פוטין שלנו, פוטין שלהם

פוטין שלנו שונה מפוטין שלהם. פוטין שלהם הוא ראש ממשלה השואף להיות נשיא, בעוד פוטין שלנו הוא שר חוץ השואף להיות ראש ממשלה. פוטין שלהם הוא מדינאי כוחני ויהיר, המשרת את האינטרסים של רוסיה, בעוד פוטין שלנו הוא פוליטיקאי כוחני וציני, הפוגע באינטרסים של ישראל.

פוטין שלהם הוא צאר מודרני, ואילו פוטין שלנו הוא גרוטסקה של צאר. פוטין שלהם מעניק למולדתו סוג בעייתי של עוצמה, ואילו פוטין שלנו מחליש את מדינתו באופן חמור. הוא משבש את יחסינו עם ארצות הברית ומחבל ביחסינו עם אירופה ויוצר בעולם את הרושם שכולנו בריונים. פוטין שלנו הוא אות של קלון המוטבע במצח של מדינת ישראל.

בראש ובראשונה, פוטין שלנו הוא בושה לליכוד. שום תירוצים לא יעזרו: הליכוד היה אמור לעשות כל מאמץ כדי להקים ממשלה שלא תהיה תלויה בחסדי הימין הקיצוני. הליכוד לא עשה זאת. הוא העדיף חיי אימה עם ישראל ביתנו על חיים משותפים עם קדימה.

ואולם פוטין שלנו הוא גם בושה לקדימה. כידוע, יו"ר האופוזיציה היא יציר כפיו של פוטין שלנו. במשך שנים היא ניהלה אתו רומן פוליטי חשאי, וגם היום היא נזהרת שלא להתעמת אתו חזיתית. גם הליכוד וגם קדימה, במעשיהם ובמחדליהם, הפכו את פוטין שלנו לציר המרכזי של המערכת הפוליטית הישראלית. הם לא נידו אותו ולא הרחיקו אותו, אלא אפשרו לו לעלות ולהיות לממליך המלכים של ישראל.

פוטין שלנו הוא בושה לתקשורת. גידי וייץ פירסם ב"הארץ" לפני חמש שנים תחקיר מדהים על שר החוץ. מוטי גילת עשה את שלו שוב ושוב. קבוצה קטנה של עיתונאים התריעה בלא הרף על הנגע הפוטיניסטי הפושה בארץ. אבל ככלל, התקשורת הישראלית בשנים האחרונות מראה סלחנות מוזרה כלפי איש העסקים הקפריסאי, שסחר בעץ, ביין וברובלים. היא איננה ממקדת בו אש כפי שמיקדה אש באריה דרעי, באהוד אולמרט, באהוד ברק ובבנימין נתניהו.

שר החוץ ליברמן בפגישה עם ראש ממשלת רוסיה פוטין, שלשום במוסקווה. הסיטואציה מזכירה את הצהרות התמיכה במובארק בימי ההפגנות בקהיראי-פי

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב מאמרי "הארץ" ישירות לפייסבוק שלכם

כך גם מערכת המשפט. באוגוסט 2009 העבירה המשטרה לידי פרקליטות המדינה את תיק אביגדור ליברמן. כשנתיים וחצי חלפו, עד שהתיק הממוסמס הגיע השבוע לשימוע. כעת נאמר, שייתכן כי יחלפו חודשים עד שהפור ייפול. גרירת הרגליים הזאת איננה מובנת ואיננה מתקבלת על הדעת. בהעדר הכרעה - לכאן או לכאן - פרשיות פוטין מזהמות את התהליך הדמוקרטי בשיקולים לא ענייניים ובמניעים זרים.

פוטין שלנו הוא בושה לעלייה הרוסית. מיליון העולים שעלו מברית המועצות ומחבר המדינות השביחו את ישראל בכל תחום - מדע, טכנולוגיה, רפואה, תעשייה, מוסיקה, אמנות. אבל העלייה המרשימה והאיכותית תרמה תרומה שלילית לחיים הפוליטיים בישראל. כאשר היה עליה לבחור בין דמוקרט הגון ונבון כנתן שרנסקי לבין תעתיק נלעג של פוטין - היא העדיפה את השני. לכן מאות אלפי עולים משכילים שנמלטו מהרודנות אל החופש מיוצגים היום בכנסת על ידי ידידם של רודנים, המסכן את החופש.

ואולם פוטין שלנו הוא גם בושה לאליטה החילונית הוותיקה. בכל פעם שהוא חש כי שנאת הערבים מיצתה את עצמה, המתנחל מנוקדים מציע לשבט החילוני כמוסות מורעלות של שנאת חרדים. פעם אחר פעם השבט החילוני נופל בפח. הוא משלה את עצמו, ששומר הסף הכוחני יגונן עליו מפני יהדות התורה וש"ס. כך, באמצעות מניפולציה שקופה, מצליח הלאומן הקיצוני לזכות לאהדה וסלחנות של חילונים רבים.

השורה התחתונה מבישה. גם בעולמו של פוטין שלהם וגם בעולמו של פוטין שלנו מושג המפתח הוא כבוד. כבוד אישי, כבוד לאומי, כבוד בינלאומי. אבל פוטין שלנו אינו מנהיג של כבוד, אלא מנהיג של אי כבוד. הוא פוגע פגיעה אנושה בכבוד ובעוצמה של מדינת ישראל. הגיעה השעה שהישראלים יסירו מעליהם את הקלון. פוטין? לא, תודה. לא אצלנו. לא במדינה היהודית-הדמוקרטית הזאת.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 76
  That's a posting full of inisght!

  That's a posting full of inisght!

 2. 75
  מאמר שלי, מטעים בתור תגובה

  על רוסים ה-"פאשיסטים" וישראלים "נאורים"

  חברה בישראל בנויה בצורה כזאת שהיא מחולקת לאליטה "פרגמאטית" לכאורה וקבוצות הפריפריה. אליטה שלנו מצטיינת ביכולת להאשים קבוצות הפריפריה בחטאים שלה עצמה. כתוצאה מכך קבוצות הפריפריה יוצאים אשמים בכל מה שקורה במדינה, ואליטה נשארת על סוס לבן נקייה ונאורה.

  די להביא שתי דוגמאות לתופעה – חרדים וקהילה רוסית בישראל.
  חרדים הם האשמים בכל תוצאות הרסניות ובזויות של סטטוס-קוו בישראל כמו למשל חוסר תחבורה ציבורית בשבתות, חוסר נישואיין אזרחיים בישראל, מגבלות לפעילות עסקית בשבתות. האמת היא שהזרם המרכזי היה יכול לפתור את כל הבעיות הללו בצ'יק אילו רצה. אבל הוא לא רוצה ולא צריך את כל זה. חלק גדול מהמרכז הפוליטי גם טוען שהמגבלות הטיפשיות והאנטי-ליבראלייות האלה משרתות "אופי יהודי של המדינה". רוב צירי מפלגות המרכז לדורותם מצביע בכנסת נגד יוזמות לחקיקה שנועדות לשנות את המצב הקיים. אבל מאשימים בזה רק את האורתודוקסים. יתר על כן, מאשימים אותם גם בדברים שמפריעים לכאורה לאותו מרכז הנאור כמו חוסר רצון לשמוע שירת נשים ולהפך, רצון לשמור על הפרדת נשים באוטובוסים שלהם שאינם משרתים קבוצות אוכלוסיה אחרות. דברים אלה הם שוליים לגמרי לאומת תחבורה ציבורית בשבתות מבחינת איכות החיים במדינה, אבל דווקא הם חשובים משום מה למרכז הישראלי הנאור.

  מצב דומה קיים גם בכל הנוגע לקהילה הרוסית בישראל. היא משחקת תפקיד "הפאשיסט והגזען האולטימטיבי" עבור המרכז הנאור. אגב, בקהילה שלנו יש מספיק פאשיסטים וגזעניים אמיתיים, והם נהנים לשחק את התפקיד הזה כמו האורתודקסים בחלק שלהם. אבל בואו נדבר דוגרי.

  בית המשפט העליון אוסר לערביי ישראל להתאחד עם אהוביהם בתוך ישראל. זאת לא גזענות, זאת שמירת אופי המדינה. פרוייקט התנחלויות מהתחלה ועד הסוף מהווה תוצר חשיבה ומעשים של מרכז ישראלי "נאור" לכאורה. מיליטריזם ופולחן הצבא ששמה את עצמה מעל חברה אזרחית מושרשים במרכז הפוליטי הישראלי, וארגונים שנלחמים בנישואיי התערובת כדי למנוע "התבוללות" גם יצאו מתוככי ה"מרכז הנאור" הזה.

  אבל דווקא רוסים הם הגזעניים האולטימטיביים בישראל. אנחנו אוהבים את ברייוויק, הרוצח הנורווגי. אנחנו מביאים נאצים מרוסיה שמשבחים את היטלר לכנסת וליד-ושם ומכריזים שהם בני ברית שלנו בלוחמה ב"נאציזם היסלאמי". אנחנו שופכים מים לפניו של חבר הכנסת ערבי. פויה, לא יפה. אנשים מכוערים שגדלו במדינה טוטליטארית לא מבינים מה הם עקרונות דמוקראטיה וליברליזם.

  בואו נעשה סדר. על איזה דמוקראטיה בכלל מדובר כאשר ל-3.5 מיליוני בני-אדם שלא שייכים לאומה שולטת ומתגוררים בשטחים מוחזקים על-ידי ישראל אין זכות הצבעה בישראל, אבל ל-300 אלפי בני העם השולט יש? או-קיי, 3.5 המיליונים האלה אינם מתגוררים בשטח המדינה הריבונית, הם "תחת הכיבוש". אבל 300 אלפים יהודים מתגוררים באותם השטחים שאינם שטח ריבוני של המדינה ומצביעים. כן, הם נמנים עם העם השולט. אבל למה מיליון אזרחי המדינה, בני אותו העם שמתגוררים בארצות-הברית, רוסיה וקנדה אינם מצביעים? איפה ההגיון? מערכת שלנו לבחירת הראשות המחוקקת אינה דומה לשום דבר בעולם המודרני ואינה יכולה להחשב דמוקראטיה. מה פלא שהיא אינה מסוגלת לקבל החלטות דמוקראטיות? אילו ברוסיה של אמצע מאה ה-19 היה פרלמנט, ורק בעלי האדמות יכלו להצביע לו, צמיתים שלהם לעולם לא היו יוצאים לחופשי. אילו בארה"ב של אותה תקופה היו מצביעים בקונגרס העם לתת חופש לעבדים השחורים שלא הייתה להם כמובן זכית הצבעה, עבדים לא היו יוצאים לחופשי עד אצם היום הזה. למה אנחנו חושבים שהכנסת הישראלי במצב הנוכחי, כאשר 3.5 מיליוני תושבי השטחים המוחזקים אינם נהנים מזכות הצבעה, אבל 300 אלף מתנחלים עם מוטיבציה אידאולוגית חזקה כן נהנים ממנו, יכול לקבל החלטות דמוקראטיות? הסטייה הסטטוטורית הזאת היא הסיבה היחידה לכך שמערכת פוליטית ישראלית נוטה תמיד לכיוון הימין. אבל אף אחד בזרם המרכזי הישראלי אינו מדבר על חוסר לגיטימיות בסיסית של רשות המחוקקת בישראל במצב הקיים. גם אלה שמציבים את עצמם ב-"מרכז הנאור" אינם מדברים.

  אבל בואו נחזור לקהילה הרוסית. הגיעו למדינה מיליון איש ואישה בלי שום יכולת הימצאות בה והבנה של לאן ולמה הם נוסעים, העיקר לעזוב את ברה"מ הקורסת. את ההנהגה הקהילתית מנו להם מלמעלה מקרב פעילים ציוניים ואסירי ציון מוכרים כבר לאליטה ישראלית. חלק גדול בתוך הקבוצה הזאת כבר בהיותם בברה"מ אהדו את מאיר כהנה ואת הפלג הכי קיצוני בימין הישראלי. זה לא הפריע לאליטה הישראלית למנות אותם אנשים למורי דרך של קהילה רוסית כולה. בזמן שפשוטי העם עסקו בהשרדות יומיומית של "קליטה ישירה" וניסו נואשות לעלות מעל פני המים, אותה קבוצה ימנית כהניסטית קיבלה בברכה כל מקומות הכי טובים ומשפיעים במדיה ישראלית בשפה הרוסית. עד ליום הזה הם לא מרשים להופיע במדיה זאת לאף בעל דעות שמאל. עשר שנים הספיקו כדי לעצב קהל בוחרים ימני עם דעות ומנטליות כמו בגרמניה ווימארית של תחילת שנות ה-30. קהל בוחרים זה בחר בנציגיו אוטנטיים – ליברמן וחבר מרעיו. ופתאום איזה באסה, הופיעה בישראל קהילה שלמה של פאשיסטים וגזעניים שמעריצים רק כוח ואינם מבינים דמוקראטיה וליבראליות מה הן.

  סליחה לכם, ישראלים מתונים ונאורים. שכחתם כבר, את מי מניתם לנו לפני עשרים שנה בתור מורים רוחניים? שכחתם את מי מניתם לראשי מערכות עיתונים וסטודיות, את מי קיבלתם בזרועות פתוחות ובשירת הלל ליד כבש המטוס וקראתם להם ציונים אמיתיים? עם אתם עולים עלינו במשהו, אז רק ביכולת חשיבה כפולה אורווליאנית ויכולת למנות קבוצות פריפריה לתפקידי שעירים לעזאזל. וכאשר בלוגרים וטוקבקיסטים רוסיים אומרים ברוסית או בעברית את מה שאתם ומורים שאתם מניתם להם למדו אותם, אתם פתאום מזדעזעים.

  אני מאמין דווקא שאם יש לישראל עתיד כלשהו הוא יבוא מצד קואליציה של כל מיעוטיה – רוסים, ערבים, אתיופים, חרדים ומזרחיים. הם יתאחדו סביב רעיון של מדינה דמוקראטית של כל אזרחיה. ברית זאת תתן לכל קבוצה את הדרוש לה בלי לפגוע באינטרסים חיוניים של קבוצות אחרות. ולכל קבוצה יהיה תפקיד טבעי שלה בפסיפס תרבותי לאומי ולא תפקיד של שעיר לעזאזל למען להלבין את המרכז הפוליטי הישראלי הנאור לכאורה.

  רבין לאוניד, מתרגמן ובלוגר.


 3. 74
  הקלות הבלתי נסבלת של כתיבה שטחית
 4. 73
  פוטין רוצה למשול ברוסיה בעשרים שנה הקרובות פרס מושל במדינה כבר 50 שנה אז מי פוטין האמיתי?!
 5. 72
  שביט שלנו ושביט(תומאס פרידמן) שלהם

  מתברר שגם מה שמוביל אותך זאת שנאה ולא יותר ועוד יותר גרוע האמת לא ממש מעניינת אותך.אם היתה לך מעט יושרה עיתונאית לא היית כותב מאמר שכזה כיוון שאין מקום להשוואה כלל וכלל בין השניים אף ששניהם דוברים את אותה השפה

  1. היושרה של ליברמן עלק זוכה כאן ללידת עכוז. מאברוק.
 6. 71
  התקשורת שלנו והתקשורת שהיינו רוצם שתהייה.

  הת.יקשורת שלנו נתנה הנחות לשרון בענין האי היווני . התקשורת שהיינו רוצים היא תקשורת שתיהייה הוגנת ותדווח אמת. התקשורת שלנו היתעלמה מלחקור מאין היגיעו מליונים לחשבון הבנק של עגלעד שרון ומדוע. התקשורת שהיינו רוצים היא כזו שתחקור את הפרשה לפחות כפי שחקראה את עינין המתנות של נתניהו..התיקשורת שלנו ירדה לחייו של נתניהו רק בגלל שנבחר נגד רצונה . התיקשורת שהיינו רוצים היא זו שתיתן לראש ממשלה נבחר לפחות 100 ימים של חסד. התיקשורת שלנו התעלמה מעבירות בולטות שעשה ברק בעת שהתמודד בבחירת 99 התיקשורת שהיינו רוצם התעלמה והשתיקה את המקרה. הייתי יכול לציין עוד מאות ואולאי יותר של מקרים שהתיקשורת מעלה בתפקידה בכוונה!!!! ומה שעושה ליברמן טוב לישראל לשיטתו ולכתבה שלך מר שביט הייתי אומר הגמל באמת אננו רוה את הדבשת שלו.

 7. 70
  יוצא מן הכלל, שפתיים יישקו
 8. 69
  צודק - וכל מי

  שהצביע ל"ליכוד", או ל"קדימה" = שותף מלא לפשע.

 9. 68
  פוטין שלנו ושלהם. ארי שביט רק של ברק.

  להם ולנו יש פוטין. לאהוד ברק יש ארי שביט.

 10. 67
  בקצב הנוכחי, פוטין "שלנו" עוד יעשה שימוע למדינת ישראל!!!מילה זאת מילה!!!
 11. 66
  צודק

  כל מילה בסלע . פשוט מאוד פיטפוטין

 12. 65
  ביבי הוא הוא האשם העיקרי בנזק שגורמים ליברמן וישי. היה יכול לבחור בקדימה לשותפה מועדפת במקום שותפיו הטבעיים והמזיקים מאד מש"ס וישראל ביתנו
 13. 64
  מי שמינה אותו לשר החוץ הוא נושא באחריות
 14. 63
  קלעת בול: מנהיג של אי-כבוד.
 15. 62
  "קניית לב החילונים "באמצעים בדוקים נוספים : מדי פעם "נשות הסיעה" מגויסות למאבק מגדרי


  או/ ו "מנהלת חשבונות" פאינה ק .יוצאת למאבק מתוקשר נגד האליטה הכלכלית ...

 16. 61
  תגובה

  תכתוב: "הנני רוסופוב" וסגור פינה, למה להציג כאן נונסנס טהור, הרי שמך רשום במלואו, די חבל, לדעתי.

 17. 60
  ארי כוכב נופל

  חשבת שאתה מיוחד. צעקת מלא גרונך כי נתניהו הוא האיש היחיד שיכול להוביל אותנו. יצאת בסדרת מאמרים בזויה בעיניי כנגד האלטרנטיבה שלו לפני הבחירות.
  חשבת זה ביבי אחר....פוחח
  המוסוליני שלנו עוד יתברר כיותר מוסוליני משלהם.
  ואתה לא תכתוב מאמר חרטה

 18. 59
  עם כל הערכה אתה כותב שטויות במיץ של עגבניות
 19. 58
  שביט התבלבל, הוא התכוון לברק [יש בחירה, איזה ברק שאתם רוצים...].
 20. 57
  Bibi and Liberman have proved beyond all doubt that public is damn stupid--they voted for them
 21. 56
  יש ראש ממשלה שמפשל. וגם שר בטחון חבר שלהם.
 22. 55
  ובממשלה העלובה הזאת יושה פוטין ברק הלא מבריק. הס מלהזכיר כמובן.
 23. 54
  השוואה דמגוגית. שלנו הוא לא פוטין.
 24. 53
  ליברמן פוגע באינטלגנציה של אנשים חושבים ובדרך גם במדינה
 25. 52
  והיה ופוטין שלנו ישלח ל''מקרר'' זה יהיה יום גדול עבורי
 26. 51
  למזלנו,פוטין שלנו לא סופר את התקשורת הבולשביקית
 27. 50
  ליברמן פשוט לא מבין.(די ליברמן! די!)

  אולי זה האויר בנוקדים, (שירתתי במילואים שם פעם, מקום מפוקפק במידה...) ואולי החינוך השונה ואולי פשוט לא בא לו לעשות למדינתו טוב!!!
  איך אפשר עוד להסביר את הריחוק, אטימות, ולגאריות וחוסר הכבוד שאנו מקבלים משר החוץ שלנו? עד מתי?
  די ליברמן! די!
  פנה לעסקייך (הזהר מהרשויות!!) ועזוב את ניהול הסדר התקין והנורמאלי לאנשים אחרים בבקשה! די ליברמן! די!

 28. 49
  אתה מזכיר לי את המגלומן ש. מופז שליגלג על עצמו ש'ינצח' בבחירות גם את צ. לבני בפריימריז וגם את נתניהו בבחירות [עם 40 מנדטים] לאחר ש"גברת לבני סיימה את תפקידה כיו"ר קדימה". מגלומניה היא תופעה של אנשים כמוך או מופז שאין להם ברקס בשכל ורצים איתו מוכי אמוק לתהום הברברת האינסופית של כל יום מאמר [כל יום]. ואם אין זו מגלומניה - אז מהי? אגב, ליברמן לא פחות שר חוץ טוב מפרס שחתר תחת כל מי שהיה מעליו, רבין או שמיר או השד בעצמו. ופי מיליון טוב יותר מדוד לוי שירד מהעץ ופי מיליארד מאותה ציפי שמופז חיסל אותה אמש וכך הלאה עד קץ הימים, עד למולטוב או קיסינג'ר או אנתוני אידן וכל החארות מבית היוצר הצרפתי מימי האימפריאליזם ועד היום הזה. לעומת זאת ליברמן למרות שאינו דווקא הכי מוכשר להיות שר חוץ, להשוות אותו לפוטין הוא מעשה הזוי ואפילו לא משל היה. אגב - היית ממנה את חיים רמון? את צחי הנגבי? את עו"ד ווייסגלאס? את אלי אפללו? את זהבה גלאון? או את עמוס עוז - נניח. תן לי שם אחד שאתה ושאר עם ישראל יחיה איתו בשלום. שם אחד.
 29. 48
  שביט - לא נתת דוגמא אחת של שחיתות רק חזרת פוטין פוטין.. אולי כי אין כלום בדברך ?

  או שאתה ממחזר דברי הבל ופוחד מתביעת דיבה ?

 30. 47
  העינים של ליברמן וטשרניחובסקי

  הדבר הכי מעניין בליברמן הוא עיניו המתרוצצות, המעלות על הדעת את שירו של טשרניחובסקי בו מספרת האומנת הרוסיה שכאשר נולד ילד בערבות רוסיה מיד מזהים את שיוכו האתני על פי התנהגותו. אם זרועותיו נעות ללא הרף יודעים שהוא רוסי המחפש משהו שיוכל לגנוב, אולם אם עיניו מתרוצצות יודעים שהוא יהודי המחפש מישהו אותו יוכל לרמות.

 31. 46
  הפוטינים

  1. בראוו על כל מילה. 2. נורמלי שפוטין שלנו נלחם על כבוד: כל אחד נלחם על מה שאין לו...

 32. 45
  הלוואי שישראל ביתנו בעצמם יפטרו ממנו אחרי הגשת כתב האישום

  וימצאו מישהו ראוי ולא מושחת להוביל אותם.

 33. 44
  טוב בסדר, השתכנענו-בבחירות הבאות נצביע לא לליברמן, אלא לאיחוד הלאומי...
  1. עדיף. ועד כמה שזה אולי יפליא אותך, כשמאלני אני מעדיף שהימנים יצביעו ליכוד ולא קדימה. מפלגה עם מצע שאני לא מסכים איתו עדיפה על מפלגה ללא עקרונות כלל.
  2. זה בסדר. גם לליכוד אין עקרונות (מלבד עיקרון אחד: השלטון)
  3. נבצר ממני להבין את ההגיון בתגובה. כמצביע קבוע לעבודה, אני מודה שמצאתי בית דוקא בקדימה
 34. 43
  על אפך וחמותך אצביע לפוטין שלנו
 35. 42
  להחליף את השם מ"ישראל ביתנו" ל"רוסיה אימנו"
 36. 41
  בבחירות הבאות ..

  בבחירות הבאות להצביע רק למיפלגה שבמצע שלה יופיעו: הפרדת הדת מהמדינה, חוקה לישראל ומישאל עם על עתיד השטחים !!!

 37. 40
  אפילו אם תיקח צעירה מצליחנית כמו הרוסיה ממעושרות.תבין שגם הדור הצעיר הרוסי מסונוור ממנו

  הבוחרים הרוסים הם בבואה של פוטין עליו אתה מצביע.אין צורך להחניף להם.ההפך.צריך להוקיע את הבורות והחשיכה שממנה הם הגיחו לפה והם מתקבעים בה.ההגירה הרוסית שלילית במובנים רבים .היא הביאה גם פשיעה גדולה וגם דפוסי חשיבה והערצת כוחנות פאשיסטית.

  הויכוח שהתגלה במעושרות משום מה לא נדון בעיתונות.מדלגים על הממצאים הללו כאילו אינם מתקיימים.
  שלא כמו הויכוח שהתעורר כשדובר בבובלילים והפרידמנים.כשמדובר בהגירה הרוסית העיתונות מסתירה את האמת.
  העיתונות חוששת לחשוף את האמת .גם שביט הולך על בהונות ולא לגמרי מעז לקרוא לילד בשמו.
  פוטין הישראלי חסר ערך ללא המוני פוטיניסטים שהיגרו לפה וצנחו הישר לתוך סל קליטה שנתן להם תחושה שבלעדיהם מדינת ישראל כלל אינה קיימת.וזו התוצאה.פוטין ליברמן הוא בבואה מדוייקת של הרוסים שהבאנו לפה והם מצביעיו הטיבעיים.בעצמך אמרת שבחרו בו ולא בשצרנסקי. כלומר היתה פה בחירה מודעת לגמרי.רוסים מעריצים כוח וכוחנות וסממנים פאשיסטים שלאורם גדלו ועיצבו את תפיסת עולמם. מערכת החינוך והשלטון הישראלי תחת שישפיע וישנה את המצב מקבע אותו ונותן להם אחיזה במוסדות השלטון.זה בדיוק מה שיהרוס אותנו מבפנים.אנחנו כבר לא ממש הדמוקרטיה המזרח תיכונית היחידה.אנחנו בכיוון הנגדי.

  1. לא רק העולים מברה"מ לשעבר נוהים אחרי ליברמן. ישנם צעירים ישראלים לא מעטים, שהסגנון הביריוני שלו והגזענות מתאימים להם. "אני ליברמן!" קרא באוזניי צעיר שהוריו שמאלנים, לאחר שעבר את בית הספר של השירות הצבאי בשטחים הכבושים. המכה הליברמנית היא גדולה וחזקה הרבה מכפי שאנחנו משערים.
 38. 39
  ושוב חנופה ושבח להגירה הרוסית שהביאה עלינו גם הרבה פשיעה ושלילה.והיא הבוחרת הטיבעית בפוטין הזה

  התקשורת רפה ומועלת בתפקידה.כפי שעושה גם שביט.לצד הגינוי בבחירת פוטין הוא מעלים את מי שהעלו אותו.הרי בלעדיהם לא היה לליברמן שום סיכוי.כלומר מה? הם אידיוטים ? לא. הם לא אידיוטים .הם סתם שליליים מכל בחינה.העובדה שחלקם הגיעו עם מקצועות נחוצים עדיין לא מכשירה את השרץ.ובכל פעם שאומרים את האמת בא מישהו חששן ומצנזר אותה.העליה הרוסית היא שמורה סובייטית אנכרוניסטית גם כשמדובר בצעירים דור שני.הם נעולים בגטו ונעולים במחשבה ששיכת לעולם הישן עם הקודים הישנים.אפילו ברוסיה התקדמו לעומתם. הם תקועים ותוקעים אותנו. כל עוד לא תאמר האמת ברייש גליי נישא בתוצאות ההרסניות שמשבשות את חיי הישראלים שבנו את הארץ הזו.הסתרת האמת רק מעצימה את השקר.

 39. 38
  גם ליבני וגם דרעי "חברים" של פוטין הישראלי ולכן לא אבחר בהם .מבחינתי הם פסולי דין
 40. 37
  אין ביניהם ממש הבדל. שניהם פועלים למען האינטרסים של רוסיה
 41. 36
  ליברמן רוכב על גל טירור עוסלו לכסא שר בממשלה. אגב גם ביבי רוכב על גל טירור עוסלו לכסא ראש הממשלה, ומפלגות הסמול מר"צ - עבודה - קדימה, ישכבו מעל ומתחת לקרשים. אין ספק שהערבוש הם שקברו את מפלגות הסמול, ושיגרו את ליברמן מעלה. גם חונטת החוקן תשכב עמם על הקרשים, כשליברמן ימנה שוב גם את שר המשפטים, בכדי לשמור שלא יתפרו לו תיקים. וליברמן ימנה גם את שר המשטרה, מאותה סיבה. חכו ותראו, איך עוד נתגעגע קשות לאולמרט,

  וגם ראו הוזהרתם. תשמרו על קרנות הפנסיה, ביבי מגיע שוב.
  אלוהים ישמור !!!!

  1. אוסלו כותבים באלף ולא בעין.
  2. צביקי: יש הסבר

   זה מין הומור של ימניים. הם גם כותבים "סמול" במקום "שמאל", מבלי לדעת שהבדיחה היא מבית מדרשו של שנוא נפשם, דורון רוזנבלום שליט"א.

  3. "אוסלו" זאת עיר נחמדה בדרום נורווגיה, ואילו "עוסלו" זה מלחמת טירור שמשיח הסמול הסינילי ההוא מכיכר רבין הביא עלינו, כמו ש"שמאלנים" זאת חבורה נחמדה שהקימה את מדינת ישראל כמדינת רווחה דמוקרטית וליבראלית, ואילו "סמולנים" זאת חבורה זעיר בורגנית דפוקי שכל הזויים שונאי עצמם מדינתם ועמם. אגב, אני יודע שאת הכינוי "אסמול" המציא דורון רוזנבלום לפני כ-10 שנים כשכתב מאמר לעגני על מרכז הליכוד, ועל כך שהליכודניקים מבטאים 'אסמול' במקום 'השמאל', נו, אותו דורון רוזנבלום המציא בלי משים את הכינוי המתאים "סמול", לאותה חבורת זעיר בורגנית דפוקי השכל שמתחזים לשמאל של פעם, ואני מאז משתמש בכינוי ה, וכינוי זה כיום נפוץ בטוקבקים וגם בתישקורת.
  4. המושג 'סמול' לא הומצא ע"י חסר החוליות רוזנבלום.

   כל שהוא עשה הוא לקחת אותו מפורומי הדיונים ברשת ('ארץ הצבי', 'דיבורים', 'אימגו' וכד') ולנסות ולגחך את משמעותו ומשתמשיו. ככל מפעלות הסמול גם מעשה זה חזר אליו כלהב הבומרנג. מאז שהוצג על בימת מדור הדעות ב'הארץ', באדיבותו של חסר החוליות, קנה לו המושג מקום של קבע בלשון העברית החיה. עוד תווכח ותראה כי המושג 'סמול' יוסף למילון העברי.

  5. אני מאמין לך!

   עצם העובדה שטרחת להאריך כל כך, ולהפנות למיני אתרים שאדם מן הישוב לא שמע את שמעם מימיו, אומרת הכל. אבל למה לך להתפאר ? אתה ודומיך כבר ניצחתם בכל החזיתות - ובסופו של דבר גם את השפה העברית יעלה בידיכם למגר .

  6. סולו "שוכח" להזכיר שמשנת 1967 ועד אוסלו נהרגו אלפי ישראלים בגלל הכיבוש. הוא גם "שוכח" את רוצחי אוסלו יגעל, ברוך, פייגלין ויתר חבר מריעיהם......
  7. טעות. ביבי היה הראשון לזהות ולהמציא את המלה הזאת עוד בבית ספר יסודי

   המורה ח. השמנה זרקה אותו פעם משיעור בגלל זה, והוא הלך לזרוק איצטרובלים על חיילים בריטים.

 42. 35
  בושה לעליה?

  אילולא הגזענות של אנשים כמוך, לעולים לא היה צורך להצביע לשום מפלגה עדתית. ליברמן ניצח, כי בניגוד לשטויות שאתה פולט, הוא פוליטיקאי יותר טוב משרנסקי, ביצועיסט יותר טוב משרנסקי ובעל כושר ביטוי טוב יותר. מעומק של 20 שנה של המאבק בגזענות שלכם הינה תשובתי - דעתכם על הבחירה הפוליטית שלנו מעניינת את התחת שלי.

 43. 34
  ארי-הפעם אני חותם על כל מילה

  ליברמן הוא פשיסט מחליא , שכל רגע שהוא על כס השלטון זה חילול העקרונות והערכים של המדינה שאבות הציונות ביקשו ליצור.

 44. 33
  7 מיליון ₪ הוזרמו בשלוש השנים (2004-2007) מגורמים לא ידועים בחו"ל לחברה בבעלות בלעדית של בתו של השר אביגדור ליברמן. החברה, "מ.ל. 1 חברה לסחר בינלאומי בע"מ", הוקמה ביולי 2004, כחודש לאחר שפוטר ליברמן מממשלת שרון ובזמן שלא כיהן כשר או כחבר כנסת.


  מ.ל. 1 נוסדה על ידי מיכל ליברמן, בתו הבכורה של סגן ראש הממשלה, כשהיתה בת 21. החברה רשומה כעוסקת בייעוץ עסקי וכלכלי לחברות זרות, והיא נרשמה בכתובת ביתו של ליברמן בהתנחלות נוקדים. היא המשיכה לפעול גם בעת שליברמן כיהן כחבר כנסת ושר לעניינים אסטרטגיים.

  1. הגב' הילרי קלינטון השקיעה בשנת 1978 1,000(אלף) דולר אצל ברוקר פרטי. אחרי 10 חודשים "רווחיה" של אשת המושל הסתכמו בלא פחות מ-100 אלף דולר.
 45. 32
  EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
 46. 31
  פוטין

  כל כך נכון , אבל כל כך עצוב

 47. 30
  בראבו ! מאמר צלול וחד משמעי !
 48. 29
  "שר הבטחון" עמיר פרץ גרם לאין ערוך יותר נזק מ"שר החוץ" ליברמן.

  ובכל זאת לא זכור בתקשורת מאמר שלם של דברי בלע נגדו. יותר מזה. גם לא זכורות הכפשות של ליברמן בעת שכיהן כשר בממשלת קדימה. המסקנה מכאן, שבעיני מעצבי דעת הקהל הישראלית דמוקרטיה קיימת רק בתנאי שלא הימין מרכיב את הממשלה. וזו הסיבה שמזה שלוש שנים הם עושים ככל יכולתם להעכיר את מצב הרוח הלאומי.

  1. עמיר פרץ היה יכול להיות שר באחון מעולה אלמלא נפל מיד עם כניסתו לתפקיד למלחמה כאזרח שלא היתה לו כל זיקה לנושאי בטחון. הוא הביא למינוי אשכני לתפקיד הרמטכ"ל ונלחם בהצלחה למימוש כיפת ברזל. להאשים אותו המלחמת לבנון שהיו לה הצלחות אבל לא מה שציפינו- זו רשעות וטחטום. שלא לומר נבזות. מה ציפו ממנו? שבכמה ימים ימנה את ליקויי צהל שהמטכל לא עמד עליהם? האם הוא הביא למלחמת לבנון? או אולמרט? ומי שכנע את אולמרט למנות את האזרח פרץ שלא בקש את המינוי אלא להיות שר אוצר ? בעלי ההון שחששו מפרץ. הימין הכלכלי הביא לחינוי פרץ לשר בטחון שלא היה יכול לעשות מאומה למניעת מלחמת לבנון שבה בעצם תמכו בתחילתה כולם. השנאה למה שנראה בעיניו כשמאל מעבירה את כותב התגובה על דעתו אם יש לו דעה בכלל.
  2. מלחמות לבנון 2 לא היתה מלחמה קיומית, לכן. ממשלת אולמרט/פרץ הכתיבה תצורת מלחמה בהתאם. לעשות מלחמה עם מינימום הרוגים, הן בצד שלנו, והן בצד האוכלוסיה השיעית. ובנוסף לעשות הרס מסיבי של נדל"ן בלבנון. אפשר היה בקלות להגיע לעשרות אלפי הרוגים, ולהרס מוחלט של התשתיות הכלכליות בלבנון, דלק-חשמל-מים. ע"י שימוש בהפצצות ללא הבחנה, על כל מטרה שהיא, כולל על אוכלוסיה אזרחית שבתוכה פעל חיזבאללה. ואת זה ממשלה אולמרט/פרץ לא רצתה לעשות, מלחמת לבנון 2 הפחידה מאד את נאסראללה, והוא לא רק שלא יוצא מהבונקר מאז, הוא גם לא מבצע פעילות טירור בגבול הצפון, אז סמולנים הזויים וימנונים וכל השאר, תגידו תודה לאולמרט ופרץ וגם לחלוץ..
  3. 1)שר הבטחון עמיר פרץ כשל במילוי תפקידיו. כהונתו ותפקודו כשר החלישו את יכולתה של הממשלה. 2)לא דרש ולא בחן את תוכניות הצבא, לא וידא את מוכנותו, ולא בדק את ההתאמה בין דרכי פעולתו לבין היעדים שנקבעו. 3)היה חסר ידע ונסיון בעניינים מדיניים, בטחוניים וממשלתיים, ולמרות זאת קיבל החלטות בלי התייעצות עם בעלי נסיון.
  4. לצביקי/ פרץ יכול היה לבקש ולקבל את תיק החוץ. רק שהוא התבייש להיות "רק" שר החוץ. ליברמן לא מתבייש.
  5. צביקי, נכון, עמיר פרץ יכל להיות שר בטחון מצויין, בליכטנשטיין, שם לא היו נופלות עליו מלחמות...
 49. 28
  ליברמן הוא בונפרטיסט ישראלי

  המפלגות לקראת הבחירות צריכות להשאיר בחוץ את ליברמן.הדמוקרטיה צריכה להתאושש ממכת החקיקה הברוטלית של הליברמניזם

 50. 27
  ליברמן, קח שיעורים אצל ש"ס.

  ליברמן ראוי לכל גנאי על כך שבמקום להיאבק למען העולים מרוסיה שהם הציבור הנרדף והמקופח במדינה (8 רופאים עולים קיבלו (מקבלים?) ביחד שכר של רופא ותיק 1, כשמשרד הקליטה משלים להם לשכר מינימום), הוא מבזבז זמן ואנרגיה במאבקי דון קישוט נגד הערבים והפטרונים שלהם מהשמאל. אז לך אל הש"סניקים ליברמן, ראה דרכיהם וחכם. איך הם דואגים למצביעים שלהם ולא לאף אחד אחר. תראה מה הם השיגו ומה אתה. במדינה שבה נחשבים רק הציבורים שמצביעים בשיטת קבלני הקולות, וכל היתר על תקן של הפראיירים שלהם, זו השיטה ואין אחרת.

 51. 26
  אמן ואמן!
 52. 25
  כל מילה שכתבת לגבי ליליפוטין נכונה.גם אם חלבית לעיתים. נדרש תיקון אחד שבו נסחפת קצת,לגבי איכות העלייה של שנות ה90. אנשים באו כדי להיטיב מצב כלכלי ולא שום חיפוש חופש.ועל השבחתם את המשק הישראלי-הייתי נזהר מאד בחלוקת סופרלטיבים. רובה איכרים מנוכרים שמשביחה אולי את כיסם של סוחרי כ"א בעודם עובדים בעבודות הפשוטות ביותר,בין אם בסופרים או בחלוקת החינמונים של ביבי.דיבורם את השפה הרוסית בכל מקום-הוא חלק מהבריונות שהביאו עימם. הם רחוקים אלפי מילין מהעלייה של שנות ה70. וכולם יודעים את זה. אין מה להתחנף אליהם. הם משחקים אותה כאילו מי ישמע מאין הגיעו או מה היו שם...סיפורים שהבסטונרים בשוק אולי יכולים לקנות אותם. די להתיפיפות. הגיע הזמן לראות את הדברים כפי שהם, כי להתעורר בעוד 10 שנים יהיה מאוחר מדי. לא ידענו לשים להם גבולות. כי אנחנו בעצמנו ארץ ללא גבולות. לכן, אין פלא שחמסטן-הדתיים והחרדים חברו לפוטיניסטים שליברמן והכנופיה שלו-מולדובה ביתם מייצגים.
  1. לצערי יש אמת בדבריך
  2. ההון שהעליה מרוסיה הביאה איתה קוראים לו ‏הון אנושי, וזה ההון הנחשב ביותר בימינו. לא משהו שטעוני טיפוח שונאי רוסים יבינו. ההישגים הגדולים

   ההישגים הגדולים של ישראל בתחום הטכנולוגיה הם מאז העליה ההמונית מבריה"ם ‏לשעבר. אלפי מהנדסי‏ם ואנשי מדע ממדינה שבמשך 70 שנה הקדישה את מירב המאמצים לטכנולוגיות הקשורות לתעשיות הנשק והחימוש, וניצבה, יחד עם ארה"ב, ‏בפיסגה העולמית, זה לא פחות ממהפיכה עבור כל מדינה. בטח עבור מדינה בסדר הגודל של ישראל.
   עובדה היא שכלכלת ישראל קרטעה עד בוא הרוסים, אפילו התכנית ליצוב המשק 1985 לא הצליחה להביא צמיחה כלכלית. רק העליה מרוסיה. להלן מויקיפדיה,
   "הניסיונות לאושש את הצמיחה במשק, עם זאת, נכשלו והמשק נותר במצב של שפל כלכלי... צמיחה מחודשת הגיעה רק החל בשנת 1989 כאשר המשק הישראלי גדל בתוך זמן קצר בכ-20 אחוזים בעקבות העלייה מברית המועצות לשעבר".
   ר` "התכנית ליצוב המשק" בויקיפדיה.

  3. המסביר לצרכן צודק במאה אחוז, כי עד לעלייה/ההגירה הגדולה מרוסיה-מולדובה-אוקראינה השתכשכנו בתוך ביצות, וחלקנו דילגנו על העצים מענף לענף, שיחקנו בקליפות הבננה, גירדנו את בתי השחי והמפסעות, ופיצחנו את הכינים. תודה לסופה לנדבר, עיווט ליברמן, פאינה, אנסטסיה ולדימיר, כל מולדובה ביתם וכמון לכל העלייה שהגיעה והפכה אותנו לבני אדם, קידמה את הטכנולוגיה, הרפואה, הכלכלה, תעשיית הנשק והחימוש, אפילו את השפה העברי, ומה לא. פחחחחחחחחחחחחחחחחחח
 53. 24
  ליברמן לעומת אליל הסמול שריד: בשעת מבחן ליברמן התפטר מהממשלה. שריד נדבק לכסא.

  ליברמן התפטר מממשלת אולמרט כאשר המו״מ עם הערבים קיבל מפנה המנוגד לדעתו. לא כך נהג הצדקן שריד אחרי הטבח בכפר קנא. כל שהואיל לעשות (אחרי שלחצו עליו) היה להשמיע את המילים "מגנה מגנה מגנה", ולא התפטר. בדיוק כמו חבריו ממר״צ שנותרו דבוקים לכסאותיהם. אז מה יש לנו? דין וחשבון, ענבי זעם, גשמי קייץ, לבנון2, עופרת יצוקה. הרס רודף הרס, טבח רודף טבח ושמה הטוב של מדינת ישראל מתגולל בראש חוצות בארצות תבל. והכל בלי ליברמן ובלי נתניהו ובלי הליכוד. רק אצל יפי הנפש שמשמאלם.

 54. 23
  הישראלים הולכים שולל אחרי נתניהו האלכימאי-שרלטן-מגלומן. הוא מצליח להוכיח שוב ושוב שרובם טמבלים כל הזמן. עד שלא יפול האסימון ותכוון נגדו, איש הטפלון, אצבע מאשימה, לא ישתפר המצב
  1. רק בור/נוכל/שכיר-עט יטענו שהעם מטומטם והם בעד דמוקרטיה.
 55. 22
  כמיטב המסורת של מר. שביט - פופוליזם, ליכוד ובנימין נתניהו

  לא שאני "בעד ליברמן", אבל ארי שביט מצליח טור אחרי טור להראות - הוא עיתונאי חצר, הוא השופר בכיסו של ביבי
  איך בבקשה, יסבירו לי חכמים, ליברמן הוא "בראש ובראשונה בושה לליכוד?" שביט אליטיסט נאו-שמרן וליברל, הפוליטיקה שלו מגעילה

  1. ניסיתי להבין אותך, אבל לא הצלחתי. תנסה בפעם הבאה להסביר במלים פשוטות יותר למה "בושה לליכוד" כותב שופרו של ביבי
 56. 21
  כמה מילים לאיזון פשקוויל השנאה החד-צדדי -

  התקשורת לא תקפה בכלל את ליברמן כל זמן שישב בקואליציה ה"נכונה" של קדימה. למחרת היום שבו התפטר מממשלת אולמרט, זומן "לגמרי במיקרה" לחקירת משטרה. ליברמן לא פחות נאור ולא פחות דמוקרט מאף אחד אחר. על ה"ערכים הדמוקרטיים" של שביט למדנו זה עתה מהגנתו על השיטה החשוכה והמחפירה של בחירת שופטי העליון. ההבדל העיקרי בין ליברמן לשמאל טמון בעובדה שהוא לא קשר את גורלו הפוליטי במיעוט הערבי העוין, זה שאבל כאשר אנחנו שמחים, ורוקד על הגגות כשאנחנו עצובים.
  אשר לפגיעה ביחסי החוץ של ישראל, אפילו גדעון לוי סבור שהאשמה העיקרית היא בממשלה הקודמת. ר' "הארץ" מיום 1.1.12 -
  ""עופרת יצוקה", סימן 1, הסבה לישראל נזק עצום. מתוך הקסרקטינים אולי לא רואים את זה, אבל דעת הקהל בעולם שינתה בעקבותיה את יחסה לישראל באורח דרמטי. ישראל נהפכה למוקעת כפי שלא היתה מעולם, תמונות עזה נצרבו עמוק בתודעת העולם".

 57. 20
  ובבחירות העם הטיפש ימשיך לגבות את פוטין שלנו.
  1. את צודקת העם טיפש והחאמס צודק נו טוף הבנו אותך
 58. 19
  מלה בסלע אבל......

  דברך נכוחים ואמיצים אבל כנראה הנהר הולך בנתיב אחר ולא שמנו לב . אין כבר מדינה יהודית דמוקרטית ( מה זה?) והעם מקדש את הכוח בכל תחום.

 59. 18
  לאור הרקורד המפוקפק של חקירות פוליטיקאים מהימין בעבר, אסור שליברמן ‏יתפטר בעקבות הגשת כתב אישום. וזאת משתי סיבות:

  1‏)עקרון "שלטון העם" נמצא מעל לעקרון ‏"שלטון החוק", וליברמן זכה לתמיכה מאסיבית מציבור הבוחרים, למרות שהחקירות נגדו ופרטיהן היו נחלת הכלל.
  2 ‏)בעבר כבר היינו עדים למשפטים נגד פוליטיקאים מהימין, שהפרקליטות כלל לא ציפתה לזכות בהם. כי את המטרה הפוליטית היא השיגה בעצם החקירות והגשת כתבי האישום. ע"ע ה"משפטים" נגד רפול ועו"ד נאמן. כזכור,עו"ד נאמן זוכה אחרי משפט קצרצר ‏מחוסר אשמה, אבל לא חזר למשרד המשפטים, ורפול אפילו לא נדרש ע''י ביהמ"ש להשיב ‏על "כתב האישום", אבל המטרה למנוע ממנו להיות שר לבטחון פנים בממשלת נתניהו - הושגה.

  1. מ ה ? ! ?

   "עקרון "שלטון העם" נמצא מעל לעקרון ‏"שלטון החוק""...

   אתה גזור או מה??

  2. בוודאי ששלטון החוק מעל אבל כשהוא הוגן לא כשהוא מושחת מטונף ומדיף עובש!
 60. 17
  פוטינקה

  אולי אתה צודק בחלק מהדברים אבל אתה שמאלןןןן קיצונייי ומסוכן למדינת היהודים האחת והיחידה

 61. 16
  ביבי שלך אשם לא פחות

  אל תהפוך את נתניהו לבובה על חוט. הוא רצה את ליברמן, הוא הכניס אותו לממשלה, הוא הפקיד בידיו שלל תיקים, וזו התוצאה.

 62. 15
  פוטין ליברמן הרוסי הוא סוכן של פוטין הרוסי מחבל באופן שיטתי במדינת ישראל
 63. 14
  אני לא סטייליסט אבל לפוטין שלנו יתאימו בקרוב סרבל כתום והוא יחליף מיטות עם בריון אחר בשב"ס
 64. 13
  הם לא נמלטו מהרודנות אל החופש

  טעותו היחידה של הכותב היא בהניחו שהעולים מרוסיה נמלטו מהרודנות אל החופש. מי שהרודנות היא דרך החיים האחת והיחידה המוכרת לו, אינו יודע חופש מהו ואינו חסר אותו. האמת היא שהם באו בעיקר כדי לשפר את תנאי חייהם. במקרים רבים, העליה לישראל היתה ברירת מחדל, משום שארה"ב הערימה עליהם קשיים. השר דוברמן הוא עצם מעצמותיהם; לא זו בלבד שאינם מתביישים בו - הם גאים בו מאוד.

 65. 12
  הגוברנטור ותחושת הרדיפה של יהודי רוסיה

  מבלי משים הפכנו לעיר שדה בפלך שיש לה "גוברנטור" - כמו ברומן רוסי מהמאה ה19. אולם הדבר החשוב ביותר שיש להבין לגבי יהדות רוסיה סובטילי וחמקמק. תחושת הרדיפה מקורה ברוסיה. החשדות במחנה הליברלי בארץ, ההסתייגות הקולנית ממנו וגינויו יש להם אופי כפייתי והיסטרי מובהקים. היהודים ברוסיה היו תמיד חשודים באי-נאמנות ששרשה בתפיסתם כיהודה איש קריות, כרוצחי האל. את החשד הזה כלפיהם; משליכים יוצאי רוסיה החוצה, על אחרים, היינו על ישראלים ליברליים שהפכו ל"יהודים שלהם" - מתןך שאיפה לשאת חן ולהיות מקובלים על העם הרוסי שצלילתו רודפת אחריהם גם בארץ.

  1. אחד הבולטים מעולי שנות השבעים; רופא במקצועו, אמר שהוא ממתין לרגע שבו שערו ילבין כדי ששערו השחור לא יבלוט. במנטליות הוא נשאר יהודי כהה ורדוף ברוסיה ולא עיכל לחלוטין שהוא בארץ
 66. 11
  ארי שביט, חזרת להיות עיתונאי שכדאי לקרוא, שצריך לקרוא.
  1. לא הייתי מתרגש יותר-מדי...

   זה קורה לו, פעם בחמש~שש שנים.

 67. 10
  יופי שביט - אכן זה כיוון הרוח במערכת..
 68. 9
  פוטין שלהם לא היכה ילדים
  1. Of course not He only killed few journalists and arrested hundreds political prisoners
  2. המתחזה לא מספר לנו איך חבריו מהשמאל הוציאו עין של שוטר בבילעין.
  3. מגיב 13:27 שונא את עצמו משום שהוא משקר. אף איש שמאל לא היה אחראי לאיבוד העין של החייל שוורצמן. מי שמתחזה בעשרות שמות כולל "שונא שקרנים" לא מהסס לשקר גם בעובדות. לפגיעה בעין החייל שוורצמן אין קשר לאנשי שמאל ישראליים. מסתערבים של השב"ס התחזו מספר פעמים למפגיני שמאל ישראלים וניסו להסית ליידוי אבנים על כוחות הביטחון. בצה"ל אישרו שנעשה שימוש במסתערבים ושהם השתתפו ביידוי האבנים. שוטרי מג"ב טופלים האשמות שווא ומשתמשים באלימות ללא הצדקה. בתי משפט צבאיים ואזרחיים מתחו ביקורת קשה על התנהלות כוחות הביטחון בבילעין.
  4. לע[בודת] ג[גלולים], ייה, ייה, כל איש שמאל שהיה בהפגנות האלימות אחראי לתוצאות [הרי אתם מסיתים כך לעניין הפגנות הימין...], בדיוק כמו שודד שאחראי לרצח שביצע חברו בעת שוד מזויין. חמור מכך, אתם מסיתים ואחר מנסים לרחוץ הנקיון כפיכם, אז זהו, שלא נאפשר לכם, שונא השקרנים צודק, היום כבר לא מתאפשר לכם להסית ולשקר במימון מדינות זרות עויינות ללא תגובה, הציבור התעורר, לכן אתם כ"כ מנסים להילחם בי, גם ברמאויות...
 69. 8
  איווט שלנו איננו קוזק רוסי, אלא הוא התגלמותו האנושית של מרס, אלוהי המלחמה במיתולוגיה של רומא. אכזרי, פשטני, חובב דיכוטומיות, ייצרי, איפוק ממנו והלאה, וסיסמתו: "אני נושך משמע אני קיים." תפקידו בפנתיאון האלים בירושלים: לומר מה שביבי חושב, אבל אינו יכול להגיד.
 70. 7
  מר שביט ולענין

  כתבה המבטאת אומץ לב ציבורי במטרה לשמור עלינו כמדינה.רק בביטוי אחד לא נעשה שימוש אך הוא משייט בין המילים:פוטין שלנו מאותרג ובעצם אף אחד לא יודע ממש למה.

 71. 6
  פוטין שלנו הוא לא בושה לליכוד

  ארי שביט ממשיך ללקק את אחוריו של נתנייהו ולטייח. אין דבר כזה "הליכוד". ליברמן הוא בושה ואות קיין על מיצחו של נתנייהו. זה הוא שהביא אותו לפוליטיקה, וזה הוא שהעדיף את ליברמן בממשלה על פני קדימה. זה נתנייהו שנתן לליברמן את התפקיד הרגיש של שר חוץ ולא העיף אותו גם כשיצא בגלוי נגדו במליאת האו"ם, וזה נתנייהו שבאופן שערורייתי הסכים לתת לאדם שנגדו מתנהלת חקירה פלילית (ויש כבר המלצה על כתב אישום) למנות את שר המשפטים ואת השר לבטחון פנים. הקלון הוא של נתנייהו ושלו בלבד! ממנו וממנו בלבד נתבע את הפגיעה החמורה בדמותה ובכבודה של מדינת ישראל!

  1. לג'והני ההולך אחורה ותאכל את הלב נתניהו number 1
 72. 5
  אם לבחור בין פוטין לסטלין של השמאל- עדיף פוטין.
 73. 4
  פוטין מנ,ק,ו,ד, יודע "לטפל" בעתונאים עקשנים.

  פוטין מנוקדים סוגר את הטבעת סביב התקשורת. וגם המאמר הזה לא יניע את אמות הסיפין.

 74. 3
  Oh Oh, someone is scared

  When someone is challenging the Elita, the Elita tries to assasinate their personality. But in our region theses days people are no longer affraid of the Elita and change is coming, weather you want it or not

  1. עוד קצת בלה בלה בלה מהרוסי הישראלי המצוי ..

   תפיסת העולם הרוסית על רגל אחת .. אם לא אני לי מי לי.. ואם למישהו זה מפריע אז בעיה שלו..

 75. 2
  החבר שלך ביבי עשה את הנזק האדיר ומינה את ליברמן לשר החוץ
 76. 1
  ההשוואה ממש בזויה ולא אינטליגנטית

  בפוליטיקה השוואתית משתמשים במשתנים ברי השוואה. כאן ההעמדה היא בגדר תעמולה זולה חסרת בסיס, סוג של מטאפורה נעדרת אינטלקט.

  1. ההשוואה מדוייקת למדי, ומתעצמת עוד יותר לאור דברי החנופה של ליברמן כלפי פוטין לאור הבחירות (המזוייפות) ברוסיה לפני כחודש

   שניהם דוגלים באותה תפיסת עולם, ומשתמשים באותה רטוריקה הפחדתית והפגנת כוח חסרת תוכן. העולם הפוליטי היה יפה יותר בלי שני אלה

  2. איני מאוהדי ליברמן אבל..

   הוא עדיין לא הרג 100000 צ'צ'נים מהאוויר, לא הזמין חיסולים רדיואקטיביים בלונדון, לא זרק אנשי עסקים לכלא ופירק חברותיהם, לא מינה את חוג בית הספר שלו לכל תפקיד מהותי, לא מינה כל ראשי המועצות המקומיות בעצמו, לא הכפיף לכנסת את בתי המשפט, לא הפך את ירושלים למקום המסוכן בעולם לעיתונאים ולא השתלט על התקשורת, לא פלש לארץ שכנה ועוד ועוד ועוד. אז למה סתם להתסיס?

  3. NY

   because he simply can not do it yet

  4. מסכימה לחלוטין עם לילית - הקשר היחיד בין ליברמן לפוטין זה ששניהם "רוסים". משום מה המלחמה בגזענות ואפליה הכל כך פופולרית בשבועות האחרונים לא נוגעת ליוצאי רוסיה.