נתניהו בדרך לקוסובו

הנזיפה במדינות אירופה וההמלצה של משרד החוץ - שגרמניה, צרפת, בריטניה ופורוטגל לא יתחבו את חוטמן ל"ענייניה הפנימיים" של ישראל ויניחו לה לנהל את הכיבוש כאוות נפשה - נשמעו לי מוכרות להחריד. גם השתלשלות "העניינים הפנימיים" עוררה זיכרון מצמרר; בשנות ה-90 דחה נשיא סרביה, סלובודן מילושביץ', את דרישת אירופה לחדול מדיכוי הרוב האלבני בקוסובו. לאחר מכן הדף את תביעת נאט"ו להוציא את כוחותיו מחבל קוסובו ולחדול מגירוש רבבות אלבנים, מוסלמים ברובם, מבתיהם. כוחות נאט"ו הגיבו בהתקפה אווירית על מטרות צבאיות ואזרחיות בסרביה.

סרביה המשיכה להתנגד למתן עצמאות לקוסובו ואף איימה להטיל סנקציות עליה ועל מדינות שיתמכו בה. אירופה לא הידקה חגורות. בפברואר 2008 הכירו בריטניה, צרפת, איטליה וגרמניה בקוסובו. ארצות הברית הצטרפה למדינות המרכזיות באיחוד האירופי, וכ-70 מדינות הלכו בעקבותיה. וטו רוסי במועצת הביטחון מפריד בין קוסובו לבין חברות מלאה באו"ם (גם ישראל אינה מכירה בה), אך בית הדין הבינלאומי לצדק בהאג קבע, כי הכרזת העצמאות אינה סותרת את החוק הבינלאומי. כוח משימה של האיחוד האירופי מבטיח את השלום והסדר בקוסובו.

בישראל, כמו בסרביה, השלטון מגייס את דעת הקהל באמצעות תפישת עולם לאומנית, תחושת קורבניות ומנטליות הגטו. במחקר שערכה סטודנטית מהאוניברסיטה העברית (המנחה שלה ביקש לשמור על עילום שמה מחשש שיבולע לו) במסגרת קורס ליישוב סכסוכים, היא הצביעה על קווי דמיון מפתיעים בין נאום ראש הממשלה בנימין נתניהו בעצרת האו"ם בספטמבר לבין הנאום המפורסם שנשא מילושביץ ב-1989 לרגל יום השנה ה-600 ל"קרב קוסובו" בין מלך סרביה לאזאר לאימפריה העותמאנית. אף שהסרבים נחלו תבוסה בקרב ההוא, הם רואים בו אירוע מכונן בתולדות הלאומיות הסרבית.

שני המנהיגים השתמשו במיתוסים מוכרים כדי להציג רצף היסטורי בין "המולדת ההיסטורית" לבין המציאות הגיאופוליטית בשטחי המחלוקת. שניהם הדגישו את סבלות העבר של בני עמם וזרעו פחד מפני האיומים שטומן העתיד; שניהם ביססו את עמדותיהם על "הזכויות ההיסטוריות" של בני עמם והתעלמו מהשאיפות הלאומיות והטריטוריאליות של העם השכן; נתניהו הצביע על האיסלאם הפונדמנטליסטי הקיצוני כאויב של היהודים, האמריקאים והמערב. מילושביץ' הזכיר את ערכי אירופה הנוצרית מול הטורקים העותמאנים כרקע לעימות בקוסובו, בין הסרבים לאוכלוסייה האלבנית, המוסלמית ברובה.

עשו לנו לייק וקבלו חדשות, עדכונים ופרשנויות מהארץ לפייסבוק שלכם

כדי להסיר ספק, נתניהו אינו פושע מלחמה. אבל הדמיון הרב בין תפישת עולמו לזאת של מילושביץ' בכל הנוגע לסכסוך בשטחים מזמין הפקת לקחים מהסכסוך בקוסובו. כדי לעשות זאת לא צריך להיות תבוסתן ישראלי. כבר לפני 12 שנה כתב יו"ר המועצה לביטחון לאומי יעקב עמידרור (אז מפקד המכללה לביטחון לאומי) במאמר בביטאון "מערכות", כי מדינות קטנות כישראל חייבות ללמוד את לקחי אותה מלחמה. "המלחמה הזאת מסמנת נתיב ברור, שבו הולכות ונקבעות גישות חדשות, הקשורות למערכת היחסים בין 'העולם' לבין מדינות הנתפשות כפוגעות במוסר הבינלאומי", כתב עמידרור.

והוסיף האלוף, איש הציונות הדתית-הלאומית: "המשמעות של אירועי קוסובו ברורה: מי שיפר את הקונסנסוס הבינלאומי אפילו בתוך שטחיו הריבוניים צריך להביא בחשבון מעורבות בינלאומית. במיוחד אם ידרוך על עצבים רגישים בממשל האמריקאי". אפשר להוסיף - לא כל שכן, מחוץ לשטחו הריבוני. לאחר שהקדים "למרות כל ההבדלים", הציע מי שנתניהו מינה לראש המטה לביטחון לאומי, שישראל תביא בחשבון את דעת הקהל הבינלאומית: "אמנם חשוב מה עושה ישראל, אך אין להתעלם ממה שאומרות ועושות מדינות העולם". כדאי שלקראת הדיון בהכשרת המאחזים ולפני ההתקפה הבאה על אירופה, יניח היועץ הבכיר את המאמר שלו על שולחן הממשלה.

Read this article in English: Netanyahu's on the way to Kosovo

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 68
  זה הרי ברור שכל מאמציו של ביב מיועדים להרס נרס תירדוף
 2. 67
  זוכרים את "יגוסלביה" אנו כבר שם.

  הבוקר שמעתי בחדשות שביבי הציע לראש עיריית בית שמש לחלק את העיר לשני רובעים חילוני וחרדי.
  ביבי בהבנתו את הסכסוך עם הפלשתניים נוטה לשתי מדינות ל2 עמים אז למה שלא יהיו 3 מדינות בין הירדן לים התיכון.
  יתכן שזה קיצו של חזון הרצל על הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל ליברלית לכל תושביה. חלוקה של הארץ ל3 מדינות ישראלית\חילונית \ליברלית, מתנחלים\יהודית\חרדית ופלשתנאית - היא הפתרון המתבקש.
  ברבות הימים חלוקה זאת תקרה אם נרצה או לא נרצה ויפה שעת אחת קודם, לפני שיהיו מלחמות יהודים.

 3. 66
  מעניינת הסתירה בין דיברי עמידרור, כי "אסור לף מדינה לפגוע במוסר הבן-לאומי", ובין התנהגותו עכשיו
 4. 65
  אלדר האם לא ברור לך שרק כאשר הקורטט -האו"ם יכפו פתרון - נגיע להסדר?

  שני הצדדים נעולים במשבצת שלהם. בתורת המשחקים המצב נקרא שיווי משקל בחסר (לא אופטימלי) . הפתרון לא אופטימלי אבל אין " אנרגיות" שיוציאו אותנו מהמשבצת. הלחצים = כוחות המשיכה הפנימיים חזקים מידי הן אצל הפלסטינים (החמס, הגיהד האיסלמי +) ואצלנו המקבילים שלהם ולכן רק גורם חיצוני " הביריון השכונתי" שיאיים / יכה עם נבוט יצליח להזיז אותנו.

 5. 64
  מדינת ישראל לא תוכל להתקיים עוד זמן רב במתכונתה הנוכחית

  באין תוכנית להפסקת השליטה בשטחים,ישראל תמשיך לשלוט בכח הנשק בגדה.מצב זה יחסל את ישראל כמדינה דמוקרטית מערבית. בהדרגה ישראל תהפוך לדיקטטורה המגדירה עצמה "יהודית". זה יחסל את ישראל כמדינה מודרנית, ובהתאם גם את יכולתה לפתח עצמה כחברה בטוחה ומשגשגת במאה ה-21. רוב תושביה המשכילים ובעלי היוזמהשל ישראל יעזבו. ישראל תישאר עם הדתיים ואנשי הימין, שחלקם מסוגלים אולי להגן עליה, אבל רובם חסרים כישורי פיתוח ותעשייה מתקדמים. כך תיחשף הדיקטטורה הישראלית-היהודית לחולשה מהותית, שתביא לבסוף לנפילתה, אם בכוח מידי אויבים מבחוץ, או כתוצאה מקיטוב פנימי בין מגזרי האוכלוסיה השונים המרכיבים אותה. תהליך זה כבר החל כנראה, והתרסקות החינוך וההשכלה הגבוהה, יחד עם השחיתות הפוליטית והתחזקותם האדירה של המגזרים שאינם מוכנים לשאת בנטל החברתי, הכלכלי והצבאי (וראה את כל התופעות הנלוות להתעצמותם הדמוגרפית של המגזרים החרדיים השונים) מעודדים את הישראלים המוכשרים והחרוצים יותר לנטוש את הספינה היהודית הטובעת.לוח הזמנים לתרחיש הנ"ל אמנם לא ידוע, אבל הוא קרוב משנראה.

  את הדבר הזה יודעים לא רק הפוליטיקאים והמנהיגים של מה שקרוי "שמאל", אלא ההרגשה הברורה בדבר הקטסטרופה המתקרבת היא כבר מזמן נחלתו של ה"אזרח הקטן", שכבר נקט במעשים: ביטוי ברור לתחושת האסון הקרב של האזרחים אפשר לראות בחיפוש הנואש אחרי דרכונים זרים, אירופאים ואחרים, שאנשים נוטים להאמין שיהוו מעין תעודת ביטוח אם בבוא האסון הקרב, או לעת נטישת הספינה. די להסתכל על שוק הדרכונים הזרים כדי להבין מה באמת הולך כאן.

  1. דרכונים כבר סידרנו. מתי צריך להתחיל להעביר את הכסף?
  2. נכון. בצורה הזו זה יתגלגל למדינת כל אזרחיה, אם לא יעשו שתי מדינות בהקדם
 6. 63
  עקיבא,צא לשטחים הכבושים ולמחסומים ותווכח לדעת שקוסובו זה כאן.מזמן.
 7. 62
  אלכס, הצחקת את אלופי צהל. לא תמצא ולו קצין בכיר אחד שימלא את פקודותיך גם אם תהיה ראש הממשלה ושר הביטחון . אז תמשיך להזות הזיות
 8. 61
  פושעי אוסלו מהסמול שכמעט וגרמו כאן לשואה כאשר הכניסו ארצה עשרות אלפי מחבלים ועוד חימשו אותם בכדי שירצחו ויפגעו באלפי יהודים צריכים לסתום את הפה בטרם יבקשו סליחה ומחילה מעם ישראל.חלאות
 9. 60
  יצאתה מידעתך בפעם הבאה תשווה אותו להיטלר חתיכת אידיוט
 10. 59
  משל סיני עתיק

  מי שאומר את האמת מוטב שיכין מבעוד מועד זוג אופניים למילוט.

 11. 58
  אלדר בדרך לפח האשפה, שם מקומו
 12. 57
  להרוג את השליח

  הרי ברור שבקוים כלליים, מוטטיס מוטנדיס, אלדר צודק.

 13. 56
  נו שויין. ואם ניתן לערבים לדחוק אותנו יותר לכיוון הקו הכחול (שפת הים) אז הם יסכימו קצת שנחיה ? עקיבא אלדר יודע שלא ! הקטיושות שמשוגרות אלינוכמעט כל יום בגלל שנתנו להם את עזה מעידות על כך .
 14. 55
  תודה לממשלת הביבים שהסירו את המסיכות וכל העולם רואה עם מי יש להם עסק

  סוף סוף בלי מסיכות. בלי הצהרות של "נאום בר אילן" בלי הבעות "תשוקה" עילאית להגיע להסדר עם הפלסטינים, בלי הצגות של ראש ממשלה דמוקרטי "כאילו"
  סוף סוף יש לנו את ממשלה הביבים על כל זרועותיה נגד כל העולם וגאה במעשיה והפשעיה

  1. צודקת! ובקרוב רוב העם יבין מי עושה עליו את התרגיל: זה יגיע לחשבון הבנק, או לאי-חשבון הבנק, למינוס, לשכר הלא-מכובד של רבים מדיי, שלא מספיק לסגור חודש, לדירה לצעירים שמתרחקת במהירות החושך של הממשלה הזו של "השוק החופשי"
 15. 54
  נתניהו מחריב את המדינה

  מרוב דיבורים על תקיפת אירן הוא מוביל את המדינה כולה אל היעד.

 16. 53
  מאמר מבריק
 17. 52
  עד שביבי פוטיניהו לא יביא לחורבן המדינה הוא לא יירגע...וזה יקרה!
 18. 51
  ולכן נתניהו חייב לתת סימנים לשטחים מהם ניסוג ומהם לא אחרת יאבד את בוחריו

  שיגדיר כבר את שמורות הטבע לפלסטינים, ואין צורך לשאול אותם - לסגת חד צדדית ולגדר. שום משא ומתן לא יהיה, אם הם ואנחנו נרצה או לא!! בעיית הבעיות היא נפליטים והגיע הזמן להבין שהרוב עם ח'אלד משעל.. שלא יהיו לכם טעויות. במובן ה ז ה (וזה בלבד) ההיסטוריה של העתיד כבר מאחורינו... נתניהו תתעורר, אנחנו מתחילים לזוז שמאלה!!!

 19. 50
  על פי כל אמות מידה מי שמגרש ערבים מבתיהם ומפקיע אדמות של ערבים לטובת יהודים הוא פושע מלחמה וביבי הוא פושע מלחמה.
 20. 49
  עקיבא-מזרה -אימים ומהלך=פניקה על ידי השוואת שתי סיטואציות בלתי ניתנות להשוואה. בקיצור: דמגוגיה בכל מחיר
 21. 48
  עקיבא מה יהיה

  השוואות גרוטסקיות, חוסר אמינות, היסטריה והפחדה. עקיבא כואב לך אבל ההנהגה הנוכחית גם אם היא רחוקה מלהיות מושלמת, היא לפחות אחראית, שקולה ופרגמטית מול מזרח תיכון בלתי יציב ומשתנה במהירות האור

 22. 47
  דמגוגיה בשקל, חלומות פוסט ציונים באספמיה, הכלבים נובחים והשירה עוברת.
 23. 46
  נתניהו הוא לא מילושוביץ והוא גם לא אדולף. אבל הוא ממש כמותם מאמין שנבחר על ידי ההשגחה העליונה. ממש כמו מילשוביץ וכמו אדולף הוא מגלומן ומהפנט המונים שככל שהמצב מיתדרדר הוא רק צובר כוח
 24. 45
  היכן הצונאמי של ספטמבר שהבטחת? כל מה שיצא מזה, זה אותה עבודה סמינריונית של סטודנטית שעליה אתה רומז במאמריך
 25. 44
  דרכו של ביבי נכונה והשטויות שנאמרו עד כה התאימות לסמנריון של מפ"ם עליה השלום ושתהא מנחותה נעימה שם היכן שהיא נמצאת כעת
 26. 43
  you are a collossal fool

  One day texts like this will be studied in uni courses on the demise of Western civilization. Your blindness is tragic, because you infect other people with it through your paper

 27. 42
  עקיבא בכלל לא הגזמתה?מה קורה לך?איפה ההשוואה?נראה לי שכול העיתונאים

  של הזרם השמולני כבר לא נותר להם מה להמציא,הגזמה פרועה.וכל הכתוב הוא בא להכפיש את מר נתניהו.וחבל שכך.אינך רואה את המציאות שהיא שונה בתכלית הקוסובו.אתם ממש משועממים.לערבים ממש טוב כאן.והם בכלל לא מסכנים.יש להם הכול.והם עצמם לא רוצים שיימציאו עבורם מדינה?רק אתם הם אלה שרוצים.

 28. 41
  ההבדל הקטן הוא שאנחנו נתמכים עדיין ע''י 'הצייתן העיוור' שנקרא הלובי היהודי
 29. 40
  ננתניהו כבר לא רחוק ממילושוביץ, לפחות באידיאולוגיה ובגיוס "אוהדים" ממפלגת התה

  לגבי האידיאולוגיה שלו אין צורך להוסיף, זה כבר גלוי וברור ומתנהל בקצב מסחרר הן בהתנחלויות ובירושלים והן בחוקים בכנסת שהוא דואג להעבירם בספר החוקים. לגבי הפעילות האלימה עדין לא הגיענו לקוסובו אבל אנשי "תג מחיר" פועלים בשטח באדיקות ובחסות הצבא והמשטרה

 30. 39
  ספטמבר השחור עבר ולא קרה כלום ישראל במוקדם או מאוחר מתוך הכרה עצמית ללא צורך באיומים ויש דעת קהל שתומכת לחסל את התופעה ובסופו של דבר יאלץ ביבי לטפל בהם גם בלי התערבות האירופים ואין סיכוי שזה יקרה והפסק לאיים לא נמאס לעתון הארץ לאיים?

  הפסק לאיים

 31. 38
  נאט"ו התקיף את סרביה רק על שום היותה פרו-רוסית ולא משום מניע הומניטארי

  ונותיר לקוראי הארץ הנבונים להשלים את המשוואה בכוחות עצמם

 32. 37
  עקיבא תנגב את הריר שנוטף לך על המקלדת. מטוסי ההפצצה של נאט"ו עוד לא בדרך
 33. 36
  לא הבנתי מה יבוא קודם הצונאמי של ספטמבר? או תקיפת ישראל ע"י מדינות אירופה?
 34. 35
  הפתיעה אותי התמימות של אלדר

  מה שעמידרור הזהיר מפניו לפני יותר מעשור הוא נר לרגלי הממשלה הנוכחית. "אמנם חשוב מה עושה ישראל, אך אין להתעלם ממה שאומרות ועושות מדינות העולם" - לכן ממשלת ישראל עוסקת במדיניות חוץ שכולה מבוססת על כחש וכזב. כל המשאבים הדיפולמטיים מופנים ליצירת מצג שווא של ניסיון ישראלי לפתור את הסכסוך, ולמען האמת יש להודות שזה עובד - האמריקאים והאירופאים לא באמת מגלים חמלה רבה כלפי הפלסטינים, שהם ככל הנראה העם שהכי פחות סופרים אותו ממשלות העולם, והם משמשים רק כאמצעי מדי פעם לגלות הומניות מצד האירופאים והאמריקאים הצבועים, שמתחילים להתגלות כאחראים כמעט באותה מידה כמו מדינת ישראל למשטר האפרטהייד. דווקא ליברמנים למיניהם, שיביאו עלינו ובעיקר על הפלסטינים, אסונות כבדים עוד יותר ממה שכבר הביאו (ואני חושב שזה מוקדם לפטור אותם מאשמה בפשעי מלחמה, על דברים שכבר נעשו) מציגים אופק טיפה חיובי יותר, שבו פניה של ישראל יתגלו נכוחה ולא ניתן יהיה יותר לאפשר לה לפעול כפי שפועלת כיום ללא מפריע.

 35. 34
  זה אחד מאלופי העולם בקישקוש. אנחנו עוד מחכים לצונאמי של ספטמבר באו"ם. קודם תמלא6 את ההבטחה ההיא ואז תמשיך לצייר עוד שדים על הקיר. נמאסת.
 36. 33
  לסגת לסגת לסגת

  לסגת מיד מהשטחים לאפשר מיד לפלסטינים להתחמש במאות אלפי טילים לאפשר מיד הקמד דווזיות אירניות בשטחים ואז עקיבה יחד עם מדינות אירופה יהיו מרוצים עד שלא יהיה איום קיומי על מדינת ישראל עקיבה לא ישקוט ולא ינוח בזיבולי המוח

 37. 32
  מאמר חשוב, תודה
 38. 31
  שנאתו המופגנת של אלדר לנתניהו מבלעת עליו את דעתו. אבל שימשיך כך, נתניהו עולה בסקרים עם כל מאמר של אלדר
  1. גם הבחור ההוא מאוסטריה נבחר באופן דמוקרטי בגרמניה.
  2. וגם חברי הסמולנים רוצחי היהודים בפתח והחמאס נבחרו באופן דמוקרטי
 39. 30
  כדי לא להגיע לקוסובו הפתרון צריך להיות - הפיכת ירדן למדינת העם הפלשתיני.

  עקיבא אלדר ממשיך לטחון מים. על הבעיה כולנו מסכימים. גם השמאל וגם הימין לא רוצה לשלוט על עם אחר. השאלה עקיבאל'ה היא - מה הפתרון. אתה טוען מנוסה, וותרנות, התקפלות, וקירוב הסכנה לסף הדלת ואילו הימין הציוני רוצה בטחון, חוסן מדיני וגאולת ארץ האבות.
  אני יודע איפה אני נמצא. לפי השאלות שאתה שואל נדמה שאתה בקיבעון מחשבתי עוד בכיתה אל"ף.

 40. 29
  מאמר כזה הוא הנחמה היחידה שיש לנו ממשטרו של ביבי ברק הכושל.
 41. 28
  מצעד האיולת של נתניהו וממשלתו מוביל את ישראל לאסון !!!
 42. 27
  נתניהו לא למד מההיסטוריה הרחוקה והקרובה לכן הוא מוביל לחורבן !!!
 43. 26
  ממשלת נתניהו מובילה לחורבן בית שלישי !!!
 44. 25
  ספרה של ג'ואן פיטרס: "מאז ומקדם" מ-1986

  אני משוכנע שקראת את הספר (עב כרס) "מאז ומקדם " של ג'ואן פיטרס , שנשאה בתפקידים בכירים בממשלי קרטר וקלינטון. היא צמחה בחוגי ארגוני זכויות האדם. ואחרי שנכנסה לעובי הקורה כאן, ואחרי מחקר של למעלה מ-7 שנים , היא קבעה שא"י היתה ריקה מערבים עד לשלהי המאה ה-19. ואח"כ הגיעו לכאן רובם כמהגרי עבודה שהובאו ע"י הבריטים וחלק מהם בא בעקבות המושבות היהודיות. וכי אין ממש עם פלשתינאי וכל הנרטיב שלו הוא שקרי. יתר על כן זהו המקבץ היחיד של אוכלוסין שבאו"ם מוגדר פליט כאחד שעזב אחרי שנתיים בלבד של "תושבות". אז מה כל הלהיטות שלך וההשוואה שלהם לעם עתיק כשלך. קרא את הספר, הוא ממש רציני. ועוד שאלה: בעולם הספר היה רב מכר ובארץ הוא מופץ כמעט במחתרת. חומר למחשבה.

  1. ה"מחקר" של פיטרס כבר הוזם ע"י עשרות היסטוריונים

   ב-1870 היו בא"י כ-290,000 ערבים. וכך כותב פרופ' יהושע בן אריה - חתן פרס ביאליק ופרס ישראל בתחום חקר א"י לשנת תשנ"ט - בפרקו "הנוף היישובי של א"י ערב ההתיישבות הציונית" בספר "תולדות היישוב היהודי בא"י מאז העלייה הראשונה" שערך ישראל קולת בעמוד 115:
   "אם נפחית מן הסך הכללי של 357,000 תושבי א"י בשנות ה-70 של המאה ה-19 את 27,000 היהודים ואת 35,000 הנוצרים נמצא, שהרוב המכריע של תושבי הארץ באותה עת, כ-290,000 נפש היו המוסלמים".
   עדות מסייעת לנתונים אלה ניתן לראות בספרו של אורי שטנדל "בין פטיש לסדן" ע' 44 שבו מצוין שמספר תושבי הארץ ב-1870 היה כ-350,000 נפש.

  2. אין סכוי שהשמאל מוכן ללמוד מהיסטוריה ומהנסיון, באם הם סותרים את עמדותיהם הקבועות מראש
 45. 24
  לא יבולע לה, ההשוואה למילושביץ' דווקא מחמיאה לימניים

  הם מעלים על נס את רוצח המוסלמים מילושביץ' וטוענים ללא הרף שנעשה לו עוול

 46. 23
  ב-2010 הטביעה צפון קוריאה משחתת של דרום קוריאה. ארה"ב של אובמה החלה לעשות שרירים מול צפון קוריאה כולל איום בתקיפת גמול צבאית. קים ג'ונג' איל הודיע בתגובה שפעולה אמריקאית נגד צפון קןראיה תענה בירי טילים גרעיניים על ערי ארה"ב. מה עשה אובמה? התקפל בו במקום. מסקנה-אילו למילוסוביץ' היו טילים גרעיניים כמו לצפון קוריאה-אף אחד לא היה פועל נגדו.

  יעקב מרידרור צדק "מדינות קטנות כישראל חייבות ללמוד את לקחי אותה מלחמה" כמו גם ללמוד את לקח האיום הצפון קוריאני על ארה"ב , ולהפנים שאם אתה סמטרוט שניתן לתקוף אותו בלי להנזק כולם יתקיפו אותך. לעומת זאת אם אתה "קיצוני" והתוקף עלול לסבך את ארצו במלחמה גרעינית (שבה כידוע אין מנצחים), אזי לגודל המדינה הגרעינית אין שום משמעות ואף אחד לא יתקוף אותך.
  כדאי שעקיבא אלדר ישאל את חבריו באירופה, אם הם מוכנים לתקוף את ישראל ולהתסכן במלחמה גרעינית שתפגע בהם למען הפלסטינים? התשובה שיקבל, תוכיח מי צודק.

  1. כלומר עכשיו החלום הרטוב שלנו הוא להידמות לצפון קוריאה ולסרביה? והכול רק כדי לא לצאת פראיירים?
  2. לא מדובר בלצאת פריירים, אלא בהבנה שערבים בין הים לירדן הם בעיה קיומית, וישראל דמוקרטית תהיה רק לאחר שיהיו שתי מדינות לשני העמים-יהודית ממערב לירדן וערבית/פלסינית ממזרחו. ברירת שמשון הוא האמצעי שיאפשר לממשלה ימנית לממש זאת בלי להסתכן בתקיפה בינלאומית כמו שחטפו הסרבים.
 47. 22
  ואוו. מאמר חשוב. הרבה מקורות מידע שלא זמינים להדיוטות כמוני. העבודה של הסטודנטית, המסמך של עמידרור... מאמר מעניין וחשוב.
 48. 21
  היות ובעלי זכרון אנו, מה אומרות המילים הבאות לכתבן, הזיות אוסלו, צונאמי, ספטמבר ועוד ועוד אין עוד שטות שלא נאמרה ונכתבה ע"י "פרשני" השמאל הקיצוני כמו שאין מי מהן שלא הופרכה, אך מה יפריע להם להמשיך לשפוך את מררתם, מציאות? עובדות? לוגיקה? לא צריך להגזים... סתם בשביל השאלה, האם באמת רואה הכתבן מציאות שבה מטוסי אירופה מעזים להתקרב לכאן? הרי הוא אמור לדעת שללא ארה"ב אין לאירופה כמעט כוח צבאי לניהול מערכות בוודאי שלא כנגד ישראל, אף שאנו מדינה קטנה, גם בקוסובו עיקר הכוח היה אמריקאי. אז נכון שהשמאל מנסה לשלוח גרורות גם לארה"ב, ג'י סטריט ועוד בכדי לנסות לפגוע בתמיכת ארה"ב בנו, לא יעזור לכם.
  1. קבעת לך, איציק מהימין הקיצוני, ככלל. . .

   שכל הכותב דברי טעם ושאפילו מוכן להסתמך על דברי טעם של יעקב
   עמידרור הוא שמאלני. . . ובכן, ניסיתי פעמים מספר להסביר לך אולם
   תמיד צינזרת אותי עד בוש (היום סופסוף התפרסמה תגובה שלי לאחר
   שהקוראים הלכו לישון. . .) ובכן מה שאתה ורוב המגיבים כמוך מכנים
   שמאל או גם "סמול" הם לא פחות אולי אף יותר היהודים החדשים כפי
   שתיאודור הרצל חזה לראות אותם בהמוניהם ממירים את יהודי הגטו!
   ועולים לארץ ישראל. . . מה שהוא לא חזה, הוא שמיליוני יהודים כמוך
   יהפכו את האלטנוילנד לנוי-אלטסלנד. . .

   נראה אותך מפרסם תגובה זו ובזמן אמת. . .

  2. מר מני, ממש התמחית בכתיתב שטויות... ראשית, אני צינזרתי מישהו? התחרפנת לגמרי? אני עובד אצל שוקן [למעט אמירה פילוסופית שכל המגיב כאן עובד אצל שוקן שלא בתשלום מטעמים מובנים...]? אני דווקא מצונזר קשות בזמנים מסויימים, יש לי רעיונות למה, קשה ממש לצפות מתי תפורסם תגובתי ומתי תצונזר, הנראה לי שלא קשור ממש לתוכן אלא למצנזר העובד באותה העת... כולל השהיה מכוונת ושטיתית של תגובותי בכדי למעט את מספר הקוראים, למשל, תגובתי 6 נשלחה קודם תגובה 7 ופורסמה זמן רב לאחריה וכך פעמים רבות. שנית, עמידרור, כבודו במקומו מונח, צריך לראות את מאמרו ובכל אופן, המצוטט ממנו כאן מדגיש "מיוחד אם ידרוך על עצבים רגישים בממשל האמריקאי", בדיוק כפי שכתבתי גם אני בתגובתי עתה, גם בעבר, ובמילים פשוטות, אין דבר כזה משפט בינלאומי שאתה כבר יודע שאני דווקא בקי בו, הכל אינטרסים של המעצמות העטופות בסיסמאות של משפט בינלאומי ותו לא, בעבר הבאתי דוגמאות רבות לכך, קח למשל את סין בטיבט, רוסיה בצ'צ'ניה ועוד. שלישית, לא חושב שתמצא שקראתי לשמאל סמול, זו אינה הברקה שלי ואף שהיא טובה... מכל מקום, הרצל, גם כבודו במקומו מונח, הוא לא המציא את הציונות, הציונות קיימת אלפי שנים ואפילו העליה הראשונה הייתה קודם לפעולותיו. הגדולה של הרצל הייתה בציונות המדינית והקמת כלים חשובים, כבנק ועוד, לצורך ההתיישבות בארץ ישראל אך לא יותר מכך, מעבר לזאת, אין לו כל משמעות כפי שאין משמעות לנסיונו קודם לכן לנצר את העם היהודי, תרומתו, החשובה, בעניינים מאד מוגדרים ולא מעבר לכך. אגב, בתקופתו רוב היהודים, בוודאי במערב ומרכז אירופה, לא חיו בגטאות. הורי והוריהם עלו לארץ ישראל קודם למלחמת העולם השניה והשואה, היו חלוצים בתל אביב, היו מבשרה של הציונות, מקומם הפוליטי היה במתחם מפא"י, לא כ"כ ברור לי הסיווג של היהודים לו אתה מכוון ומה הוא בדיוק קשור אלי. מעבר למשחק המילים חסר המשמעות שלך בעניין אלט נויי [שול?] אין ציונות ואין חזון ללא העבר ובאין חזון יפרע עם, בדיוק אשר אירע לשמאל ובהמשך הידרדרותו הפו"צ. הציונות היום מצויה בעיקר בימין מרכז, העשיה הציונית היום מצויה בעיקר ביו"ש, היום כאז, ההתנגדות לציונות משתמשת באותם הנמקות, לרבות אנטישמיות, בחלקן.
  3. הנה רק כמה מלים חסרי משמעות. . .

   הרומן "אלטנוילנד" (ארץ עתיקה-חדשה) כתב תיאודור הרצל. . . "נוי-
   אלטסלנד" (ארץ חדשה-עתיקה) כתב עבדך הנאמן = חזרה לגטו. . .

   ". . .היום אפשר לנסוע ברכבת לדמשק, לירושלים או לבגדד. . . מאז
   שהוקם הגשר מעל לבוספורוס, אפשר לנסוע לירושלים ישירות מסנט-
   פטרבורג או מאודסה, מברלין או מווינה, מאמסטרדם, מקלה, מפריז,
   ממדריד או מליסבון. . . כל הקווים של רכבות האקספרס האירופיות
   מתחברים לקווים לירושלים. . . קווי הרכבות הפלשתיניות מתחברים
   לאלה של מצרים ושל צפון אפריקה. . ." (תיאודור הרצל: אלטנוילנד).

   ואכן, אתה פשוט מודה שפסחת על הרצל מ-מ-צ-י-א ה-צ-י-ו-נ-ו-ת. . .
   ושאפילו עדיין לא יצאת מהגטו. . .

 49. 20
  את צפון קוריאה לא תוקפים כי יד לה נשק גרעיני. לו למילוסוביץ היה כזה נשק שיכול למחוק כל עיר בירה באירופה, לא היו נוגעים בו.

  מול ממשלה ימנית קיצונית שתגרש את הערבים, אף מנהיג אירופאי שפוי לא יצא למלחמה שתסכן את ארצו בברירת שמשון. לכן אף אחד לא תוקף את צפון קוריאה או את סין שכבשה את טיבט ומדכאת את תושביה כמעט 60 שנה.

 50. 19
  אתם תמיד מזהירים אותנו מכל מיני ארועים קיצוניים שעלולים לקרות לנו, וב"ה בינתים שום דבר ממה שאתם מזהירים, לא קורה. זכורני שעד לא מזמן אתה וחבריך הזהרתם אותנו מ'צונאמי מדיני' שיוריד אותנו לשאול. ושום דבר לא קרה. נראה לי שאתם בודים ממוחכם הקודח כל מיני אזהרות שונות ומשונות, העיקר שזה נגד נתניהו. ואתם לא חושבים שאנו זוכרים שאתם צועקים את צעקות 'זאב זאב'
 51. 18
  המגיבים צריכים לדון בשאלה: מהי המטרה של עקיבא אלדר? שנזדעזע? ושנתניהו יכול לרדת לביוב המצחין של אירופה לבדו? או שהוא יכול לגרור את שלל מצביעיו וחברי ממשלתו? ההשוואות האחרונות עם קים מצפון קוריאה או בכלל שישראל היא מדינת 'אפרטהייד', "כיבוש" ,'סגר' על עזה [לא מכניסים לשם כוסברה ונענע אולי הם עושים מזה טילים] 'מדינה דו לאומית' 'מבודדת' 'מצורעת' והא ראייה: הניו יורק טיימס מגנה אותנו [העיתון הכי חשוב בעולם]. אז אם כל זה נכון, למה הביאו אתמול לישראל 20 מכוניות פראררי וכמה לומברגינים? יש בכלל כבישים בארץ כזו? יש בה בכלל בני אדם? אז מתי פורחים כאן הנרקיסים הצבעונים והכלניות והאירוסים? [נא עיין מדור 'מסלול' של ידיעות אחרונות; 7 מסלולי פריחה מהגלבוע ועד טל שחר] או שהעיתון הזה כבר מזמן ביוב בעצמו וזה מה שהם שותים שם בקומה ב' [מעל למודיעין]
  1. טיפשי הלתייחס לכל אוסך הטיפשויות הזה, אבל "העתון הכי חשוב בעולם" גם הסתיר את עניין השואה - זאת למרות או בגלל היות בעליו ועורכו יהודים
 52. 17
  הלואי כח התערבות אירופאי בשטחים לקראת יציאה משם
  1. כח בינלאומי ומ ה ר!
 53. 16
  לאלכס מהכרמל מ-1:

  ממשלה ישראלית שתנסה להרעיב את הפלס׳ למוות תעמוד למשפט בפני ביה״ד הבינ״ל בהאג, בעוון פשעים נגד האנושות. ואת מי בדיוק תתקוף עם נשק גרעיני - את אירופה ? רוסיה ? סין הקטנטנה ? ארה״ב ? להזכירך, גם למשטר האפרטהייד בדרום אפריקה היה כנראה נשק גרעיני. כידוע לכל, זה עזר להם כמו כוסות-רוח למת.

 54. 15
  אזעקת צונאמי שוב ?

  אין כמו הפרשנים ושאר המוזרים שעושים כל מיני השוואות בלתי קשורות בעליל . ישראל כבר היתה גרמניה הנאצית, סרביה של מילושביץ, כשצריך אנחנו איראן או משטר האפרטהייד בדרום אפריקה. כל זה מלמד רק דבר אחד, אנשים שעושים השוואות צריכים לחזור לספרי ההיסטוריה, עדיף גם שיקראו את הפרק על ישראל כי הם נשמעים בדיוק כמו חבורת הבורים האנארכיסטים ושאר תלושי השמאל העולמי שלא מסוגלים למקם את ישראל על המפה אבל יודעים לומר שאנחנו טובחים בפלסטינים, הם מעולם לא שמעו על מלחמת העצמאות, אבל הם יודעים בוודאות שאנחנו הצד התוקפן. זה בסדר כשמדובר בהדיוטות מחו"ל שמאמינים לעם שבדה לעצמו נרטיב, אבל כשפרשנים ישראלים עומדים ומכריזים על כל מיני צונאמיים מדיניים שכמותם עוד לא ידענו בזמן שאבו מאזן לא מסוגל להעביר החלטה בגוף הבינלאומי העויין ביותר לישראל - זה קצת הופך אותם לקריקטורה, בכל זאת, מה ביקשנו ? שהפרשנות שלכם לפחות תעבור ליד המציאות.

 55. 14
  ישראל מתחילה להראות כמו מגרש גרוטאות של משחטת מכוניות גנובות שרושממשלה יזראל מנסה להרכיב ממנו איזו מכונית אחת שהמנוע שלה יופעל והוא יוכל לזוז קדימה כדי להשיג משהו בתקופת הרפאים לשלטונו האגום. והנה לא רק שהמנוע לא מופעל אלא שהמכונית של הלא יוצלח הזה נוסעת מעצמה אחורה בדהרה לעבר התהום הפרוסה מאחוריו. ממשלת יזראל היא היום מגרש הגרוטאות הגדול בישראל. אף משרד לא ממלא את יעודו .כל אחד מהשרים מנסה לדחוף אץ אפו לעיניינים לא לו,רק לא לשלו. ומעל כולם מרחפת עננת דו"ח מבקר המדינה הרוטיני שצולף בהם ללא חת ומגלה ערוותם ברבים.בראשם רושממשלה יזראל חדל אישים שככל מה שידו מגעת, מתפרק והופך למגרש הגרוטאות ממנו הוא מנסה להרכיב משו חיובי והכל יוצא שלילי.
 56. 13
  אירופה זו חבורה של קשקשנים - ביום שיתחילו לעצור ישראלים שמעורבים באפרטהייד - אז נדה שזה מעניין אותם
 57. 12
  קוסובו ? אני גאה ואתה מפלה מזרחיים !! כנס וקרא !

  אם קוסובו זה עניינך אז למה שאני אומר זאת ?

  זו בדיוק הנקודה באפליה אדון אלדר.

  קוסובו היא רק משל לאפליה שלך שלך !!

 58. 11
  ״כדי להסיר ספק נתניהו אינו פושע מלחמה״
 59. 10
  נתנהיו לא פושע מלחמה אבל בהחלט ניתן להאשים אותו בפשעים נגד מדינת ישראל והציבור.
 60. 9
  הימין הוזה על טרנספר, אבל יגרום למדינה דו לאומית
 61. 8
  הכיבוש אינו עניניה הפנימיים משום שהוא נמצא מחוץ למ"י
 62. 7
  הכלבים נובחים והשיירה עוברת.....

  כמה מנבואתיו של עקיבא אלדר התקיימו?

  ניבאו התקפה של מאות אלפי פלשתינאים על הגדרות של מדינת ישראל .....
  ניבאו משטים ומטוסים. אנטי ישראלים....
  ניבאו הכרה של האו"ם במדינה פלשתינית....
  ניבאו צונאמי בעקבות הכרה במדינה פלשתינית....

  אז יש לאמור לנביאי השקר-אנחנו לא מפחדים!!!

  1. הצרה היא שהשיירה לא עוברת, ואחנו מתקדמים למדינה דו לאומית
  2. ממשלה ימנית לעולם לא תסכים למדינה דו לאומית, וממשלה ימנית מאד תביא על הפלסטינים נכבה שניה.
 63. 6
  אנחנו קוסובו אבל סוריה גן עדן

  לא ידענו שבמזרח התיכון ההגיון הוא הפוך?

  1. מה הקשר סוריה?
 64. 5
  אכן השוואה חשובה אך יש פרט חסר

  המצב הנוכחי בקוסובו עוד יותר מעניין מזה שהיה לפני עשר שנים. המדיניות הרשמית של סרביה היא למעשה לנתק בין סוגיית קוסובו לבין השיחות על צירוף סרביה לאיחוד האירופי. וכך, ברגעים אלו ממש מתרחשים שינויים מרחיקי לכת בשטח- למרות שסרביה לכאורה לא מכירה בקוסבו בדיוק השבוע יצאו הודעות על הנפקת כרטיסי תושב מיוחדים לתושבים, על מס מיוחד למכוניות הנושאות לוחיות רישוי סרביות (כלומר, על התושבים הסרבים בקוסבו) וכל זה בחסות הבריקדות/מחסומים אשר מפרידים בין צפון קוסבו לדרום קוסבו. נשמע מסובך? נכון, זה מסובך אבל מי שעוקב אחר הפרטים הקטנים יבין שמה שקורה עכשיו בקוסבו עתיד להתרחש כנראה גם ביו"ש. קוסבו תהיה עצמאית וכך גם פלסטין.

  1. תודה לך............
 65. 4
  כדי להסיר ספק: זהו הפרשן המדיני של הארץ

  כן כן, רבותי. בדקו בעצמכם בקרדיטים - וראו.

 66. 3
  בכוח הזכות

  אנחנו כאן בכוח הזכות ולא בזכות הכוח. טול מאתנו את זכותנו ההיסטורית על הארץ ונטלת את עילת קיומנו במזרח התיכון. יעלו עשבים שוטים בפניך, עקיבא, ועדיין מתקפה דמויית קוסובו על ישראל לא תבוא.

  1. על איזה כוח זכות אתה מדבר? איזה היסטוריה? התנ"ך? אתה כניראה מאוד דתי. יש לך חצי הוכחה שכאן גרו אבות אבותיך? הורי באו מאירופה ואין לי שום הוכחה שכן גרו אבות אבותי, גם לאימי לא היה קצה של הוכחה מלבד מה שסיפרו לה. הצידוק הדתי לזכות הזאת חסר ערך. לערבים אין שום בכעיה להוכיח שהם גרו כאן כמה מאות שנים למרות העלמות של 600 כפרים תחת המפעל הציוני.
  2. וזאת לתעודה

   בארץ הזאת התהלכו אבות אבותינו, שפטו שופטינו, התנבאו נביאינו, כפי שמעיד ספר הספרים, הספר הנקרא והמשפיע ביותר בכל הדורות.

  3. על אלמנטים פיקטיוויים בהיסטוריוגרפיה האפונימית

   אלמנטים פיקטיוויים בהיסטוריוגרפיה האפונימית המקראית, תולדת המרחק הכרונולוגי שבין הירקמות המסורות בעל פה להעלאתן על הכתב, בצד טנדנציות אדיטוריאליות דויטרונומיסטיות, יהויסטיות, אלוהיסטיות וכוהניות אין בהם כדי להפקיע את זיקת עם ישראל לספר הספרים ולארץ ישראל.

  4. אין בעיה להוכיח שיהודים חיו בארץ מתקופת התנ"ך ועד תקופת הרומאים. עוד יותר קל להוכיח גנטית את הקשר בין יהודי העולם, מה שמוכיח שיהודי מתימן ומרוסיה הם אותו עם.

   בשנת 1800 חיו בארץ כ-50 אלף ערבים. רוב הערבים, התיישבו בארץ לאחר כיבוש הארץ ע"י מוחמד עלי שליט מצרים שהיא לפה פלאחים ממצרים, והן שבטים בדואים שהגרו לכאן מסםר שנים לפני ובמיוחד אחרי תחילת הצינות. תבדוק בויקיפדיה של של כל כפר "שנעלם" או שנשאר כמו שייח מוניס, סומייל, ג'סר אל זרקא או טייבה...ותראה שם לבד את שמות השבטים והחמולות שהתישבו במקום ומתי ומהיכן הם הגיעו. לדוגמא חמולת מצרוואה מטייבה הגיעו ממצרים... וערבי שנקרא אל מצרי גם הוא הוא לא הגיע משבדיה...

  5. לו היה גן יהודי לא היו הרבנים מחליטים מיהו יהודי, אין שום גן יהודי ואין גנים של יצחק אביהם כדאי להראות קשר דם בין היהודים. הערבים שהגיעו ממצרים לא נישלו עם אחר. לא נוצרה שום בעיה
  6. גם ארכיאולוגיה אינה מקובלת כהיסטוריה אלא כ טאוריה. הוכחה שאבות אבותיך חיו כאן לא הבאת
  7. הערבים גרו כאן באזרחים עותומנים, כמו התושבים היהודים, ללא שום זכויות פוליטיות. הרוב מכריע של תושבי ירושלים העתיקה היו יהודים, ואתה רוצה לתת להם אותה בכדי שיוכלו לירות מרגמות וקאסמים ממנה ללא יכול תגובה כל שהיא
  8. מצוץ מהאצבע.

   ב-1850 חיו בפלסתינא 350 אלף תושבים. 85% מוסלמים, 11% נוצרים ו...4% יהודים. http://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_Palestine

  9. הנתונים שהבאת הם, אכן,מצוצים מהאצבע - בלוף פלשתיני, אבל זה כלל לא משנה. זוהי ארצנו, לא פלשתין.
  10. מגדלים פורחים באוויר

   השימוש בכלי עממי דוגמת ויקיפדיה לאישוש טיעונים היסטוריים מעיד על פיגומים רופפים במבנה שאתה מנסה להקים.

 67. 2
  לאחרונה קמו לשמאל מורים גדולים: עמידרור ילמד אותנו דרך ארץ להומניזם, אריה אלדד את זהבה גלאון ילמדו אותנו על הפשיזם האתתורקי ומי שבנתה קריירה בשירות הפשיזם הישראלי תלמד אותנו את חשיבות חופש הביטוי. עם מורים כאלו כבר לא צריך את גדעון לוי או עמירה הס.
  1. גדול!
 68. 1
  יש בכל זאת כמה הבדלים קטנטנים.

  הקוסובארים לא רוצים לזרוק את הסרבים לים ומכירים בזכותם למדינה. באזור הזה נערכו גם כמה ממעשי הטבח האיומים ביותר מאז מלחמת העולם השנייה שאירעו בעולם.
  והדבר החשוב ביותר: ישראל זה לא סרביה. מי שינסה לתקוף אותה כמו שתקפו את סרביה ימצא עצמו אוכל טילי יריחו עם מילוי מתוצרת דימונה ונס ציונה בערים שלו, יחד עם השמדת כל מאגרי הנפט של המזה"ת.
  חרם רציני? אין בעיה, אם החרם לא מוסר תוך 24 שעות הפלסטינים יורעבו למוות כמו שכמעט הרעבנו את הארמייה המצרית ב-73.
  שלא יתעסקו איתנו.

  1. the problem with people like you that you tell all of us how to die
  2. אלכס מטעה בכותבו שהפלסטינים רוצים לזרוק אותנו לים

   1. הפלסטינים קיבלו את מתווה קלינטון כלשונו וישראל לא. - אז מי הסרבן?
   2. הפלסטינים מתייחסים בחיוב ליוזמת ז'נבה וממשלת ישראל מגנה אותה.- אז מי הסרבן?
   3. הפלסטינים חתומים על היוזמה הסעודית שהינה הצעת שלום מפורטת אך ישראל לא הגישה תכנית נגדית ואפילו לא הגיבה ליוזמה. מאיר דגן שלכל הדעות אינו שמאלן, אמר שישראל צריכה לקבל את היוזמה הסעודית. - אז מי הסרבן?
   4. מתווה אובמה על בסיס קווי 1967 מתאריך 19/5/11 התקבל ע"י הפלסטינים אך ביבי אמר שלעולם לא יהיה הסדר על בסיס קווי 1967. רון לאודר, חברו האישי של ביבי אשר תרם לו כספים רבים, אמר שביבי צריך להפסיק את חוסר המעש שלו ולקבל את מתווה אובמה. יש להזכיר שלאודר הוא מתנגד של אובמה. אז מי הסרבן?
   5. עבאס קיבל את הצעת צרפת לפסגת שלום בפריז ב – 2011 אך ביבי דחה אותה. אז מי סרבן השלום?
   6. אבו מאזן הכין תכנית שלום מפורטת אשר הוצגה למיטשל בארה"ב, בחודש ינואר 2011. התכנית נשלחה לנציגו של נתניהו עו"ד מולכו שהיה אז בארה"ב אך העו"ד סירב אפילו לקבל את התכנית.
   7. אבו מאזן הגיש עוד הצעת שלום שנדחתה ע"י ישראל שאפילו לא הגישה הצעה נגדית. ההצעה הפלסטינית הוגשה במסגרת מתווה הקוורטט, שעליו הוכרז בשולי עצרת האו"ם בניו יורק ב-23/9/11. לפי המתווה, בתוך שלושה חודשים מהפגישה הראשונה בין הצדדים, שנערכה ב-26/10/11, יידרשו הפלסטינים והישראלים להגיש הצעות בנושא גבולות וביטחון.
   בפגישה האחרונה, שנערכה ב-14/11/11, הגיש סאיב עריקאת לנציגי הקוורטט את הצעה הפלסטינית. ההצעה כללה מפה שבה סומנו הגבולות על בסיס קווי 1967 וכן הופיעה בו הסכמה לחילופי שטחים בסך 1.9 אחוזים מהגדה המערבית. כמו כן הסכימו הפלסטינים להצבת כוח בינלאומי בגבולות עם ישראל ובבקעת הירדן, התחייבות לא לכרות בריתות צבאיות עם מדינות עוינות לישראל והסכמה לפירוז הגדה המערבית, בצורה שבה פלסטין תהיה "מדינה בעלת נשק מוגבל". יממה לאחר הפגישה עם עריקאת נפגשו נציגי הקוורטט עם שליחו של ראש הממשלה, עו"ד יצחק מולכו, והבהירו לו שהם מעוניינים לקבל מישראל הצעה נגדית. מולכו דחה את הדרישה.

  3. אתה מתכוון לטבח סאברה ושתילה? איפה היית כשחילקו ארטיקים? טירונות עשית?
  4. יש עוד הבדלים

   אנחנו ממש לא תלויים באף אחד. אם יהיה חרם נפט - מה זה משפיע עלינו? מפלי המים שלנו הרי מייצרים מספיק חשמל. שלא לדבר על בארות הנפט והגז כאן, בתוך שטח ישראל. את האויב נתקוף ב- F-16 המיוצר כידוע כאן, בתעשיה האווירית. הלחם שלא ניתן לפלסטינים לא מיובא משום מקום, הוא מיוצר ממש כאן, בקנזס שלנו. וכך הלאה. רק תנסה לזכור, אם כי זה היה מזמן, מה עשה לנו ה"עיון מחדש" של ארצות הברית ב- 73. וזה היה רק "עיון מחדש". לא הפסקת משלוחי נשק או חיטה או נפט.
   בקיצור: עוד אחד שכמו הבאים אחריו רק מוכיח שעקיבא אלדר צודק לפחות בדבר אחד: נתניהו מצליח לטפח לאומנות שחצנית וחסרת פרופורציות, ומסכן בכך יורת מבכל דרך אחרת, את קיומנו.
   אגב - מה שקרה בסרביה לא יקרה אצלנו. זה לא אומר שלא צריך ללמוד, ואחר כך להתאים לצרכינו.

  5. הם לא רוצים לזרוק אותנו לים אלא לשחוט אותנו ככתוב באמנת החמאס, הנציג הנבחר ברוב דמוקרטי של העם הפלסטיני.
  6. רפאל אכן צודק. ולגבי החמאס גם הוא בתהליך התמתנות.

   בהסכם האחדות הפלסטיני עלה החמאס על המסלול בו צעדו בעבר אצ"ל ולח"י. המסלול שבו ארגון פוליטי שנוקט בטרור - מתמתן והופך לארגון פוליטי פרגמטי שמשתתף בעשייה הלאומית. המסלול שעברו הצבא האירי הרפובליקני, מחתרת המאו-מאו בקנייה, מחתרת פל"נ באלג`יריה, מחתרת אטא בחבל הבסקים. והיום: החמאס החדש שמצטרף לאש"פ -הנציג הלגיטימי של הפלסטינים עפ"י כל ההסכמים.בכך הפכו הפלסטינים את המנטרה של "כללי הקוורטט" לפאסה. כי לדיפלומטיה דרכים מגוונות להגיע לאותו יעד של הכרה בישראל ,קיום הסכמים ונטישת הטרור. גם בלי להכריז מראשי הגגות (כפי שהכתיבה ישראל) את מנטרת הקוורטט. התגובה המאופקת של אובמה והאיחוד האירופי -שלא הסכימו לגנות את הסכם האחדות הפלסטיני כדרישת ישראל- מהווה איתות כי יש על מה לדבר עם החמאס החדש. זה שהצטרף לאש"פ והכיר בעקיפין בישראל ובהסכמים. ישראלים רבים יצטרכו להפנים כי נפל דבר וכי נגמרו הימים הטובים שיכולנו להסתמך על הסרבנות הערבית כתירוץ להמשך הסטטוס קוו וסיפוח זוחל של הגדה המערבית. נגמרו הימים הטובים של "אין פרטנר". נגמרו הימים הטובים של ה"פטור". המפגש הקרוב אובמה-נתניהו יבהיר זאת היטב.

   הקרדיט: לקורא טקסטים הנפלא

  7. אבל הסרבים כן רצו

   אבל הסרבים כן רצו לזרוק את האלבנים מעל אדמתםולקחת אותה לעצמם. כאן הדימיון כן קיים.. ולשבת על השפיץ של הכידונים, זה טוב ויפה, אם יש לך מספיק כידונים וזה מה שעושה לך נעים.

  8. וראינו (מצרים) כמה שווה ההתחיבות של ערבים
  9. פושעי אוסלו הסמולנים עדיין לא ביקשו סליחה ומחילה ממשפחות הנרצחים והנפגעים.עדיף שיחזרו למחילות ולא יוציאו את אפם ובטח שלא יטיפו מוסר ויחלקו ציונים לנבחרינו.חלאות
  10. מי שמאמין להצהרות הפלסטינאים בוודאי מאמין שמליוני צאצאי הפליטים שיגורשו מיד אל המדינה הפלסטינאית ישבו בשקט ולא ימשיכו לדרוש את "זכות השיבה" רק מפני שאבו-מאזן חתם על "הסכם שלום", לא מכיר את הערבים ואת ההסטוריה של ביטול הסכמים בין-ערביים
  11. תלמד הסטוריה - גם באלגיריה חתמו "המתונים" על הסכם עם צרפת, אבל מייד אחרכך השתלט u FLN

   כל האזרחים האירופאים נאלצו לברוח ללא רכושם, ונערך טבח של מליון מוסלמים "משתפי פעולה" (שהמערב מתעלם ממנו).

   לנו אין צרפת שתקבל אותנו לאחר שהזיות השמאל עלולים להביא עוד אסון אוסלו גרוע עוד יותר.

  12. פנטסטי

   תשובה הולמת לפאשיסטים הבורים המצויים - כולל ליברמן וחבר מרעיו

  13. אידיוט כבר אמרנו-שירות צבאי עשית ? השרפה בכרמל פגעה בך?אקדחך-בשמאל או בימינך
  14. וואו! כזו התייחסות רצינית למטורף מהכרמל? לא הגזמת?