תמורכז שרה

אח, כמה נעים להיזכר. היו זמנים, מאי 1972, מבצע "איזוטופ", סיירת מטכ"ל בפיקוד אהוד ברק שיחררה את המטוס החטוף של "סבנה" בנמל התעופה לוד. "ראש הממשלה מר בנימין נתניהו השתתף בשחרור החטופים" וידבר ביום עיון ל-40 שנה למבצע, שתערוך בקרוב בסמינר אפעל העמותה הישראלית להיסטוריה צבאית. מישהו חושב, כנראה, שצריך לסבן פומבית את גבורת נתניהו בימים אלה, כאשר מעסיקים אותו איזוטופים אחרים. ברק, שתמונתו בסרבל-טכנאים לבן על כנף המטוס סייעה לניצחונו על נתניהו בבחירות 1999, אינו ברשימת המוזמנים.

על כל הצלחה בת ארבעה עשורים אפשר למצוא מפלה בת שניים. הנה תזכורת ("מורשת") שהפיץ בשבוע שעבר השב"כ: אתמול לפני 20 שנה, "ב-17 במארס 1992, בשעה 14:45, התפוצצה בחזית שגרירות ישראל בבואנוס איירס מכונית תופת. בפיגוע נהרגו 29, מתוכם ארבעה ישראלים ועוד ארבעה עובדים מקומיים בשגרירות. כמעט 50 ישראלים ומקומיים אחרים נמצאו באגף שלא נפגע. כמה דקות לפני הפיצוץ יצאו מאבטחים לסריקות ולא מצאו דבר. באותה תקופה לא היתה בידי המודיעין הישראלי התרעה ממוקדת לפיגוע ביעדים ישראליים או יהודיים בארגנטינה, אך היה ידוע שקיימת בה קהילה ערבית גדולה וכי התרחשה בה פעילות אנטישמית ופרו-פלסטינית".

השב"כ, הכפוף לראש הממשלה, ראה לנכון לאזכר כישלון מודיעיני שאיפשר לארגון חיזבאללה לנקום את מות מנהיגו עבאס מוסאווי בהתנקשות אווירית. אין לחשוד בשב"כ בחתרנות תחת נתניהו. בוודאי לא בתקופת יורם כהן, שבאירוע של משפחת נתניהו הוצג שלא בטובתו, בפי מקורבים לרעיית ראש הממשלה, כ"מינוי של שרה", בהתעקשות משונה לתת תוקף לדימוי של שרה נתניהו כנציבת שירות המדינה.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב המאמרים ישירות לפייסבוק שלכם

רק צירוף מקרים הוא שבהתעצם דיבורי המלחמה של נתניהו נזכר השב"כ והזכיר לציבור, סתם כך, עד כמה פגיעים יעדים ישראליים ויהודיים ברחבי תבל, ועד כמה אין לסמוך על המודיעין הישראלי, שיצליח לסכל גמול איראני על מבצעי צה"ל.

ובאותו צירוף מקרים, בו ביום, הופיע בשימוע בסנאט הגנרל דגלס פרייזר, אלוף פיקוד הדרום בצבא האמריקאי, להזהיר מפני פעילות איראן וחיזבאללה באמריקה הלטינית, במיוחד בבוליביה, ונצואלה, אקוואדור, ניקרגואה וקובה. לשגרירויות נוספו 36 מרכזי תרבות שיעיים שמנהל כוהן הדת הקנאי מוחסן רבני, ממחוללי הפיגוע הנוסף בבואנוס איירס, ב-1994, נגד מרכז התרבות היהודי.

כך ברחבי תבל וכך בעורף הישראלי, שאפילו יספוג רק עשירית ממטחי רבבות הטילים והרקטות שישוגרו לעברו, בזכות מערכת ההגנה האווירית - ייחשף לאלפי ראשי קרב. נתניהו אינו מתכוון ברצינות להכין את ישראל למלחמה. הוא לא הכריז, רשמית ומעשית, על מצב חירום למיקלוט וליירוט. הסינים נהגו לכנות מנהיג מסוגו נמר של נייר. תיאור הוגן, אך מונח ההולם את עידן גוטנברג. בעידן צוקרברג, נכון יותר לדבר על אריה של אוויר.

הרבה לפני כיפת ברזל היה "ברזל לוהט" - ספטמבר 1996 - נתניהו פתח את מנהרת הכותל, הפלסטינים הגיבו באש, ולאחר שנהרגו 16 ישראלים התחנף נתניהו ליאסר ערפאת והתקפל מחברון בלחץ הנשיא ביל קלינטון. מאז נרתע. הוא פחד יותר מאשר דחף. לנוכח סכנת נשק השמדה, בשני משברי האיום הכימי-ביולוגי של סדאם חוסיין, שהתפעל פחות מנתניהו מהחלטת מנחם בגין לתקוף את הכור הגרעיני שלו, אחזה בנתניהו בהלה, עד כדי הרהור בנקיטת אמצעים קיצוניים (לא שהממשלה היתה מרשה לו לעשות זאת).

איראן, כמו עיראק בשעתה, לא הבטיחה חסינות לירושלים, אך סביר שבמלחמה היא תהיה בטוחה יותר מתל אביב, בוודאי למי שלא ייהנה מאירוח בבונקר ממשלתי. אם נתניהו מזלזל כל כך בסכנה לעורף הישראלי החשוף, יתכבד ויעביר למרכז את משפחתו. המוביל המשפחתי, אבנר עמדי, יתפנה למענו.

Read this article in English: Our virtual lion

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 42
  מדהים שיש מי שמתקשה להבין כתבה כל כך ברורה ופשוטה
 2. 41
  כשהטילים יפלו ביבי, שרה והילדים יהיו עמוק עמוק בתוך המקלט האטומי שעלה מיליארדים
 3. 40
  חוץ מקריאה לרצח פיזי של ביבי, כל מילות ההסתה שבמילון היו במאמר האימים של אורן. על המשטרה לחקור מיד את כתבי הארץ שמסיתים נגד שלטון דמוקרטי נבחר

  חוץ מקריאה לרצח פיזי של ביבי, כל מילות ההסתה שבמילון היו במאמר האימים של אורן. על המשטרה לחקור מיד את כתבי הארץ שמסיתים נגד שלטון דמוקרטי נבחר

 4. 39
  שרה כבר דאגה לשמור על הבן האמיץ אבנר בשירות בדובר צה"ל. הוא מחרף את נפשו למען המולדת בקרייה עם משקפי שמש מוזרים וליווי של מאבטחים. הגיע הזמן לבדוק מה יש בהסכם שעשו שרה וביבי בעקבות פרשת הקלטת הלוהטת. אני משער שאם אתר ויקליקס רוצה לעלות שוב לכותרות שישים יד על ההסכם הזה. מי שתיווך בין השניים ועשה את ההסכם הסודי היה הפרקליט יובל נאמן שמונה על יד ביבי לתפקיד שר המשפטים ופעל למינויו של יהודה ויינשטיין שהיה הפרקליט הפלילי של BB בפרשת עמדי - לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה. דמוקרטיה עאלק. רפובליקת בננות.
 5. 38
  אם ביבי יתקוף אני מבטיח להיסתובב עם שלט "אני אהבל" 10 שנים, הרי ביבי אינו מסוגל לחתוך כמה ענפים מעץ בגבול הצפון בלי שיהיה לנו הרוג, בעת עצירת המשט ברח לקנדה, וכשפרצה האינטיפדה הראשונה כשכאילו פתח את מינהרת הכותל (הייתה פתוחה רק לא רישמית) ניבהל מתגובת הפלסטינאים, ויודעי דבר אומרים שהיתחבה מתחת למיטה של שרה יום שלם.
 6. 37
  ה"שכינה" של אמיר אורן

  מעת לעט... נחה השכינה על רוחו וקולמוסו של אמיר אורן - אותה רוח "נישגבה" המנשבת באמירי האורנים מכיוונם של גבי אשכנזי ומאיר דגן ואיך שלא תהפוך במאמריו ואיך שלא תקרא אותם לרוב יצוצו מישנתם של שניים אלה ואני שואל את עצמי: לא חבל לעיתון רציני כ"הארץ" להגיש פעם אחר פעם מאמרים שקופים וצפויים מראש? הגיע הזמן לשמוע גם דעות אחרות גם על התיק האירני, גם על אשכנזי וגם על ברק - מאמרים מאוזנים מפרי עטם של מומחים לצבא, ביטחון ומדיניות. לו יהי!

 7. 36
  את שרה הוא מוכן להעביר למרכז.
 8. 35
  מה נגיב? נתביש? מה לא תגידו. כתבים שאתמול שתינו בצמא כל שכתבו.והיום..

  היום כל הכתבים האלו ברמה של "האח הגדול" צהובים. משעממים. עוסקים בשרה. עבדים למען מטרות אפלות פוליטיות/כלכליות.כמו. חיסולו הפוליטי של נתניהו. והכל בשם אינטרסים כלכלים של עיתון כזה ואחר. המדינה לא מענינת אותם יותר. ביחוד שנתניהו בשלטון..מגיסים את שרה. סירת מטכל. אפילו את אבנר עמדי [מי זוכר?]. מה שלא יאומן בסיפור הזה. שהם [הכתבים מטעם] לא תופסים שבסופו של דבר הם יורים לעצמם כדור ברגל .ולמדינה בראש. אבל הציבור זוכר. ולהתראות בבחירות.

 9. 34
  נתניהו לא מודאג מקורבנות שאינם בני משפחתו - רק דם משפחתו חשוב לו
 10. 33
  טקסט סתום לתפארת
 11. 32
  לתום מ-8:

  מילא זה שבחירתו מחדש האפשרית של נתניהו לא תעזור ל״הארץ״, אבל היא תדפוק עוד יותר את העם היושב בציון.

  1. גם תעזור להארץ בתפוצה וגם למדינה
 12. 31
  אני לא פנוי

  למה שאתפנה למענו

 13. 30
  יותר ויותר כמו חידות חמיצר, פחות ופחות כתבות קריאות.
 14. 29
  ישראל יכולה להפוך את איראן למדבר שממה ביולוגי. מי קבע שתהיה תגובה איראנית? וכי הייתה תגובה יפנית? הייתה כניעה וזאת נמשכת, נטולת צבא של ממש, עד עצם היום הזה.
 15. 28
  דברים חכמים מאוד - הלואי שמקבלי ההחלטות יקראו ויפנימו
 16. 27
  דברי טעם נכוחים ונבונים - הלואי שמקבלי ההחלטות יקראו ויפנימו
 17. 26
  השמאל מתבכיין על העורף החשוף ,אך את בניו מפחד לשלוח לעזה או ללבנון להלחם
 18. 25
  ה הסתה הפרועה של העיתון והשקרים מותירה את הקורא המום אבטל את המנוי
  1. בצאתך- סגור אחריך את הדלת
 19. 24
  חייבים לעצור את נתניהו. מדובר בהרפתקן חסר אחריות שנפל בשבי של דיבורי הרהב שלו. מחובתנו להציל אותו ואת עצמנו מהתוצאות החמורות של תהליך האימים שלתוכו נקלענו.
  1. רמי תרגע, ביבי רק פקה פקה, הוא פחדן והתקפה על איראן גדולה ממידותיו. אנשים שמסוגלים להחלטות זה בגין אולמרט שרון ושמיר. שמיר אמר על ביבי שהוא מלאך חבלה לעצמו ולאחרים.
 20. 23
  1, וכמובן שאני יודע שהתשובות שלכם מכוונות אל מחנה החולים שלכם, ואתם שומעים את מחיאות הצחוקים של המטורפים, איך הכניס להם... איך אסביר לך ואין לך מושג על מה אני מדבר... (בעצם, מתחת למסכות שלך אתה מכיר את הדפיקות שבך, ממנה אתם מנסים לברוח, והיא מצויירת לכם על הפנים
  1. מטורפי הימין פריקים של מלחמה-דם-אש-קברי אחים- הרס

   אבדון-אלמנות-יתומים-מערות-זק"א-קינות-שואה---------------------

 21. 22
  אחלה ירידה על ביביניהו

  רק אולי שכחת שלזוג נתניהו כבר יש בית קיט (או ארמון קיץ ליתר דיוק) בקיסריה. הרי ערים כמו לוד או בת ים אינן ראויות ביטחונית למעמדו ותדמיתו של הזוג הרץ לחיי נצח במשכן נשיאי ישראל (ולא כנשיא חלילה אלא כנציב עליון)

 22. 21
  כמה כבר אפשר לעליל על שרה . בעוד כמה ימים תכתוב ששרה תהיה בראש להק התקיפה
 23. 20
  מי אמר "תמורכז שרה"
 24. 19
  מה זה תמורכז
 25. 18
  מודה - לא הבנתי

  נתניהו משוויץ. השב"כ מציין כשלונות. העורף הישראלי ומרכזים יהודיים בחו"ל פגיעים. שמשפחת נתניהו תשהה עם עמך ישראל בזמן תקיפת אירן. צר לי, אמיר אורן, אך, לא ברור לי מה נושא מאמרך. יתכן שהיו שיקולי עריכה ומקום שהשמיטו חלקים ממנו. לי, כקורא וכמנוי, לא ברור מה רצית לומר וחבל.

 26. 17
  כל הצרות בגלל השמאל. הבנו כבר את המסר ימנונים. מספיק. נמוקים מול נמוקים.
 27. 16
  ביבי ושרה תנו דוגמא, וותרו עלהבונקר הממשלתי, ועברו למרכז, הרי מקסימום ימותו 500.
 28. 15
  אבל העם ה-מ-פ-ח-ד בחר בלא דעת בגיבורי הסיירת
 29. 14
  גוטנברג, צוקרברג, איזוטופים, פשש, "נייטיבס", יש פה "מאמר" ממש "אינטלגנטי"...
 30. 13
  מאמר מצןין; כל כך טוב, שעוד ידחוף את ביבי למעשים נחפזים על מנת להוכיח (מה בדיוק ?..)
 31. 12
  עוד כתבה לא מובנת...!
 32. 11
  הנחמה שבמלחמה

  המלחמה הצפויה רעה
  כי אולי ימות ילד אחד
  ששמו יוחאי
  ממרפסת הבית
  שתצנח על ראשו
  כשישכב בעגלה,
  ולאמו תכרת היד
  או אולי רק תשרט.
  ובכל זאת
  יש נחמה במלחמה,
  עם כל הצער
  על הילד יוחאי
  יש סכוי שננחל
  מפלה גדולה
  כפי שקרה להרבה
  עמים שיצאו מדעתם.
  הרבה דברים יהרסו,
  והרבה גם יבכו,
  אבל הדמגוגים ישתתקו;
  יתפקעו כמו כרכשת דג
  ואנחנו נתפכח,
  נשוב להיות בני אדם,
  מחזיקי עפרון
  ונקשיב לא להם
  אלא לצפורים.

 33. 10
  נתניהו לא כזה גיבור.

  עם פרוץ מלחמת יום כיפור ב 1973 חזר נתניהו ארצה והתגייס. רוב הזמן הוא היה במחנה ג'וליס. כשלושה שבועות בלבד לאחר פרוץ המלחמה הוא היה בין הראשונים לעלות על מטוס חזרה לארה"ב.
  חיילי מילואים אחרים שהגיעו מחו"ל נשארו בקו החזית ששה חודשים משום שלמרות שביתת הנשק המצב הבטחוני היה מאד לא ברור והצריך השארת אוגדות שלמות בסיני וב"אפריקה". לדוגמה, אהוד ברק הגיע באותו המטוס שבו הגיע ביבי לארץ עם פרוץ המלחמה. למרות שהיה באמצע לימודיו בסטנפורד הוא נשאר בחזית עוד חודשים רבים ולא חזר לארה"ב כפי שעשו ביבי ועוזי לנדאו שמסתבר שהם פטריוטיים אמיתיים רק בדיבורים ולא במעשים.
  במלחמת לבנון היה נתניהו בארץ וגויס ב 5.6.82. יחד עם חבריו לסיירת שהה במשך ששת הימים הראשונים של המלחמה בהמתנה במחניים. ביום השישי, נתניהו עזב את חבריו וחזר הביתה. מי שלקח את נתניהו הביתה לירושלים, היה אלי גיל, לוחם ותיק ביחידה. פורסם בעיתון "העיר" ב 21.6.96. נתניהו מעולם לא הגיש תביעת דיבה על הכתבה מה שכנראה מוכיח שהדברים שפרסם העיתון נכונים.
  בספר שכתבה רונית ורדי על נתניהו מסופר בעמוד 173 על נסיגתו משדה הקרב במלחמת לבנון.


  במקום להיות בחזית המצרית כששה חודשים, כפי שעשו כל אנשי המילואים, חילק ביבי עלונים עם עוד "פטריוט" עוזי לנדאו, על מדרגות MIT במסצ'וסטס.

 34. 9
  גם ככה הם משתדלים בכל כוחם לפגע בנו בחו"ל מדרום ומצפון. צפוי שהפיגועים יתגברו גם אם לא נעשה כלום בעניין הגרעין. כעת חשוב מה יהיה עם גרעין?
 35. 8
  מדהים ‏השנאה ‏שיש ‏להארץ ‏לנתניהו

  אף ‏פעם ‏אין ‏להם ‏משהו ‏טוב ‏להגיד ‏עליו,אבל ‏לא ‏יעזור ‏לכם ‏הוא ‏יבחר ‏שוב.

 36. 7
  אמיר אורן נו במת,,היום חשפת לפני הקוראים את מירב "השכלתך"במילים כ"כ ריקות ובמאמר כ"כ מחורר,,שמה שבאמת רצית לאמר נזל מחורי המסננת הנ"ל שאתה קורא לה "פרשנות",,כך "ששכרך יצא בהפסדך",,אז מדוע לך לאמר כלום כשאין לך מה לאמר,,,להזכירך שסייג לחוכמה היא שתיקה,,מה שכחת ?
 37. 6
  איך ראש ממשלה שעומד לחטוף ...

  ביקורת קשה על השריפה בכרמל - על חוסר מוכנות שירותי הכבאות, ממשיך להטיף ולאיים בהפצצץ איראן? איך יטפלו שירותי האין-כבאות בהפצצות הנגד? ומה עם חוסר המקלטים? האם הציבור כל כך אדיש או שאינו מאמין לדברי ראש הממשלה?

 38. 5
  Barking dogs do'nt bite.
 39. 4
  הידד האח. מאמר מפוכח ומציאוותי.
 40. 3
  החלטה לתקוף גדולה ממידותיו.הוא לא יתקוף אבל יש להודות שהוא "משחק אותה"

  יפה ומלחיץ את ארה'ב והמערב ודוחף אותם להקצין הסנקציות.נובח לא נושך.זו הגדרה.כשבגין ואולמרט תקפו כורים הם לא ליהגו.קמו ועשו.

  1. נפיח,תארתה את ביבינוקיו בצורה הכי מדוייקת שיכולה להיות, מעניין שגם האמריקאים מבינים שביבי רק פקה פקה, החמרת הסנקציות באה להרגיע את הציבור היהודי בארה"ב. כולם יודעים ששום סנקציות לא יפסיקו את האירנים אלא הם מקסימום יכנסו למשא ומתן ויאטו הליכי הבניה. במערב קלטו מיהו ביבי מיזמן, הבעיה היא שמצביע השוק הביבונים בטוחים ש"ביבי חזק" וש "רק ביבי יכול". ביבי יכול היה להיות שחקן הוליוודי מרשים. כמנהיג הוא מזגזג ולבסוף כימעט לא עושה כלום מהפחד (כולל בעיניני פנים וכו')
 41. 2
  רק אם אדע בביטחוןן רב שבעת התקפה על איראן כל השרים -הממשלה- תקיים ישיבותיה באוהל שיוקם בכיכר העירייה ומשם תנהל המלחמה. אז אולי אאמין לבטחונה העצמי בקריאה למלחמה. להכריז מלחמה מהבונקרים - לא יסלחו לכם לעולם. לעולם. שלטי חוצות שרדפו את שרון "רוצח" , ירדפו אתכם
  1. אך רוב העם יאשים את "השמאל", כמו תמיד
 42. 1
  השמאל יעדיף ללכת עם הראש בקיר מאשר להודות שטעה.

  רק בקשה- בצעדות המיליון של הפולשים הערבים הצפויות בסוף החודש, נסו לפחות להשתדל להעמיד פנים שאתם חלק מהעם היהודי.

  1. אתה לא גוגו, מי אתה?

   מה לעשות של ביבי לבנות שיעמוד מאחורי איזו שהיא תוכנית זה זה מעשי?
   הבנאדם צל של עצמו ליד שרה.

  2. הימין יעדיף ללכת עם הראש בקיר מאשר להודות שטעה.

   הנה כי כן, כשהחלה הנסיגה מסיני בעקבות מלחמת יום הכיפורים
   בהסדרים חלקיים, ניבא הליכוד חורבן כללי לישראל. לא עברו כמה
   שנים, ובשנת 1979 חתם מנחם בגין, מנהיג הליכוד, על הסכם שלום
   שבו ויתר על כל סיני. בכך הפך את הנסיגה מסיני לדגם לנסיגות
   נוספות. לא ייפלא, איפוא, שירדן עמדה על החזרת שטחים שהיו שלה
   ועובדו על ידי ישראלים לקראת חתימת הסכם השלום עמה ושסוריה
   אינה מוותרת על אף שעל בגולן.

  3. זה לא רק ארסי ומסית, זה גם טיפשי.
  4. הבדל קטן

   יש הבדל בין סתם מטומטם לבין מטומטם שמתגאה בטימטומו.
   אדון גוגו, לך ולדומיך מגיע ביבי.
   למדינת ישראל מגיע משהו אמיתי יותר.

  5. טעינו בזה שהקמנו את המדינה שאתם מצליחים להרוס.
  6. מטומטם הוא לא גוגו,אלא המגיב שהגיב עבורו. נכון מגיע לי ביבי

   הוא טוב יותר מהשכנה העירונית גולדי גלאון.עתה נשארלך עושי לכנות גם אותי בשם גנאי!!!

  7. העם יעדיף להאשים את השמאל באלפי ההרוגים במלחמת שלום הביבי (ולביבי יהיה שלום, זה בטוח) הקרובה, מאשר להודות שטעה
  8. ביבי פוחד מועדת חקירה שאחרי התקיפה באירן יותר משהוא פוחד אפילו משרה
  9. הבדל קטן הבדל גדול מגוגו לעוסי יש קו דק מאד .קו הפרדה בין גאון לשגעון
  10. תיקון - מלחמת שלום השרה...