סכנת הקונספירציה המלחמתית

ונניח שהכל ילך מצוין. אהוד ברק טוען שמטח הטילים שייפול על ישראל בתגובה לתקיפה באיראן יהיה קטן משהוערך, בשל המצב בסוריה ובלבנון. נניח שכך יהיה; ונניח שהמתקפה תגרום לנזק המרבי האפשרי; ונניח שמעט מטוסים ייפגעו; ונניח שבשל הבחירות בארה"ב ברק אובמה, שעוין לתקיפה ישראלית ומשמיע כעת מלים והבטחות כדי למונעה, לא יפריע, ואף יתמוך מילולית בישראל לאחר התקיפה. עדיין, בהנחה שהכל ילך מצוין - מעט מאוד יושג; מצב ישראל לאחר תקיפה יהיה רע.

הסיבה פשוטה. אם ניקח ברצינות את מושג "מרחב החסינות" של ברק - המתייחס לפורדו שליד קום, ולדומיו - איראן כבר שם. פורדו קיים. יש בו אורניום וצנטריפוגות. הידע קיים. גם אם ייהרס הכל ופורדו יישאר, הפרויקט האיראני יוסג שנתיים לאחור לכל היותר. למעשה גם זה לא, כיוון שאיראן תעבור מהתגנבות והזדחלות לפצצה להעשרה צבאית מהירה. הבטחת ברק שישראל תתקוף שוב כעבור שנתיים, אפילו איננה חלולה. מובן שאם יש מרחב חסינות, הוא ישרור אז בפורדו ודומיו. לאחר תקיפה ישראלית בלבדית תהיה איראן שוחרת הנקמה למדינה גרעינית.

לאחר הנאומים ולפני פגישת הפסגה ופורים, הגיע זמן הסרת המסיכות. תקוות המתכננים הישראלים המאמינים בתקיפה היא אחת: שארה"ב תיאלץ להיגרר פנימה ולהשלים את המהלך הישראלי. הפעולה הישראלית אמורה לתפקד כפצצת מימן, שבה פצצת האטום משמשת כנפץ. ישראל היא הנפץ. אם יפלו טילים רבים בתל אביב ונכסים אמריקאים באזור ייפגעו - התזמון המדויק לקראת הבחירות בארה"ב אמור לאלץ את אובמה לשגר את הכוח הצבאי היחיד שיכול לרסק את הפרויקט האיראני.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב המאמרים ישירות לפייסבוק שלכם

מראשית יוני ועד לאמצע אוגוסט - רגע לפני הוועידה הרפובליקאית - יחול, לטעם המתכננים, העיתוי המושלם לגרירת ארה"ב למלחמה. מול ההימור הזה, אפילו עוזי ארד - מי שנתן ל"הארץ" את הראיון הקיצוני ביותר בעניין האטומי, שבו דיבר על ההנאה המינית ממשחקי מלחמה עם עשרות מיליוני הרוגים - מעיד עתה על עצמו כמתון. אפילו ארד עומד על תיאום עם ארה"ב, ומצא עצמו שמאלה לבנימין נתניהו בשאלת התקיפה. לכן, לדעתו, הורחק. נתניהו לא רצה ניירות עם אופציות אחרות.

פעם אחת בלבד חטאה ישראל במהלך דומה. עשו זאת פנחס לבון ובנימין גיבלי. המצב נראה דומה. מדינת ענק מונהגת ביד עריץ קיצוני עם שאיפות אזוריות, שתומך בחיסול ישראל. אז דובר בנאצר ובמצרים. עקב העייפות ממלחמות קודמות נראה המערב האמריקאי כנסוג מהאזור. הדרך לגרירת ארה"ב חזרה פנימה - למען ישראל - נראתה פשוטה. פיגועים במטרות אמריקאיות במצרים נראו למתכננים כפתרון. הפרשה הפכה ל"עסק הביש", ול"מי נתן את ההוראה". הפעם ההוראה יותר מורכבת ומסוכנת. כבתכנון ברק ל"דין וחשבון" - כשהאוכלוסייה הלבנונית המופגזת אמורה היתה לברוח וללחוץ את ממשלתה שתלחץ את סוריה שירסן את חיזבאללה - כך כאן. התכנון אמור להביא, סיבובית, להיפגעות אמריקאים שתגרור אותם למלחמה.

המלל הישראלי לא נועד לסנקציות ולפתרון דיפלומטי. נתניהו אינו מאמין בכך, ומשוכנע שאובמה לא יתקוף ביוזמתו. לא לפני נובמבר ולא אחריו. מטרת התמרון הישראלי פשוטה: לייצר מלל אמריקאי שיכשיר את הקרקע לגרירת ארה"ב לתוך המערכה לאחר התקיפה הישראלית. זה הכל. איפה קונספירציות הרפז ואיפה ההימור הקיומי שבתוכנית הזאת. וכאיציק מרדכי - לקורבנות קשר אין רישיון לחטוא.

לאחר "עסק הביש" חזר דוד בן גוריון. במקום קונספירציה יצר ברית אינטימית ומתואמת עם צרפת ובעזרתה פעל. 56 שנה לאחר 56', ישראל חייבת שורת בן-גוריונים בצמרת המערכת הביטחונית בהווה ובעבר, שיבהירו לנתניהו שככה אי אפשר. על ביטחון ישראל לא מהמרים בקונספירציות. אין זה עניין לוועדת חקירה. הפעם ברור מי נותן את ההוראה. הוראה שאיננה חוקית בעליל. הוראה שאין לבצעה. לא הקיץ. לא בישראל.

Read this article in English: The 'rotten-business' conspiracy is back

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 40
  נכון שאיראן מכירה בעוצמה הגרעינית של ישראל?

  ר אשר ציין, ישראל יש 100 פצצות? הכי מלוכלות, בהשמד גזע? לכן נשאלת השאלה? איראן רק תינוקת בנושא זה? אז מה הפניקה שלנו?אנו רוצים להוכיח
  את כוחה של ישראל? ולא לשם בטחונה,? ישראל על פי יהושפט הרכבי, אנו כן מסוגלים לספוג אחת,איראן אינה יכולה להתקיים יותר?????
  אנו נשאף לשלום עדיף מספיגה אחת?
  סמי אלקיים

 2. 39
  העם היהודי

  מר רכלבסקי אינו כותב במדויק את דעתו,שהיא,גרעון המזרח התיכון.משמעות העניין היא העמדת העם היהודי בפני סכנת השמדה.הקונספציה הזו שהביאה אותנו עד הלום,ושכתוצאה ממנה אירן מתגרענת,היא התפיסה של רכלבסקי שלכולללם,יהיה נשק גרעיני.אז מי פירומן ברק או רכלבסקי?

 3. 38
  The truth

  Bibi, foolishly and dangerously, alligns himself with his republican friends to defeat Obama in the comin elections. o

 4. 37
  אתה מבלבל שטויות

  מהיכן אתה יודע שהתוכנית תיסוג בשנתיים מקסימום? האם אתה יודע מהיא תוכנית התקיפה הישראלית ומה יהיו תוצאותיה מראש?
  בנוסף לזה אתה לא לוקח בחשבון שתי נקודות חשובות מאוד: איראן השקיעה עשרות מליארדים בתוכנית שהביאה כל בית באיראן לפי פחת בכלל לא ברור שיש לה את היכולת הכלכלית לשקם את תוכנית הגרעין שוב.
  בנוסף לזה, אם תצליח ההתקפה כמו שאתה באמת חוזה אז ישנה אפשרות סבירה שגם השילטון הנוכחי באיראן יפול!

 5. 36
  never read such a pompous idiot before
 6. 35
  חייבים להשמיע קול לצאת ולהפגין נגד חוסר האחריות
 7. 34
  המומחיות של הכותב בעיניני ביצורים בלה בלה בלה בלה....
 8. 33
  מיוני ועד אוגוסט - זה התאריך כי אז תהיה מחאה חברתית פרק ב' וכל החולדות מירושלים יברחו למחילות הבונקר שבנו לעצמם
 9. 32
  המטרה לפרז את האיזור מנשק גרעיני כולל ישראל ואח''כ את העולם כולו
 10. 31
  ממשלת הימין מובילה להרס ישראל
  1. ממשל ההסתדרות הרס המפעלים שבנתה והובילה אלפי מובטלים

   תודה לחיים והמון ברכות למשופם משדרות.

 11. 30
  ניתוח מצויין. ויש להוסיף: מה אם, לאחר התקיפה הראשונית של ישראל, רוסיה מצידה תאיים על ארה"ב מלהצטרף ולסייע לישראל?

  או אז תרד התוכנית המגלומנית של ביברק לשאול תחתיות, ובהיעדר יכולת התערבות מעשית של שתי המעצמות מחמת האילוץ של איום הדדי - ינתן האות לחיזבאללה מצפון ולחמאס מדרום לשתק מצידן את ישראל.
  הריצה של ישראל למועצת הביטחון להפסקת אש תירשם כתבוסה.
  ובכל מקרה , גרירת ארה"ב למלחמה מול אירן על עשרות מיליארדי הדולרים הנדרשים לכך לא תסלח ע"י הציבור האמריקאי, השרוי בגירעון תקציבי מזעזע.
  התקווה היא שגורמים שפויים כמאיר דגן, גבי אשכנזי ואחרים יבלמו את המהלך של הצמד המסוכן ביברק ויצילו אותנו מעצמנו, מאובדננו ומחזון מצדה השני.

 12. 29
  כותב המאמר חולה במחלת הגדלות.ההוראה לתקיפה תינתן עלפי הוראה ממרום

  זו הוראה חוקית בעליל. הוראה שיש לבצעה. כאן בישראל. לביבי וברק אין שיקול דעת. גם השמאל לו היה במצב של מנהגי העכשיו, היה חייב לפעול כפי שמצווה היושב במרומים. אם רכלבסקי ירא הוא במטותא ממנו יכול להגר למצרים או דמשק.

 13. 28
  איזה אסטרטג. נפוליאון! ומה אם...

  למשל, תומת כל הנהגת איראן בלי לגעת במתקני הגרעין ובסיסי משמרות המהפכה עולים בכדורי אש השמימה, בעוד נזק זוועתי לתשתיות נגרם עקב כל ירי נגדי מצד איראן, בעוד כל אמצעי התקשורת שם משדרים לעם לעלות על בנייני הממשלה? כל אלה מטרות ריאליות ובלתי מוגנות. אז מה אתה אומר, ספי הדוכס מוולינגטון? יכול להיות שכרגיל אתה מקשקש? כמה נסיון צבאי יש לך? כמה השכלה צבאית? לא מבין שאתה עושה מעצמך צחוק בפומבי? טוב נו. למה כבר אפשר לצפות.

 14. 27
  הסיכון הבטחוני יתממש

  הגרעין האיראני מהווה סיכון בטחוני לישראל - ונתניהו, ברק וברק (אובאמה) ידאגו שהוא יתממש.

 15. 26
  דברים כדורבנות. כל המוסיף גורע. תודה על המאמר פוקח העיניים.
  1. מסיתי השמאל מתחזים למגיבי ימין/מרכז בכדי לחבל בשיח הציבורי, את שמו הם נושאים לשווא, עקב אפסותם, אפסות טיעוניהם ואי אמינותם. למי שיש טיעונים טובים אינו נזקק לרמאויות, בלופים והתחזויות אך זה מה שנשאר מהשמאל באתנן של מדינות זרות עויינות... ומסתבר שהיום יום איציק מהמרכז אצל ארגוני השמאל...
 16. 25
  ארה"ב יכולה להכיל אירן עם נשק גרעיני..

  ארה"ב יכולה להכיל אירן עם נשק גרעיני+יכולות שיגור,בדיוק כפי שהיא הכילה את היכולות האלו במדינות כמו צפון-קוריאה ופקיסטן.
  ישראל אינה יכולה להכיל זאת,זהו איום פיסי על קיומה.
  מהיכן שואב מר רכלבסקי את המידע לתיל התילים של ההנחות - כנראה ממוחו הקודח.
  "..לאחר תקיפה ישראלית בלבדית תהיה איראן שוחרת הנקמה למדינה גרעינית..." טוען מר רכלבסקי בהחלטיות. אך גם כיום אירן שואפת לחיסול "הישות הציונית " כפי שמכריזים מנהיגיה השכם והערב.
  על מדינת ישראל לעשות הכל כדי למנוע מאירן נשק גרעיני - כי בנפשנו הדבר .

 17. 24
  יש לישראל 100 פצצות אטום. גם האירנים מבינים
 18. 23
  ברק וביבי סכנה למדינה-ברור שהטיפול בגרעין הוא רק בשלום ובהסכמה לפרוז-והכל מיסוך לפשע הכיבוש

  הסיפור האמיתי זה הצלבניות הישראלית בלב אזור מוסלמי
  שמתבטאת בכיבוש מקומות קדושים לאיסלאם ודיכוי וגזל העם הפלסטיני
  זאת הפצצה האמיתית שישראל מחמשת ובשל לאומנות גזענית פונדמנטליסטית וחמדנות בריונית ויהירה היא מוכנה להקריב את המפעל הציוני איראן שניכנסה לתמונה אמנם רוצה שליטה וכדיקטטורה חשוכה מוכנה להרבה יותר מההקרבה הישראלית אך הפירומנים האמיתיים פה הם הישראלים המסוממים למלחמה שבוגדים בציונות ובעם היהודי ומוכנים להחריב את הכל למען יהירותם הנפוליונית ומה שעצוב זה שהעם הדמוקרטאטי הישראלי מוכן בשל הפרנואידיות הקורבנית וההזיות המגלמניות שלו ללכת עם מנהיגיו המטורפים לאבדון שזה ההשוואה היותר תואמת למצב שהביא לטרוף ההיטלרי

 19. 22
  תיאורית הקונספירציה לפיה ישראל של נתניהו-ברק היא המרעום והנפץ למלחמה נגד איראן בצריך עיון והמתנה לאישוש עובדתי. אבל הניתוח האסטרטגי שלו נכון בבסיסו.

  ראשית, השימוש של נתניהו-ברק במטפורה של "תקיפה באיראן" יוצר בדעת הקהל מצג שוא כאילו מדובר בפעולה אווירית חד-פעמית שתפתור אחת ולתמיד את הבעיה האיראנית. ולא היא. מדובר ביציאה למלחמת מנע ממושכת , רחבת הקף ומרובת אבידות. מלחמה שתתנהל במרחק 1500 קילומטרים מגבול ישראל ובהקפים שרק מעצמה גדולה יכולה לנהלה.
  שנית, ההשתבחות העצמית ב"דוקטרינת בגין" ובתקדים מכת מנע חד פעמית אין לה על מה לסמוך. סאדם חוסיין עלה על מסלול הגרעין הצבאי החשאי אחרי (ודוק: אחרי) הפצצת הכור באוסיראק ב-1981 . כור שלא היה מסוגל לייצר נשק גרעיני.

  1. לא תהיה מלחמה,איראן לא תהיה גרעינית. איראן מתפוצצת מאליה.

   וליהודים הייתה אורה ושמחה וששון ויקר.אין לסמוך על קורא טקסטים
   ולמי שחולם חלומות בהקיץ.ודאי שאין להתייחס למאמרו של רכלבסקי. ספי הוא עתונאי החייב לפרנס את עצמו. בה במידה הוא יכול לכתוב מאמרים במקור ראשון בשבח החלטות ביבי ואהוד.בסך הכל זה רצף של מאמרים בגנות השילטון. כי כך דרכו של העיתון. וזו זכותו הלגיטמית. לא חייבים לדגול בשיטתו ,ודאי לא להסכים עם מגמתו. פורים שמח.

 20. 21
  המנהיגות הישראלית אינה מסוגלת לחשוב בהגיון

  שר הביטחון , שובב חמוד מפלח ג'ריקנים ןמצטייו בפעולות נוסח חסמבה. במבחן התוצאה אין עליו כלום (אולי חוץ מנילי). הפנטזיונר השני זה שבעודו בבטן אמו היה צופה במצעד הכלניות בירושלים ( בעצם עפ"י חישוב גס עדיין היה מאוחסן אצל אביו) . חי בעולם דמיוני , איש חלש שמתאים עצמו לימין העצבני. אלה יביאו עלינו מכה של עשרות אלפי הרוגים חו"ח .

  1. ואתה, מה עושה אותך לשפוט החלטות של מנהיגים? מתי העלובים שפטת משהו? הנהגת משהו? קיבלת החלטה חשובה?

   קרוב לודאי שאתה איש שמן, חולה, שיושב ליד המחשב כל היום מפליץ ומגרבץ ומחכה שסבתו שלך תלך לעולמה בשביל לרשת את הדירה שלה.
   העיקר שאתה קורא הארץ וחושב שאתה איש חושב.

 21. 20
  מה בדיוק מכשיר את ספי להביע דעה בענייני בטחון ומדיניות, ספר על חמורים?
  1. אתה חושב שאם אתה יודע להקליד וללחוץ על send זה מכשיר אותך למשהו. הכותב הוא בעל טור ועיתונאי נכבד. אתה - כלום. ממש כלום. אתה כמו טוקבקיסטים אחרים חושבים שאם רואים את הקשקושים שלהם על המסך לצד המאמר הם בעלי מעמד כמו זה של מחבר המאמר. גם תינוק יכול לקשקש על המקלדת ודברי החוכמה שלו יופיעו על המסך לצד המאמר. בעיתון נכתב מאמר. התגובות הם לעיתים קרובות לא יותר מכתמים על גבי העיתון.
  2. איזה הכשרה יש לך ובאיזה נושאים? ולמה אתה לא מגלה כמה משלמם לך תמורת התגובות?

   א

  3. צביקוש, אתה מתבלבל קצת בעניין בעל טור "מכובד" ואין לך מושג מהו עתונאי... ומה לעשות ופעמים רבות יש מגיבים ברמה הרבה יותר גבוהה מהכתבנים...
  4. צביקוש, התעניינותךבי ממש נוגעת לליבי וגם אתה יודע היטב שאני עצמאי לחלוטין.
  5. כדאי צביקי שתיישם את העצות של עצמך. כי אתה כלום
  6. צבי-קי המורה ללשון עברית ומגיש לבגריות. ללא ספק איש מוכשר

   בעל היתר ללעוג לזולת.הכל לא כלום בהבל פיך.רבות עשו בן חיל ויד הנפץ ימינך.זה שמר רכלבסקי הוא בעל טור ועיתונאי ,עדיין לא מצדיק את שיטת ההתקפה על ראש ממשלתו במילים בוטות,מכוערות,וצורמי אוזן. נכון,יש לו בעל ברית כגדעון לוי, אף הוא בגיבורים אנשי החיל.

 22. 19
  ללא ספק הבחירה היא בין שתי חלופות, גרועה וגרועה יותר. רק נניח הנחה דימיונית קטסטרופלית- ישראל מושמדת אחרי מכה גרעינית (גם אירן במכת נגד) - מה יאמרו כל אותם כותבים ומלהגים שטורחים השכם וליל להשמיץ את מנהיגיהם? יאמרו אאאאאאאווווווופפפפסססססססס טעינו, סליחה לא התכוונו
 23. 18
  נתניהו הוא שליחו של אלוהים להציל את העולם מהמטורפים האירניים
 24. 17
  השמאלנים הפחדנים מוכנים לוותר על המדינה כולם בעלי אזרחות נוספת
  1. כשיש כאן טיפוסים כמוך אולי באמת כדאי לחפש אזרחות אחרת.
  2. לצביקי, כמה רעל יש עליך
  3. צביקי לך לך מארצך,חפש אזרחות אחרת ובהצלחה.

   אינך תורם שום כלום למדינה. כולך רעש וצילצולים.

 25. 16
  גרעין ביידי אירן כמוהו כחזרת היטלר לשלוט בעולם
 26. 15
  בגלל שהשמאלנים לא האמינו שהיטלר יבצע השמדה הלכו לנו 6 מליון יהודים
  1. את כנראה ניזונה משתיית דם של חפים מפשע בהשפעת רבנים מטורפים.
  2. מטומטמת זו המילה היחידה שראוי לומר לך. הרבנים הם אלה שלא האמינו והשפיעו על היהודים להשאר באירופה מטומטמת. מה ענין שמאלנים לכאן? השמאלנים הקימו את המדינה הזאת וניהלו את מלחמותיה מטומטמת.
 27. 14
  אם השמאל היה שולט מזמן לא היתה לנו מדינה
  1. השמאל הקים את המדינה. השמאל ניהל את מלחמת השחרור ואת מבצע סיני ואת המאבק באויבים. אם נולג=דת בכלל היה לך מוצץ תקוע בפה וכדאי להחזיר אותו לשם. לפה שמנסה להיות גדול. הימין גורר אתונו להוויה של מדינה מזרח תיכונית במובן הרע של המילה.
  2. צביקי, השמאל אז ידע לטרנספר ערבים.

   השמאל של אתמול לא דומה במאום לשמאל ההזוי של היום.

  3. 'לטרנספר' זה לא עברית. מדוע אינך יכול לומר להעביר, לפנות, לעקור, לגרש או להגלות?
  4. רילוקיישן נשמע יותר טוב.
 28. 13
  נתניהו מבצע בדיוק את מה שהעם הטיל עליו להגן על מדינת ישראל בכול מחיר
 29. 12
  רק חיסול הגרעין האירני לא חשוב מי יחסל אותו יביא להמשך קיומה של ישראל
 30. 11
  אתה צודק, אז למה אתה לא משלם את חובותיך?
 31. 10
  מה יקרה ביום שתהיה לאיראן פצצת אטום?

  אם תקשיב למה שהם אומרים, תשמע שכוונתם להטילה על תל אביב.
  לא מדובר בפצצה לייצוב השלטון כפו צפון קוריאה, וכושר הספיגה של ישראל הוא לא כמו הודו שיכולה לשרוד הפצצה פקיסטאנית.
  האם אפשר לא לשלוח את כל מה שישי לנו כדי לעצור אותם?

  1. אנחנו נציג יכולת מכה שניה אמינה והרסנית
  2. לא תהיה כדי לתת את המכה השנייה..אהבל
  3. הם מוכנים לספוג מכה שנייה, לפחות ע"פ חזיונותיו של המדבר עם המהדי, אחמדינג'ד

   ופטרונו האייטולה מזבח-יזדי. אין לישראל אפשרות לפתח יכולת

   מכה שנייה אמינה מפאת גודלה, בודאי לא כזו שתרתיע את

   איראן-ראוי לציין את דבריו של רפסאנג'ני בקשר ליכולת

   הספיגה השונה של שתי המדינות. איראן גרעינית היא תחילת

   סופה של מדינת ישראל - קמילה הדרגתית עקב עימותים צבאיים

   תכופים שיוצתו ע"י גרורותיה של איראן, הפסקת השקעות ועזיבת

   אוכלוסיה חזקה. האם אתה מוכן לסמוך על מידת רציונליותם

   של האייטולות ?

 32. 9
  כשרואים צל הרים כהרים, כל תוכניות הקונספירציה יבואו לשרת את המטרה

  אג׳נדה של רודן, היא להראות שהוא גיבור, במיוחד כשאביב העמים משחר לטרוף את מנהיגי ערב הרודנים.
  כך שטים להם המנהיגים משנאה לשנאה, והעם המבוהל מתלכד מסביבם, כדי לחזק את המנהיג במלחמתו בשוחרי רעת המדינה כולה.
  כך גורם הרודן לעמו להאמין, שלא הוא, הרודן הוא זה שבגללו הם נאנקים תחת הנטל, אלא מדינת האוייב היא זו הגורמת לחיים הקשים.
  כך במקום שהעם יתקומם נגד המנהיג, הוא מתקומם נגד האוייב השנוא.
  עד כאן הפסיכולוגיה של הרודן הלא מתוחכם, שאין לו צורך בכלל להתחכם, העם שלו שהוא ברובו בור אינו מבין את התרגיל, והחלק הקטן והנאור לא יכול לעשות דבר.
  הבעייה הגדולה יותר היא הפסיכולוגיה של המערב, היא שמה לה למטרה להתרפס בפני הרודנים, לעולם יקריבו את צ׳כוסלובקיה על המזבח, למען ישכח זעמו של הגיבור הרודני, עד מנת הזבח הבאה.
  אולם הרודן הרי בכלל לא זועם באמת, זעמו הוא לגמרי זעם בכאילו. זעם שנועד לקצור את פירות ההצלחה שלו מול בני עמו, שרואים שהרודן שלהם מצליח להוריד את המערב הנאור על ברכיו, ולהביא להם הישגים מדיניים.
  כך ספי רכלבסקי מציע לפייס את הרודנות האיראנית האחמיניג׳אדית, הקוראת לחסל את ישראל, ולחזק את תדמיתו הגיבורה בעיני העם האיראני.
  אין ספק שלרכלבסקי אין מושג בפסיכולוגיה רודנית, כי הוא עצמו, הדמוקרט הדגול, מבין רק בדמוקרטיה.
  אולם הוא אינו מבין אפילו בדמוקרטיה, כי דמוקרטיה שאינה מבינה את הרודן, ואת הסיבות להתנהלותו, היא דמוקרטיה שאינה מגינה על עצמה, כך היא תפסיד לרודן שישתלט עליה בקלות.
  זו הדרך שבה תלך הדמוקרטיה ״פייפן״ ואיתה דרך החיים המוכרת והאהובה שלנו

 33. 8
  כמעט כל ראשי הביטחון בעבר ובהווה מתנגדים לתקיפה באיראן - הם מבינים קצת יותר בבטחון
  1. מסיתי השמאל מתחזים למגיבי ימין/מרכז בכדי לחבל בשיח הציבורי, את שמו הם נושאים לשווא, עקב אפסותם, אפסות טיעוניהם ואי אמינותם. למי שיש טיעונים טובים אינו נזקק לרמאויות, בלופים והתחזויות אך זה מה שנשאר מהשמאל באתנן של מדינות זרות עויינות...
  2. כשנגמרו לך הנימוקים אתה מתחיל לגדף. אני מבין אותך נסתתמו טענותיך אז אתה מקלל. אתה על הקרשים איציק שמיציק

   א

  3. צביקי - קח מהר כדור הרגעה (בלי טעויות כתיב היום?)
  4. מי שמתחזה בעשרות שמות מדבר על מתחזים......

   הרמאי הפתולוגי : טול קורה מבין עיניך. מי שמחבל בדיון הציבורי זה אתה אשר משתמש בעשרות שמות כמו למשל: שמאל ציוני, המטיף, איציק המרכז, רעמסס, טוטו, ק סוקר, אלכס מהכרמל, מודרניסט, קסנדרה, ץונמי, רילד, אינפיניטי, אזרח, גודמן, סמי מפ"ת, אליקו, טייס אוטומטי, יהודי, וירוסובסקי, שושי משדרות, דין תל-אביב כדין נצרים PRIMAKUKU, אברהם מכפר-סבא, רועי, ניר, מונימייקר, סתם עברתי בסביבה, אלפונסו, אברמי, אבירם, אברם, סרן קירקגור, שמעון דיסקין ועוד שמות רבים.
   מתי מערכת הארץ תשים קץ לשימוש בעשרות שמות של מגיב אחד. אני מבקש ממערכת הארץ לפרסם את כתובת ה – IP של כל מגיב כדי שאפשר יהיה לזהות את המשתמשים בשמות רבים.

  5. צביקוש, לא אני המתחזה...
 34. 7
  האם המאמר הוא הזיה או נבואה נכוחה?

  לצערי הרב תוכן המאמר הזה מאוד הגיוני.
  מי יכול למנוע אסון? המטכ"ל, אולי כמה שרים: בגין, מרידור. אולי גם ליברמן? האם ממנו תצמח הישועה? ליברמן הרבה דברים, אבל הוא לא טיפוס אפוקליפטי וגם לא טיפש.

  1. אני מסכים אתך לחלוטין. אני מסכים שליברמן לא טיפש. הישועה תבוא מאיתנו מהציבור. רק מאיתנו

   א

  2. ליברמן הוא סוכן רוסי בממשלה. ברור שהוא לא יתמוך בתקיפה כי זו אינה משרתת את האינטרסים של אמא רוסיה
 35. 6
  מסקנתך מדויקת. הוראה לא חוקית,שאין לבצעה. הבעיה- צמד הגמדים ביברק, והשמיניה הסהרורית נכלולית, אנשים שבחייהם לא לקחו אחריות לכלום. הם משחקים בנדמה לי, כאילו הם בן גוריון, אבל הדימיון יכול להתקיים רק בממד מכבסת המילים של הימין. הקשר בין המכבסה, המילים והמציאות לא קיים. ככה זה אצל שקרנים מושחתים. די להתבונן בליליפוטין, הממסמס את תיקו כמעט עשור. והיוע"מ הטייחן - שצריך לתת הכרעה, נעלם. כמו מסקנות המבקר לגבי השריפה בכרמל, שטרם פורסמו. הכול נדחה בשם איראן? פטריית הסם של בריוני הדמיקולו ביבי ברק וליברמן?
  1. הוראה "לא חוקית" לפי החוקים שהמצאת, אתה והחברים שלך בחמאס? כי לפי חוקי מדינת ישראל, הוראה לתקוף את איראן הינה חוקית למהדרין. התואיל לפרט איזה "חוק" אתה שומר, חוץ מהשריעה?

   הוראה "לא חוקית" לפי החוקים שהמצאת, אתה והחברים שלך בחמאס? כי לפי חוקי מדינת ישראל, הוראה לתקוף את איראן הינה חוקית למהדרין. התואיל לפרט איזה "חוק" אתה שומר, חוץ מהשריעה?

  2. הוראה "לא חוקית" לפי החוקים שהמצאת, אתה והחברים שלך בחמאס? כי לפי חוקי מדינת ישראל, הוראה לתקוף את איראן הינה חוקית למהדרין. התואיל לפרט איזה "חוק" אתה שומר, חוץ מהשריעה?

   הוראה "לא חוקית" לפי החוקים שהמצאת, אתה והחברים שלך בחמאס? כי לפי חוקי מדינת ישראל, הוראה לתקוף את איראן הינה חוקית למהדרין. התואיל לפרט איזה "חוק" אתה שומר, חוץ מהשריעה?

 36. 5
  Big Mistake

  Attacking Iran means one thing for sure: the End of Dimona. That is too high a price to pay in my opinion!!!!

 37. 4
  מה הקשר בכלל בין פרשת לבון

  לבין המצב הנוכחי???
  אתה באמת חושב שישראל צריכה לגרור את ארהב למערכה איתה?ממש לא.
  ישראל יכולה לסיים את העניין לבדה, הדבר היחיד שהיא רוצה זה את אמריקה מבינה את המהלך,זה הכל.

  1. "ישראל יכולה לגמור את העניין לבדה"...עוד אידיוט הזוי שיכור כח!
 38. 3
  תקוות המתכננים הישראלים המאמינים בתקיפה היא אחת: להפיל את ממשל אובמה. בשביל זה הם יעשו הכל, כולל הקרבת חיי אדם סיטונאית משני הצדדים.
  1. בדיוק. ישראלי אמיתי לא מפקיר ידידים רפובליקאים
 39. 2
  גם שימי אמר כך לפני הכור בעירק ומה סדאם לא יבנה מחדש?

  יבנה, יבנה, יבנה המקדש.
  חיים בזמני תמיד.

  1. סדאם בנה מחדש, ויש עדויות חדשות שמראות שהתקיפה בעיראק לא היתה כזו הצלחה. חפש בגוגל "תקיפת הכור העיראקי האמנם הצלחה"
 40. 1
  ביבי וברק הם סכנה אסטרטגית
  1. ביבי מפחד מוועדות חקירה כמו מדבר, לכן לא יפעל ומנסה לגרור את האמריקאים לפעול ולהסתבך עם ועדות חקירה משלהם

   גם שרה מפחדת מועדות חקירה (על פי מקורות זרים)

  2. מקווה שאתה צודק - והחשש ימנע מלחמה