שטיפת מוח הומו-לאומית

אחרי שזכתה באירויזיון בשנת 1998, נשאלה דנה אינטרנשיונל על קונפליקט אפשרי בין העובדה שייצגה את "המדינה היהודית", לבין ההתנגדות הדתית להומואים, לסביות וטרנסג'נדרים. תשובתה היתה שהיא נבחרה לייצג את מדינת ישראל, לא את מדינת היהודים. בישראל, אמרה דנה, יש אזרחים מכל הסוגים והמינים, יהודים וערבים, והיא מייצגת את כלל האזרחים, לא את המדינה היהודית. "אני מייצגת את מי שרוצה להיות מיוצג על ידי", הדגישה.

דנה אינטרנשיונל יצאה בכך נגד תפישות מדירות של לאומיות ושל ייצוג, תוך שהיא מפרקת את רעיון הייצוג המבוסס על לאומיות אתנית וזהות. במקום זאת הביעה תפישה פוסט-מודרנית לפיה כאמור היא מייצגת את כל מי שרוצה להיות מיוצג על ידה. אבל עכשיו, גם הייצוג הזה שלה מנוכס על ידי מערכת התעמולה הישראלית: בנאומו באחרונה בפני "פורום השוויון" בפילדלפיה מנה השגריר מייקל אורן את הופעתה של דנה כחלק ממסכת הראיות למחויבות של ישראל לשוויון להומואים, לסביות, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים (להט"ב).

ואם בהקשר של הופעתה של דנה באירוויזיון מדובר בניכוס של אירוע שהיה, הרי חלק אחר מנאומו של אורן מהווה שכתוב של העובדות, בשם המאמץ לנפנף בזכויות הגייז כבעלה תאנה, אולי האחרון, לדמוקרטיה הישראלית, ולנסות להסתיר בכך את עוולות הכיבוש. כך, בנאום, ובראיון שנתן לקראתו, טען אורן שישראל פעלה למען זכויות להומואים עוד לפני 1967. אולי כדאי להזכיר לאורן שבשנת 1967, ולמעשה עד 1988, עדיין היה בספר החוקים חוק שלפיו משכב זכר הוא עבירה פלילית, ואף כי מאז שנות החמישים, לאור הנחיות היועץ המשפטי, לא נעשה בחוק זה שימוש כאשר דובר ביחסים בהסכמה בין גברים, הרי שצלו המפליל בהחלט היה בתוקף.

עשו לנו לייק בפייסבוק וקבלו את מיטב הטורים והפרשנויות ישירות אליכם

ישראל לא פעלה למען זכויות הומואים לא בשנות השישים ולא בשנות השבעים. רק בסוף שנות השמונים ובשנות התשעים, בעקבות פעולה מאומצת של פעילי הקהילה ומספר מצומצם של פוליטיקאים שתמכו בהם, חלה התקדמות בתחום, שכללה את ביטול הסעיף הפלילי ויצירת חקיקה ופסיקה שאסרו על אפליה. עכשיו מנוכסת התקדמות זו, חלקה אמיתית וחלקה מדומיינת, ל"הסברה" הישראלית.

לא רק הלהט"בים הישראלים מנוכסים, אלא גם הפלסטינים. אורן טען בנאומו שישראל נותנת מקלט לקבוצות פלסטיניות שלא יכולות לפעול בשטחים. בפועל, ישראל סירבה לתת מקלט במקרים שבהם היו הומואים פלסטינים שביקשו זאת. ב-2008 התפרסם דו"ח מפורט על ידי הקליניקה לזכויות פליטים באוניברסיטת תל אביב, שמתאר את סירובה של ישראל אפילו לשקול בקשות מקלט של הומואים פלסטינים. אמנם, שני בסיסם של שני ארגונים פלסטיניים להט"בים שפועלים בישראל ובשטחים הוא בישראל, אך היא לא נתנה להם "מקלט" וניכוסם לצורך התעמולה הישראלית הוא מהלך מקומם בהתחשב בדיכוי המתמשך של פלסטינים בישראל ובשטחים על ידי ישראל, וכן בעובדה שהניכוס נעשה כדי להסיט את הדיון מדיכוי זה ולנסות ולהציג את ישראל כדמוקרטיה ליברלית.

צדקו אם כן המפגינים, בהם גם ישראלים, שהאשימו את אורן בניסיון למהלך שזכה ברחבי העולם לכינוי "פינק-וושינג". עכשיו, כאשר חודש הגאווה בפתח, השאלה העומדת גם בפני הקהילה הלהט"בית בארץ היא, האם לשתף פעולה עם מהלך זה, במסגרת מה שזכה לכינוי "הומולאומיות", או לחגוג את ההישגים וההתקדמות שחלה בתחום השוויון ללהט"ב בישראל, מתוך תפישה של מחויבות לשוויון לכל מי שסובל מדיכוי ואפליה, לרבות האוכלוסייה הפלסטינית.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 50
  אילו היתה מדינה פלסטינית

  ההומואים היו מחוץ לחוק, ונרדפים אף יותר מעכשיו.

 2. 49
  תראה את הסרט "הבן הנעלם" ( ניתן למצא ברשת באתר יס-דוקו ) תראה איך מתייחסים להומואים באוסטריה האירופאית, מתקדמת וליברלית ..
 3. 48
  מדינת ישראל אינה אחראית על הדיכוי של להטבי"ם פלסטינאים ע"י האחים שלהם.

  כל השלטונות הערביים/ מוסלמים הם שלטונות מדכאים. אנחנו לא אשמים בכל הצרות של העולם.

 4. 47
  לפרק את ההתיישבות ביו"ש

  לציין את יום הנכבה ב-15 במאי. להיזכר באחד העם שדיבר על .. אני לא זוכר עכשיו, על כל פנים לא מדינה, להיזכר באפרים קישון ו"סליחה שניצחנו" , להסכים לשיבת הפליטים המסכנים, ולהתפזר לכל הרוחות.
  נ.ב. ראו פוסטר בהונגריה על היהודים.

 5. 46
  כנסו

  הרי כל הענין הוא שענבל גבריאלי רוקדת עם קותי עם שיער בצבע אדום ואחרי מה שקרה בגמר הדודגבול ב1987 החליטה ההתאחדות לניורודמבלדוריה על ביטול החמרמורת ובתגובה גילדת הפסיפלורות שהם נגד חוקים הפוגעים במיצג הדמוקרטיה שממתי הצימנדורות יחליטו צבע הפוטריזציה

 6. 45
  למה צריך לקשר בין נטייה מינית לעמדה פוליטית?

  למה אי אפשר להיות הומו ואיש ימין,למה הכותב מניח שהומואים הם בהכרח אנשי שמאל קיצוני?

 7. 44
  אין כזה דבר "פינק-וואשינג"

  עוד מושג נדוש מטעם התעמולה האנטי ישראלית. באותה צורה שהם מנסים להפוך את המושג הסברה לאיזה שהיא קללה. כן, פרו-פלסטינים, אנחנו חושבים שאנחנו צודקים, וכן, חושבים שצריך להסביר לכם את האמת כי אתם חיים בתוך תעמולת זוועות איומה שלא מפסיקה לייצר חומר שיקרי לגבי ישראל.

  בחיים לא שמעתי טיעון של וואשינג, הווה אומר טיעון שהולך ככה: בישראל הקהילה ההומו-לסבית מקבלת את מרבית זכויותיה, אף יותר מאשר במספר לא קטן של מדינות מערביות -----> השליטה בשטחים היא בסדר.

  מה שכן טוענים זה שבישראל הקהילה ההומו-לסבית מקבלת את מרבית מזכויותיה, אז אולי בכל זאת ישראלית היא קצת פחות שטנית, קצת פחות תיאוקרטית, קצת פחות נוראית וקיצונית, וקצת יותר ליבראלית, ממה שחבריו של גרוס מנסים להציג אותה.

 8. 43
  די חאלאס כבר מזה. עכשיו יש לכם זכויות? אז חאלאס. תהיו גאים ושבו בשקט.
 9. 42
  וכמובן, בל נשכח מי הביאו לקידום מדיניות מבורכת זו

  ואילו מפלגות הן התומכות הגדולות ביותר בזכויות הלהט"ב. אה, כן, אותן מפלגות שתומכות בזכויות הפלסטינים. איזה מקרה.

 10. 41
  אפשר להיות ליברל וביטחוניסט - מימין ומשמאל. הריב היחיד והאחד כאן הוא ריב עם הפלשתינאים. ייתכן שה"שיח" האלים מחלחל לחברה וכיוב', אבל לאומיות וליברליזם - וזאת יודע כל מי שסיים קורס מבוא כלשהו במדעי החברה - הולכים יחדיו מצויין. אפילו מעבר לכך - אני גאה שיש שימוש במהפכה הורודה של 30 השנה האחרונות בהסברה הישראלית. היא נעשתה על ידי ציונים גמורים - רבין, דיין הבת, אלוני - ובתמיכה שבשתיקה (כזו או אחרת) של גוש חירות-ליברלים. היא נעשתה על ידי יציונים לתפארת מדינתם הציונית (יהודית, דמוקרטית) ולכיבוש אין קשר לעניין.
 11. 40
  לפרגן לא עולה כסף

  והמציאות הרבה יותר מרובדת ממה שאתה מנסה להציג. זה שהכיבוש קיים לא מצדיק להתעלם מכל ההיבטים האחרים של דמוקרטיה וזכויות אדם, ובנושא היחס להומואים מגיע לישראל ציון מעולה ביחס להרבה דמוקרטיות אחרות.

 12. 39
  מאמר נכון ונבון. אין קשר בין הדברים: מדינה דמוקראטית מתייחסת בשיוויון להומואין וגם למיעוטים אחרים. זה שישראל נוהגת דיכוי כלפי זכויות של מיעוטים ונותן זכויות שוות למיעוטים אחרים איננו הופך את מדינת ישראל למדינה חופשית ודמוקראטית. כשהיחס לכל המיעוטים יהיה נאור תוכל המדינה בצדק לטעון כי היא דמוקראטית. חוץ מזה אני לא מבין מדוע דנה ו/או כותב המאמר אינם מייחסים למדינת ישראל מידה של מדינת הלכה . המדינה הזאת לא לתהיה מדינה קליריקאלית כאשר כולם יוכלו להתחתן עם בחירי ליבם ללא הבדל דת מין או לאום וכולם יוכלו לאכול מה שיחפצו ולהשיג את זה . זה רחוק רחוק רחוק

  ומי שחושב שיש שיוויון זכויות לערבים אזרחי ישראל שילך לשאול את הערבים מה הם חושבים על זה. חוץ מזה ישראל סיפחה למעשה את השטחים כולם חוץ אולי מעזה - היא לא תיצאנ משם בעתיד הנראה לעין ובינתיים אינה נותנת זכויות אדם אלמנטריות לתושבי השטחים (שהם למעשה אזרחים שלה)
  ההומואים הם עלה תאנה.

 13. 38
  ב2007 ישראל עזרה לאנשי הפתח לברוח מהקטל של החמאס

  והיום שוקלת לקלוט את הפליטים הסורים. אז תפסיקו לבלבל ת'מוח ולהפוך אותנו למה שאנחנו לא

 14. 37
  או קיי, הבנו, כעת נרדוף את ההומואים ולא נסווה את הכיבוש.

  איזו חקיינות עלובה של אנטי ציונים באקדמיה האמריקאית. אפילו המינוח "פינקוושינג" מועתק עד זרא. כמה מטופשים יכולים להיות הטיעונים בנוסח - "זה הכל הכיבוש, וכל הטוב שנעשה בארץ הוא כדי להסתיר את הכיבוש - קאפיש?!"
  אם כן, יאללה בואו נרדוף הומואים ואז יחשפו גם עוולות "הכיבוש".
  כמה אווילית חוסר הנכונות להודות שישראל מתקדמת יותר מהרבה מאוד מדינות בעולם ביחסה להומואים ולסביות - ולהפריד את זה מ"הכיבוש". לא הכל זה "הכיבוש" - גם לא ההפרעות בהצגה "גטו". ובכלל, מה יעשו אייל גרוס וחבריו כשייפסק "הכיבוש"? על מה יכתבו? וכמה טוב להם שהפלשתינים מנעו כל אפשרות לסיום "הכיבוש", ככה יוכלו להמשיך להשמיץ את ישראל .
  אגב, רוב מוחלט של הפלשתינים חיים מזמן תחת שילטון פלשתיני - החמאס בעזה והרשות בגדה - כיבוש לייט (אני יודע אני יודע, זה עדיין כיבוש, ובכל זאת...אני מניח שרוב המצרים, למשל, היו מעדיף כיבוש כזה על חייהם העלובים במצריים, למשל)
  ואולי באמת כדאי להגן על חייהם של הומואים פלשתינים - זכויות אדם וכל זה, זוכר פרופ' גרוס? אולי למרות הכיבוש יש טעם לחייהם? ואולי יש לגנות את הרדיפות שלהם על ידי אחיהם? את ההוצאות להורג בחלק מארצות ערב ואיראן? אוניברסליות וכל זה - זוכר?

 15. 36
  פינק ווש של אוחובסקי וחבריו להומו-מיליטאנטיות

  מי שמתחנפים לחולדאי, שלא יבכו כשליברמן מנגב איתם את העכוז

 16. 35
  טיעוניו של מייקל אורן בכל שטחי חיינו הם מכבסת מלים ושקרים ועיוותים

  בכל תחוום שהוא נוגע ובא להרצות באנגלית המעולה שלו אין יותר מאשר עיוותים, שקרים והטעיות. למרבה הצער, לפעמים הקהל מקבל את דבריו משום שהוא דובר אנגלית רהוטה. ממש כמו הבוס שלו, ביבי , גם השפה וגם שיטת הטעיה

  1. ואולי את משקרת לעצמך ולנו
 17. 34
  ההומואים הערבים לא מדוכאים בגלל "הכיבוש" אלא בגלל אחיהם שמתנכלים להם

  קל מאוד להאשים את ישראל שאיננה ממהרת להעניק מקלט להומואים מהשטחים אבל פרופ. גרוס שוכח כמובן לציין שהמעוול העיקרי הם הערבים שמדכאים מענים ואף רוצחים הומואים ולסביות על רקע נטייתם ועל רקע מה שמכונה "כבוד המשפחה".
  בפועל מתאפשרים פתרוונות להומואים ערבים על בסיס פרטני ותוך סינון מוקפד בהתחשב בעובדה שכל ערבי מהשטחים במצוקה הוא גם בסיכון פוטנציאלי להיות מנוצל על ידי המחבלים.

 18. 33
  חוצפה ישראלית

  אף אחד מההישגים של הקהילה ההומו-לסבית בישראל לא ניתן לה במתנה מטעם המדינה הנאורה והליברלית. על כל ההישגים צריך היה להילחם. וגם היום הפתיחות והנאורות היא קליפה דקה מאוד על פני השטח המבעבע שנאה.
  החוצפה של הממשלה כל כך גדולה שמחר היא מסוגלת לדבר על זכויות הנשים או זכויות עובדי הקבלן או זכויות המעמד הבינוני או אפילו זכויות הפליטים מאפריקה כדוגמה לליברליות המדהימה שלה.
  מצד שני, המדינה הרי מומחית בניכוס. היא מנכסת את הכספים שאנחנו מרוויחים בעמל רב, את החינוך של ילדינו, את העבר ואת העתיד שלנו. היא מנכסת מה שבא לה ומצפה שנגיד תודה רבה.

 19. 32
  מה הקשר בין מחט לתחת? אני גאה בלאומיות, מאמין בהכרחיותה וגאה בזהותי המינית. ניסיונו של הכותב ליצור סתירה בין הקהילה ללאום הוא נואל ופוגעני, שלא לומר סטריאוטיפי
  1. סליחה, אבל לא הבנת את המאמר...

   אין רע בלאומיות ולמיטב ידיעתי גם כותב המאמר גאה בלאומיותו. יש רע בשקרים של אורן ובדיכוי מיעוטים בישראל!

 20. 31
  למדינת (מעשי) סדום היינו לעמורה דמינו

  מיעוט קטן ובעל זכויות יתר כופה אבדון וחרפה מוסרית על מדינה שלמה. שימו לב שאפילו את הכותב לא מעניינים הערבים מה שמעניין אותו זה רק הומואים ערבים. אתם הבנתם את זה? אם אתה מעדיף את הכניסה האחורית יש לך זכויות יתר. אם זאת לא סטיה אז מה כבר יכולה להיות סטיה חמורה ומסוכנת מזה?

 21. 30
  בישראל יש זכויות לקהילה ההומולסבית

  עובדה היא שבישראל יש זכויות לקהילה ההומולסבית שלא תמצא באף מדינה
  במזרח התיכון ואף לא בכמה מדינות באירופה. הטענה של "פינק ווושינג" היא חלק מהתעמולה האנטי ישראלית ואתה עוזר לה.

  1. החלק הראשון אינו סותר את החלק השני

   נכון, לישראל יש באמת מדיניות ליברלית -- בודאי בהשוואה לשאר המזרח התיכון, אבל לא רק. אילו היה השגריר מסתפק באמירת אמת על מדיניותה הליברלית של ישראל בעניין הזה (והוא יכול היה להצייג קייס משכנע ביותר תוך הסתמכות על עובדות אמת בלבד), טענת הפינק-וושינג לא הייתה מוצדקת. אך מהרגע שהשגריר התחיל לסלף את העובדות, כדי שישראל תיראה יותר טובה מכפי שהיא באמת, הוא במו-פיו נתן תחמושת לטענת הפינק-וושינג האנטי-ישראלית. וזה דבר שאסור לשגריר לעשות.

 22. 29
  אז תסביר לי, אייל, ההומואים והלסביות הם כמו החמאס?

  איזו השוואה רעה, אלוהים. השוואה שאתה עושה.

  1. סליחה, איפה הוא עושה את ההשוואה הזו?

   החמאס בכלל לא מוזכר בכל המאמר הזה... אז היכן בדיוק מצאת השוואה בין להט"בים להין החמאס? נא לענות בציטוט מדויק מתוך המאמר עצמו, בבקשה.

 23. 28
  חבל מאוד שהטקסט לא תורגם לאנגלית!
 24. 27
  באמת לא בסדר . למה לא מייבאים הומואים פלשתינים ? ממש חסרים הומואים ישראלים .
 25. 26
  כלומר, כשכשתבתי בעבר שהתמנון רב-הזרועות ורב המימון שהקימה ממשלת נתניהו, ושעונה לשם "מערך ההסברה", הוא לא יותר ממינסטריון אמת שמשכתב היסטוריה ומנכס בדיעבד הישגים לא לו, הרי שלא הייתי כל-כך רחוק מהמציאות.
 26. 25
  כן והדבר הבא שהם ינכסו זה את המריחואונה החוקית בישראל
 27. 24
  דמוקרטיה יחסית

  ישראל רחוקה. רחוקה מדמוקרטיה מלאה ורחוקה משכניה. עלינו להתבייש במגרעותינו ולהתגאות ביתרונותנו. באופן טבעי אורן מראה רק צד אחד.

 28. 23
  הכי דוחה שיש דמויות בולטות בקהילה שמשתפות פעולה עם זה

  פעילים למען זכויות של מיעוט אחד שעיוורים לחלוטין למה שקורה למיעוטים אחרים, או עמים אחרים סביבם זה גועל נפש. תא ורוד בליכוד ובקדימה זה נגד הטבע.

 29. 22
  אתה כנראה מסוג הרדיקלים ששום דבר לא מספיק טוב עבורם, פרט להמשך המאבק לשם המאבק עצמו

  ישראל לא מושלמת. רחוק מזה. כן, משרד החוץ עושה שימוש ציני בליברליות היחסית של החברה הזו. זה לא אומר שהיא לא ליברלית באופן יחסי. מעניין שאתה תוקף את מדיניות ישראל כלפי הפלסטינים בשם איזו אידיאולוגיה קוירית, אבל אתה לא אומר כלום בשם אותה אידיאולוגיה על היחס הערבי לקוירים. כשנוח לך, אתה קודם כל ישראלי (מבקר את המדינה שלך לפני מדינות אחרות), וכשלא נוח לך, אתה הומו בינלאומי (ושוב מבקר את המדינה שלך בשם הקהילה הבינלאומית). תחליט: אם אתה קודם כל הומו, המאבק צריך להיות בינלאומי ולהתחיל ממקומות שבהם יש דיכוי אמיתי, וישראל היא לא אחת מהן. אם אתה קודם כל ישראלי, אנא הסבר לקוראיך במה עמדתך תורמת להם כישראלים לפני שאתה בא אליהם בטענות. אי אפשר לרקוד על שתי חתונות, אלא אם כן אתה מהאובססיבים הבכיינים.

 30. 21
  איל, אתה נודניק. המין שלך לא מעניין אף אחד.
 31. 20
  הרהורים נוגים על המתירנות והשואה.

  "דמוקרטיה" נוסח מדינת היהודים. לרוב הציבור, שאינו דתי אבל תומך בערכים מסורתיים של חברה ומשפחה, אין בכלל יצוג בכנסת, ואין מי שימתח גבול למתירנות המשתוללת, כמו זו של ביהמ"ש העליון למשל, שמתחרה בבורא עולם וממציא חדשות לבקרים סוגים חדשים של משפחות בישראל. ראשי הליכוד כולל רה"מ, מצהירים על עצמם כליברלים, בדיוק כמו ראשי מר"צ. והתוצאה שאין מי שימתח גבול להשתוללות של המתירנות הליברלית. אין עוד מדינה בעולם שבה גם הימין הוא ליברלי, מה שמסביר את הפיכתה של ישראל לגן עדן לפושעים ולסוטים עם ענף יצוא משגשג, בראש וראשונה לארה"ב. שם, אנו מתבשרים, יש מדינות שבהן למשטרה יש מחלקה מיוחדת לישראלים. מה שמן הראוי שיגרום לפחות לחלק מאתנו להרהר שוב בארועי השואה. כי לאור הגירסה הרשמית ניתן היה לצפות שב"הישג" המפוקפק הזה יתכבדו דווקא בני עמים כמו הפולנים, הגרמנים, הליטאים או האוקראינים, ולא הקורבנות היהודים שלהם.

  1. מה עניין בורא עולם לכאן?

   מוסד המשפחה נוצר על ידי החברה האנושית. המשפחה ה"גרעינית" (אמא, אבא וילדים) אף פעם לא הייתה המודל היחיד, ובתקופות ומקומות רבים היא גם לא הייתה המודל הדומיננטי. אם אכן קיימים היום סוגי משפחות שלא היו מקודם -- זה לא טוב או רע, זה פשוט מציאות שצריך להתמודד איתה, וטוב שיש מוסדות במדינה שעושים זאת. (אני לא אומר שכל קוניפגורציה משפחתית היא טובה. אני רק אומר שכדי להוכיח שזה רע, לא די להגיד "לא היה דבר כזה קודם, ולכן זה לא טבעי/רע/נגד רצון האל". צריך להוכיח ספציפית מה רע בזה).

  2. מעניין ה"בורא עולם" הזה, שבוחר לתקשר ישירות רק עם אנשים רעים וחטטנים, שכל חפצם הוא לאמלל את הזולת על ידי הכפפתו למערך חוקים מטופש, מיותר, ואי רציונלי.

   אין אלוהים והגהנום זה הזולת.

 32. 19
  אין ביהדות התנגדות לנטיה הומואית , אין התנגדות לכל ליקוי נפשי אחר. אלו עובדות. ההתנגדות היא לעשיית מעשים אלו או אחרים.
  1. מכבסת מילים מטומטמת
 33. 18
  צודקת "עוולות הכיבוש" באמת נוראיות. אתמול עצרו ערבי נושא סכין גדולה מוסתרת , שלשום עצרו ערבי נושא שלושה מטעני צינור, ממש נורא!
 34. 17
  לא הבנתי

  אתה רוצה שניתן מקלט לערבים הומואים?

  1. תלמד לקרוא

   הכותב לא מביע עמדה בעניין מתן מקלט לערבים הומואים (אני מניח שהוא בעד שניתן מקלט לפלסטינים הנרדפים בשל היותם הומוסקסואלים, אבל במאמר הוא לא אמר זאת). הוא רק טען שאסור לנו לטעון שאנו נותנים להם מקלט (כפי שעשה השגריר) אלא אם כן אנחנו באמת עושים זאת.

 35. 16
  כדי להוכיח שישראל אינה ליברלית

  ואין כל הבדל בין הפלסטינים לישראל בגישה להומואים, הייתי מציע לכותב לעבור לרשות הפלסטינית ולהזדהות שם כהומו. נראה מה יהיה. מעניין.

  1. איפה בכתבה נאמר שאין הבדל בין הפלסטינים לישראל בגישה להומואים?

   הכותב בסך הכל טען שדברי השבח שהעתיר שגרירנו על מדיניותנו בעניין הם סילוף האמת -- חלקם מוגזמים, חלקם ממש שקריים. ושיש מקום לשיפור בישראל גופא בעניין הזה, בלי קשר להשוואות עם מדינות אחרות. אין קשר בין התגובה שלך לבין תוכן המאמר.

 36. 15
  בלבול מח מוחלט. אז מה אם היה חוק. השאלה היא מה נעשה איתו וגם הכותב הלא נכבד מודה שמאז שנות ה-50 הוא לא הופעל כלומר, בגלל הרכב פוליטי אי אפשר הי לבטל את החוק פורמלית אבל הוא לא הופעל כלל. זה כמובן מוכיח שמדינת ישראל היא מדינה מפלה רודפת הומוסקסואלים וזאת בנגוד לארצות ערב ופלשתין הנאורה במיוחד שבה עדין הורגים הומואים ברחובות ללא משפט כלל. ברור לכן שצריך להוקיע את ישראל לחסלה לאלתר ולכונן בה/במקומה משטר צדק נוסח פלשתין.
  1. הוא לא הועל מאחר וזו היתה הנחיה של היעוץ המשפטי של הממשלה דאז חיים כהן שהיה איש ליברל ורחב אופקים ולא בגלל הרכב פוליטי זה או אחר

   ההנחיה שלא לזרוק הומואים לכלא לא אמרה שלא הייתה רדיפה,אפליה,עויינות,אלימות והתבטאויות מחפירות עד אמצע שנות ה 90'.
   ההישגים שהומואים הגיעו אליהם היו דרך בית המשפט,אך מדובר בפסיקות פרטיות של אנשים שסבלו מאפליה בתחום המעמד האישי בעיקר .אחד המקרים המפורסמים היה בפסיקה של אדיר שטיינר שבן זוגו היה קצין בצבא שנפטר,שטיינר דרש להכיר בו כאלמן צה"ל,משרד הבטחון סירב.שלטונות הצבא סירבו לפרסם
   את הפרוטקולים של הדיונים לא בגלל סיווג בטחוני כלשהו אלא בעיקר בגלל שהוא מתביישים בדברים הקשים שנאמרו שם,מדובר בסה"כ לפני 15 שנים בלבד. מדינת ישראל לא יכולה להתהדר בנוצות לא לה,היא לא יכולה להשתמש בטיעון "בזכויות שהעניקה להומואים" בעוד שרשויותיה(פרט לבית המשפט) בעיקר חסמה,הגבילה,השפילה ,סירבה ועמדה על רגליה האחוריות כדי לא לאפשר זכויות שוות להומואים.כל מה שהומואים השיגו,הם השיגו בכוחות עצמם ועם מספר קטן של פוליטיקאים ליברלים שעמדו לצידם,ובראשם שולמית אלוני ויעל דיין.

 37. 14
  מה לעובדות ול"הסברה" הישראלית. היא טוענת שהכיבוש מיטיב עם הנכבשים..... בדיוק כפי שטען משטר האפרטהייד בד"א......
  1. אתה לא איציק מהמרכז, איציק מהמרכז לא כותב שקרים ושטויות, אתה מתחזה ומתחזה בהגדרה הוא שקרן.
  2. טול קורה מבין עיניך "שונא שקרנים" . אתה משתמש בעשרות שמות ומתבכיין על מתחזים..... טוב לדעת שאתה שונא גם את עצמך.... הרי אתה ארכי שקרן......
  3. נכון, באיזור המרכז יש רק איציק אחד. תתבייש לך איציק. בטח אתה מאיזור ההר!
 38. 13
  תיקון טעות: הזכייה באירוויזיון היתה ב-1998
 39. 12
  יעיין
 40. 11
  בושה שנהיינו בירת ההומואים של העולם

  כביכול נאורות . אבל זו מעורר בחילה וצמרמורת ועל מה הגאווה?עוד מעט משכב עם חיות ילווה במצעדים פתטיים

  1. לא תבין עד שתנסה
  2. עד כמה שידוע לי משכב חיות איננו משכב כי אם אונס, ואונס מכל סוג שהוא הוא פשע מבחינה מוסרית ומשפטית.

   בבקשה אל תיתן למוסר המעוות שלך להשתלט על ההגיון. נטיה ויחסים הומוסקסואלים אינם שונים מהטרוסקסואלים, ובכל מקרה אסורים בכפיה.

  3. בושה שאתה מגיב ככה

   מה למשכב חיות וליחסים הומוסקסאוליים?
   כשאדם שוכב עם חיה הוא אונס אותה.
   כששני בוגרים מקיימים יחסי מין בהסכמה, הם לא פוגעים באף אחד.

   הבחילה והצמרמורת מהתגובה שלך, הם הסיבה האמיתית לפגיעה בגאווה שלנו.

  4. אתה נשמע כמו הומו לטנטי
  5. כמה לייקים עשו לו! מפחיד! כנראה שההומופביה הרבה יותר חמורה ממה שחשבנו...
  6. אני לא מאמין שתגובה חשוכה כזו זכתה לכמות "בעד" כפולה מכמות "נגד".
  7. לאסף: פשוט משום שזאת לא תגובה שראויה להתייחסות. היא זוכה ליחס חם רק ממי שהמחשבה על מין עם חיות מעוררת אותם באיזה אופן חולני.
 41. 10
  מאמר מעולה והתייחסות מהימנה לנתונים. חבל שהוא מתעלם מהעובדה שישראל מדינה דתית שאין בה כל הפרדה בין דת ומדינה
  1. וחבל שהוא משתמש בכינוי הרחוב "הומו" ולא במונח האובייקטיווי (וחסר הקונוטציות) "הומוסקסואל". לבד מזה -- אכן כתבה טובה.
 42. 9
  למה ישראל צריכה לקלוט הומואים פלשתינאים? מה לנו ולהם? שיפעלו בחברה שלהם לזכויות. בקרוב יבוא לכאן אמהות חד-הוריות מהשטחים לבקש גם הן זכויות, וכן הלאה.
 43. 8
  יש תא ורוד בליכוד, כמו רוב העם גם להומואים יש זיכר

  ביזיון גם בשימוש הציני שהליכוד עושה היום עם התא הורדו שהקים. הישבו גאים עם פייגלין? כנראה שכן, יש שם קבוצה שמוכנה להתכופף רק בשביל יחס חם ואשליית שייכות.

  1. אולי תטפלו במצב ההומואים באיראן? בלבנון? במצרים? ישראל דמוקרטיה במיטבה

   אולי תטפלו במצב ההומואים באיראן? בלבנון? במצרים? ישראל דמוקרטיה במיטבה
   תפסיקו לחפור במוח

  2. לא, אתה טועה, הם מצטרפים בדיוק מהסיבה שחברה צעירים מתפקדים לליכוד: הדרך הבטוחה ביותר להשפיע.

   if you can't beat them, join them

  3. טבעי שישראלים ינסו להשפיע קודם-כל על מה שקורה אצלם, בישראל. במדינות שהזכרת אין לישראלים שום אפשרות להשפיע.
  4. שניה, לא הבנתי. גבר לא יכול להיות ימני בגלל שהוא אוהב גברים אחרים? אישה לא יכולה להיות ימנית כי היא אוהבת נשים אחרות?

   ממתי הנטייה המינית של בן אדם מחייבת אותו להיות שמאלני?

  5. יפה כתבת. אכן, לא הבנת...

   כן, גבר יכול להיות "ימני" כשהוא אוהב גברים אחרים.
   תגדיר ימני....
   ימני הוא זה שחושב שצריכה להיות כלכלה חופשית ללא מיצרים או שימני זה אחד שבשם הלאום רוצה להיות מדינה "חזקה" וכו' ובנוסף ללא זכויות מיעוט.
   מיעוט. בזה אנחנו נוגעים. כיצד יכול מיעוט להיות כזה, אם אינו מסוגל להיות סבלני כלפי האחר? כיצד יישמרו זכויותיו?
   כנראה שלא על ידי משנה סדורה נגד אפליית מיעוטים, אלא על ידי הצטרפות והצטופפת תחת כנפי השלטון, וקבלת סוכריות ממנו.
   כמובן, בל נשכח שרק ב-5 שנים האחרונות, ומאז הרצח בבר-נוער הפוליטיקאים מימין (חלקם "צפונבוניים בני צפונבוניים") מחבק את הקהילה. יעל דיין, אמנון רובינשטיין, שולמית אלוני וזהבה גלאון רק איבדו פופולריות על התמיכה הזו, לא זכו לפופולריות.
   לסיכום שאלתך, ובכלל נושא הפתיחות, יש לציין שרק בשנים האחרונות זוכה הקהילה לתמיכה רחבה. לפני כן רק מפלגות איזוטריות שמסמנות את הדרך כמו מרצ ואפילו שינוי ז"ל תמכו בה. דבר דומה היה גם בנושא ייצוג נשים.
   כן, גבר יכול לאהוב גבר. אבל זכויות הומואים ולסביות מתקיימים הודות לאותם חברי כנסת שידעו לשנס מתניים ולפעול כנגד הדעה הקונפורמיסטית.

 44. 7
  היו גם פלוגות סער הומויות של המפלגה הנאצית בראשותו של רוהם
  1. זהו, ניצחת, הזכרת את השואה!

   מספיק לדחוף את השואה לכל דיון. יש דברים שהם, באופן מוחלט והחלטי - חסרי תקדים ומקבילים.

 45. 6
  אפשר להיות גאים במדינת ישראל וביחסה להומואים

  מדינת ישראל היא מדינת העם היהודי, לא מדינה קלריקלית. מדינת ישראל בטלה האיסור על משרה זכר הרבה לפני ארצות הברית (רק ב 2003) . מדינת ישראל מעניקה זכויות ידועים בציבור לבני זוג הומואים. כן, יש הרבה מה לתקן ולשפר ביחסי דת ומדינה, אבל לא צריך להסחף ולהציג אותנו כמדינה חשוכה.

  1. מדינה חשוכה שתחת שלטונה חיים מליונים ללא אזרחות וזכות הצבעה, שלא לדבר על זכויות אדם בסיסיות.
  2. הוא לא הציג אותנו כמדינה חשוכה

   הוא הציג את השגריר שלנו כצבוע ומסלף האמת. ובזה הוא צודק.

 46. 5
  אויב טרוריסטי המצהיר בגלוי על כוונתו להשמיד את מדינת ישראל, לא יכול לבוא בדרישה לזכויות אדם כאילו היה אזרח שומר חוק מהשורה. גם מדינות המערב ה"נאורות" נלחמות באויבים ובטרוריסטים הערבים, ושולחות את צבאותיהן אל מעבר לאוקיאנוס כדי לעשות זאת. דת זכויות האדם, המקדשת בעיקר את זכויותיו של המחבל והצורר, מסכנת את בטחון המדינה ולכן הרוב הגדול מתנער ממנה. כאשר הבחירה היא בין מחסומים בשטחים, לבין פיגועי התאבדות בישראל, ברור שעדיפים מחסומים בשטחים, גם אם זה לא מצטלם יפה לעיניים צדקניות.
 47. 4
  ובכל זאת, אין מה לעשות, ישראל היא מהמתקדמות בעולם בכל הנוגע לזכויות להט"ב

  יותר מכך, אפילו הדתיים כאן קמת יותר רגועים ביחס למוסלמים או אפילו לקבוצות קתוליות נרחבות.
  עניין הכיבוש הוא קישקוש, חבל שכל דבר מקשרים לכיבוש. מדובר בסיכסוך טריטוריאלי עצוב שצריך להפסיק אותו מיידית, אבל דווקא הקישור של כל דבר אליו הופך אותו לבנאלי

  1. איזה מתקדמים? בכל שנה מנסים לבטל את מצעד הגאווה בעיר הבירה, אין אפשרות להתחתן ומפחיד להסתובב יד ביד מחוץ לכמה קמ"ר בתל אביב
 48. 3
  לשמאל הישראלי עוין המדינה מותר לנכס לישראל כל עקירת עץ זית בידי מתנחל הזוי. רק כשזה מגיע לזכויות הלהט"ב אתה נזכר להתקטנן.
  1. פרופ' גרוס, אנא הפסק לבלבל את הקוראים עם העובדות!
  2. אנא תסמוך על האינטיליגנציה של הקוראים
 49. 2
  טרחן מעייף
 50. 1
  אפילו במאמר על הומואים לא התאפקתם והכנסתם את הפלסטינים בסוף... :)