידו את ת"א, יענישו אותה על ההתקוממות החברתית וישאירו רק את 'יהודה ושומרון' בתמונה

   וכמו שאני מכיר את הממשלה הזאת ותומכיה, השיקול הזה בהחלט עשוי להימצא בראש שלהם, פסיכופתי ככל שיהיה, כי כך גם הם.

  2. עייפתם אותנו עם "השמאל" "מדינת תל אביב"

   תל אביב היא החזית האמיתית כאן. משום מה ירושלים לא מטרה של אף אחד למעט הדתיים והחרדים והתיירים.בתל אביב בין היתר מתגוררים אנשים שראויים גם לא להיות במכלאות יחד עם כל העדר הגוע במכלאות סיסמאות הימין הנבובות ואח"כ צולה עצמו לדעת על המנגל באמצע אי תנועה,מנשק מזוזות וכאשר מרמה גונב חומס ומכה אומר "בעזרת השם" - שמאלני הפך להיות מילת גנאי בארץ הבבונים בה כולם "אחי" או "אח שלי" וילדים הולכים לבית ספר עם סכין ואח"כ שותים אלכוכוהול בגיל 11 ומשחקים אותה "גברים" - אז מי שחושב,מי שמטיל ספק,מי שמחפש פתרונות שבהם לא נהרגים אנשים סתם,מי שחשוב שלא צריך להחליף חייל שבוי עבור אלף אסירים שעל תפישתם נתנו אנשים חיים,מי שהולך לקרבי ומתנדב אבל יודע להכיר במציאות סביבנו ושלנו-זה שמאלני,אם הוא גם גר בתל אביב אז בכלל הוא כבר נעשה אויב הבבונים-נכון ימני מושלם שכמוך?

  3. טוב שאתה לא גזען וכקורא נמרץ של "הארץ" אתה נמנע מסטראוטיפים.
  4. כמה חיילים קרביים יש מתל אביב וכמה באו מהמתנחלים

   לפני שאתה לוקח לעצמך את השרות הקרבי וההתנדבות תוריד את הכובע לפני המתנחלים שמתנדבים פי 7 מחלקם באוכלוסיה ויותר מפי 15 יחסית לעיר הקודש תל אביב. לא זכור לי כמה אלכוהול וסכינים יש בגוש עציון וקרני שומרון אבל אשמח ללמוד

  5. לתל אביבי שמכנה עצמו "שפוי" כאחרון הפסיכים במחלקה הסגורה - גם אני תל אביבי. אני חי כאן עם ילדי. כמו רוב התל אביבים, אני משתין על דיעותיך המשת"פיות. לא מאמין? תסתכל על תוצאות הבחירות בתל אביב. אפילו תוצאות הבחירות במרכז תל אביב. אין קילומטר מרובע אחד בארץ בו פסיכים כמוך מהווים רוב. אחרון המנגליסטים טוב ממך, מילדיך החולי נפש, מגרושתך (אל תגיד לי שנשארת נשוי... לא אחד כמוך), מחבריך שלא ישתינו עליך אם תבער, משותפיך לעבודה סוג ז' ולחיים סוג ז' שאתה מנהל איכשהו בתל אביב שלנו, פרזיט סוג ז' שכמוך
 26. 32
  הרפובליקנים מכשול אטומי לשלום העולם חסינות כלכלית צדק חברתי וב. האקלים
 27. 31
  אנחנו ממילא נושאת המטוסים הגדול של ארה"ב כאן במזה"ת, מחסן הנשק שלה, שדה ניסויים לחברות אמריקאיות (כמו HP מפיקת המאגר הביומטרי) ועוד - שתגן היא עלינו
 28. 30
  הצעת חוק הזויה: מובילי דעת קהל ישאו באחריות

  עקיבא: אם חס ווחלילה איראן תגשים את מאווי הנהגתה ותשלח פצצה גרעינית אחת בלבד על ישראל והתוצאות ידועות.

  אם היא לא תיפול עליך ועל מקורביך, מה תאמר אז?

  אם כל חלומותיך בגדר "וגר זאב עם כבש" יעלו בעשן הרדיואקטיבי, מה תאמר אז?
  לכו אולי צריך לחוקק חוק שמובילי דעת קהל שהצליחו בהובלה והביאו לאסון ישאו באחריות. הזוי? נכון?

  אבל אולי מעשה כזה יוביל אנשים כמוך להיות מציאותיים ולא לחשוב כי הם חיים במדינת אוטופיה.
  אני מכל מקום ושלא כמוך , מודה לאלוהים שלא הוצבתי בצומת החלטה לגבי דילמת אירן.

 29. 29
  האם עקיבא אלדר לא חושב שממשלת האייטולות בטהרן איננה היטלריסטית כשהיא מכריזה על הצורך לעקור את הסרטן הציוני מהמזרח התיכון?
 30. 28
  שיא האבסורד והפייסנות - "תעצור אותם" את ממשלת ישראל, ולא :"תעצור אותם" - את ממשלת איראן
 31. 27
  ביברק הביתה עכשיו.רק בלחץ בנלאומי ישראל יכולה להנצל מהטרוף שלהם.
 32. 26
  ...אז מה האלטרנטיבה לנשק גרעיני אירני ?

  בסוף נשק גרעיני יהיה בידי מדינות ערב והפלסטינים
  ואם חס ושלום יגיע נשק גרעיני לפלסטינים הוא יגיע גם לחמס !
  זה מזכיר את הבדיחה על ניצול מספינה שטבעה אשר נראה מאוד שמח
  וכאשר שואלים אותו מה השמחה ?הוא עונה "סוף סוף נפתרנו מהעכברים"
  במקרה הנוכחי אלה ששמחים הם אלה שרוצים לראות את ישראל
  במצב שאין לה עתיד וקיומה מוטל בספק .
  אלה שאדישים לקיומה של ישראל יהיו (מתוך הגדרה) הראשונים שינטשו
  במקרה שאירן תשיג נשק גרעיני (ואכן אין להם בעיה עם נשק גרעיני אירני)

 33. 25
  לעקיבא ואובמה ואולי אחמדינז'אד אותו ראש ליהודים לא מגיע
 34. 24
  האמריקנים תמיד פועלים אחרי הדקה ה90

  אם אפשרללמוד משהו מההיסטוריה זה שאי אפשר לסמוך
  על ארה"ב שתפעל בזמן.
  הנה שתי דוגמאות-רק לאחר שחטפו בפרל הרבור
  נכנסה ארה"ב למלחמת נגד הנאצים.
  וכמובן רק אחרי שנפלו התאומים נזכרה ארה"ב לפעול נגד הטרור
  העולמי.
  כנראה שגם הפעם ארצות הברית תתחיל לפעול אחרי
  שלאירנים יהיה נשק גרעיני.כמובן שהמחיר שארצות הברית
  תשלם יהיה יקר מאוד גם בכסף וגם בחיי אדם.
  אבל ככה זה אצלם.מה שהיה ניתן לפתור בקלות לפני שנתיים שלוש
  יהיה כנראה כמעט בלתי פתיר עוד מעט.
  הטעות של ארצות הברית כמובן נובעת מהנטיה שלה לחשוב
  שהבלגן העולמי הוא לא בעיה שלה.
  יפה מאוד עקיבא אלדר-הבעיה היא שאובמה וקלינטון משדרים חולשה
  כל כך גדולה שפשוט לישראל לא תהיה ברירה אלא לפעול.
  אם הם היו נוקטים קו רציני-אני בטוח שזה היה עוזר.
  אבל במצב הנוכחי-האירנים פשוט בזים להם ולצערי בצדק.

 35. 23
  רבים מהיהודים ה"שמרנים" הם מהזן של RINO (רפובליקאים רק בשם). למשל הסנטור הנודע ג'וזף ליברמן שהוא אפילו שומר מצוות, אבל תומך בהפלות כמו כל הליברלים.
 36. 22
  נתניהו וברק מסוכנים לישראל!! הביתה !!
 37. 21
  סיגריות מתוצרת יענעמס ("של אחרים"). . .

  אובמה רוצה להפסיק "לעשן" ולא קונה יותר
  סיגריות. . . אבל שואל מידי פעם את ידידיו:
  יש לך סיגריה בשבילי. . .

 38. 20
  יגעל אמיר אמנם היה הרוצח בפועל אבל מאחוריו עמד כל הימין הדתי הקיצוני שעד היום מצדיק את הרצח בזה שהוא עצר את תהליך השלום. כי זו היתה המטרה של הרצח. היום בני הבליעל האלה מחפשים חנינה ליגעל אמיר ימח שמו וזכרו.
  1. הציבור השמאלני הקיצוני עומד מאחורי הבוגד ואנונו
 39. 19
  מילים עלולות להרוג. נתניהו כבר לקח אותנו לסרט הזה. צרחות מתלהמות מעל מרפסת בכיכר ציון מול אספסוף והרצח שבא בעיקבות האירועים. הספין החדש של נתניהו מול איראן יכול עוד בקלות לצאת משליטה
 40. 18
  איני חושש ,ביבי מספיק רציונלי כדי להכיר בגבולות המציאות שלא מאפשרת לנו התקפה שתהיה יעילה באירן, אבל מאפשרים לנו לאיים ולהפחיד,הרי 'כל האפשרויות על השולחן' כוללות גם למצב החדש שאיתו נחייה, של אירן מגורענת לצידנו..
 41. 17
  אובמה הפך להיות סמרטוט של ישראל והיהודים.
  1. וכמובן שאתה היית מעדיף שיהיה סמרטוט של אחמדינג'אד את הנייה
  2. האנטישמים המתועבים מהשמאל הקיצוני,גרועים יותר מאבותיהם הרוחניים מאירופה
 42. 16
  עקיבא היקר מה הקשר? בין שם המאמר ובין תוכנו, רצוי שתמקד את המאמר שלך .
 43. 15
  הקבינט של הארץ כבר הכריע כנגד התקיפה

  זאת כבר כתבה חמישית מבית היוצר של העיתון כנגד תקיפה אפשרית. הגדיל לעשות ראובן פדהצור שקרא למפקד חיל האויר צריך לעשות פוטש ולו רק כדי לעצור את התקיפה.
  אמיר אורן הסתפק בעצה של לחכות למטוסים חדישים יותר. גדעון לוי כהרגלו גידף את כל הישראלים וזאת כנגד האיראנים השקולים.
  דומה שארי שביט היה הבודד שקרא לממשלה לנהל דיון מעמיק ולא פופוליסטי על הנושא.
  נראה שהדיון הפלורליסטי בעיתון הארץ כבר חרץ את דינו לגבי התקיפה ועכשיו מתבצעת שטיפת מוח לקוראים להפעיל לחץ על הממשלה.

  1. תתפלאי,אבל נתניהו העלוב מושפע יותר מהמאמרים ב"הארץ" מאשר מדעתם של בוחריו.
 44. 14
  אובמה, מתחננים לפניך, עצור את הצמד נתניהו ברק לפני שיהיה מאוחר מדי.
  1. רה"מ,מתחננים לפניך,עצור את החתרנות השמאלנית הקיצונית,לפני שיהייה מאוחר מדי
 45. 13
  נא להפסיק לבלף, הרוצח עמיר לא עצר את השלום, הזיות אוסלו לא היו יותר מאשר הזיות חסרות אחריות של השמאל שהביאו לאלפי נרצחי ונכי הזיות אוסלו. אלה התפוצצו לרבין בפני מהיום הראשון, הרי לשם כך כינסתם את העצרת ההיא. שנית, מי שמתנגד לירושלים בירת ישראל אינו ציוני ובהגדרה גם אנטי ישראלי, לא מקרי שגרורת השמאל בארה"ב של מלשיני שלום עכשיו, חברי הכותב, התייצבה בבית משפט אמריקאי ב"התנדבות" בכדי לטרפד הכרה של ארה"ב בירושלים בירת ישראל ולמען הלא יודעים, מדובר גם על רחביה, קטמון והרובע היהודי, לא רק על גילה בהליך ההוא ואין כל הסתייגות של מלשני שלום עכשיו שם ודרישה להכרה לפחות ברחביה וקטמון. שלישית, אם שיקולי ישראל כ"כ זניחים אצל יהודי ארה"ב מדוע היה צורך בהקמת גרורות השמאל בארה"ב כג'י סטריט ודומיו? מסתבר שכרגיל השמאל מבלף... השורה האחרונה שהשמאל הקיצוני חסר האחריות וחסר המעצורים הפך לאויב קנאי פנאטי כנגד מדינת היהודים והציונות, מוכן לשבור את כל כללי המשחק הדמוקרטי כל כל כלל שהוא, לרבות חרמות על מדינת ישראל כבפרשת קטרפילר בארה"ב, למי שלא יודע, נסיון להכריח את חברת קטרפילר יצרנית ה - D9 שלא למכור עוד אותם לישראל משום שהם חוסכים בחיי חיילים שלנו במאבק נגד הטרור.
  1. אפרופו קטרפילר והD9 - חברה אמריקאית זו ודומותיה הן הסיבה שמדינת ישראל ה"עצמאית" לא צריכה לתקוף את איראן - אמריקה תתקוף אותה כי הנכסים שהשקיעה בהם ברפובליקת הבננות ישראל הם יקרים מכדי שתיתן לאיראן לאיים על זה. ל"ממשלת ישראל העצמאית" אין שום סיי בעניין הזה, אבל בתור ספין להשתקת המחאה החברתית ולהצגת נתניהו וברק כגיבורים בעיני העם (ובכללו מטומטמי איציק מהמרכז לסוגיהם) - הם לא מפסידים מזה כלום. כל זה לא אומר שהם לא יתקפו את איראן - אם אדוניהם המשניים - קרי הלובי המתנחלי (שגם בו יש השקעה אמריקאית לא קטנה) יהיו משוכנעים שהסיכוי להשמדת גוש דן שנוא נפשם בטילי נגד איראניים הוא מספיק גדול.
  2. פעילות השמאל נגד ישראל ברוב מדינות העולם

   כולל הנאורות שבהן, אם היו מופנות כל מדינות אלו עצמן, היו נחשבות לפגיעה בבטחון המדינה, ופעילותם הייתה מופסקת, רק פה הם ממשיכים באופן חופשי לעשות מעשים מגוחכים.

   זאת גם הסיבה שלמרות שסוריה רוצחת את אזרחיה אפילו במסגדים, אבל עדיין יוצא משט לעזה ולא לסוריה.

  3. השקרן הפתולוגי שוב "שכח" לציין את רוצחי אוסלו יגעל, ברוך ויתר חבר מרעיהם. כבר עשרות פעמים ביקשתי ממנו ולו נימוק רציני אחד שיתמוך בעלילת הדם שלו נגד אוסלו אך הוא אינו מסוגל להרים את הכפפה. בעצם הוא נתן נימוק אחד לטענתו השקרית שבגלל אוסלו נרצחו כך וכך ישראלים. ההוכחה לכך הוא כתב הם ההרוגים הישראלים. הנימוק הזה דומה לנימוק של הפרימיטיבים אשר טענו בזמנו שכדור הארץ שטוח משום שהוא שטוח.... ושוב אני מבקש ולו נימוק רציני אחד שיסביר מדוע אוסלו אחראי להירצחם של ישראלים. תשובת השקרן הפתולוגי מעידה שוב שחלק מהימין חזק בסיסמאות שקריות וחלש מאד בנימוקים. רמז לסיבה שהימנים לא מרימים את הכפפה ולא מצליחים להציג ולו נימוק רציני אחד שיתמוך בהאשמותיהם כלפי אוסלו היא העובדה שפיגועי המתאבדים באוטובוסים שהחלו 40 יום לאחר הטבח במערת המכפלה התרחשו כאשר צה"ל שולט שליטה מלאה בכל השטחים וכאשר ערפאת ואנשיו עדיין בטוניס......
  4. רבין כנה את הנרצחים בחוסר רגישות: "קורבנות השלום". באמת איזה שלום "נפלא" התחיל אחרי הסכמי אוסלו, 1500 נרצחים ורבבות פצועים והכל באשמתו של רבין ולא ביבי

   רבין כנה את הנרצחים בחוסר רגישות: "קורבנות השלום". באמת איזה שלום "נפלא" התחיל אחרי הסכמי אוסלו, 1500 נרצחים ורבבות פצועים והכל באשמתו של רבין ולא ביבי

 46. 12
  אובמה אל תאפשר לכת הגמדים מירושלים לגרור את העולם לתהו ובהו

  כת גמדים הזויה השולטת בירושלים מסכנת את קיום ישראל וויציבות העולם.
  כת שכולל שני ראשי ממשלה שכשלו,נטולים עורף פוליטי ושרדנים,אשר מוכן לשלם כל מחיר כדי לשרוד בפוליטיקה.
  כל מי שטיפת הגיון עדין נותרה בו חייב להבחין בסכנה התמונה משנים אלה

 47. 11
  כל מה שכתבת נכון.הבעיה-שלנו אין השפעה על אובמה.הדבר היחידי שאנחנו צריכים לעשות-זה מה שעשו 15 איש אמיצים אתמול,שיצאו לרחוב לומר-לא לפעולה באיראן.אנחנו דורשים אחריות מאחרים?היכן האחריות האזרחית שלנו?רק לקוטג' ולחינוך פשיסטי חינם?
 48. 10
  רוב היהודים בארה"ב הם ליברלים עד שתוצאות ה"ליברליות" נוגעת בכיסם?
 49. 9
  אובמה תחזיר את פרס נובל

  אובמה לא ביצע דבר בעניין השלום, מצדד בצד אחד ומתחבר לבעיה כצד ולא כמתווך הוגן, גואנטנאמו עוד לא נסגר והבעיות בארה״ב ובעולם מחמירות, תחזיר מר אובמה פרס נובל כי לא מגיע לך, נהפוך הוא מגיע צל״ש על אי המעשה שלך

 50. 8
  קריאה פתטית ואף גרוע מכך מעתון ישראלי הקורא לאובמה להסיר גיבויו ותמיכתו מישראל ולא להתייחס לקול היהודי בארה"ב.

  לא להאמין שקריאה אנטי ישראלית זו מגיעה מעיתון נחשב בישראל. הסמול מותח את הקו האדום ומרחיקו בצורה מסוכנת.

 51. 7
  תירגע - ישראל לא תתקוף בלי לפחות ארה"ב - עם פעולה קרקעית כדי להעיף את המשטר באירן
 52. 6
  400,000Israelis in the streets could stop Bibi_Barak from attacking Iran

  But the Israelis are passive
  in fact they support the attack on Iran
  so in a sad way
  they deserve what they got

 53. 5
  לקראת הבחירות השמאל היה לפני מפלה פוליטית מוחלטת , פיגר בהרבה אחוזים אחרי הימין. חיסול רבין היה הסיכוי היחיד של השמאל . שם יש לחפש את יוזם הרצח .
  1. אתה משוגע
  2. שקרן זה התואר הכי עדין שאפשר לתת לך

   ביבי ניצח בקולות בודדים בזכות החמאס שכמוך מתנגד לכל הסדר שלום,ולפיכך הוא והימין חולקים אינטרסים משותפים

  3. גנב צועק את מה שבוער לו. מדוע רק לימין יש צורך להיתפס לכל תורת קונספירציה? ותחשבו על זה
  4. ביבי ניצח בזכות טפשותו של שמעון פרס שלא עשה ועשה

   לא עשה - פעולה תקיפה נגד הרבנים וקיצוני ההתנחלויות כבר למחרת הרצח (כולל פינוי הישוב היהודי בחברון), מה שלימד אותם שגם להבא הם יוכלו לעשות מה שהם רוצים. במקום לנקוט נגדם פעולה הוא העדיף "צו פיוס" ונתפס כמנהיג לא תקיף, וזאת התוצאה.
   עשה - אישר להרוג את "המהנדס", מה שהביא לגל הפיגועים, שמחקו יתרון ענקי שהיה לפרס בסקרים, למרות מורך ליבו כלפי המתנחלים, (הרבה יותר גדול מהיתרון שהיה לימין שנה לפני התאריך שבו הבחירות היו אמורות להיות - וכאן מדובר רק בשלושה חודשים לפני הבחירות!) וההמשך ידוע.
   הימין חייב תודה לשמעון פרס, על להיטותו לרצות את כולם ולהיות 'אהוב העם' (שהשתלמה לו בסופו של דבר באופן אישי כשהגיע למשכן בטלביה) - רך כלפי חובשי הכיפות, קשה כנגד 'הערבושים' (ראה גם כפר קנא), שנתנה לימין בשנת 1996 את הנצחון על מגש של כסף.

  5. אתה אידיוט.נתניהו ניצח בהפרש זעיר את פרס,למרות(!!) ההסתה הפראית שניהלה התישקורת השמאלנית נגד הימין העיקבות רצח רבין.לולא הרצח,הניצחון היה מוחץ,אבל מה לשמאלן סהרורי ולעובדות?
  6. דרור, אמרנו לך כבר: תתאבד
 54. 4
  elections usa

  I would recommend you read the new book of Jeremy Ben-Ami - the head of J-Street - The New Voice of Israel. It coincides with some of your remarks.

 55. 3
  הרמטכ"ל שכיהן בקדנציה הראשונה של ביבי כבר עמד על טיבו וכינה אותו "איש מסוכן"
  1. זה אותו הרמטכ"ל שאחרי הטבח בכפר קאנה אמר ברדיו שלגיטימי להפציץ אוטובוס מלא ילדים, אם ידוע שמסתתר בתוכו טרוריסט?
  2. אם לא אכפת לך...

   את זה גם אמנת ז'נבה אומרת, לא רק הרמטכ"ל ההוא. צא ולמד.

 56. 2
  נו עקיבא,באמת,אתה באמת מאמין לקשקש שלהם?

  מאזן ההתרתעה הישראלי הוא אסופת מילים וספינים -אם ישראל לא תפיל אטום על איראן החא לא תדגדג לתכנית האטום שלהם עם 20 טון פצצות מהאוויר -אפילו ביברק יודעים זאת

 57. 1
  פנייה לגוף זר כדי שיסכל או יכפה ההחלטה על הממשלה הנבחרת היא מעשה בגידה

  עקיבא אלדר בוגד במדינת ישראל. אם לדעתו תקיפה באיראן היא מעשה מסוכן ולא רצוי, ייכבד ויציע את משנתו זו לבוחר הישראלי. הזמנת לחץ או כפייה על הממשלה שנבחרה באופן דמוקרטי היא בגידה.

  1. לאבי. נשמה כפרה, עיתון הארץ מיועד לאנשים נבונים. תחליף עיתון
  2. אתה צודק.מה הקשר שלך לתבונה?לצניעות?ספרו לך שאם תקרא הארץ הiq שלך יוכפל ל100?עבדו עליך.
  3. יש מילה במה שהוא אמר שאיננה נכונה?
  4. הבעיה היא במה שלא אמר - אם אובמה מתנגד לפעולה צבאית, מהו הפתרון? לחכות עד שלאיראן תהיה יכולת גרעינית ואז העדיפות הקונבנציונלית של צבאות ערב תכריע את ההרתעה הישראלית?
  5. על יהודים ובגידה

   בכל ארץ בה נמצאו יהודים כולל ישראל תמיד אפשר היה לסמוך עליהם שיבגדו, זה בדמם וב די, אן, איי, שלהם. כרגע הם דוקרים את ישראל ללא הבחנה.