רומסי הנשים והקרב על העליון

רבים מהמוחים נגד השתקת שירת חילוניות נוהגים בצביעות. ישראל שולחת את רוב ילדי כיתות א' המוגדרים על ידיה כיהודים, לחינוך חרדי או דתי. בסבסודה מבצעים בהם סלקציה והפרדה בלתי-חוקתית לפי הג'נדר. אין המדובר רק בהשתקת שירתן של נשים. האמת כולה מובהרת שם.

בבראשית מופיעים שני סיפורי בריאה. בראשון נבראים הזכר והנקבה; בשני נברא הגבר, והאשה נלקחת מצלעו. לסתירה הסבר אורתודוקסי קאנוני. האיש והאשה נבראו יחד. אבל האיש רצה למשול באשה. היא לא רצתה למשול, רק להיות עצמאית. לכן התעלל בה עד שנתן לה האל כנפיים ועפה. וזו לילית. חוה הראשונה - הפמיניסטית הראשונה - היא השטן הנשי.

האל הבין את טעותו. חוה השנייה - האשה בעולמנו - נבראה מצלע האיש. למען תהיה כאיבר מאיבריו. לכן קראוה חכמינו "זנב". שתדע האשה שכל תכליתה לתשמיש לגבר. תשמיש, משמעו מין וגם שימוש. והחכמים הם הרמב"ן, הרמב"ם, רבנו בחיי ושאר גדולי ישראל. הדבש הזה ניגר לגרונות רוב ילדי ישראל במימון המדינה ומעצב את עולמם. לא רק הוא. המדינה עצמה נכנעה מראשיתה וקבעה שחוזה הנישואין היחיד בישראל הוא האורתודוקסי, שבו נמכרת האשה מהאב לאדונה החדש, הבעל. כפי שקנו עז וכבש.

הדת מתקיימת בדיאלקטיקה בין הלכה למציאות. נוהגי עבר בלוויית מענה כתוב לרדיפות מילאו את היהדות, הנצרות והאיסלאם בחומרות. ואולם, יסוד ההדרכה הרבני הוא "כשם שחובה לומר דבר הנשמע, כך חובה שלא לומר דבר שלא נשמע". כלומר מידת השמעת החומרות תלויה בהערכה האם ייכנעו להן.

מתינות דתית תלויה אפוא ב"קיר הברזל" של מציאות. עקרון המציאות, שמגביל את השמעת החומרות. כשילד דוחף קיר, יציבותו בונה בו גבולות. אך מה קורה כשהקיר זז? סביר שהילד ישתגע. זה מה שקורה לדת כשעקרון המציאות מוסר. אין גבול לחומרות המושמעות. ללא-יהודים הרי אסור הלכתית להיות אזרחים בארץ הקדושה. ולנשים אסור לא רק לשיר. הרב הראשי לשעבר, מרדכי אליהו, קבע ש"קול באשה ערווה" חל על כל דיבור משמעותי לא יום-יומי של אשה - אין לשמוע לו.

שליחו, יעקב כ"ץ, כצל'ה, הוא בעל חוק גרוניס - שאותו ייעד כדי לעזור בסילוק "החבורה העלובה" מהעליון והשלטת ההלכה בישראל. רבו המובהק של כצל'ה הוא הרב אליקים לבנון, שפסק שעדיפה כיתת יורים על שירת נשים. בקיץ קבע לבנון שאסור למנות אשה לשום תפקיד. דובר אז על ועד יישוב קטן בשטחים. מיד אחר כך יזם כצל'ה את חוק גרוניס, שיועד למנוע את הנשיאות מהשופטת מרים נאור. היום מתכננת הקואליציה להעביר את החוק.

רק לפני כשבוע רעמה הנשיאה, דורית ביניש, שיש לעצור את גל החקיקה הנוגע לבתי המשפט. אבל היא רק אשה. אחריה הזהירה גם הילרי קלינטון - ובמהירות יכלו גברי הממשלה לשרבב לשון ואלי ישי להבהיר שהכל לפי חוק. השופטת נאור הזהירה מפני הסיכון העצום שבתיוג שופטים פוליטית. אך אלו דברי אשה. והנה ממונה לא סתם שופט אלא נשיא העליון עצמו בחוק פרסונלי, אד-הוק, כשהיוזם מבהיר שהוא שופט מטעם שיפסיק את מורא התערבות העליון בחקיקה בלתי-חוקתית. אחרי גרוניס, הבהירו היוזמים, יבוטל הסניוריטי - וסכנת נשיאות נשים תוסר.

בסוף כל משפט הלכתי בעברית יושב גבר. השבוע היה זה שר החוץ של נתניהו שהבהיר ברוסיה מהי דמוקרטיה בעיניו. מהן בחירות חוקיות בעבורו. העליון הוא קיר הברזל האחרון של הדמוקרטיה הישראלית הנרמסת. הזזתו תפרוץ כל גבול. פסילה מתוכננת של רשימה ערבית, להרחקת הערבים מהקלפיות - כשהפעם העליון לא יתערב - היא "רק" ההתחלה. רצונו של גרוניס להתמנות מובן. אבל לא ככה. לא במחיר הזה. לא כשליח מסלקי החבורה העלובה. לא כשליח מסלקי הנשים. לא כמי שאדוני ההלכה יוכלו בקלות ללחוץ את ידו ולשיר יחד. עם זה אסור לשתף פעולה.

Read this article in English: Trampling women

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 50
  התגובות כאן שממשיכות לנסות למכור לחילונים - בלופים של מתינות מדומה - הם פשוט בלתי נסבלים
 2. 49
  דורית בייניש היא שאפשרה את ההסתה שהובילה לרצח רבין

  תכתוב השמפניה שנשפכה ודורית בייניש עבריינית סדרתית בגוגל ותכתוב מחדש את המאמר.
  מצב האשה החילונית כיום גרוע ממצב האשה החרדית למרות שירת הנשים.גירושין,זנות,חד הוריות,אלימות,שכרות,סמים הם רק חלק מהבעיות המלוות את האישה החילונית.זמרות מפורסמות מתו מסמים ואלכוהול למרות ששרו לפני גברים.לכן כדאי שאנחנו החילונים ניישיר מבט לעבר האמת של חיינו-אם אתה שבע רצון ממצב האשה בחברה החילונית,אז אתה אדם אופטימי במיוחד.הגל הזה הוא גל פוליטי מסוכן שיערער את מבנה החברה הישראלית ולא יעלה את השמאל לשלטון.בגלל שנאת חינם חרב הבית השני ובגלל התנהלות השמאל ייחרב השלישי.

 3. 48
  תתבוננו בחבורה שמתנפלת אפילו בצה"ל בכצל'ה שמגבה אותם - ותבינו כמה המאמר הזה חשוב - ושגרוניס חייב להודיע לכצל'ה ולכנסת - לא תודה - ככה לא אתמנה
 4. 47
  החשוכים מונעים מאתנו מלהסתייג מעקרון השיוויון בין המינים!

  כוחות הריאקציה ההרסניים הופכים בקיצוניותם את נאמני הקפיטליזם הפראי לסמולנים, את המשטרה ובתי המשפט לאבירי הליברליזם.

 5. 46
  ועכשיו הפרוגרומיסטים פועלים גם נגד צה"ל - ואתו כצל'ה שמנסה חמנות את גרוניס לא מכנה אלא מאשים את השב"כ
 6. 45
  לא יתכן ששיירת רמיסת הדמוקרטיה תמשיך לנוע באין מפריע
 7. 44
  חומרת הדורסנות המשתלטת היום הומחשה שוב בסגירת ערוץ 10 בידי השלטון - חייבים לעמוד מולו כאזרחים שוחרי חופש
 8. 43
  אי אפשר לקבל את ההסתה הנמשכת נגד נשים
 9. 42
  מה דמוקרטי בעקרון הסניוריטי?
 10. 41
  בורות , קיצוניות ,שובינזם, שנאה, שחיתות= דתיים

  מה אפשר לצפות מחברה שמקדשת ערכים מתקופת הברונזה?
  חברה שמתנפלת על כל תנוק בן יומו וחותכים לו מה שחותכים ללא כל הצדקה, למעט צו תרבותי מימי התקופה הנאוליתית . נו באמת ?

 11. 40
  כמה נכון!!!
 12. 39
  מאמר אווילי. תגובות דביליות.

  מצא מין את מינו.

 13. 38
  משוע הפסקנו לשמוע את קולה/דעתה של חברת מרצ צביה גרינפלד ? !!


  למרות כישוריה הופעותיה בתקשורת הכתובה/האלקטרונית דוללו באופן פלא
  דווקא כשהמצב מחייב התגייסות נשים מסוגה.

 14. 37
  אי אפשר לשבת בשקט מול השיגעון. צריך לצאת למחות ולהשמיע קול
 15. 36
  עיסוקם החביב של השמאלנים הליברלים הוא להסית, לפלג ולזרוע שנאה.

  הם מסיתים ערבים ‏נגד יהודים, מזרחים נגד אשכנזים, עובדים נגד מעבידים, חילונים נגד חרדים, הומואים נגד מי שאינם כאלה, נשים נגד גברים, את תושבי הפריפריה נגד תושבי המרכז, ואת אלה וגם אלה במתנחלים. הפלגנות והניכור הם כלי העבודה שלהם, והאויבים הם האחדות והלכידות. ומנוי וגמור עם האליטה השמאלנית - ליברלית הזאת לא לנוח ולא לשקוט עד שיעבירו את אלה מהעולם.

  1. נכון! וזאת כמובן בניגוד גמור לעיסוקיהם של ימנים-דתיים כמו נביא האהבה, הרב כהנא זצ"ל, שפעל רבות לקירוב לבבות בין מתנחלים להומואים לפמיניסטיות לערבים לימניים לשמאלניים וכו'
 16. 35
  להיפך מי שרומס נשים זה החילונים, התורה מכבדת נשים מהדירה את כבודה ,אז ישיר משה ובני ישראל,,ואחר כך לבד ותקחח מרים תוף בידה ויצאה עם בנות לבד במחול בלי גברים !!
  1. האם דבריך הם בדיחה - ראה מה קרה היום לאישה באשדוד
 17. 34
  מעולם לא היו לנו נשים כ"כ דעתניות ואסרטיביות בהנהגה - כמו היום: שרה (נתניהו),

  נילי (ברק), ציפי, שלי וגם זהבה. ועלהן צריך לבנות (אך מה נעשה - ויש כאן תחביב לרדוף ממש אותן....).
  מה שמוכיח שדמוקרטיה זה ענין של דמוגרפיה.
  אתה משכנע את המשוכנעים ו-20 ח"כים "חד מיניים" קובעים כאן את סדר הלילה .
  וגם. כמו הגב' מיכאלי, גם אתה מסיים את המאמר עם הצאר ליברמן. בחייכם, יש לו מגרעות ויש בקורת. אבל הוא בלבדהצלע שיש להסיר כדי שנוכל לנשום מלוא הראות ?

 18. 33
  דת היא מחלה חברתית חשוכת מרפא ורבים סובלים ממנה

  ואף מתעקשים שגם הבריאים יסבלו כמוהם. כמויות הסבל האנושי בחסות אל או חבר דמיוני כזה או אחר הן דמיוניות ופוגעות במוקדם או במאוחר בכולנו. הפתרון היחיד הוא להרוג תרבותית את רעיון האלוהים ולתת לסובלים קשות הרבה תמיכה ולעיתים, כמו במקרים אותם הזכיר רכלבסקי, יש צורך גם בטיפול תרופתי

  1. לכן המילה חילוני הוא גם חולני,,אז איפוא נמצאת המחלה בקרוב תדעו ויעלה לכם בעוד שואה והיא בדרך אליכם תמשיכו להירדם!!
 19. 32
  אם לא נקום ונעשה מעשה - לא ישרוד כאן איש. לצאת ולפעול עכשיו אל מול השלטון הקיצוני הנוגס בנו
 20. 31
  תודה!!!! כתבה מצוינת דברים אמיצים ומדויקים!!!!!!!
 21. 30
  כתוב בסלע ומאוד נכון.
 22. 29
  גברים מאחור בכל אוטובוס! דיי להטרדות המיניות!

  גב

  1. פמניסטית מסכנה
 23. 28
  בכנסת יושבים נציגים של שתי אוכלוסיות, האחת לא דמוקרטית והאחרת לא נאמנה

  אין פרלמנט אחד בעולם הנאור והדמוקרטי שנציגות לא דמוקרטית, או כזאת שאינה נאמנה למדינה יושבת בה.
  ישראל אינה לוקחת בחשבון את העובדה שדמוקרטיה היא לא להיות נחמד כלפי כולם, אלא יש בה מערכת חוקים ששומרת עליה כקיר ברזל לבל תיפרץ.
  הערבים והחרדים מאיימים לפרוץ את קיר הפלסטלינה, כי הבג"ץ לא עושה את מלאכתו נאמנה.
  מי יעמוד כחיץ בין כנסת דמוקרטית ונאמנה במלוא חבריה למדינה, לבין אנרכיה שמשתררת אט אט בהתגנבות יחידים לראש הפירמידה עד שלא נראה יותר את הדרך בחזרה, כי אנחנו מסכימים למין ראש תלת ראשי שכזה.
  בית המשפט העליון שאמור לשמור מכל משמר על הדמוקרטיה שלנו, חלש, אינו יודע את דרכו, אינו מהווה מחסום לאוכלוסיות לא דמוקרטיות, אינו מהווה מחסום לאוכלוסיות שאינן ממלאות את השוויון בחובות, לא מהווה מחסום מפני מינויים פוליטיים כמו בהגנה מן הצדק שיעקב ויירוט הפליא בו את להטוטיו באין חוסם.
  זה העליון שאתה כל כך משתוקק לו? או שזו האג'נדה הפוליטית שאתה כל כך משתוקק לה

 24. 27
  I would say god help us but I am an atheist so I am not sure who to cry out to. any secular citizen needs to protest

  Take to the streets and protest Why the apathy?

 25. 26
  אם תוקם מפלגת נשים תנצח בבחירות הבאות! אני גבר, אבל קולי מובטח!
 26. 25
  הדמוקרטיה - זה אני!

  וגם הפלורליזם. וגם הנאורות. וגם הקידמה. ולמה לא גם היופי?

 27. 24
  היכן מתיחסים לנשים טוב יותר-אצל החרדים? או אצל הערבים והבדואים שרוצחים את נשותיהם ובנותיהם על רקע "כבוד המשפחה" ומנהיגים פוליגמיה בניגוד לחוקי מדינת ישראל? רק שעל הנשים הערביות אף שמאלן "נאור" מטעם עצמו אינו מעז לדבר. מי אמר צביעות, ולא קיבל?
 28. 23
  מה המסקנה מהניתוח המזהיר?

  ספי רכלבסקי הצליח לפרוש במאמרו את עיקרי הדת היהודית. אין בה שום שוויון, לא רק בין גברים ונשים, אלא גם במושג נפלץ כמו "ממזר", בהבדל בין "כהן" ל"ישראל", בהבדל בין "גרושה " ו"פנויה". את ה"ערכים" היהודיים האלה מבריגים לתוך המוחות הצעירים של ילדים רכים לא רק בבתי הספר שלמעלה ממחצית הילדים בישראל לומדים בהם, אלא גם בבתי הספר הנקראים עד היום "חילוניים".
  אין דרך לתקן את חוקי התורה, ולא לשנות את העמדה המיושנת של דתיים, ולכן יש להשתחרר מהשעבוד לדת זו, הממשיכה להתנהל כמו בימי הביניים. צאו אישית ממשית ויומיומית מכל כניעה או רמז לדת היהודית. אל תעברו חלילה לדת אחרת. החיים יפים יותר בלי שום דת.

 29. 22
  מאמר חשוב ומצוין

  ישנן ארצות בעולם המערבי, שבהן נפתרה בשלום מלחמת המינים על ידי חקיקה דמוקרטית לשוויון זכויות וחובות. כאן המלחמה עדיין בעיצומה והמאמר מראה שידם של האלימים והריאקציונרים על העליונה.

 30. 21
  רומסי הנשים הם אלה שכל בדיחה שנייה זה בעניין נשים.
 31. 20
  מאמר כתוב לתפארת. עורו החילונים! מתי תבינו שאם תמשיכו באדישותכם תתעוררו מחרתיים לזובור דתי נציונליסטי?
 32. 19
  ועל הדרת מזרחיים, חרדים, אנשי פריפריה ועניים לא שמע מר רכלבסקי ?

  כשהדירו מזרחיים מבתי המשפט - שתקת.
  כשהדירו שחומי עור ממועדוני הלילה שלך - הגברת ווליום.
  כשהדירו מרוקאים מהמרכז וזרקו אותם במדבר - נרדמת.
  כשהדירו ילדים משכונות הדרום מבתי הספר של ילדיך - מילאת פיך מים.
  כשהדירו מסתננים מלהכנס לגורדון - שמת רטיות על 2 העיניים.
  אבל כשהפמפלטים של השמאל והכוהנת קלינטון קבעו שהדרת נשים זה האישיו - גרונך כבר ניחר. ובינינו מר רכלבסקי - ממתי אתה או ילדי השמאל תסעו באוטובוס או תגיעו ליחידות קרביות שם שירת נשים לא תישמע ?

  1. הוא לא שמע ,תכלס חוץ מלצאת נגד הימין והדתיים שום דבר כנראה לא מעניין אותו
  2. משה, עד הפסקה האחרונה כתבת יפה מאד.

   אם חשבת שהשמאלנים לא הולכים לצבא ולא משרתים בקרבי- תתחיל לשנות את הדיסקט. זה מעולם לא היה נכון. יתרה מזאת, רבים מהחיילים השמאלנים גם שירתו לפני כן בשנת שירות. שם לא פוגשים כמעט ימניים.

  3. מה הקשר?
  4. מאז ומתמיד רק האשכנזים מופלים לרעה.

   העולים מתימן וצפון אפריקה הגיעו חסרי חינוך, השכלה והכשרה מקצועית. 100% נטל על המדינה הצעירה. הם קיבלו במתנה מדינה יהודית עצמאית מבלי לשלם את המחיר הכבד מנשוא של השואה. למעברות נשלחה גם כל משפחה של אשכנזים שלא היו לה קרובים שיקלטו אותה.
   עוד בימי ספיר היתה העדפה ברורה של המזרחים בסיוע לדיור.(ר`התכנית 3 פלוס שהעניקה הטבות מפליגות למשפחות מרובות ילדים). קיפוח זה של אשכנזים גבר מאד אצל שר השיכון דוד לוי, כאשר הסיוע של משרד השיכון החל להינתן לא באופן שיוויוני לכל יוצא צבא, אלא עפ"י ניקוד מפלה ביותר שהעדיף כל מי שבא ממשפחה מרובת ילדים, גם כשרובם ככולם היו עריקים ומשתמטים מצה"ל. במשפחות מזרחיות רבות נבחר אחד הילדים לשרת בצה"ל, ואז כל היתר שלא שירתו זכו בתואר "יוצא צבא", וכל אחד קיבל סיוע לדיור גדול בהרבה מזה של חייל קרבי אשכנזי שבמשפחתו רק שני ילדים למשל. הסיבה לאפליית האשכנזים היתה בנטייתם של מזרחים רבים להצביע בשיטת קבלני הקולות, שהעניקה להם משקל אלקטורלי הרבה מעבר למשקלם היחסי בציבור המצביעים. תופעה שנמשכת עד עצם היום הזה.

  5. אתה רוצה מהשליח?

   למה אתה לא יצאת לקרב זכויותיך? מי צריך לדאוג לר יותר מעצמך?

 33. 18
  יותר מדי טעויות במאמר

  א. בנישואין אורתודוקסיים האשה לא נמכרת מהאב לבעלה, זה ממש לא נכון, מרגע שהאשה בוגרת, היא ורק היא אחראית לנישואיה, ואין לאבא שום מילה בזה. (ובוגרת זה בערך בגיל 12, ככה שזה מכסה את כל החתונות בארץ)
  ב. מדובר על הרב אליקים לבנון, לא יצחק. כל כך קל לבדוק, אבל מה זה משנה אם לא באמת מכירים ובכלל לא אכפת.
  ג. החשובה מכולן - הפירוש ההזוי שלך לסתירה בין פרק א' ופרק ב' בבראשית הוא ממש לא הפירוש המיינסטרימי לאורך כל הדורות ביהדות. זה ממש סילוף של דברי חז"ל.

  ולגופו של עניין, הדתיים בסופו של דבר מתייחסים בהרבה יותר הוגנות, עדינות, שיוויוניות ואכפתיות כלפי הנשים שלהם. אם תכיר מקרוב משפחה דתית תראה שאין שום החפצה נשית, הכל נעשה בהסכמה, דווקא אצלם, המין הוא לא סיפוק מיידי של צרכים בהמיים, ובטח שלא יוצאות בדיחות כמו של הרמטכ"ל ושר הבטחון.

  1. אולי לפני שאת/ה מעליב/ה את חכמי ישראל בתור הזוים - כדאי ללמוד ולדעת שכול הנאמר במאמר מדויק ביותר. את נסיונות ההטעיה שבתגובתך כבר איש אינו קונה.
  2. כמה בורות יכול מגיב אחד לכתוב. בחוזה הנישואין האורתודכסי האישה היא רק סחורה מועברת. חז"ל הבהירו שהישה היא רק זנב - עיין ברשב"א, רמב"ן, רבינו בחיים ועוד. אפילו "צאינה וראינה " המיועד לנשים מבהיר זאת. שלא לומר הרמב"ם שמבהיר את טיפשותן של הנשים כולן. מספיק עם מכירת השטויות לחילונים. ומספיק עם ההונאה לגבי תפיסות אורתודכסיות שלא נותנות לאישה שום מקום במרחב הציבורי - בטח לא כבעלות תפקיד
  3. ספר את הבלופים שלך לחרדים באוטובוס באשדוד - די לשקרים
 34. 17
  חייבים לצאת למחות ולהפגין כול עוד אפשר - השלטון הזה רומס הכול ממש
 35. 16
  איפכא מסתברא

  בשנים האחרונות מתעצמת מעורבות הבנות בבתי-יראתם של היהודים.

 36. 15
  הישן יתחדש והחדש יתקדש

  כיוון שתהליך הסוציאליזציה בחברה הדתית פסח על נשים, המודרות מן הישיבות, הרי הן בנות חורין לקרוא תיגר על פסקי הלכה רבניים ולעודד שיח נשי-יהודי יוצר האמון על "הישן יתחדש והחדש יתקדש".

 37. 14
  ונעבוד לפרסומות, והיום: אשה ערומה מקדמת בושם, ילדה ערומה מקדמת סוודר

  בחורה ערומה מקדמת מכונית משפחתית. מיד חוזרים.

  1. אינה זהה לנחיתות האשה על פי ההלכה

   הראשון נעשה מסיבות חייה האישיות של האשה,עוני,הזנחה,נטישה,התעללות ועוד, בעוד השני נעשה עי מלומדיי(ולא מלומדות) כל דור ודור בדתות השונות.מכאן שמי שמוכנה להתפשט עבור ממון עושה זאת בשל הביקוש של השוק-הגברים שחקקו כל הדורות שאין היא נבראה אלא לתשמיש.

 38. 13
  אמנם צודק רק חבל שלא הוסיף רומסי כל מי שאינו יהודי. המדינה הוקמה כמדינה דתית עם דגל דתי, ציביון דתי, זהות דתית.... כשזה עוקץ לחיוני בתחת הוא מתעורר. כנס לעובי הקורה, ספר את הסיפור כולו
  1. קשקוש

   המדינה הוקמה כמדינה חילונית עם צביון וזהות חילוניים-בעיקרם, שדגלה היה פשרה עם הדתיים הציוניים, שהיו (ואני חושד שנשארו) מיעוט בקרב הדתיים.

 39. 12
  כל המשווה דמוקרטיה לאשה מזיל את הדמוקרטיה. שכבר למדנו, שפמיניזציה של נושא מכרסמת במעמדו ומשפילה את ערכו.
 40. 11
  קווי מהדרין והפרדה בין נשים לגברים יש גם אצל החרדים בברוקלין, רק שעל אלו ועל הממשל המאשר "הדרת נשים" לא תשמעו מהילארי קלינטון ועדת מעריצה מילה וחצי מילה. מי אמר צביעות לא קיבל?
  1. מברוקלין זה לא מחלחל ליתר המדינה, באוטובוס, ברכבת אין לחרדים יכולת הפרדה אלא רק בחצר שלהם. הם גם לא מנסים להעביר חוקים או לכפות את זה על אחרים... הבנת את ההבדל ? איפה היית כשחילקו ארטיקים?
  2. הוא היה בתור של הקרטיבים.בעצם,זה חורף לכן עמד בתור לקרמבו.

   לעצם הענין זו בעיה של חברת ההסעות שמסכימה להסדר. זה אינו מונע בעד חברה אחרת להסיע נשים עם גברים יחדיו. ולנוסע ינעם.

  3. בברוקלין זה נשים בצד אחד וגברים בצד האחר

   אין לך קדימה ואחורה, אין לך מקומות יותר טובים בהם הגברים יושבים ומקומות יוצרי-בחילה שבהם הנשים יושבות. אין לך את העובדה שמתעלמים לגמרי מהעובדה שעם הנשים גם הילדים יושבים, ולכן יש פחות מקומות שמוקצים להן.
   אבל בהפרדה בארץ - יש.

  4. הוא עמד בתור לאמצעי מניעה
  5. בקוי המהדרין החרדים בארה"ב נשים יושבות בנפרד מגברים עם וילון שחוצץ בינהם.

   גם בארץ אין לחרדים שום יכולת הפרדה בשכונות שאינן חרדיות וגם בשכונות החרדיות ההפרדה באוטובוסים נעשת ע"י בקשה ולא בכפיה או בחוק.
   החרדים אינם מנסים להעביר היום שום חוק דתי או לכפות את דעתם על החילונים מעבר לסטטוס קוו שנשחק במשך השנים לטובת החילונים (ע"ע פתיחת בתי קולנוע ומרכזי קניות בשבת). כך שלטענתך שההפרדה בין נשים לגברים הנהוגה אצל החרדים "מחלחלת" לשאר המדינה אין שום תימוך עובדתי. כנראה אתה היית זה שחילק ארטיקים...

  6. לא כברוקלין בני-ברק

   כפי שניתן להווכח לדוגמה במאמר המצוטט להלן, בארה"ב מדובר בחברת אוטובוס פרטית. בארה"ב, המדינה נזהרת מלהתערב במה שאדם עושה בגופו, בכספו וברכושו הוא. גופים צבוריים, לעומת זאת, אינם רשאים לכפות כללים מפלים.
   בישראל, יש נסיון להרחיב את שליטת ההלכה היהודית על המרחב הצבורי. האוטובוסים הנדונים ממומנים על-ידי כלל הצבור.

   http://www.nytimes.com/2011/10/20/nyregion/bus-segregation-of-jewish-women-prompts-review.html

  7. אתה נפלת על הראש או נולדת עיוור? יש לך כתבות יום יום על התחרדות המדינה וכפיה דתית בכל חור. גוועלד
 41. 10
  כרגיל השתלחות חסרת רסן בכול מה שלא רכלבסקי ובמסווה פסאדו אינטלקטואלי.
  1. פישקה תלמד, ככול שאתה מקבל יותר דרוג שלילי בהארץ סימן שאתה צודק והאמת כואבת לסמול,לייק!
  2. בטח, ברור, אלא מה - וגם נסיון הפוגרום בחיילי צה"ל הוצא מהקשרו והוא התנהגות אוהבת - מתי תפסיקו עם השקרים הגסים ?
 42. 9
  פעם נהגו הלאומנים לצטט את פרופ' אלן דרשוביץ. מעניין מדוע בחודשים האחרונים זה לא קורה.
  1. ידידי אינפיניטי (או שאפשר לומר בשר מבשרי) הם לא מצטטים את דרשוביץ משום התנגדותו לחקיקה הניאו פאשיסטית
  2. כי התמיכה של דרשוביץ בישראל מבוססת על אשליות

   זו דעתו של עו"ד אלן דרשוביץ על הדת היהודית ועל הקשר הרצוי בין דת למדינה:
   http://www.youtube.com/watch?v=uYuxp4M-vN8

   לצערי, הוא מנותק מהמציאות.

 43. 8
  אתם מוזמנים לקרוא באתרנו את המאמר על מעמד האשה בהלכה המפרט את ההלכות

  שמהם ניגזר היחס לנשים.

  1. זה לא מקום לפרסומת
  2. ממטעמיכם
 44. 7
  אני לא רואה כמוך את התורה והיהדות כמוך, אני גם לא רואה אותה כמו החרדים..היהדות דיי מפרגנת לאישה כתפישתי. חבל שאתה מתנגד לתורה ולא לאנשים שרואים כך את התורה (-:
  1. את מטומטמת, ובגלל מטומטמות כמוך

   רוב הנשים בעולם סובלות

  2. חבל שאת לא טורחת ללמוד. זו דעת האורתודכסיה - וזה המצב
  3. מטומטם זה מי שמכליל הכללות גורפות. זה מראה על שיא הטמטום והרדידות. אני כמעט בטוח שאתה לא מכיר ולו מקרה אחד של אשה דתיה שסובלת. כל ה"ידע" שלך זה ממה שאתה קורא ושומע בחדשות. בוודאי גם שמעת שם על הטרדות/מקרי אונס/רצח נשים שקורה אצל הציבור החילוני חדשים לבקרים.
  4. הרבה נשים סובלות בעולם, גם בגלל הדת, אבל לא בגלל התורה, אולי בגלל איך שבוחרים לפרשן את התורה, אבל לא זאת כוונת התורה.יש פער עמוק בין התורה לבין הדת.
  5. פרגון לנשים

   היחס המפרגן של היהדות האוטודוכסית לנשים: בידודן בעזרת הנשים בבית הכנסת, מניעתן מלעלות לתורה, חיובן ללבוש שמלות ולא לגלות את שערן לאף אדם מלבד ל"בעלן", הן אינן יכולות לשמש במנין ועוד... אכן פרגון

  6. הדת מפרגנת לנשים?

   אולי, כי לפי תפישה זו הנשים הן כפופות לגברים, שמחליט מדי פעם "לפרגן" להן ולזרוק להן שאריות. לו זו הדרך שבה אני רוצה לחיות ולגדל את שתי בנותיי.

 45. 6
  היכן הנשים

  כלמילה בסלע? היכן ההתארגנות של הנשים שתצאינה במחאה חריפה כמחאת האוהלים. האם הן זקוקות לגבר? עורו נשים צאינה אינכן זקוקות לנו.
  שאו נס, שאו דגל.

  1. להזכירך, אשה התחילה את מחאת האוהלים
 46. 5
  איזה מאמר אדיר.אחרי ההתעלות למיקרא הדברים מגיעה הנפילה כשנזכרים במציאות

  חב"ז.אין עם מי ועל מה לדבר.
  נותר רק להסתלק מכאן.

  1. ומשום שצפיתי את דבריך כבר לפני הרבה שנים, נמלטתי מישראל כל עוד נפשי בי כבר לפני 3 עשורים. מי שעדיין נשאר בישראל הוא חסר אחריות במקרה הטובת או פשוט פושע
  2. אין הגמל רואה את דבשתו. אתה פשוט אוויל משריש, המשרת את התעמולה הפלסטינית.
 47. 4
  נשים

  תחזור לבית ספר

 48. 3
  בסוף כל משפט שאתם אומרים בעברית יושב ערבי עם נרגיל

  גם אם הוא מתחיל בסיביר או בהוליווד עם ״הבה נגילה״

  1. אכן ההומאז' למאיר אריאל הנפלא במאמר מעניין ביותר וגם רב רבדי - מבחינת יחסו המורכב של אריאל להלכה ולנשים - כשכמובן אהבת החופש שבו לא יהדות ואנטי דמוקרטיה כזו היתה רוצה לראות
 49. 2
  כמו הפמניסטיות הרדיקליות, הכותב מתעלם מהשוויון היחסי של הנשים בחברה החילונית.שוויון שלעתים הופך לאפליה גברית. למשל במקצועות מסוימים לא מקבלים גברים (משאבי אנוש ורכזי כוח אדם). בבתי המשפט למשפחה השופטים נוטים באופן מובהק לטובת הנשים. נשים יוצאות לפנסיה 5 שנים מוקדם יותר מגברים. יש לנו מנהיגת אופזיצה אישה והמנהיגה של מפלגת העבודה היא אישה. גם נשיאת בית המשפט העליון היא אישה. ברוב הפרסומות מופיעות רק נשים (הדרת גברים?). אבל למה להתעסק בעובדות כשמבקשים רק רייטינג. דמגוג.
  1. נחמד, דמגוג מתאונן כנגד דמגוגיה.
  2. "גזענות מודרנית" (הגדרה מויקיפדיה):

   גזענות מודרנית (modern racism)
   במסגרת גזענות זו הגזען סבור שהקבוצה האחרת ממשיכה לתבוע מהחברה זכויות לאחר שכבר היא נהנית משוויון זכויות מלא. כך, למשל, "לבנים" בארצות הברית יטענו ש"השחורים" בארצות הברית כבר זוכים לשוויון זכויות מלא, ולא רק זאת אלא שנכון לעכשיו, עם כל האפליה המתקנת והמשך "התבכיינותם" של "השחורים", "הלבנים" הם הם המקופחים האמיתיים.

  3. אפליית גברים?

   אולי בימות המשיח.

   כנראה שאתה סובל מדימוי עצמי נמוך, ומאשים בזה את הפמיניסיטית.

  4. יה, כל כך תודה שאתה מפרגן לנו שוויון יחסי.
  5. שוויון יחסי בטח לא משתווה ל"רמיסת נשים". דמגוגיה בגרוש.
 50. 1
  נכון ועצוב

  מדינה הדוחקת בנשותיה להגר לארצות נאורות יותר!