מאחורי המסיכות בבית הלבן

על מפגשים מדיניים רמי דרג שהסתיימו בלא כלום או שתוכנם נשמר בסוד, נוהגים דוברים לומר כי "חשיבות הפגישה בעצם קיומה". על הפגישה שתתקיים היום בוושינגטון אפשר לכתוב את האבחנה הזאת עוד קודם שראש הממשלה בנימין נתניהו חצה את מפתן הבית הלבן. הוא לא ישמע מהנשיא ברק אובמה דבר שלא שמע בשיחות עם שר ההגנה של ארצות הברית, ראש המטות המשולבים והיועץ לביטחון לאומי. אובמה יוודא שנתניהו קלט את המסר שהתקפה על איראן - לפני הבחירות לנשיאות בנובמבר - כמוה כהתקפה על הנשיא המכהן. בעבור פסק הזמן הזה אובמה מוכן לשלם בעין יפה.

בעונת הבחירות בארה"ב - עונת הפריחה של ידידיו העסקנים - נתניהו יכול להתחפש לשמשון הנעבעך ולשחק את תפקיד הקורבן היהודי. ברוח פורים, מסיבת העיתונאים המשותפת בבית הלבן תהיה נשף מסיכות. אובמה יעטה ארשת פנים חביבה ויתחפש לחבר הכי טוב של ביבי. הוא ידקלם את ההצהרות המוכרות על מחויבותו לביטחונה של ישראל ולבלימת הצטיידותה של איראן בנשק גרעיני, הוא יביט בנתניהו ויפזול כל העת לעבר התורמים היהודים והקולות הצפים בבתי האבות בפלורידה. לא די לו בכך שהוא יזכה לתקופה כהונה שנייה; חשוב לו גם שהשדולה הפרו-ישראלית, אייפא"ק, תעניק מחסדיה למועמדים הדמוקרטים בבחירות לשני בתי הקונגרס. עד נובמבר אובמה יזמר את המנגינות שהעסקנים רוצים לשמוע. החשבון יגיע בדצמבר. אולי.

את הדברים הקשים, האמיתיים, אלה שביבי והעסקנים היהודים לא רוצים לשמוע, אובמה ישמור הפעם לעצמו. הוא לא יחזור על הדברים שאמר בתום הפגישה עם נתניהו והנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס בבית הלבן בספטמבר 2010 - אחת מרבות שבהן הוסכם על "משא ומתן מזורז" על הסדר הקבע. "האלטרנטיבה של הסטטוס-קוו אינה קבילה", אמר אז אובמה לכתבים. "יש כאן הזדמנות לשנות את הנוף האסטרטגי במזרח התיכון בדרך שתעזור לנו להתמודד עם איראן - שלא רוצה לוותר על תוכנית הגרעין שלה - ועם ארגוני הטרור באזור". אובמה הדגיש שסיום הסכסוך הישראלי-הפלסטיני אינו רק אינטרס של הצדדים, אלא גם אינטרס אמריקאי ואינטרס של העולם.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב המאמרים ישירות לפייסבוק שלכם

כדי לעדכן את הדברים האלה ולהתאימם למציאות במארס 2012, אובמה צריך היה לומר היום לנתניהו: "ראיתי את רשימת המכולת שהגשת לפלסטינים על תקן של 'עמדות ישראל'. קראתי את הדיווח האחרון של הקונסוליה שלנו בירושלים על הסיפוח הזוחל בגדה ובמזרח ירושלים. צר לי שאתה דבק בסטטוס-קוו ומחמיץ את ההזדמנות להשפיע על עיצוב הנוף האסטרטגי החדש במזרח התיכון.

"שמעתי שגם משרד החוץ שלכם מזהיר מפני התמוטטות הרשות הפלסטינית ואינתיפאדה שלישית שתערער את היציבות באזור... אתה דורש מאתנו להחריף את המאבק נגד איראן, בשעה שגרירת הרגליים שלך במשא ומתן עם הפלסטינים ומדיניות ההתנחלות, מקשים עלינו לגייס קואליציה ערבית ומוסלמית נגד איראן ומשרתים את ארגוני הטרור. אמרתי לך כמה פעמים שהסדר עם הפלסטינים הוא גם אינטרס אסטרטגי אמריקאי. כישלון של פתרון שתי המדינות הוא כישלון אישי שלי בהגנה על האינטרס הזה".

מבחינתו של ביבי, הפגישה עם אובמה הצליחה עוד לפני שהתקיימה. בפעם הראשונה הנשיא לא יבלבל לו את המוח עם המדינה הפלסטינית, גבולות 67' והקפאת התנחלויות. למי יש עכשיו ראש לפצצה הפלסטינית שמתקתקת לנו מתחת לישבן? העיקר שיכתבו בעיתונים שהוא הצליח ליישב את כל ההדורים עם אובמה בסוגיית הגרעין האיראני.

בטהראן יודעים כי "השטן הקטן" הוא זה שמסית נגד משא ומתן עמה ומכה בתופי המלחמה של "השטן הגדול". אם ארה"ב תחליט לבסוף לעשות בעצמה את העבודה בכורים האיראניים, אזרחי ישראל ישלמו על הרעש והמהומה. זו החשיבות האמיתית של הפגישה.

Read this article in English: The White House masquerade ball

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 42
  שעקיבא אלדר זה בחיים לא היה מכריז על הקמת מדינת ישראל בנסיבות הקמתה

  גישתו של אלדר מבטלת מראש כל מאמץ לקיים את מדינת ישראל. כמו היהודים בגלות הוא מבקש לסמוך על הבטחותיהם של המבקשים לחסל את הקיום היהודי ולחסל את מדינתו.
  ישראל אינה קיימת על מנת לבנות מדינה לפלסטינים או על מנת ללמדם לתקן את רצף טעויותיהם מאז החלטת האומות המאוחדות על חלוקת הארץ. מה שהיה אינו העתיד. לא נשנה את ההווה ואת העתיד על מנת לחזור לעבר.
  היום כבר ברור שלא תהייה יותר חזרה לגבולות העבר. לא ברמת הגולן ולא במקומות אחרים. אלדר הוא מהבודדים שאינם מסוגלים להבין זאת.

 2. 41
  ואםהרמנו אם תקפנו???

  האם ישראל יכולה? לתקוף כן אבל להדוף איראן? מה עם התוצאות? האם נצטרך לנוחות החורף או האביב או הקיץ באילת? למה נגררנו עד כאן? כי רדפנו שלום? כי צייתנו לכל החלטות האו״ם? כי קיבלנו האחר?

 3. 40
  כל מה שכתבת כאן לא קרה בפועל

  ןנשאלת השאלה איך עיתונאי מנוסה כמוך נכשל בשטות כזאת. כתבת
  את הדברים יום לפני ההתרחשות בפועל והזדרזת להתנבא מה כן יגיד
  האחד או השני ועד כמה יהיה חביב וכו' והתברר שכל ההתנבאות הזאת
  החטיאה בגדול. לא יכולת לחכות עוד יום ואז לפרשן?

 4. 39
  למי יש אינטרס לשימור הסיכסוך ?

  א, חברות הנפט מרוויחות מאות מיליארדים מעליית המחירים עקב הסכסוכים באזור ב. ולובי הנשק כמובן יהייה המופסד העיקרי משלום באזור את רוב הסכסוכים מניעים אינטרסיים עסקיים באיצטלה של בטחון לאומי.

 5. 38
  אלדר סובל מעוויתות שכליות קשות.
  1. לא עוויתות - סתם קיבעון של זיקנה !
 6. 37
  אם לביבי לא הייתה איראן היה צריך להמציא אותה בשבילו. אחרת איך היה מסתיר מדעת הקהל את העובדה שהוא לא מנהיג אלא מונהג על ידי, סחטניו בקואליציה, או על ידי פיגי שעושה בו כרצונה או על ידי ריקים ופוחזים שמינה בלשכתו רק כדי שיפילו עליו שערוריות חדשות לבקרים. איראן היא אפוא עיר מקלט לכל מחדליו המודחקים, ובודאי שאובמה מעדיף שינמק באחד המקלטים המעופשים והבלתי שמישים שבאחריות פיקוד העורף. אבל אחר הבחירות לא יהסס הנשיא, שגורל כולנו תלוי בהבל פיו, להוציא על ביבי את כל כעסיו שאותם לא יכול הנשיא לבטא בעונת הבחירות שנוצלה על ידי ביבי בציניות מטרידה.
 7. 36
  אז מה עושים?

  מכונת התעמולה של אייפאק כבר עשתה את שלה ו-70% מהאמריקאים חושבים שלאיראן כבר יש פצצה גרעינית (זוכרים? עיראק לפני עשור?) ונראה שאף פעם הזנב לא כשכש בכלב כמו שיהיה היום בבית הלבן. החוצפה היהודית במהלך ההיסטוריה אשמה לא מעט בייצור אנטישמים בעולם והגיע הזמן שנחזור לגודל טבעי. ביבי אמנם לא רוצה מלחמה ומעדיף שארה"ב תעשה את זה במקום (עיראק 91, עיראק 2003) אבל כל דבר שישכיח מהעולם את המצור והכיבוש וגם אם לשנה-שנתיים (דוקטרינת שמיר) הוא דבר טוב. חבל. לישראלים של היום אין מושג מה זה איראן ואין סיכוי לשכנע אותם שמדובר בתעמולה ומסך עשן (הסיסמא "3 שנים מפצצה" חגגה בר מצווה לפני 3 שנים). וכשהטילים יפלו, תמיד נוכל להאשים את העולם האנטישמי. קיץ נעים!

  1. תוקפים עכשיו לפני שיהיה מאוחר.
 8. 35
  החשבון האמיתי יגיע אחרי שאובמה ילך, לאחר הקדנציה השניה שלו או כבר השנה.

  אובמה ילך וישאיר אחריו אדמה חרוכה וקרע עצום בין המפלגה הדמוקרטית ליהדות ארה"ב. אחרי אובמה המפלגה הדמוקרטית לעלום לא תזכה עוד לתמיכה רחבה כל כך בקרב הקהילה היהודית ואובמה יזכר כנשיא שהרס את המחנה היהודי של המפלגה. וזו פרשנות אמיתית ונכונה, התועמלנים של הארץ מוזמנים ללמוד.

 9. 34
  כרגע נודע שביבי כל כך מפחד מועדת חקירה אחרי המלחמה שיעדיף לא לעשות דבר ולא לתקוף את אירן. זו הסיבה שהוא דוחף את האמריקאים לפעולה, ושהם יסתדרו עם ועדות חקירה משלהם אחריה

  עוד עדכון שהגיע זה עתה ממקורות זרים - גם שרה מפחדת מועדת חקירה

 10. 33
  מי שמדבר כל הזמן על תקיפה אינו מתכוון לתקוף אלא לדבר
  1. When you have to shoot - shoot, don't talk..... זה רק בסרטים. הלוואי שרק ימשיכו לדבר.
 11. 32
  יסלח לי אלדר כשאני מנצל את הבמה שלו לתת ציון לשבח לקריקטוריסט בידרמן על התמונות שהוא מייצר מידי יום ושוות אלפי מילים חכמות
 12. 31
  אם לביבי לא הייתה איראן היה צריך להמציא אותה בשבילו. אחרת איך היה מסתיר מדעת הקהל את העובדה שהוא לא מנהיג אלא מונהג על ידי, סחטניו בקואליציה, או על ידי פיגי שעושה בו כרצונה או על ידי ריקים ופוחזים שמינה בלשכתו רק כדי שיפילו עליו שערוריות חדשות לבקרים. איראן היא אפוא עיר מקלט לכל מחדליו המודחקים, ובודאי שאובמה מעדיף שינמק באחד המקלטים המעופשים והבלתי שמישים שבאחריות פיקוד העורף. אבל אחר הבחירות לא יהסס הנשיא, שגורל כולנו תלוי בהבל פיו, להוציא על ביבי את כל כעסיו שאותם לא יכול הנשיא לבטא בעונת הבחירות שנוצלה על ידי ביבי בציניות מטרידה.
 13. 30
  אני רוצה להזכיר משהו מזרח ירושלים אף פעם לא הייתה שייכת לפלסטין .

  גם לא בחלוקה ב48 וגם לא ב67..היא לא שייכת להם דיי לשקר לקוראים שלך..מה לעשות במלחמה מי שמשלם את המחיר זהו האזרח והחייל הפשוט..ככה זה בכל העולם.

 14. 29
  גם אם אירניום תפציץ את וושינגטון באטום אובמה לא יעשה כלום
 15. 28
  מה ההבדל בין אלדר למחברי "הפרוטוקולים של זקני ציון"

  שום הבדל

 16. 27
  תאור היסטורי של היחסים המיוחדים בין ישראל לארה"ב. ההארה של ממשלי ארה"ב לגבי חשיבותה של ישראל החלה בספטמבר 1970, מ-48 ועד 1964, ארה"ב הייתה אדישה לגורלה של מדינת ישראל. היה קיים אמברגו נשק מצידה, והסיוע הכספי היה רק המגבית. בשנת 64 נרגעה החזית האסייתית לזמן מה (, , בטרם הסתבכה שם אמריקה מחדש ובצורה אנושה), וגם האיום הסובייטי קבל פרופורציות חדשות לאחר משבר הטילים בקובה שסיפק הוכחה ראשונה שגם את מוסקבה ניתן להרתיע. באותן שנה הבינו בארה"ב שהכור בדימונה, רציני מכפי ששיערו תחילה ושישראל בדרך להיות מעצמה גרעינית. עם מדינה כזאת רצוי להיות בקשר טוב. ואז הקרירות החלה להתפוגג, ההארה של ממשלי ארה"ב לגבי חשיבותה של ישראל החלה בספטמבר 1970 בתאריך הנ"ל המלך חוסיין עשה בירדן את הדבר הנכון, הצבא הירדני תקף את כנופיות הטירור הערפתיות, ששכנו אז בממלכת ירדן, והשמיד את כולן, כתגובה על מעשי חוסיין וצבאו, פלש צבא סורי לירדן, בכוונה להפיל את המשטר האשמי ולכבוש את ירדן, ארה"ב חששה, שהצעד הבא של סוריה יהיה שדות הנפט שבמפרץ הפרסי, וסוריה הייתה אז גרורה של ברה"מ, כך שהשליטה על שדות הנפט היתה נופלת לידי עולם המחר הקומוניסטי. ארה"ב הייתה אז מסובכת קשות בוויטנאם, לכן היא ביקשה מישראל להתערב ולעצור את הצבא הסורי, ישראל הסכימה, גייסה עוצבות מילואים, הציבה אותם בדרום רמת הגולן, ונתנה אולטומטום לסוריה, תצאו מירדן, או ש.. וצבא הסורים יצא מירדן, ומאז על ממשלי ארה"ב נפלה ההארה, שישראל משמשת להם כבסיס כוח קדמי, ששומר על שדות האנרגיה הגדולים בעולם בשליטה אמריקאית, ומאז זורמת מארה"ב התמיכה הכלכלים והצבאית העצומה, ומאז יש לישראל מארה"ב תמיכה מוחלטת בזירה המדינית,

  בסיכום
  ב-64 זאת התחלת החברות, אבל מ-70 זה כבר נשואים
  מתוך אינטרסים בעיקר, של שני הצדדים,
  שצבועים בדמוקרטיה, זכויות אזרח, וכו..

  כך זה ימשך כל עוד יש נפט במפרץ,
  וכל עוד ממשלי ארצות ערב הן דיקטטורות חשוכות בלתי יציבות,
  וגם תומכות ומממנות כנופיות טירור שמכוונות כנגד ארה"ב.
  ויש סכנה שהן תארגנה פיגוע לא קונבציונלי בארה"ב,

  אלה גם הסיבות שצבא ארה"ב נמצא בעירק,
  נפט - טירור - ממשלים חשוכים,
  ולא משנה איזה נשיא יושב בבית הלבן, כך זה ימשך עד שהנפט יגמר.

  1. יפה !
 17. 26
  הכול תרגילי הישרדות של ביבי להישאר בשלטון ותו לו .

  נא תתעוררו ביבי רוצה לשרות .כדי לשרות כול הכלים קשרים.כמו שפוטין משתמש בצ'צ'נים כדי להסיג רוב לבחירות ברוסיה.
  כך ביבי וברק משתמשים בנו בציניות ובאינטליגנציה ירודה של הבוחר הישראלי.כאשר הם מושחים את צומת ליבינו מתמקדות בבעיות האמתיות של המדינה.הם מושחים אותנו להתמקד בגרעין האיראני.כאשר אין שום אג'נדה פוליטית לביבי וברק הם משתמשים בנו לצרכים פוליטיים .כאשר אין שום
  החנה כול שהיא של המהלך תקיפה ביראן לגבי האוכלוסייה במדינה והכנתה לתקפה שכזו.

 18. 25
  ביבי חי בלה לה לנד.

  את כללי ‏ המשחק למד גם אובאמה,‏ כך שגם ביבי ופמלייתו יהיו מרוצים כמו גם ראשי אייפק.

 19. 24
  ימים קשים עוברים על השמאל, קשה שלא לכתוב את המילה שלום 8 פעמים במשפט אחד. עקיבה אל דאגה יגיעו ימים אחרים
 20. 23
  מה עומד? -- משלוח מנות לפורים... פירו-"רים" או (ופלה מצופה) "פסק זמן" שבעבורה אובמה מוכן לשלם---במטבע פלסטיני---ובעין יפה
 21. 22
  אלדר...למה שלא תהגר מכאן? אנחנו כל-כך גרועים...בכל נושא...אנחנו אשמים בכל,

  רק אנחנו...אתה נשמע כאדם עם IQ יותר גבוה מ-100, אז תסיק את המסקנות...

  1. Eldad do not want to leave his

   beloved country to hooligans like you. Not like me....I left because i couldn't even look at people like you. The country that i loved was , and is still consumed by people like you .

  2. Moran ! stay where you are we do'nt need gurbage
  3. Moron is more like it. First, learn English before you bother us with your

   broken English

  4. OHHH Elis and Dan the new Peopel that make Israel
  5. GOOD RIDDANCE
 22. 21
  מה נסגר אתך עקיבא?

  פעם אתה חושב כמו אבו מאזן, הפעם כמו אובמה וכרגיל טועה כל פעם. בכל מקרה לחשוב שאתה אדם אחר מצביע על סימפטום קצת בעייתי...

 23. 20
  שפת גוף

  די לראות את שפת הגוף של שני מנהיגים כדי להגיע למסקנה שחשדנות ואולי גם כעס שורר ביניהם. כאשר ראש ממשלת ישראל נתניהו, החשוב ככל שיהיה (לפחות בעיני עצמו) בא בדרישה לראש המעצמה הגדולה אובמה לתקוף את אירן, מזכיר לי בדיחה ישנה שסופרה על גרורותיה של רוסיה. כאשר מדינה קטנה אחת הסתכסכה עם מדינה קטנה אחרת התרברבה ש"לה ולצאר יש צבא
  גדול ורב". זו אולי רק בדיחה, אבל דרישתו של נתניהו גם היא בדיחה. נראה לי שאובמה חושב שאולי גם לו יש אינטרסים ודיעה משל עצמו.

 24. 19
  היום, פיצוץ אטומי בבית הלבן !
  1. למה, אכלו שם צ'ולענט?
 25. 18
  גם האירנים רוצים פצצות לפני דצמבר מאותן סיבות
 26. 17
  ואי ואי ואי, כמה כואב לשמאל הקיצוני והפו"צ שביבי מצליח... טוב, ננסח זאת אחרת, ואי ואי ואי, כמה כואב לשמאל הקיצוני והפו"צ שמדינת ישראל מצליחה, פורחת ושקטה... טוב, ננסח זאת אחרת, ואי ואי ואי, כמה כואב לשמאל הקיצוני והפו"צ שהציונות מצליחה...
  1. איך זה ש"ההצלחה" של ביבי לא הגיע אלי? אנו המדינה עם הפערים הגדולים ביותר ב OECD
  2. אתה לא ליכודניק, אתה פתאטי, אך לשאלתך, בזמן רבין וברק היה טרור נוראי, בזמן ביבי שקט, בזמן רבין וברק הכלכלה התמוטטה, בזמן ביבי הכלכלה פורחת על אף המצב הקשה בעולם, מותר להעריך את הדברים.
  3. תגיד תודה שעתון הארץ נותן לך להגיב. שמת לב שחוץ מלכתוב כמו ילד בו 8 אתה לא מסוגל ליותר? שאינך מסוגל להביע רעיון ? כדאי שתזדרז לשוק, היום מחלקים שם ארטיקים חינם.
  4. מבחינה חברתית המצב על הפנים. הפער החברתי גדל. רמת ההשכלה בירידה, האפליה גדלה, הפשע גדל, הכיבוש מתרחב, המדינה מבודדת בעולם כפי שלא היה לה מעולם. אדיוטים כמוך מתרבים בקצב מסחרר.
  5. למגיבי הצד השמאלי השפוי. תעזבו את האיציק מרכז הימין הקיצוני ואז הוא יהפך בעצמו לסרח עודף מצוי.
  6. למה יש, אחר התודה, מסתבר שאני בכל זאת מעיק עליכם, אחרת לא הייתם מתחזים אלי בשיטתיות... ועל הרמה כאן, מוטב שלא להשחית מילים...
  7. ל"ליכודניק", בטח בטח, הרי מה שמטריד אותך זה "הכיבוש מתרחב", ואתה חושב שמישהו מאמין לך שאתה ליכודניק... אתם פתטיים...
  8. למאובחן, אל תבה על זה, מי שמתפרע כאן ותוקף אותי באגרסיביות, יודע היטב למה הוא תוקף אותי, הוא רק לא מבין שהתקפותיו פוגעות בו עצמו... אתה יודע, כל תגובה שלך, רק משכנעת יותר את הציבור שהשמאל הזוי...
  9. דרך אגב ,שים לב כמה תומכים בהלצותיך וכמה מסמנים לך את תנועת הקיסר הרומי כאשר רצה לגמול מישהו מחמצן.
  10. למאובחן, אתה חושב שאנשים מטומטמים? אתה חושב שלא יודעים שאתם מסמנים תגובות במימון מדינות זרות עויינות באופן מאורגן? הרי אתם מיעוט זעיר בעם, פתאום פה אתם "רוב"? הבעיה היא, שאתה עוד עלול להאמין לעצמך, כמו הסיפור עם הזקן הערבי שרצה שקט ואמר לילדים שמחלקים סוכריות בכיכר העיר...
  11. לך לעבוד פרזיט יהיה לך

   לא תעבוד תישאר קרציה על גבי

 27. 16
  תקיפה ישראלית באיראן היא בלתי נמנעת
 28. 15
  שכן האירנים הם פרסים והם קמצנים גדולים אז למה שהם ישקיעו בדבר שאי אפשר למכור
 29. 14
  והסוד השמור ביותר בעידן הפחד מהגרעין האירני הוא שאין ממה לפחד כי אין להם אפילו כוונה ליצר פצצה גרעינית משום שאין להם קונים לסחורה הו
 30. 13
  ביבי לא מסוגל לנהל לשכה. ראו מה קורה שם כל שני וחמישי...... אז מדינה על אחת כמה וכמה......
  1. מסיתי השמאל מתחזים למגיבי ימין/מרכז בכדי לחבל בשיח הציבורי, את שמו הם נושאים לשווא, עקב אפסותם, אפסות טיעוניהם ואי אמינותם. למי שיש טיעונים טובים אינו נזקק לרמאויות, בלופים והתחזויות אך זה מה שנשאר מהשמאל באתנן של מדינות זרות עויינות...
  2. זו הפעם הראשונה שאני רואה שימני כותב יותר משני משפטים. זה שלא אמרת כלום, לזה אני רגיל. איפה היית בכדורגל? חיפשתי מישהו עם חמניות טריות.
 31. 12
  מה בין מאמרו של אלדר לזה של ג.לוי - מסע תעמולה עלוב של מערכת "הארץ"
  1. הבדל:האחד בולשביק אנטישמי ומתוסכל והשני זקן טרחן
 32. 11
  כרגיל אנטי

  עקיבא,מתי תלמד לדבר אוביקטיבית ולא אנטי.יחד עם גדעון אתם "מקהלה עליזה",שכבר נמאס לנו לשמוע אותה.

 33. 10
  הפורים-שפיל. . .

  עלול לקדם את יום
  הכיפורים-קריג. . .

 34. 9
  עד מתי יחלה השמאל הישראלי בהפרעדה הטורנדית-אובססיבית-"פלשתינית" הזו ?
 35. 8
  מי אמר על ביבי : "מלאך חבלה מסוכן לעצמו ולאחרים".
 36. 7
  "אזרחי ישראל ישלמו על הרעש והמהומה" - מה נשתנה?
 37. 6
  ?What make you think P. Obama will Preform when time come

  Your hate to the Prime Minister is your Motive of writing a lot of bs, you might think you know the the Obama administration, but you realy don't know. I wish your motives of writing your articals will not come out of a result of the hate you have for the Israeli Prime Minister

 38. 5
  החשבון יגיע בדצמבר. אולי. סוף ציטוט. לפי החשבון שלנו ב-21/12 יש גמר חשבון.

  בינתיים שכולם יעסקו בפקה פקה.

 39. 4
  משלוח מנות לפורים... פירו-"רים" או (ופלה מצופה) "פסק זמן" שבעבורה אובמה מוכן לשלם---במטבע פלסטיני---ובעין יפה
 40. 3
  goal nefesh

  Fed up with the Israeli manipulations. Stop controlling the world.

  1. you are the goal nefesh

   It is inconceivable to me that there are some pricks out there who are still distributing antisemitic propaganda. And have someone like that in my school is alarming. Stop calling yourself an Israeli, ahmed.

  2. Goal Nefesh Number 2

   Not only we are a nation of manipulators and control freaks. The pressure we put on the American adiminstration is counter-productive to the Israeli interests. It can only help the settlers and their followers. Stop throwning the "anti-semitic" and "de-legimitacy" back any time those who love Israel, have a constructive feedback.

 41. 2
  מאחורי המסיכות בבית הלבן יש רק בית שחור שעוסק ב-TIMING במקום במהות
 42. 1
  נכון, אלדר, כך או אחרת המצב רע רע רע. פצצה גדולה מלמעלה, פצצה גדולה מלמטה ופצצה ענקית מבפנים וכולן מתקתקות.
  1. כאילו הכתבה הזו תפתח למישהו עינים. תראו איזה שחקנים כל אלה, את הגברת השמנה לא נשמע הפעם. רק מחרוזות שירים לבקשת הקהל. חוצמזה הקהל רוצה קוסם. חבל שניגמרו החמניות בכדורגל.
  2. אחרי שאובמה יבחר הוא ישחרר כפתור במכנסים. הוא כבר למד מהשגיאות שלו. הוא לא יצטרך יותר את הקול היהודי. הוא יעשה בביבי כבתוך שלו. ובשעה טובה תקום פלסטין
  3. כשאובמה יבחר, הוא ישחרר כפתור במכנסים. הוא כבר למד מהשגיאות שלו. הוא לא יצטרך יותר את הקול היהודי, אז הוא יעשה בביבי כבתוך שלו. ובשעה טובה, תקום פלסטין.