הבנו דיסקין, ומה עכשיו?

התגובה הראשונה לדברים של יובל דיסקין, ראש השב"כ לשעבר, כי אין לו אמון בבנימין נתניהו ואהוד ברק, היא ההתרגשות הזאת של ההתמכרות לשערורייה; וואו, איזה דברים קשים הוא אומר על ראש הממשלה ושר הביטחון, אוי ואבוי, אם ראש השב"כ אומר את זה המצב כנראה ממש גרוע. וואו.

כשיורד האדרנלין מתחיל דיון פנימי, או אולי דיון עם עוד מישהי/ו. זה לא בסדר מה שהוא עושה. הוא לא צריך לדבר ככה, זה לא לויאלי, זה פוגע במשילות, באמון בראש הממשלה כמוסד שלטוני, זה פוגע באפשרות להאמין בכלל להנהגה.

סיבוב שלישי: אבל מה היית מעדיפה, שאם זה מה שהוא חושב ויודע שלא יגיד? שלא נדע? האם לא עדיף לנו לדעת? האם לא חשוב שנדע? האם אין זה מחובתו של דיסקין להגיד לציבור שנשקפת לו סכנה ממנהיגיו?

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב המאמרים ישירות לפייסבוק שלכם

אבל אם הוא באמת חושב ככה, למה לא אמר את זה בזמן כהונתו? אגב, הוא כן אמר, אבל בקול רם פחות ולא באופן ציורי כל כך. כי בכל זאת, הרי הוא לא היה יכול, כראש שב"כ, לדבר סרה בדרג המדיני. אז למה לא קם והתפטר? ודאי אמר לעצמו שעדיף שהוא זה שיהיה שם, יחד עם מאיר דגן וגבי אשכנזי - שקראו להם הציר המתון; שדווקא מפני שזה מה שהוא חושב עליהם - אסור לו לקום ולעזוב.

ואם הוא אומר את זה ממניעים פוליטיים? הפרשנים כותבים שיש ריח בחירות באוויר, ולכן הוא אמר את זה - כדי לפגוע בהם בבחירות. דיסקין לא באמת אומר לנו מה הוא יודע שאנחנו לא. דיסקין לא אומר לנו מה המוטיווציות שלו: האם הוא מתכונן לרוץ לפוליטיקה? האם יש מישהו/י בזירה הפוליטית שהוא רוצה לעזור לה או לו? המחשבה שכאילו "אם זה פוליטי" זה מגונה, היא מחשבה מגונה בפני עצמה. עמדה לגבי תקיפה באיראן היא פוליטית, וטוב שכך; עמדה לגבי משא ומתן עם הפלסטינים היא פוליטית, וטוב שכך; עמדה לגבי המדינה והאוכלוסייה הערבית שלה היא פוליטית, והיא חייבת להיות כזאת; למה גיבור ישראל וראש השב"כ לשעבר צריך לפחד מהפוליטי?

וכך ממשיכה האזרחית להיטלטל במחשבותיה, עד למיצוי, שמגיע אחרי שכל שרי הממשלה מתייצבים להשמיץ את דיסקין, כדרכם באופן מוגזם ושערורייתי, וגם ברור כבר שיש לו בלבו עליהם, גם באופן אישי, וששוב נקלענו למלחמת גלדיאטורים קטנים בבוץ. ובכל זאת, מה עכשיו? מה אני עושה עם זה עכשיו?

כי באמת, השאלה היא מה יש לנו לעשות עם זה. מה בדיוק מצפה יובל דיסקין שנעשה עם האינפורמציה שנתן לנו. האם הוא מתכוון שנצביע לשאול מופז? לשלי יחימוביץ'? למרצ? אולי שנעזוב את הארץ לפני שיהיה מאוחר מדי? בעצם הוא אמר שהוא רוצה שנשלם מחיר, כמו ההם בתחריר; אז מה, הוא רוצה שנעשה הפיכה ונפיל את ביבי והצבא ישלוט במקומו? אז מה, הוא מתואם לא רק עם דגן ואשכנזי אלא גם עם בני גנץ?

זה לא שאני לא מאמינה לו. נראה לי שזה די ברור שגם נתניהו וגם ברק, שניהם ביחד וכל אחד לחוד, מרגישים משיח. הם אולי לא קוראים לעצמם בשם הזה, אבל התחושה שלהם דומה. ואגב, דווקא יש לזה קשר ישיר למקומות שהם גרים בהם; הבידוד, הניתוק מהציבור, מאנשים "רגילים", ההסתגרות במגדל השן, בבתים שלמעטים מאוד יש, בוודאי תורמים לתחושה שהם יחידי סגולה.

אבל מה לעשות עם זה? האמת העגומה היא שאין לנו מה לעשות עם זה. אנחנו תקועות ותקועים עם חוסר האונים, בין החרדה משואה שתמיט עלינו איראן שמפמפם לנו נתניהו, לבין החרדה מהשואה שימיט עלינו נתניהו שמפמפמים לנו דיסקין ודגן. ואחר כך תתלוננו שהציבור הישראלי קהת חושים ולא עושה שום דבר.

Read this article in English: We get it, Diskin, but now what?

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 80
  כתבות דיסקין

  אני שוקל להגיש תביעה נגדך בגין רשלנות מאחר ןלפי דברך ידעתה שביבי וברק הינם אנשים מסוכנים שסכנו את המדינה ועלידי כך סיכנו אותי ושתקתה לא התרעתה והמשכת ה בתפקיד הולכתה אותי ואת המדינה שולל

 2. 79
  איזה כיף כל הימנים קוראים ״הארץ״!

  ואני חשבתי שזה עיתון שמאל.. כל הטוקבקים פה כ״כ לוחמניים ונגד כותבת הטור! מה אתם עושים פה בכלל, זה לא מעצבן אתכם? תקראו ״ישראל היום״, זה גם בחינם, וגם תוכלו לאונן בכיף על תהילת ביבי ומרעיו השועלים ולהתקרנף באהבת המולדת שלכם.

 3. 78
  דוקא מאוד ברור שהביבי והברק הם נוכלים מסוכנים וצריך להחליפם-למה הבילבול של נתינים מפוחדים-זה חובה אזרחית דמוקראטית
 4. 77
  לשתות מים ולהירגע
 5. 76
  הבנו מיכאלי, ומה עכשיו?
 6. 75
  יפה מצידך שהבנת , תמשיכי להבין.
 7. 74
  הציבור מטומטם לכן הציבור ישלם פשוט כך.זה היה הצ'וקר (הקלף) של ביבי בבחירות.
 8. 73
  ביבי וברק באמת הזויים...... למה אין לנו מישהוא שפוי בממשלה כמו מרצ? מה להחזיר שטחים לרוצחים המוניים שמבטיחים שישמידו אותנו זה לא הזוי?

  אתם רוצים הזוי סתכלו על ההנהגה באירן זה הזוי!!!!

 9. 72
  כיצד מרקדים לפני הכלה?

  לכתבת הפקחית שלומות, אני בדרך כלל לא סותם את הפה ומדבר שטויות אך יכול להאשים את כמות האלכוהל בדמי. אני לדוגמא לא הרווחתי דבר מכניסת האמריקאים לעירק. נכון, כשנאמר לנו שיש שם נשק השמדה המונית וכדומה, זה נראה נכון לעצור זאת. הזמן הצביע אחרת ולא נמצא הנשק המפחיד ההוא, שבו השתמשו להפחיד את ההמונים ע"מ לקבל "אישור" להתחיל בעוד מלחמה מיותרת. בפועל, אם סאדם חוסיין "המשוגע" היה בחיים, אין מצב שהיה מניח לתחילת התחמשות אטומית באירן. מה למדנו מזה? שום דבר. ועכשיו, האם אנו יודעים את כל הפרטים? כיצד נראה הקרקס הפוליטי של ישראל בעיניי העולם? הייתכן כי הסתיים עידן התמיכה העיוורת מבית ומבחוץ? זה לא קשור לדיסקין ישירות. האם ייתכן שיש לו מקורות שלא גלויים לעדר ומאפשרים לו לנסות להשפיע נגד שטיפת המוח שמקיימת הממשלה?
  האם יש יכולת צפונה שתעצור אובדן חיים, בעיקר בישראל, ותגרום לאחמינגד להעלם מהמפה הפוליטית באירן עם צניחת חשיבות הגרעין? האם עדיף טיפול חירורגי קטן על מאות טונות של חומר נפץ? אולי יעיל יותר?

 10. 71
  לחנך מחדש את העם. לכלוא את הימינים במחנות לחינוך מחדש. למנוע זכות הצבעה מהימניים. להשתלט על אמצעי התקשורת ולהפכם לשמאלניים. לבטל את הדמוקרטיה. העיקר שיהיה שלום.
 11. 70
  איזו מתנשאת, אני ואפסי, היא הבינה גאון הדור. עכשיו להמשיך להפציץ אותם באמת על שלטונם הכושל. הבנת?
 12. 69
  איזה סגנון גועלי, באמת הבנת? כזאת חכמה את? עכשיו למלחמה שמאפשרת דמוקרטיה להמשיך.
 13. 68
  מה את עושה על כתיבה את מקבלת כסף הוא גם את זה לא קיבל.
 14. 67
  דיסקין אזרח כמוני וכמוך, מה עוד הוא יכול לעשות? רק לצעוק בקול גדול. קבלי אותו.
 15. 66
  הבנו גברתי ומה את תעשי? תמשיכי לכתוב ואנחנו נמשיך להגיב. ביברק חזקים לא פשוטלהוריד אותם.
 16. 65
  בזכותם יש לך מה לכתוב!!!
 17. 64
  מספיק להתפלסף. צריך היה לתקוף לפני עשור. לתקוף היום בערב. גם אווירית גם ימית גם קרקעית. לא מחר - היום!
 18. 63
  מה השאלה כאן בכלל? עכשיו פוצ', בעזרת אחינו הפלשתינאים!!
 19. 62
  אולי כדאי להפוך גם את דיסקין ל Persona non grata....
 20. 61
  להחליף את העם

  הרי כולם מטומטמים רק דיסקין לא

 21. 60
  כנראה שדיסקין היה רוצה שלא נצביע לביבי
 22. 59
  יש מה לעשות - קוראים לזה להצביע בבחירות ! זה הדרך הכי חשובה שלנו להשפיע!!
 23. 58
  אין מה לעשות! העם אוהב את ביבי!

  ובינתים הוא ראש ממשלה טוב. אין מלחמה והכלכלה עובדת, בשעה שבאירופה ארבעים אחוז מובטלים. לכו לספרד, יון, איטליה, אירלנד והוכחו איזה יאוש יש שם.

 24. 57
  יש לך הצעה מירב? רוצים לשמוע. הרי את חכמה.
 25. 56
  נראה אותך מפגינה מול חלונו של ברק, נראה.
 26. 55
  מה את קופצת? ומה את תעשי? תמשיכי לברבר כמו כולנו.
 27. 54
  ומה עכשיו מיכאלי? מה תעשי חוץ מלהופיע בתשקורת ולכתוב? תמשיכי לצעוק אתנו ועם דיסקין זה ברור?
 28. 53
  לא הבנו עד הסוף דיסקין תמשיך להגיד דבריך. תרחיב, תעמיק.
 29. 52
  להמשיך לצעוק, להמשיך לצעוק, לא להרפות זה מה שנותר לעשות, להפיל אותם בבחירות.
 30. 51
  לאחד את כל מי שחושב שאסור לשניים האלה להמשיך. ברק גרוע מביבי.
 31. 50
  a need to know basis? לא במשטר דמוקרטי.

  הנה לכם שאלה מוזרה: "השאלה היא מה יש לנו לעשות עם זה". לפי השאלה הזו, "אם אין לנו מה לעשות עם זה, למה שנדע?" או, במילים אחרות, תדעו - on a need to know basis. מי שצריך ידע - השאר, אזרחים יקרים, יהיו באפילה. וזה, מרב, אחד המאפיינים של משטר שאינו, בלשון המעטה, דמוקרטי. ואילו במשטר דמוקרטי - עלינו לדעת הכל. על הכל ועל כל אחד ולא רק הכל, גם למה. אחרת, איך נוכל בבוא הבחירות עלינו לטובה, לקבל החלטה מושכלת?

 32. 49
  כל אחד מקבל פה טור

  מדינה תת רמה

 33. 48
  כרגיל, קול ההיגיון הצרוף בשלבים קלים להבנה.
 34. 47
  באמת מה לעשות???

  מירבי היקרה, באמת ובאהבה נשמע שאת לא יודעת מה לעשות, אבל היית מעדיפה לא לדעת כלום? אני בטוחה שאם תשבי על זה עוד קצת, בחורה דעתנית שכמותך, כן יעלו בך אי אלו רעיונות פעולה. בין שתפעלי ובין שלא זה כבר עניין אחר, אבל חובך,ולא רק זכותך,בעיקר כעיתונאית, היא לדעת. למעשה דברים שאנחנו כבר יודעות ממזמן ולכן ייתכן שאנחנו, השותקות, כבר חלק מהמזימה עצמה. יישר כח יקרה

 35. 46
  לא תקועים ולא נעליים ! לוקחים אחריות ומשנים את המציאות , מפסיקים לחכות לניסים !

  לא תקועים ולא נעליים ! יותר ויותר אזרחים מפסיקים לילל ! לוקחים אחריות ומשנים את המציאות , מפסיקים לחכות לניסים !

  1. תקועים?

   איזה חוסר אונים.. ממש מסכנה , בקרוב עם ישראל יראה ממה הוא בנוי, גם לעיתונאים.

  2. לא תקועים ולא..

   איזה חוסר אונים.. ממש מסכנה , בקרוב עם ישראל יראה ממה הוא בנוי, גם לעיתונאים.

  3. לא תקועים ולא..

   איזה חוסר אונים.. ממש מסכנה , בקרוב עם ישראל יראה ממה הוא בנוי, גם לעיתונאים.

  4. צריך לעזור לכל אותם אירגונים חוץ פרלמנטריים

   אלה שבשכל ישר, בלי הרבה התחכמויות ואינטרסים סמויים
   מתארגנים יוצאים בהמונים לרחובות ומוחים עינינית.
   דסקין אמר הרבה ולא אמר שום דבר.באיצטלה של שב"כ כאילו לא יכול לפרט. אחת מהשתיים אם אתה מנוע מלדבר , אינך יכול אלא לשתוק, לזרוק סיסמה נבובה, "שאני לא סומך על יושב אקירוב וקסריה," יש בזה עקיצה לא ענינית, רגע מה הם כאילו עשירים..?בזה לא אמרת כלום. מצד שני עבד איתם כתף מול כתף . ראבק למה לא עשית מעשה דרמתי ויצאת ברעש גדול
   אם אתה לא סומך עליהם..?

  5. כתבתה של מרב מיכאלי

   אלה שבשכל ישר, בלי הרבה התחכמויות ואינטרסים סמויים
   מתארגנים יוצאים בהמונים לרחובות ומוחים עינינית.
   דסקין אמר הרבה ולא אמר שום דבר.באיצטלה של שב"כ כאילו לא יכול לפרט. אחת מהשתיים אם אתה מנוע מלדבר , אינך יכול אלא לשתוק, לזרוק סיסמה נבובה, "שאני לא סומך על יושב אקירוב וקסריה," יש בזה עקיצה לא ענינית, רגע מה הם כאילו עשירים..?בזה לא אמרת כלום. מצד שני עבד איתם כתף מול כתף . ראבק למה לא עשית מעשה דרמתי ויצאת ברעש גדול
   אם אתה לא סומך עליהם..?

 36. 45
  מדינת ישראל היום מזכירה את ד''ר סטרנג'לאב הזוייה מנותקת רגשית מלאה בהיי טק ופצצות אטום טק
 37. 44
  כל מי שמבקר את ביבי ישר הופך להיות אחד שלא קיבל תפקידים.....
 38. 43
  מיכאלי מצפה מדיסקין שיהיה ''אלוהים '' בעל תשובות הוא מוסר את דעתו השאר נתון למטומטים או להדיוטות ים
 39. 42
  מה לעשות עם זה? ברור, לא? לסלק את הנהגים השיכורים מההגה!
 40. 41
  להטיל ספק בשני הבטחוניסטים שקמים לצעוק המלך עירום.הם מערערים

  כל תחושת בטחון מעצם היות השניים האלה מעמודי התווךשל ראית עולם מאד מסוימת אבל זה בדיוק מה שמטלטל את הקורא לחשוב שלא יתכן שהשניים האלה אין לדבריהם אחיזה במציאות.
  לפיכך מירב, קודם באה הטלטלה, אחריה צריכה לבוא הדרישה החקירה אחריה ההתפחכות ואחריה ההתנערות מהישיבה בחיבוק ידיים. אבל הציבור כאן כ"כ עייף מהדרמות שזרקים בפניו יום יום, מהאינטרסים שלא לוקחים אותו בחשבון אלא כל הזמן רק את הכוח ,הכסא השולט ומנעמיו שהוא נותר משותק. ואין מי שיוביל את העם העייף הזה ויוציא אותו מהסחרור בו הוא נמצא. הנה נזרקה אמת כלשהי לחלל האויר ומתחיל מרוץ הכסאות. בלי לעצור רגע אחד לשאול באמת ומה עכשו ,להתארגן וליזום שינוי. ואולי הקיטוב כ"כ גדול והאינטרסים כ"כ מנוגדים שלא מאפשרים שינוי. אז עכשו יהיה מחול כסאות חדש שהלוואי שיוציא לפחות מישהם מלהיות סחטנים כלשון מאזניים, ויכניס מישהם שפויים יותר.וזה יהיה כבר שינוי.

 41. 40
  היו לנו מספר משיחיסטיים

  היו לנו מספר משיחיסטיים שהביאו את אוסלו באמצעות המשיח שאמור לטפל בטרור בלי בג"ץ ובלי בצלם ... גם לאחר שמעשי אותו משיח התפוצצו לנו בפנים תרתי משמע, המשיחיסטיים המשיכו וממשיכים לפמפם את המנטרה שלהם. הדבר שמפחיד אותי מכל הוא זה שמשיסיסטיים מכל הצדדים מתעלמים באופן קבוע מהמציאות

 42. 39
  מה לעשות?

  להקשיב ולהאמין לאחמנדינג'ד ולא לטמון את הראש באדמה כמו שעשו מנהיגי הישו שהשליכו את יהבם על אלביון והעולם הצבוע.

 43. 38
  מותר סידרת מקום במטוס המיוחסים?
 44. 37
  מערבי מותק נסי להיות פרגמטית

  כמו סבך הזכור לטוב ישראל קסטנר

 45. 36
  מה יהיה עכשיו?

  כנראה, דיסקין לא גרם לזעזוע במדינה, אז הוא אמר את מה שרבים וטובים מאזרחיה חושבים כמו דיסקין.
  אם הבנתי אותך נכונה, מירב. מי הוא הבא בתור?
  אישית, חרד אני למוצא פיו של אלוף לשעבר וסגן שר הביטחון מתן וילנאי. ברגע והוא יתחיל לדבר, צפויה אנ דרלמוסיה.

 46. 35
  הפתעה! אני הציבור הישראלי ובלשון זכר. ואני יודע בדיוק מה לעשות עם הקשקשת של דיסקין. לפח הזבל. וכי צריך את דיסקין כדי לדעת מי זה נתניהו או ברק? הקטנוניות שלו לרדת לגובה אקירוב או קיסריה מעידה כי בסה"כ היה לנו במוסד וגם בשב"כ אנשים שמנים שאוהבים בצהריים סטייק אנטריקוט נוטף שומן וצלחת חומוס בכפר סבא עם שתי פיתות. יש מספיק כתבי עת חשובים בארץ וצריך להשקיע מאמץ ולכתוב מאמר בן 3000 מילים או בימה אקדמית ולא קשקוש במסעדה מזרחית
 47. 34
  אולי להאמין לכולם ואז. . .

  איך שלא יהיה. . . תהיה שואה. . . ואולי בדיוק על זה
  הישראלים בונים. . . הרס המדינה. . . ירידה (לחו"ל)
  לצורך עליה. . .

 48. 33
  האמת היא, שרק לבורא עולם (בהנחה שאנו מאמינים בו) יש פתרונות.
 49. 32
  נתניהו מביא את ישראל להישגים כמעט בכל תחום

  המצב הכלכלי בישראל מצויין. מערכת החינוך בתקציבה הגבוה אי פעם, אושר חוק חינוך חינם מגילאי 3. הרופאים קיבלו תוספות, עובדי הקבלן ועוד. המצב הביטחוני טוב מאי פעם - ישראל חזקה ומרתיעה. גלעד שליט הוחזר ועוד ועוד

 50. 31
  קלעת לדברי חכמים !!כל הכבוד

  לפעמים מחשבה פשוטה מאירה לנו את החיים בזוית אחרת ואולי זה גם קשור לדברי דיסקין דגן וכו מסכים בהחלט עם המסקנה - הדוברים הללו זורקים אמירות קביעות לתקשורת בלי מסקנות וצעדים להמשך מה אמור האזרח לעשות עם המידע ? מה אמורים הפוליטיקאים לעשות עם המידע? מה מתכוונים דיסקין ודומיו לעשות עם המידע ? שום רמז אופרטיבי! וזאת הבעיה עם כל המודאגים והמדאיגים !לא מציעים שום אופציה מעשית

 51. 30
  השמאל המיכאליסטי ממשיך להשמיץ את נתניהו וברק

  ולהלל את דיסקין. זה שיסקין ומיכאלי משמיצים אישית את נתניהו וברק זה לא נחשב, אבל מיכאלי יש לה את העוז והחוצפה לטעון "שכל שרי הממשלה מתייצבים להשמיץ את דיסקין".
  ערוותו של השמאל נחשפה!!!

  1. ובצדק
 52. 29
  מה יש לעשות? לשים בקלפי בעוד כמה חודשים פתק שאינו ביבי או ימין. אם כולנו נעשה זאת - תהיה לכך השפעה כבירה.
 53. 28
  נכון מאד - יובל דיסקין יכול לרוץ לפוליטיקה,, הצליח בקלות לזכות ברייטינג גדול, ולבלבל את כולם
 54. 27
  מה אומרת מיכאלי?..1 שבגלל שאין לנו כרגע מה לעשות עם זה עדיף שלא נדע

  רק ביום בחירות צריך להגיד מה חושבים על המנהיגים? ועד אז להגיד אמן אחריהם?
  טוב שאמר וטוב שנדע וישפיע על תודעתנו ובהמהרה על החלטותינו

 55. 26
  בן ימין נתן יהוה

  משיח משיח משיח אוי אוי אוי אוי ואבוי!!!!

 56. 25
  לסלק את הממשלה הזו. להצביע שמאל נטו!
  1. רוב העם ימני

   נאמנים רבים למדינה הזו בניגוד לשמאלנים עוכרי העם
   שמרגישים טוב בחסות אל ארד.

 57. 24
  אני מתפלא עליך אישה חכמה ונבונה. במדינת ישראל אין עכשיו אין אחר כך יש רק קודם. השכל היהודי בוכה על העבר במקום לחשוב על העתיד
 58. 23
  First Galant, then Dagan, now Diskin... Both generals and checkisti... like a Soviet thriller
 59. 22
  ושוב יש להזכיר את דברי דגן: כך זה התחיל "בגרמניה"

  וראו תגובתי למאמר המערכת

 60. 21
  אחד הדברים החשובים שאמר

  ודווקא עליו לא ממש נותנים את הדעת, הוא שתקיפה באיראן לא תעצור את איראן מלהגיע לנשק גרעיני, ואולי אף תאיץ את התהליך. בשיח שמייצרים שני המשיחים אין מקום לפרט זה, והוא ממוקד במידת היכולת המבצעית לפגוע בכורים ובהשלכות המידיות של תקיפה הן מבחינת מעמדה של ישראל בקהילה הבינלאומית והיחס שתקבל מצד מדינות העולם והן מבחינת המחיר שייאלצו לשלם תושביה וחייליה לנוכח הניסיונות של איראן על שלל שלוחותיה באזור להגיב על התקיפה.

 61. 20
  אין שום קשר לדברים שאמר דיסקין ולפוליטיקה. על פי חוק הצינון הוא מנוע לההשתתף בבחירות שלוש שנים מיום שסיים התפקיד.
 62. 19
  אומר לך מה עכשיו

  להחזיר אותו לארה"ב בתפקידו כאיש מכירות

 63. 18
  אם כך גם את חושבת שאת משיח מעצם היותך חלק ממערכת

  הארץ האוחז באמת למעטים . מעטים מאוד.

  1. לזה לא קוראים משיח, כי אם נביא.
 64. 17
  לא הבנתי מה את רוצה להגיד
 65. 16
  עיתונאית דעתנית שואלת מה לעשות? לעשות מהפכה. זה מה שצריך כאן. אין דמוקרטיה. יש בלוף.
  1. זה השמאל האמיתי, האנטי דמוקרטי.
 66. 15
  ביבי וברק לא יתקפו את איראן. הם משתמשים בה להסטת דעת הקהל מהעובדה שהם הפכו למריונטות של חצרו הנבערת של עובדיה, גפני ושותפיו ומועצת יש"ע. זו הסיבה שביבי מתחיל להציע חוק אחר במקום חוק טל, כדי להקים ועדות וליצור סחבת לאורך שנים בחקיקת הכאיל הזו. שטייניץ האיום אמר שהוא מעלה את מיסי הדלק בגלל הבעיה האיראנית ללמדך עד כמה שקופים איומי הסרק על איראן שמספר הסטודנטים בה גדול ממספר כל היהודים בישראל. יש כאן הרבה אנשים שהמדינה מטילה להם ביצי זהב, ושמלחמה אזורית ,בניצוח האיראנים והתורכים ימיתו להם את התרנגולת. לכן השרים, חברי הכנסת, רבנים למיניהם , עסקונה פוליטית וטייקונים המקושרים לשלטון, הנהנים מהביצים הללו, פועלים מאחורי הקלעים להשאיר את המצב של איומי תקיפה ללא תקיפה. כי הרי מלחמה משבשת לחלוטין גם את חייהם של נהנתנים מקצועיים.
 67. 14
  גם אני ! (קול קורא)

  ראש המוסד לשעבר מ' דגן תמך תמיכה מלאה בדברי ראש השב"כ דיסקין וקרא גם אני ! האם קול קורא זה יהפוך כאן במה הקוראת לרשימת התומכים גם רביעי וכך הלאה אלפי רבבות ? ישראל בת 64 ולאן פניה?

 68. 13
  כותבת מעולה- אבל לא הבנתי...

  דיסקין מסבך את המצב כשהוא האומר שביביברק יגשימו את החזון האוונגליסטי של מלחמת גוג ומגוג שאפשר היה למנוע? אולי עדיין אפשר- בחירות בקרוב ואפשר לבחור בלבני כאלטרנטיבה שפוייה! אה... כבר אי אפשר...

 69. 12
  כתבה מצוינת ומה לעשות? המשיחים כן מאופסים על המטרה להביא את העולם

  ללחוץ על אירן בדרך שהיא לא צבאית. אולי כדאי לנו כלנו להיתלכד סביב המאמץ הזה לשכוח לזמן מה את היריבויות עד יעבור זעם. אולי כך גם החרדות
  יתפוגגו לאיטם . אולי קול אחד מלוכד מצידינו יחד עם העולם --יביא את אירן
  להפסיק את יצירת הגרעין לשם השמדה.

 70. 11
  דיסקין שאג מי לא ירא?דיסקין הכניס לראש של הר"מ וחברו קצט ביקורת עצמית,עכשיו יקחו פסק זמן מתוק לפני שיחזרו לסורם ,והם יחזרו..
 71. 10
  הבנו מירב ! ומה עכשיו?

  האם הטור תורם במשהו להבנת הנושא? האם יש בו הבעת עמדה כזו או אחרת? נאדה. אפילו לא הומוריסטי.

 72. 9
  ביבי נהנה מתמיכה עצומה ואמון של הציבור בו

  וזה בצדק מדאיג לא מעט "בטחוניסטים״. כי המדיניות שלו לדעתם המקצועית מובילה לתהום. אני לא ישן בלילה...

 73. 8
  גב' מיאלי המצב כאן יותר חמור ממצרים לפני כיכר תחריר. אם שם הצצליחו אז למה כאן את מתייאשת. רק צריך לקום ולהפסיק לכתוב ולדבר.
 74. 7
  דגן ודיסקין נשכבים על הגדר

  הצבא וראשי מערכת הביטחון מתנגדים לתקיפה באיראן בשלב זה לכן היא לא מבוצעת כעת ביבי וברק מעונינים בתקיפה גם משיקולי בחירות

  1. שמואל, שישבו במיטה ולא על הגדר. אתה לא יודע הכל. לדעתך ברק/ביבי מעונינים לתקוף את איראן משקולי בחירות ולא משנה כמה קורבנות יהיו, אז דע לך שזה לא משקולי בחירות , יש להם הרבה קרקעות במרכז טהרן ואם הם יתקפו אז המחיר יעלה והמשיחים של דיסקין יהיו יותר עשירים.
  2. שם לב מה אמר דיסקין על מפגיני המחאה החברתית "הם בסה"כ חירבנו בחצרות של שדרות רוטישלד, הם לא היו מוכנים לשלם המחיר ששילמו מפגיני תחריר" כאילו הצדיק הזה כן היה מוכן לשלם. הרי הוא לא התפטר מתפקידו, כלומר זה לא היה כ"כ נורא לעבוד עם ברק/ביבי והוא מצא איתם שפה משותפת
  3. נשכבים? גדר? שניהם בפנסיות שמנות של המדינה ובדרך לתפקידים בכירים
 75. 6
  מכל העז שדיסקין הרביץ בנו לא יצא שום מתוק

  כי הרי דיסקין הסתפק בנגוח אישי של נתניהו וברק ומידע לא סיפק לנו הוא רק קרץ שהוא יודע כי הוא לשעבר ואחנו מחוייבים כביכול להאמין דוקא לו וגם לאמין כולו כוונות טהורות ואין הוא פותח בקמפיין בחירות ואמירותיו הן הירייה הראשונה. ומוטב היה אם דיסקין היה אומר בעד מה הוא ולא כנגד מי הוא.

 76. 5
  יש להניח שמדובר בתחבולה מתוחכמת לשכנע את איראן שברק וביבי מתכוונים לתקוף.
 77. 4
  אל תאמיני לאף אחד מהשלושה..


  כל אחד מהם מונע מסיבות לא עניניות.ברק רוצה לשרוד, נתניהו זחוח ,כי אמרו לו שאין איש ראוי שיחליף אותך,דסקין רק הוא ואלוהים יודעים מה המניעים.
  עצם העובדה שהוא אפוף סודיות מנטרל את כולם לדון ענינית.אז בכל זאת?גם אם את חילונית אין לך ברירה אלא להתפלל לרחמי השמים...לנס...הרי כולנו חיים על זמן שאול ועל ניסים...

 78. 3
  למה תקועים ?

  יהיו בחירות עוד כמה חודשים. העם יחליט מה או את מי הוא רוצה. כמה יפה.אולי דגן ודיסקין משקרים(יש להם הרבה סיבות לשקר).אולי הם אלה שרוצים לתקוף את אירן, נתניהו לא התקיף אף אחד ואינו עומד לתקוף. הוא עסוק בלשמור על כלכלת של ישראל(ראי מהנעשה בעולם קריאת עיתונים זרים תעזור לך)ותראי כמה טוב בארץ .

 79. 2
  ובסוף כולם הלכו לים השפד"ן
 80. 1
  יש לסלק את ביברק מהשלטון, ויפה שעה אחת קודם