אז מי כאן הבהמה האמיתית?

קביעת יו"ר ועדת החוקה, דוד רותם, שזהבה גלאון היא אפילו לא בהמה, מדויקת. לפי התיאולוגיה שמחזיקים בה רותם ורוב האורתודוקסיה בישראל, גלאון היא בקושי בהמה.

ויש היררכיה. נפש יש לכל חי ובהמה. מעליה ניצבת הרוח, נחלת גברים יהודים, הנכנסת לאשה היהודייה בזיווג כשר עם בעלה (לכן אסור לחתן אלמנה בשלישית. רוח בעלה הראשון מחסלת את הנכנסים אליה). בנשמה זוכים רק גברים יהודים דרך לימוד התורה. אשה אפיקורסית, המדברת, מנהיגה ולוחמת בקיצוניות דתית, הינה ערב-רב ופחותה מ"גויה" ומבהמה.

לא בכדי רבנים מרכזיים מעדיפים כיתת יורים על שירת נשים. מ"שולחן ערוך" נשאבה הקביעה, שהחמורה מכל העבירות היא שפיכת זרע לבטלה. זהו רצח בניך, שעליו נאמר "ידיכם דמים מלאו". כל השדים בעולם האחראים לאסונות נולדים מהזרע היהודי שהושחת. כנגדם נוצרו תיקוני חצות הפופולריים. זו הסיבה להרחקה להסתרה ולהשתקת נשים. שלא יתרגשו הגברים ותיגרם להם שפיכה לא כשרה.

אלו אינם שוליים. 52.5% מתלמידי כיתה א' המוגדרים כיהודים נשלחים לבתי ספר דתיים וחרדיים, והתיאולוגיה השלטת ברובם מלמדת עניינים אלה כעובדות. כשם שהיהודי אדם, כך המשמיעות קולן פחותות מבהמות.

החרדים מעליית האחים המוסלמים - בוודאי חוגגי ניצחון האיסלאם הפוליטי כתירוץ לדבקות בהתנחלויות - כדאי שיתבוננו במראה. הלקח מהשתלטות הרדיקליות הדתית באזור פשוט. עיקר כוח "האחים" למיניהם נובע מהאוטונומיה הדתית והחינוכית המסובסדת, שבאמצעותה עיצבו מובן-מאליו למיליונים.

מכאן חומרת החלטת יהודה וינשטיין לתת חסינות להסתה גזענית המוצגת כתיאולוגיה והלכה. חסינות המאפשרת הזרמת מיליארדים להסתה רבנית חינוכית, המעצבת מובן-מאליו, המתיר הריגת לא יהודים ומרחיק ומשתיק נשים.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב המאמרים ישירות לפייסבוק שלכם

הדמיון בין "האחים" הוא גם בתיאולוגיה וגם בפרקטיקה הפוליטית. "האחים" מוכנים לעלות בבחירות, אך אינם רוצים לאפשר את הדחתם. זהו מסלול חבורת רותם. עניינם בשינוי הכללים באופן שלא תתאפשר החלפתם בקלפי. רמיסת הדמוקרטיה המהותית היא שלב. העיקר הוא שינוי חוקי הבחירות. לא בכדי פועלת החבורה לשינוי רטרואקטיבי בחוקי הבחירות בלשכת עורכי הדין. זה לא "רק" ניסיון השתלטות על הוועדה לבחירת שופטים. חשוב התקדים בשינוי כללי הבחירות.

המנהיג הפוליטי של האחים היהודים, המתהדר בכינוי החתלתולי כצל'ה - יעקב כ"ץ - חשף את תוכניתו. חוק גרוניס שיזם הוא להצהרתו שלב הכרחי בהשתלטות על בית המשפט, השתקת "החבורה העלובה המאמינה בחוקת הגויים" בעליון וחקיקה בלתי מופרעת להשלטת ההלכה על ישראל.

השופט אשר גרוניס "זכה" לשמש בתוכנית ההשתלטות המשולשת. ראשית, כי חשוב למנוע מאשה את נשיאות העליון. ההלכה האוסרת שמיעת שירת נשים אוסרת גם הקשבה לדבר בעל חשיבות של אשה. נשיאה אשה זה צלם בהיכל. שנית, חשוב לחבורת רותם-כצל'ה להראות שניתן לשנות כללים אד-הוק פרסונלית, והעליון משלים עם כך, נמנע מלבחור נשיאה ומכתיר את בחירתו של כצל'ה. שלישית, גרוניס נחשב למתנגד האקטיוויזם השיפוטי.

בכוונת חבורת רותם לשנות את חוקי הבחירות לכנסת הבאה באופן שישריין אותם בשלטון כשאר "האחים" באזור. בתוכנית, פסילת רשימה ערבית כבל"ד, כשבית משפט אנטי-אקטיוויסטי לא יתערב. בתגובה, הערבים בישראל יחרימו את הקלפיות והבחירות יהיו ליהודים בלבד. שינויי חוק ותקנות שיעודדו הצבעה בחו"ל (בהכנה) יוסיפו יורדים ימניים למצביעים ויאפשרו בהמשך להמוני אורתודוקסים להצביע מברוקלין ולהשליט את חבורת רותם על בהמות הארץ.

ראוי שבית המשפט העליון יסרב לשתף פעולה עם תוכנית כצל'ה - יימנע מלהשתמש בחוקים פרסונליים ויאפשר למרים נאור לכהן כנשיאה, כשגרוניס לצדה כמשנה. מול גל החוקים האנטי דמוקרטיים, משמעות השמרנות מתהפכת. ההימנעות מפעולה נהפכת לשיתוף פעולה פוליטי אקטיבי, כשליח, עם רמיסת הדמוקרטיה.

Read this article in English: How Rotem's gang operates

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 78
  רכלבסקי - הגזמת!!!

  רכלבסקי הגזמת!!! בעיוות המקורות, בהטייתם, בהוצאתם מהקשרם ובקעקועם. מגמתך למען "השחרת" פני היהדות והפיכתה לדימונית ולא רלוונטית כמוה כדמוניזציה של היהודים בכללם, באשר הם יהודים... ולתופעה מעין זו יש שם: "אנטישמיות".

 2. 77
  מאבק צודק ואמיץ על זכותנו לעשות ביד שבע עשרה פעם ביום! מגוחחחה
 3. 76
  יא רכלבסקי תאמין לי: עדיף לך להיות חמורו של משיח מאשר סוסו של מוחמד
 4. 75
  בתשובה לשאלה שבכותרת - אתה, ספי. אם לא בהמה הרי כבהמה. שנאמר - מי יתנני תלמיד חכם ואנשכנו כחמור.

  בתשובה לשאלה שבכותרת - אתה, ספי. אם לא בהמה הרי כבהמה. שנאמר - מי יתנני תלמיד חכם ואנשכנו כחמור.

 5. 74
  יצאת אפס בראיון בערב חדש...לא משכנע
 6. 73
  הערה לסדר בנוגע לעמדתו של גרוניס

  גרוניס מתערב כאשר מדובר בפגיעה בזכויות אדם. דווקא שופט אקטיביסטי-ימני, השופט לוי, הוא שרצה לפסול את בל"ד, וגם הוא הסכים לא לפסול את רע"ם-תע"ל. במקרה של פסילת רשימות בבחירות, קיים ערעור לבית המשפט העליון, והוא מכריע בשאלה לגופה ועל פי מבחנים משפטיים. אין כאן שאלה גדולה מדי של "התערבות", לאור חשיבות הזכויות המונחות על הכף.

  להלן עמדת השופטים המדוברים:
  "
  הנשיאה ד' ביניש:
  ...
  לפיכך, החלטנו לקבל את ערעורי הבחירות שהונחו לפתחנו ולבטל את החלטות ועדת הבחירות בעניין פסילת הרשימות בל"ד ו-רע"מ-תע"ל. בעניינה של מפלגת רע"מ-תע"ל קיבלנו החלטתנו פה אחד. בעניינה של מפלגת בל"ד קיבלנו החלטתנו ברוב דעות, כנגד דעתו החולקת של השופט א' א' לוי.

  ...

  השופט א' גרוניס:
  אני מסכים לפסק-דינה של חברתי, הנשיאה ד' ביניש.

  השופטת מ' נאור:
  אני מסכימה לחוות דעתה של חברתי הנשיאה ד' ביניש.

  ...

  השופט א' א' לוי:
  ...
  אינני שותף, אפוא, לעמדה שהציגו חברי הנכבדים, ומטעם זה הייתי דוחה את הערעור בכל הנוגע לעניינה של רשימת בל"ד.
  "

  1. גרוניס אדיש לבעלי חיים ולסבלם של ילדים ערבים
 7. 72
  סילוף האמת

  הניסיון של הכותב להציג את התורה כמשפילת נשים וככזו שאינה מתחשבת בדעתם הוא שטות מוחלטת, בתורה מוזכרות נשים רבות שהיו מנהיגות בעם היהודי. כגון: מרים הנביאה,אסתר בפורים, חולדההנביאה, רות המואביה וישנם עוד הרבה דוגמאות שך מנהיגות בעם היהודי. זהבה גלאון היא אולי אישה אבל כל קשר בינה לבין מנהיגות ואצילות הדרושה לממהיגה רחוק מזרח ומערב מדובר באישה קטנה שכל עולמה הוא התגוששות עם הדת בישראל כאשר היא משתמשת בקיצונים בציבור החרדי להצדקת דבריה

 8. 71
  מי שאשם הם הכוחות הדמוקרטים חילונים שבשתיקתם ובריפיונם מאפשרים לרדיקלים הגזענים להתחזק(קצת היסטוריה של המאה ה-20 תלמד הרבה על מה שקורה כאן....)
 9. 70
  אני ימני בהשקפתי, אבל

  בבחירות הבאות אצביע מר"צ.

 10. 69
  תקשיב חמוד למה בדיוק אתה מצפה כשכל בוקר הגברים המאמינם אומרים תודה לאל שלא עשני אישה ?
  1. הברכה היא כי הגברים זכו למצוות רבות יותר מאשר הנשים.
 11. 68
  העבירות הגדולות ביותר ביהדות הן שפיכות דמים גילוי עריות ועבודה זרה שרק עליהן הדין יהרג ועל יעבור.
 12. 67
  הצבעת ליכוד קיבלת את 'שותפיו האסטרטגים' החרדים. מגיע לך פריאר!
 13. 66
  מאמר חשוב מאד, כה לחי!
 14. 65
  למי שיש אפשרות לברוח מהארץ בעוד מועד
 15. 64
  צודק, אך הבעיה היא שאני מעדיף את האחים היהודים על פני האחים המוסלמים. יחסם לנשים נורא יותר

  כל מה שכתבת טוב ויפה, ונאה דורש אך אינך ממהר לקיים. הבעיה הכי גדולה שלנו אינה הדתיים, כי כל קבוצה מחפשת כוח. הבעיה שלנו היא החילונים שזנחו וזונחים ערך אחר ערך וכך, מופשטים מכל נכס פיסי או מוסרי, אינם יכולים לבוא בטענות. השמאל לא מתגייס לצבא. השמאל יורד מהארץ. השמאל זנח ערכי היהדות. השמאל מחפש רק כסף. ולעזאזל, צעירי השמאל אפילו לא הולכים לקלפי. על מי ילינו אלא על עצמם !
  ובמזרח התיכון כשאין ערכים ואין צבא - מגיעים האחים המוסלמים. ואני מעדיף לתת את כוחי החילוני והמושכל לאחים היהודים מאשר לאחים המוסלמים. כמובן שהייתי מעדיף לתת את קולי לאחים היהודים החילונים, אך לצערי לא מרץ ולא העבודה מאמינים שכל ישראל אחים.

  1. קריאה לדתיים הלא חשוכים

   הכעיה היא שאותם נאורים שבקרב הדתיים אינם פותחים את פיהם. אני מכיר דתיים ודתיות, יהודים ולא יהודים, שבשבילם הדת היא ביטוי להיבט הרוחני של החיים, אבל הם שותקים או מושתקים. אפילו בוגרי "בני עקיבא" שיצאו נגד התחרדות החינוך הממלכתי הדתי הושתקו בגסות כ"בלתי ליברליים".

 16. 63
  אל דאגה, ללא הליברלים השפויים שמחזיקים את המדינה המטורפת הזאת, חורבן בית שלישי יגיע מהר.
 17. 62
  מבריק
 18. 61
  המשך בכתיבת שטויות,רכלבסקי. זה המקצוע שלך. עלה והצלח. מה שנכון, גם השסניקים אומרים דברי הבל מפעם לפעם, אבל הם, לפחות, משתדלים לא לכתוב אותם.
  1. אם לא יכתוב - ממה יתפרנס?
 19. 60
  לו היית מרחיק ראות,היית פועל לקואליציה חילונית מקיר לקיר!
 20. 59
  מחרבייך מתוכך יצאו

  דברים כדרבנות
  הקליקה אולטרא-ימנית-משיחית-חרדית היא הדבר המסוכן ביותר לקיומה של מדינת ישראל

 21. 58
  גלאון אכן זהב
 22. 57
  גלאון אכן זהב
  1. זהבה חזרה אלינו ,העונה ,בהופעה מעודנת/מאופקת/מתוחכמת יותר


   "השקט המופגן" נובע מסמכות פנימית ובהתבסס על
   מודעות אישית לעומצתה/ערכה.

 23. 56
  הייתי מאחל לעצמנו הפרדת דת מהמדינה. הפרדה בהנף מאכלת כמו גיליוטינה אבל שהסכין המונפת תיםגע בעת ההפרדה באזור הדתי והמדינה תנפנף את שאריות הדת הדבוקות לגופה בהליך חירורגי איטי.
 24. 55
  דוקא הדוגמה של אי רצון לאישה שמכהנת כנשיאת בבית הדין הוא דוגמא לא טובה

  בייניש החליפה את ברק - ורמת בית המשפט העליון ירדה ל0.
  נילי ארד החליפה את סטיב אדלר בנשיאות בית הדין לעבודה לאחר שהוא התבקש על ידי בייניש לפרוש מוקדם כדי לאפשר לה להיות נשיאה - ורמת בית הדין לעבודה ירד ל0.
  אם מסתכלים על הפרקליטת - יש דומיננטיות נשית בכל התפקידים - כולל נשיאות בית משפט - לעומת חוסר דומיננטיות בכל המשרדים הפרטיים, כך שזה מעורר את התהייה האם לא מונו נשים רבות לתפקידים בפרקליטת בעיקר בגלל התכונה שהם נשים על חשבון תכונות השיפוט האחרות.
  אישתי עובדת בתפקיד בכיר ממני ואני עושה הכל כדי לסייע בעדה, אך זה נובע מהעובדה שהיא מוכשרת במה שהיא עושה ולא בגלל העובדה שהיא אישה.
  הגיע הזמן שננסה לארגן שיוויון במדינה ולא אפליה ( מתקנת או לא )

 25. 54
  למה רק על יהדות אפשר לפרסם שטויות?

  בואו נערוך ניסוי מחשבתי: האם על איסלאם או נצרות היה מעיז העיתון לאנשים חושבים לפרסם מאמר של אדם בור שאין זה תחום התמחותו. ברור שלא עיתון כמו הארץ היה חושש מפשטנות והסתה, אז למה על היהדות של כולנו מרשה לעצמו עיתון הארץ לפרסם דברי בלע כאלה? האם באמת אין גבול למלחמה בציבור הדתי ובימין? חבל היהדות שייכת לכולנו ופגעתם לחינם בשמה הטוב

 26. 53
  קללת המונוטאיזם !! לקרוא GOD AGAINST THE GODS של JONATAN KIRSCH
 27. 52
  קללת המונוטאיזם. תיקראו את הספר GOD OF GODS
 28. 51
  הפרדת הדת מהמדינה וחזרה לגבולות 67 או חורבן בית שלישי !!!
 29. 50
  אם גרוניס מאמין בשלטון החוק הוא צריך לסרב לכהונת נשיא

  ולאפשר למרים נאור לכהן כנשיאה. זה יהיה מעשה אצילי שיש בו גם אמירה משמעותית לגבי שלטון החוק, ומתן מענה הולם לחבורת הפשיסטים אלקין, יריב, רותם ושות' ולמנהיגם הפרופסור למשפטים שמבייש את תוארו.

 30. 49
  "היציאה" של הח"כ מסמלת קולות/מבטים/אינטונציות משנות ה90 החשוכות


  סגנונם של עסקני מרכז הליכוד לשעבר קמו לתחייה בחודשים האחרונים
  בגיבוי /העצמת "הגל הדתי" ברחוב וביום יום ,
  בשעה שהליכוד עצמו עבר תהליך של חיטוי/צחצוח לשוני/סגנוני.

  " קולו " של רותם כביטוי/השראה ל:רחוב /בנין -הבית קהילה ...

 31. 48
  שאלת תם: לתת ליהודים שאינם תושבי הארץ להצביע בבחירות זה יותר תקין מלאפשר למדינות זרות לתרום לעמותות?
  1. יבואו ימים כששליטים ובני עמם יעמדו על כך שהכסף שנאגר במדינה מסוימת ישרת אך ורק את המקום /בני המקום
  2. ואיפה היינו אנחנו בלי הסיוע הזר האמריקאי? בלי המיראז'ים (והכפירים...) הצרפתיים? ועוד ועוד.

   כל מפעל ההתנחלויות ה"מפואר" לא היה מתאפשר בעצם בלי הכסף האמריקאי.

  3. באמת? והסיוע שאנחנו מקבלים מאמריקה - מה עליו? ומה היה עלינו בלי משלוחי הנשק מצ'כוסלובקיה? בלי המיראז'ים הצרפתיים?
 32. 47
  כרגיל רכלבסקי קיצוני ולא מבין באמת את החיים הדתיים, חבל שמפיץ שנאה לשווא
 33. 46
  שאלת תם: לתת ליהודים שאינם תושבי הארץ להצביע בבחירות זה יותר תקין מלאפשר למדינות זרות לתרום לעמותות?
  1. כן, זה בפירוש יותר תקין

   המון גופים זוכים, בארץ ובחו"ל, זוכים למימון בינלאומי (גם עמותות ימין זוכות למימון רב מחו"ל; אומנם מאזרחים פרטיים ולא ממשלות, אבל זה עדיין בגדר התערבות זרה -- ולטעמי, לגיטימית בכפוף לשקיפות). העמותות הללו אינן חלק מהשלטון, ואם פעילותן אינה חוקית -- יש לפעול כנגדן במישור זה. יש הבדל מהותי בין זה לבין לתת למישהו שאינו אזרח או אפילו תושב מדינת ישראל לקבוע מי ישלוט עלינו (עלינו, ולא עליו). אם ייתנו לציבור שלם שלא חי כאן ואינו מתכוון לחיות כאן יד ורגל בקביעה מי ישלוט עלינו -- יש בכך כרסום חמור בדמוקרטיה. זה בדיוק כמו שאני אצביע לבחירות בבריטניה, או בארצות הברית, ואשתתף בקביעה מי ישלוט בארצות אלו (שזה שונה לחלוטין מזה שאני אתרום לעמותה שפועלת שם).

  2. אם אתה אזרח אמריקאי שגר בתל אביב, אתה יכול להצביע לבחירות בארה"ב. אז למה שישראלי בניו יורק לא יוכל להצביע לכנסת?

   יש גם הבדל בין אדם פרטי התורם לעמותה במדינה אחרת ביו אם קוראים לו שדלון אדלסון שתורם לימין, או ג'ורג' סורוס שתורם לשלום עכשיו, לבין מדינות זרות המממנות ארגונים פוליטיים במטרה לשנות את דעת הקהל בישראל כדי שתתאים לאינטרסים של המדינות הזרות. למרות שמבחינה מעשית לא משנה כמה כסף ישפכו מדינות אירופה על שלום עכשיו ושאר ארגוני השמאל, העם ימשיך ללכת ימינה. בתור ימני אני קורא לחברי הכנסת מהליכוד להניח לארגוני השמאל לקבל כסף ממדינות זרות, בלאו הכי רוב הכסף הולך למשכורות עתק מהן חצי משולם למס הכנסה וביטוח לאומי. אז כל זמן שיריב אופניהמר לדוגמא משתכר 100 אלף ש"ח, בחודש וחצי הולך לאוצר המדינה (ומשם להתנחלויות), והשפעתו על דעת הקהל היא אפסית, מה רע בהז? אם היו עוד 100 אלף כמוהו, ניתן היה להגדיל את תקציבי הרווחה ולבנות עוד ישובים ביהודה ושומרון על חשבון האיחוד האירופאי...

  3. אורי - אני מסכים איתך. הבנת אותי בדיוק הפוך.
  4. כמה הערות ל"קבל תיקון".

   א) יש הבדל בין תורמים לתורמים, ולא חשוב כרגע מאיזה צד הם באים. יש תורמים קטנים ויש תורמים גדולים, יש תורמים גדולים שמקימים בתי חולים ויש תורמים גדולים שמשפיעים על מציאות גיאופוליטית. לשלדון אדלסון אין לי טענות רוב הזמן. אבל ארווין מוסקוביץ' מייצר בכוחות עצמו, בכוח כספו, מציאות אחרת בישראל. אתה יכול לאהוב את זה או לא לאהוב את זה (אני מתעב את זה), אבל לא להתכחש לזה.
   אם היה בא תורם שמאלי זר שמפנה בכספו משפחות מהתנחלויות, זה היה בעיניי בלתי תקין באותה מידה.

   ב) ההשוואה שלך בין ארה"ב לישראל בשאלת ההצבעה בעייתית משתי בחינות.
   ראשית, העובדה ש"כך זה בארה"ב" אין פירושה שכך גם רצוי. אתה מתאר את המצב המצוי, ואם אתה רוצה להסיק לרצוי אתה צריך לנמק.
   שנית, בארה"ב חיים כמעט 250 מיליון בעלי זכות בחירה. כמה אזרחים אמריקאים חיים מחוץ לארה"ב? כנראה סביב 4 מיליון, אבל לא ברור כמה מהם בגיל הצבעה. מכל מקום, יש פה יחס של בסביבות 99 ל-1 (בעלי זכות הצבעה שחיים בארה"ב לעומת אלה שחיים מחוץ לה).
   בישראל, לעומת זאת, יש בערך 5 מיליון בעלי זכות בחירה, ומעל חצי מיליון אזרחים בוגרים שחיים בחו"ל. זה כבר יחס של 9 ל-1.
   אני מקווה שברור לך שכמות כזו הופכת לאיכות. על אחת כמה וכמה אם אתה מעניק זכות הצבעה לא רק לכל אזרח ישראלי בכל אלא לכל יהודי בעולם. בעיניי, זכות הצבעה כזו, שבפועל נותנת לזרים להכריע את גורלנו, היא טירוף מוחלט. לפעמים לזרים האלה יש כוונות טובות, לפעמים הם חברים, לפעמים הם משפחה - אבל הם עדיין לא חיים פה, ואי אפשר לתת להם מידה כזו של השפעה.
   ועל כל זה תוסיף את העובדה שלאזרח אמריקאי שחי מחוץ לארה"ב אין מי-יודע-מה מוטיבציה להצביע. בישראל, לעומת זאת, היצרים תמיד סוערים ולוהטים יותר, כך ששיעור מצביעי החוץ צפוי להיות גבוה יותר.

  5. דג קר - עזוב מצביעי חוץ. אני מסכים איתך אבל מה זה קשור. מדינות פועלות על פי אינטרסים. לכן אסור למדינה אחת לממן ארגונים פוליטיים במדינה אחרת מתוך עלק כוונות טובות. נניח שממשלת ישראל רואה באיסלם בבריטניה סכנה ממשית לדמוקרטיה הבריטית, ומממנת ארגוני ימין קיצוני בבריטניה. לגיטימי? לא. מוסקוביץ? חרא בן אדם שבא לעשות צרות. אבל שוב, מה זה קשור? בן אדם זה בן אדם, מדינה היא מדינה. יש דברים שעושים בין מדינות ודברים שלא. מימון ארגונים קיצוניים בישראל בכספי מדינות זרות הוא שערוריה כפשוטה. אתה הרי יודע את זה.

   דג קר - עזוב מצביעי חוץ. אני מסכים איתך אבל מה זה קשור. מדינות פועלות על פי אינטרסים. לכן אסור למדינה אחת לממן ארגונים פוליטיים במדינה אחרת מתוך עלק כוונות טובות. נניח שממשלת ישראל רואה באיסלם בבריטניה סכנה ממשית לדמוקרטיה הבריטית, ומממנת ארגוני ימין קיצוני בבריטניה. לגיטימי? לא. מוסקוביץ? חרא בן אדם שבא לעשות צרות. אבל שוב, מה זה קשור? בן אדם זה בן אדם, מדינה היא מדינה. יש דברים שעושים בין מדינות ודברים שלא. מימון ארגונים קיצוניים בישראל בכספי מדינות זרות הוא שערוריה כפשוטה. אתה הרי יודע את זה.

  6. מה זה ''ארגונים קיצוניים'' ומי קובע מהו קיצוני בעיני שודדי קרקעות הם הקיצוניים ביותר.
  7. אני לא חושב שמימון ארגוני זכויות אדם בידי מדינות זרות הוא "שערורייה", מה עוד שהסכומים המדוברים זעירים יחסית. *אבל* אני מוכן להסכים לחוק הזה בתמורה

   לחוק שיאסור על אזרח זר להשקיע כספים בשטחים. אין לי מושג איך עושים את זה פרקטית, אבל מוסקוביץ' תמורת עמותות נראית לי עסקה הוגנת.
   (וכמובן שהשפעת הכסף שלו גדולה עשרות מונים, ולכן זו עסקה שהימין לעולם לא יקבל.)

 34. 45
  נאורות זה שנאה

  אינטליגנציה זה קריאה חלקית שמאלניות זה בערות דעות חשוכות מאד, אבל זה נשמע מהוקצע מאד

 35. 44
  לא התייחסת לעובדה שגלאון הכניסה את הבהמה לזירה.

  היא קראה לרותם בהמה, אולי תתייחס לזה?

  1. פשוט לא נכון.

   גלאון לא כינתה כך את רותם הבריון.
   מה שכן, היא קראה לו - בצדק - "בריון".

   אגב, מומלץ לקרוא את התמלול של הראיון של רותם עם ירון דקל ברשת ב', שבמהלכו הספיק יו"ר ועדת החוקה להכחיש באופן גורף שקרא בכינוי הנ"ל לח"כ גלאון, ולאחר מכן - לאחר שכתב דיווח בשידור חי כי ההתבטאות מוקלטת - חזר בו.
   http://www.tapuz.co.il/blog/net/userblog.aspx?foldername=eman

 36. 43
  השגיאה הפטאלית שלנו היתה שהלכנו נגד הדת. לא תפסנו שגזענות ודתיות נולדו זו לזו. ביחד, היינו שולטים היום בעולם.
 37. 42
  איזמנגר הזקן, יש לך ממשיכי דרך

  איזנמנגר היה נוצרי מלומד שפרסם ספר בשם 'היהדות שנחשפה' ובו מביא מקורות רבים המראים כמה היהדות פרימיטיבית הספר בעיני רבים נחשב למוליד את האנטישמיות המודרנית. רכלבסקי, בציטוט חלקי, בחוסר הבנה מוחלט, ביחוס לאמירות שוליות ואזוטריות מעמד מרכזי בשנאה עמוקה ליהדות וליהודים, ממשיך בדרכם של גדולי האנטישמיים. אני כותב זאת בכאב גדול, בלי רצון להשמיץ ולנגח, פשוט, לצערי זוהיי העובדה הכואבת, שאת תורתי הגדולה ומלאת החסד מלומד טיפש ורשע מנסה להפוך לקריקטורה מרושעת. חבל

  1. האנטישמיות המודרנית מתמקדת בכוחם הפוליטי של היהודים. לא בדתם.
  2. נגיד שאתה צודק. אתה יכול להעמיד תזה אחרת המסבירה את פעולת רותם/כץ/לבנון?
 38. 41
  כשיהיה מאוחר לא יתנו לכם לעזוב

  ואם יאפשרו לעזוב אז בלי ממון. ברגע שהשלטון יהיה בידם יהיה מאוחר ונצטרך להלחם בהם בכח. לכן כדי לליברלים במדינה להתעורר, הם לא משחקים לפי חוקי ועקרונות הדמוקרטיה.

  1. אוייש איל, יש פה כול כך מעט ליברלים, שאין ולא יהיה מי שיילכם, כך שבאמת, עדיף פשוט לעזוב

   זה אותו הסיפור שחוזר על עצמו כול פעם במשך כול ההיסטוריה האנושית, כמו בגרמניה, כמו ברוסיה, כמו בצרפת וכ"ו - העם תמיד הולך שולל אחרי ההבלים והדמגוגיה ומתעורר רק אחרי שאסון כבד מתרחש (הטרור הצרפתי או הבולשוויקי, מלחמת העולם השנייה). איןנ מה לעשות - לליברלים, אינטליקנציה לא יכולים לעשות כלום, אלא להציל את עצמם.

  2. לליברלית- האינטליקנציה שלך כנראה לא מי יודע מה.

   אחרת היית יודעת שאצלנו כמעט כולם ליברלים, כי שמרנות במדינת היהודים זה ביטוי גנאי. לא רק כל ראשי הליכוד, אלא אפילו מרבית הדתיים (בורג, מלכיאור, ישראל הראל) הם ליברלים מוצהרים.

 39. 40
  נפלא! תמשיך לכתוב מתוך בורות ושנאה לדת
 40. 39
  עם כל הכבוד הרי שכל עולם הדימויים הנובע משייכות של האשכנזים האוסטיודים לדת היהודית ולעברה ההיסטורי בטלים בשישים מול העובדה שיהדותם הזמנית מוגבלת לאלף השנים האחרונות מאז התייהדות הכוזרים והשתלטותם על העבר הדתי היהודי כמכשיר להתנשאות על עמים אחרים.
  1. אח שלי מה החומר שאתה מעשן? עושה ראש טוב! גם אני רוצה!
  2. כשהאשכנזים יודיעו שהם כוזרים, חכמי התורה של המזרחים יתחילו לנבור בארכיונים כדי להוכיח שגם הם כוזרים.
  3. חייב להודות שיש בזה משהו
  4. יש דמיון בין מוני אנטי לבין בובליל מרמת גן

   הדמיון בסגנון (ובמופרעות) בין המגיב בובליל מר״ג לבין מוני יקים ממש זועק ״אנחנו הם אני״
   האומנם?

  5. רק התגובות של יקים עושות לי חשק לצחוק. שפוך עוד כמה בשביל הקטע תעשה לנו את היום.
 41. 38
  ובכל זאת אבקש בשמה של גלאון. אנא התנצל על שכינית אותה בהמה
 42. 37
  על השם הרע שמוציאה המתירנות הליברלית לחילוניות.

  ראוי לבדוק אם תנופת ההתחרדות אינה תגובה למתירנות ה"ליברלית" הגוברת של הפרקליטות וביהמ"ש העליון. אלה שהכריזו מלחמה על המוסד המקודש של המשפחה היהודית המסורתית וגם חיים בסימביוזה מופלאה עם מאות כנופיות הפשע האלימות של העולם התחתון. לא פחות משר המשטרה בכבודו ובעצמו אמר לא מזמן בשידור ברדיו, שאחד מראשי משפחות הפשע הצליח ע"י איומים על פרקליטים וקציני משטרה, להפחית את מספר סעיפי האישום נגדו מכמה עשרות לשלשה או ארבעה. מפריע ל"שלטונות החוק"? אולי, אבל ראיות לכך בשטח, מבחינת הכבדת האכיפה על עולם הפשע, נמצאות במחסור חמור.
  2 דוגמאות לשם הרע שמוציאה המתירנות הליברלית לחילוניות ותורמת בכך להתבצרות הגוברת סביב המסורת והדת היהודית.

 43. 36
  כמה עיוותים וכמה שקרים.... פתאטי!

  חבל (בשבילך) שאין לך מושג ביהדות, ואתה גם לא יודע לעשות את ההפרדה בין הפלגים הדתיים והחרדיים השונים. תלמד קצת הלכה, ואז תראה כמה גבוה מעמד האישה ביהדות.

  1. לא צריך ללמוד הלכה - מספיק להציץ באוטובוס. ולשימוש הקוראים, הגדרה מילונית:

   הסבר מלא למילה לַהֲלָכָה תואר הפועל

   מבחינה רעיונית או עיונית, באופן תיאורטי, בעיקרון (מציין שאף-על-פי שמשהו נראה נכון והגיוני, אין זה כך במציאות). ההיפך של 'למעשה'.
   • איסור זה קיים להלכה בלבד. למעשה אי-אפשר לאכוף אותו.
   • להלכה אדם צריך להרוויח לפי השקעתו, כשרונותיו וכישוריו, אך לא תמיד הדבר הוא כך.

  2. לא צריך ללמוד הלכה. מספיק להציץ באוטובוס. והנה ההגדרה המילונית הרלוונטית:

   הסבר מלא למילה לַהֲלָכָה תואר הפועל

   מבחינה רעיונית או עיונית, באופן תיאורטי, בעיקרון (מציין שאף-על-פי שמשהו נראה נכון והגיוני, אין זה כך במציאות). ההיפך של 'למעשה'.
   • איסור זה קיים להלכה בלבד. למעשה אי-אפשר לאכוף אותו.
   • להלכה אדם צריך להרוויח לפי השקעתו, כשרונותיו וכישוריו, אך לא תמיד הדבר הוא כך.

  3. האמנם?

   אמרו חז"ל (מסכתות קטנות, מסכת דרך ארץ, פרק עריות, הלכה יג): "אל תרבה שיחה עם האשה שכל שיחתה של אשה אינה אלא דברי ניאופים. ר' אחי בר' יאשיה אומר: כל הצופה בנשים סוף שהוא בא לידי עבירה". "תנו רבנן: רחב בשמה זינתה, יעל בקולה, אביגיל בזכירתה, מיכל בת שאול בראייתה. אמר רבי יצחק: כל האומר רחב רחב – מיד ניקרי. אמר ליה רב נחמן: אנא אמינא רחב רחב ולא איכפת לי! – אמר ליה: כי קאמינא – ביודעה ובמָכּירה" (מגילה טו ע"א
   הקטע בארמית נשאר ללא תרגום כי לא רציתי לתת יד להעלבה כה בוטה של האישה. אבל זו תזכורת למר אורן שמין הסתם מבין.

  4. תקציר יחס ההלכה לגוי

   1. אין אבהות לגוי לעניין עריות ותרומת זרע.
   2. אין לעזור לגוי השרוי בסכנת נפשות.
   3. אין ענישה מרתיעה ליהודי הגונב מגוי. אם ייתפס יחזיר רק מה שגנב ולא יותר.
   4. מותר לבצע ניסויים רפואיים על גויים.
   5. מותר לנצל לרעה טעות של גוי במסחר.
   6. הדיבר "לא תנאף" לא חל על גויה נשואה. הגויה לעומת זאת מוצאת להורג גם אם נאנסה ע"י היהודי.
   7. נישואי יהודי לגויה אינם תופסים.
   8. "גוויה של גוי היא כפגר בהמה ואינה מטמאה" ומותר לדרוך על קברות גויים.
   9. אסור למנות גר למשרה המאפשרת לו לתת הוראות ליהודי מלידה, ובוודאי אסור למנותו לשופט למשל. לפי ההלכה הגר יישאר תמיד יצור נחות מפני שנולד כזה וכן גם צאצאיו.
   10. גיורת היא זונה מלידה. כל גיורת נחשבת לפי ההלכה לזונה מעצם העובדה שנולדה כלא יהודייה גם אם היא בתולה ומעמד זה של נחיתות וזנות עובר בירושה.

 44. 35
  עמישראלחי השם צבאות גבבה

  מה אתה מצפה , מר רכבלסקי מאוסף של בורים נבערים , שחיים בתקופת הברונזה, ולכל היותר הגיעו מנטלית לראשית ימי הביניים, זה לא הם , זה אנחנו שאיבדנו דרכנו, ומיללים בחושך. בקייץ היתה מחאה , נשבה קצת רוח צוננת וירדו קצת מים מהשמים ואין מחאה ואין בטיח, אז בטח שהפינגווינים ירקדו על הדם עם החתול

 45. 34
  תגיד יצחק רבין העביר את אוסלו בקולות שוחד ושלמונים , זה יותר טוב והגון ?

  רבין המית עלנו אסון כבד , שרון המושחת גנב מנדטים והביא לתוכנית הגירוש זה בסדר ? בגלל שלא קמתם אז נגד העוולות זה מה שתקבלו אז אל תיתבכיינו , רוצים הגינות ? תהיו אתם קודם כל הוגנים .

 46. 33
  חה! מגוחך

  חה! כמה רואים שהכותב ניזון מקריקטורות, ולא שוחח עם דתי לאומי מעולם. מהצד, זה גואם לגיחוך.

 47. 32
  חייבים להפריד את הדת מהפוליטיקה,באופן דחוף ביותר.
 48. 31
  צודק ספי ותהייה.

  כמדומני שטעית.
  רק ליהודים יש נפש ולא כפי שכתבת שרק להם נשמה.
  כתוב "נשמת כל חי בו".
  נשמה מ".נשם".
  רוח יש רק להולכי על שתיים.
  נפש(גדלות נפש,למשל)יש רק ליהודים.
  זהו הנר"נ,כלומר,נשמה-רוח-נפש.
  חשוב לזכור שההגדרה הרווחת בקהילות הקדושים אודות החילונים היא זו:
  החילונים הנם גויים דוברי עברית.
  ככאלה ברור מה דיננו מבחינתם.

  מכאן ההיתר ל"קחת" את נשמת חלק מהחיות כדי להחיות את נפש ההולך על שתיים.
  מכאן האיסור על רצח הגוי עם הקלות בנסיבות מסויימות מפני שיש בו גם רוח.
  רק את היהודי אסור לרצוח/להרוג מפני שהוא וחייו קדושים.

  הסידור הזה של עולם החי הינו האמא של הגזענות.

  1. כוונותיך טובות אך ידיעותייך אינן מעמיקות. החלוקה של הנר"ן בקבלה היא במדויק כפי שמוסברת במאמר. כדאי ללמוד לפני שמגיבים - גם לבעלי כוונות טובות
 49. 30
  ואני אשמח לשיר ולשיר ולשיר כדי להבריח רבנים אל מול כיתות יורים..... הללו-יה!!!
  1. אני מתנדבת לעשות לך קולות רקע !!! :)
 50. 29
  אי אפשר להימנע מהראייה שלאורך אלפי שנות היסטוריה, הביאו הדתות הרבה צער, ויגון לבני האנוש. מצד אחד הן גרמו לדעות קדומות, קנאות דתית, כיתתיות, מלחמות, והרבה שפך דם. ומצד שני חיסול האחריות האישית, נהייה אחרי מנהיגות אבסולוטית, אמצעי לשליטת מנהיגים דתיים מעטים בהמון סומא, חושך, רוע וניוון. והנה עכשיו, מרימה הדת את ראשה המכוער ולובשת צורות כמו הספר "תורת המלך", וביטויים כמו אלה שמצוטטים בכתבה. האם יוכל הציבור החילוני להחזיר את השפיות? ספק.
  1. אבל גם האיסלאם והנצרות אותו דבר, לא רק היהודים
  2. הגרמנים האדוקים לא יצאו כל-כך רע.

   הקייסרות הגרמנית שנטלה על עצמה את התפקיד ההיסטורי של מגינת הכס הקדוש ברומא, סבלה בשל כך לא מעט צרות ואפילו השפלות (קנוסה). אבל סה"כ היתה בפדרציה הגרמנית חרות אישית ורמת חיים שהיתה מושא לקנאה אצל כל השכנים. האסונות שבאו על הגרמנים במאה ה-20 לא קשורים בכלל להיותם מהעמים האדוקים באירופה, אלא לאיחוד הפוליטי של גרמניה ובעיקר לשאיפתה להפוך למעצמה עולמית. לכך האנגלו-סכסים לא היו מוכנים בשום מחיר ובשום מיקרה. גם במחיר השמדתו של העם הגרמני. ר' הרעבתו במלח"ע 1 והשימחה לאיד בחלק מהתקשורת הבריטית נוכח התיקווה שהרעב יפגום באיכות הגנטית של העוברים שברחמי הנשים הגרמניות.

  3. בהקשר הזה הנציזם, שנאת היהודים המטורפת שלא נודעה כמותה מעולם, ותורת הגזע הם בהחלט דת. יתרה מזו: סביר מאד שאדיקות הגרמנים תרמה לשינאתם החולנית
  4. כן, רק ששכחת בהחפזך ללמד סניגוריה על הגרמנים שהעם האדוק הזה הוא זה שגרם לשתי מלחמות עולם ובשני המקרים הבריטים ניסו להבליג ולהתפשר ככל שיכלו והאמריקאים בכלל סירבו מלכתחילה להשתתף ולבסוף נגררו רק תחת איום ישיר על ארצם.

   ולנוכח מעשי הזוועה שעשו הגרמנים כבר במלחמת העולם הראשונה (למשל השימוש בגז צחוק ובגז חרדל) - אפשר בהחלט להבין את שמחתם של הבריטים על מפלתם של התוקפנים והבעת התקווה שאיכותם הגנטית של העוברים ברחמי הנשים בגרמניות תיפגע נבעה ככל הנראה מתחושה נבואית באשר למה שהעתיד צופן בחובו. הבריטים חששו בעימקי ליבם שגם התבוסה הגרמנית במלחמת העולם הראשונה אינה סוף פסוק ומי שמסוגל לפשעי מלחמה עלול לחזור עליהם אם יתאפשר לו - ומי כמונו יודע שאכן הרומן של הגרמניםן עם הגז המשיך ישר למלחמת העולם השנייה...

  5. תזכורת הסטורית הוא סנגור עקבי של גרמניה
  6. לאזרח הבריטי - Back to the drawing board

   לגרמנים לא היתה עילה לפתוח במלח"ע 1. הטכנולגיה והכלכלה של גרמניה המאוחדת הפכו לאיום הולך וגובר על ההגמוניה האנגלו-סכסכית, ולא להיפך. זה נכון גם לגבי היפנים, שתקפו בנמל הפנינים רק אחרי האולטימטום הברוטלי של רוזוולט, שאיים להטיל הסגר על יבוא דלקים ליפן. מדינה שחסרה לחלוטין מקורות אנרגיה טבעיים משלה. אשר לשימוש בגזים רעילים, הראשונים היו הצרפתים, לא הגרמנים. כבר בשלהי סתיו 1914 הם השתמשו ברימונים ממולאים בגז הפוזגן (phosgene-COCl2). מסקנה:
   .Back to the drawing board
   (נסיון שני)

  7. העובדות הן שמעולם בתולדות ההיסטוריה העלובה של הפשע האנושי לא נרשם דבר כה מחריד כמו מה שהגרמנים עשו. לא עד אז, ולא מאז. הגרמנים הם אלה שזיקקו את פוטנציאל הרשע האנושי והביאו אותו לשיאים חדשים, שבהם התגלה המין האנושי בשיא שיפלותו, בנקודה הנמוכה ביותר שאליה הגיע האדם מעולם. נקווה שלא יגיעו לכך שוב. ואולי אין זה מיקרה שדווקא את השיא הזה של האדם השיגו הגרמנים, כמאמרו של צ'רצ'יל: "לוחמים מעולים, עבדים נירצעים, אנטישמים גדולים"
  8. לתזכורת היסטורית:: WISHFUL THINKING

   אדרבא היא הנותנת: לגרמנים אכן לא היתה צריכה להיות כל עילה לחוש לעזרתו של הקיר"ה פרנץ יוזף שהחליט לעשות שרירים מול סרביה ורוסיה בעצתם של כמה חמומי מוח בחצרו שפעלו בהשראת הקנצלר הגרמני.
   תיאובלד פון בת'מן-הולווג שהיה תומך נאמן של הקייזר וילהלם השני ובירוקרט מנוסה. בכל אופן, הוא גילה את הקושי לשלוט באדמירלים וגנרלים שנראה ששלטו בסצנה הפוליטית כששנת 1914 התקרבה. מ- 1909 ל- 1903, הולווג דווקא ניסה ליצור ידידות דיפלומטית עם בריטניה. אך רוב הפוליטיקאים המשפיעים לא חשבו כמוהו ולא האמינו שהבריטים יסכימו לשותפות עם גרמניה שכבר צברה לעצמה מושבות באפריקה - פעולה שהדאיגה מאוד את משרד המושבות הבריטי.. כשהבין שנכשל בנסיונו להרגיע את בריטניה, הוא הפך את עורו לגמרי והפך לתומך במדיניות של מלחמה קצרה ומקומית עם איזו מדינה שתתנגד לגרמניה ותאיים על מקומה באירופה.

   ב- 1914 בת'מן-הולווג היה מאוד לא פופולרי בגרמניה. הוא השתכנע שרק מלחמה מוצלחת תסיט את האופוזיציה למדיניות הכלכלית שלו וקיווה וציפה לנצחון קצר ומוגבל. לכן עודד את התוקפנות האוסטרו-הונגרית לאחר ההתנקשות בארכידוכס פרנץ פרדיננד. בת'מן-הולווג שינה את דעתו לאחר שהיה ברור כי זה עלול להוביל למלחמה עולמית. אולם, הוא היה חסר סמכות לעצור את תוכנית שליפן - אותו גנרל שהכין תכנית כוללת לצבא הקיסרי הגרמני עוד לפני מלחמת העולם הראשונה בהשראת החלומות הרטובים של המטכ"ל הגרמני של נשמות טובות ידועות מסוגם של הגנרלים לודנדורף, הינדנבורג ואחרים אשר לצרפתים, קצת מגוחך להשוות את ההיקף האפסי של ניסוייהם בגז הפזגן בהשוואה לשימוש הסיטוני שעשו הגרמנים בגז זה בחזית המערבית. כדאי שתכין שיעורי בית לפני שאתה מבזה את עצמך בפומבי על ידי אי עשיית הנחה לאמת ההיסטורית בשם הפנטזיות שאתה מכנה משום מה "תזכורת".

  9. שכחת את פשעי הקומוניסטים.

   עדיין פשעי הנאצים, במהלך מלחמת קיום אכזרית מאין כמוה, מחווירים לעומת פשעי הג'נוסייד של הקומוניסטים בבריה"מ, סין וקמבודיה. למשל הג'נוסייד באוקראינה 1932/3 הקרוי הולודומור. הג'נוסייד הזה שבמהלכו ניספו והוגלו לגולאגים בסיביר מיליוני איכרים על משפחותיהם, בוצע בימי שלום, שקט, שלווה ורוגע. בריה"מ לא היתה נתונה אז לשום איום ואפילו היתה באותה שנת "רעב" יצואנית נטו של תבואות (Wikipedia - בערך Holodomor).

  10. לאזרח בריטי - ערב מלח"ע 1 גרמניה היתה ערבה לגבולות אוסטריה. אנגליה, לגבולות...סרביה. אז מי חיפש מלחמה?

   אני סבור שמלחמות העולם נפתחו בגלל נתוני מאקרו, כמו העליונות המתגברת של הטכנולוגיה הגרמנית שהפריעה לבריטים המיליטריסטים (!Rule Brittania) ושאליהם אני התיחסתי, ולא כתוצאה מתככים אלה ואחרים במיקרו, שלגביהם כל היסטוריון מטעם עצמו יכול לתכמן כרצונו ו"להוכיח" את התיזה שלו. אשר לגזים, כאמור הצרפתים הם שהכניסו את הגז למלחמה. הגרמנים הגיבו רק במערכת איפרן (Ypern) השניה, ובהיקפים גדולים יותר כפי שציינת. אבל זה שיקף רק את מצבה העלוב של התעשיה הצרפתית לעומת הגרמנית (סיבה חשובה לרצונם של הצרפתים במלחמה).

 51. 28
  איני מבין כיצד עתון המתימר להיות עתון לאנשים חושבים מתי לשפוך דמה של ח'כ זהבה

  גלאון ולכנותה בכינוי גנאי. חרף העןבדה שרחוק אני מהשקפותיה היא אשה דעתנית חשה לעזרת חלכאים ונדכאים בלי הבדל השקפה פוליטית.

  1. אכן, אינך מבין

   ולא זו בלבד שאינך מבין - אתה גם חסר חוש הומור לחלוטין. אם היית נמנע מהתגובה האווילית לא היה קלונך נחשף ברבים, אבל למה ינהג כסיל בחכמה?

 52. 27
  צריך לחלק את הארץ בצורה הבאה: בעלי זקנים מכל הדתות על ההרים מגולחים ונשים מכל הדתות במישור החוץ
  1. "מישור החוץ" או החוף? או גם וגם...
 53. 26
  מה הפחד שנפל עליכם מהאחים המוסלמים? האחים המוסלמים זהים לחלוטין , באידאולוגיה ובהתנהגות למפלגות הבית היהודי ( מפד"ל של היום), ש"ס ויהדות התורה. יש גרועים מכך- האיחוד הלאומי וישראל ביתנו הדומים יותר לחיזבלה ו/או לג'יהד. מכיוון שלאלה ולאלה יש שפה משותפת יתכן שימצא פתרון של דו קיום בשלום. ( חילוניים, ליברלים , כאלה שחזו את הקמת מדינת ישראל, שהקימו ועיצבו אותה כדמוקרטיה דאי יצטרכו למצוא מקום אחר)
 54. 25
  מאמר מצוין. מאמר מפחיד מאוד.
 55. 24
  עצוב עצוב עצוב אבל נכון
 56. 23
  זה מזמן לא קראתי דברי הבל ורעות רוח כאלה. סבורני שח'כ זהבה גלאון חיבת לתבוע את רכלבסקי למשפט על דבריו

  אמנם איני יודע על איזו סעיף, אך הכינו שמכנה אותה הנו עלבון צורב והלבנת פני
  אדם ברבים שעל כך אומרת ההלכה 'מוטב יפיל אדם עצמו לכבשן האש מאשר ילבין פני אדם ברבים'. לתשמת לבו של רכלבסקי המתימר להיות בקיא במקורוךת

  1. הוא ציטט את המחנה שלך. אתה באמת לא הבנת?
  2. הוא לא ציטט. הוא המציא, כהרגלו, השקפת עולם דמונית שאינה קיימת כלל.
 57. 22
  רשימת של כהנה נפסלה על הרבה פחות ממה שבאלד עושים
 58. 21
  ישראל מגניבה, אבל אם תהיה מדינת הלכה/ימין פשיסטי, אני פשוט הולך למקום אחר, ואיתי יתר השפויים שקיימו את המדינה עד כה.

  המחאה החברתית בקיץ היתה מוטעית. בעולם הקפיטליסטי שאנו חיים בו, כשאוכלוסיה שלמה -- מעמד הביניים -- מרגישה חוסר אונים פוליטי והיעדר דרך אידאולוגית, זה יוצא כתסכול מ"יוקר המחייה". רוב המפגינים כנראה גם לא יודו בצורך בהתחזקות רעיונות סוציאל-דמוקרטית, שאותה ניסו להנהיג מובילי המחאה, ובלעדיה החרדים והנאו-ליברלים אכן יזכו במדינה.

  1. יאללה סע
  2. תגובה שמאפיינת את אפסיות הכוח החילוני בישראל. נילחם על קיומנו? לא. ניאבק על הישארות ישראל מדינה חופשית? לא שמענו על דבר כזה. לא יכפו עלינו את חזרת ימי הביניים ? איפה ! נארוז את הפקלאות ואת הדרכון הפולני ונעבור לאיפה שהכי משתלם. זה בדיוק מה שהם רוצים.
  3. כן, הוא יסע, וגם אני וכמונו עוד. ואילו את...

   תשארי במדינה שכל כלכלתה תתבסס על גידול חסה בשטחים וחוקתה תהיה השולחן ערוך.

  4. סע חביבי, המפתחות בפנים
  5. ספרתי כבר שני אנטי ציונים שעוזבים כן ירבו
 59. 20
  כל פעם נאלצתי לשמוע שהתורה היא ששמרה על עם ישראל בשעה שהתורה המנוהלת ע:י הרבנים החשוכים, (שימי הבינים לאומתם היו זיו העמים ),מפרקת את עם ישראל ותעביר אותנו מן העולם בסופו של יום
  1. טעות בידך. עם ישראל כנראה יוסיף להתקיים, (לא שיש לזה ייתרון כלשהו) מה שעצוב הוא שמדינת ישראל והחלום הציוני הם שיעברו כנראה מן העולם
  2. מקובל גם עלי
  3. מדינה, כל מדינה, סופה להעלם וחלום, כל חלום, סופו להתפוגג
 60. 19
  למען הדיוק, בכתות א , 65 אחוז בבתי ספר ממלכתיים 19 אחוד ממלכתי דתי 16 אחוז חרדים 
 61. 18
  כמה עצוב ומקומם. מה עושים?!!!!
  1. תברחי מהארץ אם את יכולה
 62. 17
  אין שום קשר לדת או שוביניזם, אין לי קשר לאף אחד משני אלה, ואני עדיין חושב שגלאון הצווחנית היא אכן פחות מבהמה
  1. אתה בטח לא מייחס "צווחנות" לגברים

   ולכן אתה שוביניסט.

  2. את בטח לא מייחסת אמפתיה לגברים ולכן את פמיניסטית (רדיקלית?)
 63. 16
  ספי אל תסמא,גלאון בהמה בהתנהגותה וסגנונה לא בשל היותה אישה !!!
  1. הבנת הנקרא: מי הימני שיכול לדבר על התבהמות מבלי שזה ישקף אותו? וד"א, השוואה כזו מעליבה את הבהמות.
  2. רותם יקירתי,תגובתך המתלהמת מדברת בעד דברי.(אגב שמאלני לייט)
  3. להבנת הנקרא - כמו שאני ימני לייט....... היתרון היחידי בך שלפחות אתה מתבייש להודות שאתה ימני וזה כבר משהו חיובי
 64. 15
  רכלבסקי מבלבל את המח - מתאים יותר לשטיפת כלים במקדונלד
 65. 14
  אוי כמה שטויות. כל מי שמכיר דתיים יודע שאין לדברים שום
 66. 13
  מדהים ומחריד

  לא ידעתי שהדת היהודית כ"כ חשוכה. הפונדמנטליזם האיראני נראה נאור מאוד לעומת מה שכתוב כאן. אוי ואבוי. בני דודים יקרים: זו הדת שלכם? איזה מסכנים. אם זה באמת כך, לא רק שאתם לא עם סגולה, לא רק שאתם לא אור לגויים, אלא חושך מוחלט זה מה שאתם. תתאסלמו מייד. או הצעה טובה יותר: תעזבו את הדת, כל דת, כי כולן כמעט אותו דבר.

 67. 12
  אפילו היוונים לא היו יצירתיים כמוך - תשתדלו בבקשה לפרסם!

  רכלבסקי, ימי החנוכה מתרגשים ובאים עלינו, אבל אתה מגדיל לעשות יותר ממה שהיוונים יכלו לדמיין. כמה רשעות, כמה שטנה, כמה אטימות, איזה השוואות בוטות. מה רצית לומר בסה"כ? שהפעם לא בחרו בכוהניך ועל כן וועדת חוקה לא בשליטתך? שעיקרון הסניוריטי- שעד היום היה שמור לסנהדרין ולבית המשפט העליון - לא ישלוט עוד? שאולי, אולי, ימונו לעליון שופטים ראויים שיודעים גם להיות לעומתיים, ולא עדר מכוון מראש? והלוואי שהבעיה של בייניש הייתה העובדה שהיא אישה. היא חלולה ובינונית, ופולניה ומניפולטיבית. זה מה שאומרים עליה משפטנים לא מטעם... תתבייש לך .

  1. מה עם איזו מילה שתסתור את מה שכתוב ? אין . נכון ?
  2. מספיק שציינת את עובדת היותך אורתודוכסי. השאר הוא דבר הנלמד מענינו והמפורסמות אינן צריכות ראייה...

   אם בכהנים מדובר: רכלבסקי אומר כמובן את האמת ולכן אתם מתנהגים בדיוק כפי שהתנהגו אבותיכם כהני הבעל החנפים אל מול דברי האמת שיצאו מפיהם של אליהו, ירמיהו ועמוס. לא רק שאתם סוגדים לבעל ולמולך העשויים מעפר ארץ ישראל ה"שלמה" שגם סופכם יהיה כסופם. וראה ספר עמוס, ז , יז - לענין זה.

  3. לארגוב/ אשר ל"עפר א"י" היה זה מושא הערצתך סטאלין שאמר - "אנשים נולדים, אדמה לא".
  4. למסגיר הצרחן: לידיעתך, קרובי משפחתי ישבו בגולאגים של סטאלין באשמת "ציונות" והציטוט שלך רק מוכיח שסטאלין הוא אחד מאבותיהם הרוחניים של המתנחבלים שכמסתבר מתגובתך בקיאים יותר בכתביו מאשר בכתבי הרב קוק...

   כך שאין תימה שבהשראת תנועה מגונה זו ובשת"פ עם הזרוע החילונית שלה בראשותו של איווט ליברמן, תלמידו הנאמן של סטאלין מתבצעת עכשיו פעולת חתרנות חוקתית שנועדה להפוך את מדינת ישראל למדינה טוטאליטרית שבה ההלכה תהייה שוות ערך ל"קורס הקצר" של סטאלין.

 68. 11
  הימנעות מפעולה נהפכת לשיתוף פעולה פוליטי אקטיבי, כשליח, עם רמיסת הדמוקרטיה.
 69. 10
  המנהיג הפוליטי של האחים היהודים, המתהדר בכינוי החתלתולי כצל'ה
 70. 9
  מסלול חבורת רותם. עניינם בשינוי הכללים באופן שלא תתאפשר החלפתם בקלפי
 71. 8
  מאמר חשוב. אני מקווה שהשופט גרוניס יקרא ויפנים. בכוחו להפוך את הקערה על פיה ולבטל את מזימתם של האחים היהודים, שסכנתם לישראל חמורה מסכנתם של האחים המוסלמים למדינות ערב.
 72. 7
  מאמר חשוב. אכן גרוניס יכול וצריך להפוך על פיה את קערת האחים היהודים, שדומה כי הם מסוכנים לישראל יותר משהאחים המוסלמים מסוכנים למדינות ערב.
 73. 6
  אשרינו שאנו חיים עם טכנולוגיה חדישה בתוך ימי הביניים. השבח לאל,ישתבח שמו

  שאפשר את ערבוב הזמנים-סימן לביאת משיח בן דוד.
  זרע קדושים מצוה לא להתערבב עם בהמות.

  1. ואגב בדיוק במילים אלו התייחס הרב קוק שהוא מאחורי כול החבורה הזו להבחנה בימים שמובילים למשיח בין זרע אדם לזרע בהמה שיהיו בישראל...
 74. 5
  כצל'ע לא היה צריך לחשוף שום תכנית, כי תכנית זו נכתבה כבר לפני זמן רב בספר של מוטי קרפל "המהפכה האמונית" כלהלן: "עלינו להיות נאמנים למדינה על תנאי שנחולל בה מהפכה".
 75. 4
  החוק החשוב ביותר מתבשל כעת בתנור - הוצאת מפלגות השמאל אל מחוץ לחוק - ואז, הר הבית שוב בידינו לעד.
  1. מה באמת?

   מעניין שאדם עם דעות כל כך חשוכות בוחר לקרוא לעצמו נאור. אולי גם זה אומר משהו על תהליך ההיפוך המנטלי שבאמצעותו הופכים דמוקרטיה ליברלית לאתנוקרטיה פשיסטית ועדיין ממשיכים להתהדר בייחודנו וערכנו האנושי והמוסרי על פני כל הגויים.

  2. דרור הנאור אינו ליברל קטן ממך. ההבדל היחידי בינו לשמאלנים הוא בהעדפתו להניף את דגל הלאום היהודי ולא הערבי. תקן אותי דרור, אם אני טועה.
  3. שמו האמיתי הוא

   דרור הנוער (בצירה) מרמת גן, למרות שלא נעים להעליב את הנוער האמיתי.

 76. 3
  וואו. מעניין, נוקב, בהיר, משכנע.

  מפה חדה של הדינאמיקה והמגמות שנובעות מעליית היהדות הפוליטית. היסוד של כל זה הוא כמובן היעדרה של חוקה דמוקראטית, אי הפרדת הדת מהמדינה, משטר האפרטהייד בשטחים שנובע מהיעדר גבולות מדיניים, והיעדר אופוזיציה.

 77. 2
  הפמיניזם הרדיקלי מנסה לכבוש שטחים לא שלו, כיאה לארגונים קולוניליסטיים-טרוריסטיים
  1. כל התאוריות הציוניות אוסטיודיות כוזרואשכנזיות מבוססות על שיקרי יסוד היסטוריים שמטרתם להסוות את האמת שהאשכנזים היו עובדי שטן כוזריים בתקופות בית ראשון ושני.
  2. אז והיום

   טובים עובדי שטן כוזריים בעבר הרחוק מגזען לקוי נפש בימים אלה.

  3. החמאס הינו רוצח המזרחיים מספר אחד-די לפאשיזם האיסלאמי

   החמאס הינו רוצח המזרחיים מספר אחד-די לפאשיזם האיסלאמי

  4. ל - מוני

   אתה לא שפוי.

  5. Feminism is the radical notion that women are human beings

   באמת חוצפה מצידן.

  6. מה רצית לומר ולא יצא לך?
  7. על ספי רכלבסקי שמעת, ד"ר ?
  8. הבעיה היא לא עם מוני קקים, אלא עם עתון מכובד(?), אשר מאפשר לו לפרסם את הגיגיו המוטרפים.
  9. הפמיניזם הליברלי חושב כך אבל לא הרדיקלי. צאי ולימדי.
  10. אבל כשמגיבים בחריפות לאיזה עיתנואי ידוע שלהם, הם יודעים לצנזר יופי.
  11. לריקי, מה שאמרת שייך לפמיניזם הליברלי, לא הרדיקלי.
  12. לריקי, זה שייך לפמיניזם הליברלי, לא הרדיקלי
  13. תודה לך מוני על האתנחתא הקומית היומית שאתה מספק לנו.
  14. אנטישמי "ארצי"
 78. 1
  הפמיניסטיות הרדיקליות חושבות שיש להן זכות לחדור לחברה ולשנות את ערכיה למה? כי לדעתן הערכים שלהן "נאורים" ו"ליברלים". מי אתן שתקבעו לחרדים איך לחשוב ולהתנהג? שאלתן את הנשים החרדיות מה הן רוצות? או שאולי הנחתן כי הן אינן מעוניינות בהיררכיה הגברית. אז מי מתייחס לנשים כמו בהמות?
  1. רכלבסקי הוא דוגמא מובהקת לכפיה חילונית
  2. הפמיניזם הוא באופנה כי הכוחות הפוליטיים משתמשים בו כדי לפורר התנגדות לאומית ואתנית נגד ההגמוניה האשכנזית.