הנשיאים של נתניהו

הבחירות הקרובות לא יהיו משאל עם על חיסול מתקני הגרעין של איראן. יובל דיסקין, ראש השב"כ לשעבר, אינו היחיד שטוען שתקיפה ישראלית תעכב את פיתוח הפצצה האיראנית לכל היותר בשנתיים. דניס רוס, שהיה יועץ בכיר של נשיא ארצות הברית ברק אובמה, השמיע באחרונה הערכה דומה והזהיר שמהלך כזה יקשיח את עורפם של האייתוללות. לפי סקרים, אם הציבור ינציח את שלטון הימין, בנימין נתניהו לא יקבל יד חופשית לחסל בכוח את תוכנית הגרעין האיראנית; הוא יקבל מנדט לממש את התוכנית השנייה שדיסקין רמז עליה - התוכנית לחיסולו הפוליטי של הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס, וקבורתו של פתרון שתי המדינות.

בקדנציה הראשונה שלו עלה בידי נתניהו לממש באופן חלקי את הבטחתו לחסל את הסכמי אוסלו. הוא הפסיד את השלטון לאחר שהציבור הטיל עליו את האחריות למשבר בתהליך המדיני. לזכותו של ביבי יש לומר שהוא למד את הלקח.

בקדנציה השנייה נתניהו שלף את נאום בר-אילן ובעזרת מלים ריקות גילגל את האשמה לפתחו של עבאס. הסקרים מלמדים שרובו המכריע של הציבור שילך בספטמבר לקלפיות, מאמין שנתניהו אכן משתוקק לחדש את המשא ומתן ועבאס הוא הסרבן. אפילו את שלי יחימוביץ' לא מעניין שנתניהו לא נענה להסכמה הפלסטינית הרשמית לאמץ את הצעתו של אובמה, לפתוח במשא ומתן על בסיס גבולות 67' וחילופי שטחים הדדיים ומוסכמים. אחרת, מנהיגת מפלגת העבודה לא היתה אומרת בשבת בערוץ 2 שהיא "לא מקבלת את הדיכוטומיה לפיה הפלסטינים רוצים בשלום וישראל לא".

בעת ביקור תנחומים בעפרה בשנת 2001, קלט המיקרופון של ערוץ 10 את דברי הרהב של נתניהו: "לא פחדתי להתעמת עם קלינטון", וגם "אני יודע מה זה אמריקה, אמריקה זה דבר שאפשר להזיז בקלות". הוא סיפר אז כיצד חילץ מממשל קלינטון הצהרה בכתב כי ישראל לבדה תגדיר את גבולותיהם של "האתרים הצבאיים" בגדה, שיישארו בידה. משהגדיר את כל בקעת הירדן כאתר ביטחוני, הסביר נתניהו "עצרתי את הסכמי אוסלו".

על תרגילים כאלה מול האמריקאים שילם נתניהו בהפסד בבחירות 1999. עם שובו לשלטון הוא השכיל להזיז את אמריקה לכיוון שלו בזירה הפלסטינית, מבלי לשלם על כך מחיר פוליטי. ההחלטה להקדים את הבחירות לכנסת ולקיימן ערב הבחירות לנשיאות ולקונגרס בארצות הברית, מבטיחה לנתניהו שני ירחי דבש בזירה האמריקאית.

לקח חשוב נוסף שביבי למד מהקדנציה הראשונה הוא שחשוב לפנק פוליטיקאים פעלתנים שעברו הסבה לנשיאים משועממים. ביבי זכר מן הסתם את דברי הביקורת החריפים על הקיפאון בתהליך השלום, שהטיח בו עזר ויצמן. הפעם ראש הממשלה העסיק את שמעון פרס במגעים עם עבאס, אך משהתברר שהנשיא לוקח את עצמו ברצינות ועומד להגיע להבנות עם עמיתו הפלסטיני, ביבי הזכיר לאדריכל הסכמי אוסלו שהוא נשיא בישראל, לא בארה"ב. בהכירו את פרס, נתניהו הימר על כך שהנשיא לא יקיים את מצוותו "לומר את האמת לעם" ובגיל 89 לא יסכן את הפופולריות שלו בארץ ואת השליחויות לחו"ל.

נתניהו ינצח בבחירות בספטמבר מאחר שעד נובמבר אובמה יוסיף לדקלם את הדברים שיועצי הבחירות שלו יכתבו, על המחויבות האמריקאית לביטחונה של ישראל. אף מלה על הפרת התחייבותה של ממשלת ישראל להציג את עמדותיה בנושא הגבולות והביטחון. גם ההתנחלויות נעלמו מנאומיו. מישהו הזכיר לו בוודאי מה המצביעים היהודים עשו לבוש האב, שערב בחירות 1992 העז להתנות סיוע כלכלי לישראל בהקפאת התנחלויות.

בעיצומו של מבצע "חומת מגן", שאלתי את פרס, אז שר החוץ בממשלת אריאל שרון, כיצד הוא נותן יד לחיסולו של בן טיפוחיו, הסכם אוסלו. "כיצד אני יכול להתנגד למהלך שהאמריקאים תומכים בו?" השיב פרס. לשאלתי, "כיצד האמריקאים יכולים להתנגד למהלך שחתן פרס נובל תומך בו", לא קיבלתי מענה.

Read this article in English: Netanyahu's presidents

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 46
  עקיבא אלדד

  עקיבא אתה לא רלוונטי הבחירות יתקיימו ב-2013 נובמבר.

 2. 45
  עייף כבר מהביקורת החלולה על ביבי וממשלתו. ביבי זה הדבר הטוב ביותר שקרה לעם ישראל.והביקורת היום יומית עליו רק מחזקת אותו
 3. 44
  האם תוכל להרחיב על הביקורת שלך לחומת מגן?
 4. 43
  עקיבא אתה הצשלע השלישת במשולש שבקודקדו עמירה הס ובבסיסו ג.לוי

  ומחרה מחזיק אחריכם צבי בראל.

 5. 42
  בעיה

  ביבי כמעט חיסל את הסכם אוסלו. וכאן הבעיה. למה לא חיסל את ההסכם הארור לחלוטין?

 6. 41
  שום "עובדה" במאמר איננה נכונה

  נתניהו לא הודח מהקדנציה הראשונה שלו בגלל המשא ומתן עם הפלסטינים אלא בגלל התנהלות בעייתית במישור הפנימי.

  אהוד אולמרט הציע למחמוד עבאס כל מה שאלדר דורש מנתניהו להציע לו - ועבאס זרק את ההצעה לפח. לא עזר גם שקונדוליסה רייס הציעה לו שוב את ההצעה. אז מי הוא סרבן השלום? מה יכול נתניהו להציע לאבו מאזן שאולמרט לא נתן לו? את כפר שמריהו?

  אין שום הוכחה לגבי כוונותיו של נתניהו בעניין האירני, חוץ מההצהרות המופקרות וחסרות האחריות של ראשי קדימה. לכן ממילא הבחירות הבאות לא אומרות שום דבר על תקיפה באירן.

 7. 40
  מדוע " רובו המכריע של הציבור שילך בספטמבר לקלפיות, מאמין שנתניהו אכן משתוקק לחדש את המשא ומתן ועבאס הוא הסרבן"?

  כי נתניהו הצהיר ביוזמתו, במו פיו, שהוא מקבל את עיקרון שתי המדינות לשני העמים, והיה לראש הממשל הימני הראשון שויתר על האידיאולוגיה מבית אבא.
  כי נתניהו היה ראש הממשלה הראשון שהסכים להקפיא לחלוטין את הבנייה בשטחים ל10 חודשים לפי בקשת הנשיא האמריקאי כדי לתת סיכוי לשיחות שלום.


  ומה עשה עבאס במקביל?
  סרב להפגש, סרב לדון, מסמס את המחוות והתחפר בסירובו להתחיל את המו"מ רק מהנקודה שהמו"מ עם אולמרט הסתיים... במקום מו"מ הוא בחר צעדים חד צדדיים באו"ם. ובחר להתחבק עם החמאס.

  אז למה שהציבור הישראלי יחשוב אחרת?

 8. 39
  הבחירות הבאות כן לשלום לא למלחמה

  אם המפלגות קדימה, עתיד ועבודה ישננו לבוחרים שהצבעה להן בבחירות הקרובות, היא בעד שלום והסכם עם הפלשתנאים ונגד ההרפתקה המלחמתית של הליכוד\ביבי עם אירן - דיינו, וגם יוסיפו שכל החפץ במלחמה באירן שיצביע ליכוד - דיינו.
  יום חשבון הנפש האמיתי של הבוחר קורה הפעם בימים נוראים , אכן אילו יהיו ימים נוראים אם ביבי והליכוד יקבלו מנדט ל4 שנים נוספות, בהן ביבי ימשיך בגרירת רגליים בהסכם מול הפלשתינאים ובריצה משיחית לתקוף את אירן ולגרור את המדינה ותושביה למצב שסופו מדינה אחת בין הים לירדן ומצב מלחמה בין אירן ליהודים בעולם (כולל מדינת ישראל).
  ביבי וחבורתו ירעיפו כל-טוב לפליטי המאבק החברתי 2011, ולו רק כדי שישכחו את כוונותו האמיתית להשיג חלון זמן פוליטי \ מדיני לתקיפה באירן בין ספטמבר לנובמבר 2012. אני מקווה שמפלגות המרכז והשמאל יעלו את הנושא מדיני \
  פוליטי לראש הרשימה , ויצאו עם הסיסמה " מי לשלום אלינו ומי למלחמה לביבי".

 9. 38
  "אפילו את שלי יחימוביץ' לא מעניין שנתניהו לא נענה להסכמה הפלסטינית הרשמית לאמץ את הצעתו של אובמה" (פסקה שלישית)

  "אפילו את שלי יחימוביץ'"? במה היא שמאלנית יותר מאחרים? הרי להיבחר לראשות המפלגה האבודה יכול גם גנראל ברק.

 10. 37
  סרקוזי הוא עוד דוגמא שהעולם עלול להשתנות והביבי ותומכיו (רוב אזרחי ישראל) יחטפו את שמגיע להם
 11. 36
  נתניהו מנהיג דגול וערכי! די להזיות השלום
 12. 35
  הצעה לפתרון של שלום. גישת השמאל על רגל אחת.

  ישראל תחזור לקווי החלוקה החוקי משנת 1947, וצה"ל יתפרק מנשקו.
  הפלסטינים מצד שני יאהבו את היהודים החיים במדינת פלסטין, ויחיו עם ישראל בשלום. הרי זה כל כך פשוט...אם רק הימין היה מפסיק לחשוד בערבים לרגע!

  1. יופי ! מתאים לחכמים מסוגו של עקיבא אלדר
 13. 34
  שמעון פרס, בעל פרס נובל לשלום הפך להיות הכבאי של ביבי ומחסל הסיכוי לשלום

  ברגע שהוא חבר לשרון ב 2001 הוא הניח את זרע הפורענות לאידיאולוגיה ההפשיסטית של ארץ ישראל השלמה.

  1. ללא הקואופרציה בין שרון לגוש המרכז שמאלה רצועת עזה הייתה היום בידינו !!
  2. היי מוש ...

   ומה היית עושה אם רצועת עזה היתה בידינו? היית מושיב שם עוד כמה התנחלויות, פורס עוד כמה כבישים, מעמיד עליהם לשמירה עוד כמה גדודי צבא?????????????
   אה, שכחתי, ומה היית עושה בכל האוכלוסייה הענקית המאכלסת את שטח רצועת עזה המצומצם???????
   רוצה לעשות להם גטו/ שואה? במקום לעשות איתם שלום?????

   אוי, כמה טוב להיות הקוזאק החזק , זה שאינו חושב הרבה ולטווח ארוך....

  3. זאת הייתה אירוניה
 14. 33
  שלי יחימוביץ רוצה "בסך הכל" להגיע לממשלה "בשלום"

  היא שתקה בכל השנים שכבר היתה בכנסת והיתה לה במה ומיקרופון . היא לא אמרה מילה אחת על הסכומים האסטרונומים שהולכם למתנחלים ולצרכי הבטחון בגלל ההתנחלויות. היא, המתיימרת להיות ראש ממשלה "סוציאליסטית" מתעלמת מהעוני בישראל (מספר שתים במדינת האו אי סי די) היא מתעלמת כמובן מהחוקים הגזעניים שצצו בשנים האחרונות, היא מתעלמת מ"תג מחיר" וכל הניצול של הפלסטינים ועוד ועוד. היא רוצה להיות לפחות שרה אצל ביבי

 15. 32
  מי עובד על מי? !

  פני הדור כפני נתניהו חרטברטה אחת גדולה !!!

 16. 31
  היישר מבט לזרמים הנוכחיים בישראל המובילים להקמת מפלגות רבות ומפלגות שבראשן מגלומנים רודפי טובת עצמם
 17. 30
  מי שקבר את הפתרון הצודק של "שתי מדינות לשני עמים" הם הפלשתינים ועקיבא אלדר וחבריו בשמאל, התומכים בפתרון של "שתי המדינות" (כפי שכותב עקיבא, וזאת איננה טעות קולמוס, אלא כוונה) .מדוע לא שני עמים, עקיבא???? ואתה עוד מתפלא שהישראלים דוחים את הפתרון שלך, ותומכים בנתניהו? רק אדם בדכאון כבד יבחר בהתאבדות!
  1. בהחלט אין צורך לכתוב "לשני עמים". האם את יודעת מיהו "העם" היושב במדינת ישראל? אני לא. החרדים הם בפירוש לא עמי. הם, מבחינתי עם אחר. כך גם לגבי כל מי שפנאטי ולא מאמין בדמוקרטיה חילונית.
 18. 29
  המנהיג האחראי והחכם של ישראל והדואג לאזרחיה ולעתידה הוא נתניהו כל השאר נמושות
  1. בדיחה מצויינת

   הכי לא מנהיג הכי לא אחראי.

   למרות שגם רבים מהפוליטיקאים אינם טובים ממנו ומרביתם אינם טובים בהרבה ממנו - עדיין חייבים להיות אופטימיים ולקוות שימצא מישהו שיפתיע לטובה.

 19. 28
  עקיבא אלדר רוצה לדעת עכשיו את הגבולות של ישראל בעתיד; האם בקווי 67, או האם מעט לפני או אחרי קווי 67? נו אז מה? גם אני רוצה לדעת עכשיו אם ממלכת ירדן תתקיים בעוד 5 שנים, האם סוריה ועיראק יתפרקו לחמש-שש או שבע מדינות? אז אני רוצה לדעת. אבל מישהו אחר דואג שלא אדע. ה'מישהו' האחר זה ערבים וככה גם כאן. אז תחפש במקום אחר תשובה. או? שאתה עושה את עצמך שאינך יודע.
  1. האם אתה יוסקה שפרנסקי - הרס"ר האגדתי של גדוד 404 תותחנים?

   ואם כן, איך ניתן לצור עמך קשר כי לא מצאתיך בספר הטלפונים... אבי שרת בגדוד זה , בסוללה מספר 3

 20. 27
  האם הייתה לשמאל ביקורת על כך שפלסטינים לא באו לשיחות ב 10 חודשי הקפאה?

  הכוונה לצד המעשי של פתרון הסיכסוך. הרי כמובן, תגובה כמו "פלסטינים לא צריכים לשוחח עימנו כי ממילא כל הארץ שייכת להם, ואנו צריכים לצאת מכאן" אינה פתרון מעשי.

 21. 26
  מעניין מדוע אדם די מתון כאלדר אינו מתייחס לעובדה שדם לפלסטינים יש חלק במצב

  אין כל ספק שמטרתו של נתניהו למשוך זמן בלי להגיע להסכם כי מדינה פלסטינית היא נגד כל מה שהוא מאמין בו. אבל להציג את הפלסטינים כיונים צחורות שכל מבוקשן לחיות בשלום לצד ישראל לנצח נצחים זו אשליה עצמית קשה. הפלסטינים הם העם היחיד עמו יש לנו סכסוך לחיים ולמוות כי הם רוצים את ארצנו שהיתה פעם ארצם. כל כך ברור שמטרתם להשיג ויתורים בלי לסיים את הסיכסוך (ע"ע זכות השיבה). כל זה לא מוזכר במאמר.

 22. 25
  כל זמן שהכיבוש נמשך ואנו שולטים על עם אחר,לא תהיה דמוקרטיה ולא יהיה שלום,נקודה.
  1. לפנות את הגליל שבו אנו שולטים על עם אחר
  2. לכן אם נספח את שטחי C, נשאר עם 60% מהשטח ורק עם 48 אלף ערבים שיקבלו אזרחות. מאותו רגע לא נשלוט יותר על עם אחר, הדמקורטיה תינצל וישראל תחיה בגבולות בטוחים בלי שלפסלטינים תהיה דרך להבריח טילים לשטחי יו"ש כמו שעשו לעזה.
 23. 24
  לקום כל בוקר מחדש במקום לשמוע מודה אני.. אני שומע שיר ישן...עד כמה גרוע ביבי

  בכל מאמר של מירב הכתבים בעיתון יש אובססיה יומית להתקיף, להשמיץ,לבזות,להשפיט,לחסל את ראש הממשלה הנוכחי.לא משנה הנושא..תמיד יש ואפשר להשניא את נתניהו.לפעמים אפשר לשבץ גם את אשתו,את הכלב שיש או אין לו.את הסיגר (נו אסור לעשן ביבי ..נו.נו. נו...)
  לומר את האמת, אני נוהג להכנס כל בוקר מחדש ולהתענג.בקרבות
  שבין טוקבקימין לטוקבק שמאלן. הנאה מלאה יש מהרעל והארס הנוטף מבין מקלדות היריבים. הנעימו לי כל בוקר מחדש. בוקר אור ויום טוב.

  1. תזהר - זה ממכר
  2. אתה צודק
  3. נו טוף ,זי בסיידר גמור.אם אני נהנה מה'כפת לך.

   התמכרות למצוות ומעשים טובים הם תרופה טובה לחוליים במדינה.

 24. 23
  הורס כל חלקה טובה.....

  משנת 2003 עובד ביבי נתניהו קשה מאוד על הרס:
  1) ב- 2003 בזמן היותו שר האוצר, הרס את הפנסיה של וותיקי החוסכים בקרנות הוותיקות של ההסתדרות. הוא רצה למכור את הקרנות בזול לחברים, בעלי חברות הביטוח והצליח בעזרתו האדיבה והשותקת של אדון פרץ ראש ההתסדרות דאז.
  2) מאז יש לנו מערכת חינוך מהנמוכות בעולם המערבי. לשרי החינוך מהליכוד חשוב יותר שהתלמידים יעמדו דום לשמיעת התקווה מדי בוקר ויבקרו בחברון מאשר יקבלו חינוך טוב וברמה גבוהה כפי שהיה בעבר.
  3) ילדים במצוקה וזקנים חסרי כל (ביניהם פליטי שואה ) מוזזים הצידה - אין בשבילם כסף, כי כסף רב הולך לבניית התנחלויות וכבישי גישה אליהן.
  4) מערכת הדיור פשטה את הרגל. היום נבנות דירות בזול רק למגזר החרדי ו/או לאלה שידם משגת דירות במחיר של מיליונים אחדים.
  5) בשנתיים האחרונות גדל באופן משמעותי מספר החרדים המקבלים פטור משרות צבאי, שעה שעמיתיהם החילונים נושאים בכל העול עד גיל מבוגר.
  6) אין יותר מה לפחד מפיגועים, שכן את הפיגועים עושים נערים צעירים "בני טובים" מלאי אלכוהול וסמים, שרוצחים, אונסים ודורסים ומקבלים "עיסקת טיעון" או עבודות שרות.
  7) מערכת הכיבוי עדיין לא טופלה כי אין זמן וכסף.
  8) התחבורה "על הפנים" הרפורמות החדשות פונות רק אל הצעירים.
  9) החברה נעשתה חסרת סבלנות וסובלנות יותר, גסה יותר, אלימה יותר , אדם לאדם חיית טרף והמנהיג איפה הוא??? האם יש לנו מנהיג???????
  וזו רק רשימה חלקית !!!!!
  אסור לתת לביבי נתניהו להמשיך לשבת על כסא ראש הממשלה !!!!!!!
  מגיע לאזרחי ישראל מישהו הרב ה יותר חכם, חזק, צנוע, נותן דוגמא שרוצה "לעשות לביתנו " במקום "לעשות רק לביתו " !!!!!!

  1. ביבי הוא זה שהתיל מס על החסכונות בבנקים במקום לעודד חסכון
 25. 22
  נתניהו נוהג כפוליטיקאי בחוכמה, וכמנהיג באחריות
 26. 21
  הישראלים לא רוצים שינוי, לא רוצים מנהיגות אחראית, לא רוצים שלום, לא רוצים שום דבר חוץ ממנהיגות חלולה, דמגוגית ומגלומנית
  1. סה"כ נתניהו בסדר גמור
 27. 20
  השאלה היא מה רוצה ביבי. התשובה היא - התנחלויות. כמה שיותר. המשיחיות כבר סיממה אותו לגמרי. פעם הוא לא היה כזה, היה עוד עם מי לדבר. עכשיו הכול אבוד.
 28. 19
  "הפצצת הכור הערקי ערב בחירות בישראל " כנושא להשוואה והבהרה בפני ציבור ההדיוט


  מי התנגד אז
  מאילו נימוקים
  מי נבנה מההפצצה ב"עיתוי המסויים"

  "התועלת הביטחונית" מפרספקטיבה היסטורית

 29. 18
  הפוליטיקאי נתניהו

  ביבי למד להיות פוליטיקאי. יש מצב שהוא הפוליטיקאי המוצלח ביותר שהיה כאן בחצי מאה האחרונה. הוא יודע לנווט את המערכת לצרכיו, מבין לאן נושבת הרוח ונישא עליה לאן שהוא רוצה להגיע.
  חבל כל כך שהוא בצד הלא נכון. חבל כל כך שבצד שלנו אין מישהו ברמתו.
  חבל כל כך שכך הדברים מתנהלים.

 30. 17
  הפיסקה האחרונה במאמרו של האו האו ג'וניור מלמדת על הכל

  אל קידווה הפדופיל מקהיר מעולם לא השלים עם כך שהוא חתם הסכם עם ישראל. מבחינתו זו היתה הדרך היחידה להציל את שלטונו באש"ף המתפורר אבל מעולם הוא לא חשב לשלם את המחיר שדורש ממנו שלום, הכרה אמיתית, מהלב בזכותם של היהודים למדינה.

  גם עבאס, ד"ר להכחשת שואה, ממש לא מאמין בזכותם של היהודים למדינה. הוא קיבל מהפדופיל אל קידווה את תורת השלבים, אך אין ביכולתו לממש אותה משום שהפלשטנאצים התפצלו לשתי מדינות, אחת רשות בגדה, והשניה מדינת חמאס ריבונית עם צבא, בעזה המשוחררת והבלתי כבושה.

  בהינתן המציאות הפוליטית הזו כל אדם סביר בעולם מבין שאין אפשרות להתקדם לקראת הקמת מדינה פלשטנאצית אחת בגדה וברצועה? מי ישלוט בה? מי יוכל לערוב לישראל שנסיגתה מהגדה המערבית לא תוביל להשתלטות מיידית של האחים המוסלמים (החמאס) על השטח?

  1. אתה לא מסוגל להתמודד עם טיעון אחד בודד, אז אתה מצמיד לכל פרוטגוניסט "מחמאות" א לה אד-הומינם? פדופיל, מכחיש שואה, בוגד, נאצים. כבוד רב אתה לא מביא לצד הימני של המפה הפוליטית.
 31. 16
  המאמר הינו המשך טבעי ל"ציר/ מפת הדרכים" שהציב בפנינו העיתונאי אורי אבנרי ב"הארץ".


  "ציר המאמץ העיקרי"

  "התנועה הציונית-הישראלית, כנהר החותר אל הים, שאפה תמיד למדינה יהודית בכל השטח שבין הים לירדן.
  כשתופשים זאת, כל מה שקרה ב-115 השנים האחרונות נראה הגיוני"

  "הארץ" ,אורי אבנרי 04.05.2012

 32. 15
  נתניהו אולי מתפאר כי הצליח "לעבוד" על הנשיא קלינטון ולספח לישראל את בקעת הירדן (שליש משטח הגדה המערבית) במסווה של "אתרים צבאיים". אבל הוא משכחי מהציבור את מתוה אובמה משנה שעברה שקבע :פלסטין ריבונית ורציפה הגובלת בממלכת ירדן. כלומר, ביי ביי ל"גושי ההתנחלויות" ולגוש "בקעת הירדן". אלה עובדות החיים ביחסים הבינלאומיים.
  1. מצדך שמדינת ישראל תחוסל, העיקר שהכנסת לביבי
  2. נו, מה יהיה איתי? עד היום לא הצלחתי להבין אף טקסט, אפילו על הטקסט של גראס התברר שסתם רימיתי, כפי שיורגנס הוכיח שם,, והתבדיתי בכל תחזית שנתתי, איזה טיפש אני, אני יודע שצריך לתת תחזיות רק לעוד 200 שנים ולא תחזיות קצרות שהתבדותן מתבררת מהר... אז עזבו, אני לא ממש רציני, אתם הרי כבר יודעים את האמת עלי... תורכים, צונאמי, אוריגמי, אי נמי, ממי ממי...
 33. 14
  התיצבות השמאל הישאלי לצד הימין הפלסטיני בדרישתו לאף שעל (קרי נסיגה מלאה לגבולות 67) , תמשיך להרחיק אותו מהשילטון. עם ישראל הפיק את לקחי אוסלו וההתנתקות, ומבין היטב את ההבדל בין הצורך לפתור את הבעיה הדמוגרפית לבין הצורך לגבולות בטוחים. לאסונו של השמאל אין לו תשובה טובה לרעיונות כמו תוכנית בנט שמדברת על סיפוח שטחי C ומתן אזרחות ל-48 אלף הערבים שחיים שם, ויציאה משטחי A ו-B שיסירו את סכנת המדינה הדו לאומית או האפרטהייד. מול פיתרון זה של מקסימום שטח ומינימום ערבים אין לשמאל טיעוני נגד רציונלים (כפי שהיו לו עת הציג נכונה את הבעיה הדמוגרפית), ולכן הוא מתיצב כמו תוכי לימיןתביעות הפלסטינים ודרישתם לנסיגה כוללת.
 34. 13
  מתי נפטר סוף סוף מהביבים שהורסים לנו את המדינה, לשנות את שיטת הבחירות עכשיו!!!!
 35. 12
  עקיבא, אתה מאמין בדברים שאתה כותב? מגיע לנו שתתמודד עם השאלות הקשות

  הפלסטינים רוצים שלום? גם אם אתה שומע את אבו מאזן מדבר על שלום (אני לא), מדוע אתה לא מייחס גם לו אמירות ריקות מתוכן? מדוע אצל נתניהו זו טקטיקה ואצל אבו מאזן - לא? שם לב איך השלום בן ה- 30 שנים ויותר עם מצרים הולך ודואך, עם הפלסטינים אין לנו את אותו הלוקסוס (למסור עבור "הימור השלום" שטח גדול בלתי מיושב ברובו ומפורז) ולכן כל הסכם בו נמסור את שטחי C לפלסטינים זו תהיה הפקרות. מה דעתך, באופן חד פעמי, להרפות מהרפש כלפי נתניהו - ולכתוב מאמר מקיף שלא ידבר רק על סכנת הדמוגרפיה ואפרטהייד (פיתרון לכך - ראה את התוכנית החדשה של בנט, לסיפוח שטחי C בלבד ומתן אזרחות לערבים היושבים בשטחים אלו), אלא ניתוח בנסיבות בהן נמסור את השטחים לרבות בקעת הירדן ונקבל מודל עזה לאורך כל מדינת ישראל. מגיע לנו לקבל ניתוח רציונלי של כל הסכנות במסירת שטחים על בסיס 67 מגורמי השמאל. בתודה מראש. מי יודע, אולי נשתכנע.

 36. 11
  נשיא המדינה הבא: דן שכטמן. חכם, צנוע, וראוי....
 37. 10
  מחדל יום כיפור כאין וכאפס לעומת מחדל אוסלו

  את הסכם אוסלו טירפד החמאס שהבהיר לרוב הישראלים שנסיגה לגבולות 67 מבלי שנשלוט על הירדןופירוז מלא פירושו המעשי השטלתות החמאס בחסות איראן על הגדה המערבית ירי מרגמות וטילים על מרכזי האוכלסיה וגוש דן מטווחים קצרים כאשר לכיפת ברזל אין מענה בטוחים קצרים ושיתוק המדינה בחסות דביזיות אירניות שיתמקמו בגדה המערבית בהסכם הגנה בין איראן לפלסטין והנפת נס המרד ע"י ערבי ישראל לאחר שהם משוכנעים שלמדינת ישראל לא יהיה סיכוי לאחר שנכנעה לכל התכתבים וברוב טיפשוטם החלישו עצמם לדעת הסכם אוסלו מת ונקבר ומחולליה עוד יתנו את הדין על כך

 38. 9
  האם יש איזשהו מסר במאמר הזה?
 39. 8
  נתניהו אשם ב...

  בזה שהוא מבריק,חכם,פוליטיקאי שרואה כמה מהלכים קדימה,כלכלן מהמוצלחים שיודע העולם,זהיר בחיי אדם ופטריוט אמיתי.בקדנציה הראשונה הכיר את כל הספינים של השמאל ולמד בדיוק איך לנטרל אותם.בודאי שיש סיכוי שהוא לא יבחר.במקרה כזה,ההפסד הוא של כולנו.

 40. 7
  נשיאים ורוח וגשם אין

  ביבי יודע איך להזיז נשיאים (יותר קל מלהזיז כמה בתים), לעשות רוח, אבל הגשם היחיד שהוא מסוגל להוריד זה גשם של התנחלויות.

  1. ומה רע בזה?
 41. 6
  הכותב פתטי...
 42. 5
  ביבי בעצמו אישר (אמנם בפורום ימני סגור) את כל מה שכתב עליו עקיבא אלדר במאמר זה

  "הארץ" - 19/9/05 ע"י יוסי ורטר:

  במרכז הליכוד קיים גרעין קשה של אנשי האצ"ל. לפני שנים רבות הם ייסדו חוג רעיוני בשם "תגר", שמקיים מפגשים, בכל יום ו`. ביום ו` שעבר הופיע שם נתניהו.
  כאשר נשאל מדוע הצביע בעד ההתנתקות, הגיב נתניהו בכעס: "שקרים!" מילי יקובסקי, כתב האתר "אני ליכודניק", שנכח בכנס, מתאר שנתניהו הסביר להם כי אמנם הצביע "בעד", אך בעד מה? פעם בעד "בדיקות", פעם בעד "הכנות" ופעם בעד פשרת ציפי לבני.
  ואז, סיפר נתניהו לחברי החוג על הטריק שמסייע לו לטרפד מהלכים מדיניים, תוך העמדת פנים של תמיכה. הטריק הזה קרוי בפיו: "כן, אבל בתנאי". בעולם הפוליטי, הסביר נתניהו, אפשר לומר "לא" בצורות שונות. שיטה אחת היא לומר "כן, אבל בתנאי", ואז להציב תנאים שהצד השני לא יוכל לעמוד בהם. זו ההדדיות המפורסמת שנתניהו אוהב כל כך להזכיר.
  התנגדתי לתוכנית ההתנתקות למן הרגע הראשון, אמר נתניהו, ואת התנגדותי ביטאתי בנוסח של "כן, אבל".
  נתניהו, מדווח הכתב יקובסקי, סיפר לחברי החוג איך הצליח לטרפד את יישום הסכם אוסלו, בדיוק בדרך זו: על ידי הצבת תנאים שלא איפשרו לצד השני לקיימם.
  http://www.haaretz.co.il/misc/1.1045180

  קלינטון אמר יום לפני נאום ביבי באו"ם (22/9/11): "הישראלים תמיד רצו מנהיגות פלסטינית ראויה, אך ברגע שנתניהו ראה שיש מנהיגות כזו, הוא עשה הכול כדי להתחמק ממו"מ".

  שר ההגנה האמריקאי לשעבר רוברט גייטס (גם בממשל הרפובליקאי), טען, לפני פרישתו לפני מספר חודשים, בישיבה סגורה של בכירי הממשל האמריקאי כי "לא רק שנתניהו הוא כפוי טובה, אלא גם מסכן את ארצו ...". לפי הדיווח, איש מהמשתתפים בישיבה לא חלק על דעתו של גייטס. פורסם ב"הארץ" - 06.09.2011 .
  1. אתה רציני???????נתניהו כפוי טובה? מצוין. ולא מספיק.

   מה הוא אמור לרצות את השמאל המטורף ולהיות טוב לאמריקים.
   רע לאמריקים טוב לנו. מי זה קלינטון שנתניהו אמור לרצות?. האמריקים מתים על ראשי מדינות לא חנפנים. רואים איך האמריקים מפחדים להזכיר את רצח הארמנים ע"י תורכיה בגלל פחד מארדואן. נשיאים בדרום אמריקה לא עושים להם שום חשבון. מגדלים. וסוחרים בסמים בתוך אמריקה. העולם הערבי בז להם והדבר הראשון שעשה הנשיא הנבחר באמריקה. רץ למצרים. והם בזו לו.

 43. 4
  עקיבא אף פעם לא מתעייף .רק ביבי בראש שלו.

  לא .צב כחכלי מידרדר,לא היורו הקורס ולא האלימות ברחובות. עקיבוס כהרגלו עם אותם מנטרות נגד ביבי והליכוד. עד מתי ? תתבגר קצת !!!!

  1. מתי אתה תתבגר גם
  2. לא נכון הוא גם יודע לספר על הכותל הקטן - עיתונאי קטן
 44. 3
  עיתונאי ישן. וכל כך הרבה שנאה

  אני הגיד לך את זה בצורה הקשה ביותר. גם על חורבות הארץ הזו לא ניתן לך להיות צודק. בכל מקרה הצדק שלך בעינינו זה חיסול כל מה שיש כאן. כולל ביטחונית. כלכלית. וחברתית. וכמו שאתה מוכן עד טיפת דמה האחרון של המדינה/העם הזה את המטרות שלך.[שהם כלכליות. פוליטיות] אנחנו עד טיפת הדם האחרונה נלחם בדעתך. ודרך הגב לא קראתי את מה שכתבתה. וזה גם לא חשוב. אין חדש תחת שמש השנאה.

  1. הגיד? איזה גיד? גיד אכילס? דרך הגב? הגב של מי? כתבתה? הכתובת של מי?
 45. 2
  ביבי עושה הכל אבל הכל כדי לישם את חזון ה.... החמס למדינה דו לאומית הראשות משעל בימקום ישראל
  1. לא חמאס תומכים ברצח כל היהודים בעולם...מדינה דו לאומית?

   אתה רציני?

 46. 1
  את הפתרון של "שתי מדינות" באמת צריך לקבור. הפתרון הצודק הוא "שתי מדינות לש-נ-י עמים"! (מדוע עקיבא אינו כותב זאת?) מי שקבר אותו הם הפלשתינים, בסירובם לקבל את הפתרון ל"שני העמים" . לו הפלשתינאים היו רוצים באמת פתרון צודק הם לא היו מעמידים תנאים מוקדמים. כי אם תנאים מוקדמים, אז, גם לנו יש , כמו למשל וויתור על דרישה לשיבת פליטים והכרה במדינת ישראל כמדינת הלאום היהודי. ואם כבר הזכרת את הקבורה של "הסכם אוסלו" אז בהסכם אוסלו לא הוזכרה מדינה פלשתינית, יצחק רבין (שנהפך ליקיר השמאל) התנגד למדינה פלשתינית, ואילו נתניהו (שהשמאל כל כך אוהב לשנוא) הלך ,לפחות באופן פומבי, צעד נוסף כלפי הפלשתינים, בנאום בר-אילן. ולמרות זאת בזמן ההקפאה (אותה דרשו ודורשים הפלשתינים כתנאי מוקדם) הם לא הגיעו לשיחות. האם כך מתנהג מי שסובל באמת מ"הכיבוש"????.