מספחים את ישראל

אפשר כמובן להתחלחל מהצעת החוק של ח"כ מירי רגב (ליכוד), שעל פיה יסופחו ההתנחלויות בגדה למדינת ישראל. אבל לא מוכרחים. אפשר גם לברך על הנס - ממש אצבע אלוהים - שקרה לשר יעקב נאמן, שהתעשת ממש ברגע האחרון והתנגד להצעת החוק (רק נמנע בהצבעה), אבל גם זה מיותר. אפילו המחשבה המצמררת, מה היה קורה אילו הועבר החוק, איזו מלחמת עולם היתה מתרגשת על ישראל, היא בסך הכל קצף על פני המים.

כי הצעת החוק הזאת בטעות יסודה. לא ישראל היא זאת שנדרשת לספח את ההתנחלויות. ההתנחלויות והמתנחלים הם אלה שצריכים להסכים לסיפוחה של מדינת ישראל אליהם. בינתיים, הם מבהירים הבהר היטב, אין להם כל סיבה להעמיס על צווארם את עול המדינה. מדוע לכל הרוחות עליהם להסכים לכך שחוקי מדינת ישראל יחולו עליהם כאשר הם יכולים, מרחוק, מלבה של הגולה הישראלית בשטחים, לעצב את דמותה של המדינה?

הם אלה שקובעים מתי בג"ץ הישראלי יחול עליהם ומתי כנסת ישראל תחוקק חוקים עוקפי בג"ץ. בזכותם נחקק החוק הדראקוני שאוסר להחרים את תוצרת ישראל, הם אלה שיצרו דיני קניין ודיני נדל"ן חדשים בשטחים, הם יכולים לבחור את מערכת החוקים שנוחה להם: צווים צבאיים, חוק עותמאני, חוק ירדני או, במקרה דחק, חוק ישראלי.

ברצותם הם מרשים למשטרת ישראל לפעול בקרבם, ברצותם - המשטרה היא רק קישוט. הם מקיימים צבא פרטי שמגדיר בעצמו את האויב, הם קובעים מתי מותר ומתי אסור לציית למפקדים בצבא ומי הרב התורן שמייצג בכל עת את רצון השכינה.

גם את מדיניות החוץ של ישראל קובעים המתנחלים, שהשתקעותם בשטחים בולמת כל כוונה רצינית להגיע להסכם שלום, והם הפכו את השיח הישראלי ממחלוקת בשאלת השטחים למחלוקת בשאלת ההתנחלויות. שיח זה גם הניח את הבסיס לתפישת הנאמנות למדינת ישראל: מי שמבקש לעקור התנחלויות פוגע בלבה של המדינה, מרסק את אושיותיה התרבותיות שנחרטו בתנ"ך ומתייצב לצדם של אויבי ישראל.

לפני שני עשורים עוד פיעמה בקרב המתנחלים רוח של ספק יראת כבוד מותנית למדינה. הם סברו שאם יצליחו לשכנע את הציבור בישראל שאיום על המתנחלים הוא איום על המדינה, שכפר סבא ואריאל הם שמות נרדפים לאותה ישות, תסכים המדינה לראות בהם חלק בלתי נפרד ממנה. נוער המתנחלים גדש אז את הצמתים עם דגלי ישראל וחילק באדיבות אך בנחישות את הסטיקרים הכחולים לבנים "יש"ע זה כאן". זו היתה התקופה הנאיבית - כן, אפילו המתנחלים עברו תקופה כזאת - שבה עדיין לא הבינו שאפשר לגנוב מדינה במקום להצטרף אליה.

התקופה הזאת חלפה. תחילה סיפחו המתנחלים את הסיסמה "תשובה ציונית הולמת", על פיה כנגד כל פיגוע וכל הרוג יש לבנות יישוב או שכונה. לא במדינת ישראל, שהרי ישראל היא כבר מדינה זרה, תל אביבית, שאינה מבינה מה היא ציונות אמיתית. את "התשובה הציונית" יש לצקת במדינה הציונית היחידה, מדינת המתנחלים. זו מדינת הגלות שבסמכותה להעניק את תואר "המחנה הלאומי" או לשלול אותו ממי שמתנגד לגחמותיה. זוהי קהילת הגלות היחידה בעולם שנטלה לעצמה סמכות ללא עוררין להטביע חותם של גבורה או בגידה על ח"כים ושרים, על אינטלקטואלים ומפלגות, בהתאם להתנהגותם כלפיה.

ספק אם רגב הבינה שהיא מסכנת את מעמדה הפוליטי כאשר הציעה לספח את ההתנחלויות למדינה הזוטרה, החלשה וחסרת הסמכויות. במחי הצעת חוק אחת היא ביקשה ליטול מן המתנחלים את עוצמתם, לגזוז את מחלפותיהם, לתלוש מידיהם את החוטים שבאמצעותם הם מרקידים את בובת ישראל ולהפוך אותם לאזרחים מן השורה, חסרי ייחוד ותהילה, כאילו היו תושבי מצפה רמון או חדרה. הצעת החוק אמנם נבלמה, אבל זו הזדמנות לנסחה מחדש, ולבקש מהמתנחלים לספח את ישראל.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 47
  רק המשיח יכול לפתור את הצרה שהביא עלינו הכיבוש
 2. 46
  מספחים את ישראל

  כואב לראות כמה עוכרי ישראל חיים בקרבנו.ברור לכל שהמתנחלים הם לא הבעיתנו אלא השנאה העומדת בעיינה במשך דורות לכלל העם היהודי,החילוני הכי מרוחק עדיין לכנס לקטגוריית " יהודי".אז התעוררו ותעשו בדק בית לאקסיומות של שנאה שניטעו בליבותיכם במשך השנים והאחרונות.

 3. 45
  סיפוח השטחים פרושו התחיבות לתת אזרחות ישראלית לתושבי השטחים ופרושו של זה הוא מיעוט יהודי במדינת ישראל בתוך שנים ספורות. זה לא שמאל וזה לא ימין - זוהי מתמטיקה פשוטה.
 4. 44
  חובה להזכיר כאן את שלי יחימוביץ ויאיר לפיד שאימצו את המתנחלים אל לבם כאשר חשבו שמתחיל תהליך בחירות

  לא רק שהם לא מוחים ולא פותחים את פיהם במשך השנים האחרונות נגד גזל האדמות הפלסטיניות, נגד "תג מחיר" שאינו אלא המתכונת המודרנית של "פלוגות הנוער" של המפלגה הנאצית בשנות השלושים, לא רק שהם לא זועקים השכם והערב על "קבורת" תהליך השלום עמוק עמוק וגזילת המשאבים של מעמד הבינתיים והענייים לטובת הקבוצה המפונקת והזוכה לכל תענוגות העולם הזה מאת הממשלה.
  אז מי ששותק - שותף למעשי הפשע הללו

 5. 43
  בראל הנפלא, מעין נביא למדינה אומללה ולשני עמים אומללים.
 6. 42
  מירי רגב ליקקה לחלוץ ולשרון והייתה ממובילות התנתקות. עתה, באובססיה שלה להיבחר שנית ולהיות שרה, היא מתחנפת לפייגלינים ששולטים במרכז הליכוד. זו זיקית פוליטית אופורטוניסטית ברמה הרדודה של דנון. כדוברת צה"ל , היא למדה איך לרכוש זמן מסך יותר מחבריה בכנסת, כי היא מכירה את כל הגימיקים והטריקים שהתקשורת ששה להם. היא עדות מובהקת לכלל, שהזנות הפוליטית מבישה יותר מזנות הרחוב.
 7. 41
  פעם היה סרט " בזמן שישנת",... בזמן שהתרכזנו בגדה,..כייסו לנו את הצפון,הדרום והמרכז...
 8. 40
  מסכים עם צבי בראל וכואב את השאיפה של המתנחלים להפוך את ישראל למדינה דו לאומית שבה בבחירות דמוקרטיות יבחר החמס....
 9. 39
  כל הזמן למחזר מאמרים

  מטוטלת בין מרצ לבלד

 10. 38
  צבי בראל

  יפה אבל גובל לעניות דעתי בהסתה

 11. 37
  מבריק
 12. 36
  בראל, יופי של מאמר.חייבים להמשיך ולאמר את האמת. המתנחלים משתלטים על המדינה ואוכלים כל חלקה טובה.
 13. 35
  ספחו, ספחו בכיף

  שום החלטה חד-צדדית לא תשנה את מעמדן החוקי (כלומר, הבלתי-חוקי) של ההתנחלויות, ובסופו של דבר גורלן ייגזר בהסדר עם הפלשתינאים. האם "סיפוח" מזרח ירושלים ורמת הגולן שינה במשהו?

  "סיפוח" שכזה גם לא יציל את משפחת חטואל או פוגל הבאה. רק הסדרת מעמד ההתנחלויות מול הפלשתינאים, שפירושה המעשי פינוין המוחלט של רובן המוחלט אם לא כולן, יהפוך את הנותרות (אם תהיינה כאלה) לחוקיות ואת יושביהן למוגנים.

  1. אתה באמת עוכר ישראל

   הרשע שבבני ההגדה

  2. תגיד, עוכר ישראל, מה ההבדל בין רמת הגולן לנהריה?

   הרי ישראל "סיפחה" את כל הגליל המערבי (טוב, גם עוד "שטחים") ב- 1948. אז זה היה בסדר, ב- 1967 לא? לפחות תהיה עקבי!

 14. 34
  מירי רגב רק הציעה וכדאי, לכן, לבחן את השרים שהצביע בעד ואחר כך נגד

  איזה מבוגר אחראי הזהיר אותם שלא ישחקו באש והם שמעו בקולו

 15. 33
  בראל טועה בגדול אלו לא המתנחלים זו השדולה ''שמחזיקה את אובמה בביצים'' ונותנת לישראל להשתולל בשטחים הכבושים
 16. 32
  מחזק את ידיו של אבו מאזן : על תוותר על אבן מהגדה המערבית
  1. נו באמת, אתה האויב של מדינת ישראל.....
 17. 31
  אם החוק הישראלי לא חל בשטחים? מדוע יש לציית לפסיקות בג"צ בשטחים בהם לא חל החוק הישראלי?
 18. 30
  הצבי ישראל על במותיך כלל ,ספחת היא המילה סיפוח,כאשר בראל מספח למיליו ספוחי ספחים.

  רעיון החלת החוק הישראלי על הישובים היהודיים ביהודה ושומרון נכון הוא מוסרית ,ערכית ומשפטית.בו בזמן יש להפרד מישובים ערביים ,טהורים לצד הגדה ולהעבירם לר"שפ.(אומנם כלכלית לא שווה להם הענין, אבל לאומית צריך לוותר.תוהה אני אם מר בראל חושב לנתק את הזיקה ליישובים בגדה מבחינה אידיאולגית או שמא זו פרנסה,ויש לרצות את עורך עיתון. זה לא סוד שבעלי העיתון מצדדים בהחלפת השלטון להשקפת עולמם הלא לאומי נמני.וההתקפות עלך ראש הממשלה,ההמשלה, חלק מהעם חובש הכיפה סרוגה או שחורה,להשחיר את מעשיהם,להלבין את פניהם וכל המרבה הרי זה משובח.למגינת ליבו הדור הזה חושב אחרת{יתכן והוא טיפש,בור ועם הארץ) והוא מדבר אל קומץ ג'יניוסים,גאונים ,משכילים האליטה של הארץ או כפי שהוא מכנה אותה מדינת תל אביב שבירתה רמת אביב ג.(גימל מלשון גאון ).ציניות היא חרב פיפיות. מילה בסלע שתיקה בתרי. המשפט האחרון הוא שי לכותב המאמר.

 19. 29
  עמם לא עמי ושיקוצם (מחלת אבותם) לא אלוהי.
 20. 28
  קראו את הסיפא
 21. 27
  יבבת התן. מי בנה את ההתנחלויות המתנחלים או ממשלות ישראל לדורותיהן??
  1. ה מ ת נ ח ל י ם בגיבוי הממשלות שחטאו בעבר והממשלה הנפשעת היום.
 22. 26
  מספיק כבר עם ההתנחליות. מדוע הערבים מסרבים להכיר במדינת ישראל כמדינת העם היהודי? מדוע הם מסרבים להכיר בהחלטת האו"ם ב- 29 בנובמבר 1947 שדיברה על מדינה לעם היהודי בא"י? קודם תפתר הבעיה הזו, ואח"כ הכל יפתר.
  1. מי אמר שהם מסרבים? להפך, הם ישמחו מאוד אם ההחלטה תמומש במלואה

   כך שכמעט כל הגליל, למשל, יהיה חלק מהמדינה הפלסטינית, וגם באר שבע. אם אתה מוכן לקבל את החלטת האום מה-29 בנובמבר 1947, אל תדאג לצד הערבי. למען האמת, הערבים אפילו מוכנים להסתפק במימוש של החלטות 242 ו-338 של מועצת הביטחון, שמספקות להם שטחים הרבה יותר מצומצמים (את אלה שנכבשו ב-1967), ובלבד שלא תישכח גם החלטה 191, הדורשת את שיבת הפליטים הפלסטיניים לבתיהם.

  2. ישראל, המדינה שהכריזה על עצמאותה על יסוד עקרון החלוקה, היא המונעת את חלוקת הארץ מזה 45 שנה.
  3. הם דורשים מדינה נקיה מיהודים ביהודה שומרון ועזה +

   הצפת ישראל ב "פליטים" ,"בני פליטים", "נכדי פליטים" וכו'

 23. 25
  טור מעולה. מסכים עם כל מילה
 24. 24
  מירי רגב "הקול האותנטי " של "מרכז הליכוד"!


  אשקרה "פרטריוטית" !!!

 25. 23
  טוביה החולב. . .

  נשאר בגולה. . . וחולב משם את מדינת ישראל. . . ובכלל התנועה
  האקטיבית של היהודים היתה מאז ומתמיד מהבית לשדות זרים כי
  הבית של השכן תמיד היה מרווח יותר נקי יותר מהבית היהודי. . .

 26. 22
  מאמר מכונן על אסון ממוטט. מערכת החינוך שהפכה למערך הסברה שתפקידו לקדם את הכיבוש דאגה גם לרדד את יכולת החשיבה של בוגריה, ולכן אפסו הסיכויים שהציבור יבין מאמר חשוב ועצוב זה.

  הליכוד הרס את החינוך בתהליך מכוון ומדוקדק, ובכך השלים את המהפכה הסוציו-פוליטית בישראל, שמבטיחה לימין רוב מוחלט בציבור. הציבור הימני איננו מסוגל להבין מאמר כמו זה שמופיע כאן, וכאן סוד הצלחתו של הימין, בדרך לחורבנה של מדינת ישראל.

  1. צודק! הימניים הלאומנים והמשיחיים יביאו על המדינה את סופה.
 27. 21
  המאמר הזה כל כך אמיתי וכל כך עצוב. המתנחלים המשיחיים באמת שולטים במדינה ויותר מכל, בברזי התקציבים. אם האדם הפרטי במדינה יכול להסתייג ולהימנע מהם, הרי מה שהם גוזלים ממנו אישית, ע"י התקציבים שהמדינה מפנה לעברם - זה כבר לא בשליטתו. העוול והטירוף משוועים.
 28. 20
  WOW
 29. 19
  אני קורא לכל אזרח ישראלי הגון להחרים כל מוצר ו/או שרות שמקורם בהתנחלות כלשהיא.

  החוק שאתה מצטט, מר בראל, נולד בחטא וסופו יהיה בחטא.

  1. אני תומך - ואז יבוא הקץ למדיניות הקולוניאליזם הציונית.
  2. להחרים גם את המוצרים של ההתנחלות הענקית בשיח' מוניס!!! הלא היא רמת אביב ואוניברסיטת תל אביב!!!

   צבועים!!!

  3. רשימת מוצרי התנחלויות להחרמה

   http://www.thesanhedrin.org/he/legal/psak5767Kislev23.pdf

   (ניסיון שני)

  4. בלי תל אביב אתם הייתם נאלמים
  5. זה מה שצריך לעשות כל ישראלי שדואג באמת למדינה ולכל אזרחיה

   רק כאשר החרם עליהם יתרחב לעולם והעולם יפעל , ייפסק האסון שהם ממיטים על ישראל

 30. 18
  את מה שעושים היום המתנחלים ביהודה ושומרון עשו אבותיך מנהיגי השמאל הציוני שהניחו את יסודותיה של מדינת היהודים של היום. אותם המעשים ואותן השיטות. גם היום אני בטוח שהיהודים המתנחלים ביהודה ושומרון הם המבטיחים את עתידה של מדינת היהודים שהקימו אבותיך מהציונות השמאלית. בהבדל אחד שזאת התיישבות יהודית דתית אולי קצת יותר מדי . אבל הם החומה הגדולה שתגן על מדינת ישראל
  1. רמאי! הם לא התיישבו בתוך אוכלוסיה ערבית כפי שעושים המתנחלים היום....
  2. "אותם המעשים ואותן השיטות"? על שכמותך נאמר: " אם תכתוש-את-האוויל, במכתש בתוך הריפות-- בעלי: לא-תסור מעליו איוולתו."(משלי, כז, כב)

   ראשית - הציונות הסוציאליסטית נועדה לשחרר את היהודים מנזקי יהדותם. מן החיים בגלות, משלטון געוליצית הרבנים והגבירים, מן הגטו הפיזי והנפשי ומחוסר הפרודוקטויביות שבחיי הגטו הזה. ההתיישובת בא"י היתה התישבות עובדת שנבנתה מאפס : לא קרוונים ולא ווילות - ובעיקר לא במימון ממשלתי נדיבר של משלמי מסים פראיירים שנקרעים במשכתנאות ענקיות רק כי ממשלות הזדון שבחרו לעצמם בתמימותם העדיפו לסבסד את המתנחבלים. ישובי הציונות הסוציאליסטית לא נבנו על קרקע שנבזזה בעורמה גלותית על ידי ממשלות שמימרות להיות "לאומיות" ו"זקופות קומה". ע"ע פרשת שכונת האולפ-נא-באוזן. אף לא פלסטיני אחד גורש מעל אדמתו לפני 1948 והחשוב מכל: הציונות הסוצאיליסטית בניגוד לפולש המשחיסטי הציונאידי שמתהדר בנוצות זרות כאשר אבותיו היו לא אחת מבין החשוכים והקנאים שברודפי התצנועה הציונית במזרח אירופה בתקופה שלפני השואה (בדוק את אילנות היוחסין של כמה מן הרבנים הסרוגים ותראה מאיזה רקע אנטי ציוני באו הטרמפיסטים הללו) - האמינה שלמרות הלאומנות הפלסטינית (שהונהגה ע"י מנהיגים דתיים) הפלסטינים ישארו לעולם שכני היהודים בישראל ועל כן יש לחתור לשכנות טובה איתם להלחם בהם רק כשהם אוחזים בנשק. ראה למשל שירו של נתן אלתרמן "אל תתנו להם רובים" והרי זה אותו אלתרמן שבזקנותו החמיץ והסתייד וחתם על המנשר של "התנועה למען א"י השלמה". כל זה בניגוד לציונואידים הסרוגים שאינם אלא כהניסטים חלקם במסווה וחלקם כבר לא. אתם באמת ובתמים מאמינים שיעלה בידכם לגרש את כל הפלסטינים שחיים בין הים תנהר וזוהי ההזייה הטראגית ביותר בדורנו שכמוה כהזית בנית בית המקדש לאחר שני החורבנות שאותם הביא על עצמו העם היושב בציון כשהטה אוזן קשבת לכהניסטים של פעם: לתומכי המרד נגד בבל בימי צדקיהו מלך יהודה ולתומכי הקנאים בימי המרד הגדול נגד רומא בשנת 66 למנין. ואתה ושכמותך מוכיחים שהעם קשה העורף הזה עדיין לא למד לקח כאילו לא היו ולא נבראו נבוכנצר וטיטוס. ואם מזה אינכם למדים, מדוע שלפחות לא תלמדו מהחזרות סיני וחבל ימית ורצועת עזה שגם בהן השמים לא נפתחו ואלהיכם לא בא להושיעכם? עליכם נאמר: "עוצו עצה ותופר" כי אף אל לא איתכם. וגם בינתכם עזבה אתכם. אינכם חומה אלא עלה נידף וכפי שפוניתם בסיני ובימית תפונו אי"ה גם בגדה המערבית. ואם פתחנו במשלי גם נסיים בו: "טובה, תוכחת מגולה-- מאהבה מסותרת." (כז',ה').

  3. מדינת ישראל קמה לפני 64 שנים בגבולות שהותוו אז. היישובים של כל מדינה בעולם נמצאים תמיד בתוך גבולותיה, אף פעם לא מחוץ להם. תפקידם של המתנחלים הוא לא להגן על ישראל. בשביל זה יש לישראל צבא.
  4. נכון, לאו! הם קודם קנו את האדמה ואז גירשו את הפלאחים הערבים.
 31. 17
  כל מילה בסלע. כמה חבל שהצעתה של רגב נעצרה. סוף כל סוף המלך העירום ביבי היה מתגלה, יחד עם ממשלת החונטות שלו.
 32. 16
  כל מילה בסלע. כמה חבל שהצעתה של רגב נעצרה ע"י נאמן - אולי כך היינו זוכים להתעוררות של חלק מדורשי הצדק החברתי בוחרי הימין, כשהעולם היה קם עלינו.יורים ובוכים=זו מנוולות הימין ומי שמטייחים את עבודת האלילים שאנחנו מאפשרים כאן.
  1. ההצעה לא נעצרה, הענין מושהה ויופעל כאשר שומר"חוק" ונוטרי "דין" לא יהיו מוכנים.

   המילה מנוולות מעידה על כותבה,שמוש בשפה לא נקיה,מעיד על נפש הסוערת ומתייסרת בהצלחת הצד הלא נכון מצידו.אין כאן שום עבודת אלילים,איפכא מסתברא,ברוך השם קם כאן דור חדש של מאמינים בעבודת הקב"ה באמונה.דע לך,שאפילו קוראי "הארץ" הנאמנים מסתייגים מדברי האוולת שלך,ומחרחור הריב. קח פסק זמן, תהנה מהמעדן.

 33. 15
  אני ימני , ומאמין בצורך בסיפוח שטחי C , אבל ברגע שזה יקרה, המתנחלים ישארו ללא עבודה... הם יבינו שיש דרך חוקית לחיות, בלי כל הסלאלומים העקומים.יהיה שם משבר מאוד קשה כי מעתה הם יצטרכו לשמור על החוק בכבישים, בבנייה, תכנון. החוק הישראלי יהיה שם במלוא הדרו.

  מה יעשו אז? מה יעשו כשיישובי יו"ש יהיו ישראלים לפי החוק ללא ממשל צבאי ?
  יתום עידן הקומבינה , ויתחיל עידן חדש בו הם יחפשו ריגושים אחרים ואין לדעת מה יהיה , אולי הרבה יהגרו לנגב להילחם לומל הבדואים , או לגליל הערבי

 34. 14
  הבור העמוק הזה שבולע את כספי משלם המיסים בישראל וניקרא בלשון סגי נאור "ארץ ישראל ההזויה", הבור הזה חייב להיסתם בהסכם שלום ובפינויו המהיר לטובת מדינת ישראל ולתפארתה.
 35. 13
  אתה סתם עושה דמוניזציה מיותרת של "המתנחלים"

  רד לקרקע ותתמודד עם המציאות. הבעיה היא ההתנחלויות לא המתנחלים

 36. 12
  משתלטים גם על ההסברה לציבור של המדינה המסופחת

  מארגנים סיורי הסברה לעובדי המדינה המסופחת במדינה המספחת, באמצעות ועדי העובדים. וכן לתלמידי בתי הספר.

 37. 11
  אל דאגה

  היא כבר בספין חדש וכבר יוצאת לדרום סודן עם דני גנון
  לחתום על חילופי שגרירויות ואחכ יש את המחאה יש הרבה תקשורת

 38. 10
  2 הערות לעניין

  1. ח"כ רגב השיגה את שלה . לשמחתה , דווקא בשל דחיית הצעתה לספח.מכאן ואילך היא תרנן בכול חוג ימני שהיא רצתה ואחרים דחו זאת.
  2. "תורה ועבודה" היה המסד של הציונות הדתית. זה שנים שהתורה נמסרה לחוגים אחרים ועבודה? הס מלהזכיר. כול שנותר הוא להציע למתנחלים בגלוי ובפומבי הצעת נדל"ן חליפית ומעשית. שהרי ערך הנדל"ן בהתנחלויות שווה למחצית מגרש חנייה בת"א). או אז נראה שהמלחמה על הבית מקבלת ביטוי מתון ולא לאומני. הבה נזכור: לפני 67 לא הוטל דופי בערכם של יהודים מאמינים מבית מדרשה של הציונות הדתית.
  ישראל אחרי 64 ולאן פניה?

 39. 9
  כל מילה בסלע, והסלע בוכה
 40. 8
  מירי רגב צריכה את 200 אלף מצביעי הימין מהשטחים הכבושים כדי להשאר חברת כנסת. ולכן היא תאמר ותעשה הכל כדי שידעו שם עד לאן היא מוכנה להרחיק לכת בהצעות ההזויות שלה מבלי סכוי לעבור, העיקר ששמעו אותם במרחקים.
  1. ועוד שנים שלושה מליון מצבעים פוטנציאלים בתוך הקו הירוק...
 41. 7
  מחרוזות פרזות חסרות שחר. היהודים שבהתנחלויות הם המגזר המסור ביותר למדינה. כבר פורסם מספר פעמים שיחסית הם המגזר הגדול ביותר בקורס קצינים קרביים. משלמי מיסים ישרים ושומאי חוק ! . כמובן שלא יסכימו לכך אלו שבעיניהם עצם העובדה שיהודי השומרון חיים ים זה ביזוי החוק . משונה הגישה של גחמה של הבג"ץ שמייצג רק את עצמו היא דבר קדוש שהפרלמנט חייב לאמץ אותו ולסגוד לו. תפקיד הפרלמנט הוא לחוקק חוקים כאשר המציאות מראה שהם נחוצים.
  1. מרבית האנשים שחיים בשטחים ניזונים מתקציב המדינה, חיים על חשבון האזרחים בתחומי הקו הירוק ואינם מכירים במדינת ישראל כמדינת חוק. "המגזר המסור ביותר למדינה" הוא גזען שהצמיח לנו את המחתרת, את גולדשטיין את עמיר ועוד מאות "נוער גבעות".
  2. אלכס אתה ניזון מתעמולה . העובדה היא שרוב יהודי השומרון הם יצרניים , אחוז הפשיעה ביניהם הוא הנמוך ביותר בארץ . זאת לפי המשטרה. יגאל עמיר הוא לידיעתך בן הרצליה ואיש שרותי הביטחון ( לשעבר ?). נוער הגבעות הוא נוער מסור ומתנדב . הלוחמה הפסיכולחוגית העויינת הדביקה לו תדמית שלילית שדבר אין לה עם המציאות.
  3. מר "כותב וחושב" ניכר בעליל שאתה כותב. לא בטוח שאתה גם חושב. אשר לאחוז הפשיעה הנמוך בביכול של המתנחבלים: אל תשכח שכדי לקבוע אחוזי פשיעעה יש צורך במשטרה יעילה (כזאת שרושמת את הפשיעה). המישטרה האימפוטנטית באזור השליטה של "מועצת הישע המאורגן" אינה רושמת זוטות כמו הסגת גבול של ערבים או תקיפה או איומים בנשק או חסימת דרכים. לו עשתה כן, היו אחוזי הפשיעה מטפסים עד השמיים.אנא אל תשכח: עצם המגורים בהתנחבלות הם סיוע לפשע מלחמה!!!
  4. אחוז פשיעה????

   נורא פשוט להגיע לאחוז פשיעה נמוך , כשאין חוק...

 42. 6
  "תשוקה ציונית הולמת" היא סיסמא המבטאת גחמת מי שטרם עמד על דעתו ולכלל בגרות מדינית טרם הגיע ושומר נפשו ירחק ממנה.
 43. 5
  השמאל גנב את המדינה באוסלו, הימין בהתנחלויות - ידי כולם מגואלות בדם
 44. 4
  אבל התורה זולגת לתחום הקו הירוק ובקרוב נראה תשובה ציונית הולמת גם בהרצליה ובכפר שמריהו חס ושלום תפו תפו
  1. כותבים טפו טפו... חשבתי שהשמאלנים הראדיקאלים מתהדרים בזה שהם אינטליגנטים... אז חשבתי
  2. מנחם-תתחדש.יפה לך לחשוב.לשם שינוי,כן?
 45. 3
  הבעיה הדמוגרפית יצאה מתחומי מדינת ישראל אל הגדה , המדינה אינה שולטת במתנחלים העושים ככל העולה בראשם ,ואנו אובדי עצות.צבור המתנחלים בגדה זו הבעיה הקשה של המדינה אשר אינה מצליחה לפתור .
  1. כן בטוח. ציבור המתנחלים הוא הבעיה. שם פורעי החוק. לא הבדואים, לא הערבים.
 46. 2
  אתה כותב "אפשר להתחלחל.." אז קדימה תתחלחל. אפילו פעמיים ביום ואפילו עם כוס יין. הרי עיניך הרואות כי התהליך של סיפוח ההתנחלויות לישראל זה רק עניין של זמן. ורק מחכים להזדמנות נאותה של רעש עולמי במקום אחר. וזה יבא,העסק מתחיל עם יוון ואירופה תהיה כל כך מבולבלת עם עצמה שכל מה שיעניין אותה זה ענייני הפנים שם של אירופה ולא של PALESTINE - אי שם במזה"ת באיזה מדבר שממה עם גמלים - זה יגיע. זה יגיע.
 47. 1
  בצער רב ובפליאה ותדהמה אני מוצא עצמי נאלץ להסכים עם צבי בראל הפעם.