הכבוד האבוד של המסייעת

כדי לנקות את אילנה דיין מאשמת דיבה חידש בית המשפט העליון בפסיקתו כמה חידושים משפטיים. החשוב שבהם: התרת צליבה עיתונאית

אני זוכר כהיום הזה את פרץ הרגשות. חיילי צה"ל רוצחים בדם קר ילדה שהלכה לתומה לבית הספר ותיק בידה. ההוכחות הוויזואלית הוצגו באופן חותך, משכנע ומזעזע: חיילי המוצב, פלוגה שלמה, יורים לעבר הילדה. הקיים שפל מוסרי גרוע מזה? לאחר מכן הופיעו על המרקע פניהם הצוהלות של החיילים כשהם חוגגים את הרצח, עם מוסיקת קצב ברקע. כסדום היינו, לעמורה דמינו.

אם לכך הגענו, אמר חבר לדרך, נכשלנו כעם ונכונה הטענה שהשליטה בשטחים משחיתה. אחר רצה לסנגר: זה לא העם, זה גבעתי. גבעתי, הגבתי, זה עם ישראל. אם כך, נעניתי, עם ישראל איבד צלם אנוש.

לאחר שצה"ל ערך תחקיר יסודי הודיע הרמטכ"ל: הכתבה שקרית ומזעזעת. ודוברת צה"ל הוכיחה, במהלך ויכוח עם דיין, ש"מסיבת הרצח" שזיעזעה את הארץ היתה בכלל מסיבת ראש השנה, שצולמה זמן רב לפני התקרית. ואילו הירי הפלוגתי, שהמחיש את הקהות והאכזריות של פלוגת סדום ועמורה, נערך בתאריך אחר לחלוטין במסגרת ניסוי כלים.

עשו לנו לייק בפייסבוק וקבלו את מיטב הפרשנויות ישירות אליכם

סרן ר', המ"פ, הגיש תביעת דיבה. בתגובה קצינים בכירים, בהם אלוף ("בידיעת דיין אך לא בשליחותה"), הפעילו עליו לחץ להסיר את התביעה. במקום להגן על האמת וכבוד עמם, צבאם ופקודיהם, התגייסו לחילוץ המעלילה. אך המ"פ, איש אמיץ, תבע ולא נכנע. דיין נמצאה מוציאת דיבה. אך הברנז'ה, לרבות מועצת העיתונות בראשות דליה דורנר, התייצבה לצד מי ששפכה את דם המ"פ וחייליו ("קשה לשון הרע כשפיכת דמים"). כאות הוקרה על שהללו, בשיא מלחמת הטרור, חירפו נפשם, וללא דופי, כדי להגן עליהם. על כולנו.

איור: ערן וולקובסקי. לחץ להגדלה
איור: ערן וולקובסקי. לחץ להגדלה

בראיון שהעניקה דיין למרדכי חיימוביץ ב-nrg (8.4.2005), יצא המרצע מן השק: "יצא שצלבנו את המ"פ וחייליו", אמרה, "רצינו להראות עד לאן הסיטואציה הזאת מובילה את כולנו" (על הפסדה במחוזי השיבה דיין כי לשופט, נועם סולברג, יש אג'נדה). המטרה, הוכחת "הסיטואציה", קידשה מבחינתה, אם כן, את האמצעים. עשרות רובים ומא"גים מעשנים המציאה דיין כדי לצלוב את המ"פ וחייליו. התמונות זיעזעו את עם ישראל, כפי שתיכננה. התקשורות העולמית עטה גם היא על הפגרים. ושמו של צה"ל, שמה של ישראל, שמו של העם היהודי, היו לדיראון. ה"סיטואציה" הוכחה.

כדי לנקות את דיין חידש העליון מספר חידושים משפטיים. החשוב: התרת צליבה עיתונאית, במיוחד כשמטרתה לקדם אג'נדה פוליטית מאוד מסוימת. מאחר שאין להעלות על הדעת שהשופטים לא צפו בכתבה, קשה להבין כיצד יכול אדם בעל חוש צדק אלמנטרי לנקות את דיין מהוצאת דיבה ולהישאר אדם הגון בעיני עצמו. הזדון, שדיין הגישה לנו במנות גדושות - ובאמצעים ויזואליים מזעזעים - הרי זועק לשמים.

איכה הוכו העליונים בסנוורים? איכה הצדיקו את מרמס שמם הטוב של החיילים? הוריהם? קרוביהם? חבריהם? שכניהם? הרי למראה פני בניהם "החוגגים" את הריגת הילדה ביקשו שהאדמה תפצה את פיה ותקבור אותם תחתיה. ומה עם הסחיטה הרגשית למטרות פוליטיות, שאליה תומרן הציבור באופן כה מניפולטיבי, שקרי וזדוני? תדע מעתה כל אם עבריה שהוצאת דיבה על בנה החייל בשעה שהוא מגן על המדינה היא, באישור בית המשפט העליון, נורמה מוסרית ועיתונאית מותרת.

לחופש הביזוי, לא לחופש הביטוי, קראו השופטים דרור. מלבד הקלטות השקריות, לדיין לא היה שום חומר אמיתי, משכנע, שיגרום לצופים להרהר "לאן הסיטואציה הזו מביאה" ולהסיק את המסקנות הפוליטיות שרצתה שנסיק. ולכן המציאה אותו, ובמניפולציה מזהירה. לא היה צופה בעל מצפון שלא התחלחל, שלא שאל את עצמו, בניסוח כזה או אחר, "לאן הסיטואציה הזו מובילה".

אילנה דיין, מוכשרת וחכמה, לא מעדה. הכנת כתבה טלוויזיונית שכזאת נמשכת זמן רב, לפעמים חודשים. די זמן לבור את הבר מן התבן. והיא, בשל האג'נדה, בוססה במוץ המניפולציה והאינסינואציה. את הכתם המוסרי והמקצועי הזה, למרות התייצבות העליון והברנז'ה לצדה, לא ניתן להסיר. את אמון הציבור, יודעת דיין, היא איבדה.

Read this article in English: Whose honor has been lost?

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 47
  הרבה כשלים יש בפרשה הזו, אבל החמור מכולם, שיפשיע על כל אזרח כאן, הוא ההכשר שנתן בית המשפט לעיתונאים לשקר ביודעין, להכפיש ולשפוך דמו של כל אדם ללא חשש מעונש.
 2. 46
  אילנה דיין

  כיצד אפשר להגיש תלונה נגד אילנה דיין היחידה שמספרת את כל האמת המדינה רגילה לטייח אילנה לא יודעת לעשות זאת שקר זה לא הצד החזק שלה אישה מדהימה תוכניות מעולות וצוות מעולה אילנה כולנו מאחורייך ובעלך יכול להיות גאה בך מאוד מאוד

 3. 45
  המקום כאן מזדהם מביקורם של כל מיני טוקבקיסטים מהימין שמבזבזים זמנם כאן לשווא.
 4. 44
  היה ראוי לכותרת לעסוק גם בכבוד בית המשפט, אבל ...

  ויתכן כי כבוד בית המשפט לא מוזכר בכותרת בצדק,
  כבר מזמן אין לו כבוד,
  ולא יושר
  ולא הגינות
  ולא אנושיות,
  עניין לנו עם
  כנופיית פרוטקציה צפופה של שופט/ת גרוע מביא שופט/ת גרוע יותר ...

 5. 43
  למה אתם לא גברים ??

  למה אתם לא מפרסמים את תגובתי ??מה קרה אין מספיק עלובים שתומכים בכם מימלא? מה עם חופש הביטוי הערך המקודש לכם ביותר ? למה במעריב לא מתנהגים כמוכם?שם לפחות נותנים להציג דעה ולא משנה מה היא והיכן הארץ ? או שזה רק לאנשים חושבים אם כך הוא הדבר אימרו לי ואפסיק להשתתף במשחק המכור הזה

 6. 42
  הארץ יכול להיות גאה בסובלנות שלו שהוא נותן פתחון פה קבוע להראל, לשובל ג'וניור, לקרני אלדד ולארנס, למרות שכולם תומכים בלאומנות קיצונית על חשבון עקרונות דמוקרטים. אין לי ספק שאותם ארבעה לא היו מניחים לליברלים דמוקרטים להתבטא כך בעיתונים שלהם.
 7. 41
  עוד מסמר בארון שקבר את אמון האזרח בבתי המשפט
 8. 40
  החופש לשקר

  גם גברת דיין וגם העליון צריכים לקרוא את הטור השביעי של נתן אלתרמן בו הוא מספר על תחרות אולימפית של חרויות האדם, החופש מרעב, חופש הדיבור, חופש הדת,חופש העיתונאות, הזכות לחיים, וכו. כאשר מתחיל המרוץ מרשים מארגני התחרות לחופש עקום וצולע, החופש לשקר להצטרף למרוץ וכתוצאה כל שאר החרויות כולל הזכות לחיים מפסידות במרוץ.

  ה"אמת לשעתה" זה במקרה זה גם סילוף עובדות, כיוון שאילנה ידעה שתמונות החילים החוגגים וחומר אחר שהוכנס לתכנית כדי להלהם את תכנה מקורו ממקום וזמן אחרים, ולכן כלל ההצגה זה שקר בשעתה ותמיד שקר.

  וכעת בואו בחזרה לנושא התכנית "הזכות לחיים" של ילדה קטנה. כן חופש זה באמת נלכך, והשאלה באמת כמו כל אדם אחר שנהרג, האם זה היה בזדון או בטעות? היש פה תהליך צבאי רשלני או חסר מחשבה שגרם לתוצאה טרגית?

  אבל הטרגדיה הגדולה ביותר פה זה פגיעה ביכולת הציבור להגן על זכויות אדם כולל הזכות לחיים.

  יכולת זו בסיסה ביכולת הציבור לקבל אינפומציה ענתונאית ולהאמין בה. ולהאמין שהעליון לא משחק בעינים עם מושג כמו אמת. תכנית זו, אם כי כונתה להגן על הזכות לחיים לא היתה אמת אפילו לשנייה, ולקרוא לזה דבר אחר משקר זה סילוף עובדות משפטי.

 9. 39
  מה לא מובן? בבג"צ שולטת מאפיה סמולנית. פסק הדין נועד לטהר את דיין ולהיכנס בצבא. אין כאן שום דבר שקשור לצדק. יש כאן אידיאולוגיה אנטי-ציונית.
 10. 38
  הרי הנושא של אמת לשעתה לא

  עלה בכלל במחוזי אז איך העליון הסכים בכלל לדון עליו ולשנות פסק דין שלא מושתת בכלל על הנושא הזה. בקיצור: למרבה הצער עוד מסמר בארון המתים של אמון הציבור בעליון. לגרוניס יש הרבה עבודה.

  1. לגרוניס יש עבודה ...? הוא כבר עשה את שלו...

   עת הגיע לפני גרוניס פלשתיני עצור כאן על עבירת זוטא, ובקש לשחרר אותו להלווית בתו (אם זכורני. מדובר באבי הילדה האומללה)
   המתקיימת למחרת היום ,
   גרוניס "שקל עמוקות.." ופסק כי הנושא יובא לפניו בעוד 14 ....
   אוי לבושה אוי לבושה !
   מזלנו שפרקליט אנושי הבין מיד עם מי יש לו עסק,
   וסידר - אצל שופט אחר - את שחרור האב השכול בערובה של כמה גרושים, שיחזור למשפט.
   ואכן לגרוניס יש הרבה עבודה, אבל הוא לא ראוי לעבוד אלא עם חפצים ולא בקרבת אנשים .
   ואיפה הייתה הצדקת אילנה דיין אז ?
   שלחה לחמה על פני.....?
   שיחזור למשפט

 11. 37
  הבעיה עם המפורסמים כמו אילנה דיין

  שהם חותמים 'קבע בטלויזיה ולא אתפלא שהגברת דיין תבוא בגיל 80 על הליכון לשדר . אילנה דיין מגוחכת בהתלהבות שלה כשהיא מציגה תוכנית חדשה על איזה נושא שמעניין תת ...ת כמו על איזו אשה בדרום אפריקה וגם הכתב המקלון שלה רמבו שהולך לאזורים מסוכנים דומה לקריקטורה ...

 12. 36
  הימין הישראלי המתחסד פשוט מפחד מעיתונות חופשית

  ישראל הראל לא בדיוק נשכב על הגדר כדי להגן על שמו
  הטוב של רמטכ"ל מלחמת ששת הימים וראש הממשלה
  שאישר את מבצע אנטבה, שהביא כבוד לישראל לפני שנים
  רבות. ישראל הראל עיוור וחרש להסתה הימנית הנפשעת
  נגד כל מי שמפקפק בהגיון של ההתנחלויות בגדה.
  הראל פשוט זועם על כך שבית המשפט לא נרתם לנסיונות
  הימין להפחיד את העיתונות במאבקה לחשיפת האמת
  בישראל כולל שחיתויות הממשלה מהן נהנות ההתנחלויות
  זאת הסיבה להתקפותיו על בית המשפט. מעשה פשוט ובזוי.

 13. 35
  אני את דיין מחרים מאז הכתבה שלה על סרן ר', ואני לא לבד.
 14. 34
  כל אדם בר דעת מבין שהיה פה מינימום שיקול דעת גרוע מאוד של הצבא ולא בדבר אחד

  על המקסימום עדיף לא לחשוב

 15. 33
  רק חבל ש״הילדה התמימה בדרך לבית הספר״ התפרסמה כשהי

  דה באתר החמאס. כבוד אשר נתון רק למחבלים

  1. וגם הילדים שנספו באוטובוס במזרח ירושלים

   אידיוט: המושג שהיד הוא רחב הרבה יותר, ובוודאי כל מי שנהרג מאש צהל יזכה בתואר הזה.
   כמה בורות יש אצל המתלהמים שלא מכירים את העובדות, לא מכירים את הכתבה, לא מכירים את כתב האישום (שצהל! צהל! בחר להגיש נגד המפ) וכמה חורים יש בזיכוי הפלילי .
   מזל טוב לר שניצל מהרשעה פלילית. אבל מכאן הצלש עוד רחוק.

  2. התלהמות צדקנית, מאד מסוכנת לבריאות

   לא חלילה שאני חס על בריאותך .
   על בריאותי ושלומי אני חס . מתלהמים כמוך יוצקים לגיטימציה למבקשי נפשינו ומה לעשות, חפץ חיים אנוכי.
   דיין סיפקה חומר בעירה לשנאה נגדנו.
   שכן,ניצול שואה עתיר ימים וחוכמה מספר, שגם בתקופת השואה היו יהודים ששיתפו פעולה תעמולתית עם הנאצים.

 16. 32
  בסה"כ רצו זובור לסולברג שהוא לא מהקליקה. אז מה אם רמסו חיים של מישהו בדרך.
 17. 31
  הכבוד האבוד של המסייעת

  את נכשלת בתפקידך גם אם מבחינת החוק את צחה כשלג, תוכנית תחקירים שמתבססת על התביעה במהדורת החדשות יכלו גם להקריא, אז מי צריך אותה. אני מקווה שאינך חוגגת עם עדת הצבועים

 18. 30
  דיין היא עיתונאית אחראית

  ואין חשש ל"אגנדה" שלה, כיוון שכל צופה מושכל מכיר את הבית בו צמחה ואת אהבתה והפטריוטיות שלה לישראל, על אף שאלה לא עושים עלי רושם. עיתונאי הוא תמיד בעל אג'נדה. כזאת או אחרת. הזיכוי של אילנה הסיר מעל העיתונאים את הפחד מלעשות כתבות תחקיר, גם אם הם טועים. הילדה, אגב, כמו שהזכירו כמה לפני, מתה. ולא זה לא משנה בת כמה היא הייתה, ואם היא למדה בבית ספר או לא (מה זה משנה?!). בעליון לא שינה דבר כשזיכה את אילנה, אלא להפך, הוא החזיר את הבטחון של אזרחי ישראל בקצת שנותר מההגינות של בית המשפט העליון, אם נותרה כזאת. בית המשפט העליון הוא גם המכשיר המשפטי של מפעל הכיבוש וההתנחלויות. המעט שהוא עוד יכול לעשות זה לאפשר לעיתונאים לחשוף את העוולות שקורים שם. אין לי אמפתיה לאותה קבוצת חיילים, ולא משנה מאיזו חטיבה אשר רצחו ילדה על לא עוול בכפה.

 19. 29
  לטעמי,בית המשפט סיפק לדיין שירות רע, באין סיוע מבית משפט נפגע עתידי ייפרע ממנה עצמאית
  1. ועל אפשרות כזו נוהגים לומר בצהל (כמו על החיסולים באיראן): "זה לא אנחנו אבל אנחנו לא מזילים דמעה"...
 20. 28
  דיין היא הכישלון המוסרי ולא חיילי צהל.בושה שמאדירים אותה במקום את חיילנו המקסימים. דיין לפח הזבל העיתונאי.
 21. 27
  דחוף דיון נוסף להסרת החרפה מעל בית המשפט העליון המתחנף לתקשורת
 22. 26
  לכל הביטחונסטים - שתי שאלות

  1. מתי הייתה התקפת מחבלים מתאבדים על מוצבי צה"ל. בשני הגזרות.
  2. ממתי החמאס מפעיל ילדים מתאבדים??

  האמת שאין לא לזה ולא לזה כמעט מיקרים, אבל שלא יפריע לכם.

 23. 25
  האבא של העבריין - עם ילדים כאלה, מה הפלא, שהאבא רמות המוסר שלו כלכך רקובות!!!
 24. 24
  גלגול עיניים עם פליק פלאק לאחור

  הרעיון שהאשמת אנס ברצח הופכת אותו לצדיק הוא הקו הלוגי של הכתבה הזאת. לא בכדי מפסיק הראל לדון ברצח הילדה החל מהנקודה במאמר בה יש לו דבר מה לומר על התקשורת. מי מתעניין בילדה שנרצחה כשיש עיתונאית בכוונת?

 25. 23
  מדוע אינכם מפרסמים את תגובתי על כתבתו של הראל
 26. 22
  בסוף, אולי נסכים, שבפרשה המפרכת הזאת יש הרבה גיבורים, קטנים וגדולים, ויש רק קורבן אחד באמת. ושמה איימן אל-המס. והיא הייתה ילדה בת 13.

  בסוף, אולי נסכים, שבפרשה המפרכת הזאת יש הרבה גיבורים, קטנים וגדולים, ויש רק קורבן אחד באמת. ושמה איימן אל-המס. והיא הייתה ילדה בת 13.

  הנה הלינק למה שאילנה חושבת:
  http://www.mako.co.il/video-blogs-weekend/Article-6339d92d1f68531006.htm&sCh=7d61bdd9ccbc4310&pId=1471243973&Partner=mw

 27. 21
  קראת את פסק הדין?

  אם לא, איך אתה כותב כתבת דעה?
  אם כן, איפה הביקורת העיניינית על פסק הדין?

 28. 20
  והגרוע מכל: כדי להצדיק את אילנה דיין התירו השופטים לכל עיתונאי להוציא לשון הרע על כל אזרח ולבזותו ולשפוך את דמו, כי העיתונאים הם מעל לאמת!
 29. 19
  שפל של התקשורת ובית המשפט העליון. כתבה שטירמריסטית של דין המציגה חייל צה"ל צוהלים על הרג ילדה והתקשורת שותקת ובית המשפט מתפתל ומצדיק.
 30. 18
  לישראל הראל היקר. ישר כוח על דבריך הנוקבים והמזעזעים. בכל מדינה מתוקנת

  היתה הארץ מזדעזעת ת'ק על ת'ק פרסה לשמע זיכויה ע'י בית הדין העליון אך אצלנו ארץץ האפשרויות הבלתי מוגבלות מתקיים דבר הנביא ישעיהו 'הוי האומרים טוב לרע, ורע לטוב, שמים אור לחושך וחושך לאור. מן הדין היה לזכרוקאת דיין מכל המדרגות גם כאשר אין מדרגות לפי הגדרתו הקולעת של יקירנו א. קישון ז'ל.

 31. 17
  השופטים זיכו את דיין, אך טענו שעשתה עבודה עיתונאית קלוקלת, וכן שאמנם לא היתה דיבה ביחס לסרן ר', אך כן היתה דיבה ביחס לחיילים הפשוטים.
 32. 16
  מזה שנים נוהג הראל לעוות נתונים ולהעלים נתונים - על ראש הגנב בוער הכובע.

  הראל, מגדולי הכותבים "האוביקטיבים" בארצנו נוהג להציג חצאי אמיתות, להסתיר עובדות שאינן נוחות לו, לסלף אמיתות ולחזור עליהן שוב ושוב, כאילו זה מלבין את שקריו.

 33. 15
  ישראל הראל - הצביעות השנאה והשקר
 34. 14
  עובדה שטועים - זיכוי משפטי אינו זיכוי מוסרי. לטעות מותר, לבקש סליחה חייבים

  מלחמה זה דבר נורא, בעיקר כי נפגעים גם חפים מפשע. זה לא מצדיק כתבה שקרית שגם בית המשפט מקבל שאינה אמת לאמיתה (אלא אמת לשעתה) והגדיר אותה בזיכוי כעבירה חוקי האתיקה וההגינות. אילנה דיין פגעה בי, בצהל ובמדינה. ועדיין, אני רק רוצה לשמוע "סליחה, טעיתי".
  חתמו על העצומה http://www.atzuma.co.il/uvda

  1. לא "סליחה טעיתי" אלא "סליחה טעיתי ואני פורשת כליל מעיתונאות".
 35. 13
  "על הפסדה במחוזי השיבה דיין כי לשופט, נועם סולברג, יש אג'נדה"

  אם יש מישהו עם אג'נדה הרי זה ישראל הראל, שהוא אג'נדונר באבו אבוהה.

  אשר לאילנה דיין, מאחר שהיא מתעקשת לקרוא להפסקות הפרסומת בנות 7-8 הדקות בתוכניתה "עובדה" "עוד דקה נשוב" - אני לא צופה בה.

  ואשר לבית המשפט העליון, מאחר שהוא עומד בראש פירמידה משפטית גוררת רגליים (משפטים נמשכים שנים), כותב דיסרטציות עבור בית הספר למשפטים באוניברסיטת ייל במקום פסקי דין, ויושב בהרכב מלא של 11 שופטים לפסוק בענין ביציותיה של רותי נחמני (מה עלה בגורלן?) - הוא בקושי ראוי לשם בית משפט.

 36. 12
  והיא עוד קוראת לתכנית שלה ״עובדה״
 37. 11
  לא הכתבה "שקרית ומזעזעת" כפי שהזדרז למחות הרמטכ"ל אלא הריגת הילדה הפלשתינית ווידוא מותה

  האמת היא שחיילי מוצב "גירית" הרגו ילדה מרפיח שהתקרבה למוצב בצרור מטווח קרוב. במאמרו המתלהם של ישראל הראל אין זכר לאמת הזו בעיניו כל מה שהוצג בתוכנית "עובדה" הוא עלילת דם, צליבת המפקד, הסרן ר., רמיסת שמם הטוב של חיילי היחידה שטפלו עליהם אשמת רצח בדם קר של ילדה עזתית, הכל שקר במטרה להכפיש בעולם את צה"ל שלנו. אבל גופתה הירויה מצרור מטווח אפס של אימן אל האמס בת ה-13 באמת נמצאה ב"שטח הסטרילי" של מוצב "גירית" במרחק כמאה מטרים משער הכניסה. מישהו באמת ירה בה בנשק צה"לי טהור לוודא שלא נפצעה בלבד אלא נפחה את נשמתה. הסרן ר. באמת נשמע בקשר מצווה להרוג כל מה שזז בשטח הסטרילי, גם ילד בן שלוש. אז היכן העלילה? מי הקורבן? האם הריגת אימן אל האמס בידי חיילי מוצב "גירית" אינה סיבה לבושה לאומית? עד היכן הדרדרנו? כיצד ניתן ללמד סנגוריה על מפקדים כאלה, על חיילים כאלה, על רמטכ"ל שמשתלח במראה במקום לבדוק היטב היכן שגה?

  1. היו מצהלות חיילים?? בכתבה "היו".
  2. תודה אורכידיאה על שהשלמת את מה שהראל ניסה להסתיר
  3. ההיטפלות לכתבה בטלויזיה היא הסחת דעת הקהל מהאמת הקשה לעיכול, והיא מה שקרה לנו, איך התבהמנו, איך הפכנו לאדישים לחיי ילדים שאינם ילדינו

   והשאלה אם החיילים פתחו במצהלות שמחה (ואיני מאמינה לכך) או שהגיבו באדישות כשהתברר להם שהמחבל המסוכן אינו אלא תלמידה בת 13 והמטען המפחיד שעל גבה לא היה אלא ילקוט ובו ספרי לימוד, היא חסרת משמעות. והסרן ר. עוד מעז להציג עצמו כקורבן. מה נהיה מאתנו?

  4. שטויות. מי ששלח את הילדה לשטח סטרילי של מוצב חודר - גזר את דינה; וככול הנראה ביודעין.
  5. ואיך החיילים היו אמורים לדעת שמה שיש בתיק הם ספרי לימוד? שכחתם כבר את הסיטואציה? את הפיגועים היומיומיים לאורך הציר?
  6. אתה טיפש כמעט כמו אורכידאה ומנוול כמוה
  7. לא אילנה דיין הכפישה את חיילי היחידה, אלא השופט סולברג

   בפסיקה המקורית שלו על כך שאילנה דיין הוציאה דיבתו של ר', היה על בית המשפט להתמודד עם העובדה שכמה מחיילי הפלוגה הפלילו למעשה את ר' בעדותם, ואמרו בפה מלא שהוא ידע שמדובר על ילדה, וכמו כן שראו במו עיניהם את הצרור פוגע בגופה.

   סולברג החליט שחיילי הפקודה משקרים, ושהקצין דובר אמת. ההסבר היה שמדובר בחיילים וותיקים אשר כעסו על ר' משום שפגע בזכויות הוותיקות שלהם, ולכן העלילו עליו עלילות כדי להפיל אותו.

   ובכן, אם ר' דובר אמת, אז כמה חיילים אחרים, קדושים אחד אחד ומגיני ישראל, העלילו וטפלו אשמת רצח על הקצין שלהם. את זה לא אומרת אילנה דיין, אלא דווקא הפסיקה הראשונה של בית המשפט, זו שהראל אוהב.

 38. 10
  חרם לאלתר על תכניתה של אילנה דיין

  אף אחד לא בעד הרג של ילדים חפים מפשע.
  אני שמאלני בדעותיי ואני מזועזע.
  התכנית הזו שיקרה בזדון ובמרמה באופן בוטה במיוחד.

 39. 9
  אילנה דיין נכשלה כאדם, הבעיה הגדולה היא בית המשפט העליון

  אילנה דיין היא עיתונאית רבת זכויות, ומי שעושה עלול גם להיכשל. הכישלון שלה היה חמור - היא ערכה רצח אופי לסרן ר' על לא עוול בכפו. אבל זה לא עושה ממנה כישלון סידרתי. הבעיה העיקרית איתה היא אחרת: שלא הסכימה לשאת באחריות למעשיה, ולא השכילה לנהוג באנושיות פשוטה: להודות בטעות שעשתה, להתנצל בפני הסרן ר' ולפצות אותו. תחת זאת הלכה בדרך שהלכה, והדרך שהלכה בה, לאור קשריה עם מי שממנה הרכבים בבית המשפט העליון, היתה דרך של משחק מכור. אילנה דיין נכשלה כישלון עמוק ומהדהד כאדם. אבל דיין היא רק דיין. הבעיה העיקרית היא עם בית המשפט העליון שאפשר לה את התרגיל הבלתי אנושי, שלא לומר אנטי אנושי של דיין. בית המשפט יצר מצב שבו אפשר לעשות לאדם רצח אופי ולצאת מזה ללא עונש. אז מה השלב הבא? שאפשר לבצע רצח ולצאת מזה ללא עונש? שום אדם סביר, בלי קשר לשום דיעה פוליטית, אינו יכול שלא להתחלחל לנוכח התקדים שנוצר פה.

  1. מילים כדרבנות!
  2. טוב מאוד. בייניש תקעה את המסמר האחרון בארון הקבורה של ועד ה'נאוריסטים'

   פסק הדין המופרך הזה הציל אמנם את צעירת המחנה (דיין, למי שטרם הבין, טופחה כאחת ממנהיגות העתיד של ביהמ"ש העליון הנאוריסטי). אך המחיר עבור המניפולציה הגסה הזו של ערכי הצדק והאמת יהיה מפלתם המוחלטת של עדת השמאל בבית המשפט העליון וממילא עקירת אחיזתם במערכת המשפט כולה. פסק הדין הזה יהווה ציון דרך היסטורי בדברי ימי הרפובליקה היהודית השניה, זו שתוקם עוד זמן לא רב. ולגב' דיין נרכוש כרטיס טיסה חזרה לארגנטינה.

  3. והביטוי המכובס "אמת לשעתה" יהפוך בעברית למחליפו של "שקר גס ומחוצף".
  4. "על לא עוול בכפו". היכן טעתה אילנה דיין ועל מה בדיוק עליה לפצות את הסרן האנונימי?

   מי לא נהג באנושיות בפרשה האומללה? האם הסרן ר. התנצל בפני משפחת הילדה שהוא, או חייליו בפקודתו, הרגו ווידאו את מותה בצרור מטווח קרוב? :ערכה לו רצח אופי"? הסרן ר. הוא שהפך עצמו לנבל. ונניח שקרתה טעות טראגית בזיהוי הדמות שהתקרבה למוצב, אך הטעות התבררה מיד כשהילדה, שנראתה לחיילים כבת עשר, לא יותר, שכבה מתבוססת בדמה על האדמה. מדוע התקרבו אליה כדי לירות בה צרור, לא כדי לנסות להצילה? ואם באותה שעת ליקוי מאורות חשדו בה עדיין שהיא נושאת מטען נפץ ונהגו בה כבמחבל, האם לא היה מקום להבעת צער פומבית של המפקד? אולי תנחומים למשפחה, משהו? אובדן שיקול הדעת וצלם האנוש של הסרן ר. הוא הבעייה, לא הזעזוע האנושי של אילנה דיין שהתגלם בתוכנית דוקומנטרית שהיתה אולי נסערת מדי ולא אובייקטיבית דייה. אורכידאה

  5. כל מילה נכונה
  6. לא מאפיהו כי אם מאפיונר -גובניק שמאלן שמעולם לא עשה עבור מדינתו
  7. גבירתי המטורללת, ניכר בך שלא חווית יום קרב אחד בחייך - תגובתך בזויה ומבזה אותך וישראלים רבים המגינים בגופם על נבלות שכמותך
  8. העיקר שהכניסו זובור לסולברג. לעזאזל האמת
  9. ברור שיש להצטער ולהתנצל

   ברור שכל אדם בר לב ובר דעת צריך להצטער על מותו של כל אדם חף מפשע ובטח נערה או ילד, וכמובן להתנצל כאשר ההרג נעשה בטעות, אם בגלל רשלנות ואם בגלל שיקול דעת מוטעה, ובטח כאשר יש כוונת זדון. ויש גם מקרים שבהם צריכה מדינה לשאת בתוצאות ולשלם. ואותם כללים החלים על מי שהרג בטעות או בשוגג, חלים גם מי שהוציא דיבה בטעות או בשוגג. ואפילו מי שהיתה דרכו אל הטעות או השגיאה סוגה בכוונות טובות מסוג הכוונות הטובות של אילנה דיין. ואם יהיה פסק דין אחר של העליון בדיון נוסף, אם יהיה, יצטרכו גם כל המלעיזים עליו לנשוך את לשונם.

  10. לאורכידאה -לבשל ראיות כמו שעשתה דיין זה עלילת דם
  11. כן,נסערת,נסערת ונחפזת להביא לעצמה עוד רייטינג ועוד

   פירסום ועוד כסף , גם הנשרים והצבועים שעטים על הטרף הם נסערים, ומותר האדם על הבהמה, אין.

 40. 8
  הכבוד יוחזר לגב' דיין אם תקדיש ב" קולה שלה " תוכנית שלמה ב"עובדה" מה נשתבש ומדוע


  כולל פאנל דיון של מומחים מכל התחומים לסיכום והערכה

  1. כבוד? דיין ? האג'נדה מכשירה כל מעשה נבלה !
 41. 7
  הראל: הכל דיבורים,נשארה רק העובדה כי נערה אשר זוהתה נורתה ע"יי חיילי המוצב ומפקדו אשר ביצע 'ניטרול'.אילנה והשמאל מסלפים,אבל יש נערה פלסטינית מתה ללא צורך...
 42. 6
  זכות הביזוי-אילנה חזקה בזה

  "אומנים"ועתונאים בארץ,עם נטיה לשמאל מצטיינים בהמצאת עולות של ידראל,לכאורה.כך הם זוכים לפרסום והזמנות לחול ולעתים גם בפרסים בינלאומיים והכל על חשבונו של המוסר הישראלי.בושו לכם

 43. 5
  הראל מתיימר להבין במשפט אך הוא אינו כזה. זדון צריך להוכיח גם אם הוא בעיניו ":זועק לשמיים"
  1. עכשיו בכל ברור ! לעיתונאית שמאלנית מהבראנז'ה מותר לשקר ביודעין בכל תחום שהוא אם זה נגד הימין. לעיתונאי לא שמאלי אסור לכתוב אמת ברורה כשמד כשהיא לא נוחה לשמאל.
 44. 4
  כרגיל מתעלם ישראל הראל מהעובדות שאין עליהם מחלוקת: 1. הייתה ילדה. 2. היא לא איימה על אף אחד. 3. למרות זאת היא הוצאה להורג
  1. כרגיל מתעלם החרצוף מהעובדות האמיתיות שאין עליהם מחלוקת: 1. הייתה ילדה. 2. היא לא איימה על אף אחד. אבל החמאס באיומים אילץ אותה ללכת אל המוצב, 3. למרות זאת היא הוצאה להורג בירי מאחור ע"י החמאס בדרך אל המוצב.

   כרגיל מתעלם החרצוף מהעובדות האמיתיות שאין עליהם מחלוקת:
   1. הייתה ילדה
   2. היא לא איימה על אף אחד. אבל החמאס באיומים אילץ אותה ללכת אל המוצב,
   3. למרות זאת היא הוצאה להורג בירי מאחור ע"י החמאס בדרך אל המוצב.

  2. מהיכן מידע זה?
 45. 3
  כל ילד קטן יודע את האמת בעניין הקשר הפוליטי בין דיין ולשופטים, כל ילד קטן יודע שיש כאן עיוות דין משעווע, כל ילד קטן ידע ששופטי השמאל יחפשו מתחת לאדמה דרכים להוציא את יקירתם מהבוץ, זה הרי החל עם הסתות בכרי. רק, כפי שכותב נכון הראל, הציבור רואה, מבין והפנים, השמאל אינו אמין, אינו הגון ואינו בר שיח.
  1. אולי אתה ילד או סתם מוח קטן!!!!!
  2. איציק, שער בנפשך שערוץ 7 היה יוצא בכתבה שטוענת שפעיל זכויות אדם גרם למות ילד מתנחל והדבר היה מתגלה כשקר גס. נראה לך באמת שהעיתונאי הימני היה יוצא חף-מפשע בעיני בג"ץ ?! היו תולים אותו בגזר-הדין. לא היה עיתונאי אמיץ אחד בישראל שלא היה מגנה אותו השכם וערב. אז תחסוך מאיתנו את הקדושה שאתה חס ביחס לחופש הביטוי והעיתונות - מדובר בהזניה בוטה של הדמוקרטיה..!!
 46. 2
  ובכן, כיצד מתה הילדה? מכדור תועה? מנכישת נחש?
  1. לא ילדה (בת 17) ולא בית-ספר (לא היו ספרי לימוד בתיקה, וזו לא היתה הדרך לבית הספר)
  2. התיק והילדה

   היא היתנ מעט צעירה יותר, כבת 13 שהלכה בכיוון הפוך לביה"ס. היא לא היתה תיירת והכירה כנראה את המקום היטב כך שלא ברור למה פתה לשם. אולי נשלחה? התיק - מעולם לא נמצא, אף אחד לא יודע מה היה שם, פרט אולי למחבלי החמאס שבשעה שהנערה התקרבה למוצב תקפו אותו ביריות. האם יתכן ששלחו אותה עם מטען למוצב?

  3. כל כך הרבה "אולי" והנחות מדמיונו הפורה של א., אם אתה לא יודע, תכתוב לא ידוע.
  4. התיק נמצא גם נמצא אבל נקבר "מחשש למטען" ומאז נעלם...

   לא ברור מאיפה הכותב ההזוי שואב את ידיעותיו בנושא - אבל מה שבטוח שאין כל קשר בין הכתוב לבין המציאות

  5. מה אתם יודעים, היא בכלל התאבדה מהתקף לב כשנודע לה שהמ"פ החתיך נשוי
 47. 1
  ברוך גולדשטיין הצדיק

  אין ולא היו פעולות תג מחיר
  ברוך גולדשטיין לא רצח בפורים
  חנן פורת לא קרא "חג שמח לכל היהודים"
  אין ולא היו ירי על פלשתיני קשור עיניים
  לא רצחו את הבת של מוחמד
  לא שדדו אדמות במיגרון
  לא כתבו את תורת המלך
  לא קראו למנוע השכרת דירות מערבים
  לא פשפשו בשערותיה של ילדה בת 12
  לא פשפשו בביצים של אביה
  לא נהרגו ילדים בעזה בזמן עופרת יצוקה

  ולא רצח יהודי עם כיפה את ראש הממשלה.

  זה הכל המצאות של השמאל--בגץ מכשיר ההתנחלויות, התיקשורת שמהללת את כל מבצעי הגבורה בעזה

  1. נראה לי שטוקבק מעיתון מקוון איראני השתרבב לפה בטעות
  2. הצביעות השנאה והשקר=עודד
  3. חתיכת ניאדרטל נמוך מצח אירופידי, פולש קולוניאליסט, מה הקשר לעניין?
  4. חלק גדול מהדוגמאות שלו הן שיקריות בעליל ששיקריותן ידועה כבר לכולם ,גם לו !. חנן אמר שלמרות הצרות למיניהן עלינו לשמוח בפורים . השדרן שדיווח אז , קטע וערך ושיקר ורימה ממש כמו אילנה דיין. ב"תרות המלך לא נכתב שום דבר שאיפשר לתבוע אותו על משהו . רק העיתונאים שיקרו כאילו הוא קורא לרצוח ערבים תמימים. כשבספר כתוב במפורש שאסור לרצוח גויים. הכל מוכיח שיש בארץ אוירה שכלפי היהודים הנאמנים לארץ מותר לשקר.
  5. הידעתם כי אילנה דיין

   עושה הון תודעתי עצום מן המחלוקת והפרסום? מציע לכולנו להפסיק את ההתכתשות-מדובר בסך הכל בתעלול רייטינג ברמה הנמוכה ביותר של עיתונות זבל שעושה הון פורנוגרפי מצרותיו של הזולת.תירגעו ותצאו מתוך פח הזבל הזה.

  6. וימים אפלים עוד יותר...

   אין מה לעשות, ככה זה בימין הסהרורי, ממש כמו בקרב "קומץ" אוהדי בית"ר : כשהם זוכים - זה רק בגלל שיש אלוהים, וכשהם מפסידים - זה בגלל שהשופט בנזונה. כלומר, אין כל קשר בין מה שהם אומרים לבין המציאות, כי המציאות לא ממש מעניינת אותם, הם לא מבחינים בה, הם לא מסוגלים להבין אותה, הם אפילו לא רוצים לנסות...
   במילים אחרות, אצל מעריצי הכח מהימין הסהרורי, כמו גם בקרב אוהדי בית"ר המופרעים, הכל פשוט: או שהם מנצחים - כי יש אלוהים, או שלא, אז זה רק בגלל שהשופט בנזונה.

   זה מזכיר לי מדינות שכנות - בימינו אנו, או מדינות רחוקות יותר וימים אפלים עוד יותר - שלא נדע, אבל למה להתאמץ, יש לנו דוגמה חיה בעמוד זה.