ישראל בתהליך של התאבדות

יבורך האברך שהפחיד את הילדה הקטנה בדרך לבית הספר. יבורך גם זה שירק וקילל עוברות אורח. יבורך אפילו אותו חרדי שכינה את החיילת "פרוצה", ויבורכו גם אלה שלבשו מדי אסירים מפוספסים והדביקו טלאי צהוב על בגדיהם.

כל אלה יחדיו אולי יצליחו לזעזע סוף סוף את הרוב החילוני הדומם. כל אלה אולי יגרמו ל-90% מהציבור להבין, שאין טעם לגנות את היורק ואין תועלת בהעמדת המקלל לדין. כי אלה הם רק סימפטומים למחלה קשה. ומי שמטפל בסימפטומים מבזבז את זמנו ואף מעצים את המחלה.

המחלה היא החינוך החרדי. זה חינוך שמעביר את הצעירים החרדים דרך שטיפת מוח יסודית, שבסיכומה הם מאמינים שדמוקרטיה זה שלטון רשע, ששוויון זכויות לנשים הוא טריפה גמורה, שחופש והומניזם טובים רק לגויים, שלימודי מתמטיקה, אנגלית והיסטוריה הם עבודה זרה, שלצאת להתפרנס מיגיע כפיים זו בושה גדולה, ושירות בצבא הוא מלאכה בזויה, הראויה אך ורק לחמור החילוני - שהוא מספיק טיפש כדי להקריב את חייו למען "המולדת".

הצעירים החרדים מתחנכים להרגיש בוז מוחלט כלפי ערכי המדינה החילונית, ולכן אין להם שום בעיה להפחיד ילדה קטנה או לקרוא לשוטרים "נאצים". למנהיגים שלהם מטרה ברורה: לספק לציבור בוחריהם תנאי חיים טובים, על חשבון החמור החילוני. שהוא יעבוד קשה, ישלם מסים ויקריב את חייו בצבא. כך הם יוכלו להמשיך להשתמט מצד אחד, ולהמשיך לסחוט מהצד האחר.

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

החלק המרגיז והאבסורדי בתהליך הזה הוא, שהרוב החילוני, ברוב טיפשותו, מממן את מה שיוביל לקצו. הוא מעביר תקציבי עתק למערכת החינוך העצמאית של החרדים. הוא נותן לאברך קצבאות ומענקים שגדולים בהרבה ממה שמקבל חייל בשירות חובה, או סטודנט הלומד רפואה או הנדסה. כי הציבור החילוני הוא ציבור מתאבד. הוא מחסל את עצמו במו ידיו, באטיות אבל בוודאות.

הנה עכשיו, לנוכח האירועים בבית שמש, הציע ראש הממשלה פתרון: לחלק את בית שמש לשניים: עיר אחת חילונית-דתית, והאחרת חרדית. אלי ישי, מנהיג ש"ס, יצא מיד נגד. ישי הבין, שלעיר חרדית אין זכות קיום, כי היא תהיה "בלי הכנסות, בלי ארנונה ובלי תעשייה". כלומר, בלי החמור החילוני-הדתי הנושא בעול לא יהיה ממה לתת למשפחות החרדיות המרובות ילדים, לא יהיה אפשר לממן את החינוך שלהם, את הבריאות, את הרווחה, את המקוואות, את בתי הכנסת ואת הישיבות והכוללים.

בבית שמש מתכננים עכשיו להקים שכונה חדשה בת 25 אלף דירות. אלא שהממשלה מייעדת את כל הדירות לחרדים, בשיטת "מחיר למשתכן". כלומר, למרות המלצות ועדת טרכטנברג החרדים הם שיקבלו את הקרקע בחצי מחיר, וכל זאת בנוסף להנחות גדולות נוספות במסים ובהיטלים. והכל על חשבון משלם המסים החילוני-הדתי.

רק בשבוע שעבר הציע ישי לשנות את טבלת ההנחות בארנונה, כך שתינתן הנחה גדולה יותר למשפחות מרובות ילדים בעלות הכנסה נמוכה ודירה קטנה. הסחיטה נמשכת.

לכן צריך להפסיק להתעסק בסימפטומים; יש לפנות לריפוי המחלה. כלומר, לבטל את כל זרמי החינוך העצמאי של ש"ס ואגודת ישראל ולהכריח את כל ילדי ישראל ללמוד תוכנית לימודים כללית אחת. כמו בצרפת. מי שרוצה, יוכל ללמד את בניו ובנותיו משנה ותלמוד, אחר הצהריים.

כמו כן יש לגייס את כל המשתמטים החרדים לצה"ל לשלוש שנים, כמו כל אזרח אחר. כולם צריכים להגן על המדינה. יש לבטל לחלוטין את התמיכה התקציבית בישיבות ובכוללים, וכך לאלץ את החרדים לצאת לעבודה. גם בגולה הרחוקה, הן בפולין והן במרוקו, היהודים לא חלמו אפילו לחיות כפרזיטים על חשבון הציבור.

אבל הואיל וידוע היכן אנו חיים ומה חשוב לבנימין נתניהו - הרי שאין סיכוי שקריאה זו תיפול על אוזניים כרויות. לכן נמשיך כולנו להידרדר בתהליך אטי אך בטוח של התאבדות.

Read this article in English: Israel's suicidal secular population

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 221
  מי הדפוק שרשם את זה

  מי זה שרשם את זה שלא מבין כלום מהחיים שלו, ונמצא בסרט שככה כל החרדים? יש לי הרבה חברים חרדים שעשו צבא, וכל פעם קוראים להם לעשות מילואים, והם חלקם עובדים, ויש הרבה פחות מקרים כאלה של אונס ודברים כאלה אצל החרדים מאשר אצל החילונים.

 2. 220
  היית רוצה גם מערכת סוציאלית כמו בצרפת?
 3. 219
  החרדים קידשו את הבורות

  אני אדם חרדי תושב בית שמש ומזדהה עם כל מילה שכתבת החרדים לא הולכים בדרך היהדות כלל רק מקדשים את הבורות וכופים אותה בצורה חומינית על אזרחי המדינה הם כלום שבכלום אני יודע זאת מהיותי חרדי מי שמעצים אותם זו הממשלה שנכנעת ל13 חכי"ם סחטנים מוצצים פרזיטים אם החילונים לא יתעוררו בזמן זוהי התאבדות.

 4. 218
  זה נכון, אבל זה תקף גם לחרדים וגם לערבים
 5. 217
  מאוחר מדי- הם על סף השגת רוב אלקטורלי תוך דור.
 6. 216
  כל הכבוד נחמיה ,מסכים לכל מילה -המדינה תלך לחורבן אם לא יעצרו את החינוך הדפוק הזה
 7. 215
  אם כך -ליברמן צודק - לא לממן את הסיקרקים ואת הפלגים האיסלמיים הקיצונים
 8. 214
  לימוד מקצועות הליבה + עבודה

  לא תינתן עזרה ממשלתית בלי שכל המגזר החרדי ילמד את מקצועות הליבה, וכל בית אב יצא לעבוד, שילמדו תורה אחר הצוהרים. כמו שנהוג בכל מגזר שרוצה לעסוק בתורה !!!

 9. 213
  השמאל והחרדים הם המכה של המדינה

  אנחנו , הרוב החילוני \ מסורתי השפוי , צריכים להכריע בין מאסה שחורה שגדלה יום יום על חשבון עתידנו לבין חבורה של סהרורים שרוצים למכור את המדינה בנזיד עדשים למען "שלום" עם אלה שיזרקו אותנו לים מחר בבוקר אם רק יוכלו.

  אם לא היו שמאלנים מטורללים שולטים בתקשורת ובשאר מערכות הכוח במדינה , יכולנו בשקט לתקן את העוול המתמשך שהחרדים עושים לכולנו , אבל אי אפשר להתפנות לטפל בהם כי אחרת אנחנו ניקבר כאן חיים.


  מצד אחד האויב מספר 1 של החרדים זהו מעמד הביניים , כי הוא מוכיח שאפשר לחיות חיים שפוים מלאי תרבות ויצירה בלי צורך ברבנים , ומצד שני הוא גם זה המזין את טפילותו.

  מצד אחר הערבים רוצים להרוג את כולנו , לא יהיה פה שלום איתם במאות הקרובות אם בכלל , ולכן צריך שותפים לחשדנות ולחיזוק הבטחון במדינה , מצד שני החרדים רק לא מפריעים לזה ולא באמת תורמים לחוזק הכללי.

  זו מהות הטרגדיה.

  1. הדלימה של 213

   א. לגבי החרדים יש הסכמה. אך לגבי "השמאלנים המטורללים" אתה סובל מחוסר הבחנה בין הרוב המכריע של ישראלים דורשי שלום בין שתי מדינות לשני העמים, לבין קומץ שמאלנים קיצוניים שקצה נפשם מהעדר פיתרון במשך כ-45 שנים.
   ב. אתה כותב: "לא יהיה פה שלום איתם במאות הקרובות אם בכלל". קביעתך לוקה בטיפשות משני טעמים: א. אתה מתיימר להיות נביא.
   ב. אתה מתעלם מהכתוב: "סור מרע ועשה טוב בקש שלום ורדפהו". כלומר, חובתך לבקש שלום ואם הוא מתרחק ממך תרדוף אחריו.
   לסיכום: אתה דוגל בסיקריקים.

 10. 212
  אנשי הכיפה השחורה

  אנשי הכיפה השחורה


  השמש תידום על הארץ כולה,
  כשמתחתיה מתרוצצים טרוריסטים עם כיפה שחורה.
  בשם הצניעות הם זורעים אימה,
  על חירותה של אישה מסכנה.

  הם לא שמעו על צדק חברתי,
  כי הם לא חיים בעולם תרבותי.
  איש תחת גפנו זה רק בכתובים,
  אנשי הכיפה השחורה באלימות לא כתובה עוסקים.

  להיות עם חופשי בארצנו
  זה כל רצוננו.
  ואם לאנשי הכיפה השחורה יש בעיה,
  נשמח עם תחזרו לגולה.


 11. 211
  תודה לאל שמישהו העלה את זה על הכתב.

  בהחלט אחלה מניפסט לתנועת ישראל חופשית.
  אני בעד.

 12. 210
  צודק ב- 100%

  הפעם אתה צודק. ובנוסף צריך לא להתבלבל, אין דבר כזה 'חרדים מתונים', כולם רוצים פה מדינת הלכה. יכול להיות שבמקום לעשות הפרדה בערים צריך לחלק את הארץ לשתי מדינות ואז נראה איך הם מתמודדים.

 13. 209
  יחי מזרח התיכון החדש (חרידי מוסלמי ויהודי).

  רק הם יכולים!!! להביא את השלום המיוחל על ידי ביטול המדינה המיותרת, ושילוב ארץ ישראל למרחב החרידי של המוסלמים והיהודים. היהודים יחזרו לגלות בשטחו של מזרח התיכון, לאט יתפזרו באזור. אלכסנדריה, בבל, שושן, נונווה, הכל ערים עם מעוט יהודי גדול. הכונו לביאת המזרח התיכון החדש

 14. 208
  צדקדך, שטרסלר, חסרת תוחלת. לא ניתן להחזיר את הגלגל לאחור. מדינת ישראל תרד מהבמה

  עד כמה שדבריך נכונים - הם בבחינת נתיחה שלאחר המוות.

  הסרטן עבר את השלב בו כימותרפיה או הקרנות עשויות לעצור את התפשטות המחלה.

  ראה בעיתונך שלך, הארץ, מהיום, 5.1.2012, הצדקה עלובה של דובר צה"ל לצילום מונטאז' של הר בהית ללא כיפת הסלע מופץ על ידי הרבנות בקרב יחידות צה"ל.

  השלטון חילוני (לחישת נתניהו באזני כדורי) מכר את מדינת ישראל לדתיים תמורת שלטונו היום, לעזאזל המחר.

  רחביה שחורה, טלבייה משחירה, אלימות אידיאולוגית לגיטימית, יושב ראש הפרלמנט מחוקק חוקי חנינה לפוגעים בשלטון החוק.

  האינטליגנציה מהגרת, הדתיים לא יוכלו לשאת את ישראל על כתפיהם. היהדות החילונית שביתם נגזל מהם יצפו מעל מסכי הטלוויזיה באוסטרליה, בארה"ב, באירופה בכתבות על קיצה של ישראל ולא ינקפו אצבע - כי זאת מזמן איננה המדינה של הישראלים החילונים.

  האנטישמים הגדולים ביותר היום הם הישראלים החילונים שהחרדים גזלו מהם את ביתם

 15. 207
  לא צריך להגזים, צריך פשוט ממשלה ציוניץ שלא מתעסקת עם פלסטינים ושתפחית את הקצבאות בהדרגה תוך 5 שנים

  אין צורך לגייס אותם לצה"ל בכפיה כי הם יהפכו את הצבא ללא יעיל ויביאו עלינו חורבן. מה שכן צריך לעשות היא להעביר את ההקצאות מהישיבות לאינדיבידואל שישלם שכר לימוד לאיזו ישיבה שהוא בוחר.

  רק אינידיבידואל ששירת בצבא, או שילם 4 שנים מיסים יוכל לקבל שנת לימודים ע"ח המדינה כמו שחייל משוחרר מקבל שנת לימוים באוניברסיטה.
  כך כל חייל חרדי או משלם מיסים חרדי, יהיה חופשי ללמוד היכן שהוא רוצה בדומה לסטודנט. אם הוא חפץ ללמוד יותר משנה אחת, הוא יוכל לממן זאת מכספו כמו כל סטודנט אחר.

  כשלא יהיו קצבאות מהמדינה או מהישבות (דרך המדינה), החרדים יתגייסו לבד לצבא בלי תנאים, וילכו לבד לעבודה בלי שיכריחו אותם. הדבא ביחיד שהמדינה צריכה לעשות היא לצתרץ מעסיקים ב-10 השנים הבאות להעסיק אותם בירושליים ובריכוזים האחרים שלהם. אחרי 10 שנים הם כבר יבינו איך הכל עובד ולא יצטרכו אף סובסידיה.

  כך, בסופו של יום, רק הישיבות הבאמת טובות שאברכים מוכנים לשלם להם שכר לימוד ישרדו ויצליחו. רק אברכים שממש רוצים ללמוד ילמדו. כל השאר יעבדו וישרתו. הציבור החילוני יהנה מיותר שומרי מצוות לא מתבדלים שילמדו אותנו משהו על יהדות והציבור החרדי למרות ההלם הראשוני יקבל הזדמנות לשאת בנטל ולהשפיע תוך כדי עשיה במקום לצעוק מהקווים.

 16. 206
  תמשיך ככה, נחמיה. לעודד עוד ועוד את ההתנגדות למיאוס הדתי. הם שונאים את החילונים, יש להשיב מלחמה שערה. להיפרע מהפרזיטים. אלוהים אמר בבראשית ג' י"ט: כי בזעת אפיך תאכל לחם. אבל הם מעדיפים לקרא את מה שמתאים להם. הוא גם אמר: לא תנאף, לא תשקר, לא תגנוב... כנראה שהדתיים לא יודעים לא רק מתמטיקה ואנגלית, הם גם לא יודעים לקרא עברית.

  נחמיה שטרסלר צודק. אם החילונים לא יקומו כאיש אחד ויעשו מעשה, המדינה תתפרק. כי הפרזיטים הרי לא יוכלו לא להגן עליה ולא לקיים אותה כלכלית. וחוץ מזה, מספר החילונים יורד כל הזמן, ושיעור הדתיים באוכלוסיה עולה בהתמדה, אבל לא רק בגלל שיעור הילודה הגבוה כי גם בגלל שיעור ההגירה החוצה של מעמד הביניים העובד והעושה מילואים.
  אני חי בחו"ל, עזבתי בגלל הכפייה הדתית, הפשע הגואה ולא מטופל, השלומיאליות בניהול המדינה על כל מערכותיה, והשחיתות הציבורית. בכל מדינה יש פוליטקאים בכירים שסורחים ונכנסים לכלא, אבל אין עוד מדינה בעולם שמספקת כל כך הרבה פוליטיקאים לבתי המשפט ולבתי הסוהר כמו ישראל. בארצות ערב השחיתות פי עשר אבל הם לא רואים את זה כדבר שלילי במיוחד ולכן איש מהם לא נתפס. כאן מנסים לחיות בסטנדרטים אירופים אבל ההתנהגות היא כמו במדינות ערב אז זה מביך ומתסכל.
  כן, אנחנו בדרך להתאבדות, כלומר, אלה שנשארים ויישארו בארץ. הרוב המעשי והשפוי מגיע לחו"ל בכמויות. אני רואה אצלינו את פורפיל המצטרפים לקהילה. חברה נהדרים שאפשר לשיר איתם באב אל וואד והאמיני יום יבוא. וגם כששרים 'עושה שלום במרומיו' שרים את זה בתחושה שונה לגמרי כי איש לא כופה את זה. חוק יום הכיפורים של יאיר לפיד עובד גם כאן.

 17. 205
  סוף סוף שטרסלר הוציא את ההשקעה:

  באמת ישר ולעניין.

 18. 204
  זו טרפה וזו נבלה - הדיון החרדים כדי לתת לטייקונים להשלים את הגניבה

  סמיכות הזמנים יצירת דיון אפקטיבי לצמצום חלק הטייקונים בעוגה ו" גילוי " ההתחרדות תמוה . פשוט ה" קבוצה הנבחרת " באמת שעושקת את הציבור וחייה על חשבונו יזמה תעלול לא מתוכחם מידי . התגברות הצעדים ויותר מזה הדרישה לצעדים נגד עושק הציבור דרך ה" מוסדיים " לטובת מיעוט בעלי הון כנראה היו אפקטיביים יותר ממה שחשבנו .

 19. 203
  המדינה והחרדים

  החרדים הם כת שהלבוש וההתבדלות מעם ישראל בארץ ישראל הם עיקר תורתם. דוגמאות אחדות שאינם מקיימים מצוות התורה: 1. "ששת ימים תעבוד ועשית כל מלאכתך" 2. "מבן עשרים שנה ומעלה כל יוצא צבא" 3. "שופטים ושוטרים תתן לך בכל שעריך" וגם זה: "אל שופטיהם לא שמעו כי זנו אחרי..(אדמו"רים).. אחרים וישתחוו להם".
  בתי הספר הפוליטיים של יהדות התורה ושל ש"ס ואחרים נולדו בחטא וחייבים להיפטר מהם בשמחה. מדינה יהודית, דמוקרטית ושיויונית, צריכה לממן, להרחיב ולתגבר רק חינוך ממלכתי וממלכתי דתי בלבד. וכל החפץ לחנך בדרך אחרת הרשות נתונה בידו, רק לא על חשבון המדינה.
  כדי להציל עם ישראל כלכלית ובטחונית בהווה ובעתיד, דרושה ממשלה בלי ש"ס ובלי "יהדות התורה". למחוק את המושג השקרי "תורתם אומנותם" מהשיח הציבורי וכך כתב הרמב"ם: "כל המשים על לבו שיעסוק בתורה ולא יעשה מלאכה ויתפרנס מן הצדקה - הרי זה חילל את השם, ובזה את התורה, וכבה מאור הדת". "והתעותו בני האדם ...וקבעו להם חוקים על יחידים ועל קהילות והביאו בני אדם לחשוב בסכלות גמורה שזה מחויב וראוי שיעזרו חכמים והתלמידים והאנשים המתעסקים בתורה ותורתם אומנותם - וזה הכל טעות ולא נמצא בתורה ולא בדברי חכמים דבר שיאמת אותו ולא רגלים שישען עליהם כלל".

  מדינה יהודית מתוקנת ועצמאית צריכה להחליט עד כאן ולא יותר. ומכאן והלאה: 1. ביטול סופי של משרד הדתות, ובמקומו אגף לענייני דתות במשרד הפנים. 2. ביטול סופי של מועצות דתיות, ובמקומן מחלקה לשירותי דת ברשות מקומית. 3. רב ראשי אחד לישראל ומועצת רבנות ראשית. וכן רב אחד בכל רשות מקומית וכולם יבחרו בבחירות שקופות ודמוקרטיות. 4. תקופת כהונה רב ראשי לישראל 7 שנים ורב מקומי 5 שנים. 6. כל הרבנים שמקבלים שכר מקופת המדינה יצייתו לחוקי הכנסת ולהחלטות הממשלה. ושוים בעיני החוק בזכויות וחובות.
  לסיכום:
  האשמה כולה מוטלת על 3 מפלגות: הליכוד, קדימה והעבודה, שאימצו מפלגות חרדיות אנטי ציוניות בחינוך, בבטחון ובמלאכה. וגזעניות בין יהודי ליהודי ובין ישראל לעמים. אשמים גם האזרחים החילוניים והדתיים השפויים, שלא שמים קץ להפקרות ולפגאניות ביום הבחירות.

 20. 202
  national service

  in swizerland military service is compulsory.he who refuse must pay
  a lot to avoide his natural duty.

 21. 201
  החרדים ותומכיהם הימנים הלאומנים הקיצונים שיכורי כוח מהקלות בה הם שדדו את הציבור החילוני שלא דבק בפטריוטטיזם פרזיטי-דתי-לאומני שבהם המלים הם החיים והמעשים הם בעיקרם שוד יתר הציבור אם דרך מוסדות דת או דרך מינויים פוליטים. השוד הוא אותו השוד. תמורה ענקית לפרזיטיות מופלגת. אין שו הבדל בין השוד הציבורי של החרדים או של "מנהיגי" המיפלגות הימניות.
 22. 200
  הציונות בפשיטת רגל מהיום הראשון בו הזה אותה בנימין זאב הרצל.
 23. 199
  חילונים התאחדו לאלתר
 24. 198
  עצוב אבל נכון...
 25. 197
  הרוב החילוני מפולג

  אנחנו החילונים רוב אבל מלחמות האגו של ביבי יוצרות עיוות של רצון כל השפויים. ביבי עזוב את אוכלי החינם,תקים קואליציה עם קדימה והעבודה שהרי המחלוקת בנושא המדיני לאמיתו של דבר הרבה יותר מצומצמת מכפי שנראה. אנא אל תאחז בשלטון בהרכב הנוכח י בכל מחיר בסוף גם ילדיך ונכדיך ישלמו מחיר יקר.

 26. 196
  שטרסלר היקר, אולי עכשיו תבין למה תחושת הצדק החברתי והסולידריות היא הכרחית. הציבור העובד בישראל מרוסק, מופרד ומרגיש חוסר הזדהות עם המדינה שנותנת את כל כספו לטייקונים שאתה מגן עליהם. דבר מוביל לדבר ואין אמון ואמונה במדינה, לכן אין גם כוח ורצון להגן עליה. סולידריות של הציונים והעובדים היא הכרחית. אולי עכשיו תתחיל לתמוך במאבק החברתי. אם הוא יצליח - הוא ישנה גם את ההתפרעות החרדית.
 27. 195
  כלכלן שלא מכיר את המציאות !!!

  לספק לציבור בוחריהם תנאי חיים טובים ???
  הסיקריקים לא מצביעים בבחירות.
  לא לוקחים שקל מהמדינה.
  לא לוקחים ביטוח לאומי. ושום קצבה.
  ובעיקרון אידיאולוגי, גם לא לוקחים שום תקציב למוסדות חינוך !!!

 28. 194
  לא הכל זה כסף

  אם היורק הוא סמפום של מגזר שלם אז ודאי שהמתנחלים שחיבלו בבסיס צה"ל הם סיפטום של הימין שלא לומר של הציונות, שלא לומר סמפטום של צה"ל עצמו.
  ה"מעושרות" הן סמפטום של מדינה שהשתלטה עליה תפיסה כלכלית כמו שלך- כמו שנאמר "איכה היתה לעזרא ונחמיה לזונה"

 29. 193
  יש מפלגה אחת רק - מפלגת אור

  אז כמו שאמרתי לפני שהנאום שלי נעלם לעד - מפלגת אור היא היחידה שנלחמת עבור הדברים האלו בדיוק. כאילו שמר שטרסלר כתב את המצע שלנו וצטט את כל נאומי מהשנים האחרונות. במקום לקשקש ולקטר - הכנסו לאתר מפלגת אור או לפייסבוק שלה והצטרפו אלינו. אין פה בעיה של שמאל או ימין וגם לא בעיה של דתיים. אנו נלחמים כנגד מי שתובעים שנעבוד אצלם, נגן עליהם ונפרנס אותם.

 30. 192
  מה כואב לכותב..תן ליהודי לחיות בשכונתו.הפסק את ההסתה..תמיד תוכל לגור בצפון ת"א פינת לונדון..שנאת חינם תמיד היתה החומר המשובח של השמאל..כסף להבימה יש קשקשן....
 31. 191
  אל דאגה, המדינה כ"כ דפוקה שאפילו להתאבד היא לא תצליח
 32. 190
  רוב הציבור החילוני התפכח ורובו מעוניין לעזוב את הארץ

  לא ישארו פה בעוד עשור מספיק חילונים כדי לממן פרזיטים. גם היום הפרזיטים הם הרוב שחיים על חשבון המיעוט ולא מדובר רק בחרדים, אלא גם בערבים, מגזר ציבורי מנופח וחונטה בטחונית גדולה מידי. הצעירים החילונים מבינים שהמדינה מנצלת אותם ולא נותנת כלום בתמורה ושאין פה עתיד

 33. 189
  בהחלט מאמר הסתה קיצוני ומסולף

  ראשית - ברור שיש תופעות בעייתיות בציבור החרדי. אבל השאלה - איפה אין?
  מכל ה"צרות" שהעלה המחבר, הבעיה העיקרית היא שיש הרבה גברים חרדים שלא עובדים (כי הם מקבלים קצבאות) אז זו באמת בעיה. אבל "להכריח" אותם ללמוד משהו אחר? להוציא אותם בכוח? ואז מה, גם לגזור להם את הזקן ואת הפאות?
  לדוגמה להסתה: המחבר תוקף את החינוך החרדי שמוציא ממנו כמה עשרות של ביריונים שיורקים על בחורות או צועקים נאצים. אבל מה האחוז? במערכת החינוך החרדית לומדים מאות אלפי ילדים. כולם יורקים? כולם צועקים נאצים? מה עם עשרות הדוקרים והנדקרים וגם כמה רוצחים שיצאו ממערכת החינוך החילונית? האם בשביל למגר בעיה זו צריך לכפות על כולם חינוך חרדי?

  יואיל נא המחבר להפגש עם המקבילים לו בעולם החרדי, מייצרי הפקשווילים רווי יצר ושנאה, יטביעו אחד את השני בים ויפתרו אותנו מרשימות השנאה שלהם!

 34. 188
  טעות פטלית של מנחם בגין תביא לחורבן המדינה

  תורתו אמונתו עד 1977 רק 400 אברכים לפי הסכם עם מיסד המדינה דוד בן גוריון ולא מכריז על המדינה כפי שטען מנחם בגין. הכניעה המבישה של מנחם בגין לחרדים כדי להקים ממשלה בכל מחיר שחררה את החרדים מהמכסה של 400 והביאה לעשרות אלפי משתמטים שלא עובדים לא משלמים מסים ולא תורמים רק סוחטים. חייבים לשים קץ לתהליך הממאיר הזה. נתניהו תתעורר המדינה חשובה משלטון בכל מחיר תשים קץ לבזיון או שהוא ישים קץ למדינה.

 35. 187
  כפי שאמרתי שלשום

  לא צריך להיות פילוסוף גדול, לא פוליטיקאי ולא משורר, כדי לראות בבירור את התפתחותה של הגורגונה הדתית בישראל. לפני 37 שנים, בהיותי בן 16, אמרתי את אותם דברים. קראו לי "אנטישמי" (לא הדתיים...). זוהיא דרך הפעילות של האנושות, ואפשר לראות זאת בכל מקום, לא רק בישראל, אנשים "שמים", עד שמאוחר מדי. לא יעזרו הכעס וההתמרמרות, כי האינפרסטרוקטורות ההכרכיות להבראה, אינן קיימות !...
  ישראל איננה בתהליך התאבדות, נחמיה. היא גוססת

  1. וחבל, 193

   שאחד ממייסדי המפלגה סולק מהפורום בגלל דאגה של מנהל הפורום לכבודם של אותם דתיים שכבוד האחר לא מעסיק אותם... קצת תמונות מפוטושופ, שאין להשוות בניהן ובין תמונות הקצין שלנו כהיטלר... "אור" עשתה כאן טעות, אותה טעות שעושה המדינה (החברה) באופן כללי בהקשר לדת ולדתיים.

 36. 186
  מילה בסלע
 37. 185
  כל מה שנאמר כאן .נכון! אבל, האם זה כבר לא מאוחר?השמאל הוא האשם

  שנאת השמאל לימין הביאה עלינו את הצרה המתוארת כאן בנאמנות. זה התחיל מימיו של של שלטון השמאל מפא"י-מפ"ם.ובראשם בן גוריון שקבע אז את הסיסמה "בלי חרות ומק"י". אותה שנאה לימין קיימת עד היום הזה בחוגי השמאל. התוצאה היא שאי אפשר היה להרכיב קואליציה בלי החרדים. הנה מפלגת העבודה של היום החליטה להתאבד ולא לשבת בקואליציה עם נתניהו איש משכיל לאומי וליברלי. אפשר היה להקים איתו קואליציה מבלי להזדקק לחרדים. כי כאשר החרדים בשלטון המטרה היא כספים ומענקים למוסדות התורה שלהם. הנה היגענו לצרה הזאת שההלכה השתלטה על חיינו הלאומיים. את זה מפלגת העבודה לא השכילה לראות. גם היום מפלגת העבודה של היום האויב הפוליטי שלה הוא הליכוד. מה כל כך רע לשבת בממשלה עם הליכוד עם פרוגרמה מתואמת. הנה הבחירות הולכות וקרבות האם מפלגת העבודה תשב בקואליציה עם הליכוד או שהיא תבחר להיות באופוזיציה ולאפשר את המשך שלטון החרדים במדינה.

  1. רפאל והשמאל


   א. שלום בין מדינת ישראל והפליסטינים ובעקבותיו שלום עם מדינות האיסלאם: בהשקפת הליכוד הוא קץ שלטונם.
   ב. על כן הם עושים הכל כדי לשמר את אוירת המלחמה והטרור.
   ג. לאורך ההיסטוריה נפלו אימפריות ונכבשו מדינות ופרצו מלחמות אחים בגלל מנהיגים ימניים או קבוצות ימניות קיצוניות.
   ד. חורבן בתי המקדש נגרם בגלל קבוצות ימניות וסיקריקים נגד "שמאלנים" שהיטיבו לראות ולהזהיר מפני סכנת החורבן.
   גם בזמן הזה הימניים והסיקריקים והחרדים הקיצוניים, מהווים סכנה קיומית אם השפויים בכנסת ובממשלה ובעם לא יעצרו אותם


 38. 184
  שטרסלר צודק

  שטרסלר, אם תקים מפלגה שתלחם למען המטרות שציינת–אצטרף מיד.

 39. 183
  אם היינו כולנו חרדים אולי לא היינו נופלים

  לכלכלה של עבדות. איננו צריכים לכעוס על החרדים אלא על עצמנו, הסיבה שאנחנו עובדים כמו חמורים בעבודות שרובן לא תורמות לחברה

 40. 182
  מתי תפסיקו לחלק לחרדים וחילונים ? מה עם כל מי שדתי או מסורתי או חילוני באמצע?
 41. 181
  שכחת את ניצולם המחפיר של החילונים בידי בעלי ההון החילונים ואת ההרס האנושי שמותיר אחריו הקפיטליזם החזירי.
 42. 180
  עזוב אותך נחמיה, תשאר בכלכלכה

  אתה רק מקטר ,ומה אתה מציע? מה עם מערכת חינוך לחילונים , מה עם תזונה לחילונים וילדיהם שנמצאים במצוקה וחווים רעב, מספיק עם מלל ריק בוא תציע לעמישראל שחי עדיין בתקופת הברונזה( מילה כשרות נידה) הצעה מעשית , או שתתן את הבמה לאחר .

 43. 179
  כל הרעיון הציוני לא מחזיק מים

  נחמדה המדינה שלנו, אבל לא יותר מזה.
  סביר להניח שלילדים שלנו, החילונים, ולנכדינו אחריהם, לא יהיה מקום כאן,
  והם יהגרו למדינות אחרות. המדינה הקטנה שלנו לא תתקיים עוד הרבה זמן במתכונתה הנוכחית. הבעיה החרדית היא רק בעיה אחת. איתה ביחד נמצאת הבעיה הדמוגרפית מול הערבים בדרום ובצפון. אז נכון שאין סיבה לפאניקה, אבל מי שעושה תכנון לטווח ארוך מאד - אני הייתי משקיע במקום אחר.

 44. 178
  מתי תקום מפלגה חילונית ראויה?
 45. 177
  תמימות

  תמימות היא הנשק הסודי של הישרים. יש המאמינים שהטוב סופו לנצח ויש הבטוחים שהסוף יגיע. תחזק נא ידך איש אמיץ

 46. 176
  ברכותי

  בעוד כמה עשרות שנים הם יהיו רוב ומדינת ישראל כולה תדמה לבני ברק, בית שמש וירושלים. כלומר מדינה ריקה מחילוניים שיעזבו לארצות הגולה.
  זה הזמן לעשות מעשים.

 47. 175
  ישראל בתהליך...

  המאמר מצוין. הבעיה בתגובות, ממש מפחיד כמה שינאה, החרדים לא אשמים, אנחנו נתנו ונותנים והם לוקחים, טיפש מי שלא היה עושה כמוהם. צריך להסיק לריב, וביחד למצצו דרך סבירה איך לשנות את הדברים. על תשקחו שרב החיוניים הם רק שנים שלוש דורות מהעולם שהיום יורקים עליו.

 48. 174
  נביאי הזעם

  נביאי הזעם תמיד היו בישראל . הם אוהבים לראות את הדופי החסר השבור והמעוקם . יש להם ראייה של פזילה רואים את התקרה והרצפה בבת אחת על כן האובייקטיביות מהם והלאה . שפתם נלעגת וריח רע יוצא מפיהם . ביקורת חשובה היא אך צריך שתהיה מאוזנת אמיתית נכונה ואמיתית . טחרת נלמד תמיד לצלוע לא רק בהליכה אלא גם בדיבור ובמעשה . מי שמכיר את הביקורת האנגלית מבין עד כמה אנו דומים לדברי ירמיהו . איכה ישבה בדד העיר רבתי עם הייתה כאלמנה . רבתי בגויים הייתה למס . בכה תבכה בלילה . וכמה חבל .

 49. 173
  ישראל בתהליך התאבדות גם בשל שחיתות אנשי הקפיטליזם החזירי

  ישראל בתהליך התאבדות גם בשל שחיתות אנשי הקפיטליזם החזירי, יבואני "השיטות" המושחתות מארה"ב - שאתה "מסקר" אותו כבר שנים "כעיתונאי".

  שאל עצמך, מה אתה יודע כבר שנים על השחיתות הזו - ולא דיווחת?

  שאל עצמך, מה אתה יודע כבר היום על השחיתות הזו - ולא מדווח?

  והאם "העיתון" שבו הנך "עיתונאי" ירשה לך לדווח?

 50. 172
  קצבאות לחרדים

  כתבה ריצנית לא מתלהמת אומרת את האמת בפנים ואיך להתמודד איתה אבל כלנו יודעים שהשלטון היום עובר דרך האיתנן שמקבלים אבל למי אנו באים בטענות אנו כלנו האזרחים שממלאים את חובתינו וזכויותינו אשמים לכן לא צריך לא קדימה ולא ליכוד ולא צריך מפלגה שדוגלת במדינה ואיך לתגמל אנשים שמוסרים את חייהם על קידוש השם בצבא ולהם מגיע ולא נותנים ואם אדם חלוני דתי או לא חשוב תורם למדינה מגיע לא גם זכויות אבל אדם שלא רק לא מכבד את המדינה ואת חוקיה צריך לתת לא יותר זה פשוט עוול

 51. 171
  ואיך מציע שטרסלר להפסיק את הטרוף הזה? ואיזה בכוי מעשי יהיה להצעה כזו?
 52. 170
  לא התאבדות- כי אם התעוררות!

  נחמיה, אנו שותפים מלאים למסקנותיך. אך לא לרוח הדברים.
  לא נניח לישראל השפויה להכנע- התעווררו, חילונים!
  הצטרפו, הציבור החילוני נוצל מספיק- ואנו עוצרים את אכילת-החינם כאן ועכשיו: https://www.facebook.com/Or.party

 53. 169
  העדה החרדית

  באם נשים לב מי הם הטליבנים , יורקי הילדה , עושי תג מחיר ,ושאר הפרובוקציות ??? החרדים , ולא מעניין מאיזה פלג , זרם - צריך להקנות לאלו קצת חוכמה ודעת !!!

 54. 168
  אפשר לומר כל זאת בדיוק על מתנחלים

  מזיקים לדמוקרטיה, מזלזלים בציבור והשרות הצבאי שלהם לא תורם למדינה, אלא לכיבוש

 55. 167
  עצוב שזה נכון

  עצוב עד כמה שאתה צודק ומדהים איך המנהיגות שמממנת אותם וקוראת לעצמה פטריוטית, לא מבינה שהיא בפועל מחסלת את מדינת ישראל הליברלית הומנית ציונית יהודית ואחר כך הם יאשימו את השמאל שהרס את הכל.....

 56. 166
  אמת.

  לא הייתי יכול לנסח זאת טוב יותר.

 57. 165
  חרדים בשוק העבודה

  הבעייה היא שגם החרדים שהיו רוצים לעבוד (ואני בטוחה שיש כאלה) לא היו מסוגלים להשתלב בשוק העבודה בגלל שלא מלמדים אותם שום דבר מועיל במערכת החינוך שלהם. אני לא מדברת אפילו על זה שהם יבקשו שיתחשבו בהם בכל מני דרישות שונות ומשונות - באנגליה למשל חרדים עובדים יפה מאוד בחנויות מכולת כשרות וכשהם צריכים לתת עודף לאישה הם יודעים יפה מאוד להתמודד גם עם זה. אני מדברת על זה שחוץ מללמוד תנ"ך הרבה מאוד מהם לא יודעים כלום. אם חלק מהכסף שמועבר אליהם היה מגיע בצורת קורסי הכשרה לעבודות בסיסיות שהם יוכלו לבצע (ושקבלת הקצבאות שלהם היתה מותנית בהשתתפות בו) אז הייתי מקבלת את זה בהבנה. יש כמובן כאלה שעובדים גם עובדים, אבל עדיין מקבלים קצבאות. כמובן שעל אלה אין כמעט פיקוח...

 58. 164
  אחרי 120 שנים של משפחתי בירושלים אני ומשפחתי פליטים מירושלים, ואתם בניכם ונכדיכם מארץ ישראל החרדית !!!
 59. 163
  אז המסקנה היא התאבדות - מאוד בוגר

  וזה אמור להיות סוג של מבוגר אחראי בתקשורת, בעיתון מבוגר אחראי. לא חשוב לי אם תמחקו את התגובה הזאת, אבל לא תוכלו להתעלם מתוכנה: הארץ הוא רק מותג של עיתון איכותי, מזמן הכותבים הטובים כבר אינם כותבים בו, בגלל השכר הנמוך בעיקר, והוא כבר נמצא במסורת חובבנות, מעסיק סלבריטיס מיד שנייה ומדרגה שלישית ופיינשמקרים שאיש כבר אינו טורח לעיין בפזמוניהם החוזרים.

 60. 162
  חרדים

  כל מילה שלך בסלע

 61. 161
  Build a wall around them........ No one come .No one go.

  nothing changes the Jews where always a parasites among the people they live in and among themselves .
  It was Ben gurion that gave that open the gate . They did not disappointed any one, they did what ever they always did [ nothing is new ] They are parasite, and they always will be they can't help it it's in they D.N.A......... They are close colt . They don't care about anyone ,and that is way their ware hated always every where.

 62. 160
  ביבי וברק מהווים מכשול גדול מידי כל זמן שהם שם הסיכוי לשינוי קלוש
 63. 159
  א-מ-ן
 64. 158
  תביעת דיבה

  מי מתארגן בתביעת דיבה נגד הכותב על דברי שקר בלע ורשע המגזר החרדי מממן את עצמו בדוק!

 65. 157
  Act now when there still time and accept all recommendations in this article

  If the left will stop blaming the settlers, who are the heroes replacing the kibbutzniks, than, while there is still time, left, right, and the Zionist religionist, should unite and accept every thing in this excellent article.

 66. 156
  פרנסה לכולם

  עם הכסף של המדינה, הממשלה מפרנסת את החלק הארי של הציבור החרידי, מפרנסת את הציבור המזערי של בעלי ההון ומפרנסת את הפחד של הציבור בכלל בדיבוריה והכנותיה למלחמה הבאה

 67. 155
  את הדבר הכי חשוב שכחת

  קודם לכל, לפני כל המלצות הפתרון שהצעת, חובה להפריד בין המדינה לדת! דבר לא יקרה ללא הפרדה חדה בין שתי ישויות שלא יכולות לדור בכפיפה אחת בלי הפרדה חוקתית ביניהן. בסיסי נחמיה, בסיסי.

 68. 154
  בגלל זה ירדתי מהארץ לפני 20 שנה

  החילונים בארץ אתם פשוט הזויים ומטומטמים שאתם עובדים כדי לסבסד פרזיטים ונותנים לילדכם להרג למען כת שבזה לכם

 69. 153
  סוף סוף יש מישהו במדינה שלנו ששם את האצבע במקום הנכון

  נחמיה כל הכבוד לך על הכתבה האמיתית ןהקולעת זוהי הבעיה החינוך של החרדים פה הבעיה מחנכים אותם שהחלונים הם נחותים ןהם גזע הארי של עם ישראל ממש כמו בגנמניה ומה עושים החילונים פשוט מיתרפסים בפנהם ומפחדים מימנם לא יאומן מדינה מפגרת ממש כמו הפיגור של החרדים הרי בסופו של דבר החרדים מפגרים

 70. 152
  חינוך חרידי

  מסכימה בכל מילה.הלווי.ובעזרת השם שהבושה תיגמר ושההיגיון ינצח.הלוואי.

 71. 151
  לא כל החרדים קיצונים יש בקרב החילונים פרזיטים לא פחות

  בוא נשפוט אדם על מעשיו ונחדול מהכללות מיותרות.

 72. 150
  עידוד חזרה בשאלה

  הם מחזירים בתשובה אנחנו נחזיר בשאלה.
  כיצד? ניידות חח"ב( חרדים חוזרים בשאלה ). באותה מתכונת של חבד..קצת דמיון ויחסי ציבור ויתחיל גל גדול. הם הרי לא מטומטמים ורובם מבינים שהם כלואים באוהלה של תורה אנרכוניסטית.
  בעזרת השם ...הוא קיים והם הכופרים..

 73. 149
  יש דרך אחת בלבד לעצור את החרדים ,לסגור את כל הברזים

  על מדינת ישראל לסגור את כל ההקצבות לעדה החרדית ללא יוצא מהכלל.
  בשלב ב' יש לקבוע את הגבולות בהן צריכים להתנהל החרדים.
  מה התנאי לכך שהם יקבלו את מינימום הכסף שיאפשר להם קיום בסיסי.
  מה ילמדו ילדיהם מה יעשו אותם שהגיעו לגיל 18. מה יעשו אלה שעברו את גיל 18 ועדיין לא עובדים לפרנסתם.
  ההלם שיעבור על קהילה זו יהיה כה חריף.
  הלם שיכריח אותם להבין שהגוף השתמש בריסוס בכדי להרוג את הקרציות.
  הריסוס מחסל את כל הקרציות. בכדי להתקיים צריך למצוא את הדרך להפוך מקרציה לגוף חי ותורם.

 74. 148
  לבטל מייד את מדינת הפרזיטיות החרדית שצימח הליכוד
 75. 147
  אז מה עושים???

  תציע פתרון ריאלי לבעיה הידועה.מה אני יכול לעשות כנגד הבעיה הידועה הזאת אני בן 28 לפני חתונה שעובד 9. שעות ביום ושמגיע הביתה אחרי הפרקים ליב לנוח קצת.תגיד לי איך אני יכול להשפיע.

 76. 146
  אני מסכים עם הרוב- חוץ מנושא הגיוס. למנוע מהם להתגייס!

  אני מתנגד לגיוס חרדים. יתירה מכך, אני חושב שצריך למנוע מכל מי שמחזיק בעמדות דתיות או פוליטיות קיצוניות מכל סוג להתגייס לצבא (חרדים, נוער הגבעות, אנארכיסטים, שמאל קיצוני, איסלאמיים וכדומה).

  גיוס המוני של חרדים רק יגרום להפיכת הצבא למשמרות המהפכה האיראניים, והשלב הבא יהיה פטרול ברחובות תל אביב של חרדים חמושים שיטרידו ואף יפגעו פיסית במי שנראה להם ילוני מדי, במסעדות שמוכרות אוכל לא כשר או חמץ בפסח וכיוצ"ב.

  גיוס חרדים יהיה טעות היסטורית.

 77. 145
  כל מילה בסלע
 78. 144
  ירושלים בהווה היא ישראל בעתיד
 79. 143
  יחי הפלורליזם החילוני המפורסם!

  חבל שפלורליזם הוא ערך רק כאשר הדעות נאורות ומהצד הנכון של המפה החברתית\פוליטית.

 80. 142
  אני מסכים עם כותב המאמר ולצערי הוא צודק החינוך החרדי הוא בעיתי עובור כולנו ולהם במיוחד.. בורות והתנתקות מהמציאות היום יומית של החיים מצידם של החרדים ובמיוחד של הדור הצעיר שבניהם הוא אסון לאומי.. אבל לממשלת ישראל יש את כל האמצעים לחייב אותם ללמוד שעורי ליבה ובנוסף גם שפות כמו אנגלית.. אז איפה הממשלה שלנו..?כמו בבעית הדיור לדור הצעיר ובהרבה ענינים אחרים הממשלה הנוכחית מפשלת וזה בולט לעין ...מה יהיה כאן בעתיד..?את הקרע העמוק בעם היהודי שיושב בציון מבשלת ממשלת ישראל ולא אחרים..
 81. 141
  חבל ששטרסלר צודק אבל אנו בדרך לאובדנינו אם המצב ימשך
 82. 140
  חחח

  איך כתוב בהגדה?״והיא שעמדה לאבותינו ולנו .שבכל דור ודור עומדים עלינו לכלותינו והקדוש ברוך הוא מצילנו מידם.שטסלר...אף אחד לא מתרגש ממך באמת.לא טוב לך אתה מוזמן לעלות על המטוס הראשון לחו״ל

 83. 139
  הדאגה הגדולה מכול , חובה לקרוא

  במלים אלו ברצוני לומר את חששותי ופחדי הגדולים מכל , הכתוב מיועד לכלל האזרחים חילונים דתים ופוליטיקים בקיצור יהודים . אני אדם ממוצע ממעמד הבניים אב לילדים בוגרים לא נשואים עדין , במהלך חיי עבדתי קשה והתאמצתי להרויח יותר , וכל כדי לאפשר לילדי חינוך טוב והשכלה גבוהה , שכחתי לציין שאני בן לאנשים טובים מהמעמד הנמוך ,ורציתי לתת לילדי היזדמנות טובה משהיתה לי , היום אני חושש ומפחד שילדי לאחר צבא ולימודי השכלה גבוהה , יעזבו את הארץ , בני הגדול כבר יוצא מפעם לפעם לעבוד בחול , רק חסר לי שיקיר איזה בחורה ואפילו יהודיה שם . אני יליד הארץ ואבי ז"ל יליד העיר העתיקה ירושלים , האם בעבור זה ציפינו , בעבור מה נלחמנו אני ביום כיפור ואבי בכל המלחמות ואפילו בבריגדה היהודי עבור הזכות למדינה משלנו , אני את ילדי חוככים בדעתם האם שווה להשקיע כמוני , ומה ההשגים שלי , ללכת לעשות מילואים ללמוד לעבוד ולשלם מיסים גבוהים , ואם לא במשכורת אז במיסים עקיפים , כל זאת ועוד לא רואים דירה האופק , כל זה כדי לממן קבוצות באוכלוסיה של פרזיטים שאינם עובדים ואינם תורמים מאום למדינה ולביטחונה , הילדים עובדים ועובדים ולא מצלחים לחסוך הרבה , הם מרגישים מנוצלים , חוסר תקווה . האוכלוסיה החרדית הולכת ומתרבה ואני מברך , כן ירבו ויצליחו , השר אלי ישי אומר שיש 6000 זוגות מהמגזר הדתי שנישאים כל שנה , והוא צריך לדאוג להם , שאלה אטיאס למד אותי איך בחור חרדי קונה דירה , מאיפוה הכסף אם הוא לא עובד ואבא לא עובד וגם אבי הכלה לא עובד , שהרי הם מאותו מגזר בדרך כלל .

 84. 138
  Go for it Nechemia

  Please there are not so many that can take this fight. I am sure you can do it

 85. 137
  על עדה חרדית

  מדינת ישראל נרדמה בשמירה,פשוט כך, התנהגותם של כת זה פוגע בחברה, בכלכלה אינם עובדים הם טפילים רק תורה סגורים בתוך הישיבות, פוגעים בכלכלה מפאת המדינה האוצר מקציבה להם תקציב של מיליונים ,כל הממשלות לדורותיהן התנהגו באותה השקפה, החרדים, נטורי,קאטה,חסידי סאטמר,הם הקוצונים שדוחים את ערך המדינה, הציונות בכלל,יתר קבוצות שכוללים את החרדים הם יותר מתונים, הם כביכול מיוט בחברה במדינה, הם גורפים רבבות להפגנות נגד כל מוסר של יחשראל, הם כתם בחברה, בכל העולם ער ומגנה את פעולתם, הדרת נשים, בית ספר נשים במושבים אחורים של אוטובוס יורקים, חייבים להתעורר ולהיאבק נגדם ביד קשה, בברוקלין לא מעיזים לצעוק לשוטר "נאצי" הם מפחדים פחד מוות מהשוטר, מה שהתרחש בהפגנה בשבת, מגונה ביותר, פגעו בשואה, במאות שחיים וחוו בבשרם ה שלטון הנאצי במלחמת העולם השניה, ראש עיריית בית שמש חרידי אשם לא מעט על מצב שנוצר, בנה שיכונים לחרידים, וכפי שכותב במאמר נחמיה ,כל העול הכלכלי בידנו, החילונים, פרנסה עבודה צבא לא בבית ספרם, אסור לתת לעבור ולהתעלם מה כת זה.

 86. 136
  ממש כמו שהמחאה החברתית התפרצה ללא סימן מקדים. השינוי קרב ובא גם כאן.
 87. 135
  שטרסלר,איך ישראל כ"כ משגשגת ?,חרדים,צבא,ערבים,וכו' ?

  אתה ושכמותך 0וטים ורוכבים על גלי שנאה אבל האמת היא שונה בתכלית ממה שהצגת והיום מי שאין לו וילה וולוו הוא בגדר מסכן טיסות הופעות פדיקור מניקור יא שקרן כי לפי מה שקורה כאן חמישים שנה לפחות לפי דבריך היינו צריכים להיות גרועים מאריתראה אבל למעשה באופן יחסי כמובן אנו היום מעל הרבה מעצמות בכל התחומים אז מה אתה מחרבן כאן עם כולם בפרהסיה ? כל בר דעת יתבונן ויראה בבירור כיצד אנו כאן בין מיליארדי זאבים ועוד משגשגים ? נתוני ההסתה שהבאת ודאי לא יסבירו את המציאות אז כדאי שאתה ושכמותך תסגרו את התחת לתמיד והלואי שתיפגע חזק היום אמן עם כל מעריציך לטיפשותך יא זבל

  1. "עם ישראל חי", אתה עארס זול

   שטוף שנאה וקנאה. האינטלגנציה המועטת שלך טבעה בים של רגשי נחיתות.

 88. 134
  רבוי חרדים וערבים ע"ח משלם מיסים אסון למדינה,

  דוחות פרופ' דן בן דוד מלפני 15 שנה מתממשים ורואים השפעות על מגזר חילוני שנמאס שישלם לטובת חרדים הון אנושי טוב בורח כי נמאס לו משחיתות וראש ממשלה אטום,

 89. 133
  שרק יישמו את דבריך סופר מהר! כל דקה נוספת היא סכנת חיים!
 90. 132
  עלות החרדים בכלכלה

  החרדים עולים כ-50 מילירד ש"ח בשנה כאשר בכל שנה יש להוסיף 2% ריבוי טבעי כל חרדי עולה מיום לידתו עד זיקנתו כ-5 מליון ש"ח כתוצאה מאי שותפות במעגל העבודה אינו תורם מאומה רק מקבל.5מליון כפול 700000 חרדים=3500 מילירד ש"ח לחלק ל70-שנות חיים=50מילירד לשנה.

 91. 131
  מצחיק, כשאני נזכר כשביבי כיסח את האמהות החד הוריות, איפה זה ואיפה אלו. תאוות השלטון בכל מחיר מעבירה את מפלגתו ושותפיו על דעתם הרעועה בלאו הכי. אמנם לבני היא לא בדיוק המודל לאופוזיציה לוחמת, אבל לפחות היא נחנה ביושרה פנימית בסרבה לחבורת הצלופחים הזאת.
 92. 130
  כל מילה חקוקה בסלע!

  צודק במיליון אחוז

 93. 129
  כל מילה בסלע

  עצוב כמה שזה נכון

 94. 128
  זה אותו דבר אם הערבים אבל משום מה

  שטרסלר מפחד לדבר. עיתון הארץ דוגל למדינה של כל אזרחיה אז זה מה יש חלק מהאזרחים זה גם חרדים. ואם אני לא טועה הכל התחיל מבית מדרשו של מפאי

  1. ממש לא אותו הדבר

   אין סכנה דמוגרפית מערביי ישראל

 95. 127
  זה אותו דבר אם הערבים אבל משום מה

  שטרסלר מפחד לדבר. עיתון הארץ דוגל למדינה של כל אזרחיה אז זה מה יש חלק מהאזרחים זה גם חרדים. ואם אני לא טועה הכל התחיל מבית מדרשו של מפאי

 96. 126
  והארץ נהיית תוהו ובוהו וחושך על פני תהום. ויהי חושך. חושך. עלטה כבדה.
 97. 125
  איפה שאנו חיים

  האשמה העיקרית היא כפי שמר שטרסלר טוען אכן מצויה אצל הציבור החילוני כמר שטרסלר מר בלאו מוזס והעדר של אנשי הארץ. אם החברה האלה יתנו גיבוי מלא למהלכיו המדיניים הימניים של נתניהו שיש לו רוב ויצטרפו לממשלה ונתניהו יוכל לסמוך עליהם שלא יפילו אותו ניתן יהיה להעביר אג'נדה חילונית נורמלית. הבעיה של מר שטרסלר ושל החילוניים שאין להם מפלגה המייצגת את הערכים החילוניים המודרנים. נתניהו לא יכול לסמוך עליהם אז הוא אכן תלוי מאוד באלי ישי .
  אם ציפי ציפי הייתה מקימה ממשלה עם נתניהו הרי ייתכן והייתה אג'נדה שפויה יותר כמו מר לפיד בזמנו. אבל הטמטום של שטרסלר ואנשי הארץ היא הטרוף של שלום הזוי בגללו הם מוכנים למכור אותי וכל האנשים שעובדים ומשרתים.
  אז.. שלא יספר מעשיות ויבלבל את המוח.

 98. 124
  צריך לשנות את דרך ההצבעה

  בעת ההצבעה לכנסת צריך לאפשר גם הצבעת משנה לאיזו מפלגות מסכימים להיות בקואליציה. כדי לצמצם את האפשרות שמי שאני לא ארצה שיכריע וישנה את ההצבעה שלי יקבל את הזכות לסחוט את מי שהצבעתי עבורו. כך גם ימנע מהמפלגות הקטנות אשר לחלוטין אינן מייצגות אותי לקבל כח להצטרף ולסחוט מפלגה ועם אשר בכלל אינו מעוניין בזה.
  לחלופין שיקומו פוליטיקאים ויגידו שאנחנו נצרף רק מפלגות אשר תואמות את האגנדה המהותית במצא המפלגה ושיגידו ריש גליי מה הם העקרונות החשובים בהם אין פשרה למפלגות שמצטרפות. היה ולא אסכים אזיי הם גם לא יקבלו את קולי.

 99. 123
  אוו. כמה שטויות אתה מדבר

  אני מקווה שאתה יודע שכל הבתי תמחוי של החרדים מאכילים אלפי פיות של חילונים וכל ארגוני ההצלה החרדיים זקא הצלה מצילים בחודש מאות אנשים חילוניים וכל מיני ארגוני חסד שאין לך מושג כמה הם תורמים לחברה אז תפסיקו. נמאס כבר לשמוע את כל השטויות שאתה מוציא מהפה שלך

 100. 122
  מפלגת "אור" פועלת בדיוק לפתור בדיוק את המצב הזה!!
 101. 121
  הכל נכון, ויותר מזה...

  חשוב לשים לב שבמציאות הכלכלית הנוכחית מצב שכבת מעמד הבניים המשרתים בצבא, לומדים ועובדים, נעשה רע מיום ליום. בעוד החרדים ממשיכים בחייהם כרגיל, רוב הציבור המממן בקושי יכול להחזיק 2 ילדים כיום, כשעלויות המחייה למגזר הזה רק עולות ועולות כל הזמן. המצב הזה מדאיג כפליים כי האוכלוסייה המממנת תלך ותקטן בעוד אוכלוסיית החרדים כרגיל תתרבה והאפקט בעוד כמה שנים יהיה קטסטרופלי!

 102. 120
  צריך מאד להזהר

  אני לא אוהבת קטגוריות אבל לצורך המקרה אני אגדיר את עצמי כחילונית. אני מזועזעת בדיוק כמו רוב הציבור מיריקות על ילדה בת 8 וממקרים דומים נוספים. אני חייבת לומר שקיימת אווירה מאד מפחידה ומסוכנת באוויר וצריך לעצור אותה עכשיו. אפשר להתמרמר על הרבה מאד דברים שקורים במדינה שצריכים להשתנות. תשלומי המיסים ומימון הציבור החרדי הוא אחד מהם ואני מסכימה. אבל, נוצרת פה הסטה נגד הציבור החרדי והיא מסוכנת. אנחנו עלולים למצוא את עצמנו עוד כמה שנים במלחמת אחים. זעקה מהכיוון שלנו יכולים רק להקצין את הקיצוניים. לא צריך לשתוק אבל גם צריך להירגע...

 103. 119
  סוף סוף אני מצליחה להסכים עם שטרסלר. חינוך זה הדבר הכי חשוב. צריך להעלות את החינוך לראש סדר העדיפויות הציבורי.
 104. 118
  "מה רע בקצת יהדות?"
 105. 117
  מאמר נוקב ואמיץ
 106. 116
  שיטת הממשל

  הבעיה , היתה גם לפני נתניהו (השד התורן שלך) ותהיה גם אחריו .כי הבעיה היא
  לא בנתניהו (שגם הוא במידה מסוימת קרבנה)אלא בשיטת הממשל ואותה יש לשנות מן היסוד

 107. 115
  אמת. היזהרו חילונים: לא להצביע ליכוד !

  הליכוד טיפח ומימן את החרדים מאז ימי בגין. ללא הסתייגות, ללא מעצורים. כמות כספים אדירה נשפכה עליהם באמצעות קצבות ילדים, מימון רשת החינוך, דיור חינם, הנחות ארנונה, משכורות רבנים, מועצות דתיות, בתי כנסת, כוללים.....

  זיכרו: רק לא ליכוד !!!!!!

 108. 114
  מאמר מצוין

  פשוט מצוין- אני מקווה שראש הממשלה ושר החינוך קוראים את זה

 109. 113
  ההצעוה בכתבה לעולם לא תתקבל בכנסת. יש להלחם בכל חרדי בכל מקום עד בריחה קולקטיבית מהארץ
 110. 112
  אנחנו מתקרבים מהר למצב שבו צעיר שהגיע זמנו להתגיס ויחליט לעשות זאת

  ירגיש כמו "פרייר". שר הבטחון לעומת זאת עסוק בהבטחת כסאו בממשלה הבאה.

 111. 111
  פונדמנטליסטי כל הדתות - התאחדו!
 112. 110
  שטרסלר, כתבה ממוקדת ונוגעת בלב הבעייה הישראלית!!!
 113. 109
  מילים יקרות הפז

  הבעיה שלנו היא ההתעסקות בהישרדות יומית. אני מאחל למדינה זו שיקום מנהיג

 114. 108
  הכיבוש הורס זה שנים את החברה הישראלית יותר מכל החרדים - אבל זה לא מעניין את שטרסלר ודומיו...
 115. 107
  חרדים לא עובדים לכן אתה מממן לו את הכל כולל בית ארנונה בריאות אוכל חינוך . וזאת ספירלה-אתה מממן 10 ילדים לחרדי והם יביאו 100 נכדים וכו וכו

  הבעיה פי כמה יותר חמורה. מה משנה כמה ארנונה החרדי משלם? בלאו הכי אתה תשלם את כולה וכן את יתר המיסים הדירות והשאר. אנחנו ממש מבקשים מהחרדים- תביאו 10 ילדים -הכל עלינו.
  ככל שמספרם עולה , יצוגם בכנסת עולה וכך הם יכולים לקבל פי כמה וכמה יותר כספים. החורבן מעבר לפינה.
  דרך אגב אותו המצב קיים אצל הערבים וביחוד אצל הבדויים. אצלם גם יש יבוא של כלות צעירות בסיטונות מעזה והגדה , ולכל כלה יש 10 ילדים. למה אתה לא אומר את זה?

 116. 106
  לא מתים באוהלה של תורה...

  רק לאחר שמתגייסים חדשים יעשו שביתות מחאה בבק"ום ואוהלי הצבא בצאלים יתרוקנו בגלל פעולות מחאה המוניות של חיילי מילואים - רק אז יפול האסימון אצל הפולטיקאים הציניים.

 117. 105
  שליטה

  המטרה של הפוליטיקאים החרדים היא שליטה גדולה יותר בציבור רחב יותר מה שמביא יותר מנדטים

 118. 104
  די לשנאה

  החרדים מסתדדרים טוב בכל העולם והם לא צריכים כסף ממדינת ישראל ששמו האמיתי מדינת השנוררים .....ההתנהגות של התקשורת ישראלי זה בדיוק כמו התקשורת העולמית רק בתקשורת הישראלית החרדים סובלים מהאנטישמיות ובתקשורת העולמית מדינת השנוררים סובלים מהאנטישמיות.... ונחמיה היקר עברנו את פרעה עברנו את האינקוזציה ועברנו את השואה ממך הקטן אנחנו לא מתרגשים תמשיך

  1. אתה קורא מה שאתה כותב?

   אם החרדים לא צריכים כסף מהמדינה למה הם לוקחים כסף מהמדינה?
   אתה בטוח ש"עברנו" את השואה? לדעתך שואה זו דרך לצאת ממצוקות ?

  2. אתה רוצה דוקא, קח

   אתה רוצה דוקא, קח.
   ברחנו מלבן הארמי וניצלנו. שרדנו את פרעה . שרדנו במדבר.
   ניצחנו את המן
   נחלצנו מסטאלין, שרדנו את היטלר, וקוממנו מחדש את מדינת היהודים, וקוממנו מחדש עולם של ישיבות ובתי מדרש על כל אחד שהשמידו הנאצים יש כמה?. תשאל את שטרסלר. נעבור גם אותו. "גם זה יעבור". שמענו פעם מראש ישיבה חשוב.
   שלום.

 119. 103
  כל עוד הפוליטיקאים ימכרו אותנו לחרדים שום דבר לא ישתנה

  הדרך היחידה לתקן את זה היא לא להצביע למי שלא מתחייב להגמל מהחרדים.
  זה לא יקרה ולכן בבחירות הבאות אני בים.

 120. 102
  הלוואי, אבל ממשלת נתניהו-ליברמן נחושה בדעתה להפוך את ישראל למדינה נחשלת, והם מצליחים בכך יפה מאד.
 121. 101
  נכון מילה במילה.

  אם נמשיך לממן את החרדים הם יקומו עלינו לכלותינו. הביטחון העצמי שלהם רק עולה משנה לשנה. הם יחסלו את החופש ואת כלכלת ישראל. צריך לחתוך את כל המימון שלהם חד וחלק כאן ועכשיו בדקה התשעים.

 122. 100
  הכל טוב ויפה , אבל מה הקשר לביבי ? אם תעזוב לרגע

  את הסיסמאות , אתה יודע שאין באמת סיכוי שציפי לבני או שלי יחימובמץ יגייסו בחורי ישיבה לצבא או יסגרו את בתי הספר שלהם או יבטלו את המילגות לאברכים. להיפך. אולי לא שמתם לב , אבל כדאי שתקשיבו לליצמן- יש לא פתק עם הבטחות מפליגות מציפי לבני. ואז גם התקשורת תשכח פתאום את כל הנושא. או שיגידו שזה שווה בשביל השלום.

  1. צודק. אין שום קשר לביבי. הוא הרי לא מחובר למציאות ולא אחראי לשום דבר
 123. 99
  למעלה מארבעים שנה מופנים משאביה הכספיים והמנטלים לטובת המתנחלים והחרדים

  הסרטן הזה קיבל חיזוק ענק תחת ממשלתו של ביבי והקואליציה הלאומנית פשיסטית שלו. כל עוד הקהל שטוף מוח, כמו שקרה בדמוקרטיות בעבר שהדרדרו לטוטאליטאריזם, זה המצב בישראל. באמצעות רטוריקה ריקה, הפחדות והחרדות, באמצעות הזרמת עוד ועוד כספים לטובת המתנחלים והחרדים,הגענו לאן שהגענו כיום

 124. 98
  זה הרבה מעבר לנושא החרדים , זה הפשיזם שמתפתח תחת שרביטו של ביבי

  זו ממשלה וקואליציה שבאמת כבר בתהליך עמוק של חיסול מדינת ישראל הדמוקרטית היהודית. זו הממשלה שביבי בחר כדי להישרד ולמשוך תחת מנעמי השלטון כמה שיותר זמן. זו הממשלה שביבי הגדירה "בשר מבשרנו" (יתכן שהמלים לא מדויקות) זו הממשלה שתחת חסותה הדימוי של ישראל אולי יותר גרוע מהדימוי של דרם אפריקה לשעבר. לחוסר מזלנו, העולם היהודי וממשל אובמה פוחדים מהיהודים ולכן אינם מגיבים כראוי ועוזרים לאנטישמים בעולם להעצים את השנאה כלפי היהודים וישראל

 125. 97
  אמר ליבוביץ - במקום ששתי מערכות ערכים נפגשות אין פתרון זולת מלחמה והכרעה.

  לא דיבורים ולא מו"מ אלא מלחמת חורמה
  או הם או אנחנו
  אחרת, למרבה הצער זה כנראה יהיה הם

 126. 96
  אבל שטרסלר יכולת להוסיף לניצול החילונים על ידי החרדים--גם את ניצול השכיר החילוני הממוצע בידי בעלי ההון (החילונים). יכולת להזכיר את השכר הממוצע הנמוך שאינו מספיק ליוקר המחיה וגם הפערים הבלתי מוצדקים בין השכירים החילונים לבין בעלי ההון החילונים. אז נכון למתוח ביקורת על הגודל העברות התקציביות אל המגזר החרדי על חשבון החילונים המשלמי המיסים. קל מאוד לעלות על הגל האנטי חרדי (גם אם טענותיו מוצדקות) כדי להשכיח את המחאה החברתית.
 127. 95
  מאמר הדור
 128. 94
  נו ואז
 129. 93
  רגע, התאבדות, התאבדות של מדינה??קבר חמור מחוץ לגדר ללא "אל מלא רחמים" ללא גבאי חברה קדישא שהולך לפני הלוויה עם הקופסה המקשקשת ומדקלם "צדקה תציל ממוות" - לא היה ולא יהיה. מדינת ישראל תזכה לחיי עולם כפי שכתוב "וחיי עולם נטע בתוכנו"
 130. 92
  90% בידי חרדל"ים.

  מאז ייסוד המדינה כל ממשלות ישראל ,כל ראשי הממשלות וכל המפלגות פגעו בזכויות האזרחים החילוניים בארץ מחישובים קואליציוניים.באופן זה עברו משרדי החינוך והפנים לידי החרד"לים.עכשיו החרד"לים משתלטים על הצבא ופוזלים לעבר המשטרה.לדעתי כרגע 90% מהציבור בארץ הוא "מסו
  רתי" ושכיר דת.

 131. 91
  ועל ה'יבורכו' שלך מראשית המאמר אפשר להוסיף את ההאקרים הסעודים, שאולי יעשו את מה שלא עשה כאן השכל ויביאו לביטולו של המאגר הביומטרי
 132. 90
  ביבי והטייקונים מוליכים אותנו לאבדון. עליהם שטרסלר מגן בחירוף נפש
 133. 89
  לצערי גם אין שום מפלגה שתעשה את השינויים הטובים שאתה מציע.
 134. 88
  מסכים לכל מילה ולא אני לא חילוני אלא דתי למהדרין!!

  כאחד שחיי בתוך המגזר הזה וגם במגזר של כיפות הסרוגות אני יכול להגיד בפה מלא המגזרים חולים !!!
  יש הסתה פרועה ושינאה לציבור החילוני הן מצד המתנחילם הן מצד החרדים מה שמצחיק שהחרדים שונאים את הכיפות הסרוגות יותר מאת החילונים והכיפות הסרוגות שונאים את החרדים יותר מה חילונים.
  בקיצור וזה היה על קצה המזלג המאמר במקום.

  מה שקרה לאחרונה הוא רק "הקיא" שייצא וחשף פרצופה של המדינה!!

 135. 87
  החרדים לא מסוגלים להגן על גבולות המדינה ולא אוהבים דמוקרטיה!!!!

  בגלל החרדים נחזור לגלות כי הם לא מסוגלים להגן על גבולות המדינה ואת תפילותיהם מי צריך הן לא תעזורנה בעת הצורך!!!!!!!!

 136. 86
  כמעט מאוחר מדי. לצאת להפגין לשוויון לכל!
  1. נכון, מאוחר מידי...זמננו עבר. אז בואו, נאסוף את הפקלאות
 137. 85
  יש גם לבטל את קצבת ילדים(בלי סוף) יעודד תכנון משפחה
 138. 84
  אנחנו החילונים כבר לא 90 אחוז הרבה פחות מזה
 139. 83
  הכותרת מוגזמת (ומקוממת ) : הבעיה האמיתית -דמוגרפיה יהודית חולה

  על מנת שישראל תמשיך להיות יהודית ודמוקרטית תנאי הכרחי שיוולדו כאן מה שיותר ילדים יהודיים . חברה "חילונית" מזדקנת -מתמעטת ובאורח דמוקרטי ערכיה נשחקים ואפילו חוקה לא תעזור . ובמיוחד כש"מדינת כל אזרחיה" מטילה צל כבד על הריבונות היהודית בארצנו .
  חובה להאבק על משפחה יהודית עם ארבעה ילדים ! משפחה בה שני בני הזוג עובדים , משלמים מסים , משדרתים בצה"ל ואינם מקבלים ירידה מהארץ כמשהו מובן כל כך .

 140. 82
  Not a matter for hacks

  Serious people are required to try and find a way out of the present crisis. Israel was formed for better and worse by the idea of Return, which from a certain vantage point is a Regression. Hence the increasing power of fundamentalists and fanatics of this or that hue and the marginalisation of progressive elements within Israeli society . We lack the intellectual ability to reflect on our predicament in history and find a viable solution to the problem

 141. 81
  אין לנו סיכוי לשינוי עם ביבי - הבעיה מתחילה מהראש
 142. 80
  אין לנו כוח להיות עייפים במלחמתנו בחרדים. אם לא יתאחד המחנה החילוני - הוא יאבד.
 143. 79
  "כי לנו הנצח, לכם עזות מצח" (מתוך הדרשה האחרונה של הנודע בשערים)
 144. 78
  כל עוד השמאל (מקדימה ושמאלה )רוצה להחזירנו לגבולות אושוויץ, לימין אין ברירה אלא להסתמך על החרדים. אם השמאל הציוני יזוז חזרה למצע מפלגת העבודה של שנות ה-70, קרי נסיגה לקווי תוכנית אלון וסיפוח בקעת הירדן וההתנחלויות, ניתן יהיה להקים קואליציה חילונית ללא חרדים.

  כוחם של החרדים גבר בגלל הריחה שמאלה של מפלגות המרכז הציוניות. אילו מפלגת העבודה וקדימה היו מסכימות להצטרף לממשלה שמצעה הוא תוכנית אלון, ניתן היה להקים קואליציה ללא חרדים. אבל כל עוד מצען הוא נסיגה לגבולות 67, לימין שלא רוצה שכולנו נחיה כמו בשדרות ואשקלון אין ברירה אלא להקים קואליציה עם החרדים.

 145. 77
  אוייבי העם יושבים בארמונות בארסוף ולא בשכונות מצוקה בבית שמש.
 146. 76
  כולם נכנעו לחרדים ימין ושמאל,אבל כעת שמספרם גדול כל כך כניעה לעסקניהם והמשך השעבוד לסדר היום הבטלני נצלני שלהם הוא בנפשנו
 147. 75
  ממעוף הציפור כולכם, חרדים וחילוניים נראים טרף קל, אם לא תכשירו את צעירי צאנכם בלימודי הליבה.
 148. 74
  לתמוך רק במפלגות המתחייבות הפסקת מימון הסחיטה של החרדים
 149. 73
  אני לא מאמין, אני מסכים עם כל מילה של שטסלר!
 150. 72
  נחמיה, תנוח דעתך

  המדינה בדרך לחורבן גם ולא רק בגלל החרדים. כל עוד השיטה הפוליטית לא תשונה, כל מפלגה שתזכה בבחירות, תאלץ לשלם לחרדים אתנן כדי לקבל את תמיכתם. אמנם הליכוד לא המציא את השיטה אבל הוא שכלל אותה למדרגת אומנות. רק שיתוף פעולה (תיאורטי, כי זה לא יקרה בגלל האגו) בין הליכוד, קדימה והעבודה יציל את ישראל. ההיסטוריה הוכיחה שאת החורבן אנחנו הבאנו על עצמנו ועכשיו זה אותו הדבר.

 151. 71
  חילונים שמאלנים הזויים! ושום מילה על ערביי ישראל..

  החרדים מכניסים הרבה מאוד כסף למדינה ממסים שונים, ומתרומות מחו״ל שזה כסף נקי ומקבלים חזרה באחוזים הרבה פחות מחילוני ממוצע. אז אם כבר החילונים עושקים את החרדים עם כספים שהולכים לתרבות ( רובה של שמאלנים), לספורט, לאוניברסיטאות שהרבה מהלימודים שם שווים לת*ת לא מועילים למדינה ובהרבה מקרים מזיקים ביותר עם חינוך לשמאלנות קיצונית, ואף לאנטי ציונות. אבל החילונים שטופי מוח לא פחות ממה שמשייכים לחרדים אצלכם במקום רבנים יש את נחמיה שטרסלר, אמנון אברמוביץ׳ והתקשורת בכללותה

  1. ערביי ישראל הם לא הבעיה. החרדים הם הבעיה

   ערביי ישראל לא מאיימים מבחינה דמוגרפית להפוך לרוב או אפילו להגדיל שיעורם באוכלוסיה הכללית. המיסים מהתרומות שהחרדים מקבלים לא מגיעים לקצה הקצה של ה"תרומות" שהם מקבלים מהממשלה, כלומר ממיסי החילונים בעקר, ומהכסף שהמדינה מפסידה בגלל המוני החרדים שלא עובדים.

 152. 70
  תענוג להסכים הפעם עם כל מילה של שטרסלר ואני אומר זאת כמתנגד מושבע שלו בדרך כלל.
 153. 69
  הכל רלטיבי! מי קבע שצורת החיים החילונית נעלה יותר?

  זה לפחות מה שמלמדים באוניברסיטה. ואז אתם מתפלאים על חוסר ההכרה בעליונות הליבירלת כאשר היא עצמה טוענת שהיא צורת חיים אחת מיני רבים.

  1. נכון, אז תחיו בחופשיות על חשבונכם

   למה אם אין צורת חיים נעלה יותר, אנשים שחיים צורת חיים מסוימת משלמים הון לאנשים שחיים צורת חיים אחרת?

  2. לא נעלה פשוט רווחית יותר מבחינה כלכלית
 154. 68
  נתניהו וממשלתו מובילים לחורבן ישראל !! הם מסוכנים יותר מהפצצה האיראנית !!!
 155. 67
  כל מילה בסלע, צודק לחלוטין, רק חבל שקולך כקול קורא במדבר.
 156. 66
  תהליך ההתאבדות הוא הבחירה בראש ממשלה מגלומן, שרלטן וכלומניק עם הקול העמוק והמראה הגבר-גבר שמצליח להוכיח שרוב הישראלים הם טמבלים מוחלטים כל הזמן
  1. !!!!! The best talkback of the day
  2. למה אתה כותב באנגלית? אין כזה דבר טוקבק באנגלית
  3. Talkback is not English? I wonder
  4. Talkback

   Alma, actually, tolkbek is talkback! It has been used in the USA for years by people who reply to what they read online, and that's where the Israelis got it from.

 157. 65
  למר שטרסלר...מימד נוסף לתהליך אותו הגדרת הוא שינוי אופי הארץ. (אני מבין שזה

  לא "התאבדות", אבל בוא נקרא לילד בשמו, זו "התאדות" של ישראל היהודית).
  במקום מגורי במרכז הארץ לא תשמע עברית (חוץ ממספר גמלאים שנפגשים על הבוקר בבתי הקפה ומכוני הכושר), מה שכן תשמע זה רוסית , למרות שהעליה הזו די ותיקה, תשמע אהמרית, גם היא ברובה אוכלוסיה ותיקה ושתי אוכלוסיות אלה מסרבות או לא יכולות להיטמא בתוכנו מסיבות שונות ומשונות, תשמע ערבית (עובדי בנין ברובם, כנ"ל מזרח-אירופאים שונים עם שפתם שלהם) ובקושי עברית. מה שקורא זה מדהים...אבולוציה שבה זרים לא "נבלעים" ע"י ה"תרבות" והשפה המקומית, ולעומת זאת מקומיים שהולכים ומתכנסים בתוך עצמם הרחק משאון והמולת ה"ברברים". לאן זה מוביל?

 158. 64
  מסגרות תרבותיות תחת חסות

  מדינת ישראל עשתה טעות ענקית כשאפשרה למסגרות תרבותיות שמתקיימות תחת חסותה וניזונות ממוסדותיה תוך ניצול זכויותיהן בחסות המדינה, אוטונומיה תרבותית וחינוכית כמעט מלאה. זה נכון לא רק לגבי מסגרות חרדיות אלא לגבי כל מסגרת תרבותית בישראל, כמו לדוגמה: ערבים, מוסלמים, נוצרים, בדואים, דרוזים, צ׳רקסים, מתנחלים, וכו׳ וכו׳. לדעתי, חייב להיות מעטפת אחידה של חינוך ותרבות ישראלית ורק לאחר מכן חינוך ותרבות פנימיים שיוצרים ומקיימים הקשרים תרבותיים בין התרבות העוטפת לפנימית. לדעתי, חתירה חינוכית כנגד המסגרת התרבותית העוטפת, בייחוד כשהיא דמוקרטיה שמאפשרת חופש דיבור וביקורת בונה, חייבת להיות מוצאת אל מחוץ לחוק. מסגרת תרבותית חייבת להגן על האידיאולוגיה שלה ולחזק נקודות תורפה כמו זו שתיארתי שגורם לסכנה קיומית מוחשית עקב סיכוי ברור להיווצרות גייס חמישי בתוכה בעקבות כך. ומהכיוון החיובי - מודל חינוכי כזה חייב לעניות דעתי להתחיל להיות מופעל לאלתר בישראל כי הסכנה הקיומית לקיום מדינת ישראל הולך וגובר באופן דוהר! צודק נחמיה כשהוא מתאר שהמדינה בדרך להתאבדות. בטח ובטח אם נמשיך לצעוד כעיוורים בכיוון החינוכי הקיים שרק מגביר את הניכור בין התרבויות לתרבות העוטפת ובינן לבין אלו שמתקיימות לצידן.. השינוי הוא דחוף בלשון המעטה!!!

 159. 63
  כל מילה אמת לאמיתה

  אז מה עושים? מה עושים? מה עושים?
  והחרדים עצמם לא מבינים שהם יהרגו בסוף את החמור? וימותו איתו?

 160. 62
  עזור לעולה חדש להבין משהו

  אם רוב הישראלים הם חילונים, איך החרדים מקבלים כל כך הרבה כוח? בארה"ב יש "קונסטנטושן" המונעת קנאים דתיים יש להשתמש בכספי הממשלה לפעילות דתית. מה יידרש על הרוב החילונים כאן כדי להתאחד נגד המיעוט הקיצוני הזה? איפה החזון של רוב הישראלים?

  1. It's Very Simple

   שיטת הרכבת הממשל בישראל - הממשלה מורכבת מקואליציה.
   הכח הוא בידי החלק הקטן שנותן לחלק הגדול את האפשרות לשלוט. המונח בישראל הוא "לשון המאזניים". מי שהוא לשון המאזניים שולט בפועל בממשלה. אול דה-רסט איז דטיילז.
   דרך אגב, צודק שטרסלר - יש לבטל מייד את זרמי החינוך המקבילים! כולם צריכים ללמוד אותו דבר. זה אומר שהחילוניים ילמדו קצת גמרא. למה לא?

 161. 61
  הפרדת הדת מן המדינה- ומהר!!! דת זו לא פוליטיקה.!!
 162. 60
  הסיבה והתיקון

  הפלגנות הפנימית היא הירושה הקשה שהציונות ירשה מהעירה היהודית, החל מז'בו שפילג את ההסתדרות הציונית וכלה בשתי הבנות שהנהיגו את מחאת הקיץ וכבר נפרדו אפילו ב"ג הגדול פילג את העבודה והקים את רפ"י. הציונים חפצי החיים העצמאיים במדינה חיבים להתאחד לקואליציה שאין בה מפלגות דתיות ואז ניתן להפריד את הדת מהמדינה ולהפסיק את מימון הפרזיטים. חלקם כנראה יאלץ להגר, אולי לארה"ב או להתחיל לעבוד ולהתפרנס.

 163. 59
  להפסיק העברת כספי מיסים למי שלא עובד ומשלם מיסים בעצמו. חובה לבער את הטפילים שחיים וניזונים מאיתנו!

  הפתרון להתרבות אוכלוסיית הפרזיטים העומדים להמית את הפונדקאי היא ממש פשוטה:
  1. מי שלא עובד ומשלם מיסים, לא מקבל הקצבות מדינה.
  2. מי שלא חתום על כרטיס אד"י, לא מקבל תרומת איברים.
  3. מי שעושה יותר משלושה ילדים, עלות גידולם במלואה עליו ועל כתפיו.
  4. מי שלא מלמד לימודי ליבה, לא מתוקצב מכספי מדינה.

  הכל הגיוני, הוגן ויפתור את בעיית הטפילות (חרדים וערבים).

  1. שמו"צניק,אחרי ששאבתם את המזומנים מקופת המדינה,בעוון בלס והמניות.ואחרי שגזלתם את תנובת האדמה,ונהפכתם לכרישי נדל"ן,אתה מעיז לפתוח את הפה.
  2. הם לפחות שילמו מיסים והשתתפו במילוי קופת המדינה לפני ששאבו . חבריך החרדים לא עובדים ולא משלמים מסים לכן כל חלקם בקופת המדינה הוא בריקונה בלבד.
  3. זובליל, המדינה שפכה פי כמה וכמה יותר כדי להעלות את כל האינטליגנטים מהתפוצה שלך. שלא לדבר על הכסף שצריך כדי לממן את השוטרים שמטפלים בעבריינות שלכם, את בתי הסוהר שאתם ממלאים ואת התשלומים של הביטוח הלאומי שאתם מקבלים
 164. 58
  סופו של מדינת ישראל

  היהדות מחסלת את מדינת ישראל.
  מי שעושה עם הדתיים "עסקים" פוליטיים, מזרים תקציבים, מממן פרזיטים בישיבות, משחרר מצהל, כופה באמצעות הרוב שלו בכנסת פאשיזם ימני דתי - מחסל את המדינה.

  רק כוח שיעמוד מולם - כוח פוליטי לוחמני, והן כוח שיעמוד ברחוב, מול כול הפגנה, מול כול גילוי של אלימות, יש להעמיד מולם כוח גדול יותר, שלא ישלטו ברחוב.

  מי שמוכן להתגייס להצלת מדינת ישראל, לפעולה ללא אלימות, מתבקש להתקשר.

  niisimna@walla.com

 165. 57
  להפריד את הדת מהמדינה !! להפסיק את ההקצבות למוסדות החרדים !!!
 166. 56
  מדוע הציבור החופשי האמיץ אינו מתאחד ולוחם על זכויותיו כנגד שלטון רבני העכו"ם? זמננו קצר

  באם לא נתאחד, באם לא נשים בצד את הפרוד בין הזרמים החילונים, גברים ונשים נמצא עצמינו כמו בתורכיה וברצועה ובמצרים תחת שתלטון רבני עכו"ם העושים שטיפת מוח רבתי. לו משה רבינו היה מתעורר לחיים, היה נחרד כיצד רבנים חשוכים בערים יוצרים שנאה פרוד ומנהיגים מנהגי האיסלם בדתו.
  על כל הציבור החופשי שוחר התרבות החופש והעצמאות להתלכד. הבחירות הבאות הנן האחרונות שבא נוכל להלחם בנגע, בשחיתות, הם גוזלים כספי יתומים אלמנות זקנים ונכים לא בושה. הם מרמים וגונבים את הקופה הציבורית בהיתר רבנים וח"כ המיצגים אותם. הם מצרים את רגלינו ושולחים ידם לכיסינו כי שלנו שלהם שלהם שלהם -יש לומר די!
  על כול שוחרי החופש התרבות השיויון הדמוקרטיה להתאחד אין עוד מקום לפרוד ולהפרדה בין מרץ מערך קדימה עצמאות ליכוד,,.
  כולנו מחנה אחד.

  1. לראובן

   נא להתקשר אלי

   niisimna@walla.com

 167. 55
  שטרסלר מבקש להסית את האש מהטייקונים לחרדים.
  1. סופסוף מישהו קולט מה קורה פה
 168. 54
  רוב העם בהוויה צלבנית/לאומנית/גזענית והשתלטנות השיקרית היא אכן רעל היתאבדותי

  עם ישראל שכל מהות קיומו ניגזרת מהשואה (בית לאומי לעם היהודי)משקר
  את המהות הזאת במחלת העבד כי ימלוך או הילד המוכה שהופך לאב מכה
  או בקיצור הלקח שהפך לדת הוא להיות בריון ונוכל(היהודים תמיד היו נוכלים
  וביחד עם בריונות זה קטלני) והשפה והנורמה הזאת בדיוק כמו בנאציזם זולגים לכל חלש שהרי הפרנוייה איננה תלויה במושא הרדיפה אלה נובעת מחולשה ושקר פנימיים לכן הקומבינות של המתנחלים הן כבר נחלת הכלל
  ומה שעוללו לערבי מעוללים לנשים ולכל מי שאפשר לדרוך עליו
  הלאומנות בדיוק כמו הדת הן הוויות ונורמות שנועדו לשלוט לסרס ולנצל
  מסיכת השקר של יהודית/דמוקראטית היתה תמיד ווירטואליה צבועה
  של ללכת עם ולעשות קולות של בלי הרי בטרם נעצר נוהל החירום לערביי ישראל כבר היו לישראל מליוני אדם במשטר כיבוש והפרדת הדת מהמדינה
  רק הלכה והפכה לשקר יותר גדול כל רמת בית שמש היא שוד של שר פנים
  (דרעי)של מפלגה בלתי דמוקראטית בעליל - השטח היה אמור להיות שמורת טבע והיה אזור בעל חשיבות ארכיאולוגית(והיסטורית) הפשע והשקר
  חיבים לתדלק תצמם בעוד מאותו רעל עד שהעסק מתפוצץ
  זה סופה של כל אימפריה
  ואכן החילונים הם מקור הבעיה כי הם השקרנים הגדולים שרוצים גם וגם גם לחיות על החרב וגם פינוק כמו במערב גם כיבוש וגם נאור

 169. 53
  חוקה לישראל

  רק חוקה דמוקרטית בסגנון צרפתי ושינוי שיטת הממשל יכולה להציל את המקום הזה ממלחמת אזרחים שיבוא תבוא

 170. 52
  חרדים, ערבים, צה"ל ונורמות השלטון, העסק חי על זמן שאול, אבל זו האוכלוסיה

  לכן בדמוקרטיה זה אבוד

 171. 51
  הקרב אבוד: אחרי 2030 החרדים יהפכו לרוב בשל הריבוי הטבעי

  וכשיהיו לרוב, הדיון הזה יהפך לשולי מעצמו...

 172. 50
  היטב תיארת, נחמיה, מסע בהילוך אחורי במנהרת הזמן אל מחוזות הטפילות והבורות. הצילו!
  1. מסע במדרגות שנעות אחורה
 173. 49
  צודק במאה אחוז

  מה עושים? איך מצילים את המדינה?

 174. 48
  תמשיכו לבחור ימין ו...להתבכיין! עם עלוב שכמותנו!
 175. 47
  רק כעת נודע לך שישראל בתהליך התאבדות?? שלא נדבר על הדמוגרפיה...
 176. 46
  ישראל לא תשרוד עוד זמן רב. הבעיה הדמוגרפית החרדית היא עוד סימפטום.

  באין תוכנית להפסקת השליטה בשטחים,ישראל תמשיך לשלוט בכח הנשק בשטחי יש"ע. מצב זה פוגע במהות הדמוקרטית של ישראל, שבהדרגה הופכת לדיקטטורה המנסה להגדיר עצמה "יהודית". זה יחסל את ישראל כמדינה מודרנית, ובהתאם גם את יכולתה לפתח עצמה כחברה בטוחה ומשגשגת במאה ה-21. רוב תושביה המשכילים ובעלי היוזמה יעזבו. ישראל תישאר עם הדתיים ואנשי הימין, שחלקם מסוגלים אולי להגן עליה, אבל רובם חסרים כישורי פיתוח, מדע ותעשייה מתקדמים. כך תיחשף הדיקטטורה הישראלית-יהודית הזו לחולשה מהותית, שתביא לבסוף לנפילתה, אם בכוח מידי אויבים מבחוץ, או כתוצאה מקיטוב פנימי בין מגזרי האוכלוסיה השונים המרכיבים אותה. תהליך זה כבר החל כנראה וחלק מסימניו המקדימים כבר נראים, ובהם התרסקות החינוך וההשכלה הגבוהה, התגברות השחיתות הפוליטית, והתחזקותם האדירה של המגזרים שאינם מוכנים לשאת בנטל החברתי, הכלכלי והצבאי.
  סימנים ברורים של פגיעה במאפייניה הדמוקרטים של ישראל כבר בולטים על פני השטח, בהם פגיעה ברשות השופטת, ובחופש הדיבור. גם תופעות הלוואי של התעצמותם הדמוגרפית של המגזרים החרדיים, למשל הדרת נשים, מורגשים. כל אלה מעודדים את הישראלים המוכשרים והחרוצים יותר לנטוש את הספינה היהודית הטובעת.לוח הזמנים לתרחיש הנ"ל אמנם לא ידוע, אבל התהליך בעיצומו, והוא קרוב משנראה.

  את הדבר הזה יודעים לא רק הפוליטיקאים והמנהיגים של מה שקרוי "שמאל", אלא ההרגשה הברורה בדבר הקטסטרופה המתקרבת היא כבר מזמן נחלתו של ה"אזרח הקטן", שכבר נקט במעשים: ביטוי ברור לתחושת האסון הקרב של האזרחים אפשר לראות בחיפוש הנואש אחרי דרכונים זרים, אירופאים ואחרים, שאנשים נוטים להאמין שיהוו מעין תעודת ביטוח אם בבוא האסון הקרב, או לעת נטישת הספינה. די להסתכל על שוק הדרכונים הזרים כדי להבין מה באמת הולך כאן.

  1. אתה בהחלט מציג מצג מייאש, אבל בכל זאת יש לי עוד נקודת מבט

   השמאל בישראל שולט בבית המשפט העליון כבר מקום המדינה, גם התקשורת, שייכת ברובה להם.
   סופרים, במאים, מחזאים, ציירים ומוסיקאים, רובם ככולם שייכים רק לצד השמאלי של המפה בישראל.
   כך יוצא שכל מה שהציבור שומע הוא את קריאות השבר של הצד השמאלי של המפה, כאילו הוא מוביל הדעה היחיד בישראל, הוא מאיים עלינו השכם והערב שהדמוקרטיה בישראל עומדת בפני תפנית דרמתית, שתוביל את המדינה למסלול הרודנות, למסלול השמרנות, הגזענות הקיצונית, וכו׳.
   אני מציעה לכל מי שקורה תגובה זאת לנסות לראות את הדברים גם מנקודת מבט של הימין ששולט כמעט ברוב  40 השנים האחרונות, וכיצד למרות שהוא נבחר ברוב אלקטוראלי, הוא אינו מצליח לממש את משנתו הסדורה.
   יאמר השמאל, מצויין רק זה חסר לנו שהם כן יצליחו, כי אז אין מה לחפש יותר בישראל, היא תהפוך לרודנות, גזענית, שמרנית ומיליטנטית, הדמוקרטיה תיזרק לפח ובעיקבותיה נרגיש עצמינו כאסירים במדינה שהקמנו.
   אבל שוב אתם שוכחים, שבעצם בישראל מתקיים מן משטר ימני שלא יכול למשול, שנחסם באופן כמעט מוחלט על ידי השמאל הזועק במלוא גרונו העיתונאי, האקדמי, המוסיקאי, הציירי, המחזאי וכו׳.
   חייבים להודות שקולו אכן רם מאוד, והוא יוצא אל מעבר לים מקצה עד קצה, כך מוצאים עצמם אזרחי ישראל המאויימים מעננים שחורים המתרגשים עלינו, על ידי השמאל שמצליח לשכנע אותנו, למרות של מה שמתרגש עלינו הוא נסיון של נבחרי ציבור שזכו באופן דמוקרטי לגמרי ברוב קולות האזרחים שוב ושוב.
   עכשיו צריך רק לחשוב שוב באיזה מדינה אנחנו רוצים לחיות, במדינה שבה אנחנו רוב האזרחים בוחרים את השלטון, או במדינה שרק הפלג השמאלי שלו שולט כמו ברודנות.
   לזה ייקרא עריצותו של המיעוט, והדמוקרטיה מתרחקת שנות אור

  2. התגובה שלך עושה שימוש נרחב בסיסמאות שלא ברור מה הן אומרות בדיוק. הבעיה היא העובדות:

   לא ברור בדיוק מה זה "שמאל ומה זה ימין. מה שכן ברור, הן העובדות. ואלה העובדות: במדינה השולטת על מיליוני נתינים (ונניח רגע לויכוח לגבי תוצאות הלמ"ס, אם שובר השיוויון הדמוגרפי יהיה בעוד 3 שנים או 10 שנים), לא ייתכן שתהיה מערכת מישפט דמוקרטית. מה שרואים עכשיו זה את אחד הקרבות בין הפוליטיקאים למערכת המישפט, אבל בסופו של דבר, אם יימשך הכיבוש, מערכת המישפט תתמוטט. עובדה נוספת היא ההשתלטות הדתית, שפנים רבות לה: החל מהבעיה החרדית ששטרסלר מתאר כאן, שיוצרת בעיה כלכלית שרוב הישראלים בעלי היוזמה לא יהיו מוכנים לסבול, דרך בעית המתנחלים ותג מחיר, וכלה בבעיה הדמוגרפית הפלשתינית, שהיום ראינו כתבה שאומרת שאנחנו בשובר שיוויון ב-2014. אז אולי, כמו שאת אומרת, "הרוב רוצה ימין", אבל מצד שני, המספרים מדברים, והעגלה דוהרת לכיוון התהום, חד וחלק.

  3. עוד מעט רוב העם יהיו חרדים שיירצו שנעבוד בשבילם, נממן אותם, נשרת אותם ונשמור עליהם. נו אז מה?
  4. גם אלה שמצביעים לימין הולכים להשיג דרכונים זרים ויהיו הראשונים להתחפף מפה שכהעסק יקרוס
 177. 45
  הספירה לאחור החלה. החילוני השפוי ממהר לארוז ולברוח.
 178. 44
  תהליך התאבדות? לא הגזמת?
  1. ממש לא- חכה עוד כמה שנים ותווכח במציאות האומללה- אנחנו בדרך לאבדון
 179. 43
  אין ספק שצריך להפסיק את מימון מערכות החינוך של החרדים

  אבל הרעה החולה הזו אינה בהכרח אשמתה של הממשלה הנוכחית, למרות שהיא מרושעת במיוחד. אין גם מה לגייס את החרדים לצה"ל ברגע זה. לא מספיקות לך הבעיות שמערימים שאר הדתיים הטרחנים? שירת נשים וכו'. גם 90%, חילונים או לא חרדים זה קשקוש. רב תושבי ישראל הם עובדי אלילים שמנשקים מזוזות ויצאו נגד המיעוט הנאור לפני שיעבירו ביקורת על החרדים

 180. 42
  עדיף שימשיכו להיות פרזיטים

  האנשים האלה הם כמו מחלה, כשהם נכנסים למקום הם משנים אותו. לא רוצה שישנו את סביבת הבעבודה, לא רוצה את ההשפעה שלהם בצבא ולא רוצה אותם ביום יום שלי. שישארו

 181. 41
  הכתבה מוכיחה שכל מה שה"רוב החילוני" יעשה עכשיו לא יעזור

  משום שבעוד 20-30 שנים הוא יהיה מיעוט והכל ישתנה לכיוון הדתי קיצוני בשל הדמוגרפיה שאי אפשר לשנותה.

 182. 40
  ביבי אשם .... ביבי ילך הביתה.
 183. 39
  מזל שאתה לא מנתח, אצלך גידול לא צריך להסיר כירורגית, אלא לקטוע הכל

  צריך בהחלט להדיר אפילו מהכנסת חוגים לא דמוקרטים המיוצגים בה, או כאלה הזוממים להפוך את המדינה היהודית למדינה ערבית דרך התואר התמים של כל אזרחיה.
  רבים מהדתיים הם דמוקרטים שרוצים שהדמוקרטיה תימשך למרות שהאל הוא היחיד בשמיים, אבל לא בארץ. יש בישראל ערבים הנאמנים למדינה היהודית וראוי שיהיו מיוצגים בכנסת, אבל אלה המעוניינים להפוך את ישראל לערבית, אמורים להיות ממודרים ממנה.
  כנסת ישראל אמורה לחזק את ישראל היהודית והדמוקרטית, כך היא הוקמה וכך רצוננו לשמרה

 184. 38
  צודק במיליון אחוז ה"נזלת" הופכת ל"דלקת ריאות"
 185. 37
  צודק!!
 186. 36
  אין מה לגייס אותם לצבא. שיקימו גוף שיסדיר באופן

  יעיל שירות לאומי אזרחי ויהיה מכוונן לצרכי החברה. כך ישובצו בני 18 חרדים לשירות אזרחי- קהילתי באופן מתואם ויעיל. אין מה לגייס אותם וזה פשוט רעיון לא רציני, שלא יביא לשום מקום ולא יקדם אף אחד. גם לא את הצבא.

 187. 35
  כל שכתבת נכון. חבל שלא העזת ללכת טיפה רחוק יותר-כי הבעיה אינה רק חרדים.הבעיה קיימת גם בחינוך נוער מודיעין-שהפך להיות פלוגות סער/שטאזי למציאת שב"חים בחסות משטרת מולדובה ביתם,וזה קצה קרחון של מערכת חינוך מהרסת דמוקרטיה=ראי לנבחרי ציבור,מביבי ומטה=שמרחיבים את הכיבוש,מהרסים דמוקרטיה והשחיתות חוגגת.
 188. 34
  במקום ללכת לעבוד המוני חרדים הולכים לכוללים (כסף קל). קיימת תחרות בין הרבנים השונים למשוך לכוללים שלהם אברכים, ועל מנת להיות יותר פופולריים וכדי שיגיעו אליהם יותר , אותם רבנים יורדים לתת-רמה ומושכים אליהם אברכים ע"י העסקת מחשבותיהם ביצריהם הפרימטיביים ביותר (כמו אצל החילונים - עיתונות צהובה) - סקס/נשים
 189. 33
  אני מסכים עם שטרסלר כל מילה

  (וזה אף פעם לא קרה לי עד היום)

 190. 32
  הרבה כסף קל מוביל להסתאבות, שחיתות, בטלנות, התנשאות, שחצנות, גסות - ככה זה בכדורגל אצלנו, ככה זה בקרב החרדים אצלנו
 191. 31
  צודק
 192. 30
  קרובי משפחתי חרדים - המספרים אומרים הכל :דור ראשון 2 דודות. דור שני 7 בני דודים.דור שלישי 70 בני -בני דודים. כולם חיים מתקציבי העברה של המדינה וגמ"ח.פה וש ם אישה עובדת כמורה.מאוחר מידי.
  1. "קרובי משפחתי" שחקני תיאטרון, דור ראשון ... והיום עברו 70 שנה,והרבה הרבה,היכלי תרבות,מוזיאונים,תזמורות פילהרמוניות,איטדיונים והכל הכל ממשלם המיסים. תפסיקו עם השנאה. אתם עושים לחרדים בדיוק מה שהגרמנים עשו למנדלסונים בגרמניה.
  2. זובליל, חשבתי שקרובי המשפחה שלך גרים בספארי
  3. נבובליל, הדמגוגיה פשוט לא ברמה. ה"מנדלסונים" לפחות ביקשו להשתלב ולהתקבל. הם תרמו לגרמניה מעל ומעבר למספר באוכלוסיה - לעומת זאת החרדים רק לוקחים ואת מה שאינם יכולים לקחת ישירות - הם גונבים דרך וועדת הכספים של הכנסת והתקציבים היחודיים....ואגב: הם יהיו הראשונים שיזרקו אורז על אויבי מדינת ישראל אם יעלה בידם להפיק את זממם - כלומר החרבת המדינה הציונית.ליתר בטחון הם כבר שיגרו משלחת אל אחמדינאג'אד קוראים לזה ביידיש : "אויף נישט צו בדארפען" (ובתרגום לטריפוליטנית מדוברת: "שלא נצטרך")...

   נבובליל, הדמגוגיה פשוט לא ברמה. ה"מנדלסונים" לפחות ביקשו להשתלב ולהתקבל. הם תרמו לגרמניה מעל ומעבר למספר באוכלוסיה - לעומת זאת החרדים רק לוקחים ואת מה שאינם יכולים לקחת ישירות - הם גונבים דרך וועדת הכספים של הכנסת והתקציבים היחודיים....ואגב: הם יהיו הראשונים שיזרקו אורז על אויבי מדינת ישראל אם יעלה בידם להפיק את זממם - כלומר החרבת המדינה הציונית.ליתר בטחון הם כבר שיגרו משלחת אל אחמדינאג'אד קוראים לזה ביידיש : "אויף נישט צו בדארפען" (ובתרגום לטריפוליטנית מדוברת: "שלא נצטרך")...

 193. 29
  למה כל הזמן מאשימים את הציבור?

  להזכירכם, רוב הציבור לא בחר את ש"ס ולא בחר שום מפלגה חרדית יהודית. אלא הוא בחר מרכז! מרבית העם בחר - ליכוד 27 קדימה 29 ישראל ביתנו 15 ביחד היו להם 71 מנדטים!!! הם יכלו לטפל בכול תחלואי המדינה שאנחנו סובלים מהם. אבל פרט קטן כולם שוכחים לציין, הליכוד בראשות ביבי החליט לבצע עיסקה אפלה על חשבון בוחריו ולתת למפלגות חרדיות את כול מה שהן רוצות בתמורה הם ישבו איתו בממשלה ולא עם קדימה. לא רק זה אלא ביבי גם לא היה מוכן להתחלק עם ליבני על השלטון - הכול או כלום!
  נמאס לשמוע פרשנים שמפחדים מביבי, ומפילים את האשמה על כמה הציבור טיפש והוא צריך לקום ולעשות מעשה. הציבור קם עשה מעשה ומי שמשתיק אותו זה רה"מ בכבודו ובעצמו, למה? בכדי שישאר עוד שנה שנתיים או עד סוף הקדנציה בשלטון. תתחילו לדבר אמת - ביבי לא נבחר ברוב קולות אלא עשה תרגיל מסריח שכולם משלמים עליו היום.

  1. מסכים בהחלט
  2. מי עוד נושא באשמה

   גם קדימה תרמה לאי הקמת ממשלה חילונית בכך שלא הסכימה לותר לליכוד על ראשות הממשלה, ובחרה לאפשר גואליציה עם מיעוטים סחטניים. לבני לא קראה היטב את תוצאות ההתעקשות על ראשות הממשלה ובכך אפשרה את קיום שלטון האבסורד של הליכוד.

 194. 28
  ותודה לליף שליקקה ל״אלי ישי יצא גבר!״

  המחאה החברתית צריכה להתמקד בפתרון הבעיה החרדית ולא בשום דבר אחר.

 195. 27
  ההיפך ישראל בדרך לתיקונים שהיה צריך לעשות מזמן
 196. 26
  לחלק גם את הממשלה

  לתת לחרדים את ביבי הליכוד והשטחים, ולהשאיר לחילונים את כל הצרות האחרות

  1. לישב אותם בשטחים ולהעביר הריבונות לפלסטינים, לחרדים לא איכפת
 197. 25
  נתניהו כשר אוצר של שרון היה היחידי מאז קום המדינה שבלם קצבאות חרדים. קיבל יוק. אגב האמונה החרדית הלכתית, שהקב"ה יצר את החילונים כדי לפרנסם
 198. 24
  לשטרסלר בעיות בסיסיות בהבנת המציאות

  1. אין שום רוב דומם חילוני. יש מיעוט חילוני של 40% מהיהודים. אני ממליץ לך לבדוק את נתוני הלמ"ס בעניין. גם החילונים, ובמיוחד הצעירים, אגב, מעוניינים ביותר מסורת ודת - כך אומר המחקר המקיף של 2009 של הלמ"ס.

  2. החרדים אינם מקשה אחד. שסניק מגדיר את עצמו כציוני, הליטאים אינם ציוניים רשמית אבל אין ממש הבדל גדול, החסידים יותר בעייתים, תלוי בחצר. המטורפים שעשו בלגן ויורקים על ילדה הם שוליים שנואים גם בחברה החרדית.

  3. מנגד יש תהליך של יציאה לעבודה, לצבא, ולימודים אקדמיים בקרב הזרם המרכזי . מה שאתה עושה, כשאתה מכליל את כולם עם הקיצונים, זה דווקא לחזק אותם קיצונים וללכד את השורות. ההפך ממה שצריך לעשות - שמעת על הפרד ומשול ?

  1. שטרסלר מבין מצוין

   לא ההכללות מחזקות את החרדים, הכסף מחזק אותם. ללא תמיכה כספית מסיבית שום שורות לא יתלכדו!
   זו רק התרפסות של החילונים לצפות מהחרדים להפוך חרוצים באופן טבעי

  2. לבני

   סוף סוף מישהו מסביר את המציאות (המורכבת) כפי שהיא.
   חבל שאתה קול בודד קורא במדבר הזה של הבורות וההסתה כפי שעולה מרוב התגובות כאן. כמו שכתבת, המציאות הרבה יותר מגוונת. הכללות כמו אלו שבכתבה, רק גורמות לציבור החרדי להגיב כציבור שכולו מותקף ללא אבחנה מה שרק עוזר ומגביר את כוחם של הקיצונים.

  3. אולי לא כולם יורקים על ילדות אבל כולם לא לומדים לימודי ליבה

   מה שגורם לכל הזרמים מש"ס עד ליטאים וחסידים, לא לצאת למעגל העבודה ולשקוע בבערות ובחיים על חשבון אחרים.
   מה שבני לא מציין הוא שבכל הזרמים קיים זלזול בחילונים ובמדינת ישראל, אולי הליטאים נראים יותר מודרניים אבל הם מתייחסים למדינה כאל "הפריץ" ומהפריץ מותר לגנוב כמו שכל ישיבה עושה כשהיא רושמת תלמידים פיקטיביים במשרד הדתות על מנת לקבל כסף נוסף מהמדינה.

  4. בני, לא התייחסת לתקציבים

   המגיב בני, הנתונים שהצגת מעניינים אך כמובן לא מדויקים. החילונים הם הקבוצה הגדולה במדינה ואחריה הקבוצה שמגדירה את עצמה כמסורתית. האמן לי, מי שקורא לעצמו חילוני אינו מעוניין בתכנים דתיים. אף אחד מהחילונים שאני מכירה לא מעוניין במסורת ודת.

   אבל בעיקר חסרה לי התייחסות שלך לתקציבים. חרדים מקבלים תקציבים מכל הבא ליד: קצבאות למשפחות מרובות ילדים ועוד הטבות רבות, השלמת הכנסה (לגבר שלומד), הנחות בארנונה, ישיבות וכוללים מתוקצבים, מוסדות חינוך חרדים מתוקצבים למרות שהם אינם ממלכתיים ואינם עולים בקנה אחד עם החינוך הממלכתי. מעבר לכל הנתונים שהצגת כאילו ישנם חרדים "נורמלים", לא נגעת בסוגיית התקציבים. אילולא היו לוקחים כספים או מקבלים הטבות אנשים לא היו זועמים עליהם כך.

  5. כן צריך לקצץ בתקציבים

   קודם כל, כן הציבור החילוני מעוניין במסורת ובדת. החברים לך מייצגים רק את החברים שלך. אני מזמין לבדוק את הנתונים של הסקר החברתי על דתיות של 2009 של הלמ"ס. הנתונים באמת מפתיעים.

   לגבי תקציבים, אני בעד ביטול כל הקצבאות לכולם ויפה שעה אחת קודם (מלבד מי שלא יכול לעבוד כמו נכים וזקנים). אין ספק שהקיצוץ של ביבי ב- 2003 גרם לחרדים להתחיל לצאת לשוק העבודה וזה מבורך. אבל הסכנה היא שלתקוף את החרדים והדתיים כגוש אחד רק יגרום לאחדות בשורות - כולל מסורתים רבים שלא מתלהבים מהרטוריקה האנטי דתית. וכולם ביחד יותר חזקים מהחילונים.

  6. לקצץ בכל הקצבאות

   קודם כל, כן הציבור החילוני מעוניין במסורת ובדת. החברים לך מייצגים רק את החברים שלך. אני מזמין לבדוק את הנתונים של הסקר החברתי על דתיות של 2009 של הלמ"ס. הנתונים באמת מפתיעים.

   לגבי תקציבים, אני בעד ביטול כל הקצבאות לכולם ויפה שעה אחת קודם (מלבד מי שלא יכול לעבוד כמו נכים וזקנים). אין ספק שהקיצוץ של ביבי ב- 2003 גרם לחרדים להתחיל לצאת לשוק העבודה וזה מבורך. אבל הסכנה היא שלתקוף את החרדים והדתיים כגוש אחד רק יגרום לאחדות בשורות - כולל מסורתים רבים שלא מתלהבים מהרטוריקה האנטי דתית. וכולם ביחד יותר חזקים מהחילונים.

  7. לקצץ?

   אם יש עוד מה שיציל את מדינת ישראל הוא לקצץ את אבר הרביה של הדוסים.
   מכיון שהם אינם עומדים בתור להניח את אברם על הסדן - oh, well ... מאוחר מדי... חבל על דאבדין ולא משתכחין (מדינת ישראל ז"ל)

 199. 23
  בגולה האדוקים נאלצו לעבוד.. כדי לממן את הכוללים שלהם בארץ הקודש

  הכוללים, שהיום הם כינוי לבתי המדרש בהם מבלים אברכים, חרדים בעלי משפחה, את ימיהם, במקום לעבוד ולפרנס את בני ביתם, היו במקורם "כינוי להתארגנות הכלכלית, העדתית, החברתית והדתית בארץ ישראל של חבורת יהודים יוצאי עיר או ארץ משותפת בימי היישוב הישן. היהודים שהתגוררו באותן ערים או ארצות תרמו את כספי החלוקה להחזקת הכוללים, כדי לממן את ישיבתם של אחיהם בארץ ישראל. בשל כך התפתחו הארגונים לפי ארצות-מוצא. יהודי שעלה לארץ היה נרשם בפנקס (כעין מיפקד) של נציגי קהילתו בארץ, כדי שיהיה זכאי לסיוע מהם. ההכללה בפנקס היא כנראה מקור השם "כולל". (מתוך ויקיפדיה). החלוקה ברורה, יהודי בגולה נאלץ לעבוד לפרנסתו של יהודי (חרדי) בארץ ישראל. החלוצים בני העליות הראשונות ניסו לשנות את התמונה. כעת אנו חוזרים למשבצת הראשונה. גורלנו נגזר.

 200. 22
  הכתובת על הקיר : " שביל הכוהנים " ליד הכותל !!!
 201. 21
  מה קרה נחמיה?

  כשזה מגיע לחרדים הליברליות והחופש לבחור כבר לא תופסים? הקריאה להפסקת קצבאות הגיונית,אבל כפיית חינוך? זכותם ללמוד כרצונם.

  1. והביצה

   אתה לא מבין, הם יאלצו ללמוד כרצוננו ללא הקצבאות! ומזה הם מ_פ_ח_ד_י_ם

  2. הבעיה במה שאתה אומר

   היא, שכאשר יפסיקו להם הקצבאות, הם יפסיקו מרוצנם ללמוד בבתי ספר חרדים, ולאט לאט תהיה זליגה לבתי ספר ממלכתים, אז נראה לי שעדיף להם להסכים מראש.

 202. 20
  ארגון

  הציבור משלם כי הוא לא מאוחד.
  אפשר להיות כח מאורגן,מוביל ומשפיע בכל תחום,אם מאה אלף עובדים במגזר הפרטי יתארגנו, ישלמו מס חבר כל חודש בסך 10 ש'ח, שזה מליון כל חודש,אפשר להקים לובי שייצג את הארגון בתחום הפוליטי וגם הכלכלי,
  כמו ההסתדרות,חבר,עו''ד,ארגון הרופאים, חב' חשמל, מקורות,שס, יהדות התורה ועוד

 203. 19
  ובשביל זה צריך קודם כל לשנות את שיטת הבחירות

  כשחברי הכנסת יאלצו להיבחר אישית על ידי ציבור הבוחרים כל אחד באיזורו המפה הפוליטית תשתנה והם יהיו חייבים בדין וחשבון אמיתי לציבור הבוחרים.
  כל עוד הממשלה תלוייה בקואליציה ואיננה יכולה להנות מרוב יציב, החרדים ימשיכו לחגוג ולא משנה איזו מפלגה תשלוט.

  1. נכון: שיטת הבחירות היא המחלה אבל מפלגה אנטי חרדית כמו שהייתה שינוי בראשות טומי לפיד ז"ל גם היא תרופה אם כי זמנית בלבד.
  2. זה לא השיטה זו האוכלוסיה, בדוק את חומות ההגנה שלך

   הבעיה איננה בשיטת הבחירות או בהרכב הפרסונאלי של הפלגות העומדות לבחירה, הבעיה היא האוכלוסיה ושינוי עמדות זה מעשיה של אנשי חינוך אופטימיים, ראה התוצאה עד כה.

 204. 18
  כמה נכון.כתבה זו יש לזעוק בראש חוצות.בהחלט יש לעשות מעשה.
 205. 17
  אתה צודק במאה אחוז איך מתחילים לאפוך את הגלגל ,יש כל כך הרבה ישראלים חילונים שעובדים כל כך קשה לשאת במישפחותהם,והפרזיטים האלו מרוקנים את קופת המדינה,חייבים להפסיק את גל האתאבדות שכל ראש ממשלה נכנע לו בכדי להחזיק את מקומו.
 206. 16
  הבעיה "הסוסים ברחו מהאורווה"
 207. 15
  גיוס חרדים לצבא - זאת התאבדות מיידית

  אתה לא רוצה צבא חרדי, נשלט ע"י אמביולנטיות של "מי נותן הוראות" וגירוש הנשים מן התפקידים שלהם. גם הצבא לא רוצה אותם.

  1. למה? אפשר למצוא להם תפקידים: שיסללו כבישים בנגב, שישלחו אותם לתוך שדות מוקשים כדי לגלות איפה המוקשים, ועוד כהנה וכהנה
  2. שדות המוקשים ניסינו את זה אי שם בצבא ההונגרי
 208. 14
  לא זיהית נכון המחלה

  "חתונת הדמים" של הדת עם המדינה - זו המחלה.
  הטיפול מתחלק לשניים: 1. הוצאת הגידול, כלומר הפרדתה מהמדינה 2. כימותרפיה, כלומר שינוי שיטת הממשל. רק באופן הזה תחדלנה מיד הן הכפיה והן והסחיטה ועימה היהירות, הטפיליות ואובדן דרך הארץ. בתקווה שלא תהיינה גרורות בהמשך.

  לישראל אין את הפריבילגיה "לשקוט אל שמריה" ולאבד את מקומה במועדון המדינות הליברליות והמפותחות, משום שבזה היה טמון עד כה חוסנה, ולא בגלל היותה מדינה יהודית. כל המדינות המתקדמות אוסרות על החתונה המקוללת הזאת, ללא יוצא מן הכלל, כדי להבטיח את הקידמה, רווחת החברה ועימה החוסן המדיני. לפיכך, עלינו לדאוג לגירושין מהירים.

  1. תגובה אינטיליגנטית ומדויקת
  2. בהרכב האוכלוסיה כאן סוציאל דמוקרטיה ליברלית, זה זמני וחולף

   הברית של דם ודת תנצח את הליברלים המעטים וההומניסטים שהם על כף יד אחד. הבעיה איננה בשיטת הבחירות או בהרכב הפרסונאלי של הפלגות העומדות לבחירה, הבעיה היא האוכלוסיה ושינוי עמדות זה מעשיה של אנשי חינוך אופטימיים, ראה התוצאה עד כה.

  3. סוציאל דמוקריה זה עניין זמני וחולף כאן

   הברית של דם ודת תנצח את הליברלים המעטים וההומניסטים שהם על כף יד אחד. הבעיה איננה בשיטת הבחירות או בהרכב הפרסונאלי של הפלגות העומדות לבחירה, הבעיה היא האוכלוסיה ושינוי עמדות זה מעשיה של אנשי חינוך אופטימיים, ראה התוצאה עד כה.

  4. חכם וצודק!
  5. כאשר העם יצא משטיפת המוח שבה הוא שרוי

   אולי כפי שטען ישעיהו הנביא לאחר שתאר את השחיתות והחורבן אבל השאיר פתח של תקוה "כאלה ואלון אשר בשלכת, עוד מצבת בם" אז נקוה שיקרה הנס ושיעיף את הממשלה הפשיסטית הזו לפח הזבל של ההסטוריה היהודית והעולם הדמוקרטי

  6. מלחמת היהודים

   היתה עוד ממשלה שהצליחה להשתחרר מלפיתת הדתיים. גוש אמונים, ההתנחלויות, הישיבות ומערכות השנור החרדית הם עדות לקיצוניות הדת, לפאשיזם ואפליה שמקובלת על כולם כי עם הדתיים לא נסתכסך כי הם יהודים. ומה לא נעשה כדי למנוע את המלחמה בין היהודים? מי שלמד להסתכל מהצד מבין שהפלשתינאים משלמים את מחיר מניעת המלחמה בין היהודים. לא יהיה שקט או שלום במזרח התיכון אפשרי כל זמן שהיהודים לא נלחמו בינם לבין עצמם על עתידם כמדינה.
   השאלה העקרונית היא האם ישראל תוכל להיות מדינה חילונית שיויונית לכל התושבים, כולל תושבים ממוצא אתני שונה ובעיקר הפלשתינאים. או שמדינת ישראל תישאר תיאוכרטיה זמנית בצביונה הנוכחי כמדינת אפרטהייד. מדינה ששורדת על בסיס קבוע של מלחמות לא יכולה לבנות עתיד.

  7. צודק צודק צודק!!!!
 209. 13
  מאמר הסתה מלא שקרים לא מתאים לרמה של עיתון הארץ

  כתיבה מלאה בסיסמאות נבובות ללא שום מקורות פיננסים להסתמך עליהם שום כלל מכללי הכתיבה העיתונאית אינו מיושם הסגנון מתאים לפשקוויל חילוני מימי תנועת ההשכלה לא מציין מקורות לא מביא נתונים לא מצטט פשוט תת רמה

  1. לא צריך מקור כדילדעת שחרדים לא משרתים בצבא.

   חרדים ככל לא משרתים בצבא ונהנים משלל הקצבות ע"ח משלמי המיסים.

  2. היזהר בדבריך!

   זו הוצאת דיבה כנגד שטרסלר, שבכל דיוק משפטי תצא מופסד בה, ואתה חשוף לעונש הקבוע בחוק.

  3. ומה עם הוצאת הדיבה של שטרסלר האנטישמי כנגד כל החרדים במדינה? נאד נפוח שכמותו, כלכלה הוא לא יודע, יודע רק להכפיש ציבורים שלמים. דביל. ושיתבע אותי......
  4. הכתיבה שלך כל-כך גרועה (איפה סימני הפיסוק?). טיפוסי לחינוך החרדי.
  5. לא שמת לב שזו דעה?

   דעתו של הכותב כמו של הרבה אנשים אחרים

 210. 12
  עד עכשיו הוא היחיד שאמר את האמת כהוויתה

  ממה כולם מפחדים? זו האמת ואין בילתה! קצבאות וקצבאות ושוב קצבאות! יופסקו הקצבאות לאלתר והכל יבוא על מקומו (לא בשלום) אבל יבוא.

 211. 11
  אשמים הפוליטיקאים שלנו, לא החינוך החרדי

  הפוליטיקאים המעדיפים ללכת שלובי זרוע עם שליחי הרבנים החרדים במקום למזג כוחות עם מפלגות ציוניות ולהשליט שלטון חוק (וסדר) במדינה, מעדיפים שיקולים קואליציוניים צרים ומוותרים על המדינה ואזרחיה. ואנחנו , עדר מטופש ומסומם, נמשיך להצביע בעדם.

  1. באוסטרליה יש המון שטח פנוי להקמת מדינת ישראל חילונית

   מה אנחנו,מיעוט הולך ומתמעט,מבזבזים את הזמן שלנו על המקום ההזוי הזה בהנהגת המרובע הקדוש:ביבירמןישיברק

   מנשקי המזוזות ומשריצי הילדים לומדי התורה לצד הפלשתינים החיים בקרבנו ממש לא רוצים את מה שמיעוטנו מנסה לזעוק.

   באוסטרילה חסרים אנשי היי טק, ומקצועות חופשיים ויזמים כמונו-אלה שמממנים בטמטומם את ההזייה המשיחית,החינוך החרדי ותוצאותיו-בואו נתארגן,ניישב חבל ארץ נידח שם ונקים לנו מחוז
   יהודי דמוקרטי חילוני יוזם,חורש,זורע מטפח -הם ישמחו,אנחנו נשמח ונשאיר אחרינו את 70% הדבילים שחשובים שהם צודקים,צדיק באמונתו יחיה,אני לא רוצה למות

  2. לא את הזונה, לא את הסרסור אלא את נותן האתנן (פוליטיקאי) חייבים לגלגל בנוצות. חיים, אתה צודק במאה אחוז.
  3. רעיון נפלא

   וכיתתו את טנקיהם לטרקטור. אני מייד בעד. באותו הזמן כדאי להחזיר את פלסטין לערבים כדי שיבנו לעצמם מדינה וכך נוכל לבנות עתיד חיובי וצודק בשקט של המדבר האוסטרלי. רעיון לא רע בכלל.

 212. 10
  לצערי אתה צודק

  וההוכחה לכך היא שגם ראש הממשלה האזרחי לכאורה, אהוד ברק ירום הודו, לא הצליח לשנות כלום

 213. 9
  צודק
 214. 8
  נחמיה, כל מילה בסלע

  כאחד שגדל קרוב מאוד לשכונה חרדית בירושלים. כאחד שיש לו משפחה קרובה מאוד חרדית. אני אומר לך נחמיה, אתה צודק צודק צודק.

  מקור הבעיה היא שיצרנו גוש אוכלוסיה טפיל שאינו מעריך ולא יעריך עד שינסה בכוחות עצמו להתפרנס.
  זוהי תוצאה של פוליטיקה נמוכה שכל ממשלותינו פעלו על בסיסה ושהביאה את האסון הזה עלינו.
  המצחיק הוא, שיש מה לעשות, אבל הפוליטיקאים אינם מסוגלים לחרוג מהשיטה מחשש לגורלם.
  אולי יגיע יום אחד הסטיב ג'ובס של הפוליטיקה ויראה לכולם שאפשר אחרת.
  זה פשוט, שהמגזר החרדי יקבל מה שמגיע לו בהתאם לתרומתו.
  אכן כן, בהתחלה יפגעו גם ממגזרים אחרים.
  יקומו כעשרים שלושים ועדות פרטניות ברחבי הארץ שיבדקו את בקשות בקבצי הנדבות שכנראה יכללו חרדים בדואים ערבים (כנראה הכי פחות) ולבסוף יהודים רגילים שנקלעו למצוקה או גדלו במצוקה.
  הקריטריונים יכללו כמו שאמרת: חינוך, תרומה אזרחית בצבא או שירות לאומי, עבודה וכו.
  אני מקווה נחמיה שאנחנו היהודים ומגזרים אחרים שכן תורמים נתעורר ומישהו יוביל אותנו לפתרון שאינו מתלהם אבל מעשי. 

  1. מאוחר מדי. מימנת את התרבות הכח האלקטורלי שלהם.
 215. 7
  So True

  Also prohibit any political party with a religuous banner

 216. 6
  אי אפשר לגשת לדיון בבעיה החרדית מבלי להבין תהליכים פנימיים בעדה הנצלנית הזו. החרדים לא מסוגלים להתמודד עם השואה ולהאשים את אלוהיהם באדישות שגילה כלפי הקורבנות. לכן הם משליכים את האשמה על הקורבן המצוי קרי החילוניים. השוביניזם החרדי נמצא מושפל בעצם העובדה שהנשים בעדה משכילות יותר מהגברים ואף מביאות כסף הביתה. הכבוד הגברי האבוד הזה מביא אותם להתנשא על נשותיהם פנימה ולהשפיל נשים תמימות במרחב הציבור. העדה כולה דפוקה ונתונה לחסדי הפריצים ששולטים בהם בחלוקת הקיצבאות שהם מקבלים מזיעת אפם של קורבנותיהם החילונים. הרבנים, מתוך חשש למהפכות פנימיות מתעלים את זעם ורגשות התיסכול של המוניהם, החוצה, לעולם המודרני, החכם החופשי שמהשפעותיו חוששים החרדים יותר מכל. העסקונה החרדית מתייחסת בציניות ובזלזול לחולשת הפוליטיקאים החילונים, אותם הם מנצלים לצרכיהם.
  1. אהבתי.
  2. גם נחמיה וגם זלמן צודקים. אבל כלום לא יעזור כי הכוח הפוליטי החרדי רק גדל כל הזמן
  3. יש מה לעשות. האנשים השפויים חייבים להצביע בשיעור לפחות כמו החרדים
  4. גם פנסיונרים צודקים לפעמים - חותם על כל מילה, אבל לצערי זה יעזור ככוסות רוח למת. (מתכון פלא לרבנים שמתבקשים לא פעם לsecond opinion)
  5. יש להשוות את זכויות המיעוט החרדי לזכויות המיעוט הערבי. ישראל הראשונה בעולם אחרי רוסיה הצארית שכופה על המיעוט החרדי שרות צבאי המנוגד לאמונתו ולאורח חייו.
  6. ההבדל הוא שהחרדים ממומנים על ידי בחילונים...

   אפשר אולי לקבל את העובדה שהחרדים לא משרים בצבא, אם כי אפשר היה לצפות מהם שיעשו שרות לאומי, אבל איך הם מסבירים את המימון האגדיר שהם מקבלים ממשלם המיסים לאו4רח חייהם??? זה לא קיים אצל הערבים או ברוסיה הצארית, או אפילו אצל חרדים במדינות אחרות...
   הגיע הזמן להפסיק את המימון המאסיבי של אורח החים החרדי!

  7. שילכו לעבוד בגיל 18 ויעזבו אותנו במנוחה
  8. יותר נוח להיו מושפל - מאשר ללכת לעבודה אמיתית שצריך ממש לעבוד בה ולהלחם עליה - שלא לדבר על ללמוד כדי לדעת משהו בשבילה.
 217. 5
  החילוניים

  זהו אותי זה כבר לא מעניין. אני עזבתי, נסעתי לקחתי איתי את שלושת ילדי. לי נמאס גם לשלם מיסים כבדים, גם לעשות שירות סדיר ומילואים. לא מספיק שעושים מילואים עוד מפטרים אותך תוך כדי מילואים כי "אתה עושה הרבה ימי מילואים". אני סיימתי עם כל זה. פה יש לי עבודה טובה, לא משלם כ"כ הרבה מיסים. הצרות שלי קטנות.. די משעמם. אין דתיים, אין רמאים בצורה כמו בארץ. זהו בינתיים אני פה ומקווה שהילדים שלי יסימו תיכון וילכו לאוניברסיטה ולא לצבא.

  1. ויש צ׳ופר אחד נפלא: הילדים שלך ימשיכו לגלם בתוכם את תסמונת

   היהודים כל כך התרגלו להיות חסרי בית, להיות חסרי האחריות שנוטל אזרח על מדינתו, להיות אלה שעושים מה שאומרים להם, כמו חסותו של האל.
   האל הכל יכול יחליט אילו חיים יהיו לך, אלה מצוות לקיים, מתי לנוח ומתי לעבוד, איזה אוכל כשר  לאכילה, ואתה האיש הקטן לא תתלונן, ולא תמחה אם משהו לא מוצא חן בעינך, כי אלוהים הכל יכול מחליט על הכל.
   גם אתה שם המאושר במדינתו של מי שכונן אותה, שהחליט על צביונה, שהחליט על דרכה, ועל הדרך להגן עליה, החליט מי הם אויביו, ויום אחד אולי תמצא את עצמך משתייך לאוייבים אלה.
   מכיוון שברחת ממשימת חיזוקה של ישראל בדרכה וצביונה, אולי כשיום אחד אתה או ילדיך יזדקקו לישראל הלא נחשבת בעיניך היום, היא כבר לא תהיה קיימת, כי אתה ברחת וגם שיכנעת אולי אחרים ( אני מקווה שלא תצליח), להתנהג כמוך 

  2. פעם ראשונה אני מעזה להודות בפני עצמי שנהגת בתבונה
  3. מדינת ישראל מייצגת פחות ופחות את ערכי

   מעדיף שילידי יגדלו במדינה דמוקרטית וליברלית. האם אתה טוען ש5 מיליון יהודים לא מרגישים בבית בארה"ב לדוגמא? משיחותי עם בני משפחתי החיים שם הם מרגישים הרבה יותר בבית ממני.

  4. גם אני...

   ולמי שכתב למטה על הצ'ופר, אתה לא יודע על מה אתה מדבר. הילדים שלי לומדים באוניברסיטאות הכי טובות שיש, גרים באיזור בלי פשע ובלי אלימות כמו שאתה רואה היום בכל פינה בארץ, ועם אפשרויות לבנות חיים נוחים ופעילים. בלי לקיים עדת פרזיטים על גבם. כואב לי על מה שקורה למדינת ישראל, אבל מספיק כבר עשיתי ומספיק משפחות חרדיות קיימתי וליותר מדי מתנחלים קניתי בתים. ההקצנה וההידרדרות במערכת הפוליטית אם לא תעצר תביא לחורבן המדינה. אנחנו רק העכברים הראשונים שעוזבים ספינה טובעת. כבר היו דברים מעולם.

  5. Me to, my children are as far as they can get. Long ago
  6. יהודים שחיים במדינה שהם אזרחים בה חיים במדינתם

   אדם שהוא אזרח של מדינה בימינו מרגיש את עצמו בבית, בייחוד אם זו מדינה דמוקרטית מערבית, כיוון שהוא שווה בזכויותיו לכל אזרח אחר מכל מוצא שהוא.

 218. 4
  שוב, מאה אחוז צדק נחמיה.

  אנחנו החמורים, הם עם השוט. הרדימו את המחאה, נתניהו משתין על הציבור והם גוזרים את הקופה.

  1. אבל מספיק לילל צריך כל שפוי ללכת להצביע ולפעול בסביבתו ללכת להצביע
  2. החרדים הם הציבור העני והמקופח במדינה. עפ"י דו"ח המבקר, ילדיהם לומדים בשלדי אוטובוסים חלודים ובקרונות רכבת ישנים. בלי מזגנים ובלי תנאי בטיחות.
  3. הכל עפ"י ההנחיה של החבר לנין: "ככל שהמצב במדינה יותר גרוע, מצבם של הקומוניסטים יותר טוב". הסמול מנסה להרוס כי כידוע, כושר השרידות של המכרסמים הוא גדול משל כל היתר.
  4. שינוי - חזרה למפה הפוליטית - חילוניים להצביע בהמוניכם !!!
  5. התבלבלת קצת (ואולי זו פשוט סתם בורות) אבל המכרסמים אינם קשורים לחבר לנין אלא שייכים לסרט "היהודי הנצחי" ותגובתך הופכת אותך לחבר ראוי למי שיזמו את הפקת הסרט הזה
  6. למי שלא עובד אין זכות להתלונן על עוני או קיפוח
 219. 3
  מאמר הסתה מבית היוצר של רוצחי רבין,של גבלס,רק חסר לי איור של עכברים. החרדים הם הקרן הקיימת של היהדות ההלכתית. ההוצאה הסגולית לנפש ולעדה החרדית של המדינה,היא נמוכה מכל אוכלוסייה אחרת. אין פשע-אין תחנות משטרה. תנו להם לחיות. שטרסלר,אתה כלכלן? 90 אחוז מהעם הם הרוב החליוני הדומם?
  1. אין פשע? חילוני שאינו בעל נטיות קיצוניות אינו שוחר מוות אלא פיוס ופשרה ולכן הם חיים קצת טוב מדי עד כדי כך שהאידיאולוגיה שלהם פולשת לחייהם של אחרים ופוגעת בהם. סדר היום של החרדי אינו צריך בכלל להכלל לשלי אלא אם בחרתי בכך. אני לא בחרתי בכך. שיחיו, אבל שישאירו את הרעל בבית. שיחיו, אבל אל להם לחבל באדם הרוצה לעזוב את הקהילה הזו. שיחיו, אבל שילמדו שדעותיהם שייכות להם בלבד והן על אחריותם
  2. אין פשע ואין משטרה כי הם סוגרים את הכל בפנים
  3. הבעייה שהם חיים עלחשבון אחרים.

   חרדים ככל לא משרתים בצבא ונהנים משלל הקצבות ע"ח משלמי המיסים.

  4. זובליל, תממן אתה את הפרזיטים המזוקנים. לנו נמאס
  5. בלבלני תקרא מה שזלמן כתב למעלה ותבין עד כמה אומללה הכת הזו, הנשלטת על ידי כוהני דת חסרי מצפון ושונאי אדם.
  6. בתור ירושלמי מאז ומתמיד אני עד עשרות שנים לבריונות בלתי פוסקת של חרדים. בעבר התפרצו חרדים לקונצרט של הפילהרמונית כי היצירה היתה בעלת סממנים נוצריים והתחילו לצתרוח באמצע הקונצרט. ספגן מכות נאמנות ומאז לא העזו לחזור על כך. החרדים שרפן הכו רגמו והתפרעו מאז שנות החמישים. רדפו את הארכיאולוגים את הרופאים הפתולוגים . השתוללו שנים בגלל שהקימו בריכת שחיה רחוק משכונותיהם. יורקים על אנשי דת נוצריים. רשימה אין סופית. ואנחנו שותקים ושותקים.
  7. החרדים אכן מקום אחרון בארץ בעברות רכוש, ומקום ראשון בעבירות מין.
  8. נחשפתי ליחידה לוחמת בצנחנים,היה תל אביבי אחד,אבל עזב בטרם סיום המסלול. החרדים מתגיסים היום באופן ייחסי יותר מהתל אביבים. זה ברור שהתל אביבים ימצאו מזור בדרכון המילוט שלהם.
  9. מה זה "נחשפתי", זובליל? כולם שם ביחידה הציצו לך? וכמה חרדים היו שם? כי רק טיפש גמור יזהה כיפות סרוגות בתור חרדים. ואגב, גם היום יש בצנחנים יותר מושבניקים וקיבוצניקים מאשר סרוגים, אם מסתכלים על האחוז שלהם באוכלוסיה הכללית. מכל מקום, דבר אחד אין ביחידות הלוחמות - חרדים אין שם!!! יאללה תחזור למכולת
  10. כרגיל הבלים אקזוטיים היישר מן המכולת של נבובליל : החרדים כמעט לא מתגייסים. נקודה. לאחרונה הביעו כמה מן הזקנים המסויידים דמתקרין "רבנים" את התנגדותם העקרנית לנח"ל החרדי. יתר על כן: אם תבדוק בובלינקה למי יש דרכונים זרים יתברר שבאופן יחסי למספרם בין כלל אוכלוסי המדינה לחרדימצ'יקים (וגם לסרוגימצ'יקים) יש יותר דרכונים זרים מלחילונים. א פרופו: לך הרי יש כבר דרכון איטלקי. האם בעקבות נפילתו של קדפי אינך שוקל חזרה למנעמי לוב? אולי תפתח מינימרקט בבנגאזי?
  11. הגדרה: ליברליזם זו אידיאולוגיה שמעדיפה את זכויות העבריינים על אלה של קורבנותיהם. ר' "זכות השתיקה".
  12. באלעד החרדית הוקמה מזמן תחנת משטרה עקב הבעיות שנוצרו שם עם נוער מנותק ומשועמם נא עיין http://www.haaretz.co.il/misc/1.901709
  13. איפה כנופיות הפשע ומשפחות הפשע של החרדים?
  14. תחזקנה ידיך ערן ארגוב

   אתה והמגיבים האחרים שדנתם פה את הבובליל (כמו שמגיע לו) ברותחין, חיממתם את לבי. יחד עם זה, הטיפוס הגזען הזה, ששינאת האשכנזים טבועה בדמו, והוא מחבר בקשר הזוי את "רוצחי רבין" (?!) עם גבלס וכו', ראוי גם למידת הרחמים - אבל מחמת צנעת הפרט לא אפרט.

  15. הנשיא קלינטון אמר שהמתנחלים והעולים מרוסיה מהווים את מירב הלוחמים של צה"ל. זה עתה פורסם שבכל מדינת ת"א יש קצינים קרביים כמו בישוב גדול ביש"ע.
  16. אולי מלבינות כספים אצל הרב פינטו? הרנטגן? הלייזר? הגייזר והבלייזר?
  17. אכן - כולך חרטא!

   ליברליזם היא אידיאולוגיה, שהודות לה גם בורים נמוכי מצח מסוגך יכולים להתבטא באופן חופשי, למרות שלנוכח המתרחש בימים אלה, ספק כמה זמן הדבר יהיה בגדר המותר. גם בענין "זכות השתיקה" ברור לגמרי שאינך מבין דבר וחצי דבר, ולכן לא אבזבז את זמני כדי להסביר לך עד כמה אתה טועה. וכרגיל: מסור ד"ש לחבריך לדרך במרכז הליכוד.

  18. "פורסם"? דבר אלינו בלינקים והשתדל נא בטובך שלא יהיה זה לינק ל"הצופה", "ערוץ 7", "ני-קודה" ושאר השטירמרים הסרוגים למיניהם
  19. שמעת פעם על משפחת פרוש ? על "משמרות הצניעות"? על השבבניקים? שנמשיך?...
  20. פורסם בהבלטה רבה כאן באתר. קוראי "הארץ" יודעים, ואני לא מנהל ארכיון.
  21. בובליל: העם אמר כאן את דברו!

   בתור מכולתניק וותיק אתה אמור לדעת קצת חשבון. נכון לשעה זו (10:20), מתוך 589 מגיבים שטרחו לדרג את יחסם לתגובתך המטופשת, 538 מתנגדים ורק 51 תומכים. ובאחוזים: 91.3% נגד, 8.6% בעד.

  22. יפה כתבת וגם שנון. צחקתי. עכשיו אבכה.
  23. מדוע יש יותר פחות חיילים קרביים מתל אביב (אם זה באמת כך)

   כיבוש מצריך יותר חיילים ויותר פעילות צבאית מאשר מצב של אי-כיבוש כמו זה שהיה קיים עד 1967. המתנחלים רוצים בהמשך הכיבוש בעוד חלק מהתל אביבים מתנגד לכיבוש. אולי זה מסביר למה יש יותר לוחמים בצבא מבין המתנחלים (אם זה נכון). העולים מרוסיה עברו מהאימפריה הרוסית הענקית לאימפריה הישראלית הקטנטונת וקו החשיבה הטבעי של רבים מהם הוא שאין רע בכיבוש ובהתרחבות על חשבון אחרים.

  24. מילוימניקת וכמה קיבוצניקים יש בזק"א, עזר מציון, הצלה ועוד כל מני אירגוני התנדבות?

   על זה כולם שכחו. פשוט כאשר יש סיבה לשנוא אחר, אז שוכחים את כל השאר.

  25. נדב החגב - אתם לא עושים לאף אחד טובה עם איסוף חלקי הגופות שלכם. במקום זאת תתגייסו לצה"ל כמו כולם ותפסיקו לחיות על חשבון החילונים
  26. האם ראית

   בשנים האחרונות חבר במשפחות הפשע שאינו חובש כיפה שחורה גדולה בבית המשפט? מסקנה : כנראה כל אנשי כנופיות הפשע הם חרדים או מקורבים אליהם.

  27. למורח בכוכים : להלן לינק לכתבה העדכנית ביותר (מספטמבר 2010) בנושא שבו עסקינן מאת עמוס הראל באתר "הארץ" : http://www.haaretz.co.il/news/education/1.1221220 בשום אופן (למעט אם הינך דוס תועמלן חובבן) אי אפשר להסיק ממנה את ה"נתונים" השקריים שנסית למכור כאן. לכל היותר נמצאנו למדים שמספר הקצינים הקרביים שלמדו במוסדות חינוך דתיים עלה. אפילו מחבר המחקר מזהיר שאין להסיק ממחקרו שבוגרי מוסדות חינוך דתיים אכן נותרו דתיים במהלך שירותם הצבאי ולכן יש לסייג את הממצאים בהתאם. ואגב: התירוץ "אני לא מנהל ארכיון" בעידן הגוגל נשמע כמו תירוצי השה"י פה"י שהיהודים בגולה היו מנסים להערים באצמעותם על הפריץ ה"גוי"....ככל הנראה זה מלמד משהו על המנוליות הסרוגה , לא כן?

   למורח בכוכים : להלן לינק לכתבה העדכנית ביותר (מספטמבר 2010) בנושא שבו עסקינן מאת עמוס הראל באתר "הארץ" : http://www.haaretz.co.il/news/education/1.1221220 בשום אופן (למעט אם הינך דוס תועמלן חובבן) אי אפשר להסיק ממנה את ה"נתונים" השקריים שנסית למכור כאן. לכל היותר נמצאנו למדים שמספר הקצינים הקרביים שלמדו במוסדות חינוך דתיים עלה. אפילו מחבר המחקר מזהיר שאין להסיק ממחקרו שבוגרי מוסדות חינוך דתיים אכן נותרו דתיים במהלך שירותם הצבאי ולכן יש לסייג את הממצאים בהתאם. ואגב: התירוץ "אני לא מנהל ארכיון" בעידן הגוגל נשמע כמו תירוצי השה"י פה"י שהיהודים בגולה היו מנסים להערים באצמעותם על הפריץ ה"גוי"....ככל הנראה זה מלמד משהו על המנוליות הסרוגה , לא כן?

  28. יש מקום לכל אדם לחיות לפי מצפונו -אבל לא על חשבון זולתו

   במשך 2000 שנות גלות הדת היהודית שמרה על קיומו של העם היהודי. אלה שלא שמרו על הדת נעלמו ואינם עוד בין היהודים. אבל מאז הקמת מדינה לעם היהודי המדינה היא השומרת על קיומו של העם היהודי ולא הדת וההלכה. לכן במדינת היהודים ההלכה לא תשלוט . רק חוקי המדינה . שהיא חילונית ודימוקרטית. שחיה עם נורמות נאורות ומתקדמות ככל מדינות העולם. כל אחד רשאי להתנהג לפי מצפונו אבל לא על חשבון המדינה. יש להפריד את הדת מהמדינה. מדינת חוק ולא מדינת הלכה.

  29. לרפאל: BRAVO - כן ירבו כמוך. יישר כוח.
  30. קלינטון אמר שהדתיים והרוסים חיזקו מאוד את הסיגנון והפילוסופיה והמנטליות הטוטליטרית-אייטולית בישראל ולא אמר מילה על חלקם בצה"ל. שמור את הפנטזיות וסירוסי הדברים לעצמך להבא
  31. הקמת החליפות החרדית היא העונש של הציונות האשכנזית.
  32. אם החרדים לא מתגייסים לצבא הרשע הציוני זה רק מקנה להם אלף נקודות זכות. הציונות מחוייבת לחרדים כי הם שמקנים לציונות את הלגיטימיות הדתית ''היסטורית'' לביצוע הפשעים המחרידים שהיא מבצעת נגד העם הפלסטיני אדון הארץ. ערן ארגוב היקר על מה התרעומת שלך לגבי ריבוי הדרכונים בידי החרדים להיפך עליך לעודד את התופעה שתהפוך לנחלת כל הכוזרואשכנזים שהתחזו ליהודים וכך ישובו בנים לגבולם ברחבי ארופה האוהבת אותם כל כך.
 220. 2
  חרדים

  הכל נכון למעט העובדה שבנימין נתניהו לא המציא את השיטה אבל הוא ממשיך בשיטה אין פוליטקאי שרוצה שלטון שיפסיק את השיטה.

  1. היה פוליטקאי ששינה

   אריק שרון שמו.
   אבל מאז כבר שינו הכל בחזרה

 221. 1
  שטרסלר שכח לציין גם

  שיש לנו זמן מצומצם לשנות את מערכת החינוך שלהם לפני שהם ישנו את מערכת החינוך שלנו... עוד 30 שנה יהיה רוב חרדי בקרב האוכלוסיה היהודית בארץ. זה אומר שאם בבחירות הקרובות לא נעלה מפלגה שתשנה את זה יהיו אולי עוד הזדמנות או שתיים לפני הסוף.

  1. איפה יש לנו מפלגה שתשנה את זה?

   החילוניים מכירים סוף סוף בבעיה אך אין מפלגה אמיצה ואין מנהיג אלטרנטיבי אמיץ

  2. אנא החלף את המילה "חרדים" ב"ערבים". האם מאמר זה היה מקבל במה? צא ולמד את הצביעות...
  3. לי דווקא היה פתרון יעיל לבעיה, אבל לא איפשרו לי לסיים.
  4. לחרדים האשכנזים כבר עשרות שנים אין יותר מ-5 ח"כים. הש"סניקים חרדים רק לכסף. מספר התלמידים

   בבתי הספר של החרדים אינו אינדיקציה, משום שהורים מסורתיים רבים, שאינם חרדים, שולחים אליהם את ילדיהם כדי שלא ייצאו לתרבות רעה. בתי ספר ממלכתיים לא מעטים הפכו לאתרי פשע.

  5. יש מפלגה אחת כזו כרגע. הוקמה לפני 4 שנים ע"י ראש ישיבה לשעבר

   מפלגת אור
   http://orr.org.il/

  6. "הבדיחה" שלך מזעזעת יותר מהמעשה של החרדי
  7. התגובה מתייחסת למי שחתם בשם אדולף
  8. לאלי הדמגוג

   הערבים בארצנו הם אולי לא ציונים גדולים אבל הם לא זוכים לסל הטבות והמדינה בהרבה דרכים
   מפלה אותם לרעה, להבדיל אלף הבדלות מ"אחינו" החרדים שגם שונאים אותנו וגם חיים על חשבוננו.
   ממש נס עשה להם הקב"ה ישתבח שמו.

  9. 30 שנה? הצקת אותי . הם כבר משנים מזמן

   בעקיפין על ידי זה שהתקציבים שיכלו להיות מופנים להשכלה גבוהה באמת הולכים למקומות של אנטי השכלה - וישירות בכך שהם משפיעים כבר עכשיו על תכנים תפיסות ופרשנויות.

  10. האם לערבים יש כוח פוליטי כמו לחרדים?

   האם הערבים סוחטים את קופת המדינה? מה הקשר. אתה הוא הגזען.

  11. כיום למעלה מ-50% מילדי כיתה א' הם או חרדים או ערבים. עוד 12 שנה הם הרוב...

   יש לחלק דחוף את מדינת ישראל לקנטונים - מחוזות כמו בשוויץ אחרת מדינת ישראל תתחסל. 12 שנה עוברים מהר!! אל תהיו בנות יענה ואל תצביעו נתניהו מחריב ישראל.

  12. יעל

   כל הכבוד יעל בד בבד עם נסיון לעזור לחרדים ולמדינה צריך לחשקיט ולסתום ת'פה לשומאי הערבים

  13. לא להאמין לדמגוגיה הימנית-דתית הטיפוסית בתגובה שטוענת שערבים מקבלים כמו החרדים...

   זה כ"כ רחוק ותלוש מהמציאות שאינני יודע היכן להתחיל... אז נעזוב את זה :)

  14. לא 30 שנה

   עוד 30 שנה יהיה רוב חרדי, נכון
   אבל הרבה לפני כן החרדים יכנסו לקואליציה יחד עם המפלגות הערבייות....................
   ואז יהיה לנו ראש משלה ערבי ושר אוצר חרדי.

  15. יש המון הבדלים

   הערבים הם ציבור מקופח לכל הדעות. הם לא מתקבלים לעבודה במקצועות שלמדו, הם מופלים לרעה בפיתוח תשתיות, בדיור ובעצם בכל דבר. הערבים מלמדים לימודי ליבה בביה"ס ואינם מצפים שהציבור יפרנס אותם. העוני הערבי נובע בעיקר מהזנחת החינוך ע"י המדינה ומהדרת ערבים מהתעשייה היהודית. העוני החרדי נובע מהשקפת עולם שחרדי שילמד ויעובד עם חילונים יתפקר. השקפת העולם הזאת אינה מופרכת. כל הציונים החילונים הם דור שלישי או רביעי למשפחות דתיות. אז זה נקרא תנועת ההשכלה. היום - לימודי ליבה.

  16. גם הערבים, הם טפילים, ובטח החרדים. אותו הדבר.