למה שיאמינו לנתניהו?

אילו החוק היה מאפשר להעמיד לדין מנהיגים על הונאת סדרתית של הציבור והשגת תמיכה במרמה, ראש הממשלה בנימין נתניהו היה מארח חברה למשה קצב בכלא. הנשיא לשעבר הורשע באונס של נשים שהיו נתונות למרותו, ובשימוש לרעה בסמכותו. נתניהו מבצע את זממו בדמוקרטיה הישראלית ומשתמש במעמדו כדי להוליך שולל את החברה הישראלית, כל הדרך לבידוד מדיני וכלכלי. משם הדרך קצרה למלחמה אזורית ולאפרטהייד, השאלה היחידה היא מה יגיע קודם. ואף על פי כן, מדינה שלמה ממשיכה להתמסר ברצון לשקרן שאינו חדל להטרידה ומסכן את שלומה.

הגזמתי? כמה פוליטיקאים, אנשי תקשורת וסתם אנשים מן היישוב מאמינים שנתניהו מעוניין בכנות להגיע להסכם שלום עם הפלסטינים? הכוונה איננה, כמובן, להסדר שיכלול שליטה ישראלית בבקעה למשך 40 שנה, כפי שנתניהו הציע באחרונה לנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס.

בעת ביקור אבלים באחת ההתנחלויות, בסוף שנות ה-90, התרברב נתניהו שהצליח להוליך שולל את ממשל קלינטון במשמרת הראשונה שלו כראש ממשלה, כדי לחסל את הסכם אוסלו. בשעה שחשב שהמיקרופון והמצלמה כובו, סיפר נתניהו כיצד סחט מממשל קלינטון, בתמורה להסכם חברון, התחייבות שישראל תהיה הגורם היחיד שיוסמך להגדיר מהם "אתרים צבאיים" שיישארו בשליטתה. כשחיוך ממזרי נסוך על פניו, הוסיף ביבי, "אמרתי שמבחינתי כל בקעת הירדן היא אתר צבאי מוגדר", והסביר: "למה זה חשוב? כי מאותו הרגע עצרתי את הסכם אוסלו".

יצחק שמיר, קודמו של נתניהו בהנהגת הליכוד, ניסח זאת במלים פשוטות: "בשביל ארץ ישראל מותר לשקר". לנתניהו, תלמידו של יועץ התקשורת האמריקאי השמרן ארתור פינקלשטיין, יש נוסח מתוחכם יותר. בהרצאה בכנס של הליכוד באילת, ביולי 2001, הדריך ביבי את הפעילים כי "לא משנה אם הצדק אתך, אתה חייב להציג את עמדתך כצודקת".

לימים הוא העניק לנוהל הזה פרשנות רחבה ביותר; אף שמן הסתם לא שכח מתי יצא לאוויר העולם (21 באוקטובר 1949), הוא ידע לספר על מפגש מכונן עם חיילים בריטים ליד ביתו. הדברים שהנשיא הצרפתי, ניקולא סרקוזי, אמר לברק אובמה על נתניהו ותגובתו של הנשיא האמריקאי, מזכירים את המוניטין שיצאו לו בעולם. המיקרופון שנותר פתוח בטעות, הסיר את המסווה הדיפלומטי וחשף את דעתם של שני המנהיגים החשובים על ראש ממשלת ישראל.

קדמה לכך הדלפה מפגישה בין סרקוזי לנשיא המדינה שמעון פרס בראשית 2010, בארמון האליזה, שבמהלכה אמר הנשיא הצרפתי: "אני לא מבין לאן נתניהו הולך ומה הוא רוצה". מנהיגה אירופית חשובה לא פחות, קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, הצטרפה אף היא למועדון נפגעי שקריו של נתניהו. דעתה על הצהרות השלום של ראש הממשלה לא התגלגלה אמנם למיקרופונים, אך לפי דיווח של ברק רביד ב"הארץ" בפברואר, מרקל אמרה לנתניהו בשיחת טלפון, "איכזבת אותנו. לא עשית מהלך אחד לקידום השלום".

ערב הפגישה האחרונה בין נתניהו לאובמה בניו יורק, הודלף ל"ניו יורק טיימס" כי אובמה אמר ליועציו שאינו מאמין שנתניהו יהיה מוכן אי פעם לבצע פשרות שיובילו להסכם שלום. קודם לכן, דווח בתקשורת האמריקאית והישראלית, שסטיבן סיימון, הממונה על המזרח התיכון בבית הלבן, גילה בשיחת ועידה עם בכירי הקהילה היהודית בארצות הברית שהפלסטינים הסכימו לחדש את המשא ומתן על בסיס המתווה של אובמה (קווי 1967 וחילופי שטחים מוסכמים), וכי הכדור מצוי בידי נתניהו. כידוע, ביבי מציג את הנשיא עבאס כסרבן המשא ומתן.

עם קופת שקרים כזו ביבי מצפה ש"העולם" יאמין לו שהוא מתכוון לתקוף את מתקני הגרעין של איראן, ויהדק את הסנקציות עליה? למה שהם לא יחשדו שאולי כל המהומה סביב הפצצה לא נועדה אלא כדי להרחיק את איום השלום, ולא ינקפו אצבע נגד האיום האיראני?

Read this article in English: Why should he be believed?

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 57
  כתבתו של עקיבא אלדר

  בושה וחרפה לכותב הכתבה ממנה נוטף רק שינאה.
  בושה וחרפה לשיח הירוד של המגיבים.רק מעטים מתיחסים לגופו של עניין.
  בנימין נתניהו נבחר, ואם למי שהוא לא מתאים יש בחירות שהן המבחן האמיתי
  של אימון הציבור. עקיבא אלדר לא משפיע כהוא זה.

 2. 56
  קודם שיעמידו את פושעי אוסלו לדין על גרימת מוות והריגה, ואז אולי נתחיל על הטלת אחריותצ משפטית על מנהיגים
 3. 55
  שר בריאות כושל. בושה וחרפה.

  לא מאמין לביבי.

 4. 54
  ביבי כשלון פעם שניה

  אין שלום, אין בטחון, אין רווחה. הביתה.

 5. 53
  מסכימה לכל מילה
 6. 52
  עקיבא-בלעם בא לקלל ויצא מברך ומביא מנדטים לנתניהו.
 7. 51
  למה אני לא מאמין לאף מילה של אלדר?

  ולמה אתה לא מאמין לו?
  אני אספר לך
  כי אלדר הוא שמאלן - וכל מה שארץ-ישראלי, ציונת צה"ל... הוא רע ככה זה לפי השמאל.
  כל מה שערבי וביקורתי אירופאי -וקצת אנטישמי - הוא טוב לשמאל כי הם חושבים שאולי אם רוח גבית משונאי ישראל הם יחזרו [יחזרו למה? למי?]...
  זאת הסיבה.

  בעניין חשוב אחר:
  http://gplanet.co.il/prodetailsamewin.asp?pro_id=1495

 8. 50
  השקר הוא הבלוף כאילו שלום מותנה בהקמת מדינה פלשתינאית.

  אין קשר בין מדינה פלשתינאית לשלום, ואם יש קשר הוא שלילי.

 9. 49
  מוע לא? "הכוונה איננה, כמובן, להסדר שיכלול שליטה ישראלית בבקעה למשך 40 שנה,"

  האם אלדר לא למד את הלקח של ציר פילדלפי המאפשר הברחת נשק כבד וטילים לחאמס? האם נהר הירדן ללא שליטה בטחונית ישראלית לא ישמש מעבר פשוט לנשק דומה ל"מדינה המפורזת"?

 10. 48
  מאמר מבריק
 11. 47
  רק טיפשים נשארו שמולנים,שקרנים,מסיתים,הזויים,אכולי טינה,ושינאה לעצם היותכם

  בני העם היהודי,וכל מה שאתה מכפיש את מר נתניהו זה אתה בכבודך ובעצמך אתה ועדר הנאמנים שלך ושל השמואל הרשעי וההזוי.בושה לך אקיבא והגיע הזמן שתפחש עיסוק אחר מאשר לרדוף את מר נתניהו.גועל נפש.

 12. 46
  ביבי- העם איתך!!!!

  מנהיג אמיתי ושהעיתונאים ימשיכו לכתוב כי זה עושה טוב.... ככה רואים בדיוק את החוסר אוביקטיביות... ומה ציפי עושה ממשיכה לקלל.

 13. 45
  מעניין כששרון שיקר ורימה בנושא גוש קטיף תמכת בו ,מעניין מי השקרן
 14. 44
  סרקוזי ופרס - המיקרופון נשאר פתוח. . .

  סרקוזי: אני לא מבין מה נתניהו רוצה. . . פרס: אני אסביר,
  תראה, mon president, בלה-בלה-בלה, בלה-בלה-בלה!!!
  !toujours deja!!! bla bla bla!!! voila. . .

  סרקוזי: !!!Je ne comprends pas!!! I don't understand
  . . .Ich nix verste-en!!! A-niiii loooo meeee-viinnnn

  [11:30, 14:35, 16:03]

 15. 43
  ביבי פשוט מיצג את העם

  הוא משקר ודואג לארץ ישראל השלמה כמו שרוב העם רוצה. אם הוא שקרן או אם העם טיפש זה לא רלוונטי. עקיבא אדלר פשוט לא מרוצה. זאת פשוט דמוקרטיה. העם רוצה אפרטהייד ומזמן יש אפרטהייד בישראל.

 16. 42
  הדיפלומטיה של ביבי למול השקר הפלסטינאי הגדול

  אין דבר כזה עם פלסטינים וזו עובדה שהומצאה על ידי הליגה הערבית הבעיה היא שאתה והשמאל מאמינים לשקר הזה והופכים את השקר לאמת ואת האמת לשקר הגיע הזמן שתתעוררו ביבי נבחר על מנת להמשיך בקו זה של חשיפות השקר והעמקת האמת האמיתית שלנו כעם חופשי בארצנו

 17. 41
  אחרי שקראתי את מאמרך אני גאה שיש לנו ראש ממשלה

  כמו ביבי

 18. 40
  א' מה הוא שיקר? ב' את מי הוא שיקר? ג' מי כותב שהוא שקרן? ד' למה יש פחד מהשקרים האלה? בתחרות מי שקרן טוב יותר בינו לבין הערבי מרמאללה - הערבי יוצא טמבל - אז מה אתה רוצה שגם ביבי יהיה טמבל? אתם בה"הארץ" לא משקרים? או סתם מעוותים את האמת עם מפתח שוודי. "שמענו....שמעתי..."
 19. 39
  ביבי לא אשם

  אלדר היקר. איני מבין על מה אתה מתרעם. כמו שהנחש אינו יכול שלא להכיש. וכמו שהעקרב אינו יכול שלא לעקוץ. כך ביבי אינו יכול שלא לשקר. כך לאישתו וכך לעמו. וכפי שהחמור אינו יכול שלא לנעור, כך עם החמורים שבחרו בו: זהו טבעם ואין בלתו.

 20. 38
  המילים הללו הם חרפה לעיתון הארץ. רמה נמוכה וטון אישי
 21. 37
  דברי בלע כמו של "הכתב האובייקטיבי"הם שגורמים ליחס כלפי נתניהו

  אילו היה נתניהו זורק יהודים מיהודה ושומרון - אזי לא היינו שומעים וקוראים דברי בלע כאלה. הוא היה הופך לזך וטהור.
  בושה לאלה שסוברים בכלל שאילו היה כך וכך מקומו של נתניהו היה ליד קצב.
  איבדתם את הצפון שלכם.

 22. 36
  דברי עקיבא בחלקם נכונים לכן לנתניהו סיכויים גדולים להמשיך ולהנהיג

  לחיות בין מדינות ערב עם כל האוייבים מסביב אכן צריך לנהוג בערמה
  ואף לשקר.

  יש לנו אוייבים מחוץ וגם בתוך עמינו כולל כאלו הכותבים בעתון זה אותו אני קורא

  לכן זה רק מחזק כמה שחשוב שנתניהו ישאר בשלטון .

  מקווה שאכן אסון אוסלו ופשעיו יורחקו ממדינת היהודים .

 23. 35
  אם ביבי כל כך גרוע, אז למה אבו מאזן לא סגר הסכם עם אולמרט וליבני?

  כולם מעדיפים לשכוח שדווקא היו לנו כאן לא מזמן נושאי מו"מ רציניים, שהציעו פשרות מפליגות בכל נושאי הליבה (אפילו קליטת עשרות אלפי פליטים ) אבל לא מצאו פרטנר בצד השני. אבו מאזן אפילו בחר להודיע לעולם בראיון עיתונאי בוושינגטון פוסט, בתום שנתיים של מו"מ: "שהפערים נותרו גדולים". על רקע זה קדימה, שדחפה להסכם שלום, הפסידה את הבחירות עם כל אגף השמאל.
  "אם אין שלום באופק", אמר גוף המרכז לעצמו "עדיף לבחור בימין שישמור את מה שיש".

  עם נתניהו או בלעדיו, שלום לא יהיה כאן בזמן הקרוב. חבל להוציא את העצבים על נתניהו, הוא לא הסיבה.

 24. 34
  אני ישראלי ונתניהו עובד בעד האינטרסים שלי.
  1. תציין שאתה גם מתנחל
 25. 33
  מה שאלדר אף פעם לא מסביר זה למה הוא מאמין לפלסטינים.

  היום השקר הפלסטיני גלוי מאוד ומאפיל על שקרי הבלימה של נתניהו. כי נתניהו משקר רק כשהוא אומר שהוא מוכן לנסיגה, בעוד שהפלסטינים משקרים בעצם הנכונות לסבול קיום ישראלי לצידם. אך השקר הזה נחשף, ורבים בעולם מתחילים להבין את עמדת ישראל. אלדר שעיוור לשקרי הערבים, לא מבין איך זה קורה.

  1. כי הם לא משקרים כמו נתניהו

   אולי תראה איפה "נחשף השקר הפלסטיני" חוץ מאשר בדימיונך הקודח ומאיפה אתה מוציא ש"רבים בעולם מתחילים להבין את עמדת ישראל" כאשר משהו כמו 90% מחברות האום הצביעו בעד מדינה פלסטינית?

 26. 32
  מאמר הסתה שטוף שטנה וארסיות. כותב המאמר עבריין למדינתו ולמקצועו.

  1. לפוליטיקאים מותר לא לומר את האמת. מה רצית, שיכתוב בעיתון שהקו האדום שלו הוא 97% מהגדה? החזקת הקלפים צמוד זה חלק מהמשחק המדיני.
  2. את אותן שטיקים עשו כל ראשי הממשלה.
  3. אתה משווה בין העובדות נגד קצב לרחשי הלב שלך כנגד ביבי. האם אתה בטוח שסוף הדברים מלחמה אזורית ?
  4. ביבי חשוף למידע שלך - אין. אני מניח שמה שהוא אומר הוא ע"פי יועציו.
  5. אולי מלחמה אזורית עדיפה על החזרת שטחים סיטונאית ?
  עורך העיתון צריך להעיף אותך קיבינימט

 27. 31
  לעולם לא אשכח את "לחישתו" של ביבי על השמאל-האם זו לא היתה הסתה ושקר?

  אני מבוגר מספיק כדי לזכור את לחישתו הארסית של ביבי באוזני הרב הדתי הקשיש ,על השמאל שאוכל שפנים- לא אשכח ולא אסלח איך האדם שמספיק מטומטמים מינו אותו לראש ממשלה - בפעם השניה אחרי כהונה מבזה ובריחה מאחריות ע"י התפטרות שהגיע בעיקבות המפלה שנחל-לא אשכח על התנהגותו בהשתלחות על רבין הי"ד - לא אשכח ולא אסלח - הבן אדם שקרן ,רמאי שיוריד את כל המדינה שאולה -אדם ללא עקרונות וללא יושר פנימי -העיקר להשאר על הכיסא

 28. 30
  למה לתת לעובדות לבלבל

  "מרקל אמרה שנתניהו לא עשה שום דבר בשביל תהליך השלום":
  1. נתניהו שינה דעתו והכריז כי הוא תומך בשתי מדינות לשני עמים בלי שום תגובה של הפלסטינים.
  2. נתניהו היה ראש הממשלה הראשון (!) שהקפיא הבניה בהתנחלויות לעשרה חודשים (!). בתגובה בחרו הפלסטינים למשוך ולמשוך ולבזבז את החודשים הללו בתקוה שהעולם ילחץ מהדדליין ויכפה על ישראל מהלכים.
  אולי תזכיר לנו מר אלדר מה עשו הפלסטינים במהלך שתי השנים האחרונות לקידום תהליך השלום?
  "לא ינקפו אצבע נגד האיום האיראני?"
  אובאמה נפגש עם רה"מ הרוסי, אובאמה הכריז שכל האפשרויות פתוחות כולל תקיפה צבאית. צרפת הודיעה שהיא בעד החרפת הסנקציות. והעולם לא נוקף אצבע?
  ואני בטוח שאתה מאמין שאם היינו חותמים על הסכם קבע עם הפלסטינים העולם היה יוצא מגדרו יותר ממה שקורה עכשיו בגזרה האיראנית. אשרי המאמין. אתה גם מאלו שאמרו מן הסתם שברגע שנצא מעזה, אם רק יעזו העזתים לשלוח טילים על ישראל העולם כולו יעמוד על רגליו וילחם בתופעה. נו, אז חשבת אז מה? בפועל קיבלנו מטח טילים, עופרת יצוקה והתגברות האשמות נגד ישראל.

  1. ואכן אתה מבלבל בעובדות

   נתניהו הכריז נתניהו אמר נתניהו הצהיר. גם עשה משהו בכוון ? שום דבר. הפלסטינים פשוט לא קנו את ההצהרה עד שלא תגובה במעשים ואלה כמובן לא באו. נתניהו הקפיא בניה במטרה למשוך זמן ולא במטרה לקדם את השלום. מצד אחד אתה מרוצה מתגובות העולם בנושא האיראני אבל בסוף שוב צצים הטיעונים הימניים הרגילים שבעצם העולם הוא רשע ולכן תמיד יהיה נגדנו לא משנה מה נעשה. כשזה משרת את מטרותיך העולם בסדר , כשזה נוגד אותן העולם תמיד נגדנו.

 29. 29
  "מדינה שלמה ממשיכה להתמסר ברצון" מוגזם מאוד. מעטים בארץ (ובעולם) מאמינים לנתניהו
 30. 28
  אם כך אני שמח שבחרתי נתניהו

  כעת אני בטוח יצביע בו גם בעתיד!

 31. 27
  כמה שינאה מרוכזת באדם אחד !

  אין ב"מאמר" של עקיבא שום דבר , פרט לשינאה, שינאה ועוד שינאה.
  שום הוכחה או עדות לאיזו מטענותיו.
  ואולי זו קינאה ? קינאה למנהיג משכמו ומעלה, ששומר על האינטרסים של המדינה, קינאה לכלכלן מבריק, ובכלל טינה לאדם שהעם בחר בו וימשיך לבחור בו.

  1. לא מספיק

   כל הכתבה זו הוכחה אחת גדולה לטענות נגד ביבי. אלא אם כן אתה לא יודע לקרוא, מה שנראה לי סביר.

  2. לא מספיק

   כל הכתבה זו הוכחה לטענות נגד ביבי אלא אם כן אתה לא יודע לקרוא, מה שנראה לי סביר

 32. 26
  בחרנו ביבי ולא עקיבא
 33. 25
  כל הכבוד שיש לנו ראש ממשלה ששומר על האינטרסים הבטחוניים של המדינה וגם יודע לתעתע בסגנון התרבות הערבית שהוליכה אותנו שולל במשך שנים

  נתניהו, אל תשים לב למשמיצים, עלה והצלח.

  1. צודק לגמרי. האינטרסים הביטחוניים של ישראל הם להפוך את ישראל למדינת אפרטהייד דו-לאומית, להרוס בה את הדמוקרטיה ולאבד את אמונם של כל מנהיגי הועולם.
 34. 24
  נתניהו הוא לא רק שקרן אלא להטוטן-שרלטן שמצליח בהבל פיו להפנט את רוב הישראלים ולהוכיח שהם ברובם, טמבלים כל הזמן. הדיאלוג שלו עם החברה הישראלית רק מוסיף לו כוח. ממש כמו אדולף הצורך בכיכרות בזמנו. עד שנפל האסימון אבל אז היה כבר מאוחר מידי.
 35. 23
  Bibi whatever anti bibi says he is a great PM @ protecting our interests
 36. 22
  עקיבא - כל מילה בסלע!!! ביבי היה שקרן ונשאר שקרן!!!!
 37. 21
  העם לא רוצה הסכם עם הכנופיות הפלסטיניות

  אתה לא מבין, העם לא רוצה הסכם עם הכנופיות הפלסטיניות שלא יהיה שווה את הנייר שהוא חתום עליו, הסכם כזה יהיה רע מאד לישראל. ביבי מבין בדיוק מה העם רוצה ומספק את הסחורה. מה שחושבים עליו באירופה ובארה"ב הוא לא רלוונטי מבחינת העם. העם מכיר היטב את שכניו הרצחניים, העם בישראל יסבול מהם ולא האירופאים או האמריקאים.
  ביבי לא רק שישלים את הקדנציה הנוכחית שלו עד תומה אלא גם יבחר לקדנציה נוספת. ויהיה ראש הממשלה שכיהן את התקופה הארוכה ביותר אחרי בן גוריון. כל מאמר בגנותו של ביבי בעיתון הארץ רק מחזק אותו ומראה לעם שביבי עושה עבודה טובה.

  1. ישראל היא נגד העולם, לכן העולם הוא נגד ישראל

   חלק נכבד של "העם" אינו רוצה שום הסכם עם הפלסטינים כיוון שהוא רוצה להמשיך בכיבוש ללא הגבלת זמן. בעולם של היום אין תקן לכיבושים. הכיבושים הקיימים היחידים הם של ישראל ושל סין בטיבט והם מאד בולטים לרעה. לכן ישראל צריכה כל הזמן, באופן מתמיד, לשקר, להמציא תירוצים ולהצדיק את הכיבוש שלה בעוד כל המדינות האחרות פטורות מזה.

  2. העם רוצה הסכם עם עצמו. עד שלא יקבל את הבומבה שמקבל כל עם בהיסטוריה לפני שהוא מבין את מגבלותיו הוא ימשיך לחפש תירוצים לשלוט על עם אחר ולצורך זה גם יקרא לו כנופיות וכל מיני שמות כדי לשכנע את עצמו שהוא צודק.
  3. טעות - לעולם לא מזיז הכיבוש

   לא בסין ולא ביהודה ושומרון.
   לעולם מזיז הנפט.
   לעולם הערבי לא מזיז הכיבוש - לא בסין ולא ביהודה ושומרון.
   לעולם הערבי מזיז שקיימת מדינת ישראל והם לא מעוניינים בזה.
   ה"עניין הפלסטינאי" הוא מדיניות ניגוח ארוכת שנים שאין לה שום קשר ל"כיבוש" אלא אם מחשיבים את זה, כמו אבו-מאזן, לכיבוש במובן הרחב: "63 שנות כיבוש".
   לעולם הערבי באמת לא אכפת מהפלסטינאים.
   הערבים שחיים בתנאי החופש הטובים ביותר במזה"ת חיים בישראל. ל"פלסטינאים" כבר מזמן הייתה יכולה להיות מדינה אם הם היו זונחים את דרך האלימות ואת הרעיון להשמיד בסופו של דבר את ישראל. אבל ה"פלסטינאים" בחרו פעמיים חמאס (=איראן) והמטרה של הארגון ברורה ומוצהרת וכתובה באמנת החמאס - השמדת מדינת ישראל ורצח היהודים היושבים בה.

 38. 20
  אתה תקנה ממנו מכונית יד שניה ?
 39. 19
  ביבי יחריב את ישראל כמו שהיטלר החריב את גרמניה.
  1. אתה לא מסמר חלוד כי אם ראש חלוד

   האם כניעה לפאשיסטים האיסלאמים היא הצלת ישראל לפי גרסתך!!

 40. 18
  אין סוף לשינאה

  שבוע טוב מה המאמר שלך צריך להראות או להשיג חוץ מהרגשה לא נעימה על שינאת חינם. אנחנו יודעים מי הוא נתניהו. הוא בשלטון שש שנים בשני קדנציות כלכלה לא רעה. אבטלה 6 אחוז ( מהגבהות בעולם) הוא אף פעם לא יצא למלחמות והרג מאות חילים כמו ראש הממשלה הקודם. אולי בגלל שנתניהו ראש ממשלה טוב זה מפריע לך. אתה מספיק גדול לדעת שפוליטיקאים משקרים כל הזמן. לא חשוב מה פוליטקאי אומר חשוב מה שהוא עושה. ואמת נתניהו עשה ועושה למדינת ישראל הרבה. המצב של המדינה בעולם הוא לא גרוע כמו שהארץ כותב(נסה לקרוא גם עיתונות זרה אולי תדע יותר). דרך אגב ראש ממשלת גרמניה לא אמרה שנתניהו שיקר לה ואתה יודע זאת אבל גם לך מותר לשקר. שיהיה לך יום טוב

  1. בצדק. מי שמנסה להחריב דמוקרטיה איננו ראוי אלא לשנאה
 41. 17
  את מי כל זה מעניין? הישראלים ימשיכו להצביע בשבילו ולהיות מבסוטים

  וכשהכל יתפוצץ לכולם בפנים - אף אחד לא יבין מאיפה זה בא, ואיך זה קשור לנתניהו.

 42. 16
  ניתוח נוקב וראלי של מצבנו העגום. אבל אם העם אוהב את ביבי - כלומר העם אוהב שקרנים ותחמנים - אולי זה בדיוק מה שמגיע לעם.
 43. 15
  נראה כמו מאמר הסתה שאבו מאזן כתב ותורגם לעברית בידי תומכו הנלהב
 44. 14
  אנחנו בחרנו בשקרן הזה- והוא מגיע לנו
  1. לא בחרתי בביבי, אבל

   בוא נודה על האמת:
   - יש לא הישגים מצויינים בכלכלה בתקופה בה מדינות פושטות רגל או מדפיסות כסף כמו משוגעות
   - האבטלה נמוכה
   - הוא לא יצא למלחמות מטופשות ולא שיקר לעם לגבי מטרותיהן כמו קודמו
   - הוא לא חשוד בפלילים
   - הוא ניהל בצורה מעוררת הערכה את ה"מחאה החברתית"
   - הוא ניהל מדיניות חוץ עם הישגים מעל ומעבר למה שחוזי השחורות של השמאל ניבאו
   - הוא לא מוכן לסכן את קיומה של מדינת ישראל בהימורים מסוכנים
   - הוא לא משקר, בניגוד לקודמיו, לגבי הדרישות שלנו מהפלסטינאים ולא חושש להגיד את זה בפומבי, גם כשנשיא ארה"ב לא אוהב את זה
   - כל התחזיות שלו לגבי הסכמי אוסלו וההתנתקות התגשמו בצורה מדוייקת הרבה יותר מאלה של כל "פרשנינו" ביחד.

   אז הוא ראש ממשלה אידיאלי? לדעתי לא. אבל אין ספק שאם מסתכלי ימינה ושמאלה הוא הטוב ביותר מבין המועמדים.

   אם ככה, למה עקיבא אלדר מרשה לעצמו להשוות אותו לאנס ועבריין? זאת פשוט רמה עיתונאית נמוכה ושפלה שמאפיינת עדיין חלק גדול מהעיתונות בארצינו. אותה עיתונות חשה בסוף עידן ה"עיתונוקרטיה" - שלטון התקשורת החד-צדדית במדינה שלנו ונלחצת מזה שחס וחלילה ישמעו מגוון דעות בפרהסיה, ועוד, לא עלינו, ציוניות, שמרניות או אפילו, רחמנא ליצלן, ימניות.
   תחת לחץ אלדר וידידיו לא מהססים להכפיש את ראש הממשלה ואת שריה בהכפשות שאם היו נעשות על כלפי מנהיגי שמאל היו גוררות קריאות "הסתה".
   עצוב, רדוד ונמוך.

 45. 13
  ראש ממשלה שקרן לקהל בוחרים טיפש
  1. אנחנו אולי טיפשים אבל שולטים עליכם סמולנים מתנשאים ואפסים.קובעים לכם את החוקים.אומרים לכם מה מותר ומה אסור לכם.לא מתייחסים אליכם.לא מתחשבים ולא סופרים אתכם.ניצחנו אותכם בבחירות והקמנו ממשלה.אתם אפילו באופוזיציה נכשלתם.אז מי כאן הטיפשים סמולנים פתטיים שלי... חלאות
 46. 12
  ביבי הנו פסיכופת לפי תורת הפסיכולוגיה עם 5 מתוך 7 מאפיינים

  אם אתה בעל 3 מתוך 7 הקריטריונים שלמטה, אתה פסיכופת
  אז בואו ונראה איך ביבי בעניין.

  1. חסר אמפתיה - ביבי
  2. מניפולטיבי תוך יצירת אמון התחלתי - בטח ביבי
  3.נצלן - לא ביבי?
  4. תוקפני - לא ידוע
  5. משקר כדי להשיג את מטרותיו ואף מוכן לעבור על החוק ביבי, מה חשבתם?
  6. לא מביע חרטה - עוד פעם ביבי
  7. אימפולסיבי בתגובותיו - אין הוכחה ברורה, אחרת 6 מ 7

  בקיצור זה הדבר המוביל אותנו לאסון קיומי

 47. 11
  החסידים השוטים של נתניהו יקנו ממנו אפילו מכונית טוטאל לוס
  1. עוד ועוד

   תקללו תשמיצו תתצתרפו לשונאים הגדולים ביותר כי נפגש ביום הבוחר.

  2. צודק. לבטל את הבחירות. יחי הדיקטטורה של השמאל!
 48. 10
  עקיבא ,זה בדיוק כמו השאלה למה להאמין לדבריך....!
 49. 9
  נתניהו בעצמו הודה, בפורום ימין סגור, שהוא משקר את כל העולם.

  "הארץ" - 19/9/05 ע"י יוסי ורטר:

  במרכז הליכוד קיים גרעין קשה של אנשי האצ"ל. לפני שנים רבות הם ייסדו חוג רעיוני בשם "תגר", שמקיים מפגשים, בכל יום ו`. ביום ו` שעבר הופיע שם נתניהו.
  כאשר נשאל מדוע הצביע בעד ההתנתקות, הגיב נתניהו בכעס: "שקרים!" מילי יקובסקי, כתב האתר "אני ליכודניק", שנכח בכנס, מתאר שנתניהו הסביר להם כי אמנם הצביע "בעד", אך בעד מה? פעם בעד "בדיקות", פעם בעד "הכנות" ופעם בעד פשרת ציפי לבני.
  ואז, סיפר נתניהו לחברי החוג על הטריק שמסייע לו לטרפד מהלכים מדיניים, תוך העמדת פנים של תמיכה. הטריק הזה קרוי בפיו: "כן, אבל בתנאי". בעולם הפוליטי, הסביר נתניהו, אפשר לומר "לא" בצורות שונות. שיטה אחת היא לומר "כן, אבל בתנאי", ואז להציב תנאים שהצד השני לא יוכל לעמוד בהם. זו ההדדיות המפורסמת שנתניהו אוהב כל כך להזכיר.
  התנגדתי לתוכנית ההתנתקות למן הרגע הראשון, אמר נתניהו, ואת התנגדותי ביטאתי בנוסח של "כן, אבל".
  נתניהו, מדווח הכתב יקובסקי, סיפר לחברי החוג איך הצליח לטרפד את יישום הסכם אוסלו, בדיוק בדרך זו: על ידי הצבת תנאים שלא איפשרו לצד השני לקיימם.

  קלינטון אמר יום לפני נאום ביבי באו"ם (22/9/11): "הישראלים תמיד רצו מנהיגות פלסטינית ראויה, אך ברגע שנתניהו ראה שיש מנהיגות כזו, הוא עשה הכול כדי להתחמק ממו"מ".

  שר ההגנה האמריקאי לשעבר רוברט גייטס (גם בממשל הרפובליקאי), טען, לפני פרישתו לפני מספר חודשים, בישיבה סגורה של בכירי הממשל האמריקאי כי "לא רק שנתניהו הוא כפוי טובה, אלא גם מסכן את ארצו ...". לפי הדיווח, איש מהמשתתפים בישיבה לא חלק על דעתו של גייטס. פורסם ב"הארץ" - 06.09.2011 .

 50. 8
  האירנים לא מאיימים,אף פעם לא עשו זאת! אתה לא מבין פרסית? חבל!
  1. למה שלא תלמד אותנו קצת פרסית?
 51. 7
  נתניהו-

  פינוקיהו- - הקדנציה השנייה שלו תסתיים באופן נורא יותר מזו הראשונה

  1. תמשיכו ימים יגידו

   תקללו תשמיצו תתצתרפו לשונאים הגדולים ביותר כי נפגש ביום הבוחר.

 52. 6
  שקרניהו ביבינימט !
  1. התנצלות

   תמוה בעיניי שעקיבא אלדר משתמש בשקר כדי לטעון נגד אמינותו של נתניהו.

   אחרי הראיון, בו נטען כי נתניהו אמר כי ראה חיילים בריטים, מערכת ידיעות אחרונות פרסמה התנצלות בזו הלשון:
   "מבדיקה חוזרת של תמליל הראיון עולה כי בנימין נתניהו אכן דיבר על ’חיילים שהתאמנו במתקנים בריטיים’ – ולא אמר ’חיילים בריטים’ או ’שוטרים בריטים’"

   בקורסים בסיסיים בלוגיקה לומדים שאם מישהו משקר כאשר הוא קורא לאחר שקרן, כנראה שהאחר דווקא דובר אמת.

   שבוע טוב לכולם.

 53. 5
  הסטייה שלך היא כל כך מעוותת שאין לה מקום בדיון הציבורי; אתה מבלבל בין פוליטיקה למדיניות [אני אוכיח לך כי כל מה שאובמה אמר לבוחריו לפני הבחירות במסע לשכנע[change] הוא שקר ועוד שקר ועוד ושום דבר ממה שאמר לא קיים - אז הוא שקרן?]
  1. ראשית. הניסוח כאן הוא שמעוות לגמרי. אופייני להגיון מעוות של איש ימין כי סטייה מעוותת זה בעצם אי סטייה אבל במקרה הזה זו מטבע לשון עילגת במיוחד , נסיון כושל לייצר ביטוי חריף עם אוצר מילים דל מדי. אובאמה התכוון ורצה לקיים את כל מה שהבטיח. הוא לא הסווה את עמדותיו בכיסוי של עמדות מזוייפות. אי יכולת לבצע בגלל מגבלות פוליטיות עוד לא עושה את הבטחותיו לשקר. בניגוד לביבי שמבטיח דברים שמראש לא מתכוון לקיימם ואף מתכוון לקיים את ההיפך ממה שהבטיח.
  2. ביבי משקר לכולם

   שקר משמעותו אמירת דבר שאיננו אמת!!!!
   הבטחה לעתיד איננה שקר!!!!
   דוגמא לשקר - תאוריו של ביבי על פגישותיו עם חילים בריטים .

 54. 4
  Bibi is a lier

  Bibi can fool the world again and again
  until he fools yourself
  and then the world is against Israel
  and then Bibi cries for justice
  ...

 55. 3
  אמת בתחפושת

  יש ובצוק-העתים ייאלץ הקברניט לחרוג מגבולות האמת, אך בחשבון אחרון - אין דבריו שקר, אלא אמת בתחפושת.

 56. 2
  ולכן הכנוי "ביבינוקיו"
 57. 1
  גם לי מגיע לשבת ליד קצב

  מי שיירד מרמת הגולן יפקיר... יפקיר את בטחון ישראל
  אוסלו לא יוביל למדינה פלסטינאית...
  לא יהיו קטיושות מעזה..
  אם הפלסטינאים ישתמשו ברובים נגדנו ניקח להם אותם...

  1. הסמול המתועב שאחראי להרג אלפי ישראלים מאסון אוסלו צריך להתחפר עמוק באדמה ולא להוציא הגה.את השקרים והזיופים אתם המצאתם ושיכללתם.חלאות